P1JPR00KERS ZIJN KIESKEURIG. Serie B. No. 1171. van het seizoen IS3f!a COSTUMES Zie de Etalages. Kantongerecht Heusden Overal verkrijgbaar a 25 cent per ons Wij brengen de grootste sorteeringen HEEREN, JONGENS en KINDEREN. Onze prijzen zijn dit jaar BIJZONDER LAAG. verschillende leden voor het concours be schikbaar gesteld. 'i Gsheel beboft een schitterend concours voor de Heasdensche hengelsportvereeniging. De heer A. Riteco, onderwijzer aan de parochiale jongensschool alhier, ootving «ene benoeming tot hoofd der R. K. school te Wintelre. Woensdagavond gaf het kinderkoor »Frisch Gezongene, directeur de heer J. den BesteD, zijn aangekondigde uitvoering Zonder grooote verwachtingen zya wij naar sConcordiac gegaan, wat kan men van een koortje van jeugdige nog schoolgaande kio- deren, dat slechts even 3 maanden bsstaat, verwachten, immers niet vee'. Zooals het echter meer gaat, iets waarvan men veel verwacht valt voak tegen, iets waarvan men weinig verwachtingen koestert, valt mee. Zoo was het ook met deze uit voering, die heeft bewezen, dat met kin deren heel wat te bsreiken valt, al3 zy onder flinke degelyke leidiog worden ge oefend. Da heer den Besten opende de uitvoering met een woord van welkom tot het talrijke publiek, de zaal bleek te klein, meerdere moesten zich met een staanplaats tevreden stellen, terwyl verschillende personen geen toegang meer konden krygen. Da heer den Basten richtte een bjjzonder woord van welkom tot de dames Vos uit Woudrichem, de pianiste en mej. den Besten uit Andel, die geheel belangeloos hunne medewerking verleenden. De verschillende zangnummers werden heel mooi en lief gezongen en voor al de zangnummers die werden uitgevoerd door eenige meisjes en jongens van het kinderkoor, »het puikje® zooals mynheer den Besten het noemde, voldeden buiten gewoon. Ook het tooneelstukje Dokter Hendrik® in twee bedryven, viel zeer in den smaak en verwierf een langdurig applaus. Vooral mooi waren de beide tableaux, die door ten schijnwerper, daargesteld en bedient door den beer van Berge-Henegouwen al hier, die telkens een andere kleur licht op de groepen wierp. Aan het applaus kwam geen einde en men was niet zoo goed of beide koeren moest het doek op nieuw gehaald worden en wilde het pu bliek genieten van de werkelyk mooie effec ten. De heer den Besten gaf een paar vioolsoli, waarbjj bleek, dat deze een ver dienBtelyk en gevoelvol vioolspeler is. Me juffrouw den Besten zong een paar num mertjes, die zeer in den smaak vielen, terwijl mej. Vos telkens voor pianobege leiding zorgde. Aan het slot overhandigde de meisjes K. Andriesse en P. v. Wylen den heer den Besten een fraaie bloemenmand namens het Kinderkoor. De heer Verloop bracht den heer den Besten een woord van dank voor alle moeite en opofferingen, die deze sich had getroost en voor den mooien en gezelligen avond, sprak daarbij tevens de hoop uit, dat velen het kinderkoor zullen steunen en vFrisch Gezongen® ons weer spoedig op een derge'yken avond moge vergasten. De heer den Bssten dankte hierop het talryke publiek voor de flinke opkomst en verder alleo, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, spoorde de aanwezigen, en vooral de ouders, aar, bet Kinderkoor te steunen en deelde ver der mede, dat getracht zal worden uit de ouders en verdere belangstellenden een bestuur samen te stellen, dat hem terzijde kan staan. Z'joais uit achterstaande advertentie blijkt, is voor dit doel tegen Woensdagavond a.s. op vConcordis® een vergadering belegd. De dameskoren „Sursum Corda" en „Sine Nomine" hebben besloten op Hemelvaartsdag a.s. deel te nemen aan bet concours te Oud-Gastel. „Sursum Corda" zal uitkomen in de 3de afd., „Sine Nomine" in de 4de afd. We wenschen de dames weer veel succes. Naar wij vernemen zal het lid der eerste kamer J hr. Mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt dezer dagen aan den 'Minister van Waterstaat eenige vragen stellen in verband met de benadeeling welke het autobusbedrijf van de z.g. „snorders" ondervindt. In de gisterenavond gehouden be stuursvergadering der „Heusdensche Fanfare" werd besloten het solisten- concours op 21 April (2de Paaschdag) (en d.o.v. Zaterdag te houden in de zaal „Concordia" van den heer G. Doedeijns alhier. O.m. werd mededeeling gedaan van Verschillende toezeggingen van medail les enz., wijl het aantal inschrijvingen verre de verwachting overschrijdt. Wij twijfelen dus niet of een en ander zal goed slagen. AALBURG. Toen D. Bouman op den dijk aan bet mest laden was, liep zyn paard achter- ait, waardoor paard en kar van den dyk tuimelde, waardoor de burrie's braken. Hoewel het ongeval overigens goed afliep, was het toch nog een aanzienlyke schape- post voor den betrokkene. Bij de j I. Woensdag gehouden stemming voor twee Notabelen was de aitslag als volgt Corn, van Son 37, Jac. van Bergeijk 32, A. Bouman 25, D. C. van Wynen 15 en P. Vos Hz. 1 stem, zoodat gekozen zyn de heeren Van Son en Van Bergeijk. BENEDEN - LANGSTRAAT. Naar aardappelen bestaat weinig vraag. Voor goede kleisoorten besteedt men f 1,75 a f 2,00 H. L. Voor zand- soorten f 1,25 a f 1,50 per H.L, CAPELLE. J.I. Maandagavond werd de tuin- bouwcursus alhier dezen winter gegeven door de heeren A. Dees nit Sprang en Verdayn uit Dusseo. Na afloop der les werd de leeraren by monde van den voor zitter plaatselyke tainboowvereeniging, den beer Jac. v. Hooren, dank gebracht voor hun nuttige lessen en de leerlingen aan gespoord in den volgenden winter de les sen weder trcuw te volgen. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer J. Michaël en ten slotte door den beer A. Dees. De b;,jartclub »Het Kalme Spel® speelde in bet café van Mej. Wed. A' v. d. Hrart aan de Nieuwevaart een vriendscbappelyken wedstrijd tegen de Loon op Zindsche bilj irt»ereenigiog »Ons Gi- noegec», welke wedstrijd door de Cape'- sche vereeniging gewonnen werd met 48 punten. Stand 347299. Ia opdracht van de Aankoop- «ereenigingen van landbouwersbenoodigd- heden »Sprang Cappelle en omstreken® werd j.l. Woensdagavond in het café van deo beer J. Qiirijos aan den statsionsweg alhier door den architect, den heer J. Michaël, aanbesteed het bouwen van een pakhuis voor deze vereeniging op een perceel grond in de Nieuwstraat by het Bruggetje. Be grooting f 4257. Ingeschreven werd als volgt Jac. v. d. Broek Waspik f 4330. H. M. Kramer Waalwyk f 4300 Am. A. de Grauw Waspik f 4164. J. W. Nieuwenhuizen Sprang f 4150. C. Michtël en Zo. Vryb.-Capelie f4046 Adr. Rosenbraud, Capelie f3813. P. Lodewiku3, Raamsdonksveer f3760. Gsbr. Spierings, Capelie f 3752. A. H. Willemse, Sprang f3655. J. Quirijns, Cappelle f 3586 Kleioioog en v. Oversteeg, Vryh. Capelie f 3557. Het werk is opgedragen aan de heeren Kleinloog en v. Oversteeg te Vryh. Capelie. NEDERHEMERT. J.l. Zaterdag zou het schoolbe stuur der Chr. school met haar hoofd de heer Zinkstof in de openbare schoot proefles afnemen. Het tegenwoordig hoofd der openbare school de heer Spier weigerde de school evenwel, daar hij niet van zijn rooster wilde afwijken, zoo konden bestuur, met hoofd en ge gadigde onverrichter zaken vertrekken, ken. SPRANG. J.l. Woensdagavond kwam de .ei- ervereeniging „Sprang-Capelle" in de zaal van J. Treffers in jaarvergadering bijeen. Bij afwezigheid van den voor zitter berustte de leiding bij de heer J. Ruiter. Na een openingswoord, ver slagen van secretaris en penningmees ter. De vereeniging mag zich in toe nemende bloei verheugen. Het finan cieel verslag gaf rede tot volle tevre denheid. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren F. Michaël en A. J. Verhoeven die de herbenoeming zich lieten welgevallen. Als spreker trad op de heer H. P. Diepstraten te Oosterhout die een le zing hield over het onderwerp „De verschillende pluimveeziekten" waarop een gezellige bespreking volgde. Na. een woord van dank werd de verga dering door den voorzitter gesloten. WASPIK. Naar wij vernemen zal binnen eenigen tijd worden overgegaan totelec- trische verlichting van het spoorweg station. Bij besluit van den Commissa ris der Koningin is aan 10 ingeschreve nen voor den dienstplicht der lichting 1931 dezer gemeente vrijstelling we gens broederdienst verleend. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 21 Maart 1930. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: Jhr. Mr. F. van Rijckevorsel. Griffier (plaatsvervangend): Mr. G. H. Bleeker. F. v. d. P. schipper, zonder bekende woon- ot verblijfplaats had Nieuwjaars avond vroolijk gepasseerd. Omstreeks 10 uur liep hij dronken op den open baren weg onder de Hank en paarde aan zijn dronkenschap een schoppen en slaan, waardoor een volksoploop ont stond en de orde hevig werd verstoord. Waarschuwingen van wege de politie hielpen niet. Kantonrechter: Dan zal ik hem eens waarschuwen, dat zal beter helpen en dan waarschuw ik hem met f 15.00 ot 10 dagen. Q. V. had in den nacht van 11 op 12 Januari Werkendam op stelten ge zet door heftig geschreeuw. 't Kost hem f 5.00 ot 3 dagen. H. V. assuradeur te Andel had 's avonds te Woudrichem zijn auto in de Kerkstraat geplaast zonder behoorlijke verlichting en zonder voorzien te zijn van de gebruikelijke teekens. Verdachte zegt te weten dat een stil staande auto bij donker niet verlicht behoeft te zijn. Getuige wachtmeester van Koeverin- ge: De wagen stond niet in het schijnsel van de straatlantaarns, maar tusschen twee lantaarns in op eene donkere plaats. Kantonrechter tegen den wachtmees ter: Kon de auto niet gezien worden in het schijnsel van een lantaarn? Van Koeveringe: Neen Edelachtbare. Kantonrechter: Ik kan me best voor stellen dat verdachte in de meening verkeerde dat hij bij donker zijn auto altijd onverlicht op den openbare weg mag laten staan. Daarom strat ik hem erg licht en wel met f0.50 ot 1 dag. C. v. d. L. bakker te de Werken had zijn voor een kar gespannen paard los en onbeheerd op den openbaren weg laten staan. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Ik lees hier in het proces-verbaal van de marechaussée's dat verdachte hun als volgt heeft ver klaard: „Ik ben geleider van dit aangespan nen paard en heb dat eenige oogen- blikken geleden hier op den openbaren weg geplaatst, omdat ik in die wo ning eenig brood moest afleveren. Voor dat ik echter van mijn paard wegging heb ik dat met de leidsels aan een boom vastgebonden, zoodat het niet weg kon loopen. Een der hier loopende jongens heeft dat paard losgemaakt, zoodat het thans los en onbeheerd staat. Ik ontken dat ik het paard hier op den openbaren weg heb laten staan, zonder voorzorgmaatregelen tegen het aanrichten van schade te nemen." Voorts zeggen de marechausseé's: ln verband met deze verklaring zij door ons relatanten gemeld, dat deze ons zeer ongelooflijk voorkomt. De leidsels van het trekdier naast elkaar voor op de kar gelegd achter de zweep, zooals voerlieden die bij het verlaten van het voertuig bijna altijd laten lig gen. Het is bijna onmogelijk dat een kleine jongen die daar zoo netjes bij een kon leggen. Tijdens het verhoor kwam een kleine jongen van ongeveer 6 jaar, langs den wagen geloopen. Ver- dachte liep op dien jongen toe, zeg gende: „Zeg jongen, jij hebt dat paard losgemaakt hé? Zeg maar „ja". De jongen gaf echter geen antwoord. Ee nige buren, die blijkbaar partij voor verdachte wilden trekken, mengden zich in het gesprek, en wilden het doen voorkomen alsof die jongen het paard zou losgemaakt hebben. De bedoelde jongen was aanvankelijk echter nergens te zien en kwam pas tijdens het ge sprek aangeloopen. Ambtenaar van het Openbaar Mini- ■BHBHMHi le. 2e. Alleen de beste tabakken zullen een pijp- rooker volkomen tevreden stellen. Daarom is het ook zoo begrijpelijk, dat de omzet van RAVENSWAAY'S LETTERS TABAK dagelijks toeneemt. Elke rooker, die met de zachte, geurige, volrijpe LETTERS TABAK heeft kennis gemaakt, verlangt geen andere meer. LETTERS TABAK stelt hem in alle op zichten tevreden. Buiten den lagen prijs zijn aan het verbruik van LETTERS TABAK nog de volgende voordeelen verbonden Na verbruik van 6 pond, een klein cadeau of een EXTRA-CADEAU. Elke verbruiker ontvangt een PEILKAART, welke hem doorloopend kans geeft op een EXTRA-CADEAU. Neemt nog heden een proef met LETTERS- TABAK en ook U zult door de buitengewone kwaliteit verrast zijn. Wy verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zyn PEILKAART op te zenden, onder vermelding van het EXTRA CADEAU, dat hy wenscht te ontvangen en van den naam van den winke lier, waar hy gewoonlijk zyn LETTERS ARTIKELEN betrekt. Hy ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GOR1NCHEM. sterie: Ik vind de manier van han delen van verdachte minderwaardig, om dat hij een kleine jongen aanspoort om te liegen. Ik vraag f 10,00 ot 1) dagen. Kantonrechter: Ik ben het geheel met den Heer Ambtenaar eens. Als men kleine jongens al leert liegen waar moet het dan heen? Verdachte dacht natuur lijk weer slim te zijn, maar gelukkig dat de politie nog een beetje slimmer is. Als een verdachte de politie er tus schen probeert te nemen neem ik ver dachte er zeker tusschen en nu doe ik dat met f 10,00 ot 5 dagen, j Verder staan terecht eenige personen, die 's avonds op rijwielen reden, waar aan een lantaarn was bevestigd die een fel schijnend licht gat en die zoo danig was geplaatst, dat hij een ver blindende verlichting opleverde voor te- genkomenden. kantonrechter: 't Is voor de eerste maal dat ik overtredingen van dit soort moet berechten. Bij ondervinding weet ik hoe sommige rijwiellantaarns eene absoluut verblindende verlichting geven voor 't nieuwe seizoen VOOR Onze CONFECTIE COSTUMES is géén fabriekswerk zooals elders, doch door onze eigene prima Kleermakers vervaardigd. Dus passen prachtig daar onze Coupe de mooiste en onze af werking de beste is. Bezoekt onze Magazijnen. O&IHCH&M 193JQ±__

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2