SPiOR's MOSTERD Spoor's-'BestamptesMuisjes Plaatselijk Nieuws Proeftuin Gorinchem WILDWEST. Een ruiter werd in de Canadeesche bosschen aangevallen en van zjjn paard beroofd. Nog voor hjj tot bezinning kwam, was de roover verdwenen. In de dichtstbijzijnde stad wilde hjj het misdryf aangeven en h|j vroeg daarom aan een politieagent: »Waar woont hier de Sheriff »Dichtbjj, meneer, maar hp is niet te spreken, want vannacht is bii vermoorde. »Dan wil ik den burge meester spreken*. >Die kan u niet ontvangen, hjj zit in de gevangenis omdat by den Sheriff na een oneenigheid met pokeren heeft doodgeschoten*. »Is mis schien de gevangenisdirecteur te spreken?* »Dat heerschap is voortvluchtig, want hij heeft de vrouw van den politie-chef vergiftigd*. »Maar de politie chef is er toch wel ïJa, gaat maar naar z|jn bureau aan den overkant*. Toen de reiziger daar binnenkwam her kende hij den politie chef onmiddellijk 't Was de roover. VERDWENEN. De Berlynsche industrieel Kappel, die met zijn vrouw een maand geleden een huwelijksreis naar Zwitserland had onder nomen, is sedert 25 Maart spoorloos ver dwenen. Wel is een briefkaart ontvangen, waarop de terugkomst van het jonge paar tegen 26 Maart is aangekondigd. De schoonvader bevindt zich in Zwit serland om met behulp van de politie een onderzoek in te stellen. De auto, waar mede het jonge paar de reis ondernam, is de Zwitsersch-Duitsche grens niet ge passeerd. EEN MISDAAD. Te Ciboure in Zuid Frankryk, is een afgrijselijke misdaad aan het licht gekomen. Men heeft er het in stukken gehakte lijk van een Portugees ontdekt en ook de twee menschen, die den moord hebben gepleegd, gevonden. Het zijn een Spanjaard en zijn minnares de vrouw van den Portugees. ZÜ hebben hun misdaad, waarvan de bij zonderheden afschuwelyk zjjn, bekend. Zoo heeft de vrouw het afgehakte hoofd van het slachtoffer vei brand op een houtvuur in de koukeD. Zij had haar man en drie kinderen verlaten om met haar minnaar te gaan leven, een Spanjaard en vader van elf kinderen. AANGEVALLEN IN EEN TREIN. In den sneltrein BordeauxParjjs is een oude dame door een vreemdeling aan gevallen. Toen zjj zich hevig verzette en om hulp riep, rukte de aanvaller het por tier open en sprong uit den trein, die op dit oogenblik een snelheid had van 80 K.M. Men vond den aanrander later levens gevaarlijk gewond op den spoorweg. De man was uit een strafkolonie ontsnapt. De dame is in een hospitaal ter ver pleging opgenomen. VERKEERDE MEDICIJNEN. In verband met het groote aantal ge vallen van kindersterfte, gepaard gaande met vergiftigingsverschijnselen in een Ca- nadeesch ziekenhuis, is de justitie over gegaan tot arrestatie van twee artsen, een assistent-arts, een spotheker en een ver pleger. Een der beide artsen wordt be schuldigd van het veroorzaken van den dood van 14 kinderen. Het overlyden zou veroorzaakt zjjn door het voorschrijven van verkeerde medicijoen. KONINGIN VICTORIA VAN ZWEDEN OVERLEDEN. Koningin Victoria van Zweden is Vrij dagavond te Rome overleden. Zij werd den 7en Augustus 4862 in Karlsruhe als dochter van groothertog Frederik I van Baden (overleden in 1907) en zjjn in 1923 overleden gemalin Louise dochter van keizer Wilhelm I, geboren. Haar eenigste broer was de vroegere groot hertog Frederik II van Baden (overleden 9 Aug. 1928), Den 20an September 1881 trad zjj te Karlsruhe in het huweljjk met den toec- maügen kroonprins, den tegenwoordigen koning, Gustaaf V van Zweden. Den 8en December 1907 besteeg zjj met hem den Zweedschen troon. Uit het huweljjk wer den twee zonen geboren, Kroonprins Gus taaf Adolf van Zweden en prins Willem van Zweden. Daar haar gezondheidstoestand langza merhand steeds slechter werd, zag zij zich alleen hierom reeds genoodzaakt, veel bui ten Zweden te verbljjven. De winter maanden bracht zij meestal in Rome door, waar zjj een villa bezat, of op Capri, den herfst en de voorjaarsmaanden meestal in Baden-Baden. In Februari 1930 werd haar toestand zoo zorgwekkend, dat koning Gustaaf van Zweden zjjn verblijf in de Riviera afbrak en zich naar het ziekbed van de koningin in Rome begaf. IN EEN TREIN BEROOFD. Een reiziger is in den trein op Poolsch grondgebied beroofd, nadat hij door middel van een geprepareerde sigaret bewusteloos was geworden. Toen hjj uit zjjn bewuste loosheid ontwaakte, waren 2 medereizigers, die hem de sigaret hadden aangeboden, verdwenen. Ongeveer omtrent dezelfde tjjd is in een anderen trein eveneens iemand j beroofd. merkwaardigVestament. Een Engelsche kapitein van de koop vaardijvloot, die in den ouderdom van 84 jaar overleden is, heeft een bedrag van 10 000 pond sterling aan de Duitsche oor logsinvaliden vermaakt. In zijn testament heeft hjj geschreven, dat het overwinnende Engeland zeer goed voor zijn invaliden kan zorgen, zoodat hjj dit legaat ter beschikking van de Duitsche regeering stelt ten behoeve van de Duitsche oorlogsinvaliden, die ten gevolge van den slechten fioaccieelen toe stand slechts een geringe ondersteuning ontvangen. Mocht het testament om de een of andere manier ongeldig worden ver klaard, dan moet het bedrag ter beschikking worden gesteld van generaal Smuts, die het gebruiken moet voor de Zuid-Af/ikaansche boeren, die in den Transvaalschen oorlog schade hebben geleden. door een krokodil verslonden. In de kolonisatie-nederzetting te Gedon Tataan heeft zich een afschuwelijk drama afgespeeld. Een der kolonisten had zich in de rivier begeven om een bad te nemen. Plots werd hjj door een toeschietenden krokodil gegrepen. Het monster sleepte hem mee onder water. Aanstonds schoten menschen te hulp, die den krokodil gingen zoeken. Na langen tijd werd het dier ge- j vonden en met geweerschoten gedood. De familie verzoch», dat men het beest zou opensnijden. Aldus geschiedde en in het lichaam van den krokodil vond men het bovenlijf van den ongelukkige ongeschonden met armen en hoofd. pelschendijk (Qem. Almkerk)" werd tot bestuurslid herkozen de heer J. v. Leeu wen. Niet Woensdagavond zooals ons vorig bericht aangaf, doch Donderdag avond 10 April 's avonds 7 uur zal alhier in de zaal Dekker, door het be stuur der Chr. zangvereen. „Hallelujah'' vergadering worden gehouden, waar opgave kan worden gedaan, tot lid van het dan op te richten kinderkoor. CAPELLE. Een kind van den landbouwer J. V aan den Winterdijk alhier, kwam onder het spelen te vallen met het noodlottig gevolg, dat de kleine een been brak. Dr. K. verleende geneeskun dige hulp. De prijs van de melk is te dezer plaatse met 1 cent per L. verlaagd en gebracht op 12 cent. Tot onderwijzeres aan de O. L. school in de Kom alhier, is benoemd Mej. E. D. Vleesblok te Veendam. J.l. Zondagmorgen na afloop der godsdienstoefening had alhier een tra gisch sterfgeval plaats. De vrouw van C. v. T., die uit de kerk kwam, werd onder het huiswaarts gaan onwel en stier! kort daarop. Begrijpelijker wijze maakte dit tragisch geval Op de tal rijke kerkgangers, die het aanzagen een diepen indruk. De heer F. Braber, sinds 1 Mei 1921 onderwijzer aan de Chr. school te Loonschendijk, is in gelijke betrek king benoemd te Renkum. Benoemde van harte proficiat met deze mooie bevordering. Bij de j.l. Zaterdag gehouden gevoerd,, welke f 1.55 tot f2.per pond opbrachten. Besteed werd voor Baars 20 tot 25 cent, Grondel 20 tot 25 cent, Voorn 6 tot 10 cent, Soiering 2 tot 5 cent. Alles per pond. Onder goedkeuring van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen is aan den heer F. C. Huijser, hoofd der 2de Openbare school alhier, verlenging van ziekteverlof ver leend tot 3 September 1931. WAALWIJK. Op Maandag 21 April, Tweeden Paaschdag wordt alhier een concours hippique gehouden, er wordt gereden onder het reglement van het Centraal Comité voor concoursen hippique in Nederland. Het concours vangt aan te 1 uur 30 en omvat: eenspannen type landbouw- tuigpaard luxe eenspannen; springcon cours E. (eerste prijs is een zilveren wisselbeker, waarde f400 en f175, wel ke beker 2 maal achtereenvolgens of 3 maal in het geheel moet worden gewonnen en die behaald werd in 1925 door ritmeester C. Labouchère, in 1926 door kapitein J. de Kruiff, in 1927 door kapitein P. Versteegh en in 1929 door le luitenant A. van der Voort van Zijp) en tweespannen. Voorts is er een concours voor het beste rijpaard, waarvoor als le prijs een wisselbeker beschikbaar is; winnaar in 1927 was ritmeester Labouchère, in 1928 mej. M. Lungen en in 1929 ka pitein G. le Heux. Tenslotte: barrière springen. Onder de prijzen vinden we genoemd zilveren medailles van H. M. de Ko- ningin en van Z. K. H. Prins Hendrik. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voet- Een donkerroode Amaryllis van de groote bloemententoonstelling welke Dinsdag in tegen woordigheid van Z. K- H. Prins Hendrik, te Aalsmeer geopend is. HEUSDEN. Voor de Pluimveevereeniging „Heusden en Omstreken", werden op de Gelderm. Eierveiling, dato 4 April geveild: Witte eieren 4.5 ct. per stuk. Bruine eieren 4.8 ct. per stuk. Hen eieren 4.2 ct. per stuk. Eenden eieren 4.55 ct. per stuk. In de vergadering die plaats had om een bestuur te benoemen voor het kinderkoor: „Frisch Gezongen", werd de heer J. den Besten Voorzitter, D, Hus Secretaris en A. Verloop penning meester, terwijl als lid zonder iunctie werden gekozen de dames S. M. Kra mer en Maasen. Het lijk van den ongelukkig om het leven gekomen gemeenteveldwach ter uit Oiessen werd Vrijdagavond op- gevischt en overgebracht naar zijn woonplaats. Gisteren middag heeft de ter aardebestelling plaats gehad. aanbesteding van het bouwen van een woonhuis in de Nieuwstraat voor reke ning van den heer W. A. v. Vuuren werd als volgt ingeschreven: Adr. Rosenbrand Capelle t3363. C. P. Treffers Capelle f3350. J. Quirijns Capelle f3280. C. B. Timmermans Sprang f3275. Kleinloog van Oversteeg Vrijhoeve-Capelle f 3267.i/2. Gebr. Spierings Capelle 13189. A. Willemz Sprang t 3000. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. DUSSEN. D. V. hoopt a.s. Donderdag 10 Aprii halt zeven in de Chr. Geref. kerk den Weleervv. heer Ds. J. P. Mete ring van Zwijndrecht voor te gaan in de Bediening des Woords. ifffll] geraspte a ^ZwitserscheKaas AALBURG. De heer E. de Graaff heeft zij ne benoeming tot Ouderling aangeno men. terwijl de heer C. Bouman zijne herbenoeming tot Diaken der Ned. Herv. Kerk eveneens heeft aangenomen. Donderdag, 10 April, hoopt Ds. Fraanje uit Barneveld des nam. om halt drie en des avonds om half zes voor de Ger. Gem. op te treden. Des middags Huwelijksinzegening en des avonds Biduur voor 't gewas. ANDED. Een dochtertje van O. de Fijter bezeerde bij het vallen een harer armen zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Aan den dienstplichtige van de lichting 1929 J. Fransen alhier,, is voor goed vrijstelling verleend wegens per soonlijke onmisbaarheid. ALMKERK. Op de j.l. gehouden vergadering van de weegbrug „Ons Belang" te Ip- GIESSEN. Tot de openbare school alhier, zijn voor het nieuwe schooljaar 12 leer lingen toegelaten. SPRANG. Met den aanleg van de electri- sche geleiding in deze gemeente naderd men de voltooing. Bij verschillende is het werk in de huizen reeds gereed zoodat zoodra stroom wordt geleverd men voor licht en kracht klaar is. De heèr J. Fokkema Cand. te Utrecht, hoopt Zondagavond 11 Mei e.k. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente alhier. In den morgendienst hoopt als be vestiger op te treden, Ds. Goslinga van Utrecht. Door de afd. Patr. alhier werden tot afgevaardigde naar de Bondsverga dering te Rotterdam welke a.s. Zater dag gehouden wordt benoemde heeren J. Ruiter en W. M. Dalmaijer. SLEEUWIJK. Het Chr. dameskoor „Looft den heere" zal in de derde afdeeling deel nemen aan het concours te 's Graven moer op Hemelvaartsdag a.s. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 27 Maart tot en met 3 April j.l. werden aan de vischmarkt alhier 3 winterzalmen aan balwedstrijd door „Tourelftal" van Go- rinchem en „W.V.V." alhier, eindigde met 5:2 voor „W.V.V. Door de korfbalclub „Blauw Wit" alhier, werd Zaterdagmiddag een nederlaagwedstrijd gespeeld tegen Raamsdonksveer, welke met 4:3 door Raamsdonksveer werd gewonnen. De uitslag van de prijswedstrijd der damclub „O.D.L." is als volgt: Groep I eerste prijs B. Baggerman. Groep II eerste prijs C. Lazonder. Groep III eerste prijs D. Kilwinger. Groep IV eerste prijs F. Stoop en tweede prijs N. Zuidam. Gekozen als leider van de turn- vereeniging „Steeds Vlugger", door het door het vertrek van den heer J. Re- court naar elders, de heer T. v. Arkel van Gorinchem. De heer D. Middelkoop welke werd gekozen als kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, heeft hiervoor bedankt. Voor den dienstplicht 1931 zijn voor goed ongeschikt verklaard: J. Ad miraal, M. Hakkers, D. C. Hovestadt, H. van Kooij, J. Mol, Chr. Mouthaan, A. Mijnlieff, H. Paans, L. Pruijssen, M. v. d. Stelt, C. Verdoorn en A. Visser. Tijdelijk ongeschikt: J. v. Oord. Ge schikt: F. Bastiaanse, P. A. v. d. Heu vel, J. A. Hoogendoorn, G. v. Oord, F. Stoop, W. Verheij, M. Vos en C. de Vries. Vrijdagavond j.l. werd Mej. J. W. Rensen in de Nutszaal gehuldigd, 5 April 1880 werd zij aangesteld aan de bewaarschool alhier, welk 50-jarig jubileum nu door geheel Werkendam werd meegevierd. Uit de burgerij werd een commissie benoemd welke de leiding voor dit feest op zich had genomen. Lang voor de gewone tijd was de zaal overvol. Met 't binnenkomen uit de bestuurs kamer in de Nutszaal werd haar toe gezongen door de Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" (directeur de heer A. v. d. Nat van Sleeuwijk) „Dat 's Heeren Zegen op U daal". Hierna nam de heer C. H. Hak kers voorz.- en leider van dezen avond het woord en werd haar een stoel met enveloppe aangeboden. Door de loco-burgemeester, wethou der v. d. Straaten van Sleeuwijk en en kele andere personen werd het woord gevoerd. Ook werd haar een prachtige elec- trische lamp aangeboden en daarna nog enkele enveloppen. Gezongen werd door 't kinderkoor „De Lofstem", zangvereen. „U.D.l." en Chr. zangvereen. „Hallelujah". In een kleine pauze werd Mej. Rensen met de huldigingscommissie door een perstotograaf gekiekt. Na afloop van de plechtigheid dankte Mej. Rensen in gevoelvolle woorden allen voor de belangstelling, waardee ring en liefde haar bewezen en welke bijzonder dezen avond werd betoond. We hopen dat Mej. Rensen nu zij de 73-jarige leeftijd heeft bereikt, na een werkzaam leven van 50 jaren, nog lang de rust moge genieten, te midden van hare oud-leerlingen en vrienden. Aan Mej. J. W. Rensen, is door Koninklijke beschikking toegekend, de gouden eere-medaille van de Oranje- Nassau-orde. Z ALTBOMMEL. Naar wij vernemen zal door de V. V. V. ook dit jaar in den bloesem- tijd een knobelrit voor auto's en mo toren door de Bommelerwaard worden georganiseerd. Gezien het groote suc ces van vorig jaar, toen een zeer groot aantal rijders uit alle deelen van het land hierheen kwamen en uiterst te vreden waren over tocht en regeling, zal dit jaar de deelname wel weer aan merkelijk grooter worden. De motorclub „Brabant" verleent we der haar steun. Donderdag had in het hotel de Doelen de 3de algemeene vergadering plaats van de bovengenoemde vereeni- ging. De voorzitter, de heer G. Kootstra Opende om 7.10 de vergadering, die bijgewoond werd door de consulenten de heeren Wiersma te Rotterdam en v. Gogh te Ginneken. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Daar na deelde de voorzitter het volgende mede. Het ledental was sedert de vorige algemeene vergadering aangegroeid tot 810. De centrale verwarming was daar om nog niet aangekocht, omdat de fabrikanten daarvoor ongemeene hooge prijzen vroegen dit als gevolg van de vele centrales, welke in den afgeloopen winter in het westland aangelegd wer den. Na de gehouden aanbesteding zijn de perceeUen 3, 4 en 5 van de te bouwen woning van den bedrijfsleider gegund. Over het metsel- en timmerwerk werd nog onderhandeld. Over het algeloopen dienstjaar is aan het rijk nog een bui tengewoon subsidie ontvangen vanfl45, terwijl de minister van Binnenlandsche zaken zich bereid verklaard heeft te bevorderen dat de vereeniging voor 1930 een subsidie van het rijk zal ont vangen van f750. De voorcultuurs heb ben aan de gekoesterde verwachtingen voldaan. In den winter 19301931 zul- ien, al weer bij wijze van proef, andere voorcultuurs gekweekt worden. Het be zoek aan den tuin in de vorige week was zeer aanzienlijk geweest. Vele land bouwers en tuinders lieten zich daarbij door den bedrijfsleider voorlichten. Het bewijs is reeds voldoende geleverd dat een proeftuin flink kan meewerken om- het tuindersbedrijf in deze streken op hooger peil te brengen. Ofschoon de kweekkas met behulp van twee kachels verwarmd is, zijn de daarin genomen proeven met het kweeken van tomaten, komkommers enz. prachtig gelukt. Den i kweekers kan niet sterk genoeg op het hart gedrukt worden om voor volgende jaien hun planten van dit proefbedrijf te betrekken, omdat de te bestellen planten door de korte reis zeer weinig hebben te lijde. De rekening was nagezien geworden door de heeren: Klokke, Dr. v. d. Laan en C. van Seters, allen te Gorinchem en door haar in de beste orde be vonden, ze sloot met een tekort van f 59.53i/2. De voorzitter bracht de com missie dank Voor de genomen moeite. Voorts deelde hij mede dat deze reke- ning geheel belangeloos opgemaakt was door den heer de Jonge, commies veri ficateur van de afdeeling financien ter secretarie te Gorinchem. Onder applaus droeg de algemeene vergadering het be stuur op den heer de Jonge daarvoor den dank over te brengen. Een der leden merkte op, dat, nu de rekening sloot met een klein te kort, het niet wenschelijk was om den leden een te gemoetkoming in de reis- en verblijf kosten te geven van f 2.per vergade ring. Het bleek echter dat dit geringe bedrag volstrekt niet voldoende was om den leden behoorlijk schadeloos te stellen. Het houden van het toezicht op den tuin geschied door de leden zelfs gratis. De rekening werd daarop goedgekeurd evenals de begrooting voor 1930. De heer den Adel te Kedichem werd tot bestuurslid herkozen, tot 9de be stuurslid werd *bij acclamatie gekozen de heer de Jonge voornoemd. Het jaar verslag gaf geen aanleiding tot bijzon dere opmerkingen. Op de vraag van een der leden waarom voor 1929 nog geen balans was, deelde de voorzitter mede dat zoolang het bedrijf nog niet vol tooid was, een balans geen voldoenden zin had. Uit den kapitaaldienst, die overgelegd was, bleek trouwens glas helder hoe de financieele stand van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2