Notaris Tan Willigen diverse perceelen weiland TEL EFUNKEN WELDYNE Voor de a.s. Belijdenis KERKBOEKJES Fa. L. J. Veerman, Heusden. Weiland. een Schildersknecht Weiland te huur Leeshoeken Studieboeken Romans Tijdschriften Vakbladen Firma L.J. Veerman Als de Jeuk U de Nachtrust Rooft. Notaris van Willigen 114) 90 II. 4. WEILMD, bouwmanswoning weiland Advertentiën. TELEFUNKEN publiek te verhuren: Wederom verkrijgbaar, Kinder-Damesfiets, Buitenland Neeltje Wilhelmina. voor seizoen 1930 Notaris PAAP WELDYNE 195— E L D Y N E 165— met en zonder Gezangen. Notaris PAAP TE KOOP: Notaris PAAP waarvoor de psalmen niet genoeg stoi leveren. Bepaald Voorstellen om de gezangen in te voeren doen de deputaten niet tnaar wel dringen zij er op aan, zoo dat,, wordt dit rapport aanvaard, waar veel kans op is, zeer waarschijnlijk de Gereformeerde Kerken in ons land er toe zullen over gaan, den bundel „en kelen gezangen" achter de psalmen uit uit te breiden. Als voorzitter van de mondhar- monicaclub „Kunst na Arbeid" heeft bedankt den heer J. van Drunen alhier. POEDEROIJEN. Door verschillende personen is bij den Burgemeester aanvraag gedaan tot het mogen schieten van schadelijke vo gels. In den polder alhier, huist een groote zwarm kraaien, die zeer scha delijk zijn voor het pas bezaaide land. Wij willen hopen dat de maatregelen tot verdelging een beetje zullen helpen. SPRANG. Wegens omstandigheden kon jl. Donderdagavond de propaganda-vergadering van den B. V. L. alhier niet doorgaan. Deze zal nu a.s. Donderdagavond op het zelfde uur gehouden worden. De netto-opbrengst van den alhier gehouden bazar ten bate der buitenlandsche zending bedroeg circa f300, SLEEUWIJK. De heer Olfers, tijdelijk onderwij zer alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Openb. school te Schoonhoven. Bij de alhier gehouden openbare verkooping van zeugen werden hooge prijzen besteed. Zelfs tot f210.per zeug. De prijs der biggen zal dus hoog moeten blijven wil hierop nog winst zitten. Alhier werd in tegenwoordigheid van B. en W. dezer gemeente en B. en W. van Woudrichem door de N. V. JRikkers Brandspuitenfabriek te Rotter dam een goed gestaagde demonstratie met een motorbrandspuit gegeven. 1WIJK. De timmerman S. uit Veen, werk zaam zijnde aan de timmerfabriek van v. A., alhier, kreeg bij zijne werkzaam heden een wondje aan zijne hand, wel ke sterk opzwol. Terstond moest hier voor geneeskundige hulp worden in geroepen. Dr. S. uit Veen constateerde bloedvergiftiging. .WELL'. J.t. Vrijdag 21 Maart had alhier iu de Chr. School de jaarlijksche leden vergadering plaats van de vereeniging voor Chr, Schoolonderwijs, aanwezig 22 leden. Het Hoofd der School, den WelEd. Heer M. Jansen, opende de vergadering met ge bed, heette allen hartelijk welkom en las een hoofdstuk uit de H S. voor 1 Corinthe 12. Hierna volgden de jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester met de no tulen der vorige vergadering, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Er werd nog gebruik gemaakt om vragen te stellen. Verder verkiezing van de aftredende be stuursleden. Voorzitter, onze vroegere ge achte Predikant Ds. A. A. van Stipriaan Luiscius en een adviseerend bestuurslid H. Wijburg die met algemeene stemmen werden herkozen. Daarna hield den WelEd. Heer M. Jansen een lezing over kinderopvoeding enz. De vergadering werd met dankzegging gesloten. Woensdag 26 Maart des avonds 7 uur hoopt Ds. Boerendans van Kerkdriel in de Ned. Harv. Kerk alhier een Biduur voor het gewas te houden. J.l. Vrydag had alhier in «Ons Huis* de eerste bijeenkomst plaats van de «Groene Kruis* Krans voor een later te houden bazar, ten bate van de vereeniging het «Groene Kruis WOUDRICHEM. Door Ged. Staten dezer provincie zijn de volgende ingeschrevenen der lichting 1931 van den dienstplicht voor goed vrijgesteld wegens broederdienst* D. Baks; B. A. van Dijk; G. van Gam- meren; A. Hartman; F. Hartman, P. Schriek; A. Smits; H. van Straten; P. C. Vink; B. Viveen; F. C. Viveen; W. C. Viveen; B. van der Wiel; C. Wijnbelt. Gedurende het tijdvak 14 tot en tnet 20 Maart j.l. werden aan de visch- hiarkt alhier aangevoerd 11 winterzal- tiien, welke f0.60 tot 10.80 per pond opbrachten en 2 schotjes van 80 en 90 cent per stuk. Besteed werd voor snoek 40 tot 50 cent; brasem 20 tot 25 cent; grondel 20 tot 30 cent; spiering 9 tot 14 cent; voorn 10 tot 15 cent. Alles per pond. WERKENDAM. Zaterdagmiddag speelde Velox fiit Gorinchem tegen W.V.V. 1 alhier, welke door Velox met 40 werd ge wonnen. W-V.V. II speelde een voet balwedstrijd ook alhier tegen S.V.W. Deze eindigde met 1—0 voor W.V.V. II. Benoemd als sluisknecht aan de Schutssluis te Andel, de heer C. den Dekker, thans als zoodanig in betrek king aan de Schutssluis alhier. Naar wij vernemen zal de Chr. zangver. „Hallelujah" en het kinder koor „De Lofstem", onder leiding van hunne directeur de heer A. van Har- tingsvelt, hun medewerking verkenen aan het jubileumfeest van Mej. Ren- sen alhier, welke volgende maand zal gehouden worden. De hoepelmaker G. v. d. S. sneed zich zoodanig met zijn snijmes in de hand dat hij zich direct onder genees kundige behandeling moest stellen. Zaterdag a.s. des nam. 7i/2 uur, hoopt de A. R. Kiesvereeniging in 't gebouw van Chr. Belangen, een le denvergadering te houden. XVrijdagavond wérd in de Nuts- zaal vertoond voor de Landbouwvereen. alhier, een film over het landbouwbe drijf waarbij de heer de Jong van Alm- kerk eenige toelichtingen gaf. Jammer dat de tweede en derde acte niet kon vertoond worden wegens defect aan het filmapparaat. De belangstelling was bij zonder groot. Woensdag a.s. des nam. 7.30 zal een ledenvergadering en ouderavond worden gehouden voor de vereeniging van Uitgebreid Lager onderwijs, in de U.L.O. school "alhier. Agenda: Bepa ling plaats nieuw schoolgebouw. Met ingang van 25 April a.s. is de gem.-veldwachter J. Schraal alhier, be noemd tot rijksveldwachter ten Parkette te 's Gravenhage. BRAND IN EEN CIRCUS. Id een circus te Birmingham is Vrijdag middag een brand uitgebroken, die met ontzaglijke snelheid om zich heen greep en geweldig tumult onder de dieren veroor zaakte. Met levensgevaar wist een onver schrokken leeuwentemmer 8 leeuwen, die in een kooi waren opgesloten, door welks tralies de vlammen reeds sloegen te kal- meeren en te redden. De olifanten bleven betrekkelijk rustig. De paarden werden in het stadspark weer opgevangen. Een school- rjjder moest door de vlammen springeD, waarby zijn paard zware brandwonden op liep. Een jong meisje, dat poogde een stel gedresseerde ganzen te redden, werd zwaar gewond. De circus, die een der grootste reizende circussen van Engeland is, had Zondag j.l. reeds aanzienlijke schade opgeloopen, door dat tjjdens een sneeuwjacht de teut, door den grooten vracht sneeuw, instortte. EEN SLAGVAARDIGE PRIMADONNA. In het Westend Theatre te Londen is het dezer dagen tot een opzienbarend incident gekomen. De zangeres J. Collins, de lieve ling van het publiek van genoemden schouw burg, had een moeilijke aria te ziDgen. Nauwelijks was zjj begonnen, of uit de de eerste stallesrijen weerklonk een luid gelach en een mannenstem bootste het miauwen van een kat na. Het verontwaar digde pukliek riep om stilte en dadeljjk hield het miauwen op. De zangeres zong met bevende stem haar aria ten einde. Even voor het begin van het volgend bedrijf verscheen Miss Collins in de zaal, liep, zonder een woord te zeggen, naar het midden van de eerste ry stalles en gaf een heer, die daar zat, twee klinkende oorvijgen, waarop.zjj zich snel naar het tooneel begaf. Het gekke van het geval is, dat de ge tuchtigde heer onschuldig is en niet heeft gemiauwd. Hjj heeft een aaL klacht tegen de diva ingediend. f—o— BRAND IN EEN SCHOOL. TE Trjjon (Oklahnma) brak brand in een schoolgebouw uit. Drie kinderen zijn daarbij om het leven gekomen terwijl tach-f tig anderen er met moeite in slaagden zich te redden. De oorzaak van den brand is nog onbekend. ERNSTIG MIJNONGELUK. In de Hildebrandmjjn te Antonienhütte (Silezië) werden 2 mijnwerkers door val* lend gesteente verpletterd, terwijl 3 ande ren werden bedelven. Na urenlange pogin gen slaagde men erin de gewonden en de beide dooden te bergeo. 'Lii ,1 EEN ECHTPAAR VERMOORD. Aan het Zarichermeer werd het echt paar Kuoz gearresteerd onder verdenking een paar dagen geleden in een eenzame hofstede in de Berner Jura het echtpaar Riedli te hebben vermoord, -PT- If Hiermede geven wij met blijdschap kennis van de ge boorte van onze Dochter H. M. Verhulst. Gr. Verhulst- Furster. Leiden, 24 Maart 1930. Terstond gevraagd: (of half waa) v. g. g. v. bij A. N. GARSTMAV, Schilder WIJK bij Henaden. gelegen in de Wyksche Steeg, genaamd «Moetje's weic, van den eigenaar A. Z. SNOEK te Almkerk. te Andel, is voornemens op Dins dag 1 en 8 April 1930, 's avonds 7 uur in café Bouman te Andel, publiek te verkoopen: voor den heer D. den Dekker te Andel, Het huis met erf en boom gaard gen. de Roode Schuur, a. d. Voorstraat te Andel, sectie A. no. 802, groot 15.10 aren. (Volgens eigen meting groot 15,23 aren). In 2 perc. en massa. Perc. 1. het ongeveer Zuidelyk gedeelte, zjjnde het huis met erf en boomgaard, groot 9 43 aren en perc. 2, het ongeveer Noorde lijk gedeelte, groot 5.80 aren, zynde Boomgaard, zeer geschikt voor bouwterrein. Voor den heer Aart Roza te Andel, e a. het woonhuis met annex schuur, schuurtje, erf en boomgaard, naby den Hoogen Maasdyk te Andel, sectie B. no. 635, groot 22 aren met uitweg naar en van den Hoo gen Maasdyk. Aanvaarding en betaling 8 Mei 1930. Lasten vanaf 1 Mei 1930. te Werkendam, zal DINSDAG 1 APRIL 1930, nam. 5 uur, in café S p r o n k te Woudrichem, publiek verhuren: onder Woudrichem en Rjjswyk, voor het seizoen 1930. Breeder by biljet. enz. enz. Steeds verkrijgbaar in den Boekhandel HEUSDBN. Electro-dynamische luidspreker Deze electro-dynamische luid spreker, welke op de Jaarbeurs te Utrecht algemeene aandacht trok, is gebouwd volgens ge heel nieuwe beginselen. Daardoor wordt bereikt, dat alle tonen van hoog tot laag in de juiste verhoudingen worden weergegeven. De Telefunken - electro - dyna mische luidspreker wordt ge leverd in twee typen met ingebouwden gelijkrich» ter, inclusief gelijkrichterlamp voor bekrachtiging door een wisselstroomnet voor bekrachtiging door een gelijkstroomnet HBN»..60RR£BR<1 te Andel, is voornemens op WOENSDAG 2 APRIL 1930, ;s avonds 0x/2 uur, in Café DEKKER te Almkerk, voor den heer P. C. KALIS A.Azn. aan de Broekgraaf en de Nieuwe Vliet in den Duil onder Almkerk, in 7 perceelen. Om te weiden, voor ééa jaar. Breeder bij biljet. houden wij voorradig een prachtige collectie Benevens een mooie sorteering Belijdenis-Teksten in Houtbrand en Fluweel. voor den zaai Mansholt kortstroo Erwten, Zege Haver en Goudgerst. D. VAN WIJK, AALBURG. te Werkendam, zal VRIJDAG 28 MAART 1930, v.m. half elf, in café Dekker te Almkerk, publiek verbaren onder Almkerk voor den Heer A. Snoek, voor het seizoen 1930, diverse perceelen in Hons- en Zandwijk voor den Heer H. van Kooten, voor 4 jaar, 2.28.20 H.A. in den Ouden Doorn, in 2 perc. en massa. Breeder bij biljet. zoo goed als nieuwe voor den leeftijd 712 jaar. Brieven letter B 20 aan bet Bureau van dit Blad. te Werkendam, zal DINSDAG 1 APRIL 1930, v.m. 10 uur, in café Sprenger te Sieeuwijk, publiek verhuren voor Mej. Wed. J. v. Andel Cr., voor 3 jaar, te Sletuwyk, met stalling, groote schuur, boomgaard, moestuin, bouw- en weiland, samen groot 8 6510 H.A., alles in goeden staat, in perc. comb, en massa. Voor den Polder van Sleeuwyk Hooge Waard onder Sleeuwyk en kade aldaar. Breeder by biljet. Vraagt brochures en inlichtingen bij i Is het niet onverstandig U heele nachten door jeuk te laten folteren, wanneer D.D.D. U direct verlichting kan bren gen? Deze genezende vloeistof is hèt middel, dat ge noodig hebt tegen Uw huidaandoening. Het bedaart de jeuk en bezorgt U een rustigen slaap, 's Mor gens staat U dan verkwikt op. Alle lijders aan huidaandoeningen, die D.D.D. gebruikten, ondervonden een directe verlichting van het jeuken en de pijn. D.D.D. dringt diep in de poriën, doodt daar de ziektekiemen en maakt de huid gezond. Wacht niet, koop nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogist, t D.D.D. ondersteunt de heilzame werking der D.D.D.-Vloei- ZctP stof en houdt de huid gezond, f 1.—per stuk. B2

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 3