Iedereen ►fa. COOPS U natuurlijk ook! Dit immer Mat uit 3 maden. in het Laod van Heusden en Altena. J OZO j Tafel en keukenzout. 5. p. Cankb»yz«n Co s Bank Jf.V. MODERN Schilderwerk Firma Verschuur-Baert *-and van alten* Uitgave: Firma L. J. YEEKMAN, Heusden. No. 5006 Vrijdag 28 Maart 1930. KOOPT IN DE DROGISTERIJ TE GORINCHEM. 4 4 4 4 4 4 4 4 A. BAA1JENS, Binnenland TEtEF. No. is Raamsdonksveer. Agentschap van de ftmsterdamsche Bank Jf.VAmsterdam. T. BOONSTRA HEUSDEN. .nflh! JJi.Llla Plaatselijk Nieuws Mantels - Japonnen -^Hoeden Dit blad verschynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonsementsprys: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 91525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regeS meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte, Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 nar en Vrijdagmorgen 9 nar ingewacht. iMet dit laatste artikel bedoel ik nog enkele punten te bespreken van het 10-tal citaten, opgenomen in het Tweede Blad van de Echo van het Zuiden van 12 Februari j.l., daar ik niets onbesproken wensch te laten en de Echo volledig van antwoord wil dienen. We zullen punt voor punt na gaan. Ie De Kamer van Koophandel zou gaarne zien dat 't Land van Altena door meerdere lijnen met Waalwijk werd verbonden, en dat is z.i. over bodig en ongewenscht. Dit is volkomen juist als mijn zegs man mij goed heeft ingelicht. Hij deel de mij n.l. mede dat te Waalwijk ge- wenscht worden: le een aparte lijn Waalwijk; iEie^hemDussen Gorin- chem en 2e een lijn WaalwijkGeer- truioenberg, aansluitende op een lijn GorinchemGeertruidenberg. Beide lij nen zijn voor het Land van Heusden en Altena onnoodig. En de eerste is bo vendien ongewenscht omdat zij de z.g.n. hoofdlijn Sleeuwijk—Dussen—Heusden 's Bosch zou benadeelen en deze toch al niet zeer rendabele lijn daardoor het bestaan onmogelijk zou maken. En nog ongewenschter zou zij zijn wanneer men de exploitatie der lijn WaalwijkDron- gelenEethen wilde vastkoppelen aan de exploitatie der genoemde hoofdlijn, hetgeen men te Waalwijk gaarne zou zien gelet op het door den Heer van Liempt in eene der commissie-verga deringen gesprokene. Men zou dan krij gen een magere hoofdlijn met een nog magerder bijlijn met als gevolg „de onderneming over den kop". En wat dan? 3e. De Waalwijksche Kamer, wier leden in hoofdzaak Waalwijkers zijn, zouden van Waalwijk een groote stad willen maken. Hier beging ik eene kleine vergis sing n.l. wat het aantal Waalwijksche leden betreft. Juister ware het geweest als ik gezegd had dat van de 18 le den der Kamer er slechts één woon achtig is in het Land van Heusden en Altena, waaruit dan wel voldoende blijkt dat het Land van Heusden en Altena beschouwd wordt als een bij- hangsel van het ressort waarover de Kamer zich uitstrekt. Dat de Kamer van Koophandel er aan medewerkt om van Waalwijk eene stad van beteekenis te maken, daar tegen heb ik geen enkel bezwaar, maar integendeel juich ik dat toe,, indien zulks niet geschiedt op kosten van an dere gemeenten. 4. De Kamer moet niet voorbij zien, dat ze niet de belangen van Waalwijk alleen heeft te behartigen. De Kamer wenscht speciaal eene au tobusverbinding van Waalwijk met het Land van Heusden en Altena. Voor het Land van Heusden en Altena is deze verbinding vrijwel van alle belang ont bloot, maar mogelijk niet voor Waal- Wijk. Zij wordt behalve door Dron- gelen ook niet gewenscht. Wanneer nu zoodanige verbinding tot stand kwam, zou de onderneming, welke haar moest onderhouden zeker niet rendeeren en zouden de zeker aanzienlijke tekorten moeten gedekt worden uit de openbare kassen n.l. provincie en gemeenten, welk laatste door den Secretaris der Kamer, lid der Commissie is gezegd. We zouden dus krijgen een lijn in het belang van Waalwijk, waaraan de Al- tenasche gemeenten zouden moeten me- debetalen. Is dat het belang dienen van de onder de Kamer ressorteerende Al- tenasche gemeenten? Land van Heusden en Altena aan contact met Waalwijk. 6e. Alles wat men doet om contact te krijgen met Den Bosch is goed, met Waalwijk nutteloos. ,7e. Waalwijk moge iets meer zijn dan Heusden, 't is toch maar een klei ne provincieplaats, die niet met Den Bosch vergeleken kan worden. Deze punten zijn voldoende behandeld in mijn vorige artikelen. !8e. De pogingen der Waalwijksche Kamer zullen geen schijn van kans hebben. Dit zullen we moeten afwachten, maar we vreezen wel voor een lijn Waal wijkEethenDussenGorinchem. De Directeur der Ato (aldus de Kamer van Koophandel) verklaarde dat de verbin ding WaalwijkGorinchem zeker le vensvatbaar is als men overal passa giers mag opnemen. Maar daar zit juist de kneep. Als men overal pas sagiers mag opnemen wordt de hoofd lijn afgetapt en kan deze niet bestaan. '2e. De bevolking van 't Land van Altena orienteert zich alleen naar Den Bosch en niet naar Waalwijk. 9e. De dienst WaalwijkGorinchem moest na eenige maanden gestaakt. 10e. De bestaande busdiensten van inwoners der streek moeten gehand haafd blijven. Wat de punten 2,9 en 10 betreft ver wijs ik naar mijne vorige artikelen. En thans heb ik het mijne gezegd. Ik hoop nu op een goed geargumenteerde re pliek op alle punten in de Echo van het Zuiden, waardoor zij dan tevens kan toonen dat zij ook artikelen kan be- 1 vatten, die niet doorregen zijn met per- 1 soonlijke onaangenaamheden. VAN OMMEREN. -Todiixm houden d Verkrjjgbaar tij Botermarkt 88 HEUSDEN. LIEFHEBSTERS VAN WILLEM III TJES. Bij den kolen handelaar Schipper te Oud- Beierland vervoegden zich twee damrs, die vyf mud kolen bestelden, die bezorgd moesten worden by schipper Jansen, wiens schip in de haven lag. Zy betaalden met een bankbiljet van f100 en vroegen den kolenhandelaar of hy terug kon betalen met bankbiljetten van f 40 van de serie G. K. en Zilvergeld met Willem III. De handelaar voldeed gaarne aan het verzoek, doch toen de dames vertrokken waren werd het geld is na geteld, waar uit bleek, dat ook andere bankbiljetten niet waren versmaad, want er werden vier bankbiljetten van f25 vermist. De politie had het tweetal spoedig opge spoord. By fouilleering werden de vermiste biljetten echter niet gevonden. Een po litieman is echter erg nieuwsgierig en zoo werd aan den Krooswykschedyk geïnfor meerd en toen bleek dat iemand, die daar in de 1 uurt aan het werk was, gezien had dat de dames daar eenigen tijd in gebukte houding hadden gestaan, alsof zy iets zochten. De plek was spoedig gevonden, want er stond een stokje bij. De vier biljetten kwamen gauw te voorschyn. De vrouwen z^n ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld en naar het huis van bewaring te Dordrecht over gebracht. L. 1 BRAND IN SIGARENFABRIEK. Door tot ru toe onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de sigarenfabriek van de N. V. Ph. de Ruiter en Zr>. te Culem- borg. De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte met 5 straleu op de waterleiding het vuur aan. Twintig minuten later ver scheen ook de motorspuit van de firma Gebr, Kronenburg, doch deze behoefde geen dienst meer te doeD. Er was gelukkig geen wind, waaraan het te danken is dat de brand zich niet uitbreidde. Het «uur woedde in alle felheid in het 3 verdiepingen hooge fabrieks gebouw. Een vonkenregen van brandende tabak verspreidde zich over de stad. Het op 15 M afstand gelegen mooie stadhuis heeft geen schade opgeloopen. Het fabrieks gebouw brandde totaal uit. Er zyn 27 arbeiders door dezen brand werkloos. De schade, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt ongeveer f 20 000. VRACHTAUTO TE~WATER. Een meisje verdronken. Te Nieuw Buinen is naby de aardappel meelfabriek »Hollandia« een vrachtauto van den heer H. Sypkes uit Buinerveen in het Zuiderdiep gereder. Bovenop de auto, die door den chauffeur van den heer S. werd bestuurd en die geladen was met zakken aardappelen, hadden eenige kinderen plaats genomen om mee te rydeo naar de school te Nieuw-Buinen. De kinderen raakten allen te water, doch konden op ééo na door den chauffeur worden gered. Het 11-jarig dochtertje van den heer Sypkes was n.l. onder een zak aardappelen ge raakt en is verdronken. Het Ijjkje is later opgehaald. De auto is met veel moeite weer op het droge gebracht. Het staat nog niet vast, waaraan bet ongeluk is te wyten. EEN AL TE GEDIENSTIGE. Bij den landbouwer Van A. in de Boom straat te Tilburg, vervoegde zich de Duitsche dienstbode Bdie in betrekking is by A's broer in Baarle Nassau. Het meisje ver telde op reis te zijn ge weet t. Ze moest weer met de autobns naar Baarle Nassau terug, doch die vertrok pas over drie uur, waarom ze zich aanbood voor dien korten tijd wat te komen werken. De familie A, had er niets op tegen. Een gedienstige hand vindt ahyd werk en zoo was het ook bier. Toen het meisje echter vertrokken was, kwam eerst vast te staan, dat zij wat al te gedienstig was ge weest. De boer vermiste uit een portefeulle die tueschen de matrassen op een der bed den was geborgen, een bankbiljet van 100 gulden. Onmiddelyk viel de verdenking op het meisje, daar zij het bed had opge maakt. De politie werd by het geval be trokken en toog naar Baarle Nassau. Daar viel de dienstbode al spoedig door de mand een gedeelte van het geld werd nog in haar bezit gevonden. arrestatie"van een ontsnapte. In een bosch onder de gemeente Maasbracht werd aangehouden een per soon die in het Politieblad gesigna leerd stond en wiens opsporing en voor geleiding werd verzocht. Bij onderzoek bleek deze persoon te zijn F. S., geboren te Sterkrade (Duitschland), die op 25 Febr. 1930 uit de strafgevangenis te Breda was ontvlucht. Hij werd verdacht van dief stal en had na het ondergaan van deze straf nog andere straffen uit te zitten. Verdachte legde een volledige beken tenis af. Daardoor kwam tevens vast te staan, dat zijn heele hebben en hou den, bestaande uit drie overjassen, een rijwiel, timmergereedschap en zelfs zijn schoenen, sokken en hoed waren gesto len. Verdachte is ter beschikking van de Justitie op transport naar Breda gesteld. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaardes. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlodnges. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden A Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK, aw Spaarboekjes gratis by eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie De eisch luidde resp. één jaar en zes maanden en negen maanden, met op- Zending naar het Rijksopvoedingsge- gesticht. Na het ondergaan der straf zullen ver dachten ter beschikking worden ge steld van de regeering. JEUDIGËTbOEFJES. i Ongeveer 27 winkeliers bestolen. Gedurende eenige weken zijn vier knapen van 8 tot 10 jaar te Schoonho ven bezig geweest Om bij herhaling winkels te bezoeken, met het oog om al wat van hun gading was weg te ne men. Zij hadden in het bijzonder het oog op snoeperijen, sigaren, sigaretten, tot zelfs schoenveters en blocnotes. Zij de den dat door openstaande deuren of stapten den winkel in en vroegen om een doos of iets dergelijks en hadden ook voor Reclame-doeleinden wordt uitgevoerd door Drogisterij Botermarkt 72 DE ROOFOVERVAL TE WOUDEN BERG. De Utrechtsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 19- jarigen G. J. V. en den 17-jarigen P. E., beiden uit Austerlitz, verdacht van den bekenden overval met roof, ge- pjleegd in den nacht van 5 op 6 Fe bruari 1.1. bij den landbouwer Van Eg- piond te Woudenberg. De rechtbank veroordeelde G. J. V. wegens afpersing tot één jaar en drie maanden gevange nisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De tweede verdachte P. E. werd tot negen maanden gevangenis straf veroordeeld. den buit reeds binnen, vóór de winke liers binnenkwamen. Het staat thans vast, dat zij niet minder dan 27 win keliers hebben bestolen, die allen de boosdoeners hebben herkend. Dezer da gen werden zij op heeter daad betrapt en is proces-verbaal tegen hen opge maakt. HAAR OUDERS BESTOLEN. Door de politie te Bussum werd een 1 19-jarig meisje aangehouden dat in de 1 buurt van het station rondliep. Het bleek te zijn een Amsterdamsche dienst bode, die ook vroeger in Bussum had gediend. Bij nader onderzoek op het politiebureau, kwam een bankbiljet van f 1000 te voorschijn, voor welks her- komst zij verschillende redenen opgaf, o.a. dat een onbekend heer haar dit zou hebben ter hand gesteld. De uit Amsterdam ontboden moeder verklaar-1 de, dat haar dochter het bankbiljet uit de ouderlijke woning heeft ontvreemd.1 BRANDSTICHTING. De schoenmaker, wiens woning met winkel aan den Voorheuvel te Zeist in den nacht van 21' op 22 Februari, door brand werd verwoest, waarbij de geheele inventaris verloren ging, is thans ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht gesteld, aange zien de opgegeven oorzaak van den brand, n.l. het omvallen van een ka chel achteraf niet wordt aanvaard, ter wijl de betrokkene tevens verdacht wordt, gefingeerde posten te hebben opgegeven aan de maatschappij „de Ne derlanden", waarbij een en ander was verzekerd. GOEDKOOPE GROND. Te Grollo in de gemeente Rolde (D.) zijn ruim 32 hectaren grond verkocht voor f 1667, dat is t 52 per H.A. Een perceel van 10.38 are bracht t 1 op. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN. Het achtjarig zoontje van den heer Van der K. te Alphen (N. Brab.) ge raakte onder een vrachtauto en werd onmiddellijk gedood. aan de gevolgen overleden. Het vierjarig zoontje van den hr. Vi. dat vorige week op den Terheijdensche* I weg te Breda, onder een auto geraakte, is zonder tot bewustzijn te zijn geko men, aan de verwondingen overleden. kinderlijkje'opgevischt. Te Wieringen is aangebracht een op zee door een visscher opgevischt kia» derlijkje van ongeveer 4 jaar. Het lijkje) is thans door iemand uit Den Heidér. herkend, als dat van zijn zoontje, dat Ongeveer drie weken te Den Helder werd vermist. influenza in°een kazernb ln het garnizoen te Arnhem heerschf op het oogenblik een influenza-epidemic waarvan vooral de infanterietroepen itt de Menno van Coehoorn-kazerne slacht offer zijn. In het Militair Hospitaal zija reeds 75 patiënten opgenomen. De ge vallen zijn over het algemeen van lich ten aard en de ziekte heeft een goed aardig karakter. door een liftkoker geval- len. In het ziekenhuis te Roermond is op genomen een 36-jarige besteller, i«i dienst bij de fa. Van Gend en Lops* die Zaterdag het ongeluk had bij de Handelskamer te Roermond, waar hij pakjes te bestellen had, in den lift koker te vallen. Van een hoogte vaat 6 meter viel de man in den kelder e» bekwam ernstige inwendige kneuzingen- De toestand van het slachtofer was redelijk. nederlandsch-indische leening. Naar de „N. R. Ct." verneemt, Is het ter openbare emissie aangebodei» bedrag van de Nederlandsch-lndiscfei leening 1923 e (uitgifte 1930) vele ma len overteekend, zoodat met uitzon dering van de ten volle toe te wijze® inschrijvingen,, welke in totaal nidt meer bedragen dan f 100 op de inge schreven bedragen slechts een zeetl gering gedeelte zal kunnen worden toef' gewezen. brand te beemte. Te Beemte brandde de boerderij ai van boer Middendorp. Met de woning Werden de schuur en twee hooimijte® een prooi der vlammen. Het huisraad en het vee konden worden gered, dfl landbouwwerktuigen in de schuur giri- gen verloren. Niets was verzekerd. D«| brandweer moest assistentie inroepe® van de Apeldoornsche brandweer. VOOR la uw adres BAHLMAKN GORINCHEM HEUSDEN. Aanstaande Zondag, des voorm. 1® uur, hoopt in de Evg. Luth. Kerk alhier op te treden Dr. H. J. Toxopëus. Op de gehouden vergadering der »Heusdensche Hengelsportvereenigiogr werd mededeeling gedaan dat aan het uitge schreven concours op Zondag 13 April de volgende vereenigingen zullen deelnemen: Hengelsport vereen. Waalwijk, Wychen, Gorcum, Vlymen, Son, Nymegen, Tilburg, Blerik, Tegelen, Utrecht, Oosterhout (2 tereeniginger»), 's Bosch, Grave, Arnhem, te zamen 16 vereenigingen. Tevens werd een prijzen commissie be noemd en werden verschillende prachtige pryzen bestaande uit lauwerkransen, me» dailies, 6 deelige Japansche hcngellat door MEUWSBLA voor het Land van HeusdeR en Altena,deLaogstraat en de Bommelerwaard 5e. Men heeft geen behoefte in 't

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1