een nette HUISHOUDSTER huishoudster, Net R.E. MEISJE KINDERWAGENS. Staat ter Dekking „SQUIRE" WIE ERFHUIS den geheelen inboedel, J. ELEKAN „H0LAND" 1* laatst Nieuwsblad van Heusden Staat ter Dekking: Advertentiën. TE IC O O F: Notaris RIET H A te DUSSEN. Notaris RIETRA Maak een Eind aan dat Jeuken! A. v. d. MOOREN, 'S-HERTOGENBOSCH, Oldenburger, Firma L. J. VEERMAN Havenstraat 5 v. d. Werken. Ik zou de menschen ter wille zijn. Is hiervoor deze spoed- eischende vergadering belegd? Voorzitter. Neen zoo'n haast is er niet bij. De raad hecht zijn goedkeuring aan het schrijven van Ged. Staten. Adres van het comité ter bestrijding van de iepenziekte, met verzoek om ge- gedurende 5 jaren een subsidie te ver kenen van f 2.50 per jaar, in de kosten voor de bestudeering van de bestrijding van deze ziekte. De heer v. d. Werken voelt er wel iets voor om het verzoek in te willigen. De heer de Gaaij meent dat de ge meente er weinig belang bij heeft, zij heeft zoo goed als geen iepeboomen. De heer Smits zou zeggen, dat er niet veel tegen is het verzoek in te willigen, doch hij beschouwt het over bodig omdat men het bestrijdingsmiddel toch niet zal vinden. v. Vliet. Voorzitter breng het maar in omvraag. v. d. Werken. We mogen het toch wel even bespreken. Alleen de heer v. d. Werken stemde voor het verkenen van de gevraagde subsidie, de andere hee- ren tegen. Verzoek van de vereeniging voor Chnstelijk Volksonderwijs te Nederhe- mert om gelden beschikbaar te stel len voor de installatie harer school. Het bedrag hiervoor benoodigd is f 1348.33. Bij het schrijven is een ver klaring gevoegd van den Inspecteur van J het L. O. te Tiel, waarin deze verklaart j dat er bij hem tegen het toestaan van het verzoek geen bezwaren bestaan. B. en W. stellen daarom voor het ge vraagde bedrag beschikbaar te stellen. v. d. Werken. Zijn er geen leermidde len meer aanwezig? Voorzitter. Neen, er is het vorig jaar en ook dit jaar heel weinig aange schaft wat men van de bestaande leer middelen kan gebruiken, zal gebeuren. Het geldt hier een aanvraag ingevolge art. 72 der L. O. wet. v. d. Werken. Ik begrijp niet, dat in eens zooveel noodig is, zijn de andere leermiddelen afgekeurd.? Voorzitter. Dat weet ik niet, vol gens de wet kan men het vragen. v. d. Werken. Ze kunnen wel f6000 vragen. Voorzitter. De Inspecteur heeft het goedgekeurd, die heeft er geen be zwaar tegen. v. d. Werken. Als het van dien kant komt, keurt hij alles goed, ik zou zeg gen als het f 500 desnoods f 800 was kon het ook wel, daarvoor kan men ook nogal wat koopen. v. Ooijen. De bestaande leermiddelen zullen versleten zijn. v. d. Werken. Ja, dat kan, maar zou als de school niet was overgegaan, ook zooveel aangeschaft zijn? Smits. In ge^n 2 jaar is er iets meer aangeschaft omdat reeds bekend was dat de school zou overgaan. v. d. Werken. Dat was voor 2 jaar nog niet bekend, als het noodig is ben ik er echter niet tegen. Smits. Het zal wel noodig zijn. v. d. Werken. Ja, dat zegt ten min ste de Inspecteur, waarom zoekt deze nu niet even goed het voordeel voor de gemeente als voor het rijk. Weth. Smits heeft onlangs immers gezegd, dat de Inspecteur er niet voor zou zijn, om dat het aan het rijk te veel zou kosten. Met algemeene stemmen wordt hierop het verzoek toegestaan. Verzoek van den heer Spier om ont slag als lid van de Commissie tot we ring van schoolverzuim met ingang van 21 April. Wordt verleend. De Voorzitter deelt mede, dat hem ook ontslag is verleend als waarnemend hoofd der school aan de N.Z. omdat de heer Spier met 21 April onder de wa penen moet komen. De Voorzitter heeft thans nog iets over het heffen van schutgeld. Het polderbestuur heeft besloten, los loopend of zich in een verkeerde wei bevindend vee, te stallen bij den hr. v. d. Werken, wil men daarvoor evenwel schutgeld kunnen heffen dan moet de gemeenteraad hiervoor een verordening in het leven roepen. De gemeenteraad besluit hiertoe, voor het op stal bren gen zal een schutgeld van 30 cent mogen worden geheven. Rondvraag: De heer v. d. Werken zegt, dat hij reeds meermalen heeft voorgesteld, de gemeenteweide te doen bemesten, de opbrengst was het vorig jaar slechts f 50 terwijl er jaren zijn geweest dat ze t 150 opbracht. Het gras staat er dood op en het wordt ieder jaar minder. Als men behoorlijk bemestte, dan zou den de kosten er dubbel en dwars uit komen. De Voorzitter zegt, dat de heer v. d. Werken dit vroeger ook al eens heeft voorgesteld èn er toen] afwijzend op is beschikt, het gaat niet aan tel kens maar weer opnieuw hetzelfde voor te stellen. De heeren de Gaaij en Oomen 'achten den tijd voor bemesting voor dit jaar voorbij, de heer v. Ooijen geeft den heer v. d. Werken den raad zijn voor stel te wijzigen en bemesting voor het volgend jaar voor te stellen, niet on mogelijk dat hij dan kans heeft dat zijn voorstel wordt aangenomen. De heer Smits meent dat als men gaat bemesten men dit voor de boo- men moet doen het gras heefter niets aan. De heer v. d. Werken brengt daar tegen in dat er zeker 2y2 hont is, waar geen boomen staan. Voor stemde alleen de heer v. d. Werken, de andere heeren tegen. De heer v. d. Werken wil ook nog vragen hoe B. en W. er toe gekomen zijn een woonwagen terrein aan te wij zen buiten het raadsbesluit om, een terrein waar geregeld over gereden wordt. De raad wees daarvoor „den Hoek" bij Roseboom aan. De Voorzitter zegt, dat het gedeelte waar de woonwagens thans gaan staan, geen openbaren weg is, dat gedeelte behoort kadastraal wel tot „den Hoek" en het is particulier terrein. De heer v. d. Werken meent dat het niet aangaat een ander overlast te bezorgen terwijl de raad terrein heeft aangewezen. De heer de Gaaij zegt, dat er nog geen klachten zijn ingekomen. De heer v. d. Werken wilde den heer Smi'ts vragen, hoe er bij kwam te zeg gen, dat hij expres op de secretarie is gaan kijken of Hobo toestemming kon worden verleend om over het pad te gaan en dat dit op grond Van de verordening is geweigerd, zoo stond het in het raadsverslag. Smits. De verslaggever kan er fn zetten wat hij wil. Het is gewei gerd omdat in de verordening staat dat er geen vee en paarden over mo gen. v. d. Werken. Dat staat èr niet, er staat alleen van vee en paarden behoo- ren daar niet onder tenzij het uitdrukke lijk wordt vermeld. Waar staat dat men om naar zijn landerijen te gaan men er wel over mag, dat staat ook nergens, ik maak er een voorstel van om dat er bij te zetten en anders de be paling te schrappen. Smits. Dat komt allemaal wel in or de wacht je tijd maar af. v. Werken. Ik wijs er maar even op, omdat je gezegd 'hebt dat ik er niets van wist en je me een vlegel noemde zooals in het raadsverslag staat. Smits. Daar staat zooveel in, er staaf ook in dat een procesverbaal tegen Smits den doofpot in is gegaan. Dat is niet waar, dat procesverbaal ligt bij den Officier van Justitie te Tiel, die het niet heeft vervolgd omdat het 2 minderjarige kinderen betrof. v. d. Werken. Daar hadt je dan in de vorige vergadering op moeten wijzen. De heer de Gaaij stelt voor, om het voorstel van den heer v. d. Werken, aan te houden tot een volgende verga- gadering, men kan dan de zaak eerst onderzoeken. De heer v. d. Werken stelt voor de Canadaboomen van de gemeente te la ten opsnoeien, een bevoegd persoon heeft hem daarop gewezen. De Voorzitter zeigt toe, hiernaar een onderzoek te zullen doen instellen. Hier op wordt de openbare vergadering ge sloten en gaat de raad over in geheime zitting, omdat de Voorzitter nog iets heeft voor geheim comité. Ik merk den heer Smits beleefd op, dat hij zich vergist of althans zich zeker verkeerd uitdrukt. Een ver slaggever kan niet schrijven wat hij wil, deed hij dat, dan zou hij nogal eens op de vingers worden getikt. Hij heeft niets anders te doen, dan weer te geven, wat er gezegd wordt en dit tracht ik steeds zoo getrouw mogelijk te doen. DE VERSLAGGEVER. Vergadering van den raad der gemeente JBEUSDEN op Maandag 14 April, des nam. 8 uur. VoorzitterEdelachtb, Heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de beëediging van het nieuw gekozen raadslid de heer P. Maasen plaats heeft, die in handen van den Voorzitter de vereischte eeden aflegt. De Voorzitter wenscht den heer Maasen hierop geluk en spreekt de hoop uit dat het dezen gegeven moge zijn in deze hoedanigheid veel in het belang van de gemeente te doen. U hebt aldus spr. Mr. Ruitinga opgevolgd, die niet zoo heel lang lid van den raad is geweest, ik hoop dat het U gegeven zal zyn langer lid te zijn, dan twijfel ik niet, of U zult nog meer in het belang van de gemeente kunnen doen, dan het mijnheer Ruitinga mogelijk is geweest. De heer Maasen dankt den Voorzitter hartelijk voor de woorden, waarmede deze hem heeft ingeleid. Spr. geeft de verzekering, dat hij zijn best zal doen, de belangen dezer gemeente in alle op zichten te dienen. De Ambtenaar ter Secretarie leest hierop de notulen der vorige vergade ring, die daarna onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Besluit van Ged. Staten waarbij goed keuring wordt gehecht aan het raads besluit tot wijziging der gemeentebe- grooting 1929 en 1930. Idem van de begrooting van het vleeschkeuringsbedrijf. Idem vaü het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening groot f 10,000 bij de Godshuizen. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Brief van de N.V. Melkproducten en Zuivelbereiding te Rotterdam. De Voorzitter zegt, dat zooals de heeren uit de notulen hebben gehoord, deze Vennootschap, voor den bouw eener fabriek verzocht heeft een terrein aan de tramhaven in erfpacht te mogen hebben voor den tijd van 2 jaren, met optie om deze erfpacht daarna met 30 jaren te verlengen. De raad heeft af wijzend op dit verzoek beschikt, thans komt de Vennootschap nogmaals op haar verzoek terug en schrijft dat ze door het raadsbesluit zeer teleurgesteld is. Het is wel waar dat ze voor 2 jaren weer een gedeelte van de fabriek van de firma Wagenberg heeft gehuurd, dat ze echter zeker verplicht zal zijn om na die 2 jaar zelf te bouwen, daarom vraagt ze het raadsbesluit te herzien. De Vennoot schap verklaart er geen bezwaar tegen te hebben dat de gemeente de beschik king over den grond houdt, waar het bedoelde terrein haar echter het geschiktste lijkt, zou ze gaarne verzekerd zijn, zoo noodig er ook op te kunnen bouwen. B. en W. hebben hierop ge schreven, dat ze wel bereid zijn den raad voor te stellen, het verzoek in te willigen als de gemeente het recht kan behouden om in geval het den grond op een ge geven oogenblik noodig heeft, daarover ook de beschikking krijgt, als dit 3 maanden van te voren aan de Vennoot schap wordt bericht. De Vennootschap heeft hierop kennis gegeven dat het met deze voorwaarde genoegen neemt, mits men haar geen erfpacht in rekening brengt voor dat gedeelte, dat de gemeente ge bruikt. B. en W. meenen dat er thans geen bezwaar tegen het verzoek bestaat en stellen voor het in te willigen. De raad gaat hiermede accoord. Circulaire van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme over inkrimping van het aantal drankvergunningen. B. en W. stellen voor deze circulaire voor kennisgeving aan te nemen, omdat het drankmisbruik in deze gemeente niet van dien aard is er maatregelen tegen te nemen en het aantal vergunningen, dat 7 bedraagt, het bij de wet gestelde aan tal niet beduidend overschrijdt. De raad gaat ook met dit voorstel accoord. Vaststelling van den vermenigvuldi gingsfactor voor de gem. inkomstenbe lasting, dienst 19301931. De Voorzitter zegt dat het cijfer thans 1,5 bedraagt. Met het oog op verschil lende uitgaven voornamelijk op de ver plichting van aflossing van schuld zal men er met 1,5 niet kunnen komen en zal het 1,8 moeten worden, de raming is, dat de belasting dan f 2000.meer zal opbrengen en dat bedrag is ook méér noodig. De heer de Mol is er niet tegen, hij begrijpt dat het moet gebeureD, maar 1,5 en 1,8 mag al heel aardig schijnen, door de sterke progressie wordt het cijfer voor hooge inkomens wel 3 of meer. Het verdient naar spr. meent aanbeve ling om het volgend jaar bij de instel ling van de plaatselijke vermogensbelas ting dit onder de oogen te zien en de progressie sterk te verminderen. De Voorzitter wijst er op, dat de pro gressie hier niet zoo sterk is bovendien komt de plaatselijke inkomstenbelasting het volgend jaar te vervallen en ver dwijnt dan deze progressie ook vanzelf. Men krijgt dan eene gemeentefonds belasting, eigenlijk doch weer eene tweede inkomstenbelasting, volgens door de wet gestelde grondslagen, waarop de gemeente opcenten kan heflendeze opcenten- heffing kan progressief zijn, maar dit zal voor deze gemeente van weinig be- teekenis zijn, omdat vermoedelijk niet zooveel opcenten zullen moeten worden geheven. Met algemeene stemmen wordt het vermenigvuldiging8cijfer hierop vastge steld op 1,8. Wijziging gemeentebegrooting 1930. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. hebben gemeend, dat het aanbeveling verdient de bouwvallige muren in de Oudheusdensche als Herptsche poorten te doen verdwijnen en de wallen taluds- ge wij ze te doen afgraven de kosten hier voor bedragen f 200,waarvoor alsnog een post op de begrooting gebracht dient te worden. Voor het bezoeken van een leerling uit deze gemeente van het gymnasium te 's Bosch, moet eveneens een post op de begrooting worden gebracht van f 277,—. Verder is een declaratie ontvangen van den deskundige, die de gemeente van advies heeft gediend bij de electrificatie, voor honorarium en reis- en verblijfkosten is f 740,in rekening gebrachtook hier voor dient een post op de begrooting te komen, de verhooging der uitgaven kan worden gevonden uit verhooging van den post plaatselijke inkomstenbelasting. De heer Metselaar zegt de kosten van het advies nogal hoog te vinden. De Voorzitter meent dat men dit als buitenstaander niet kan beoordeelen, men dient te weten wat er voor gedaan is. De heer Metselaar geeft dit toe. Met algemeene stemmen worden de door B. en W. voorgestelde begrotings wijzigingen goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt de heer Stap dat hy herhaaldelijk ziet, dat auto's die uit de richting Oudheusden komen, het Kerkstraatje in rijden en zich dan vast- rijden, gisteren nog 2 vreemde auto bussen. Spr. vraagt of het geen aanbe veling verdient dat een bordje wordt aangebracht, waarop komt te staan „ver boden in te rijden". De Voorzitter zegt dat dit bordje er is. Wethouder Verhoeven merkt op dal hiervoor bepaalde modellen bestaan, di® bij automobilisten bekend zijn, spr. meent dat het wel aanbeveling verdient een dergelijk bordje aan te brengen, want na heeft een vreemdeling er geen erg in. De Voorzitter belooft den wenk van den heer Verhoeven ter harte te zullen nemen en indien de kosten niet te hoog zijn, een dergelijk bord te zullen doen aan brengen. De vergadering wordt hierop gesloten. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hiermede aan familie, vrien den en bekenden, hunnen op rechten dank voor de zeer vele blijken van belangstel ling ondervonden bij de vie ring van hun 25-jarige Echt- vereeniging. D.v. KRIMPEN, Echt- genoote en Kinderen. Dussen, April 1930. Direct gevraagd (40 jaar) Geref. Godsdienst of N. H. Van goede getuigen voorzien. Brieven N.H. Bureau van dit blad. Zoo spoedig mogelijk ge vraagd een nette van middelbare leeftijd, van goede getuigen voorzien, in de omtrek van Rotterdam. Brieven onder letter G. C. aan het Bureau van dit blad. gevraagd, niet beneden 18 jaar.: Adres J. JANSEN, Goirke- straat 131, Tilburg. 2 goed onderhonden Te bevragen Bureau van dit Blad. By den beer A. KRAMER, café »De Zwaanc te Genderen, vanaf 17 April ELKEN DONDER DAG tot Juli, de Belgische Stam boek Premie hengst B. 1319, kleur vos met kol, van den heer M. Verschoor te Alm- kerk. DEKGELÜ f 14,k contant of f 9,— en by gebleken drach tigheid f 9.bovendien. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kort stondig smartelijk lijden, onze geliefde Zwager en Oom, de Heer Jan Cornells Mayers, Oud-Wethouder van v.m. Sprang, Weduwnaar van Mej. P. C. van den Heuvel, in den ouderdom van ruim 80 jaren. De familie Mayers. De familie Van den Heuvel. A, M. Verheyden Adrs.zn., Executeur Testamentair. Sprang, 's Grevelduin-Capelle, 15 April 1930. Volstrekt eenige kennisgeving Heden overleed myn ge liefde Oom, de Heer Jan Cornells Mayers, Oud-Wethouder van v.m. Sprang, Weduwnaar van Mej. P. C. van den Heuvel, in den ouderdom van ruim 80 jaar. In dankbare berinnering zal ik myne geliefde Pleeg ouders steeds b'yven geden ken. Mevr. A. M. VERHEYDEN- v. d. Heuvel, 's Grevelduin Capelle, 15 April 1930. Heden overleed myn Hoog geachte Patroon, de Heer Jan Cornells Mayers. In dankbare herinnering zal ik hem steeds blijven gedenken. Mej. Joh. Maria van Mersbergen. Sprang, 15 April 1930. Heden overleed plotseling myn geliefde Broeder, Johannes Hagoort, in den ouderdom van 78 jaren. P. HAGOORT. D*u s s e n, 14 April 1930. te DUSSEN, zal pnbliek verkoopen, a contant: 1. DINSDAG 15 APRIL '30, vm. 10 uur te ANDEL aan de Rib. 2. DINSDAG 15 APRIL '30 nam. 3 uur te VEEN a. d. aanleg- te DUSSEN, zal ten sterfhuize van dhr. J. v. Engelen te Dussen B 164, Woensdag 16 April 1930 nam. 2 uur, publiek verkoopen a contant: een groote party smids- en koperslagersgereedschappen geweren, baksen, revolvers, patronen en kogels van ver schillend kaliber, enz. Breed by billetteD, 3. DONDERDAG 17 APRIL'30 vm. 10 uur te DUSSEN a.d. loswal. 4. ZATERDAG 19 APRIL '30 vm. 10 uur te ALMKERK, Verlaat. 5. ZATERDAG 19 APRIL '30 nam. 2 uur te N1EUWENDIJK by v. d. H#uvel, groote partijen nieuw ge zaagd hout, sparren en af braak van zeeschepen. Breed by biljetteo. heeft as. Zaterdag een vracht mede te brengen vanuit Rotterdam of andere plaatsen. Ondergeteekende komt dan met zijn auto ledig vanuit Rotterdam. Beleefd aanbevelend, Expediteur en Brandstoffenhandel, GENDEREN. Rechtskundig Adviseur, Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK en KANTONGERECHT ERFENIS- en HUURaange, legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. Billijke Conditiën. N. S. Tg. 261 Mil Reg. 51. reeds op 8 jarigen leeftijd preferent verklaard, mede doordat zyn af stammelingen in verschillende pro vincies met le prijzen bekroond zyn, toebehoorende aan de Coöp. Ver. t. bevord. der paardenf. ia 't Land van Heusden en Altena, vanaf 15 April tot 15 Jant, elke Dinsdag en Vrijdag in de schuur van BOLL te EETHEN, overigen tyd bij W. SNOEK Az. te NIEUWENDIJK. Voor leden en M. C. merrie'a a f12.voor andere kfl5. bij betaling voor 1 Aug.daarna f 1.hooger. Uwe advertenties in het HET MEEST GELEZEN BLAD IN HET LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. WORDT IN ALLE KRIN GEN DER BEVOLKING GELEZEN. VRAAGT CONTRACTPRIJZEN HEUSDEN. t Eenige kennisgeving. Denk U eens in, wat het beteekent ver lost te worden van die vreeselijke jeuk die uw nachtrust stoort Enkele drup pels D. D. D. doen het jeuken reeds be daren en geven onmiddellijk verlichting. Geen slapelooze nachten meer, geen hinderlijk jeuken overdag. Waarom nog langer lijden? Reeds na de eerste aan wending van D.D.D. zal de aandrang .tot krabben verdwijnen. Ekzeem en andere huidaandoeningen wijken spoe dig voor D. D. D. Het is geen vettige zalf, doch een heldere vloeistof. Koop nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogist D.D.D. ondersteunt de heilzame Ze werking der D.D.D.-Vioei- stof en houdt de huid gezond, f 1.per stuk. B 4

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 3