T. 2e. 3e. Heden Groote Tentoonstelling van costumes. CONFECTIE en op MAAT. Grootst en Speciaal Kleedinghuis voor alle standen, GORINCHEM. Prima Kwaliteit. Lage prijs. Na verbruik van 6 pond ontvangt U een klein cadeau of een extra-cadeau. leder verbruiker ontvangt een peilkaart, waardoor doorloopend de mogelijkheid bestaat, dat hij geheel gratis een extra-cadeau krijgt. 4e. RAVENSWAAY'S LETTERS-TABAK te gebruiken. Plaatselijk Nieuws Zie de Etalages. BlaUW zal dit jaar véél gedragen worden. IN OPEN HAARDVUUR GEVAL LEN. De echtgenoote van zekeren K. te Haaksbergen is tengevolge van duize ligheid in het open haardvuur gevallen. In het St. Anthonius Gasthuis, waar zij ter verpleging was opgenomen, is zij aan brandwonden overleden. DRANK GESTOLEN. Uit het veraccijnsd pakhuis van den distillateur M. te Schiedam, is 100 li ter gedistilleerd ontvreemd. COLLEGELOOPEN ZONDER BETA LEN. Tegen een student te Leiden is pro cesverbaal opgemaakt wegens het vol gen van colleges aan de Leidsche Uni versiteit, zonder daartoe gerechtigd te zijn. HJJ WILDE DE~~*GEV ANG EN IS IN. De oud-kolonist L. v. d. N., die zwer vende was, is aangehouden, verdacht van brand te hebben gesticht in de schuur der landkolonie Philadelfia te Vries (Dr.). Bij zijn aanhouding ver klaarde v. d. N. aan de politie, de ge vangenis in te willen. TUSSCHEN LIFT EN HEK. De ongehuwde 21-jarige arbeider G Korver uit Marken-Binnen, geraakte mei zijn hoofd bekneld tusschen het bevei ligingshek van den liftkoker en de lift in de oliefabriek „De Tijd" van Wes- sanen's Koninklijke Fabrieken te Wor- merveer. In zorgwekkenden toestand werd de ongelukkige opgenomen en in allerijl naar het ziekenhuis te Wormer- veer overgebracht. Men vreest voor het leven van den getroffene. IN DE KERKOVERLEDEN. Toen Zondagavond de 60-jarige mej. LagerwaardHoek, wonende aan den Schaardijk te Kralingsche Veer, in de hulpkerk te Keten was aangekomen, werd ze plotseling onwel. Zij werd de consistoriekamer binnengedragen, doch bleek toen reeds te zijn overleden. DE MOORDZAAK-LANS. De Rotterdamsche Rechtbank heeft de derde behandeling van de moord zaak-Lans beëindigd. Het Openbaar Mi nisterie persisteerde bij zijn eisch van 20 jaar tegen den procuratiehouder van den heer Lans, G. J. v. O. M|r. Kokosky drong aan op een vrijsprekend vonnis. Vergadering van den Raad der Gemeen te DUSSEN op Dinsdag 25 Fe bruari des n.m. 2 uur. Wegens ongesteldheid van den Bur gemeester heeft de eerste wethouder T. A. v. d. Pluijm, de leiding. Aanwezig zijn alle leden, als de Voor zitter de vergadering opent. 1 De ambtenaar ter secretarie leest de notulen der vorige vergadering, die on veranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Ged. St. geven toestemming dat behou dens hunne nadere goedk., met de ge meente Almkerk een gemeenschappelij ke regeling wordt getroffen inzake de benoeming van een verloskundige. Bericht van hetzelfde College van de benoeming v. dokter Kohier te Capelle tot lid der Gezondheidscommissie van Waalwijk. Verslag van den Warenkeuringsdienst te Breda op het le kwartaal 1929. Verslag van de Commissie tot We ring van schoolverzuim over 1929. Nota van aanmerkingen van Ged. St. gevallen op de gemeenterekening 1928 welke nota reeds in de vorige verga dering is behandeld, doch waarvan nu het antwoord van B. en W. bij de stuk ken is gelegd. Op de vraag of de heeren verlangen, dat dit antwoord wordt voorgelezen, zegt de heer Smink, dat dit voorlezen geen zin heeft, als er geen nadere uit leg bij wordt gegeven. v. Drunen. Wij zullen hopen dat Ged. St. met de gemaakte aanmerkingen in het vervolg zullen rekening houden. Antwoord van B. ie'n W1. op de nota van aanmerkingen op de gemeente-be grooting 1930. Deze antwoorden zullen zullen ter inzage worden gelegd. Vaststelling tegemoetkoming bij art. 13 der L« O. wet 1920. Op de begrooting is hiervoor een bedrag van plm. f 3000 uitgetrokken. B. en Wi. achten dit bedrag wel wat hoog en zouden daarom een andere regeling willen treffen. Tot heden werd vopr ieder kind dat in een an dere gemeente school gaat, een ver goeding voor de te maken onkosten verleend Van: f2.— per kind bij een inkomen van f 1000 drie vierde deel bij een inkomen v. 100 tot 1500 enz. Thans stellen B. en W. voor de rege ling als volgt te treffen: En te vergoeden 75 pCt. der kosten bij een inkomen tot f800. 55 pCt. der kosten bij een inkomen tot f 1000.—. 40 pCt. der kosten bij een inkomen tot f1500.—. 25 pCt. der kosten bij een inkomen tot f2500.—. 10 pCt. der kosten bij een inkomen boven f 2500. B. en W. verwachten hiermede een Voordeel te behalen van f1275. De Smink zegt, dat hij niet gelooft dat het de bedoeling van art. 13 der wet is, de vergoeding bij verordening te regelen. Spr. zou er meer voor voelen ieder geval afzonderlijk te behandelen. Met den aanslag van de Rijks Inkom sten belasting heeft men wel eenlgen maatstaf, doch er kunnen zich omstan digheden voordoen, die onbillijkheden scheppen. De heer v. Drunen vreest dat de behandeling van ieder geval op zich zelf ook moeilijkheden zal opleveren, men dient toch eenigen houvast te heb ben, waarmee men kan rekenen. De Voorzitter merkt op, dat het thans de gemeente zeer veel geld kost, hierin zoo mogelijk eenige verbetering te bren gen is de bedoeling van B. en jW. Met algemeene stemmen wordt de voor gestelde regeling hierop goedgekeurd. Vergoeding schoolbesturen ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920. Aan de bijzondere scholen wordt een voorschot op de vergoeding toegestaan van 80 pCt. van f 11.82 per leerling, de kosten van het openbaar onderwijs. Dit komt voor de R.-K. Jongensschool in wijk C neer op f1172.voor de Meisjesschool in wijk C op f 1049.18. Voor de R.-K. Jongensschool in wijk B op f611.87.voor de R.-K. Meis jesschool in wijk B op f587,63 en voor de school met den Bijbel op f600. De berekening voor 3 jaarlijksche af rekening heeft uitgemaakt dat aan de R.-K. Jongensschool in wijk B nog een bedrag toekomt van f361.62.Dit be drag zal worden uitgekeerd. Vaststelling suppletoir kohier der za kelijke Bedrijfsbelasting. B. en W. stellen voor F. H. v. d. Pluijm, ambtshalve in deze belasting aan te slaan voor een bedrag van f72. omdat het College niet accoord gaat met de opgave van den aangeslagene. De raad hecht aan dit voorstel zijn goedkeuring. Verordening op het verwijderen van rupsen. Naar aanleiding van een circulaire van den Commissaris der Koningin in de ze provincie, stellen B. en W. voor ook voor deze gemeente een verorde ning in het leven te roepen, waar bij nalatingen straf kan worden opge legd. De heer v. Balkom vraagt, hoe men- schen met hooge boomen de verwijde ring moeten klaar spelen? De heer v. Drunen zegt, dat van Balkom zelf lange sparren verkoopt, schaft men daarbij een schaar aan, die bij alle ijzerhandelaren is te krijgen, dan is men klaar. Met algemeene stemr men wordt hierop de verordening vast gesteld. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Aftredend is de heer H. C. Staal, naast den aftredende bevelen B. en W. ter benoeming aan de heer A. Ansems. De heer Staal wordt met op een na algemeene stemmen herkozen. Aanvraag van een crediet voor de Landarbeidersstichting. Van Adr. Colijn is een aanvraag om een crediet van f3300 ingekomen ten behoeve van een plaatsje, voor het bou wen van een woning die f4300 heeft gekost. Aanvrager heeft zelf f1000. Met algemeene stemmen wordt het ge vraagde crediet toegestaan. Bij de rondvraag wil de heer Smink nog eens terugkomen op de nota van Ged. St. en het antwoord van B. en W. op deze nota. In de nota komt voor een aanmerking over oninvorderbare be lasting. B. en W. schrijven in hun ant woord dat aan het verlangen van Ged. St. is voldaan. Spr. zou gaarne verne- welke U ongetwijfeld moeten doen besluiten voortaan uitsluitend 25 cents per ons. 25 cents per ons. Wij verzoeken, den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zijn PEILKAART op te zenden, onder opgave van het EXTRA-CADEAU, dat hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar hij gewoonlijk zijn Letters-Artikelen betrekt. Hij ontvangt dan Geheel gratis het aangevraagde Extra-Cadeau. Serie A.., No. 0743. N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN Gorinchem pien bij welk raadsbesluit dit is ge schied. Aangezien de Burgemeester ech ter niet tegenwoordig is, zal hij hierop in de volgende vergadering terugko men. De heer Jongbloets dringt er op aan, dat B. en Wi. er voor zorgen, dat er in 't vervolg bij aanbiedingen geen< extra kosten meer komen. De betonnen muur die voor f400 was aanbesteed, heeft aan bijwerk nog 60 a 70 gulden extra gekost, hiervoor moesten B. en W. waken, door de aanbestedingsvoor waarden zoo, te maken dat dit niet noo- dig is. De Voorzitter zegt, dat van te voren altijd niet alles is te voorzien. Weth. M. v. d. Pluijm kan zich goed met het gesprokene van den heer Jong bloets vereenigen, er kan bij de voor waarden worden opgenomen, dat op alle bijkomende werk dient te worden gerekend, men weet dan waarmee men er af is. Spr. beloojft dat hij in 't ver volg zal meewerken om extra kosten te vermijden. De heer Smink merkt op, dat in verband met het overlijden van den heer v. d. Koppel en de ontslagname van den heer v. Steen drie vacature's zijn ontstaan n.l. in de Landarbeiders stichting, in de Schattingscommissie en in de Commissie voor schoolverzuim. De Voorzitter belooft deze benoemin gen in de volgende vergadering te zul len brengen. De heer Smink zegt verder, dat door het Rijk voor haar personeel een rechts positie in het leven is geroepen, hier was voor het gemeentepersoneel ook zoo iets toegezegd, tot heden heeft spr. daarover evenwel niets gemerkt. De Voorzitter zou dit willen aanhou den tot een volgende vergadering, dan kunnen de heeren daarover ook hunne gedachten eens laten gaan. Daar verder niemand het woord ver langt, wordt de vergadering gesloten. AALBURG. Dinsdag 4 Maart, des avonds om half zeven, hoopt de heer Schoonderbeek Godsdienstonderwijzer te Ermelo in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. ALMKERK. Op 5 Maart a.s. hoopt de Oranje vereniging alhier, in de zaal Dekker in vergadering bijeen te komen. Op deze ver gadering hoopt den Edelacbtb. Heer Blok, burgemeester dezer gemeente, een rede te houden over »Onze eerste Oranje's. BENEDEN - LANGSTRAAT. In den hooihandel is niet veel beweging en zoodoende zjjn de prjjzen dalende. Men besteedt voor bet goede handels- hooi f 18.a f 20.en voor stroo f 16.— a f 17.—. Alles per 500 KG. '8 GRAVENMOER. Dinsdagavond j.l. trad in de Ned. Herv. Kerk alhier op in gecombineerd a vergadering der J. V. en M. V. de Weleerw. heer Ds. Bartelsma van Maarssen met eene rede over Luc. 2 49b »Wist gij niet dat ik moet zjjn in de dingen mgns Vaders Hetwelk door spreker prachtig werd uiteen gezet, zoodat het voor beide vereenigingen een mooien pro paganda avond was. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag zal er in de Verenigings zaal een voordrachten-wedstrijd gehouden worden, waaraan deelnemen leden van de Jongelingsvereen. te Baardwjjk, Waspik, Raamsdonk, Hooge en Lage Zwaluwe. De heer Sivirsky, pas bsnoemd tot tjjdeljjk onderwijzer aan da Theresiaschool, werd nu voor vast benoemd te Hertogen- basch, RIJSWIJK. Naar wij vernemen is men voor nemens in deze gemeente een gerefor- de kerk te bouwen. iTer gelegenheid van het 12i/2- jarig bestaan der gereformeerde jonge- lingsvereeniging op 6 Maart a.s. hoopt ds. Bouwmeester des avonds 7 uur in ide Geref. kerk te Giessen op te tre den met het onderwerp: „Paulus del Apostel des Heeren". SLEEUWIJK. Op Dinsdag 4 Maart, a.s. des avonds 7 uur zal in „de Doelen" in. de Molenstraat te Gorinchem, vanwege den Planteziektenkundigen Dienst tei Rotterdam een lezing worden gehouden over de bestrijding van den bastaard- satijnvlinder in verband met de schade welke deze vlinder toebrengt aan laan- boomen, hagen en vruchtboomen. Met het oog op het groote belang voor de fruitkweekers en anderen, wor den belanghebbenden dringend uitgei- noodigd deze lezing bij te wonen. Gevonden een vulpenhouder. In lichtingen bij den Gemeente-veldwach ter. Iedereen kleedt BlaUW keurig. Voor gelegenheidskleeding is BlaUW ook zéér geschikt. Onze Blauwe Confectie Costumes is geen fabrieks werk, doch door onze eigen bekwame maatkleer- makers in den stillen tijd vervaardigd. Onze prijzen zijn zeer laag, door iedereen bereikbaar. VIER PUNTEN van BELANG IBERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2