Brillen voor Veraf en Nabij NI. Hort, Gedipl. Opticien. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. y BEHANGSELPAPIEREN. 5. p. Cankbnyzett (o's Bank ft.V. Agentschap van de Ansterdatnscbe Bank jt.V-, Amsterdam. Und van altena Uitgave: Firma L. J. YEERMAN, Heusden. No. 4992 Vrijdag 7 Februuari 1930. Binnenland i hph :'"I I jj MlH Plaatselijk Mieuws Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 91525. T. BOONSTRA Mantels - Japonnen - Hoeden Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Ad verten tiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote lettere naar plaatsruimte, Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 oor ra Vrijdagmorgen 9 oor ingewacht. uit één stuk geslepen, leveren wij op den dag van bestelling, rr*uit voorraad. Deze zijn veel gemakkelijker en voordeeliger m I dan twee verschillende brillen. Prijzen vèr beneden iedere concurrentie- Zusterhuis C 494 Gorinchem. Electrische Brillenslijperij en Reparatie-Inrichting. Gevestigd sinds 1876. Tel. No. 289. Inzichten omtrent autobusrouten in het Land van Heusden en Altena. Op 1 Mei a.s. komen te vervallen de aan de in het Land van Heusden en Altena bestaande autobusonderne mingen verleende concessie's. Nu be staat er in den lande eene strooming die alle bestaande autobusdiensten zoo veel mogelijk in ééne maatschappij n.l. de A.T.O. vereenigd wenscht te zien. Anderen daarentegen willen dat de concessie's van de thans bestaande au tobusondernemingen worden verlengd, indien deze hare diensten steeds naar behooren hebben uitgeoefend en bo vendien kapitaalkrachtig genoeg zijn om voor hare exploitatie net en deugdelijk materieel te kunnen bezigen. Met de opvatting van deze laatsten gaan wij gaarne accoord, omdat wij het hoogst onbillijk zouden achten dat exploitan ten. wie het ook zijn mogen, die tot nog toe tot tevredenheid van het rei zend publiek hebben gewerkt, verplicht zouden worden hunne bedrijven stil te leggen. 't Is waar meerdere der verleden jaar nog gebruikte autobussen waren eene schande voor de streek en te recht werd er steen en been door het reizend publiek over geklaagd. Maar hiervan waren de exploitanten niet alleen de schuld. Immers keur^ de de vroegere provinciale keurings dienst (in November j.l. kregen we een heel wat beteren) alles maar goed wat aan oude wagens ter keuring werd aan geboden, terwijl aan nieuwe wagens zulke strenge eischen werden gesteld als in geen andere provincie. Was het dan wonder dat de autobus-exploitan ten, wier ondernemingen toch al weinig of geen winsten afwierpen, zoolang mo gelijk met hun oude rammelkasten ble ven rijden? Neen de keuringsdienst had veel eerder moeten ingrijpen en met betrekking tot nieuwe wagens soepeler moeten zijn. Indien dat gebeurd was zou heel wat ellende bespaard zijn ge bleven. Gelukkig echter wordt thans met goed materieel gereden en. da ex ploitanten zien in dat slechte wagens niet bevorderlijk zijn voor een winst gevend bedrijf. Tot het in exploitatie brrngen van meerdere autobuslijnen in het Land van Heusden en Altena dan de thans bestaande bestaat geen be hoefte. We hebben drie lijnen n.l. Go rinchemGeertruidenberg, 's Bosch HeusdenDussenSleeuwijk en 's BoschHeusdenWijkWoudrichem, wat zeer voldoende is. Nu is het ons bekend dat de Kamer van Koophandel te Waalwijk gaarne zou zien dat het Land van Heusden en Altena door meer dere lijnen met Waalwijk werd ver bonden, maar o.i. is zulks absoluut over bodig en zelfs ongewenscht, omdat geen enkele lijn op Waalwijk ook maar eenigszins zou kunnen rendeeren. De bevolking, van het Land van Heusden en Altena orienteert zich steeds meer op 's Hertogenbosch; het verkeer met Gorinchem neemt af en met Waalwijk is er zoo goed als geen verkeer dan alleen met het dorp Drongelen. De Waalwijk- sche Kamer van Koophandel, wier leden voor .een goed deel Waalwijkers zijn, zouden van Waalwijk begrijpelijkerwijs gaarne eene stad van beteekenis wil len maken, maar de Kamer moet niet voorbijzien dat zij ook andere belan gen dan die van Waalwijk alleen heeft te behartigen en dat zijn de belangen van andere dan Waalwijk onder haar ressorteerende gemeenten. Voor zoo ver die gemeenten nu in het Land van Heusden en Altena zijn gelegen be staat er absoluut geen behoefte aan contact met Waalwijk, maar des te meer met 's Bosch. En daarom is al les wat gedaan wordt om de verkeers- gelegenheid met 's Bosch te verrui men en te verbeteren in het belang der gemeenten, gelegen tusschen Berg- sche Maas en Merwede, terwijl al dat- geen wat men doet om verkeergele- genheden te schéppen tusschen het Land van Heusden en Altena en Waal wijk, absoluut nutteloos zal blijken te zijn. Waalwijk moge iets meer zijn dan Heusden, zeker is toch dat Waalwijk eene kleine provincieplaats is, die in geen enkel opzicht met 's Bosch kan vergeleken worden. Het Land van Heusden en Altena en Waalwijk vin den hun natuurlijke grens in de ri vier de Maas, die voor verkeersbelan- gen een leelijk sta in den weg is. Im mers moet steeds gebruikt worden ge maakt van het pontveer te Drongelen,' terwijl verder het onder water staan van den Zomerdijk, wat 's winterssoms weken lang plaats heeft, een groote omreis over de Heusdensche brug nood zakelijk maakt. - Hoewel we niet gelooven dat even- tueele pogingen van de Waalwijksche Kamer van Koophandel om het auto- busverkeer uit onze omgeving in meer dere mate te Waalwijk te concentreeren, ook maar een schijn van kans van sla gen zou hebben is het voor belang hebbende lezers van ons blad toch goed een en ander te weten. Paling in gelei. Haring in tomatensaus. Ansjovis. Sardines in olie en tomatensaus. Sardelrings. Kippered Her rings. Zalm. Makreel. Lunchtong. Ossetong. Kip en Ham. Kip en tong. Piccalilly. Uitjes enz. enz. A. BAAI JENS, ma De A.T.O. heeft korten tijd een dienst onderhouden tusschen Gorinchem— DussenEethenWaalwijk, doch na I enkele maanden moest ze de exploi tatie staken wegens totaal gebrek aan reizigers. Nu kan men wel zeggen: ja maar, op de concessie lag eene ver- j voerverbod van Eethen naar Sleeuwijk en dat was de oorzaak van de misère, maar dan antwoorden wij hierop: ze- ker een vervoerverbod was er, maar er werd zeer slecht de hand aan ge- j houden door de chauffeurs, zoodat dit nooit van zóó grooten invloed kan zijn geweest. En in de tweede plaats: wan neer het vervoerverbod er voor de A. T.O. niet was geweest dan zou zij nog meerdere passagiers ontnomen heb ben aan de reeds eenige jaren bestaan hebbende autobusondernemingen op het traject SleeuwijkHeusden's Bosch, waaraan groote behoefte bestaat en die dan haar diensten mogelijk zouden heb ben moeten staken, hetgeen een ramp voor het z.g.n. Achterland zou zijn ge weest. De bestaande autobusrouten moeten behouden blijven maar dan geëxploi teerd elke door één concessionaris en met goed materieel. Immers kan elke route afzonderlijk slechts bestaan opfeveren voor niet méér dan één concessionaris en worden er nu voor ééne route meer concessie's gegeven (behalve natuurlijk voor 't stuk Heusden's Bosch) dan blijft het voor de exploitanten een armoedig bestaan, waarvan de praktijk heeft het ruimschoots bewezen het pu bliek de dupe wordt. Een exploitant op één route en dan, als 't mogelijk is, nog half officieel gerugsteund. En als we dit laatste schrijven, doe len we op het postvervoer, dat naar onze meening zeer wel aan goed in gerichte autobussen zou kunnen wor den toevertrouwd. Vluchtig bekeken zou deze wijze van handelen zeer ten goede komen aan de snelheid, waarmee het vervoer kan plaats hebben en tevens het vervoer minder kostbaar doen zijiu Ten slotte nog dit. De bevolking van het Land van Heusden en Al tena voelt veel voor bedrijven, die door bekenden uit de streek behoorlijk wor den geleid en vreemde elementen zou zij zeker noode de autobussen zien besturen. De tegenwoordige exploitan ten inwoners uit de streek, leven met de bevolking mede en kennen hare; eigenaardigheden. Waarom dan noode- loos vreemde elementen binnengehaald? partij restanten. zéér voordeel1g. Staalboeken seizoen 1930 worden gaarne ter inzage gezonden. Ook genegen te behangen. A. VERSCHUUR BAK UT Botermarkt 72 HEUSDEN HET GEVAARLIJKE WAPEN. Tb Deurne hing een rijksveldwachter als naar gewoonte een geladen revolt er aan den muur. De revolver ging af en de kogel trof een kindje in het been. Het kind werd gelukkig niet ernstig gewond. JEUGDIGE DIEVEN. Te 's-Bosch hebben zich by de politie twee minderjarige Amsterdammers aange meld, die f100 hadden ontvreemd ten na- deele van hun patroon te Amsterdam. Zij hadden er nog slechts twee centen van over. Zy zullen ter beschikking van den commissaris van politie te Amsterdam wor den gesteld. AANGEREDEN. De heer J. en zijn verloofde, beiden uit Haastrecht, per fiets op weg naar Gouda, stapten af, toen twee auto's elkaar moesten passeeren. Een dezer auto's reed den heer J. aan. Deze kreeg zoo'n klap, dat hij met zjja verloofde van den dijk stortte. De heer J. kwam er betrekkelijk goed af, maar zijn meisje bekwam een hersenschudding. Het nummer van de auto, die doorreed, is bekend. Tusschen Nistelrode en Heesch is de 50 jarige L. Geurts uit laatstgenoemde plaats door de stoomtram aangereden. Zwaar gewond werd de man naar het Gasthuis te 's-Hertogenbosch gebracht, waar hem een arm werd afgezet. Zijn toestand is levensgevaarlijk. VERDRONKEN. Te Hernen (Maas en Waal) is het vyf- jarig zoontje van den heer P. Reuven in de Leigraaf geraakt en verdronken. In een der laatste nachten heeft een tot nu toe onbekende man diefstal gepjeegd op het Centraal Station te Amsterdam. Hy werd betrapt door eenige leden van het spoorwegpersoneel. Dezen zetten den man na, doch op de spoorbrug van het westeljjk viaduct is de man naar beneden gesprongen en in het water terecht gekomen. Daarna heeft men niets meer van hem gezien, zoodat men vreest, dat hij is verdronken. telbf. wo. is Raê.msdonksv6er. Verstrekt Htf^delscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Afpeilt rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie BRANDSTICHTING Te Rockaoje is het woonhuis en de schuur van den heer A. R. totaal afge brand. De eigenaar is door de politie aan gehouden en naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. BELGISCHE SCHIPPER VERMOORD. Een Nederlandsche schippersknecht aan gehouden. Toen de Nederlandsche schippersknecht N. A., 's nachts om 12 uur aan boord van zyn schip kwam, liggende iu sluis 4 ouder Desschei (België) vertelde hy zyn baas dat by Elzeoyk Hendrik vermoord had. De baas zag, dat zyn knecht iu staat van dronkenschap verkeerde en hechtte weinig geloof aan het verhaal. Den volgen den morgen vertelde hy het andere schip pers. Daarop begaven zich eenige van hen naar het schip van Elzenyk. In de kajuit vonden zy niemand. In de nabyheid van de herberg waar de vermiBte den geheelen avond had gezeten, ontdekten ze de sporen van een worsteling en wat verder in de vaart vonden zy het iyk van den vermoor den schipper. De dader is aangehouden en opgesloten. Hij werd in het bezit gevonden van de geldbeurs van zyn slachtoffer, welke slechts enkele franken bevatte. WINKELDIEVEGGEN. In het Warenhuis te 's Gravenhage zag een der verkoopers Zaterdagavond, dat een jongedame een coupon stof wegnam. Zy was in gezelschap van een oudere dame. Beide werden door den verkooper, die zich van den domme hield, aan de praat ge houden, maar intusschen werd de politie gewaarschuwd, die hen overbracht naar het hoofdbureau. Daar gaven zij op, zusters te zijn en beiden in betrekking. De politie stelde vervolgens een onderzoek in op de kamer, waar de zusters woonden. Daar werd een groote collectie winkelgoederen aangetroffen, ter waarde van honderden guldens, japonnen, sjaals, allerlei sieraden, flescbjes eau de cologne, enz. Deze voor werpen bljjken in verschillende groote ma gazijnen te 's Gravenhage ontvreemd te zyn. De aangehoudenen hebben een groot aantal diefstallen bekend. i—o— ONGEVAL IN EEN GYMNASTIEK LOKAAL. De 28-jarige onderwijzeres mej. C. Bou- terse te Rotterdam, wilde in het gymna stieklokaal van de school de gordynen ope nen. Daar haar dit niet gelukte, klom zy op een der ladders van het lokaal om iets aan de ringen van de gordynen te veran da jen. Boven op den ladder lag echter een evenwichtsbalk, welke daar niet thuis hoort en waarvan men tot nog toe niet weet hoe deze daar is gekomen. Toen de onder wyzeres boven op den ladder stond, is de balk gevallen, mej. Bouterse meeslepende. Met zware inwendige kneuzingen aan de borst en een hersenschudding is zy in vry ernstige toestand in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. KETELONTPLOFFING. Aan boord van den Belgischen visch- treiler O. 60, genaamd vlvonnec, in de omgeving van het vuurschip »Schouwen- bank« is de ketel uit elkaar geslagen. De treiler is gezonken. De bemanning, bestaande, uit zeven koppen, is gered door een sloep van de »Schouwenbank«. 110t MOORDAANSLAG. Op het pontje over de Rotte te Rotter dam heeft zich een drama afgespeeld, dat door een wonder nog buitengewoon goed is afgeloopeD. De 78 jarige W. K., wonende in het woonwagenkamp aaD den Terbregscheweg, heeft den 64 jarigen pontbaas J. Struis met een mes een snede aan den hals toegebracht, welke rakelings langs den halsslagader ging. In het ziekenhuis aan den Bergweg is de man verbonden en daarna naar huis ver voerd. De dader werd gearresteerd. VISSCHEN MET VISCHFUIKEN EN BAARS- EN BREINETTEN. De Minister van Biunenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat, met afwyking iu zoover van het voorgeschrevene in art. 4, lid 2, van het byzonder visscherjjregle- ment III (Staatsblad 1922, do, 503), tot wederopzegging, doch uiterlyk tot 15 Febr. 1931, zal zyu toegestaan iu de wateren, waarop dit reglement van toepassing is, te visschen met vischfuiken met een maas wijdte vac ten minste 65 m.M. Ho— i 1 i t ROOFOVERVAL TE WOUDENBERG. Gemaskerde bandieten dringen by een landbouwer biocen, De daders gearresteerd. In den nacht van Woensdag op Donder dag te ongeveer 1 uur heeft te Wouden berg een brutale overval plaats gehad. Tegen dien tyd werd er by den landbou wer Vau Egdom op de deur geklopt. Toen de man de deur opende drongen twee met revolvers gewapende en van zwarte maskers voorziene personen het huis binnen en wenschte zyn geld. Aanvankelijk ontkende van E. geld in huis te hebben, doch toen een der indringers eenige schoten loste, gaf de doodelyk verschrikte man hem f 500. De heele familie ontwaakte, doch werd door de revolvers der bandieten in bedwang gehouden. Inmiddels had een der dochters van Van Egdom uit de woning weten te ontsnappen en den rijksveldwachter gewaarschuwd, die de mannen wist te arresteeren even nadat zy met hun buit het huis hadden verlaten. Het zyn twee personen uit de onmiddel lijke omgeving. DOOR KOLENDAMP GESTIKT. Men meldt uit Lieshout Twee Nistelrooische arbeiders te Lies hout bezig met de afbraak van een huis, zyn in hun bed door kolendamp gestikt. i—jO(—s ül i. De Zomertijd. Bij K. B. is bspaald, dat de vervroeging met een uur van den wettelyken tyd zal aanvangen op 15 Mei en eindigen op 5 October. BETALINGEN GESTAAKT. ini De N.V. algemeene commissiehandel te Rotterdam heeft haar betalingen gestaakt. Het tekort zou f 2.000.000 bedragen. De Vennootschap is in 1920 opgericht en was Duitsch georiënteerd. O.m. had zy haar belangen by de meelfabrieken aan den Bo- ven-Rjjn. Het kapitaal bestond uit een millioen gulden waarvan f 400.000 volge stort. In beurskringen verwacht men een tegenslag op den graanhandel. VOOR Is uw adres BAHLMANN GORINCHEM HEUSDEN. Het schriftelijk gedeelte voor het VIKIWSBLA voir het Land van Hiusden en Altena.de Langstraat en de Bommelerwaarii HEUSDEN, Botermarkt 88. DROGISTERIJ

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1