Plaatselijk flieiiws lijdende autobusondernemingen groote ellende voor de streek met zich bren gen, En nu kan men wel zeggen dat autobusconcessies niet uitsluitend be rekend moeten zijn op de tegenwoor dige omstandigheden en dat bij niet- rendabiliteit eener lijn steun uit de openbare kassen moet worden verleend, maar dat zijn praktisch onuitvoerbare zaken in het Land van Heusden en Al- tena. Wat heeft b.v. de N.A.B.O., die het traject SleeuwijkNieuwendijk HankjDussenl Heusden'Drunen 's Bosch bereden heeft voor opleving in het oeconomisch bestaan der streek gebracht en wat brengt de A.T.O., die het traject SleeuwijkNieuwendijk— Geertruidenberg voor zijne rekening heeft genomen? Neen geen autobuslij- •nen op trajecten, welke nimmer een rendabel bedrijf kunnen opleveren. En subsidie's uit de openbare kassen! De provincie subsidieert geen autobuslijnen meer en wat van de gemeenten te wachten is, weten we uit de bedragen, die door de gemeenten Woudrichem, de Werken c.a., Almkerk en Dussen a fonds perdu gegeven zijn voor het veer aan den Kop van het Land n.l. elk harer f 25. En hoe groot moeten de subsidie's niet zijn om eenen noodlij denden autobusdienst er bovenop te houden? Eene lijn van Dussen naar Geertrui- denberg kan niet ernstig gemeend zijn door iemand, die beweert de streek te kennen. Immers tusschen Dussen en Keizers veer (ruim één uur gaans) staan maar zeer enkele huizen en dan vraag ik me af waar moeten de passagiers voor een autobus vandaan komen. Stel U voor mooie groote comfortabele bus sen, zooals de Heeren Mr. Wagenaar en van Liempt die wenschen en ge brek aan het ééne noodige n.l. rei zigers. .Eene lijn EethenWaalwijk is voor het Land van Heusden en Altena aller minst noodig. Immers bestaat er tus schen het Land van Heusden en Altena en Waalwijk al bijzonder weinig con tact en om dit aan te toonen moge ik verwijzen naar mijne hoofdartikelen in de drie jongste Vrijdagnummers van het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bom- melerwaard. Over de prachtonderwijs- inrichtingen en de jaarmarkten teWaal- iijk een enkel woord. Waalwijk heeft eene uitnemende Hoogere Handels school, eene avondteekenschool en ee ne. U. L. O. school, welke bruikbaar zijn voor de bewoners van het Land van Heusden en Altena. Andere scho len als Gymnasium, Hoogere Burger school enz. heeft Waalwijk niet. En nu maken van de bestaande scholen slechts 10 of elf kinderen uit de ge meente Eethen gebruik, één uit Dussen en één uit Heusden. Waarlijk niet te Veel! En wat de jaarmarkten betreft, deze ten getale van 15 in het jaar, heb ben in het jaar 1929 in totaal 20 a 25 runderen uit het Land van Heusden en Altena getrokken. Op de veemarkten op Vrijdag verschijnt nimmer een koe uit de gemeenten benoorden de Maas, de veemarkten op Dinsdag kent geen een Waalwijker en van eene pluim- yeebeurs op Zaterdag heeft niemand ooit (gehoord. Op de wekelijksche markt verschijnt één graanhandelaar n.l. de Heer de Graaff uit Meeuwen direc- rectëur van de A.L.A.D. Eene lijn Waal wijkEethen is voor het Land van Heusden en Altena geheel onnoodig, maar acht Waalwijk haar voor zich noodig, Iaat zij zich dan ook garant stellen voor eventueele tekorten. Ex ploitatie der lijnen door ééne kapitaal krachtige onderneming lijkt mij absoluut onnoodig. De aanvragers, die verlen ging hunner concessie wenschen, zijn vennootschappen, die financieel krach tig genoeg zijn om eene behoorlijke exploitatie in de toekomst te waarbor- boxrgeu. Zij hebben hunne diensten steeds goed gereden en een ieder is tevreden over hen. En waarom hen er uit te gooien, zij die het Land van Heusden en Altena het eerst uit zijn iso lement hebben verlost. Tot zulk eene absoluut onnoodige daad zou ik niet gaarne meewerken. Dat de snorders ten spoedigste moeten verdwijnen, daar over zijn we het allen eens, want als het blijft gaan als nu, verdwijnen de gjeconcessioneerde bussen en wij zit ten in de misère. De Heer Wagenaar heeft ook be weerd dat de meerderheid, der com missie, die de voorstellen aannam steeds de kleinst mogelijke was. Dit is niet juist. Meermalen kregen voor stellen algemeene stemmen o.a. de voor waarden, waarop de Graaf en Bouman pene nauwe samenwerking willen aan gaan. En voorstellen, welke er met ee ne kleine meerderheid door kwamen, dankten die meerderheid aan de in de commissie zitting hebbende burgemees ters, die de streek van haver tot gort kennen, terwijl dit van de minderheid zeker niet kan worden gezegd. Ook zegt de Heer Wagenaar dat de commissie het algemeen belang heeft achtergesteld bij het belang der par ticuliere ondernemers. Wat mij betreft is dit eene grove onwaarheid en van de andere leden kan ik het ook niet denken. Maar wat is het geval? De meerderheid der leden meende dat de belangen van het publiek en die van de ondernemers samengaan en onver brekelijk aan elkaar zijn verbonden en aat meen ik ook. Een ondernemer uit persen ten behoeve van het publiek ver oorzaakt in hooge mate verslechtering van de exploitatie of stopzetting van den dienst. Successieve verarming van den ondernemer dupeert het publiek. En daarom hebbe men ook een open cog voor den ondernemer en zegge niet laat die man maar rijden, en 't kan niet schelen of zijn bedrijf uit kan of niet. Mr. Wagenaar beweert ook nog dat we het aantal diensten willen uitbreiden. Waar haalt hij dat vandaan? 't Is ab soluut onjuist en wij willen niet an ders dan het tegenwoordig aantal dien sten behouden, met dien verstande dat de diensten tot nog toe gereden door het binnenland door de thans verdwe nen onderneming „Onze Dienst" voor taan zullen gereden worden door de onderneming, welke met Mei a.s. con cessie krijgt. De niet zoo dure wagens als Opel en G. M. C. worden door den Heer Wagenaar afgekeurd, maar ik geloof ten onrechte. (Hier stelt Mr. van Om meren de vraag aan Ingenieur Fick, den keurmeester der autobussen, of Opel en G. M. C. wagens goed zijn, waarop de Heer Fick toestemmend ant woord). Ziet U Mijnheer Wagenaar, de Heer Fick vindt die wagens wel goed. Over het vervoeren der post zal ik niet verder spreken, omdat dat eene zaak wordt tusschen de concessionaris sen en de partijen. Alleen wil ik op merken dat het vervoer der post van Sleeuwijk naar Werkendam reeds per autobus heeft plaats gevonden en daar voor f 800.per jaar werd ontvangen. Het rijden met duur materiaal is er glad naast. Mr. Wagenaar stelde mij eenigen tijd geleden eene exploitatie- begrooting ter hand, waarin hij als vol doende zes bussen aangaf, maar dan vier van f 6500 per stuk en twee van f13500 per stuk. Heüsch Mijnheer Wagenaar, we zijn met minder tevreden en met bussen van f4000f4500 kun nen wij eenvoudige menschen het best af; we zijn dan zeker van behoorlijke vervoermiddelen en de ondernemer kan dan ook nog een winstje maken, wat we hem van harte gunnen. Ik geloof dat ik alles nu zoo vol ledig mogelijk heb beantwoord. De heeren Mr. Wagenaar en van Liempt dupliceerden met enkele woor den, waarna de behandeling werd ge sloten. Men meldt uit Waalwyk, d.d. 21 Maart aan de Prov, Noordbr. Bossche Ct. Door de Kamer van Koophandel is aan Ged. Staten van Noordbrabant een zeer uitvoerig schryven gezonden waarin ze haar inzichten te kennen geeft voor de oplossing van het verkeersvraagetuk voor deze streek. De economische toestand van deze zeer vruchtbare streek is niet gunstig. Daaraan valt niet te twyfelen. By de nog vrywel algemeen toegepaste landbouw-cultures levert de bodem voor de bevolking in het alge meen niet een voldoende bestaan op, of schoon de streek betrekkelyk dun is be volkt. Als een zeer voorname oorzaak van den slechten toestand mag zeker wel worden genoemd de geïsoleerdheid van de streek, ingesloten door breede rivieren met alleen een vaste verbinding by Heusden. De ont wikkeling der middelen van snelverkeer is geheel aan deze streek voorbijgegaan. Een oogenblik werd de hoop gewekt in het spoorwegverkeer te worden opge nomen, toen door da spoorwegmaatschappij »Midden-Brabant« plannen werden ontwor pen voor locaakpoorwegen, by uitvoering waarvan de streek met het spoorwegnet zou worden verbonden. De optredende om standigheden hebben echter de ontwikke ling dezer plannen ongunstig bf ïuvloed. Kort daarop wierpen verschillende ondernemers zich op de exploitatie van autobusdiensten, de meesten in de hoop op geldeljjk voor deel, een enkele met den steun van hen, die inzagen dat betere communicatiemiddelen ook voor deze streek een levensbelang zyn. Het grootste gedeelte van deze onder nemingen is echter in den loop van enkele jaren weer verdwenen, omdat de verwachte voordeelen uitbleven en wacht deze streek tot op heden op eea afdoende regeling van het autobusverkeer. De economische toestand is ongunstig de algemeene stemming is gedrukt, de drang naar snelverkeer betrekkelyk gering de we gen leenen zich voor een groot gedeelte zeer slecht voor bet autobusverkeer. Enkele ex- ploitatie-onderdemingen zyn op een fiasco uitgeloopen. Wij verwachten alleen heil van de exploi tatie van één krachtige onderneming, die op de eerste plaats algemeene verkeetsbe* langen wil dienen en die in staat is de ex- - ploitatie voort te zetten, tot de resultaten van het op de juiste wyze gediende verkeers- belang zich in een verbeterden economischen toestand afteekenen. De streek heeft voor herstel hulp noodig, die haar gegeven behoort te worden in den vorm van goede autobuslynen en verbete ring van het wegennet. Door het instellen van autobusdiensten uitsluiten berekend op de behoeften van het oogenblik komt men achter de feiten aan inplaats van vóór te zyn, omdat de tegenwoordige behoeften sterk worden gedrukt door den ongunstigen economischen toestand. De Kamer acht het noodzakelyk, dat vooraf gaat het scheppen van goede ver- keersgelegenheid, die de behoefte vóór is en deze stimuleert en dat de noodige ver- keers-gelegenheid althans voorloopig zoo noodig in stand wordt gehouden door steun uit openbare kassen van die besturen, die ten deze tot steun geroepen kunnen worden geacht. De Kamer is er stellig van overtuigd, dat het instellen van diensten, gebaseerd uitsluitend op de tegenwoordige behoeften en afhankelijk gesteld van rentabiliteits- mogelykheid, opnieuw tot teleurstelling zal leiden, evenals dit tot heden het geval is geweest. Na er op gewezen te hebben dat het al gemeen verkeersbelang ondergeschikt moet zyn aan het particulier belang van een ex ploitant, zegt de Kamer dat zy voorstaat een verbinding der streek aan de Oostzyde via Heusden met 's-Bosch, aan de Noord; zyde met Gorinchem, aan de Westzijde met Geertruidenberg, naar de Zuidzyde met de Langstraat over Waalwyk en mogeljjk straks, wanneer de veerdienst in werking zal zyn gesteld, nog via Kop van 't Land met Dordrecht. De drie eerstgenoemde verbindingen be staan reeds. De verbinding op Waalwyk heeft een tyd bestaan door de exploitatie van de A. T. O. van een lyn Gorinchem —-Waalwykstation Gilze Ryen. Waalwyk Gorinchem moest worden opgeheven omdat door de Kroon de door uw College verleende concessie zoodanig werd gewijzigd, dat het opnemen van reizigers tusschen Gorinchem en Meeuwen werd verboden en daarna geen passende aansluitingen konden worden verkregen op de diensten van twee andere autobusondernemingen die vanaf Meeuwen in de richting Gorinchem het zelfde traject exploiteerden. Verder wyst de Kamer er op dat het niet logisch zou zyn het Land van Altena aan de Zuidzyde niet in verbinding te brengen met het dichtbevolkts centrum der Langstraat en de met Waalwyk reeds ge- makkelijk vei bonden groote industriestad Tilburg. De landbouw van heden brengt de bevol king geen voldoende bestaan en daarom gaat men de volle aandacht schenken aan de tuinbouwcultures. Herhaaldelijk treft men in de Provinciale Bossche Courant correspondentie aan, die de pogingen in deze richting steun trachten te geven Proeven worden zelfs genomen met bloem bollen. Daarom heeft de streek het grootste belang by verbinding met bevolkingscentra. De Kamer meent uw College in over weging te moeten geven de door De Onderneming en A.L.A.D gevraagde concessie te moeten verleeneD, onder voorwaarde, dat de aangegeven verbindingen, waartoe ook de commissie adviseert, tot stand worden gebracht, doch dat de concessie voor een niet lang tijdsbestek wordt gegeven om de handen vry te hebben, wanneer zou bljjken dat de verleende concessie nietdegewenschte oplosing heeft gebracht, althans de handen vry te hebbeD, wanneer uwe medewerking wordt gevraagd voor een betere en afdoende oplossing. Ofschoon niet aan de orde, meent de Kamer* toch de belangstelling van Ged. Staten te mogen vragen voor het wegen- vraagstuk in het Land van Heusden en Altena, dat in zoo nanw verband staat met het vraagstuk der verkeersmiddelen en de verbetering van den economischen toestand van de streek. «Q—i Naar aanleiding van dit schryven is door Mr. van Ommeren het onderstaande schry ven gericht tot het college van Ged. Staten Heusden, 25 Maart 1930. Aan Gedeputeerde Staten der provincie Noordbrabant te 's Hertogenbosch. Myne heeren, In het nummer der Provinciale Noord- brabantsche en Hertogenboseche Courant van "Vrjjdag 21 Maart j!., las ik onder het opschrift Autobusdiensten in het Land van Heusden en Altenac een aan Uw College door de Kamer van Koophandel te Waal wyk gericht schryven in zake het verkeers vraagstuk in het Land van Heusden en Altena. Nu is my met zekerheid bekend, dat de jongste vergadering van genoemde Kamer werd gehouden op 23 Januari jl. en dat vorerbsdoeld schryven zyn grond niét vindt in een besluit der Kamer, doch slechts kan worden aangemerkt als een meeningsuiting der opstellers. Het komt my voor, dat het toch op zyn zachtst gezegd allerminst correct is om een gefingeerd besluit van een officieel lichaam by hoogere autoriteiten aan te wenden om een ingenomen eigen standpunt te verster ken. Met gevoelens van verschuldigde hoog achting heb ik de eer te zyn, Uw dwM (w.g.) VAN OMMEREN. HEUSDEN. Zaterdag speelde de voetbalvereen. »L O.N.G.A.* alhier een wedstryd tegen »Wilhelminac te Wyk, welke na een span nende en zeer goed gespeelde wedstryd door laatstgenoemde vereeniging met 10 werd gewonnen. Voor de Pluimveevereen. H. en O. werden op de Geldermalsensche Eeiervei- ling dato 21 Met. 1930 geveild Wittte eieren 4,5 ct. per stuk. Bruine eieren 4,8 ct. per stuk. Eendeiereo 4,5 ct. per stuk. Zondagmiddag had v. K. by het voetballen op bet terrein naby de brug het ongeluk zoodanig met zyn tegenstander in aanraking te komen, dat hy met een ge broken been werd opgenomen. Dr. V. verleende geneeskundige hulp. Ondanks het koude wrér der laatste dagen heeft de vriendelyde lentebode zich niet teruggehouden en is de ooievt ar weer op zyn oude nest van verleden jaar, op de brouwery-schoorsteen teruggezien. De heer W. v. Opstelten, Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier is als zoodanig benoemd te Schoonhoven. Door een overwinning van de Graag op Bax in de groepenwedstryd der damclub »V.D.« is de eindstand in de eerste groep geworden A. de Graag 4 4 8 Cath. de Joode 4 2 1 15 C. de Joode 4 11 2 3 C. Bax 4—313 A. Deurloo 4 1 3 1 O.', geeft deze stand de verhouding der spelers zeer juist weer. Door louter mede- dirging van de Graag werd Cath. de Joode winnaar. De uitslagen in de tweede groep luiden Ger. JonkerA. Schreuder 0 2 Abr. Sluijmers 02 SwagemakersSchreuder 2—0 Gijsb. JonkerAot. Fitters 20 Hierin brengt de party Ant. Sluymers Gijsb. Jonker de beslissing of men met 2 of 3 personen zal moeten herkampen. ALMKERK. Door bakker C. J. Krul alhier is vanaf heden het tarwebrood met 2 centen verlaagd en het wittebrood met 1 cent, 't welk hy zoodoende gebracht heeft op 28 en op 18 centen. Dezer dagen kwam de heer v. H. zoodanig te vallen, dat hy zyo pols brak en geneeskundige hulp noodzakelyk was. ANDEL. De overgangsexamens aan de Chr. Lagere Landbouwschoo', hoofd de heer W. Bronkhorst, hebben weer plaats gehad. Over het algemeen kon worden geconsta teerd, dat de leerlingen met de noodige ambitie hun werk hebben verricht en goede vorderingen maken. Met liefde komen zy van verre naar school en de verstandhou ding tusschen leerlingen en hoofd der school is werkelijk eenig. Geen wonder dan ook, dat deze school zich in toenemenden bloei mag verheugen. Ze is voor de geheele streek van onschatbare beteekenis. By de gehouden verpachting van weilanden vanwege de Hetv. Kerk alhier brachten deze f 638 minder op dan vorig jaar. Als bijzonderheid deelen we mede, dat by een landbouwer alhier een schaap met 2 pooten werd geboren. Tot Voorzitter van de Herv. Jonge lingsver. yiObadjac is herkozen de Wel edele Heer W. Bronkhorst. Tot bestuurs leden zyn herkozen de heeren F. J. van Duist, H. J. van Diggelen en D. Millenaar, terwijl in de vacature G. Naayen werd ge kozen de heer M. van Rijswjjk. De Ger. Jongelings- Meisjes- en Kna- penver. hebben zich aaneen gesloten tot een Jeugdcentrale. Maandelijks zuilen in de Ger. Kerk (fes Zondagsavonds onderwer pen met besprekingen worden geleverd. Donderdagavond 7 uur zal Ds. A. B. v. d. Put in de Ned, Herv. Kerk biduur voor het gewas houden. AALST. In haar vergadering van Maandag avond besloot de Geiten fok vereeniging al hier over te gaan tot het controleeren der geiten ingeschreven in het Plaatselijk Re gieter. Tot verhooging der gemiddelde productie van den geitenstapel, is dit wel een der voornaamste aansporingen. Op de alhier gehouden wei- en hooilandenverpachting werden ongeveer de zelfde pry zen besteed als vorig jaar. AALBURG. Heden, Woensdagmiddag zal er van twee tot vier uur stemming plaats hebben van twee Notabelen der Ned. Flerv. Kerk, zulks ter vervulling der vacatures, ontstaan door het bedanken van den heer A. Bouman en het over lijden van den heer P. Michaël. Bei den waren aan de beurt van aftreding. BABYLONIëNBROEK. J.l. Zondag stierf plotseling een koe van den landbouwer W. de G. alhier. Het bleek dat het dier gestor ven was van miltvuur, zoodat het ka daver werd verbrand. BRAKEL. Aan den gemeenteveldwachter A. Lankhuijzen alhier, kwam verleden week ter oore dat door den Officier van Justitie te 's Hertogenbosch telegrafisch opsporing en aanhouding werd Ver zocht van zekeren F. G., uit Wychen, veroordeeld 'tot 6 maanden gevangenis straf wegens poging tot doodslag. (Reeds den anderen dag mocht het den veldwachter gelukken bij het in- specteeren van een hier voorbijkomend vaartuig, den gezochten persoon te ar resteeren. Zoodoende had de activiteit van dezen politieman al Spoedig resul taat. Aan den dienstplichtige K. J. van Balen, der lichting 1930 is op zijn ver zoek door den Minister van Defensie uitstel van eerste oefening verleend tot 3 October a.s. CAPELLE. J.l. Maandag 24 Maart herdacht onze geachte geneesheer Dr. Ph. J. Kohier het feit, dat hij 25 jaar geleden aan de Rijks Universiteit te Utrecht wera bevorderd tot arts. Hoewel dit jubileum bij de bevolking te dezer plaat se weinig bekend was, is deze dag toch niet onopgemerkt voor hem voorbijge gaan.. iOp 19 Augustus e.k. zal het 25 jaar geleden zijn, d'.ajt hij zich alhier als opvolger van Dr. de Rooij vestigde. Daar dit het meerendeel der inwoners wel weet, twijfelen we er niet aan, ot deze dag zal voor hem, die zich niet alleen als medicus, doch ook op ver schillend maatschappelijk terrein geacht en bemind heeft weten te maken, tot een waren feestdag worden gemaakt. Door onbekende oorzaak brand de j.l. Maandagmorgen de woning en schuur van Th. K. aan de Zandschel at. Aangewakkerd door den hevigen wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te den ken viel. Het huisraad, benevens een tweetal koeien en een kalf, werd een prooi der vlammen. Naar wij verne men was alles slechts laag verzekerd, het vee heelemaal niet. Bij het werk voor den bouw der brug aan het Keizersveer had onze dorpsgenoot C. R. het ongeluk te val len,, met het noodlottig gevolg, dat hij per auto naar zijn woning alhier vervoerd moest worden en geneeskun dige hulp van Dr. K. noodzakelijk was, DUSSEN. D.V. hoopt op Donderdag 27 Mrt. in de Chr. Ger. Kerk op te treden den WeiEerw. Heer Ds. L. Baas, in de be diening des Woords tot het houden van bidstond voor het gewas. Aanvang half zeven. IIEDEL. Zondagavond reden 4 personen circa half zeven met een Fordauto in de richting Ammerzoden, toen plotse ling een band sprong, waardoor de auto tegenover de woning van den rijksontvanger in de sloot terecht kwam. Een der inzittenden bekwam snijwon- den ter hoogte van zijn oog, terwijl de anderen er met lichte kneuzingen afkwamen. De auto was tamelijk be schadigd én was het eigendom van den heer Hooymans uit Velddriel, die hem nog pas sedert enkele dag-en ge kocht had. De wagen was nog niet ver zekerd. NEDERHEMERT. Zaterdagavond 'omstreeks 9 uur, irfeed de heer v. Haaften tandarts te Zaltbommel vanaf Heusden naar huis. Door onbekende oorzaak geraakte de auto waarin hij alleen was gezeten op den afsluitdijk bij het Bernsche veer plotseling in brand en brandde geheel uit. De heer v. Haaften zelt kon bij tijds uit de auto komen en kreeg dan ook geen letsel. NIEUWENDIJK. In April van dit jaar zal te Arn hem de generale synode der Gerefor meerde kerken worden gehouden. Hier zullen belangrijke besluiten genomen worden. Dezer dagen is verschenen het rapport der deputaten betreffende dei herziening van delilurgie en de kwes tie der kerkgezangen. Dit rapport stelt verschillende veran deringen, welke meestal verzachtingen van bestaande liturgische uitdrukkingen, voor. Belangrijker is echter wat dit rap port behelst, omtrent het vrije kerklied, het gezang. De samenstellers komen tot de conclusie, dat nog van uitdrukkelijk gebod, noch van een verbod om het vrije lied in den eerendienst der ker ken in te voeren gesproken wordt in de Heilige Schrift. Weliswaar heeft God de Heere in de Heilige Scrift slechts één psalmbun del geschonken, die ook voor de Nieuw testamentische eeredienst bestemd is maar het is aan de vrijheid der kerken overgelaten, om daarnaast bok gezan gen te zingen, in sommige Gerefor meerde kerken zijn reeds gezangen bun dels ingevoerd naast de psalmen, an deren hebben zich bepaald tot herzie ning der bundel en invoering van en kelen gezangen, waarmede zij blijk heb ben gegeven niet principieel te staan tegen over het vrijelied. De vrees, welke tegen invoering der bundels bestaat is terug te voeren tot de vrees misbruik, zoo als dat vroeger voor kwam bij kettersche secten en bij de roomsche kerken in de Middelleeuwen, terwijl een tweede oorzaak gevonden wordt in de vrees, dat door invoering der gezangen, de psalmen op den achtergrond zullert raken. Deze vrees moet overdreven geacht worden, mits men er maar voor zorgt dat alleen die gezangen ingevoerd "wor den, die niet in strijdt zijn met Hei lige Schrijft en met de belijdenisvoor schriften en dat de psalmen niet op den achtergrond geraken. Voor de invoering der gezangen pleit voorts, dat groote feestdagen zooals ■Christus geboorte, de opstanding en uitstorting des Heiligen Geest om een lied vragen, dat beter dan de psalmen de beteekenis dier feiten in het licht stelt. Zulke liederen zijn ook gewenscht bij de bediening der sacramenten en bij verschillende kerkelijke plechtigheden,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2