LETTERS ARTIKELEN HERMAN CAARLS Opticien* Baiida^i§t. Orthopaedic. Sedert onze laatste publicatie Helen wij aan onderstaande een EXTRA CADEAU Serie A. No. 0881. onze Etalages BLAUWE COSTUMES reeds bezichtigd 'I Meest gezochte Kleedinghuis voor ellen stand, beurs en leeftijd. GORINCHEM. v.h. Firma P. ODENKIRCHEN Plaatselijk Nieuws RAVENSWAAYs Het speciale adres voor van in CONFECTIE en OP MAAT Vindt U de afwerking in modellen niet keurig O en de P R IJ Z E N niet zéér LAAG® Onze prijzen zijn voor iedereen bereikbaar. BRENGEN U GELUK. Vuchterstraat 25 s-HERTOGENBOSCH. Spreekuur voor het aanpassen van Kunstledematen iederen Zaterdag van 2 6 uur. Het aanpassen van Breukbanden, Buikbanden e.a. Bandages kan dagelijks geschieden. Voor Dames, vrouwelijke bediening aanwezig. VOOR mantels - Japonnen - Hoeden ia uw adres BAHLMANN GORINCHEM HEUSDEN. y-*— Donderdagmiddag werd alhier in Café Centrale, door Notaris Rietra te Dussen, eene verkooping gehouden van onder de gemeente Genderen gelegen on roerende goederen. Een der afmyners kon geen borg stellen, zoodat het door hem afgemijnde huis niet werd gegund en dit onmiddellijk weer onder den hamer werd gebracht. Daarover ontstond een zeer hoogloopende ruzie tusschen de zoons van den afmjjner en den Notaris. Df ze laatste zag zich genoodzaakt de hulp van de marechaussés in te roepen, daar alle dreige menten werden geuit. Vergezeld van een auto, waarin de marechausïée's hadden plaats genomen, reden de notaris en zyn candidaat in eigen auto naar Dussen terug, terwjjt bedoelde zoons, eveneens in een auto gezeten, dan weer voor en dan weer achter aan reden tot Dussen toe. Alles liep nu zonder verdere incidenten af, dank zy de aanwezigheid der marechaussée's. Morgen (Zaterdag) hoopt de Chr. Knapenvereeniging »De Jonge Gardes haar jaarfeest te houden in de Bewaarschool. Het programma is uitstekend verzorgd, zoo dat het een prettige avond hoopt te worden. Dinsdagavond werd door den heer J. Boezer, voordrachtkunstenaar te 's Hag", in het R. K. Vereenigingsgebouw op ver zoek der dtb&ting-club»St. Catharioa* een voordrachtavond gegeven. Droeg het gedeelte voor de pauze een ernstig karakter, daarna deed spreker enkele humoristische nummers hooren en in bside genres wist hy als van ouds zyn auditorium te boeien, dat dan ook reden te over had om hoogst- voldaan te zijn. U AALBURG. Dinsdag, 11 Maart, des avonds ofm half zeven, hoopt Ds. Leenmans ;uit Delft in de Ned. Herv. Kerk al hier op te treden. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, heeft de heer A. v. Ber- kel zijn nieuwe zaak in automobielen, 'motoren en rijwielen geopend. Ze ziet Ier werkelijk keurig uit, onze gemeente is een mooie zaak, met flinke reparatie inrichting rijker. NEDERHEMERT. De heer Zinkstok van Overzande (Z.) is benoemd tot hoofd aan de Chr. school, die over eenigen tijd alhier ge opend zal worden. OUDENDIJK. De oude heer Biesheuvel was de ze, week reeds bezig met aardappel poo- ten. Als bijzonderheid zij nog vermeld, (dat genoemde heer reeds gedurende 30 jaren werkzaam is als tuinman voor de Ned. Herv. gemeente. RAAMSDONKSVEER. Een an der half jarig kind van dhr. v. R. viel in een pot met kokend wa ter en bekwam daarbij dusdanige brand wonden dat het er van overleed. Tot bestuurslid van de weegbrug „Gemeente Belang" werd gekozen dhr. L. v. d. Made en tot Voorzitter dhr. J. G, Lankhuijzen. SPRANG. A.s. Zondagmiddag zal in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier, een bid stond gehouden voor de noodlijdende Christenen in Rusland. Als voorganger hoopt op te treden haar consulent Ds. A. van Willigen. Donderdag, 13 Maart, e.k. hoopt de Geref. Jongel. vereeniging alhier, haar 31-jarig bestaan op feestelijke wijze te herdenken In het gezin van den arbeider T. [alhier,heerscht onder de kinderen de Roodvonk. Mej. de R. had het ongeluk van leen ladder te vallen waarbij zij zulke ernstige kwetsuren aan haar voet op liep dat de geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Voor een goed bezette zaal trad j.l. Dinsdagavond alhier op, de heer 'Nobach secretaris van den Chr. bouw vakarbeidersbond ter bespreking van de belangen der Chr. Bouwvakarbeiders. Deze jeugdige afdeeling mag zich in ge- stadigen groei verheugen. SLEEUWIJK. De op 22 Februari j.l. vastgestel- (den kiezerslijst bevat de namen van, 1657 kiezers voor de leden der Tweede (Kamer, 1638 voor de Provinciale Sta ten en 1609 voor de leden van den Gemeenteraad. Door de bakkers alhier, is het tarwebrood deze week weer 2 cent per 16 ons verlaagd dat is nu binnen 14 dagen al 4 cent. De muziekvereen. „Wilhelmina" alhier hoopt op Zaterdag 15 Maart een uitvoering te geven in de zaal van de Erven J. E. Sprenger alhier. WELL. 1Woensdag 5 Maart, had alhier in het café de Lelie bij de Wed. W., van Genderen de jaarvergadering plaats van de afdeeling Well van de Eiermijn Geldermalsen. Na opening door den (voorzitter werd door den secretaris de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag voorgelezen die onveranderd (werden goedgekeurd. Uit het verslag bleek dat er wegens aanschaffing van eenige materieel en een nadeelig saldo was. Er werden 2 leden gekozen om naar de eerstkomende vergadering te Geldermalsen te gaan. Verder werd nog besproken om de eieren per gewicht of per stuk te leveren. Aangezien er maar 10 leden van de 32 aanwezig wa ren kon men er niet verder op in gaan. WOUDRICHEM. De prijs voor industriemelk is (vanaf 1 Maart 1.1. verlaagd tot h/2 ct. per Liter af boerderij. De straatprij§ voor consumptiemelk is vastgesteld op 12 ct. per Liter. WERKENDAM. Dinsdag werd in de Nutszaal een voorloopig comité gevormd voor de her denking van het 50-jarig jubileum van Rensen, hoofd der Gemeente Bewaar school alhier, welke zal plaats hebben Aprii a.s. Het plan is o.m. de kinderen dezer school een feestdag te geven. De [voorloopige commissie bestaat uit de dames en Tieeren: J. A. Timmermans Voorz., W. G. de Waard Secr., dames van Oord, Mevr. de Waard-Baggerman, C. H. Hakkers, P. Holster Bzn., alhier en L. B. v. d. Straaten te De Werken en Mich. Sigmond te Sleeuwijk. Donderdag 13 Mrf. hoopt de Herv. Meisjesvereen. Mirjam(presidente Mej, Lammers) onder leiding van ds. Lazonder haar jaarfeest te vieren in het Vereeni gingsgebouw. Benoemd tot tydelyk onderwijzer aan de Openbare school (hoofd de heer Duijne), de heer Olfers van Gorinchem. Woensdag a.s. nm. 7 u. zal in de Herv. Kerk door ds. Lazonder bidstond worden gehouden voor 't gewas. Denzelfden avond in de Chr. Geref. kerk bidstond voor 't gewas door ds. Baas. Donderdag 13 Mrt. hoopt voor de Ger. gemeente alhier op te treden ds. van Djjk van Oud Beyerland. Maandag a.s. des avonds 7 uur zal in het gebouw v. Chr, Belangen Ringver- gadering worden gehouden van den Ring «Altena Noord* van J. V. op Geref. grond, slag. Donderdag 13 Mrt, Ringverg. in het gebouw «Andreas* alhier van den Ring «Altena* van Hervormde Jongelingsvereen. A.s. Zondag des nam. 2 u. zal door de Chr. Jongel. en Jongem.vereen. «Andreas* in haar gebcuw een buitengewone propa- gandavergadering worden gehouden. Inge leid zal worden door A. Brienen «Math. 24e, B. B. Paans, Waarom lid der J. V. C. A. v. d. Po', «Abrahams offer e en voordracht van R. Pruissen »De fleschc. Woensdag 19 Met, hoopt de heer H. Gordeau, Algem. Secr. van het N. J. V. in het Vereenigingsgebouw voor de Chr. Jongel. en Jongem.vereen. «Maranatha* een lezing te houden over het onderwerp «Jeugdleven en Eeuwig leven*. Vrjjdag gaf de Mondharmonicaver- eeniging «Werkendam ontwaakt* ter ge legenheid van haar 2 jarig bestaan een uitvoering voor een volle zaal. Na een hartelijk welkom door den voorzitter aan de bezoekers, schetste by in 't kort de twee moeilyke jaren van de vereen, en iracht dank aan leden, donateurs en zy die aan de vereen, steeds hun volle medewerking hadden gegeven, in het byzonder hunnen directeur de heer H. C. Straver. Vervolgens ging men over tot afwerking van het pro gramma en wel met een viertal muziek» rummers. «Afscheid der Gladiatoren*, marscb, Mignon Mignonnette* ouverture, «Julianawalsc en «Defelation*, marscb, No. 762 B. Groen Giessen-Nieuwkerk. No. 763 A. Ru3twat, Gouda (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 764 N. Braun, Werkendam (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 765. O. de Ruiter, Dussen (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 766 A.v. Zuidam,Herwynen(voor gepubliceerd Peilnummer). No. 767 P. de Haas, Sleeuwyk (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 753 G. Vonk, Bleskensgraaf.] No. 754 C. Lekkerkerker, Kedichem. No. 755 L. de Wit, Herwijnen. No. 756 Joh. Kocyman, Heicoop (voor gepubliceerd Peilnummer. No. 757 M. G. Timmermans, Veer. No. 758 A. Samuels, Vljjmer? No. 759 Mej. Zilverschoon, Puttershoek. No. 760 J. van Drenth, Gorinchem. No. 761 C. Bor, Heukelum (dit is het tweede Extra Cadeau, dat aan dezen verbruiker is uitgereikt.) Wjj verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zyn PE1LKAART op te zanden, onder opgave van het EXTRA CADEAU, dat hy wenscht te ontvangen en van den naam van den winke lier, waar hy gewoonlyk zyn LETTERS ARTIKELEN betrekt. N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. welke alle zeer verdienstelijk werden uit gevoerd. Vervolgens brachten de heeren Kapel en Kieboom per mandoline enkele zeer mooie nummers en wel o.a. «Lenter- vals* en «Rheinlands Model* hetwelk ook een hartelyk applaus verwierf evenals de ouverture gegeven door den heer H. C. Straver. Vervolgens ging men over tot het klucht spel «Jochem Uilenspiegel* waarin het spel van allemaal te roemen viel, in het bij zonder dat van Jochem, de huisknecht' weike zeer vele rollen te vervullen had, die hij met veel succes afwerkte, te hooren naar de stemming in de zaal. Na de pauze bracht de vereen, nog een drietal num mers: Heinzeln aariahen, Wachtparade, Con- gomarsch en Alte Kameraden, waaibjj vooral het laatste nummer zeer veel applaus ver wierf. Als slot van den avond het zeer mooie visschersdrama »'t Scheepje*. Het spel wat hiervan vertoond werd was af, vooral te noemen van de dames die die de rollen vervulden vao Geert en Elsje, waarvan vooral de laatstgenoemde met haar zang, zeer verdienstelijk speelde. Zooals Scholte, de onderwijzer, welke ook mooi vertolkt werd. Gfya Bol en Hannes ook niet te ver geten, maar vooral de rol van Jaap Barend- sen als «vader*. Deze speler moet zich nog meer op het werkelijke toeleggen. Niette genstaande over het geheel een zeer mooi stuk, waarbij het publiek niet te veel stilte hield. Na een woord van dank door den voorzitter gingen allen heel voldaan naar huis. Voorwaar, de mondharmonicavereeni- ging en haren directeur de heer H. C. Straver, kunnen trots zyn op dezen mooien avond. Wy hopen van hen nog vele uit voeringen mede te maken. Zéér geschikt voor TROUWKLEEDING BELIJDENIS- en AVONDKLEEDING. Onze CONFECTIE COSTUMES zijn geen fabriekswerk, doch door onze eigen bekwame kleermakers in den stillen tijd vervaardigd. As i— A.s. Donderdag des nam. 7 uur Choopt de Ned. Herv. Jongel. vereen, op G. G. „Timotheus" alhier, in de zaa. van den Chr. Volksbond haar 25- jarig bestaan te herdenken. Hebt BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2