Iedereen ►fa. COOPS |U natuurlijk ook! BEHANGSELPAPIEREN. 5. P. £aakh«yz<g Co's Bank K-V. Kaasj es» Herman Gaarls i A. BAA1JENS, Brillen vanaf f 1.00. c~> Doublé brillen met 5 jaar schriftelijke garantie. Kunstledenmaten. Steunzolen speciaal naar maat gemaakt. I Elastieken kousen. Und van alten# Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4994 Vrijdag 14 Februuari 1930. Int. Telefoon no. It. Postrekening no. tl526. Van een vergadering en een artikel in 5t Nieuwsblad van Heusden. KOOPT IN DE DROGISTERIJ TE GORINCHEM. H T. BOONSTRA Binnenland. J Yuchterstr. 25 - 's-Hertogenbosch. OPTICIEN^ BANDAGIST. Concurreerende Frijzen. I BREUKBANDEN BUIKBANDEN. Dit blad verschijnt "WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 nor en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. In de Echo v. h. Zuiden van Woens dag 12 Februari komt onder dezen ti tel een artikel voor, dat wij hier in zijn geheel laten volgen: Er is dezer dagen ten gemeentehuize te Heusden een vergadering gehouden over 't Autobusvraagstuk in het Land van Heusden en Altena, voorgezeten door den Commissaris der Koningin en waartoe de Statenleden uit 't dis trict Heusden, verschillende Burge meesters, Kamers van Koophandel ea. waren uitgenoodigd. (Men zie hier over Prov. Nieuws). Nu trof het al heel toevallig dat juist op den dag dezer bijeenkomst in 't Nieuwsblad van Heusden enz. een hoofdartikel verscheen,, precies weerge vende wat door een der Statenleden op die vergadering is gezegd of zou worden gezegd en dat overvloeit van grove onvriendelijkheden, om het niet sterker uit te drukken, ten opzichte der Langstraatsche Kamer van Koophandel en de gemeente Waalwijk. j Men begrijpt dat het niet zoozeer onze aandacht zou hebben gevraagd wat bedoeld Statenlid en genoemd blad naar voren meenen te moeten brengen, wanneer de spreker en schrijver niet den naam van de Kamer en onze gemeente in 't gedrang had den gebracht op een wijze die kant noch wal raakt en die ons vooral om den persoon van spreker en schrijver ten zeerste heeft verbaasd. Dat genoemd blad zooiets gaarne opneemt, weten we bij ondervinding. We gaan voorbij het unicum dat een inwoner en een blad uit Heusden, als- door maar pleiten voor goede verbin dingen met den Bosch, naar Heusden zelf is zeker niet noodig. 't Land van Heusden en Altena moet langs Heus den naar den Bosch als 't maar niet naar Waalwijk gaat! De spreker en schrijver permiteert zich geweldige enormiteiten en onjuist heden. Hoor maar! De Kamer van Koophandel zou gaarne zien dat 't Land van Heusden en Altena met meerdere lijnen met Waalwijk zou worden verbonden, zegt hij. Dat is niet juist, het gemeentebe stuur en de Kamer zouden gaarne een verbinding hebben met het Overland. Is dat een halsmisdaad, is dat niet in 't belang zoowel van Waalwijk, de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena zelf. De verbinding (en) van 't Land van Altena met den Bosch zullen er en terecht wel blijven. Is er dan iets tegen dat de Kamer ook werkt voor een verbinding met Waal wijk en de Langstraat. Zij behoeft toch niet in de bres te springen voor den Bosch! Als zij ijvert en als de gemeente ijvert voor een nuttige en gewenschte verbinding, is dat een bewijs van ge paste activiteit zouden wij zeggen. Neen zegt spreker en schrijver, geen verbinding met Waalwijk, want de Klei oriënteert zich alleen naar den Bosch, niet naar Waalwijk. Alleen is er wat verkeer met 't dorp Drongelen. Ot schrijver en 't blad niet weten, dat Drongelen, Eethen, Meeuwen, e.a. zeer veel naar Waalwijk komen, voor 't station S.S., voor markten, voor keurin gen, voor belastingzaken, voor de onderwijsgelegenheden, bij feestelijk heden enz. Weten ze dat niet, dan moeten zij maar eens informeeren bij de kopstukken in die plaatsen. Dan krijgt de Kamer van Koophan del er langs, wier leden voor een goea deel uit Waalwijkers bestaan, zegt schrijver tegen beter weten in, (n.l.' er zijn er maar 4 van de 18), want die' willen van Waalwijk gaarne een stad van beteekenis maken, zoo vervolgt hij. Lach niet lezer, 't staat er werkelijk, 't is werkelijk op die vergadering ge zegd! Voorts insinueert hij dat dit officieele lichaam de Waalwijksche belangen be hartigt, inplaats van die der geheele streek. Hierop behoeven wij niet te ant- worden, dat is een infame insinuatie en de samenstelling der Kamer zegt al genoeg! Alle verkeer met Waalwijk is onge- wenscht en nutteloos. Alleen naar den Bosch! Niet naar Heusden, dat is niet noodig, als 't ook maar niet naar Waalwijk gaat! En dan ten slotte zegt hij: „Waalwijk moge iets meer zijn dan Heusden, 't is toch maar een kleine provincie plaats. Gelukkig, dat Waalwijk met z'n straks 10.000 zielen, met z'n bloeiende schoen- en lederindustrie, waarin alleen van buiten 800 menschen werken, met verschillende andere beteekenisvolle bedrijven, met z'n pracht onderwijs inrichtingen, met z'n tal van officieele instellingen ook in zijn oog iets meer is, een beetje maar dan de „ville morte" Heusden met z'n 1600 inwoners en be halve z'n scheepswerf, met niets! Wij hebben hier in Waalwijk thans een uitstekende weg over den Zomer dijk, een goede pont naar Drongelen en 't Land van Heusden en Altena, een verbinding langs 't stoomgemaal, een verbinding over Doeveren en als nu nog de weg gereed is, die zal wor den aangelegd over de Westerhaven- kade tot het Zuiderafwateringskanaal, of de sluis op 't Afwateringskanaal die inundatie voorkomt, dan kan ook het verkeer in de wintermaanden niet meer worden verbroken en kan ook dit motief schrijver en spreker niet meer helpen! En of zijn hoop, dat de pogingen der Kamer van Koophandel om het autobusverkeer te Waalwijk te con- centreeren of juister zooals de Kamer en de gemeente willen, n.l. een goede autobusverbinding tusschen 't Land van Altena en Waalwijk en de Langstraat geen schijn van kans zullen hebben, dat zullen we echter afwachten. Wij hebben echter goed vertrouwen *;n de activiteit van ons Gemeente bestuur, de Kamer van Koophandel, de daarvoor in aanmerking komende corporaties. Wij hebben goed vertrou wen in den helderen kijk op 't alge meen verkeers- en economisch belang v. onzen Commissaris met Gedeputeer den, de meeste Statenleden van dit gewest, dat zij de belangrijkste ge meente van 't district Heusden niet zullen verstoken doen blijven van één verbinding, die zij en de Langstraat in haar bestel noodig hebben en waar door het algemeen belang gediend wordt in een verbinding met 't Land van Altena en Gorinchem eenerzijds, met Waalwijk, de Langstraat, de Staats spoor en Tilburg anderzijds. Dan kon het wel eens zijn dat de spreker en schrijver en het Heusdensch Nieuwsblad hadden misgetast en dat de hartgrondige wensch, dat menschen uit de Klei deze concessies moeten ex- partij restanten. zéér voordeel1g. Staalboeken seizoen 1930 worden gaarne ter inzage gezonden. Ook genegen te behangen. DROGISTERIJ 4. VERSCHUUR BAKRT Botermarkt 72 HEUSDEN ploiteeren, moeten wijken voor het al gemeen belang, ook al zijn er dan mis schien persoonlijke belangen ot 'belan getjes mee gemoeid. Naar aanleiding van dit artikel en een artikel onder het plaatselijk nieuws van Waalwijk, dat wij in ons volgend num mer hopen op te nemen, zond Mr. C. W. v. Ommeren onderstaand schrijven aan de Redactie van genoemd blad: Heusden, 13 Februari 1930. Mijnheer de Redacteur. Met groote belangstelling nam ik ken- nes van den inhoud van het hoofdarti kel, voorkomende in het nummer van de Echo van het Zuiden van 12 dezer. Gaarne zou ik er thans reeds in het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena een antwoord op willen ge ven, maar ik acht het beter zulks pas te doen nadat het rapport van de Com missie van Advies in zake het autobus- vraagstuk in het Land van Heusden en Altena zal zijn verschenen. In tegenstelling met bedoeld hoofd artikel zal mijn antwoord geen enkele insinuatie bevatten, maar enkel en al leen z a k e 1 ij k zijn, eerstens omdat ik j geen insinuatie's noodig heb om al het door mij gezegde te verdedigen en in de tweede plaats omdat het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena j te hoog staat voor het opnemen van artikelen met persoonlijke insinuatie's doorspekt. Of het voorts op zijn zachtst gespro ken van fijnen smaak getuigt om het door iemand in eene niet openbare' vergadering gesprokene in een hoofd artikel te verwerken, is eene vraag wier beantwoording ik aan de lezers overlaat. Maar hoe ook, het zal mij inderdaad een bijzonder genoegen zijn over ee- nige weken met den schrijver van be- doeld hoofdartikel geheel zakelijk ver der den degen te mogen kruisen. Inmiddels hoogachtend, Uw dw. (was get.) v. Ommeren. Lid der Staten van Noordbrabant en Voorzitter der bovengenoemde Commissie van Advies. Wij kunnen ons volkomen met het standpunt door Mr. C. W. v. Om meren ingenomen, vereenigen en wij laten volledige beantwoording van het artikel gaarne en met volle gerustheid aan genoejmden heer over. Alleen dit pioet ons voorloopig van het hart, de Redactie van de Echo wil den schijn wekken, dat zij het zoo goed met de bewoners van het Land van Heusden en Altena meent, voor wier welzijn, een verbinding met Waal wijk zoo hoog noodig wordt geacht. De Redactie geeft evenwel bij hare overwegingen blijk, dat zij de situatie niet begrijpt en met den plaatselijken toestand van de streek absoluut niet op de hoogte is. Het is niet de kwes tie dat wij tegen een verbinding met Waalwijk zijn, neen onze leus is, hoe meer verbindingen, hoe liever en hoe beter, maar een nieuwe verbinding mag er niet komen, als er gevaar bestaat, dat een bestaande verbinding, d i e voor de streek van oneindig grooter belang is dan een ver binding met G r o o t-Waalwijk, daar door gevaar loopt. Wat verder de zinsnede betreft over de persoonlijke ondervinding ten op zichte van ons blad door de Redactie van de Echo opgedaan, omtrent be richten de Kamer van Koophandel ra kende, nog dit: Onze persoonlijke onder vinding heeft voldoende geleerd, dat de Kamer van Koophandel voor de Lang straat, door dik en dun zekere per sonen in Waalwijk bevoorrecht. De Redactie. telef. wo. is RaamsdonksveeT. Agentschap van it Amsterdamsche Bank ff.VAmsterdam. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden ft Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie EEN DRAMA TE EINDHOVEN. Drie dooden. Toen Dinsdagmiddag een der kost gangers van het gizin Reymers, wo nende Spireastaat te Eindhoven thuis kwam, vond hij, tegen het gebruik de deur gesloten. Toen hem niet werd opengedaan heeft hij de deur openge broken. In de keuken vond hij, zittend in een fauteuil, Reymers, met een gas slang in zijn mond. De kostganger heeft R. onmiddellijk de gasslang uit den mond genomen, doch de man was reeds overleden. In een bovenkamer, als naaiatelier van de dochter des huizes ingericht, werd de kostganger door een nog ver schrikkelijker schouwspel getroffen. Op matrassen, onder lakens, vond hij de vreeselijk verminkte lijken van de 21- jarige dochter Irma en de 50-jarige huishoudster. Van beiden was de sche del verbrijzeld. Bovendien had de huis houdster wonden aan haar arm, waarom een doek was gewikkeld. Aanvankelijk dacht men, dat een der kostgangers de dader was, doch geble ken is, dat geen der kostgangers dien morgen in het huis is geweest. Aangenomen moet worden dat Rey mers een Duitscher, afkomstig uit Essen de dader is, en dat hij, na den moord op beide vrouwen te hebben gepleegd, in de keuken is gaan zitten, waar hij de gasslang in den mond heeft genomen. Twee geneesheeren stelden den dood van Reymers vast. Gebleken is, dat het gezin in financi- eele moeilijkheden verkeerde. ■AAAAA 4 Icunch- Kruid- 4 Gruyère- Zwitsersche-J Botermarkt 88 heusden. f ■www HAND AFGERUKT. Aan boord van de vracbtboot »Stad Venloc liggende te Kerk Driel, kwam de 30 jarige knecht L. v. O., uit Alphen aan de Maas met zjjn arm tusschen een in beweging zijnde stoomiier, met het noodlottig gevolg, dat hem de rechterhand werd afgerukt. De man is in het ziekenhuis te 'e Herto genbosch opgenomen. Ot— VROUW VERBRAND. Te Amsterdam is de 70 jarige juffrouw Brandse om het leven gekomen. By het aanmaken van een kachel geraakten haar kleeren in brand. Zy was alleen in de woning met een klein kind. Op haar hulp geroep kwamen buren toesnellen, maar deze konden haar niet redden. Toen de brand weer kwam, was zy reeds overleden. ot— INBRAAK. Tydens afwezigheid van de bewoners is ingebroken in een perceel aan de Jacobfyoe- straat te Haarlem. Uit een portefeuille, die in een gesloten lessenaar lag, is een bedrag van f 400.aan bankpapier en nit een doosje f 8.aan klein geld ontvreemd. O4— VEE VERBRAND. Te Groessen (Geld.) is een groote schuur van den landbouwer Peters in brand ge raakt. Vier paarden en 24 stuks hoornvee kwamen iD de vlammen om. De brand weer nit Duiven, die spoedig ter plaatse verscheen, stond machteloos tegenover de vuurzee. Er wordt aan kwaadwilligheid gedacht. DOOR AUTO GEDOOD. Aan het Buitendamsterdiep te Groningen werd de 13 jarige I. E„ die achter een auto den weg wilde oversteken, door een andere uit tegenovergestelde richting komende auto overreden. Volgens den pol'tiedokter, die spoedig ter plaatse was, moet de dood vry- wel onmiddellyk zjjn ingetreden. i ONDER EEN AUTO. Op het Weesperplein te Amsterdam is een jongen het slachtoffer geworden van het gevaarlijke»even een eindje meery- denc. De 10-jarige J. B., was op een vrachtauto van een yzerhandelaar geklom men. Op het Weesperplein sprong het knaapje er af. Hjj viel en kreeg een der achterwielen over het hoofd. De dood trad onmiddellyk in. Or—i j? I OP VELDWACHTERS GESCHOTEN. In den Haarlemmermeerpolder zagen eenige veldwachters des nachts by een woniog vonken springen uit een electrische geleiding. Zy waarschuwden de bewoners, doch werden met geweerschoten ontvangen. Spoedig bleek dat de bewoners dachten met inbrekers te doen te hebben. De veldwachters werden door de schoten niet geraakt. —O-* i 1 iii!::!i NEKKRAMP. Een dochtertje van den heer J. te Assen is aan nekkramp overleden. Het kind was een half jaar oud. Aneta seint uit Medan 7 Koelies, be» boorend tot een koelie-transport uit Java en bastemd voor de onderneming Wingfoot, zijn aan nekkramp overleden, c? A v.h. firma f. odenkirchen NIEUWSBLAD nor liet land tan Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1