Binnenland Plaatselijk Nieuws AUTO-ONGELUK. Mr. J. C. Post, die ernstig gewond werd by het auto-ongelak te Maarsbergen, is in de Rijksklinieken te Utrecht overleden. DOOR TRAM GEGREPEN. Voor de ambachtsschool te Hoogeveen geraakte de arbeider J. Duut, werkzaam by de betonfabriek »De Njj verheide onder de tram der E. D. S. De man werd ernstig aan het hoofd ge wond en is naar het ziekenhuis vervoerd. DOOR STAALDRAAD GEDOOD. Het Belgisch s.s. aPeter Benoitc, op weg van Engeland Daar Antwerpen, passeerde Vlissingen en meldde, dat de kapitein door een staaldraad was getroffen en op slag gedood. INBRAAK. Door uitsnyden van een klein raampje heeft een inbreker zich toegang verschaft tot het kantoor van den Rijksontvanger te Schagen. Op hetzelfde oogenblik, dat hy zyn slag wilde slaan, ging de ontvanger naar zyn kantoor. De inbreker werd daar* door in zyn werk gestoord en kon van de verwarring gebruik maken om teontvluch- ten. De politie beschikt by haar nasporingen over een duidelijk signalement. PANIEK IN EEN KERK. In de overvolle kerk der Ned. Herv, Gem. te Wartena vloog Woensdagavond een der Kerstboomen in brand tjjdens hef Kerstverhaal, dat de vrouw van ds. Bruiüs deed. Ondanks de aanmaningen van den predikant, drongen de aanwezigen elkaar naar den uitgang, waardoor eenige vrouwen onder den voet werden geloopen. Een der aanwezigen sloeg eenige kostbare geschil* derde ruiten stuk, om den rook een uitweg te geven. Met emmers water en een hand spuit werd het vuur gebluscht. Het kerk gebouw is inwendig nogal beschadigd. VERDUISTERING^" Successievelijk komt de Haagsche politie thans erachter, waar het geheele bedrag van 18.000 gulden is gebleven, dat was verduisterd door den kantoorbediende L., ten nadeele van de Haagsche Bouwmaat schappij. Eenige dagen geleden was nog 2500 gulden zoek, doch daarna is gebleken, dat de verdachten met het geld verschei dene door hen gemaakte schulden hebben betaald. Ook hadden zy verschillende snuisterijen gekocht, verder een schilderijtje, sigaren e.d. De verklaring van ééo der verdachten dat hy geld, in hun tasch verborgen, zou hebben weggeworpen, is gebleken een praatje geweest te zijn. Van ongeveer een bedrag van f 1000 weet men nog niet hoe het besteed is. ERNSTIGE VAL. Te Bergumerheide (L.) is door de glad heid van den weg de 60 jarige veehouder gevallen en aan de gevolgen daarvan over leden. KAPITEIN VERMOORD. Aneta seint uit Bandjermasin De ka pitein der infanterie J. Ch. De Quant is tydens een inspectie van de Kampongs door twee inlanders vermoord. De daders werden later neergelegd. INBREKER AAN HET WERK. In de woning van den gemeentewerkman Ch. Pil te Schiedam is ingebroken. De dieven, die door opschuiving van een raam in het huis zyn gekomen, hebben enn lin nenkastje in de voorkamer opengebroken en alles overhoop gehaald. Een zilveren damesarmbandhorloge, een lange halsket ting, een zilveren heerenhorlogeketting en een gulden werden ontvreemd. Denzelfden nacht heeft de inbreker een poging tot in* braak gedaan in de woning van de wed. V. wonende naast Pil. Ook daar werd ge probeerd het raam open te schuiven, doch dat was afgesloten met pennen. Doordat de dief een electrische lantaarn liet schy- nen, werd de 43-jarige zoon van de be woonster wakker. Hy maakte alarm, waar op de inbreker wegvluchtte. Vanmorgen heeft de politie een paar schoenen in den tain van Pil gevonden, die van den in breker afkomstig moeten zyn, AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN, Op den Rotterdamschen weg te Delft zyn de spaken gebroken van het achterwiel van een vrachtauto der firma Mooi. De chauffeur geraakte het stuur kwyt en reed tegen een boom. Hy kreeg een diepe vleeschwonde aan het been, «die ge hecht moest worden in het Gasthuis te Delft. De zwaar beschadigde auto is door de firma J. de Graaf weggesleept. •DE MOORD OP DEN JACHTOPZIENER. In verband met den moord op den jacht opziener Kuyt, bij Amersfoort, zyn vier stroopers aangehouden. Zy zyn naar Utrecht overgebracht. AUTO TE WATER. Tweede Kerstdag is een personenauto, bestuurd door den heer Van Gelder uit Groningen, door de gladheid van den weg tusschen Assen en Groningen in de Nor- gervaart gereden. De vier inzittenden, de beer Van Gelder en echtgenoote en de heer S. Cohen en echtgenoote, allen uit Groningen, konden met moeite uit den wagen komen. De auto lag geheel onder water en was zwaar beschadigd. DOODELIJK GETROFFEN. Het Belgische s.s. Peter Benoitc, op weg van Engeland naar Antwerpen, pas seerde Vlissingen en meldde, dat de kapi tein door een staaldraad was getroffen en op slag gedood. PORTEFEULILE GESTOLEN. In het café van P. K. aan den Goud- 3chesingel te Rotterdam is uit een jasje een portefeuille met f 750 gestolen ten nadeele van den caféhouder. HEUSDEN. Geveild op 27 December. Witte eieren f7.60 per 100 stuks. Bruine f8.30 Hen f 5.70 Ook alhier heeft de storm van Zondag eenige schade aangericht. Op den stadswal knapten twee zware iepenboomen, gedeelte lijk af. Van verschillende daken woeien de pannen. De rivier de Maas was zeer ontstuimig, de golven sloegen heel hoog, velen trokken naar den wal om dit te aan schouwen. Een schip met hout geladen, kreeg het by het veer te Aalburg te kwaad, doordat de opperlast begon te werken. De schipper zette zyn vrouw met 5 kinderen in een roeiboot. Gelukkig wist een sleep boot tijdig hulp te verieenen en het schip op het droge te zetten, waardoor erger werd voorkomen. AALBURG. ALMKERK. CAPELLE. GORINCHEM. VEILING VAN 27 DEC. - Uien 5 ct., winterwortelen 2x/2 ct-> Gamersche zuren 31/2 ct., spruiten 13 18 ct., kroten 22ys ct., kleiperen 4 ct., Fransche bellefleurs 3ys6 ct., jonge wortelen 14 ct.f brederoden 1112 ct., 2e srt, 7y2 ct., .joodeperen 810 ct., bellefleurs extra 12 ct., 2e srt. 2]/25 ct., goudreinetten 67 ct., 2e srt. 2 2x/2 ct., bergamotten 4x/2Gl/2 ct., cam- pagnezoet 3 ct., present van Engeland 4 7 ct., winterjannen 34 ct., dubbele bel lefleuren 8 ct., sterappelen 9y2 ct., jjs- bouten 9 ct., alles per K G. Selderie f 3,00f 4,50 wortelen f 200 f2,50; knolselderie f 9,50f 10,00 per 100 bos. Roode koool f 2,50f 6,00 savoye f 7,50f 8.00 wintergroentes f 4,00 andyvie f 1,802 00 bloemkool f 7,50— f 11,50 2e srt. f 2 50— f4.50 witte kool f 2,50 putjeskool f 2,50 boe renkool f150 ;knolrapen f150f2,00; alles per 100 stuks. LOON OF ZAND. NEDERHEMERT. Het zoontje van D. S. had Zater dagavond het ongeluk zyn rechterarm zoo danig met kokend water te branden, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. NIEUWENDIJK. SPRANG. WERKENDAM. WOUDRICHEM. .WASPIK. Tot onderwijzers aan de R. K. Bij zondere jongensschool zyn aangesteld de heeren A. D. Anemaat uit Made en A. C. Jansen uit Dongen. Het dochtertje van den heer C. v. D. had het ongeluk by het vallen een been te breken. Dr. W. verleende geneeskundige hulp. Zondag werd in de zaal van den heer H. van Iersel de tweede uitvoering gegeven door de Harmonie der Vereeniging »Vo!ksvjyt en Volksvermaak.* met mede werking van de Tooneelvereeniging »Entre* Nouscc. De zaal was niet zoo goed bezet als op den 2en Kerstdag. Beide stukken »De Universeeie Erfgenaamcc en »Mevronw is niet thuiso: werden op uitmuntende wyze opgevoerd en werden door het publiek met een dankbaar applaus beloond. 's GRAVENMOER. ijaar tijd om ten aanzien van. alle cul tures tcit volle ontplooiing1 te- kunnen komen en als men ook neg de fruit teelt wil enderwij zen, dan is die termijn neg' te kort. Dat de proeftuin alhier het. eerste jjaar niet geheel aan norm de eischen vol daan heeft, is voior een niet onbelang rijk gedeelte toe te schrijven aan' een samenloop van zeer ongewone omstan digheden, onafhankelijk van den wil van liet bestuur. We willen ter verduidelijking op enkele feiten wijzen. De even stiéhgé als lange winter was oorzaak, dat de in Januari aangebrachte 600 ramen eerst in April ter bestemde plaatse konden Wonden opgelegd, zoodat van het kweeken der cultures geen sprake meer kon zijn. Diezelfde strenge vorst was oorzaak, 'dat het wortelgestel van het veld aardbeien, .welker plaatsen begin Januari nog in volle kracht stonden, zoodanig was, aan getast, dat nauwelijks, evenals in zoovele andere plaatsen van ons land, ©en der de van de normale opbrengst kan worden geoogst. De ervaring heeft reeds geleerd, dat op deze soort; klei bij aanhoudende koude droogte beter gezaaid dan geplant kan worden, een ondervinding, waarmede de volgende jaren reeds rekening moet worden gehouden. De daar op volgende hittegolf en aanhoudende droogte waren oorzaak, dat het nieuw aangelegde veld met aardbeien zich niet als een voor beeld plant kon ontwikkeleu, terwijl de tweede editie met dezelfde ongunstige weersgesteldheid te kampen kreeg, met het gevolg, dat de groei zoo traag ging, dat ze in November geen knop kon zet ten, zoodat van dit gewas in 1930 geen broeibakaardbeien geplukt kunnen wor den. Va.n den winter 1929—1930 zal het Afhangen, of het op een tuin met een demonstratief bedrijf gelijk de onze in het V"'.: or jaar van 1930 gehandhaafd kan worden. Blijkt dit het geval te zijn en volgt er een normale zomer op, dan kan- het in 1931 een mooi voorbeeld-gewas worden. Dezelfde hitte en droogte waren mede oorzaak, dat o.m. in het West-land duizenden ramen met komkommers door aantasting van de besmettelijke ziek te, z.g.n. spint, verloren gingen. Het zelfde lot trof ook een gedeelte van onze komkommers. Ofschoon de kas-snijbo-onen precies op tijd gepoot Werden, kregen ze het door den heeten nazomer een tijdlang te warm in de kassen. Mede jdaardc.or kwam dit gewas niet geheel tot zijn recht. Zoo- ziet men, welk een gro> ten rol -de weersgesteldheid in de tuin derij1 in 't algemeen speelt. In het alge meen zeggen we, want de gronden, welke voor de fijne cultures nog geschikt gemaakt moeten worden, zijn daar om in de eerste twee jaren in nog gï.cioter mate afhankelijk. De bouw van het greote warenhuis, de twee druiven- ka-ssen en de kweekkas, midden in het zomerseizoen, veroorzaakte eenige stag natie in de uitvoering van het- teeltplah 1929. Het onderzoek van den grond aan het proefstation te Groningen bracht uit dat de tweede steek aarde behoeft© aan jka-lk had. In dat gebrek mocht niet vóór ■November worden voorzien. De praktijk heeft reeds nu uitgewezen dat bet twee diepen hoewel zeer kost baar een wel&ajdigen invloed oefent pp de teelt -der gewassen ©n drainee- aring der gronden moet worden aanbe volen. Voorts bleek de grond niet in zoo danige conditie te verkeeren dat nog dit jaar daarop een fruittuin kon worden ■aangelegd. Het is gebleken noodzakelijk te rijn dat daarop eerst nog in 1930 een gewas geteelt wo-rdt- dat de onedele bestanddeel-en. in den grond doet verstik ken, Zeker, vele onervaren tuinders zou den er boomen in geplant hebben, maat de praktijk en wetenschap wezen in het ■.onderhavige geval een anderen weg, o-m een vcicrbeeld-boomgaard te erlangen. We willen er nog op wijzen, dat de praktijk glashelder aangetoond heeft, dat men de gronden in deze streken, wil men ze voor de fijnere groententeelt gebrui ken, het beste met de freesmachine kan laten bewerken. Het resultaat daarmede was prachtig. Tenslotte willen we nog het' volgende opmerken. Onze in November 1928 opge richte vereeniging, welke in -enkele maan den aangroeide tot 776 leden, en daar mede reeds een der grootste proeftuinver- e.eaigingen in ons land is, kon door de straks genoemde weersgesteldheid eerst dni April 1929 een aanvang maken met de uitvoering van het te voren opgemaakte teeltplan en dat was minstens drie maan den te laat. Pr oef t-ui averee n igi nge n, die hun kassen en platglazen in September 1928 reeds in gereedheid hadden, had- iden op haar zusterverenigingen, die dit 'jaar voor het eerst optraden en dat wa ren er vijf in ons land, dan o-ok een be langrijken voorsprong. Het aantal installaties vo-or centrale ■Verwarming dat dit jaar gebouwd werd 'is zóó groot, dat, niettegenstaande we 'ons tot acht- fabrikanten gewend hebben, het ons niet gelukt- is, om vóór 15 Fe bruari 1930 een dergelijke inrichting -op )onzen tuin te doen verrijzen, tenzij er een ongehoord liooge prijs vóór besteed Werd, wa-t het bedrijf jaren lang financi eel te sterk zou -drukken. Oprichting nd 15 Februari 1930 heeft voor dat jaar geen zin meer. iWe hopen hiermede aangetoond te heb ben, dat de a-rbeid op onzen tuin dit jaar in ho-ofdzaak bestond uit vo-orberei- Idende werkzaamheden, teneinde binnen |den norma-len tijd uit t-e komen met een 'zoodanig ingericht bedrijf, dat vele t-uin- ld,ers daarvan in de uitoefening van hun beroep profijt kunnen trekken. Met de nul reeds opgedane ervaringen, welke voor het samenstellen en in de practïjk bren gen van het teeltplan 1930 veel waarde hebben, koest-eren wij de hoop, dat we ons doel in dezen ten volle zullen berei ken. In een volgend artikel komen we na der op een en ander t-erug. —O' -HO- lO— 5O— —O— o— -Oh—i Donderdag, 2 Jan., des avonds >m half zeven, hoopt Ds. La,main uit Lei den, voor de Ger. Gem. alhier op te tre den. Tot diaken der Herv. kerk alhier is herkozen de heer D. Hagoort. Op Dinsdag 7 Jan. a.s. n.m. 2 uur hoopt de raad dezer gem. in een. openbare zitting bijeen te komen. A.s. Zaterdag 4 Jam n.m. 2 uur zal alhier in de Herv. Kerk de verhu ring van zitplaatsen worden gehouden. Terwijl vanaf 1 uur lot 2 uur dien mid dag, de nog verschuldigde zitplaatsen jgelden nog. betaald kunnen worden. Gedurende de beide Kerstdagen werd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart alhier door de aldaar gevestigde pO'stduivenvereeniging ,,De Luchtvaart" in samenwerking met de bij den heer J. v. Heeswiik te Kaatsheuvel gevestigde post- duivenvereeniging „De Getrouwe Duif" een onderlinge postduivententoonstelling georganiseerd, die uitstekend geslaagd mag heeten. De keurmeester, de herér H. de Laat uit Vlijmen, zag zich voor een moeilijke taak geplaatst, aangezien de verschillende inzendingen blijk gaven, dat de leden over goede duiven beschikken. (Hij. heeft zich evenwel op uitstekende wijze van de liem op de schouders ge legde taak gekweten, zoodat. iedereen met den uitslag ten zeerste tevreden was. De uitslag was alsvolgt Af J. Oude doffers J. Corstanje, le en 8e pr.W. On mens, 2e en 9e jpr.A.dr. Versteeg, 3e en 7e pr.M. Donders,. 4e pr.P. Snap haan, 5e en 10e pr. en H. Rozenbrand, 6e pr. Afd. oude duiven: P. Nieuwenliuizen, le pr.Ghr. v. Heeswijk, 2e pr.H. Rozenbrand, 3e pr.H. Dekkers, 4e pr. Adr. Versteeg, 5e pr.J. Pijnenburg, 6e pr.M. Donders, 7e pr.P'. Snaphaan, 8e pr.D. Donders, 9e pr. en J. Cor stanje, 10 pr. Afd. Jonge doffers J. Pijnenburg, le pr.H. Rozenbrand, 2e pr.P. Snaphaan, 3e, 4e en 7e pr. W. Oomens, 5e pr.Chr. v. Heeswijk, 6e pr.D. Donders, ,8e pr. en M. Don ders, 9e pr. Af'd. Jonge duiven: J. Corstanje, le pr.IL Dekkers, 2e pr.J. Pijnenburg, 3e en 5e pr.J. Spierings, 4e pr.D. Donders, 6e pr. en >P. Snaphaan, 7e pr. Tot onderwijzer aan de Prins Mau ri tsschool te Delft is benoemd de heer C. Ha verhals, eertijds onderwijzer a. d. Loonschend'ijk, thans te Ede. ■- De biljartclub „Het Kalme spel", gevestigd btij' Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuweyaart speelde ©en vriend- schappelijken wedstrijd tegen de Sprang- sche biljartvereniging „Ons Genoegen" met den volgenden uitslag: Sprang 426 punten en Capelle 268 pun ten. In de gehouden vergadering van ide coöp. aankoopvereeniging werden o.m. tot lid der commissie belast met. het na zien der rekening over 1929 benoemd de heeren J. Haverhals en R. Timmer mans. Pij de gehouden pluimveetentoDn- stelling te Waalwijk behaalde de lieer M. Dijkstra Lzn. eigenaar van het hoen derpark a.. d. Nieuwen Maasmond alhier, met zijn inzendingen niet minder dan 15 prijzen n.l. 3 eerste, 3 tlweede, 2 jder- de en 5 ©ere-ptrijizen, 1 z.e.v. en 1 e-.v. Ds. J. G. Woelderink te Hoornaar, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt De gem. Chr. zang vereeniging „O. K.K." gaf' haar aangekondigde uitvoering voer een goed bezette zaal in het Insti tuut. De heer Z. Koekkoek opent als voorzitter de vergadering ;p de gebrui kelijke wijze na gemeenschappelijk ge zang van het eerste complet van Er ruischt langs de wolken. In zijn ope ningswoord wijst de voorzitter op het biz onder e van deze uitvoering. In afwij king met andere jaren zal slechts ©en stuk 'worden uitgevoerd, en wel het: „Kerstoratorium van Müller". Hij! geeft ter verduidelijking van de lichtbeelden die in verband met dit stuk zullen worden vertoond, een nadere toelichting. Het pro'- gramma. werd hierna op zeer verdienste lijke wijze afgewerkt. Het zou ons te ver voeren om van dit Oratorium een be schrijving te geven waarom we da.n ook volstaan met een woord van lof, aan koor en medewerkers voor de kranige prestatie. Veel hadden we ons voor ge steld maar onze verwachting werd nog overtroffen. De muzikale leiding is in goede handen en waarborgt reeds het succes der ver eeniging. De medewerkers Mej. TI. van Rijswijk (sopraan) en de heeren P. v. Rij'swijk (Tendr) en G. van Rijswijk (Bas) hebben zich op schitterende wijze van hun taak gekweten. Het is een prachtstel solisten moeilijk te evenaren, vooral ook den jeug digen organist de Graaf een woord van bizonder hulde voor zijn bewondering, afdwingend orgelspel, dat het geheel be geleide. Zoowel het zangkoor, dameskoor en mannenkoor alsmede kwartet en trio heb ben elk afzonderlijk aanspraak op een woord van lof. Jammer dat het trio in den aanvang wat a.n zuiverheid te wen- schen overliet. Niettemin werd dit Orato rium op' uitnemende wijze vertolkt. „O. K. K." heeft het publiek een avond van groot genot bereid en heeft, voor zeker den dank van alle aanwezigen ver diend. Die deze uitvoering niet hebben bijgewoond moesten ongetwijfeld veel mis sen. Er heerschte orde en aandacht waar voor het publiek de erkentelijkheid van den voorzitter oogstlte. De uitvoering mag schitterend geslaagd worden genoemd. Maandag 23 dezer vierde de lei ders der Ger. Zondagschool vereeniging „Jachin" in het Ger. Kerk gebouw Kerst feest. Haar leider de heer W. Wijnats be handelde met de jeugd de Kerstgeschie denis. Verschillende kerstliederen wer den gezongen, ouderling Eijan sprak het slotwoord en eindigde met dankzegging. Hoogst voldaan keerde de ouders en kin deren huiswaarts. Benevens ©en flink trao- tatie kreeg men een prachtig boekje mee naar huis J.l. Donderdag werd door de korf balclub N.E.O. alhier een wedstrijd ge speeld tegen T.K.C. uit Tilburg. Den wedstrijd eindigde 5—4 in het voordeel van N.E.O. Donderdagavond gaf' de Chr. gem. za-rigvereeniging „Excelsior" in het Ned. Herv. Kerkgebouw een goed geslaagde uitvoering zoowel koeren als solo's ge tuigde van degelijke voorbereiding. De Eerwaarde heer J. Jonker al hier candidaat tot den Heiligen Dienst bij de Geref'. Kerken, heeft een beroép aangenomen afsL jptrediker bij de Zuider zeewerken, standplaats Wieringen. De 2e Kerstdag vierde de Zondag school „Laat de kinderen tot. Mij: komen" haar Kerstfeest in de Herv. Kerk alhier. Evenals ieder jaar vulde ook thans een groote schare het Kerkgebouw. Ds. La-zonder die de leiding had opende op de gebruikelijke wijze en ver telde de kinderen de Kerstgeschiedenis'. Liederen werden gezongen, tractatae rond gedeeld en daarna vertelde Ds. Lazonder nog een mooi verhaal, waarnaar door oud en jong met aandacht werd geluisterd. De kinderen die de Zondagschool verlat©^ kregen allen een kerkboekje. Uitslag voetbalwedstrijden tweede Kerstdag. W.V.V. II en H.V.V. van Hardinxveld 8—1 voor W.V.V. II, zilveren medaille Werd dus aan onze vereeniging toegekend. W.V.V. I en Willielmina I van Aalburg 2—2. Door loting werd de zilveren lau wertak toegekend aan W.V.V. I. In café Sprouk hield de afd. Tuin bouw alhier, en de afd. Aimkerk, een gecombineerde leden vergadering. Weg©ns ziekte was de voorz. de heer E. O. Huiser afwezig, zoodat de lieer L. van 't 'Sant de leiding had. D:e vergadering had tot doel, herziening van het besluit der ledenvergadering Van 7 Oct. 1.1. waarbij' was besloten 10 pClfc. va.n het feest teheffen tot dekking voor het tekort op den verzenddienst naar Utrecht. Daar dit. bedrag echter plm. 200 gulden boven het geraamde te kort ging, had eerst de Liquidatie -commissie gemeend, een andere regeling te moéten treffen, doeli daar hier tegen, vooral van de zijde van Aimkerk bezwaren waren ingekomen, meende het Bestuur het nooi- dig, opnieuw bijeen te komen. Breedvoerig werd besproken, hoe het tekort was ontstaan, men was van oor deel dat het bestuur, eerder had moeten ingrijpen. Vooral toen verschillende pro- (ducten aan de veiling te Utrecht, zoo goed als waardeloos werden, was de he-f ling onvoldoende. Ook over de wij'z© van ophalen, Waren een paar leden uit Aim kerk zeer ontevreden, cjoch dit stond bui ten de zaak. De heer Spiering merkte daarom terecht op: „laten we niet lan ger staan, hoe we er ingekomen zijn, maar liever hespreken, hoe komen we er uit." Het' bestuur stelde daarom voer, in- 'plaats van 10 pCt. van het feestbedrag 12 pCt. plus 2 pCt. feesthuur te beffen,- de heer Van Breugel stelde voor het tekort te berekenen naar de omzet, ter wijl de beer Kolff het voorstel deed 25 ct. vracht per kist te berekenen. Het bestuursvoorstel kwam het eerst in stemming en werd aangenomen met 22 stemmen voor 8 tegen en '7 blanco-. Ge vraagd werd hoe het zal gaan, wan neer niet alle leden aan hun verplichtin gen voldoen. Volgens den lieer Spiering rust op allen de zedelijke plicht hieraan te voldoen, die betalen hebben aan hun verplichtingen voldaan. Hierna sloot de voorz. met een woord van dank aan de aanwezigen, de vergadering. t De eerste Kerstdag is hier genoe- gelijk en stil ver loepen, waaraan beide bestaande zangverenigingen het hunne hebben bijgedragen, zoowel in de Herv. als in de Geref'. kerk werd op eersten Kerstavond eene geslaagde uitvoering ge geven, -die beide veel publiek trokken. Te Dongen slaagde voor de gehou den melk-examen 17 deelnemers. Dezer 'dagen kwam mej. K. uit Dongen op den Groenendijk zoodanig te vallen dat zij een arm brak. Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Naar we vernemen is tot onder wijzer aan de Chr. L. school alhier be noemd de heer J. A. J. L. van Meeren- donk te Middelburg. Men deelt ons mede, dat de heer; P. Bakkeren Sr. heeft bedankt als Kerk voogd der Ned. Herv. Kerk alhier. Donderdagavond vierden de kinde ren der Zondagschool in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest'. Het geheel stond onder leiding van A. Heijblom, terwijl het muzikale gedeelte werd gegeven door den heer L. van der Dussen. De blijdste gezichten der kinderen kon men waar nemen toen men begon met uitdeelen d©r cadeaux. Op Woensdag 25 December j.l. ga ven de zangverenigingen „Excelsior" en „Hallelujah" respectievelijk een uitvoe ring in de Nech Herv. én in de Ger. Kerk. Beide kerkgebouwen waren vol be langstellenden. Vrijdagmorgen wilde de bloemist E. van der Dussen de motor eener auto aanslaan, Waarbij de starter terugsprong en hij deze op zijn pols kreeg. Aange zien dit lichaamsdeel ernstig inwendig wlerd gekwest is de hulp van een genees heer ingeroepen. Bij den heer C. van Beek aan den Vaartweg alhier, liep een konijn iederen avond het veld in en kwam den volgenden morgen dan weer thuis. Men kon er maar niet bijv dat dit beestje toch telkens meti het invallen van lie duisternis weg liep en bij het krieken van den dag weer te voorschijn kWam, Dit had nu al enkele weken geduurd'. Doch Vrijdagmorgen kwam het diertje

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2