KEM-MALINGRË - BEIISDEN BESLAG GrELEGPT pracht partij Heerenpetten, f 29,- f 39,- f 49,- f 59,- f 69,- Grootste maatzaaK te Gorinctiem, Werkende met liet grootste aantal maatcoupeors en maatkleermakers. Serie A. No. 192; Serie A. No. 526; Serie A. No. 617; Serie A. No. 991Serie B. No. 1174. v (AALBURG. WIJNEN LIKEUREN GEDISTILLEERD ie. Prima Kwaliteit. 2e. Lage Prijs. 3e. Na verbruik van 6 pond ontvangt U een klein cadeau of een extra-cadeau. 4e. Ieder verbruiker ontvangt een Peilkaart, waardoor door loopend de mogelijkheid bestaat, dat hij geheel gratis een extra-cadeau krijgt. VOOR DE BETERE kwaliteiten BLfJFT HET AANGEWEZEN ADRES. Opgericht 1816. Uitgebreide prijscouranten en Reizigersbezoek op aanvrage. Voor feestelijke gelegenheden speciale conditiën. Hengelsport-vereeniging werd besloten op 43 April a.s. een groot Nationaal Hengel- concours te houden. Donderdagavond trad voor het Departement Haasden der Maatschappijtot Nut van 't Algemeen op de heer A. Brjjs uit Den Haag. Spr. begon met een duide lijke uiteenzetting te geven over wat men verstaat onder folklore en zette uiteen het verschil tusschen sage en legende, om daarna zijn onderwerp de Vlaamsche folklore te behandelen en wel uit de sagen die daar leven onder het volk over den duivel. Spr. wist zijn gehoor door zijn onderhoudenden verteltrant te boeien, zoodat het raim elf uur was voor men het bemerkte en de Voorzitter van het Departement den avond sloot. A.s. Zaterdag 25 en Zondag 26 Januari zal de Postduivenvereen. »De Reis duif* in café Fr. van Delft haar eerste onderlinge tentoonstelling geven van Post duiven. De duiven zullen in acht klasse en uitsluitend op vliegtype gekeurd worden. De heeren E. Nieuwkoop en A. Wijgers hebben voor de benoeming als Ouderling der Ned. Herv. Kerk bedankt. Vrijdag 31 Januari, des avonds om half zeven, hoopt Ds. 'tSant uit Delft in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. ANDEE. Mogen we U langs dezen weg ver wijzen naar een advertentie, voorkomende in dit blad, van de Christelijke Lagere Landbouwschool te Andel, die 1 April a.s. een nieuwen cursus opent, en daarvoor vanaf heden leerlingen aanneemt. De Landbouwschool van Andel mag zich ver heugen in toenemende bloei, gezien de ruim 80 leerlingen, die bet onderwijs volgen, maar ook in de liefde en belangstelling van de bevolking van het Land van Heusden en Altena en de Bommelerwaard. Laat allen die kinderen hebban, die voor deze school in aanmerking komen, hun jongens Sturen. Hét Landbouwonderwijs is zoo noodig in onzen tijd. Dan zal de nieuwe cursus o|i i April a.s. weer met een volledige klas kunnen beginnen. ALMKERK. J.l. Woensdagavond trad alhier voor de Herv. Gem. op Ds. Krykamp van Sassen- heim, over de Reorganisatie der kerk. Nadat Ds. Ddnszelman in gebed was voor gegaan en een openingswoord in verband hiermede had gesproken, beklom Z.Eerw. den kansel, waarop by uiteenzette de nood toestanden en belangen der kerk, waarvoor hy de woorden had gekozen «Bezinning en Bezieling.* Met aandacht werd deze rede aangehoordtenslotte drukte spreker de gemeente op 't hart om vooral die gemeente's en die leeraren, welke de leer met recht brengen, in de gebeden niet te vergeten. Nadat nog Gezarg 156 1 was gezongen, sloot bovengenoemde spr. dezen avond met dankgebed. Op Vrydag 31 Jan. n.m. 6 30 uur zal alhier, in de consistoriekamer der Herv. Gem. eene vergadering worden gehouden van de Nat. Chr. Werkmansbond, waar alsdan Ds. Dönszelman een Referaat dien aangaande hoopt te houden. CAPEL'LE. NEDERHEMERT. SLEEUWIJK. SPRANG. welke U ongetwijfeld moeten doen besluiten voortaan uitsluitend Ravenswaay's LETTERS TABAK te gebruiken. Wij verzoeken den houders van de PEILKAART en waarop onderstaande num mers staan vermeld, hun PEILKAART op te zenden, onder vermelding van het EXTRA-CADEAU, dat zij wenschen te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar zij gewoonlijk hun LETTERS-ARTIKELEN koopen. Zij ontvangen GEHEEL GRATIS HET AANGEVRAAGDE EXTRA-CADEAU. N.V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN, GORINCHEM. WERKENDAM. WIJK. Naar men ons mededeeld, heeft de Heer G. J. BOUMAN alhier, beslag weten te leggen op een wélke nu voor ongeërenaarde lage prijzen verkocht worden. ZUILICHEM. met 't laten maken van Uw nieUW Costume 't Is nu de geschikste tijd. Wanneer weldra 't drukke seizoen aanbreekt, is Uw Costume ge* reed en behoeft U niet te wachten. ►H Alle nieuwe Stoffen voor 1950 zijn reeds aangekomen, "d Onze Prijzen zijn thans bijzonder VOOrdeelïg. Uiy* Zie de Januari-aanbieding in de Etalages, 1 Nieuwste kleuren en stoffen EEEEEE Op 22 dezer gaf de gemengde zang- yereeniging ,,'t Roz-eknopje" alhier in de toiaal van den heer W. de Reijer te Raamsdonksveer een uitvoering, die als gewoonlijk uitsitekend verzorgd en ge slaagd mag heeten. De zaal was reeds eenige dagen te voren zoo go<ed als uit verkocht. Nadati de vice-voorzibter, de lieer Adr. M. Verheiijden, deze uitvoering met een welkom aan de aanwezigen ge- lopend had, wend onder leiding' van den heer N, Saijers begonnen met de afwer king van het welverzorgde programma. De verschillende nummers, zoowel voor als na de pauze, werden uitstekend ben gehoore gebracht en oogstten een wel verdiend applaus. Ook het komische ge- jdeelte van heb programma werd onberis- [pélijk uitgevoerd en viel zeer in den smaak. Het muziekgezelschap „Kunst na 'Arbeid" zal a.s. Dinsdagavond in de zaal V'an den heer L. F. v. Dongen alhier lOnder leiding van zijn directeur, den lieer .'A. Christ, voor leden en donateurs een uitvoering geven. Heb programma ver meldt een 7-tal muzieknummers, terwijl het- 'duo Damme uit Princenhage zoowel voor als na de pauze eenige komische nummers ten beste zal geven. Daartoe uitgenoodigd za.l de too- neelvereenig'ing der afd. Volksonderwijs Voor de leden der afd. Tilburg van Volks onderwijs aldaar op Donderdag 30 Jan. a.s. en Zaterdag 1 Febr. d.a.v. opvoe- opvceren Beurs koorts", blijspel in 3 be drijven. Voor de lichting der Nationale Mi litie hebben zich voor deze gemeente 12 'personen laten inschrijven. Gevonden een zijden das. Inlich tingen gemeenteveldwachter alhier. Woensdagavond hield de WelEd. hr. Kootstra burgemeester van Gorinchem in café Sprenger alhier een bespreking over de tu inbouweultulor en een goed afzet gebied voor de tuinbouw producten ujit deze streek. Deze avond was druk be zocht. Op de laatst' gehouden vergadering v. d. Politievereeniging „Samenwerking" alhier, werden tot, bestuursleden gekozen G. Kraaiveld (Gem. veldwachter Almkerk Voorzitter) G. J. Hoogenboom Rijksveld wachter Almkerk, secretaris P. A. de Rid der Rijksveldwachter tie Nieuwendijk penn. Terwijl E. Dankbaar Rijksveldwachter (Rrig. Tit.) te Werkendam en A.- P. v. Elzelingen te Sleeuwijk bot commissaris sen werden gekjozen. En als leider voor de oefeningen P. de Kan Brig. Majoor der Rijksveldw. te Dussen en als plaatsver vanger de heer Keller Gem. veldw. te Dpssen. Terwijl de landbouwer K. met zijn kar van het erf bij den landbouwer C. kwam gereden, botste een wielrijder te gen het paard op. Persoonlijk kwam hij met den schrik vrij, zijn stalen ros was echter zoo deerlijk gehavend dat het voor direkie berijding niet meer te gebruiken was. Donderdag 30 Jan. e.k. zal op uit- notpdiging van de A.-R. kiesvereeniging alhier in openb. vergadering optreden, de lieer C. v. d. Wal uit 's Bosch* met het onderwerp: „Het sociale vraag stuk gezien in het licht der Christelijke levensbeschouwing." J.l. Maandagavond kwam de afd. Sprang van den Ned. Ghr. Fabrieksar beidersband in haar 12e jaarvergadering bijeen Op gebruikelijke wijze opent de voor zitter de heer J. C. de Roon deze ta melijk goed bezochte vergadering. Na een woord van welkom herdacht spr. met een enkel woord den arbeid door den voori- gen voorzitter den hr. CL Klootwijk voor de afd. verricht. Meer dan 10 jaren al dus spr. berustte de leiding in goede han den. De secretaris bracht verslag uit. Het finant'ieel verslag gaf rede tot dank. Tot voorzitter werd herkozen de heer J. G. de Roon, terwijl de aftredende be stuursleden de heeren O. J. van He ijst, Jan de Jong en H. Janson Kzn. allen werden herbenoemd. VIER PUNTEN VAN BELAN6 j Op voorstel van. het bestuur zal op 4 en 5 Februari e.k. het 12-jarig bestaan o!p feestelijke wijze worden herdacht. Na een woord van dank sloot de voor zitter met dankzegging. Zaterdagavond 8 uur zal Patrimo niums Hulpkas in haar 21e jaarvergade ring bijeen komen. Woensdag 29 Jan., zal voor de Chr. Jongel, en Jongem. vereeniging „Ma- ranatha" in 't Vereenigingsgebouw optre den Ds. I. C. Voorsteegh, Ned. Herv. Predikant de Den Haag1. Dinsdagavond werd in de Nutszaal opgevoerd door de Zuid-Ned. Bioscoóp- onderneming uit den Bosch, het film werk „Michaël Strogoff". Het was weer een van de schitterende films waar door wij door deze onderneming gedurig worden vergast. Er was zeer veel publiek en ook schoolkinderen. Voor deze laat ste was het dan ook, een zeer leer zame film Door de korfbalclub „Blauw-Wit" xs op haar j.l. gehouden ledenvergadering besloten, serie-wedstrijden te organise©- ren. Hiermede zal dan, als 't terrein het toelaat, zoo' spoedig mogelijk wor den aangevangen. Alhier is Opgericht een afdeeling „Werkendam" van het Ned,. Bijbelgenoot schap met plm. 30 leden. In t bestuur hebben zitting de heeren: Ds. Lazon- der Ned. Hérv. Pred.Ds. Jonker Geref. Pred.J. v. Herp, hoofd der Geref. Chr. school; J. H. Adriaansen, hoofd der Herv. Chr. school en Jobs. C. Visser. In de öp Maandag j.l. gehouden vergadering van Stemgerechtigde ingelan den van het, waterschap „de Hooge Maas dijk van het Benedenland van Heusden" heeft de heer E. Sluijmers zijn functie als secretaris-penningmeester nederge- legd wegens aanvrage om pensioen. De dijkgraaf, de heer H. Schreuders, schetste de onafgebroken goede verstand- h' uding tusschen het Bestuur en den functix naris en bracht dezen in eene uitvoerige toespraak dank voor diens, in alle opzichten uitstekend gehouden be heer gedurende zijn bijna 20-jarigen diensttijd. Op de meest eervolle wijze werd dan ook op voorstel van het. bestuur dóór den dijkgraaf dank betuigd aan den hr. Sluijmers voor de behartiging der be langen van het waterschap onder aan bieding van een stoffelijk blijk van waar deering, waarvoor de secretaris in wel gekozen worden zijn dank betuigde. In dezelfde vergadering werd de heer H. Schreuders met bijna algemeene stemmen benoemd als secretaris penningmeester n.l. met 20 van de 21 uitgebrachte stem men. In de Dinsdag j.l. gehouden ver gadering van Stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de Biesheuvel" werd aan den WelEd. Heer E. Sluijmers op de meest eervolle wijze ontslag verleend als secretaris-penningmeester wegens peh- sioens aanvrage. Den afgetreden functionaris werd bij mende van den Voorzitter, de WelEd. Gestr. hr. G. v. Everdingen eenige woor den v. waardeering toegesproken en har telijk dank betuigd voor zijn 33-jarigen trouwen dienst en uitstekend gehouden 1 beheer. In verband met de eventueele ophef fing van het waterschap werd voornoem de heer Sluijmers belast met de tijdelijke waarneming zijner neergelegde betrekking. Maandag 20 Jan. j.l. hield de afd. WIjjk c. a. van den Bijz. Vrijw. Landstorm onder leiding van den WelEd. Gestr. hr. Groenendijk eene vergadering. Bijna alle leden der afd waren aanwe- zig. Z.E.G. overhandigd in deze vorgade- ring de prijzen, die aan de volgende le den werden toegekend. Ie prijs Jan v. Loon 2e prijs A. v. Bergeijk 3e prijs J. v. Bergeijk 4e prijs P. Honings 5e prijs Joost v. Loon. Daarna hield Z.E.G. een prachtige redo over de noodzakelijkheid van den Bijz. V rij wLands t orm. De WelEd. heer A. Sluijmers, plaatse lijk leider dankte Z.E.G. voor den nut tigen en aa,ngenamen avond de afd be zorgd. Hierna keerden allen hoogst vol daan huiswaarts. Het ligt in de bedoeling in deze ge meente binnenkort de Landstormfilm te vertconen. Het zal aan geen twijfel on derhevig zijn of ieder Oranje gezinde zial dan trouw opkomen. Onderwijzer Butler aan de openbL lagere school alhier, die voor eenige da gen terug is benoemd tot onderwijzer aan een der scholen te Vlaardingen, is 'thans ook benoemd te 's Gravenhage. Daar hjtji de benoeming te Vlaardingen heeft aan- 1 genomen, wordt laatste benoeming door hem niet aangenomen. De ondei*wijzer Frederikx heeft zij'n benoeming aan de O. L- school te Streef kerk aangenomen. Onder de kinderen heerscht de kink hoest. Er zijn verschillende gezinnen waar 3 of meer kinderen er mee aangetast zij'n. zoudt U wachten STUFKENS BERGEIJK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2