Plaatselijk Nieuws tu38chen uit, om zoodoende den vinder en zijn vrienden te noodzaken dit geschenk aan te nemen. IN BRUILOFTSSTEMMING. Drie brniloftsgangers te Hengelo (G.), broers, kregen op den weg naar huis, ko mende van een trouwpartij, ruzie met den rijksveldwachter G. H. van der Peyl, Twee der broers hielden den politieman vast de derde sloeg hem met een pook. Van der Peyl kon tenslotte met moeite zyn belagers afweren met een revolver. Voor de rechtbank te Zutfen eischte de officier tegen twee verdachten ieder twee maanden gevangenisstraf, tegen den derde een maand gevangenisstraf. o— AUTO TE WATER. Dame verdronken. Zaterdagavond om ongeveer halfzeven reed de heer M. Norden, uit Zandeweer, met zijn auto, waarin gezeten waren de landbouwer M. W. Meinarbie, diens vrouw en zoontje, eveneens uit Zandeweer afkom stig. even buiten Uithuizen, direct na het aanzetten van den motor, iD hst Boter diep. De inzitenden konden zich redden op mej. Meinarbie na. Toen zij, nadat de kap was stukgesla gen te voorschjjn was gehaald, bleken de levensgeesten reeds te zyn geweken. AANRANDING BIJ UTRECHT. D^ezer dagen is onder de gemeente West broek naby Utrecht een incasseerder aan gesproken door een man, die hem vroeg of hy geld bjj zich had. Óp het antwoord »neen, wel een mes<r, werd ijlings het hazenpad gekozen. Thans heeft een 52 ja rige bewoner van Groenekan medegedeeld des avonds op de Incendatiekade te zyn aangesproken door een onbekende die hem eveneens naar geld en zyn horloge vroeg. De aangesprokene heeft daarop een mes getrokken en hiermede zyn belager, naar hy meent een steekwonde in een der han den toegebracht. Ook deze heeft de vlucht genomen. nOj— Bespuittng van boomen en strniden met carbolineum. Daar het tydstip voor de uitvoering van bespuitngen met carbolineum wederom is aangebroken, vestigt de Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen de aandacht van alle belanghebbenden op deze zeer nut tige, in vele gevallen zelfs noodzakelijke winterwerkzaamheid. Deze bespuitingen moeten worden uit gevoerd le. in kassen ep druiven en perzikken, ter bestrijding van dopluizen (die het zwart veroorzaken) eenige spintsoorten en blad luizen; voor druiven neme men een 71/2% oplossing, voor perzikken een 5%, terwyi de bespuiting resp. vóór eind Januari en voor midden Januari uitgevoerd moet zyn 2e. in vruchtentuinen en boomgaarden ter bestrijding van diverse blad, schild en dopluizen, bloedluis appelbladvloo, spruit- vreter (aalbessen), spint (voor kruisbessen geheel afdoende, voor andere vruchtboomen niet steeds geheel afdoende), roode worm (frambozen), sommige rupsen en vlinder- eieren (speciaal die van den wintervlinder) die alle den gezondheidstoestand der ooft- boomen en -struiken en daardoor ook de voortbrenging van vruchten in sterke mate benadeelen, of die rechtstreeks de vruch ten aantasten. Men gebruike steeds een 7y3°/0 oplos sing (voor bloedluis is 10% beter) en spui- te bsssenstruiken en frambozen voor het midden van Februari, pruimenboomen voor eind Februari en de andere vruchtboomen uiterlijk in Maart. 3e. in boomkweekeryen ter bestryding van een zeer groot aantal insecten, die den groei en het uiterlyk der planten zeer kun nen doen verminderen, Vrjjwal alle ge wassen op de boomkweekeryen, ook Co niferen (met slechts enkele uitzonderingen) Buxous en Azalea's kunnen zonder bezwaar met een 7y2% oplossing bespoten wor den, de vroeg-uiteenloopende tot begin of het midden van Maart, de later uitloopen- de tot begin of het midden van Maart, de later uitloopende tot eind Maart. Deze bespuiting is voor alle boomkwee keryen, zoowel die van sierplanten als die van vruchtboomen, ten zeerste aan te be velen en met het oog op den uitvoerhan del zelfs noodzakelyk te achten 4e. in tuinen en parken, op rozen, sneeuwbal en andere struiken, zoomede sier- en laanboomen, voor zoover deze laatste niet te hoog zyn, eveneens ter be st jjding van allerlei (op het hout overwin terende) insecten, die den groei en het 'uiterlyk der planten zeer kunnen schaden. Ook hiervoor kan men een 772% oplos sing nemen en bespuiting moet als regel voor het midden van Maart uitgevoerd zyn. Waar men voor de bespuiting thans over zeer goede machines, zoowel voor uit voering in het klein (rugpulverisateurs), als voor die in het groot (motorsproeimachines), beschikken kan, wordt de toepassing van carbolineum, ter bestryding van vale in secten, die in den winter op de boomen en struiken in verschillende ontwikkelings toestanden overwinteren, ten zeerste aan- bsvolen. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen werkzame ambtenaren van dien Dienst. BRAND IN EEN WASCHINRICHTING. Vrijdagnacht is tusschen 2 en 5 uur de stoomwasch- en strykinrichting van den heer Klein Klouwenberg, staande tusschen Den Burg en Oudeschilt door onbekende oorzaak uitgebrand. De motorspuit van van den Burg rukte niet uit, daar zjj toch niets had kunnen redden en gevaar voor de nabijgelegen perceelen niet bestond. De eigenaar is tegen brand en bedrjjf- schade verzekerd. Er gingen geen wasch- goederen verloren, daar ze daags te voren de fabriek hadden verlaten. Met uitzon dering van den stoomketel werden alle machines vernield. HEUSDEN. Zaterdag 14 December speelde de damclub »V. D.« voor een nederlaag-wed strijd tegen de Bossche damclub te Den Bosch. En een compliment mag ditmaal aan de V. D.'ers niet ontbreken. Ze heb ben getracht de verwachte nederlaag zoo klein mogeiyk te houden en dit is hun volkomen gelukt. O ver de partyen bet volgende Aan het eerste bord (de GraagBurger- bof) werd een gelijkwaardige stryd geleverd. In het eindspel vonden beiden den weg naar dam en werd tot remise besloten. Vogelaar aan bord 2 liepen tegen Van Sj»er in een typesiag. Van Sjeer maakte daarna een fout wat remise gaf. Zwart verzuimde dit echter en verloor. Bord 3 gaf 2 punten. Ia een onregel matige party wist C. de Joode zijn tegen stander te verschalken en won in het eindspel geforceerd. De party BaxRoeffan ging aanvankelijk geljjk op, wat van Bax een mooie prestatie was. Bovendien maakte Roeffan nog een blunder, wat Bax deed winnen. Ook aan bord 5 ging het gelyk op. Een combinatie besliste bier echter de party, ten gunste van den Bosschenaar. Deurloo speelde tegen Eagels een fiksche party. Hollandsch geopend, kreeg de party dra een spannend karakter. Combinatie's hadden geen succes, wat tenslotte tot ver deeling der punten leidde. Vos, aan bord 7, had het tegen Kuipers zwaar te verantwoorden, Routine gaf bier tenslotte den doorslag. Hetzelfde kan ook gezegd worden van bord 8. Aanvankelyk hield Abr. Sluijmers zich staande, doch hy kwam langzaam in de mindere positie en moest opgeven. Aan bord 9 verrichtte »den dammer van den dag« (Gerrit Jonker) wonderen wist door zyn combinatiespel den Bossche naar te verschalken en won. Hjj bracht V. D. de eerste punten. Ant. Slujjmers behaalde aan het laatste bord aanvankelyk groot materieel overwicht. Een blunder van den V. D.'er deed hier echter alle hoop vervliegen. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 19 Decem ber 1929, des avonds 8 uur. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming van een Regent der Gods. huizen wegens gewone aftreding van den heer G. van Everdingen. 4. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwys wegens gewone aftreding van den heer H. Crjjns. 5. Vaststelling van pensioensgrondslagen van gemeente-ambtenaren. 6. Voorstel van B. en W. tot onbewoon - baarverklaring van de woningen O 27 en Z no. 56 en 58. 7. Verzoek van het K. K. Kerkbestuur om tjjdeljjk in gebruik te mogen heb ben een lokaal der voormalige M.U. L.U.school. 8. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener geldleening van f 12000. 9. Voorstel van B. en W. tot belegging van de opbrengst der verkochte iepen boom en. 10. Voorstel van B. en W. tot wyziging der gemeentebegrooting voor 1929. 11. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een rooilyn voor het hoekgebouw WykschestraatVischmarktf ALMKERK. le Kerstdag zal alhier in de Ger. Kerk de verkiezing plaats hebben van een ouderling en diaken, wegens gewone af treding van C. v. Veelen en A. van Iperen, waartegen over gesteld zyn de heeren Jac. Kolff en A. J. Pouli. A.s. Zaterdag nam. van 1—4 uur zal in de consistoriekamer der Herv. ge meente gelegenheid zijn tot betaling van zitplaatsen en kerkelijke Hooldeiyke Om slag. Dezer dagen ontviDg mej. B. D. leerlinge der Herv. school, Hoofd de heer J. P. Cornells, bericht dat zij in de schoon- schryfwedstrijd een prjjs had gewonnen. Deze wedstryd was uitgeschreven door de firma Postma. CAEEL'LE. Tengevolge van den storm is vorige week de Buitenpolder oostelyk van de Capelsche haven overstroomd, waardoor zoowel het Veerpad als de Kerksteeg onder water kwamen. Thans is het Voerpad watervry, doch de Kerksteeg nog niet, zoodat het verkeer met het land van Altena van hieruit over het Capelsch veer heel be zwaarlijk is. Bjj de j.l. Zaterdagmiddag gehouden herstemming voor een notabel der Ned. Herv. gem. alhier is gekozen de heer W. B. Rjjken met 70 stemmen. De heer A. Smits verkreeg 31 stemmen. Tot ouderling der Ned. Herv. gem. alhier zijn herkozen de heeren J. A. Ver- hejjden en J. Rozenbrand en tot diaken de heeren A. Verhoeven Sr. en J. v. d. Schans. J.l. Maandagmorgen, 16 dezer, ge raakte een vrachtauto van den expediteur B. uit Oosterhont, welke geladen was met melkbussen, in de Kerksteeg, die nog onder water staat, doordat de chauffeur, het zicht op den weg kwijt was, in de sloot. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. In verband met de uitbreiding van het hooger onderwijs op G. G. werd j.l. Donderdagavond in de Geref. Kerk aan het Bruggetje een vergadering gehouden, waarbjj als spreker optrad Ds. D. de Wit uit 's Bosch, wiens betoog door de aan wezigen met de meeste belangstelling ge volgd werd. A. s, Vrydagavond 7 nur hopen de kinderen van de Chr. school a.d. Loon- schendijk in het kerkgegouw aldaar het Kerstfeest te vieren. Een en ander staat onder leiding van bet persooneel der school. DUSSEN. Tot kerkeraadsleden der Herv. Kerk alhier zyn in de jl. gehouden vergadering van het kiescollege gekozen de heeren Ant, van Krimpen en A. Pellikaan, resp. als ouderling en diaken. Dezer dagen geraakte de heer J. T. alhier, doordat hjj met zyn fiets onderuit- schoof aan den Boomgaard »het Oude Maasjes te water. Gelukkig wist hij zich al zwemmende en proezende op het droge te werken. Maar daar hy bemerkte dat zijn klompen enz. nog in het koule nat waren, begaf hjj zich weder te water, en kon hjj hierna flink opgefrischt, huiswaarts keeren. GORINCHEM. Veiling 13 December. Pondsperen 5—71/2 c., Bellefleuren 67Y2 c., Lemoenappelen 6 c., Hollaars 8 c., Spruitkoppen 6 c., Uien 56 c., Spruiten 9—15 c., Kroten 2&l/2 c., Wortelen 3 c, Stoofperen 6 c., Beurré clairgeau 2e srt. 5 —10 c., Giesser wil demans 46ys c., Goudreinetten 69 c., 2e srt. 2ys37a c., Brederoden 67y2 c., Present van Engeland 7y2 c., Ilsbouten 6 c., Guldelingen 3% c,, Sterappelen 13157a c., Comptesse de Paris 9 c.alles per K.G. Selderie f 8,00, 2e srt. f 2,50-f 3,50, Prei f 4,50f 5,50, Wortelen f 4,00, Knolselderie f 6,50alles per 100 bos. Bloemkool f 19,00—f 22,00, 2e srt. f 6,00—f 9,00, Roode kool f 6,00— f 10,00, 2e srt. f 3,00f 4,00, winter groenen f 2,00 f 4,50 Boerenkool f 1,20 fl,80, Savoye f 5,50—f 8,50, An- djjvie f 1,50—f 2,10, Knolrapen f 1,00 f 3,00, Putjeskool f 3,50, Gele savoye f 4,00—; alles per 100 stuks. Speciale fruitveiling 16 December. Bellefleuren 9—I2ys c2e srt. 2y„ 5 c., Jodenperen iy2c., Keizer Alexan der 5 c., Goudreinetten 7'15*/g c., 2e srt. 35 c., Giesser wildemans 613 c., Huismanszoet 2y3 c., Campagnezoet 6y3 8 c., Stoofperen 4—6 c., Winterberge- motten 3—7 c.. Brederoden 912y3 c., Winterjannen 5y2 872 c>» Hollaars 6y3 c., Oranjereinetten 4yg ct., Jasappelen 6 c., IJsbouten 47ys c„ Kleiperen 37a7 ya c., Armgaarden 4y3 c., Sterappelen 6137a c.. Lemoenappelen 887a c-> Groenperen 5 c., Pondsperen 6l/2 c., Lauwtjesperen 5 c., Reinzoet 9 c., Drieleche peren &l/2 Gc,, Comptesse de Paris 813 c.alles per K.G. SPRANG. Wanneer de huurder vertrekt en de huur schuldig blijft, welke huur op dat oogenblik niet verhaalbaar is, doch als de huurder later vast werk krjjgt, kan men dan beslag op zjjn loon leggen Wat zjjn de kosten daaraan verbonden R. T. U zult den huurder moeten sommeeren tot betaling, Voldoet hjj daaraan niet, dan kunt U den borg aanspreken. U kunt ook naderhand den huurder tot betaling aanspreken. Beslag op loon be neden f 4,per dag is slechts geldig tot 7s van het loon. Boven f 4,loon is beslag voor het volle bedrag toegelaten. Wjj hebben eene woning, welke bjjna op de scheiding staat. Nu zitten er in deze zjjmuur kleine jjzeren raampjes (het huis is 22 jaren oud). De vroegere eige naar heeft er vlak naast weer gebouwd ongeveer 1,50 M. van de scheiding. Mogen we nu in onze zjjmuur gewone rameu laten plaatsen met gewoon glas of moet dit uit sluitend matglas zijn N. N. N. N. U mag daar geen gewone ramen maken, waardoor U op uws buurmans erf ziet, tenzjj U 2 Meter van de grensscheiding blyft. Mogen van een adreskaart, behoorende bjj een postpakket, de daarop voorkomende frankeerzegels door den geadresseerde wor den afgenomen en behouden Deze zegels hebben toch hun dienst gedaan wanneer zy bij den geadresseerde zjjn aangekomen. Indien deze zegels niet van de betreffende kaart mogen worden verwjjderd door den geadresseerde, kuut U mjj dan vermelden waarop zulks berust Een abonné. Neen, zulks mag niet. Het Pakket- postbesluit van 1919, later meermalen ge wijzigd, verbiedt dit in artikel 5 2 uitdrukkelijk. WIJK. In de raadsvergadering, die Maandag avond is gehouden en waarvan wjj het eerste gedeelte reeds in het nummer vau heden hebben opgenomen, werd in het verdere verloop, den heer E. Sluijmers, op zjjn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Januari 1930 als gemeente-secretaris, ambtenaar van den Burgerljjken Stand en Administrateur der Ebbe, met algemeene stemmen als ge meente-ontvanger met 4 tegen 2 stemmen. De heeren Mans en v. Loon brachten woorden van dank aan B. en W. in het bijzonder aan de beide Wethouders, aan wier bemoeiïogen zjj het dankten, dat de heer Slujjmers bet bedrag van f 1983.75 in de gemeentekas stortte en zijn ontslag moest vragen. Door deze beslissing is een einde ge komen aau een onverkwikkelijke zaak, die de gemoederen in de gemeenten ruim l£ jaar in beroering heeft gebracht. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 pakje manufacturen. Terug te bekomen Marrechaussée-kazerne Heusden. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Is ieder tot den verkoop van drogisierjj- artikelen bevoegd of is hiervoor een diploma vereischt Mag de verkoop van drogisterjjartikelen als nevenbedrijf van een kapperszaak wor= den uitgeoefend H. X. Ik heb een winkelhuis mondeling ge huurd van 1 Februari 19291 Februari 1930, ben ik nu verplicht er tot 1 Februari te wonen of mogen we wel eerder het buis verlaten De voile huur willen we bjj vertrek wel betalen. E. K. Ik woonde ruim 3 maanden van het jaar 1928 te G., en kreeg een aanslagbiljet personeele belasting voor het laar 1928 voor 5 maanden. Is deze aanslagperiode volgens de bepalingen Welke rentezegels moeten geplakt wor den voor een jongen van 16 jaar, die per week zeven gulden verdiend, zonder iets meer bjj voorbeeld loon in natura of de kost. K. D. Ais men een huis verhuurt op ocntract, geteekend door huurder eu borg eu de huurder blyft in gebreke te betalen, wien moet men dan aanspreken, den huurder of dea bor8? IOH— e-HO— Zoicals uit achterstaande adverten tie V.lijkt hoopt Vrijdagavond a.s. voor het Dep. Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op te treden de heer J. H. van Giessen met het onder werp ,,Van het Westelijk front geen nieuws.' Eij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn benoemd tot Ouderlingen de lieerenA. Verloop en C. Schreuders en tot Diaken de heer S. Deurloo. Naar wij vernemen, zal de nieuwe gashouder van onze gasfabriek heden Woensdag in gebruik werden gesteld. De ze gashouder, die iu de plaats is geko men van één die slechts 120 M3. gas ken bevatten, is gebouwd door de firma Braat, constructie werkplaats en gas h o u- derbruw te Rotterdam. De fundeering is door de fabriek in eigen beheer uit gevoerd. Hij bevat 450 M3. water en geheel gevuld 400 M3. gas. Boven op de gaan derij staande, die rondom den geheelen gashouder loopt, heeft men een verge zicht ever onze geheele stad. De bouwers hebben alle eer van hun werk en de nieuwe gashouder, mag zeer zeker als een flinke aanwinst vo|or de fabriek en ook voor onze gemeente be schouwd worden. Dhr. de Graag heeft de eer van Heusden hoog gehouden in den eindstrijd om den meestertitel, waarvan de eerste rondes Zondag 1.1. plaats gehad hebben, in Den Haag. V.m. speelde bij tegen dhr. v. Kleer. Bij den 27e zet maakte dhr. de Graag een mooie afruil waardoor zijn tegenstander een stuk achter raakte. Toch stuitte dlir. de Graag op een hardnekkige verdediging maar niettemin was, door schitterend spel van dhr. de Graag deze (partij verloren voor dhr. v. Kleer. De partij duurde 4 uur en een kwartier. Nam. werd de wedstrijd de Graag—v. d. Geest gespeeld. Bij den 41 forceerde dhr. de Graag doorbraak naar dam met een stuk verlies. En reeds bij1 den 50e zet zette hij de partij in winst om. We wenschen den heer de Graag van harte geluk met- deze prestatie. J.l. Maandag kwam Patrimoniums-' inkoopsvereeniging in goed bezochte jaar vergadering bijeen. Op gebruikelijke wij ze opent baar voorzitter de beer J. C. de Be on deze bijeenkomst. Na een w;oord van welkom schetste spr. in grove trekken den arbeid der afdeeling, in bet af geloopoen jaar, hierbij wijzend op de be- teekenis van liet wapen der provincie Zeeland, wekt de aanwezigen op om met bet bestuur op den ingeslagen weg voort te arbeiden. In weerwil va.n alle lasten groeien we steeds gestadig. Door den secretaris de heer J. Molengraaf werd een jgjoed verzorgd verslag uitgebracht waaruit bleek dat bet ledental tot op beden tot 119 was aangegroeid. Uit hot, verslag van den penningmeester bleek dat den finantieelen toestand der 'kas rede tot dank gaf. Verhandeld werden 180 ton steenkolen Bij monde van de beer P. Schiedon werd door de Commis sie, welke benoemd was tot het nazien der boeken van den penningmeester ver slag uitgebracht. Deze wareu in orde be vonden waarom den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accurate boek houding. Op voorstel van J. de Ruijter werden de aftredende bestuursleden Jan Ophorst en Adr. Krol tot bestuursleden herkozen, welke, staande de vergadering deze her benoeming zich lieten welgevallen. Be sloten werd voor v.m. Besoijen een bode te benoemen. Na nog eenige besprekin gen in het belang der vereeniging en ha re leden en de toezegging door het be stuur, dat eiken Zaterdagmiddag tus schen half drie en half vier uur steen kolen aan de loods1 verkrijgbaar zijn sloof den voorzitter met een opwekkend woord en dankzegging deze jaarvergadering. Vergadering van den raad der gemeente WIJK op Maandag 16 December des n.m. half zeven. Voorzitter Edelachfb. Heer R. J. y. Daveren. Secretaris (waarnemend) de heer iWj, Bonman. Afwezig de heer G. v. d. Pol (wegens ziekte.) G G. De publieke tribune is stampvol als de Voorzitter de vergadering opent met ge bed. De ii tulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken Besluit van Ged. St. tot verdaging van hunne goedkeuring van het raadsbesluit tot het in erfpacht geven van een stukje gemeentegrond aan C. v. Wijk te Rot terdam. Verzoek van P.. Bonman te Aalburg, om de slcot, gelegen tusschen een stuk land van adressant en de E beweningen, uit te diepen' en de bewoners dezer wo ningen er op- te wijzen, dat deze sloot niet als veilnisbelt gebruikt, mag- worden. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen en de sloot vóór de helft uit te doen diepen. De raad gaat met dit voor stel accoo'rd. Adres van de Gewest-el. Landstorm- commissie te Bussum, om een subsidie van 50.—, om voor den vrijwilligen land storm, waarvan hier ook een afdeeling bestaat reclame te maken. B. en W. stellen voor niet op het verzoek in te gaan, met het oog op den finantieelen toestand van de gemeente. De heer v. Helden zegt, liet een nut tige instelling te vinden, spr. zou er wel subsidie aan willen verleen en, de finantieele toestand van de gemeente is nu niet zoo, dat men geen subsidie zou kunnen verleenen. De heer v. d. Velden merkt op, dat vroeger op' een subsidie aanvrage van het Groene Kruis afwijzend is beschikt. Sub sidie aan de alhier bestaande afdeeling van deze vereeniging die er hoofdzakelijk voor behoeftige ingezetenen is, acht spr. veel noodzakelijker. Zoolang hieraan gefen subsidie kan woerden verleend, 'kan bijl niet voor subsidie aan den Vrijwilligen Landstorm stemmen. De heer v. Helden geeft gaarne toie dat, VO-. r deze redeneering Wel iets te zeg gen is. De Voorzitter vreest dat als men be gint met subsidie te geven, de eene aan vraag op de andere zal volgen. De heer v. d. Velden merkt op dat er nog iets bijkomt, officieus heeft ispr. die Voorzitter van de alhier bestaande afdeeling is,, doch het niet officieel weet,- vernemen, dat de afdeeling 80 donateurs van f 1.— heeft en met nog eenige ont vangsten dus een bedrag f 100.— in kas heeft. Er is kort geleden een schietwed strijd gehouden die de afdeeling ook geen geld heeft gekast, naar spr. eveneens' officieus heeft vernomen zijn deze prijzen beschikbaar gesteld door luitenant Groe nendijk. De Voorzitter meent dat dè afdeeling als liet mogelijk is, zich beter buiten de gemeentekas om kan bedruipen. De heer G. P. L. Bonman verklaart zich met het voorstel van den heer v. Helden te kunnen vereenigen. De heer v. Helden zegt, dat als de afdeeling geld genoeg in kas heeft hij. dan subsidie oiok niet, noodig acht. De heer Biouman merkt op dat liet hier geldt den vrijwilligen landstorm, die tot doel heeft, de orde mede te helpen bewaren, spr. is er daarom wel voor subsidie te verleenen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2