Tuinbouw. Plaatselijk Nieuws der gemeente ontsproot het uitgestrooide Baad, en opnieuw ontstonden onaangenaam heden tengevolge van vriendschapsbetrek kingen, welke de geestelijke verzorger met den voorganger van andersdenkenden on derhield. Een voorval op de onderhavige saak betrekking hebbende, deed de maat overioopen. Naar het oordeel namelyk van den predikant zouden behoeftige cudjes door huren tydens een brand beroofd zyo gewor den van bun spaarpenningen ten bedrage van f 700, terwijl de beide diakenen te kort schoten in de verzorging van den ouden man wiens vrouw, door tobben over het geleden geldelyk verlies, vry spoedig na bet gebeur de gestorven was. Na eerst getracht te hebben de kerke lijke armenverzorgers te bewegen om gevolg te geven aan de bun by kerkeraadsbesluit opgelegde verplichting, waarop naar zijn zeggen zeer onvoldoende gereageerd werd, ontlaste bij zyn verbolgenheid daarover in een courantenepistel, dat in verschillende bladen in de Betuwe en Brabant geplaatst werd. Door dit artikel, achtten zoowel de beide diakenen alsook 'n echtpaar, dat van dief stal beschuldigd werd in sterke mate bun eer en goeden naam aangetast en deden dientengevolge by de Justitie te Tiel een klacht. In het bewuste artikel wordt gezegd, dat ki October 1928 by den grooten brand in het dorp een buurvrouw van den ouden Piet van Malsen en diens blinde vrouw Antje het echtpaar bestal van f 700, al de spaar duitjes, hetgeen de oude man met eigen oogen zag. Het vrouwtje stierf van narig heid en de oude man durfde niets te zeggen uit schaamte omdat hy zich steeds armer had voorgedaan dan hy was. Maar aan één persoon werd het verhaal gedaan en zoo kwam de zaak aan 't licht. De stelende buren konden niet ontkennen, maar gaven een onderhandsche acte af om >óór 1 Mei 1929 de f 700 terug te geven. Toen de zaak desondanks voor de rechtbank kwam werden de stelende echtgenooieD na een verklaring der beide diaken buiten vervol ging gesteld en was de bewuste acte op onverklaaibare wijze verdwenen. Na de buitan-vervolging-stelling kwam de acte echter weer te voorschyo. Tegelijk drongen de diakenen de dievegge van den ouden Van Malsen als verzorgster op. Toen echter bleek dat de oude man in veertien dagen geen warm eten gehad had, stelde de domii.é zich in verbinding met het Burgelijk Arm bestuur, dat den ouden man een behoorlyke verzorging gaf, zoolang de domii.é te maken bad met den katholieken armmeester. Niet aoodra echter trad by toerbeurt weer een Herv. armmeester op of het B. A. weigerde elke hulp. Het slot van het schrijven is een beroep op het publiek om hulp voor den bestolen man. Ia verband met dit schrijven werd ds. Dykstra voor veertien dagen geschorst, waarvan het hooger beroep voor het Prov. Kerkbestuur op 7 Mei behandeld wordt. Donderdag kwam deze zaak voor de Tisl- jche rechtbank. Verdachte erkende het ten laste gelegde, maar voerde als grond aan, dat hij het als zyn plicht als mensch en geestelijk herder voelde om op te komen voor de belangen van de beide oude bestolen snenschen. Het O.M., waargenomen door mr. I. Toutenhoofd, prees de booge opvatting, welke verd. van zija voornaam ambt heeft maar laakte de manier, waarop hij te werk ging. Spr eischte wegens beleediging der diake uen f 60 boete subs, vyf dagen hechtenis en in die van het echtpaar f 40 boete subs, vier dagen hechtenis. Verdachte schetste in een zeer uitvoerig verweer het g ïocrimineerde epistel als een scri de coeurc. Niemand willende beleedi- gen, stelde hy zich voor op duidelyke wijze een schandaal te schetsen. Tenslotte voerde verdachte aan zich door geen enkel straf- artikel te laten weerhouden om het recht te zoeken en te vioden. De rechtbank wees verd.'s verzoek om toegelaten te worden tot bet bewys van waarheid van zyn stellingen af en bspaalde Se uitspraak op 8 Mei a.s. door brand vernield. Tot drie uur was er een Indisch feest gevierd ten bate van bet Roode Kruis. De directeur van het gebouw, de heer Padberg, bad om kwart voor vyf de laatste ronde gedaan en alles in orde gevonden, half zes werd by door een politieagent in zyn nabijgelegen woning gewaarschuwd dat de vlammen uit bet dak van «Concor- diac sloegen. De voorpui, zjjmuren en bet achterge bouw zjjo gespaard gebleven. Nagenoeg alles was verzekerd. Het ge bouw en de inventaris waren op bsurs- polis verzekerd tegen f 700 000. AUTO TETWATER. Een doode. In de nacht van Zaterdag op Zondag is te Amsterdam een particuliere auto op de Hobbemakade ia het water van de z.g. Boerenwetering geraakt, Da chauffeur, de 23-jarige W. H. Bakker kwamdaarbyom het leven. De auto kwam uit de Balthazar Florisstraat gereden en moest blykbaar voor een van de Hobbemakade uit de richting Rijksmuseum aankomende auto, die te veel links van den weg hield, uitwyken. Ver moedelijk beeft de chauffeur van de ver ongelukte auto de macht over het stuur verloren. Hij moet met groote kracht tegen de brugleuning zyn aangereden, want deze leuning is over een breedte van 10 M aan beide kanten afgebroken. Voorbijgangers snelden onmiddellijk te hulp. In roeibootjes voer men naar de plaats des onheils en trachtte men den chauffeur uit den wagen, die gekanteld in het water lag, te halen. Toen men den man bevryd had, bleken echter de levens geesten reeds te zijn geweken. De brandweer, die gewaarschuwd was, verscheen spoedig met den reddingswagen, waarna onder leiding van den brandweer commandant, den heer C. Gordijn, de auto op het droge werd gebracht en daarna naar het bureau van de verkeerspolitie ter onderzoek werd gesleept. Het lijk van den verongelukten chauffeur is per autobrancard naar het Binnengast huis vervoerd. BRANDSTICHTING^"TE KERKRADE. Zaterdagavond is onder de gemeente Kerkrade brand uitgebroken in de schuur van den vrachtrijder Bsrtholet. De schuur is tot den grond afgtbrand. Even later brak op 200 meter zijde van de straat brand uit in de schuur van den landbouwer Lortlje. De schuur was weldra één vuur zee en is eveneens uitgebrand. Zes koeien en eenige varkens kwamen in de vlammen om. De aangrenzende boerderijea konden behouden blyven. Het staat vast dat ook deze heidebranden zyn aangestoken. De laatste maand zyn, in de omgeving van Kerkrade, meer dan tien branden aange stoken, alle in schuren achter boerenwonin gen. Men is er ook ditmaal niet in ge slaagd den dader te achterbalen. PRINS HENDRIK. Uit Rome wordt geseind, dat Z. K, H. Prins Hendrik der Nederlanden na Zijn bezoek aan de jaarbeurs te Milaan, ook een telegram heeft gezonden aan den Ita- liaanschen koning, waarin Hij dezen als patroon van deze jaarbeurs zyn gevoelens van diepe bewondering uiteenzette, voor de prachtige praestaties van het Italiaat - sche volk, dat met groote vaderlandsliefde eiken dag opnieuw de glorierijke tradities van het land bevestigt. Koning Victor Emanuel antwoordde en dankte voor de hoffelijke woorden van den Prins en seinde, dat 's Prinsen telegram voor hem een reden was om trotsch te zyn op de Italiaansche nati. OPLICHTING. Te Winschoten is de 56 jarige J. K boekhandelaar, terzake van oplichting voor f 800 ter beschikking van de justitie ge steld. MOTORFIETS TEGEN AUTOBUS. De heer Wulp werd Zondagavond op den Rotterdameche weg te Delft met zija motor met zjjspan aangereden door een auto. Zyn echtgenoote werd uit de zyspan ge slingerd en kwam terecht tegen een C.A.B.- bus. Met een lichte herschenschudding werd opgenomen. Per auto werd mevrouw W. naar huis vervoerd. De heer W. be kwam eenige lichte verwondingen. I o VECHTPARTIJ. Vrijdagnacht kwam de 40 jarige J. E. van Rietveld te Delft, aan de politie mede- deelen, dat aldaar met messen was ge vochten. Inmiddels ontmoette een agent den lo3werkman J. K., die hevig aan neus en handen bloedde. Het bleek dat E., die aan het politiebureau kwam, K. met een mes had bewerkt, waarby twee pezen van de vingers waren doorgesneden, terwyl een diepe snede over den neus was toege bracht. De politie beeft E. in bewaring gesteld, terwyl K. in het gasthuis ter ver pleging is opgenomen. FEESTZAAL UITGEBRAND. Het bekende feestgebouw »Concordia« te Bussum is Zaterdagnacht b'jna geheel DE SPINAZIE BIJNA WAARDELOOS. Als een bewijs, dat de spinazie thans bijna waardeloos is, kan gemeld worden, dat een tuinder uit Santpoort een hoeveel heid van 100 kistjes spinazie te Baverwjjk op de veiling aanvoerde, waarvoor hy f 10 ontving. Verminderd met het rylooD, huur van de kistjes en het veilinggeld bleef er slehts f 2 30 over. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Het 13-jarig zoontje van den arbeider C. Drubbel te Amstelveen kwam Zaterdag middag by het passeeren van een rijden den vrachtauto van de firma Eyssens te val len. De jongeD was op slag dood. Of hy met den wagen in aanraking is gekomen, dan wel of de oorzaak in den val moet worden gezocht, is niet zeker. Zal de tuinbouw in 't Land van Al- tena, die nog op kleine schaal wordt gedreven, maar reeds levensvatbaarheid toonde, voordeelen afwerpen, dan moet, na toepassing van goede cultuurmet hoden, eveneens worden gezorgd voor doelmatige regeling van vervoer en af zet der producten. Nu valt in deze streken op, te mer ken, dat naast verzending naar veilin gen, ook nog verkoop aan particulieren plaats vindt. Het eerste is te prefe- reeren als men Iet op den tijd, dien de kweeker kwijt is door het venten zij ner producten. Bovendien moet hij zich geheel richten naar de eischen van hef publiek en kan dus niet steeds die producten verbouwen, waarvoor zijn grond juist geschikt is. Het koopend publiek bepaalt hem, welke cultures moeten verbouwd "en vraagt niet naar al- of niet geschiktheid van den cul tuurbodem. Worden hierbij de groote afstanden, die dorpen van elkaar liggen, en de weinige bevolkingscentra-van-beteekenis in 't Land van Altena in rekening ge bracht (immers flinke industriesteden met groote bevolking ontbreken) dan zal voor deze streken de verzending naar veilingen wel de beste verkoop methode zijn. Daar nu de cultuur in deze streken nog zoo jong is, moet de tuinder al lereerst zorg dragen, die producten te verbouwen, die in gemakkelijke richting gaan. De aardbei is zoo'n plant, die hiervoor in aanmerking komt. Terwijl verder de combinatie sla met bloem kool, met als tusschenteelt de stokboon aan te bevelen is. Verder den verbouw van erwten met als voorteelt radijs ot spinazie. Verder moeten de tuinders zorgen voor krachtig pootgoed, opdat de exemplq^en krachtig worden. Vooral groote soorten aardbeien zijn gewild. Jammer, dat deze nog niet meer onder glas geteeld worden, want van den kouden grond kan de aard bei slechts beperkten tijd geplukt en dan nog laat. Gevolg daarvan, dat dan de groote toevoer aan de markten de prijzen zeer drukt. De kweeking onder glas brengt vaak dit voordeel mede, dat de vruchten grooter en mooier van kleur worden. Legt men nu een bak aan voor den teelt van aardbeien, dan zorge men voor een beschut plaatsje in den tuin, hou- he den grond los, verhooge de aarde in den bak, zoodat overtollig bodemwater wegvloeit, waardoor de temperatuur van de bakaarde stijgt. Nog ziet men wel eens, dat de kwee ker het glas bestrijkt met een of an dere stof, tot tempering van 't zonne licht. Hij vergeet daarbij echter, dat juist het zonnelicht de assimilatie de plant bevordert. Tempering beteekent derhalve vermindering van assimilatie. Op al zulke factoren lette de kwee ker, teneinde een goeden oogst te be vorderen. o Wanneer in het heel vroege voorjaar gansch de natuur nog een wintersch aanzien heeft, en de bladertooi mist, gloeien u op kleine plekjes in het Land van Altena reeds de bloeiende bolge wassen tegen en jaarlijks wordt de streek voor deze cultuur in gebruik genomen, als gevolg mede van den landbouwcrissis vergroot. Wie ze bewonderen wil, moet er een reisje voor over hebben. Te Sleeuwijk op een terrein, dichtbij de Merwede gelegen, te Almkerk op een perceel gronds in de buurt van de „Koppel hoeve" en te Genderen, langs den weg van hier naar Eethen, doen u zien de tulpen- en narcissenbloei. En de overweldigende pracht der heerlijkste kleuren houdt uw oog geboeid. Zoo is reeds in het Land van Altena van deze bescheiden plaatsjes te ge nieten, en is ook voor deze cultuur de bodem geschikt gevonden, al zal de kvveekkunst nog vele factoren naar voren moeten schuiven, voor doelma- tigen teelt. Bollen kunnen echter niet jaar op jaar gekweekt worden. Vandaar dat de ze streken hier tevens voor groenten- teelt moeten gebezigd worden. De bollenteelt kan goed afgewisseld worden met den verbouw van wortelen, boonen, salade of kool. Het doel der kweekerij is ze te be stemmen als handelsgewas. Na het roo ien, drogen en verwijderen der jonge bolletjes, worden de moederbollen ver kocht en de jonge exemplaren voor ver deren teelt gebruikt. Voor lichting vooral bij verdere uit breiding van deze cultuur, die zoo hoo- ge eischen stelt aan de bekwaamheid van den kweeker, zal in de toekomst dringend noodig zijn. Vooral de teelt van leliën, gladiolen etc. eischt meer vakkennis van den tuinder dan de tulp. Wat is nu 't groote voordeel van den teelt dezer bollen? Er blijft ge regeld vraag naar bestaan. De bol is gevuld met revervevoedsel. Dit is dan ook een der redenen, waarom hij zoo vroeg groeit. Is echter dit voedsel ver bruikt, dan moet de bol sterven en de bloemliefhebbers verlangt andere. Zelf kan hij, door gebrek aan technische kennis meestal de jonge bolletjes niet opkweeken. Het genomen initiatief tot den bol lenteelt, in 't Land van Altena is dan ook zeer zeker toe te juichen. H. P. v. 1PEREN. Almkerk. deDsche Hengelsport vereenigirgv. Vooraf werd eene bijeenkomst gehouden met de hulpcontroleors van bet gebonden concours. De voorzitter bracht vooreerst een woord van dank aan de secret taris der vereenigiDg den heer v. d. Donk voor de vele werk zaamheden van den zoo in alle opzichten geslaagden wedstrijd dank bracht hy aan de leden en hulpcontroleurs, die allen mede gewerkt hebben tot het welslagen van dezen wed3tryd. De deelnemers waren alleD tevreden over de regelirg en de prachtige prijzen welke hiervoor waren beschikbaar gesteld Na eeDe tractatie werd om 8 uur de vergadering geopend, waarna na goedkeu ring der notulen, de secretaris verslag uitbracht omtrent de 6aarcieelen toestand van het gehouden concours. Tot hel na zien der rekeningen en bescheiden werd eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren Doedijos, Couwenberg en van Elk. De penningmeester bracht rekening en ver antwoording uit vau het afgeloopen dienst jaar, welke door de commissie was nage zien. Deze commisie bracht daarvan ver slag uit, dank brengend aan den penning meester voor zyn financieel beheer en alles in orde was bt vinden en een batig saldo te boeken is. Tot bestuursleden werden na gehouden stemming herkozen de heeren M. van Diggelen, penningmeester, F. van Eeuwyk en Baayens, Commissarissen. Tot bode werd herkozen de heer van Helden, tot afgevaardigden naar de Bondsvergadering te Utecht werden daarvoor aargewezen de heeren Schmiehausser, Voorzitter en J. d. Donk secretaris. Bij de rondvraag weid een voorstel ingediend voor een vast club lokaal, weik voorstel in de volgende ver gadering zal worden behandeld. Na ver schillende besprekingen sloot de voorzitter onder dank de jaarvergadering. Voor de Piuimveerereen. «Heusderi en Omstreken werden op de Geldermalsen- sche Eierveiling, dato 25 April, geveild Witte eieren f 4 50 per 100 stuk®. B uir.e eieren f 4 70 per 100 stuks. Hen eieren f 4.per 100 stuks. Da Emmabloem-eollecte op Zaterdag gehouden, heeft f 46 47y2 opgebracht. met zijn fiets in aanrijding met een der kerkgangers, met het gevolg dat hij in een diepe moddersloot terecht kwam. AMMERZODEN. De T.B.C.-commissie alhier deelt mede, dat de opbrengst der Emabloem- collecte is in de gemeenten: Neder- hemert f 123.61, Kerkwijk f 50.17, Am- merzoden-Well f 88.75. Een woord van hartelijken dank aan de ijverige verkoopsters en milde geef sters en gevers. BABYLONIëNBROEK. Op a.s. Woensdag 30 April hopen Jan Bonis en Elizabet Dekker, hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken, terwijl a.s. Donderdag 1 Mei Johan- teren hunne 40-jarige echtvereeniging nis van Dijk en Wilhelmina v. Din- hopen te herdenken. CAPELLE. Door den architect, den heer Mi chael, werd aanbesteed het bouwen van een landbouwerswoning met schuur aan de Nieuwvaart voor den heer Th. Kluij- tenaar, waarvoor als volgt ingeschreven werd J. Quirijns, Capelle f5640 H. Spuijbroek, Raamsdonk f5515 A. Molenwijk, Raamsdonksveer f5475 H. M. Kramer, Waalwijk f5400 Kleinloog en v. Oversteeg, Vrijhoeve-Capelle f5245 A. de Grauw, Waspik f5238 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f5095 Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. In opdracht van Adr. Boeser het bou wen van een landbouwerswoning en schuur aan de Zandschel, waarvan de begrooting f4200.bedroeg en waar voor als volgt ingeschreven werd: P. de Grauw, Waspik f 4758 Adr. Roovers, Waspik f4719 C. Michael, Vrijhoeve-Capelle f4500 Kleinloog en v. Oversteeg, Vrijhoeve-Capelle f4235 J. Quirijns, Capelle f4212 H. M. Kramer, Waalwijk f4100 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Onze dorpsgenoot H. W., werk- zaam op een schoenfabriek te Waal- Bij verschillende personen alhi;r, j wijk, had aldaar het ongeluk met zijn werden de bollen van de sneeuwklok- duim bekneld te geraken onder een jes opgekocht. Kleine perceeltje brach- machine, zoodat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. De postduivenver. ,„De Lucht vaart" hield vorige. Zondag een wed vlucht met oude duiven vanuit Quie- vrain. De uitslag was als volgt: A. Zwart 1—5—22; M. Mesch 2—4 —7; H. Rozenbrand 316; G. Tref fers 6—9—11; J. Treffers 8—14—18; H. Spierings 1013; M. Verduijn 12 —19; G. Vos 15—17—20 en J. Spie- ANDED. ten f 20 tot 40 op, Door den Andelschen Landbouw- cursus werd overgegaan tot den aan koop van een schoftelmachine. De prijs der aardappelen is stij gende en er wordt reeds f 2.per mud besteed. Handel vlugger. ALMKERK. 24 April j.l. hield de burger wacht alhier, een algemeene ledenver gadering in de zaal van café Dekkers, i nnSs Na afloop werd voor de leden en niet-leden een film gedraaid, betreffen de Zuid-Airikaansche toestanden. Een groot aantal aanwezigen maakte van de gelegenheid gebruik, de gratis-voor stelling bij te wonen. Jammer, dat door eenige stoornis in het mechanisme, de geregelde vertoo ning nogal eens moest onderbroken worden. Niettemin bleef 't overgroote deel van het publiek zijn geduld be waren, zoodat omstreeks 10 uur deze vergadering onder dank aan den heer C. de Jong, gesloten kon worden. Van de vertoonde „acten" moet voor al genoemd worden, de druivencultuur Iemand die bij hem was ma'nkeerde J.l. Zondag hield de postduivenver. „De Luchtvaart" een wedvlucht vanuit Vilvoorden. De uitslag was als volgt: h. v. Kampen 111; A. Versteeg 2 - 7; H. Dekkers 3—19; H. Rozenbrand 4—10; A. Zwart 5—8—15—22—23; G. Vos 6; H. Spierings 9; J. Trefters 12—13—18; J. Versteeg 14—16—20 en M. Mesch 17—21—24—25. DUSSEN. De wegwerker Th. van der Pluijm is bij het hevig onweer door den blik sem getroffen en was onmiddelijk dood. HEUSDEN. In het St. Antoniusgasthuis overleed in den gezegenden leeftijd van byca 93 jaren de heer Me'z, oud-ambtenaar bij de S.S. De overledene was een der oudste ingezetenen der stad, zoo niet de oudste. Dinsdagavond 22 April werd in «Hotel Cor cordiseen ledenvergadering tevens jaarvergadering gehouden der «Heus- uitgeoefend in hoofdzaak in de Zuid- Westelijke Kaap van Zuid-Afrika. Een groot gedeelte van den druivenoogst aldaar wordt door meer of minder moderne machines tot wijn en brande wijn verwerkt, terwijl gekneusde exem plaren in de fabrieken worden ver werkt tot jam's en vruchtensappen. Verpakking, enz., alles was met groo te nauwkeurigheid duidelijk te volgen. Ook de kleine maisbouw-film, was zeer interressant. In ,t leven van den inwoner van Zuid-Afrika, speelt ook deze een grooten rol. Na den bodem te hebben geploegd, wordt ,t zaad uit gezaaid, zoodanig, dat tusschen de op schietende planten goede ruimte over blijft, voor het bewerken van den bo dem en het verwijderen van ,t veel vuldig opschietende onkruid. Rijpe maiskolven worden, na uitge broken te zijn, naar de boerderij ge voerd, waar ze dienen tot voedsel van den geheelen veestapel. Andere kolven gaan naar de fabrieken voor de berei ding, o.a. van stijfsel, glucose, etc. De derde film betrof de verkeers middelen in Zuid-Afrika en vertoonde een spoorbaan, voerend door schilder achtige streeken en tunnels. De boeren bedienden zich nog veel van den os senwagen. In de pauze werden nag uitgereikt een rapport van de commissie van on derzoek, betreffende de mogelijkheid, van emiratie van Nederlandsche land bouwers naar Zuid-Afrika, uitgebracht aan de Nederlandsch Zuid-Afrikaan- sche Vereeniging en de Vereeniging Zuid-Afrikaansche Voorschotkas, en een geschriftje getiteld: „Farming opportu nities in South Africa" dat echter voor de meeste aanwezigen weinig waarde bezat. A.s. Zondagavond 6 uur, hoopt Ds. Hakman alhier, voor de Geref. Zendingver. in de Geref. kerk een rede te houden Toen j.l. Zondag, de kerkgangers v. d. Geref. kerk alhier, huiswaarts keerde kwam een zoon v. d. heer de G. niets. GORINCHEM. Veilingvereenigiog »G. en 0.« Veiling van 28 April. Spinazie il/2— 4 cl. Postelein 43"45 ct. Stoofsla 1213V2 ct. Zore appelen 1617 ct. Aardbeien f 4 32. Wortelen 2 ct. Kroten x/2 - 1 ct. Witlof 24 ct. Alles per K.G. Radijs (2,00—f2,80. Selderie f 1,00—fl,50. Raapstelen f 1, Wortelen f5,50—f 10,—. Prei f 1, Alles per 400 bos. Bloemkool I f 15,00f 26, Bloemkool II 15,00f 13, Kropsla I f3,00f6,80. Kropsla II f 1,50 f3, Violen f 1 20f 1,50. Roodekool f 8,00f 9, Alles per 10C stuks. Men is thans druk bezig om het vei- lirgsgebouw, hetwelk vorig jaar reeds aanmerkelijk werd uitgebreid, weer over de gebeele leDgte te vergrooten. Het wordt nu een zeer groote veiliDg. GEERTRUIDENBERG. - Bij een zeer hevig onweer, dat >oven deze gemeente woedde, zijn twee 'andbouwers, die op het veld werkte» door den bliksem getroffen. Een hunnet; werd gedood, een ander verlamd. '8 GRAVENMOER. Bij besluit van den Heer Com missaris der Koningin in de Provin cie Noord-Brabant d.d. 22 April 1930 is met ingang van heden tot veldwach ter dezer gemeente benoemd de hee£.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2