Gesprongen Handen MIJNHARDT'S TABLETTEN Binnenland Zenuw Laxeer Hoofdpijn Kiespijn Plaatselijk Nieuws IMet algem. stemmen wordt de heer Gr. de Weerd benoemd. Verzoek van G. J. de Weerd, on bezoldigd rijksveldw., om evenals an dere jaren een gratificatie te mogen ontvangen voor aan de gemeente be wezen politiediensten. Besloten wordt evenals het vorige jaar één subsidie van f 25 toe te kennen. De Voorzitter stelt voor, om de jacht die het vorige jaar gegund is aan den heer v. Seters, pachter van de jacht van Baron v. Wassenaar en die slechts voor een jaar was gegund, thans voor 4 jaren te gunnen, de jacht loopt dan op denzelfden ter mijn af, als die voor de jacht van den Baron. De heer de Gaaii zegt, dat niet langer dan drie jaren permissie kan worden verleend, zoodat wordt be sloten de vergunning voor 3 jaren te doen loopen. De Voorzitter heeft nog iets mede te deelen over de aanschaffing van een motorspuit. Mijnh. Kranenburg Uit Kuilenburg heeft hiervoor een be zoek aan spr. gebracht en heeft hem medegedeeld, dat hij gaarne zonder eenige verplichting met een spuit wil komen demonstreeren. De soort spuit die spr. voor deze gemeente het meest geschikt lijkt, is die van f 2350 met een capaciteit van 1000 Liter. De heeren zijn eenparig van oordeel, dat als men tot aanschaffing overgaat, men dan een goede spuit moet ne men met voldoende capaciteit. De heer Smits meent, dat men dan niet op eenige honderden guldens moet kijken. De heer v. d. Werken zou, alvorens men met een spuit laat demonstree ren eerst het besluit willen nemen, dat men werkelijk tot aanschaffing wan een motorspuit zal overgaan. De Voorzitter zegt dat dit besluit feitelijk reeds geruimen tijd geleden genomen is. De heer de Gaaij zou ook nog eens doen informeeren van wie de spuit in Zaltbommel afkomstig is, deze werkt ook uitstekend. Besloten wordt een demonstratie te doen geven in de steeg en nog eens te informeeren te Zaltbommel. Bij de rondvraag informeert dhr. de Gaaij of er ook iets békend is Over electrificatie van de gemeente. De Voorzitter zegt, dat een der heeren van de PGEM. een lezing zou komen houden. Spr. heeft daar over echter niets meer gehoord, hij zal evenwel nog eens informeeren. De heer de Gaaij meent, dat er zulke rare geruchten gaan, hij heeft gehoord dat de kabel over Weisend naar Well zal worden gelegd, waar door Nederhemert voor geruimen tijd uitgesloten zou zijn van electriciteit. De heer v. Oijen heeft gehoord, dat hier geen electriciteit komt, om dat de beide Wethouders er tegen zijn. De heer de Gaaij zegt dat men het in Bruchem niet graag zon willen missen. De heer v. Vliet zegt dat dit alleen de gefortuneerden zijn, maar de klei ne man moet mee betalen, door tot electrificatie te besluiten, bezorgt men de gemeente een jaarlijks terugkee- rende uitgaaf van 3 of 400 (gulden. De heer de Gaaij gelooft niet, dat deze uitgaaf zoo groot zal zijn. De heer Smits meent, dat het een ander geval zou zijn als de bewoners een adres presenteerden. De heer de Gaaij meent, dat er handteekeningen genoeg te krijgen zijn, maar de menschen willen toch eerst weten, wat de kosten zijn. Besloten wordt, nog eens te infor meeren, of een der ingenieurs een lezing wil komen houden. Daar verder niemand het woord verlangt, sluit de Voorz. de vergade ring. Met dit bedrag is by spoorloos verdwenen. Vermoed wordt, dat hij naar bet buiten land is gevlucht. DE ONTPLOFFINGSRAMP TE GRONINGEN. Omtrent de ontploffingsramp te Groningen worden nog de volgende bijzonderheden geseind De sleepboot «de Onderneming eigenaar schipper Jasper uit Leeuwarden lag met vyf sleepbooten geladen met steenkool voor de brug te wachten, totdat een ander vaartuig door de brug was ge passeerd. De sleepboot is door de ont- ploffing van den stoomketel in twee stukken uit elkaar gevlogen en onmiddellijk gezon ken. Behalve da twee reeds gemelde slacht offers, de schipper en de machinist of de knecht, zyn waarschjjnljjk ook de vrouw van den schipper en een kind die zich in de hut bevondeu om het leven gekomen en beiden zyn met bet vaartuig in de diepte verdwenen. Zooals gemeld kwam een der lyken terecht in de woning van den heer Stuitjes in de Veemarktstraat. Het verminkte iyk van den anderen mannelyken opvarende van «de Onderneming® kwam terecht tegen het raam van de woning van den heer Albers in de Griffestraat no. 1. De ruit werd vernield. Het {Iyk viel toen op de stoep. In de kamer, waarvan de ruit was gebroken werden bloedspatten gevonden. De schade in de omgeving is zeer groot en voorloopig nog niet te overzien. Van de huizen aan de Trompkade is het ergst getroffen de woning van den heer Elerie. Het echtpaar lag, toen de ont ploffing plaats had, nog te bed. Even na den geweldigen knal werden zy door steenen, hout en kalk bedolven. Mevrouw Elerie werd zeer ernstig aan het gelaat gewond en is naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Het pakhuis van den heer J. L Brinker en van de firma Pannenborg en Krings is van binnen een ruïoe. De ramen zjjn naar binnen gedrukt en alles wat niet vaststond is vernield. In het huis vaa den heer Bont op den hoek van de Veemarktstraat en het Win- schoterdiep is een stuk yzer geslagen van drie kilogram. Het yzer vloog in de kamer rond en richtte groote verwoestingen aan. De winkel van den heer Visscher in het benedenhuis gevestigd werd ernstig geteis terd. De groote winkelruit werd inge drukt en de uitgestalde kruidenierswaren enz. vlogen door den winkel. Een stuk yzer kwam terecht in een perceel aan den Moeskersgang waar de familie Kraak woont. Dit huis is bijna geheel verwoest. Het ijzer is door het dak en vandaar in de huiskamer geslagen. Het meubilair werd grootendeels ver nield. De familie, die nog te bad lag, is met brandladders via het dak naar buiten ge bracht. De heer en mevrouw Kraak werden gewond. Verder is een deel in den gevel van de radiozaak der firma Mulder aan den Rade singel afgerukt. In de Moeskersgang is een vrouw in haar huis door yzer getroffen en met gebroken been weggebracht. Wy hebben gesproken met een schipper van een der vyf schepen die door de sleep boot gesleept werden. De schipper ver telde ons het volgende Het was ongeveer kwart over vijven en de Onderneming lag met vyf kolenschepen op volle stoom te wachten tot dat een ander schip door de brug was. De sleepboot had daarop vaart verminderd, hetgeen waarschijnlijk tot gevolg had, dat de spanning in den ketel toenam. De machinist aldus vertelde ons de schipper die nog niet lang had gevaren, riep zijn kapitein toe dat er iets niet in orde was. De stoom loopt te hoog, zei hy. Direct daarop volgde een geweldige knal. Alle schippers die op het dek van de schepen waren, werden tegen den grond geworpen. Een tyd lang regende het stukken steenkool, hout en yzer. De sleep boot werd een groot eind in de lucht ge slingerd en sloeg toen met een plof in het water terug. Een geweldige vlam vloog uit de machinekamer. Wat er verder precies gebeurd is, wist de schipper ons niet mee te deelen. De sleepboot i3 in twee stukken gezonken en slechts een stuk van het achterschip is nog te zien. De be langstelling van de zijde van het publiek is zeer groot. Zoodra het bericht van de ramp zich io de omgeving verspreidde, stroomden dui zenden naar het Winschoterdiep om de aangerichte schade in oogenschouw te nemen. De politie heeft evenwel de directe omge ving afgezet. Onmiddelijk werden hulpmaatregelen ge nomen en werd met het opruimen der ruïne begonnen. Ook zal de sleepboot zoo spoedig mogelyk gelicht worden. De voorbereidingen daartoe zyn getroffen. EEN GELDLOOPER VERDWENEN MET f 48.000. Bij een bankinstelling te 's Gravenhage was sinds niet langen tyd in dienst zekere E. H. F. L„ 27 jaar oud en ongehuwd. Hy moest geregeld voor zyn patroon vry groote bedragen innen en gisteren werd hy uitgezonden om 18 000 gulden te halen. spuitmeester van spuit 2, de heer P. C. de Wit Azn. op den Turfweg met emmers water een brandende luxe-auto, eigendom van den heer Graafland, gebluscht. BRAND AUTO IN BRAND. OP DE SCHIEDAMSCHE TE ROTTERDAM. Vrydag ontdekte de kapelmeester J. Ver* hy, in dienst by de heer F. M. van Trier* exploitant van de danszaal «Cosmopoliet®* terwyl hy zich in een opkamer van het café «The Hole in the Walk aan den Schiedamschedyk 227 bevond, dat brand was uitgebroken in het bovengedeelte van genoemde danszaal, gevestigd aan den Schiedamschedyk 225. Op het oogenblik van het ontdekken van den brand sloegen de vlammen reeds fel uit het dak van het gebouw. De heer Verhey verschafte zich door het intrappen van een ruit toe gang tot de voorzijde van de zaal en bracht het kasregister, dat vóór in het buffat stond, in veiligheid. De zolder en het dak boven den achter bouw van de danszaal zyn geheel uitge brand, terwijl in de zaal zelve groote wa terschade is aangericht. Het plafond is op verschillende plaatsen naar beneden gekomen, waardoor ook veel schade aan het meubilair etc. is aangericht. Achter in de zaal bevonden zich de in strumenten der musiciook hieraan is door den brand en het bluschwater groote scha de toegebracht. Deze schade, gisteravond ruw geschat op ruim f 3000, wordt niet door verzekering gedekt. Naar wij vernamen was de heer Van Trier tegeu brandschade verzekerdmen noemde op het terrein van den brand een som van f 400.000 voor opstal en goederen etc. De belendende panden bekwamen hier en daar waterschade. a— AREND GESCHOTEN. Een inwoner van Deventer heeft in de omgeving van Ommen een arend geschoteo. De vogel had een vlucht van 2.48 M. o OP EEN BRANDENDE KACHEL GEVALLEN. In zyn woning aan de Zaagmolenstraat is de 19 jarige student J. v. Eijbargen, toen hy een toeval kreeg, met het gelaat op de brandende kachel gevallen. Met ernstige brandwonden is hy in het Zieken huis aan den Bergweg ter verpleging op genomen. Van E. heeft eenigen tyd geleden op het station D.P. eveneens een toeval ge kregen, is toea op de rails gevallen en ontkwam ternauwernood aan den dood door overriding door een naderenden trein. MO'-C I'll li MOORDAANSLAG. De 42-jarige caféhouder A. P. S„ die Woensdag in de Schildstraat te Rotterdam een pistoolschot in de richting van zijn vrouw afvuurde en daarna in de buurt agenten van politie met dat pistool bedreigde en toen in den rechtervoet werd geschoten, is na opgemaakt proces verbaal van het ge beurde, op vrije voeten gesteld. -°H J 1 I DIERENMISHANDELING. J. F. te Lage-Zwaluwe heeft zich schuldig gemaakt aan ergerlijke dierenmishandeling. Hy had een levend konijn aan de achter- pooten opgehangen en begon toen het dier de huid af te stroopen, beginnende by de pooten. Tegen den dierenbeul werd proces-verbaal opgemaakt. Thans is hy veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Witte eieren 8 15 ct. per stuk. Biuine 9.— ct. i Hen 6.10 ct. De heer De Graag is ditmaal niet fortuinlyk geweest. Zyn eerste party tegen DIJK t De Jongh maakte hy remise en zyn tweede tegen Idzerda verloor hij door een blunder. Toch is er nog een goede kansdaar de heeren De Graag, Kortleven en Idzerda alle 5 punten hebben. veld wacht alhier is Peters uit Geldrop. benoemd de heer J. HEUSDEN. Op Tweede Kerstdag, des avonds 6 uur, zal het Kerstfeest gevierd worden met de kinderen der Zondagsschool in de Ned. Herv. Kerk alhier, terwyl dien dag dit eveneens zal plaats hebben in de Gsref. Kerk doch des avonds om 5 uur. De heeren C. Schreuders en A. Verloop hebben voor hunne benoeming tot Ouderling by de Ned. Herv, Gam. alhier en de heer S. Deurloo voor zjjoe benoe ming tot Diaken bsdankt. Herkozen werden tot Notabelen de heeren H. Vos en A. Scholten. Door het Kerkbestuur werd herkozen als President-Kerk voogd de heer J. Zon neveld, terwyl in de plaats van den heer G. van E verdingen tot Kerkvoogd is ge kozen de heer A. Scholten. Op de veilingvereen. te Gelder- malsen brachten de voor de pluimveevereen. «Heusden en Omstreken® gezonden eieren dato 20 Dec. op als volgt Ruwe Huid Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten AALST. Tot Notabel der Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen de heer C. Vernooy. CAPELLE. Woensdag had in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier de najaars uitvoering plaats van de gemengde zang- vereeniging »'t Rozenknopje®, welke goed bazocht was. Nadat de vice-president, de heer A. M. Verheyden, de aanwezigen welkom had geheeten werd onder leiding van den directeur den heer N. Soyders met de afwerking van het welverzorgde programma begonnen. De verschillende nummers voor het koor, alsmede de beide dubbel kwartetten werden goed ten gehoore gebracht en met volle aandacht aangehoord. Het enthousiast applaus na ieder stuk was de erkenning van het goede werk, dat werd verricht. Ter afwisseling werden een drietal voordrachten gegeven, die eveneens uitstekend vertolkt werden, en menigmaal de lachlust der aanwezigen opwekten. In verband met de zorgelijke financieelen toestand der vereeniging werd tydens de pauze een verloting georganiseerd, die voor de vereeniging een groot succes geworden is, want de loten werden gretig gekocht, hetgeen niet te verwonderen was, gezien de prachtige pryzen, welke beschikbaar waren. Ongeveer 12 uur werd deze goed geslaagde uitvoering door den vice-voor- zitter met een woord van dank gesloten. Beroepen tot predikant by de Ned. Herv. gem. a. d. Loonschendyk Ds. Woel- derink te Hoornaar. By Kon. Besl. is benoemd tot paardentaxteur bij de paardevordering van Cappele de heer J. Huysman. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. Huysman, thans commies ter gemeente secretarie te Katwyk aan Zee, is bevorderd tot hoofdcommies te secretarie aldaar. Voor waar een mooie promotie. Tot bestuursleden der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek »Da Toekomst® alhier, zyn gekozen de heeren A. h Verhoeven en A. A. Michael. Wegens toename van het leerlingen aantal zal met ingang van 1 Jan. a.s. aan de O.L. school in de Kom alhier, een 4e leerkracht worden benoemd. Met de Kerstdagen zal de postduiven vereniging »De Luchtvaart® in haar club lokaal bij mej. de wed. A. v. d. Haart, een onderlinge postduivententoonstelling worden getnuden, De Kerksteeg is thans zoo goed als watervrij, zoodat de communicatie met het Land van Altena van hieruit gelukkig weer ongehinderd kan plaats hebben. - De vrachtauto san den heer B. uit Oosterhout, welke j.l. Maandag in de Kerk steeg in de sloot geraakte, is na enkele uren van ingespannen arbeid weder op het droge gebracht. J.l. Dinsdag geraakte andermaal in de Kerksteeg een vrachtauto in de sloot en wel van deo vrachtrijder B. uit Dussen. Ook dit ongeval liep zonder persoonlijke ongelukken goed af. DRUNEN. Blocveiling 20 December. Bellefleurs extra 10—12y2 c., idem le srt. 7—8 c., idem 2e srt, 2—3 c., Goudreinetten 12—15 c., idem le srt. 6—10 c.Sterappelen 1015 c., idem 2e srt, 48 c., Charlemowski 1016 c., Goudguldens 812 c., Wynappelen 68 c., Bender zuur 2—6 c., Kafappelen 49 c., Court Pendu 3 —7 c., Ossekoppen 6—12 c., Blanke Reinetten 4—9 c.Zoete Belle fleurs 24 c., Zoete Campagne 25 c.j Zoete Huismans 14 c., Zoete Bender 2—6 c., Diverse handperen 1217 c., Brederode 7—13 c., Gieser Wildeman 4—8 c., Kleiperen 46 c., Spruitjes 1823 c., idem 2e srt. 10—16 c., Witlof 1118 c., Kroten 23 c,, Knol raap 12 c., Schorseneeren 917 c., Juin 47V2 c., Wortelen 23 c., Spi nazie 1013 c.per K.G. Roodekool 2—11 c., Savoyekool x/210 c„ Boeren kool 12 c., Bloemkool 221 c., Witte- kool 14 c., Selderie 1/25 c., Andyyie 1/211/2 c.per stuk. Kroten 23 c. Snyselderie 121/a c„ Selderie 320 c. Prei 121 c.per bos. Aanvoer 41.000 K.G. fruit. DRONGELEN. Op Eerste Kerstdag hoopt de Zon dagsschool vereeniging alhier des avonds om 6 uur met de kinderen het Kerstfeest te vieren. ELSHOUT. brigadier-majoor by de Rjjks- 's GRAVENMOER. Toen mej. de M. vorige week per rywiel huiswaarts keerde, had zy het on geluk tegen een steen te ryden, waardoor zy kwam te vallen en zich ernstig aan armen en beenen bezeerde, terwyl haar kleedingstukken schade opliepen. Men deelt ons mede, dat de heer W. G. Hartman, die in de j.l. gehouden Raadsvergadering tot armmeester van het Alg. Burg. Armbestuur werd benoemd, deze benoeming heeft aangenomen. Het Kerstfeest in de Ned. Herv, Kerk alhier wordt gehouden op Tweede Kerstdag des avonds om 5 uur. De collecte die hiervoor gehouden is, heeft ruim 190 opgebracht. Ons bericht van Vrydag j.l., waarbij vermeld werd dat A. Blok en Adr. van Oosterhout hun veertig jarige echtvereeni* ging hebben herdacht, behoeft een ver betering. Het is niet Adr. van Oosterhout, doch Adr. Treffers. Als gevonden zyn ter gemeente- secretarie gedeponeerd een nieuwe gryzen viltenhoed, waarin voorkomen de begin letters v. d. P. en een merk luidende «Jos. Kimmels, Torenstraat 10—14 te Breda®een blauwe handdoek en een zilveren dasspeld. OUDHEU SDEN. De heer J. A. Bax alhier is her kozen als Kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. SLEEUWIJK. Woensdagavond j I. gaf de Gem. zangvereeD. «Juliana® alhier, Directeur de Wel.Ed. heer A. W. Havelaar haar uit voering in de O. L. School alhier. Den heer Godschalk hoofd der school alhier opende dezen avond en schetste nog even wat Juliana dit jaar had gepresteerd, o.a. een le prys op het Concours te Woudrichem, wat men niet te licht moet beschouwen daar Juliana niet beschikt over een groot edental. Daarna werd de leiding overge nomen door den Directeur en leden van Juliana, zang zoowel als toneelstukjes worden op verdienstelijke wijzen vertolkt en hierby merkten we op dat Juliana niet alleen hoog staat wat zang betreft, doch op het gebied van tooneelkunst ook goed voor den dag tan komen. Dat alles goed in den smaak viel konden we hooren aan het luid applaus dat na ieder nummer klonk. Directeur en leden kunnen met genoegen aan dezen goed ge slaagden avond terugdenken. Het Kerstfeest zal dit jaar wederom gevierd worden op 2e kerstdag 's avonds om 5 30 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier. De vorige week werd in café Kooy alhier een algemeene leden vergadering ge. louden, van de Landbouwvereen. afd. Sleeu- wijk. De aftredende bestuursleden L. v- 't Sant en H. v. Arkel werden herkozen respectievelijk als voorzitter en secretaris. Woensdagmiddag wilde den heer S. met zyn vrachtauto beladen met hout een rijtuig passenren, doch zakte langs den dijk af en werd in zyn val gestuit door een telefoonpaal waar tegen hy bleef han gen, zoodat dit ongeval nog zonder schade, doch met een paar uur oponthoud afliep. WIJK. j Aangezien de heer J. Buisse te Rstranchement zijn benoeming tot onder wijzer aan de Openbare Lagere School alhier niet heeft aangenomen, is in de spoedeischende Raadsvergadering van j.l. Zaterdagavond benoemd de heer A. P. Wondergem onderwyzer te Vlissingen, nummer 2 der voordracht. WAALWIJK. By de alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen van een winkelhuis voor rekening van den heer Jac. Blok, werd ingeschreven door f Tot Van CampeD. Capelle Kleingeld, Waalwyk W. v. d. Hammen, Waalwyk Wynands, Waalwyk Fa. de Graauw, Waspik H. Maas, Waalwyk J. v. d. Meijs, Waalwyk Teulings, Waalwyk B. Maas, Waalwyk Fa. Wed. Aarts Zn., Nieuwenhuyzen, Sprang P. de Grauw, Waspik Het werk is aan den laagsten inschryver opgedragen. 8590 8393 8299 8275 8000 7985 7930 7922 7770 Waalwyk 7720 7674 7398 WERKENDAM. De heer L. v. d. Wiel Sr.. werd op de jl. Zaterdag gehouden verloting van een pop, welker opbrengst was ten bate van het Groene Kruis, de gelukkige win naar. - De hoepelmaker H. Mouthaan, werk zaam op «De Hoef®, struikelde tydens het lossen van een schip met hout en viel in het water. Nadat hy reeds tweemaal onder water was verdwenen, mocht het zijn col lega G. Vos gelukken, hem te redden, zoo dat hy er met een nat pak en de schrik er af kwam. Terwyl de ruim 80 jarige mej. A. Hakkers de kachel opschepte, kwam zy zoo ongelukkig te vallen, dat zy haar djj- baen brak. Na eerste geneeskundige hulp Vergadering van den. Raad der gemeente HERPT. 'Aanwezig waren alle leden. Aan de orde kwam een nota van Ged. Staten betreffende de gemeenitiebegToo- •ting voer 1930. Dit betreft enkele wijzi gingen nxeest van administratieven aard, (welke aangebracht zullen worden zon- ider dat dit aan de cijfers eenige ver andering teweegbrengt. De gemeentebegroioting 1929 wordjt in enkele posten eveneens gewijzigd. Bjij de kasopname bij den gemeente- iointvanger was alles in orde bevonden. Een circulaire van de burgemeesters in Ide kantons Hoorn, Alkmaar en Scka- jgJen Wordt voor kennisgeving aangenopien. Aan het electrisch licht wordt nxet bekwamen spoed gewerkt. Er zijn ruim 70 aan.,luitingen toegezegd op een maxi- jmum van 45 cent en 25 cent. Het lid van de Broek had vernomen |dat er een oproeping was gedaan vooir een vierde leerkracht aan de bijzondere 'schoei en vroeg of de school niet te iklein was. Dit zou men zien wanneer het zoover was. Voorloopig konden wel 2 onderwijzers in een lokaal staan. Hier na sluiting. n Huisgezin. I tabletten I r Buisje 75 ct.l I tabletten I I Doos 60 ct. tabletten Buisje 30 en 60 ct.j tabletten Buisje 30 en 60 ct. Deze artikelen zijn voorzien van den naara Mijnhardt en verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten Vry dag is, onder toezicht van den brand- Dooien 30 -60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2