Een Winternacht FEUILLETON Binnenland Voor de betrekking van veldwachter in deze gemeente, hebben sich raim 30 sollicitanten aangemeld. MEEUWEN. Op Vrgdag 11 April had het Ge west N.-Br. der S.D.A.P. een Openb. Ver gadering belegd in de zaal van den heer Haizer alhier. Als spreker trad op dien avond de Wel- Eerw. Heer Ds. G. K. Wiersma uit Den Haag met het onderwerp >de zonde der S.D.A.P.c In den breede zette spr. niteen welke de zonde der S.D.A.P. zyo en stelde daar tegenover de zonden der Kapitalisten. Zeer goed en daidelyk was spreker te volgen. Na zijn rede verlangden twee debaters het woord en wel de heer Pauli en de heer van Hoven. Het debat werd evenals onder het ge hoor van de spr. onder ademlooze stilte aangehoord. Toen echter de spr. daarop had geantwoord, wilde de heer van Hoven, die niet voldaan was over het antwoord, nog gelegenheid hebben voor repliek. De voorzitter, de heer Gulden en spr. gaven dit gaarne toe, maar daar het uur van sluiten voor het café reeds verstreken was en de aanwezige politie geen toe stemming kon geven, om door te gaan, moest worden gesloten. De heer van Hoven wytte hier de schuld aan Ds. Wiersma welke in eerste instantie te lang had gesproken, waarop Ds. Wiersma den heer van Hoven aanbood een Debat avond met gelyken spreektijd. Dit heeft de heer van Hoven aanvaard en er zal dus op een nader te bepalen datum in dezelfde zaal van den heer Huizer een byeenkomst worden gehouden. Met belangstelling wordt dezen avond tegemoet gezien. Vervolg Raadsverslag HERPT. De Voorzitter zegt, dat dit geen be zwaar behoeft te zijn, de Directie van de P.N.E.M. is in dit opzicht zeer cou lant. Men heeft hier slechts een voor- loopig schema en spr. twijfelt er niet aan ot deze uitbreiding zal de P.N.E.M. wel willen aanbrengen, men heeft in Heusden ook meer aangelegd, dan oor spronkelijk was geprojecteerd. Men dient in dit opzicht eenig vertrouwen te stellen in de heeren van de P.N.E.M. al moet men, dit geeft spr. gaarne toe voorzichtig zijn. De heer v. d. Broek zegt, dat ieder ingezetenen de lasten mee moet dragen, het is dus billijk dat ieder zoo eenig- zins mogelijk ook van het licht profi teert. De Voorzitter vindt het jammer, dat niet iedereen er van kan profiteeren, ttiaar dit is met zooveel zaken zoo. Als een jongen het gymnasium bezoekt, kost dit de gemeente f3 00, zooals hier ook aleens is voorgekomen, dan profi teert er slechts een. De heer v. d. Broek meent, dat het dan een geval betreft, waaraan de ge meente niets kan veranderen, in dit ge val wel. Spr. vraagt of met de 10 lan taarns ook Luttel-Herpt verlicht zal worden. De Voorzitter antwoordt ontkennend, voor dat gedeelte heeft de gemeente Hcdikhuizen te zorgen. De heer v. d. Broek vraagt of B. en Wal geïnformeerd hebben of He- dikhuizen ook zal meedoen dit diende men toch te weten. De Voorzitter antwoordt van neen. B. en W. konden dit moeilijk doen eerst dient de raad hier te besluiten. Het voorstel van B. en W. luidt even wel zoo, dat er de voorwaarde aan verbonden is dat Hedikhuizen meedoet, zou dat niet het geval zijn, dan moet er opnieuw onderhandeld worden. NAAR HET ENGELSCH. 24 „Door uw landgenooten," antwoord de de Chevalier glimlachend en de hand van Hartman nemende. „Een afdeeling Duitschers; van het Roode Kruis von den mij liggen, waar u mij achterge laten had, en, daar zij, eenige teekenen van leven aan mij ontdekten, droegen ze me naar hun ambulance. Uw dokto ren zijn bekwaam en menschlievend; onder hun zorgen ben ik ten laatste genezen." „Dank God!" riep Hartman, terwijl de tranen hem over de wangen liepen en hij snikte als een kind. Dien zelfden avond stond dr. Huët bij het bed van Blanche, haar gadeslaan de, terwijl zij sliep onder den invloed van een narcotisch middel, dat zij in den namiddag ingenomen had. De wil de blik was van haar gezicht ver dwenen toen zij ontwaakte, en Huët zag, dat zij hem herkende. Toen in een oogenblik kwam de her innering plotseling weer bij haar terug. Haar hersens waren helder en hij zag, dat zij zich alles herinnerde. Met een woeste kreet bedekte zij haar gelaat met haar handen en uitte den naam van haar vader. „Juffrouw", zei de dokter bedaard, „luistert u? Ik heb u iets te vertellen." Zij huiverde over heel haar lichaam, De heer v. Herpt vraagt door wie de klasseindeeling geschiedt. De Voorzitter antwoordt dat de P.N. E.M. dit doet, als dq aanleg eenmaal tot stand is gekomen, men dient eerst het gebruik te kennen. De heer v. d. Broek vraagt of de 10 straatlantaarns ook 300 K.W.U. kun nen afnemen. De Voorzitter acht dit zeker het ge val, men kan dan wel wat royaal zijn, iets wat men met de straatverlichting nooit is geweest. De heer v. d. Broek vraagt of het niet verstandiger is, meer lantaarns te plaatsen, met 10 zal men geen behoor lijke verlichting krijgen. De achterstra ten, waar het meeste licht noodig is zitten meestal in het donker. Hebben B. en W. al een voorstelling waar de lantaarns zullen komen? De Voorzitter zegt, dat men hier wat de verlichting betreft nooit verwend is, en branden slechts 2 lantaarns, nu krijgt men er 10. Het is echter geen bezwaar, om als het noodig is een paar lan taarns meer te plaatsen. De plaatsen voor de lantaarns moeten B. en W. nog opnemen. De heer v. d. Broek schat dat de electriciteit f5.per gezin zal kosten, men mag er dus ook wel wat voor hebben, daarom zou hij ook redelijk goed verlichten. De Voorzitter merkt op dat de straat verlichting altijd uitgebreid kan worden, laat men echter eerst eens zien wat men met 10 lantaarns bereikt. De heer v. d. Broek verklaart met deze toezegging tevreden te zijn. De heer v. Herpt vraagt of B. en W. zich reeds een plaats hebben gedacht voor het transformatorenhuisje, komt dit bij het plakbord, dan hoopt hij dat het geen steenhoop zal worden en dat het aan zal passen bij de omgeving. De Voorzitter zegt, dat de P.N.E.M., tegenwoordig transformatorenhuisjes bouwt die aan de eischen voldoen. In de omgeving zijn ze meest door de gemeenten zelf gebouwd. Over de plaats waar het zal komen, moe ten B. en W. zich nog beraden, de raad heeft evenwel ook hierin de beslis sing. Met algemeene stemmen wordt hier op het voorstel van B. en W., om de gemeente van electriciteit te voorzien, onder de genoemde voorwaarden, aan genomen. De Voorzitter hoopt dat dit besluit er toe zal mogen leiden, dat Herpt bninen afzienbaren tijd zoo mogelijk reeds dezen zomer, in het genot zal zijn van electriciteit, dit zou naar hij meent zeker velen in de gemeente ver heugen. De heer v. Herpt zegt, dat nu het besluit gevallen is, hij namens den raad en naar hij gelooft ook namens zeer vele ingezetenen, B. en W. een woord van dank wil brengen voor hunne be- moeingen in deze. Spr. heeft de over tuiging dat thans iedereen tevreden is. De Voorzitter dankt den heer v. Herpt voor zijn woorden. Vaststelling vermenigvuldigingsfactor voor de gemeentelijke inkomstenbelas ting dienstjaar 1930'31. De Voorzitter zegt, dat het vermenig- vuldigingscijfer voor het jaar 1929—-'30 5i/2 is geweest, een cijfer dat hoog is. Helaas moeten B. en W. voorstellen dit cijfer evenwel voor 1930'31 te hand haven, zonder dit cijfer is de begrooting niet sluitend te maken. Men leeft even wel in een overgangsperiode, met 1 Mei 1931 'krijgt men een geheel andere sfeer en spr. zou haast zeggen dat men dan hier in een eldorado op belas tinggebied komt en de belastingen belangrijk verminderd kunnen wor den. Met dit vooruitzicht voor oo- gen hoopt spr. dat men er geen be zwaar tegen zal hebben het cijfer op 5i/.> te stellen. Aldus wordt besloten. Wijziging begrooting 1929. De post schrijf en bureaubehoeften moet met 112,631/2 worden verhoogd, maar gaf geen antwoord. „U bent ziek geweest, juffrouw, en dan heeft men soms vreeselijke droo- mea. Niet alleen droomen, maar waan voorstellingen. Ik heb u gadegeslagen en naar u geluisterd; soms moest ik bijna glimlachen, toen ik hoorde, welke vreemde gedachten u had. Zij deed de handen van haar gezicht en keek hem aan. Hij legde zachtjes zijn hand op haar schouder en ver volgde op denzelfden vriendelijken toon: „Wilt u mij van uw droomen vertel len? Soms geloof ik, droomde u van uw vader, mijn ouden vriend de Che valier is het niet? O, maar dan moet u zich niet ongerust maken. Soms, wan neer liefde zoo groot is als de uwe, verricht zij wonderen en brengt de doo- den terug." Welke schaduw bewoog zich daar bij de deur en luisterde? Blanche kon het niet zien, want haar oogen waren door tranen verduisterd. „Vader, vader!" riep zij. „Juffrouw, u moet niet schreien. Ik heb nieuws vernomen, dat u troosten zal. Uw vader leeft en zendt u zijn zegeningen." Zij ging met een wilde kreet rechtop zitten en greep Huët's arm. „Leeft, leeft,!" riep zij. „Neen, hij is dood! H ij heeft hem gedood. Mijnheer, om 's hemels wil, vertel mij wat u gehoord hebt!" Wie sloop daar zachtjes de kamer binnen, een lange,, grijze man, met een gezicht vol van liefde en verruk king en met de oogen vol van tranen? Droomde zij nog of was het de geest van haar vader? Neen, zij droomde wegens de aanschaffing van een schrijf machine, die de gemeente niet meer kon missen. De post meubilair moet met 69.57i/o, de post vergoeding voor het lager onderwijs met 286,83 worden ver hoogd. Het vleeschkeuringsbedrijt w?ar- toe deze gemeente behoort heeft een verlies geleden over het afgeloopen jaar van f 800, het aandeel van deze ge meente in dit verlies bedraagt t 41.42 hiertoe dient een post op de begroo ting te worden gebracht. Al deze ver hoogingen worden gevonden uit den post onvoorzien en uit posten, waarbij over is. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijzigingen beslo ten. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een rekening-courant overeen komst met de Bank van Nederl. Ge meenten tot èen maximum van 12000. De Voorzitter zegt, dat tengevolge van tegenvallers bij de belastingen, de kas zoo goed als leeg is en de ge meente daardoor waarschijnlijk niet steeds op tijd aan hare verplichtingen zal kunnen voldoen en vandaar het voorstel van B. en W. Het is niet ge zegd dat er geleend zal behoeven te worden, doch onwaarschijnlijk is dat echter niet. B. en W. zullen evenwel niet meer opnemen dan slechts noodza kelijk is. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der vergoeding bedoeld in art. 101 der L. O. wet 1920 over 1928. De Voorzitter deelt mede dat van het schoolbestuur de exploitatierekening is ontvangen, en dat daaruit blijkt dat de werkelijke uitgaven per leerling f 7.43 hebben bedragen. Het gemeentebestuur heeft bij verschillende gemeenten gein- formeerd naar de kosten van het L. O. en de opgaven die binnen zijn, gaan allen boven het bedrag van f 7.43. Als voor schot heeft het bestuur een bedrag van f 6.ontvangen, zoodat het nog toe komt een bedrag van f 1.43 per leerling. Het voorstel van B. en W. om dit be drag aan het schoolbestuur uit te kee- rei wordt aangenomen. Eveneens wordt met algemeene stemmen besloten voor 1930 een voorschot te verstrekken aan het schoolbestuur van f 5.50 per leer ling. Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur, wegens het overlij den van A. Buijs. B. en W. hebben op de voordracht geplaatst J. M. Buijs Azn. en M. A. J. v. Bokhoven. Met op een na algemeene stemmen wordt de heer J. M, Buijs benoemd. Een stem was blanco uitgebracht. De Voorzitter vvenscht den hr. Buijs geluk met zijn benoeming en vraagt of hij bereid is deze te aanvaarden. De heer Buijs verklaart zich daar toe bereid en dankt B. en W. dat zij hem nummer een op de voordracht heb ben geplaatst en den raad vöor het in hem gestelde vertrouwen. Ingekomen stukken: Besluit van Ged. St. waarbij goed keuring wordt gehecht aan de raads besluiten tot wijziging der gemeentebe- grootingen 19291930. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger op 12 Maart, waarbij alles in behoorlijke orde is. Voor de raadsleden wordt ter inzage gelegd het Verslag over den toestand van de gemeente over 1929. De Voorzitter zegt, dat zooals de heeren zich waarschijnlijk zullen her inneren, het gemeentebestuur een vor dering heeft gekregen van het gemeen tebestuur van Hedikhuizen, om te be talen het aandeel van deze gemeente in de kosten van de Bijzondere school, voor zoover kinderen uit deze ge meente die school bezoeken. Nu vraagt de gemeente Hedikhuizen de kosten te betalen over 5 jaar. B. en W. hebben hierover met het gemeentebestuur van Hedikhuizen gecorrespondeerd. Het col lege is van meening, dat de wet de ver plichting om te betalen niet op legt, wel erkent hebt, dat de billijkheid er niet en het was geen geest. Hij kwam dicht bij haar en boog zich over haar heen. „Blanche, lieveling! Ken je me niet? Ik ben het je vader!" „Vader!" riep zij, en terwijl zij haar armen uitstrekte, viel zij in zwijm aan zijn borst. „Mijn kind, mijn kind, snikte hij. Ik heb haar gedood!" „Neen, ouwe vriend,' zei de goede dokter, terwijl hij de tranen van zijn wangen veegde. „Van vreugde sterft men niet zoo gauw zij zal beter wor den!" HOOFDSTUK XVI BESLUIT. In denzelfden tijd, waarop dit alles in het kasteel voorviel, had Houzel, de jachtopziener zich gedragen als een krankzinnige. Een groote woede, ver mengd met vrees, vervolgde hem. Ge durende de lange nachten keek hij naar de vensters van het kasteel, waar hij wist, dat de gewonde officier lag; ver volgens als het dag werd, zwierf hij door de bosschen en langs de zee, een slachtoffer van zijn eigen wilde gedachten. Het was echter gelukkig, dat hij geen vermoeden had van wat er werkelijk in het kasteel gebeurd was, want, ais hij ook maar iets van de waarheid vernomen zou hebben, zou hij naar het kasteel gegaan zijn en het werk beëin digd hebben, dat hij begonnen was. Zooals de lezers alreeds gedacht heb ben, was hij inderdaad een moordenaar. Woedend door jaloezie en achterdocht, voor pleit. Het stond het college ech ter tegen dat de vordering werd inge diend over de laatste 5 jaren, als men gekomen was met een vordering voor het laatste jaar, zou er geen bezwaar tegen zijn geweest. Het is niet de schuld van het gemeentebestuur van Herpt, doch van Hedikhuizen, dat oor spronkelijk zelf heeft gemeend, dat het geen aanspraak op betaling kon ma ken. B. en W. hebben hierover advies in gewonnen, bij iemand die op publiek rechtelijk terrein zeer bekend is en de ze heeft gezegd, dat de gemeente niet tot betaling verplicht is. Nu gaat men evenwel uit een ander vaatje tappen. Zooals de heeren ook weten moet He dikhuizen bijdragen in de bouwkos ten van de Bijzondere school te Herpt en in de exploitatiekosten daarvan, voor kinderen die uit die gemeente de school hier bezoeken. Nu heeft de gemeente Hedikhuizen de vorderingen gecompen seerd Herpt heeft over 1928 te vor deren f 238.81 Hedikhuizen over de laat ste 5 jaren f273.333, zoodat er nog f34,52 te betalen blijft B. en W. heb ben deze kwestie met den noodigen aandacht overwogen en meenen, dat een dergdelijke handelwijze niet aangaat, en men zich die niet mag laten welgeval len. Het College stelt daarom dan ook voor van de gemeente Hedikhuizen in rechten te vorderen waarop de gemeen te aanspraak heeft. De heer v. d. Broek; vraagt of er veel kosten op kunnen komen. De Voorzitter antwoordt dat deze niet groot kunnen zijn, het is een gewone rechtbank zaak omdat het bedrag bo ven de 200 is. Het is bijna zeker, dat de gemeente Hedikhuizen zal verlie zen. Wethouder Verhoeven voegt hieraan toe, dat hij die verliest ook de kosten krijgt te betalen. Met algemeene stem men wordt hierop besloten het bedrag dat Herpt te goed beeft gerechtelijk van de gemeente Hedikhuizen te vor deren. Daar verder niemand iets voor de vergadering heeft, sluit de Voorzitter de vergadering. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 linnen beurs met inhoud alsmede een zakdoek en een huissleutel. Terug te bekomen by den Opperwacht meester der Kor. Marechaus;éa te Heusden. MET 28 000 EIEREN ER VAN DOOR. Even over de grens by 'sHeerenberg is in een bosch een auto gevonden, beladen met 28.000 eieren. Auto en eieren waren het eigendom van de Grma T. te Lichtenvoorde, die ze naar Duisburg had vervoerd. In een onbewaakt oogenblik zyn dieven er vandoor gegaan, maar zij hebben hun tocht door benzine gebrek moeten eindigen. o HARING OVERVLOED. Op de Zuiderzee werd zooveel haring gevangen, dat de markten overvoerd wer den, zoodat te Monnikendam de prjjs de laatste paar dagen daalde tot 4 cent per 200 stuks. EEN VISCHLADINgTvAN RUIM f 10.000 Zaterdag keerde de IJmuider stoomtraw ler »Corrie« met een groote vischlading van de Noordzee in de Visschershaven te IJmuiden terug. De opbrengst dezer lading bedroeg in den afslag aldaar niet minder dan f 10.221, aldus, een schitterende be- besomming voor een reis van ongeveer een week. Aangelokt door zulk een mooi re sultaat zullen ongetwijfeld binnenkort weer eenige van de opgelegde schepen zee kie zen. had hij het verraderlijke schot gelost, dat bijna een reeds gewonden man het leven gekost zou hebben. Toen de vijand dichterbij kwam, het district overrompelende, was Houzel een van de eersten onder hen, die te genstand boden en op denzelfden dag van de terugkeer van den Chevalier, werd hij gevangen genomen', toen hij zich verborgen had in de bosschen bij het dorp, na juist vanuit het kreu pelhout op eenige officieren van den vijand geschoten te hebben. Uit zijn schuilplaats te voorschijn gehaald, te genspartelend als een wild beest en luide zijn verraderlijke daad uitschreeuwende werden er korte metten met hem ge maakt. Hij stierf onbevreesd, en toen hij viel was zijn laatste woord de naam van zijn jonge meesteres. Het verhaal van den grooten oorlog, van het beleg en de treurige gebeurte nissen, die volgden, staat in de ge- schiedboeken vermeld. Doch eindelijk werd het weer vrede. Twee jaren waren 'voorbij gegaan toen, op den eersten dag van het nieuwe jaar er een feest maal was in het kasteel van Grandpré. Aan het hoofd van de tafel zal de Che valier de Gavrolles, gedeeltelijk ver lamd, maar overigens gezond. Tegen over hem zat zijn dochter Blanche, iets bleeker en treuriger dan vroeger, maar mooi als altijd. Aan zijn linkerhand za ten dr. Huët en de kleine pastoor, en aan zijn rechterzijde, met zijn oogen in eerbied en teedere liefde op Blanche ge richt, de Duitsche officier der Uhlanen. De Chevalier had zijn glas gevuld en sprak een toast uit. „Het oude jaar is in vrede geëindigd, moge het nieuwe jaar verdere, verge- D00DSLAG TE EINDHOVEN. Ruzie om een duif. Zondagavond is by een vechtparty voor een café aan de Tongelreschestraat te Eind hoven, zekere A, Smits zoodanig met een mes toegetakeld, dat hy spoedig aan de ge volgen hiervan overleed. Genoemde Smits, bijgenaamd »het Smidskec, een duivenliefhebber, bevond zich in het café van De B. aan genoemde straat in gezelschap van enkele personen, toen daar omstreeks halftien de 44 jarige gehuwde kapper A. H. B., wonende aan de Bosboomstraat, binnenkwam. Tus8chen Smits en B. bestond sinds eenige dagen ruzie over een duif, welke duif tegen een antenne-draad van B. zou gevlogen zyn met het gevolg, dat het beestje was gestorven. B. begon wederom over dit geval ruzie te maken, waarop S. hem te verstaan gaf dat by, nu B. dronken was, daarover niet wenschte te spreker. Er ontstond een woordenwisseling die zoo hoog liep, dat het tweetal elkaar uitdaagde en naar buiten g»Bg- Enkele minuten later bleek dat S. eeni ge steekwonden had bekomen, waarvan ééa in de linketborst en de andere in den tuik. De man is kort daarna overleden. Het Ijjk is naar bet lijkenhuis by het poütietureau overgebracht. Onmiddellyk daarop verscheen de com missars van politie met de recherche om het onderzoek in te stellen. B. had zich intusschen vrywillig bij de politie aangemeld. Hij heeft echter niet volledig bekend, B. zegt, dat hy het slacht offer ei.kele klappen heeft gegeven. Hij i3 aanstonds na het gebeurde naar huis ge gaan en had bloedvlekken op jas en broek. B, is in arrest gesteld. AMBTENAAR AANGEVALLEN. Zaterdagmiddag is de ambtenaar voor sociale aangelegenbeden te Deventer, de heer W. J. van 't Sant, bij het verlaten van zyn bureau aangevallen door den werklooze J. W. D. Deze bracht den heer Van 't Sant met een scherp voorwerp ernstige verwon dingen toe aan gelaat en linkerbovenarm, tengevolge waarvan de aangevallene be wusteloos ineenzakte. In zyn woning werd hy verbonden, Zyn toestand is niet levens gevaarlijk. Omtrent de aanleiding tot dezen aanslag vernemen wij, dat de heer Van 't Sant reeds des morgens met D. een verschil van meening had over het al dan niet uitbe talen van f 4 .50, waarop de werklooze recht meende te hebben, en waaromtrent de ambtenaar onderzoek had toegezegd. o— AUTO-ONGELUK BIJ EINDHOVEN. Zondagmiddag om vyf uur is op den weg tusschen Weert en Eindhoven nabij Leende, een ernstig ongeluk gebeurd. Komende uit de richting Eindhoven reed de heer G. Straz uit Oisterwyk met een matige snelheid, toen ter hoogte van de Ze ven Huizenc een motorryder met groote snelheid uit de richting Weert naderde. Waarschijnlijk tengevolge van de gladheid van den weg verloor de motorryder de macht over zyn stuur en reed recht op de auto aan. Het voorwiel van de motor- Gets sloeg om de bumper van de auto en de motorryder, de heer Kersten uit Weert, sloeg achterover van de Gets. Hij werd dood opgenomen en naar het ziekenhuis te Weert vervoerd. De auto werd be schadigd, doch de heer Straz bleef onge deerd. Volgens ooggetuigen treft den heer Straz geen schuld, aangezien de motorryder in de bocht van den weg te veel links hield. ving en eensgezindheid brengen. Vrede voor Frankrijk. Vrede voor de heele wereld." „Dat het zoo moge zijn" zeide Hart- marin. „De oude landgrenzen veranderen", ging de Chevalier glimlachend verder. Wie zou ooit voorspeld hebben, dat een woeste Teutone welkom zou zijn in dit kasteel van Grandpré. „Toch wil Blanche het zoo hebben, naar het schijnt." „Neen vader", riep Blanche blozende, „u was hetzelf, die naar Duitschland schreef'eu een vijand mee terugbracht." „Onder medischen raad", viel Huët in de rede. „Wel drommel, ik wilde niet nog een begrafenis hebben en daar de gezondheid van de juffrouw zoo slecht was schreef ik het eenige geneesmiddel voor. Een vroolijk gelach weerklonk. „Ik ben geen Teutone meer." Ik heb mijn nationaliteit, waar ik mijn leven vond in het kasteel van Grandpré. Hier zei de kleine pastoor: „Dat is allemaal goed en wel, maar als er nog eens oorlog kwam, wat dan?" „In elk geval", zei Hartmann, „ben ik voor altijd een invalide. Voor mij geen vechten meer. Ik blijt met mijn lieve verpleegster bij de ka chel, en als er ooit weer oorlog komt, zal ik zeggen „Vrede voor Frankrijk. Vrede voor de heele wereld." riep de Chevalier. En allen dronken op deze welgemeen de toespraak. EINDE. i i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6