Ingezonden. Plaatselijk Nieuws I tusschen de beide mannen, die in een vechtpartij ontaardde. Van B. heeft zijn zwager met een mes, dat hij mede naar beneden had gebracht, driemaal gesto ken, in de kaak, in de rechterpols en in den rug tusschen de beide schou derbladen. Van A. is gillend weggeloopen en daarna in elkaar gezakt. Hij is bij de buren binnengedragen en toen naar het ziekenhuis overgebracht. Vermoedelijk zijn een der longen ge raakt Van B. is in zijn woning gearresteerd. Hij heeft bekend en is opgesloten. Het j mes is in beslag genomen. Het schijnt wel vast te staan, dat Van A. het eerst heeft geslagen. De toestand van den gewonde was Zondagavond onveranderd ernstig. EEN OVERVAL OP DE HEI. Na zes dagen het vermiste slachtoffer thuis teruggekeerd. Sedert 2 Mei werd zekere M. A. te Schayk vermist. Naar „Het Huisgezin" uit Schayk verneemt is A. wederom al daar teruggekeerd. Volgens eigen verklaring is M. A. toen hij zich per fiets van Mill naar Schayk begaf, in de hei onder Reek ongeveer ter plaatse van de Landvoort dcor twee personen aangevallen. A. wilde zich nog verdedigen en her innert zich ook één van de aanranders een schram te hebben toegebracht. Wat. toen gebeurd is weet hij niet. Ook niet j hoe lang hij in bewusteloozen toestand verkeerd heeft. Toen hij wederom tot zich zelf 'kwam voelde hij hevige pijn in het hoofd en kwam tot de ontdek king dat z'n fiets, jas en portemonnaie verdwenen waren. Hij kon zich niet herinneren hoe lang hij aldus gelegen had. In dieptreurigen toestand heeft het j slachtoffer zich naar z'n schoonouders voortgesleept, waar hij Woensdag avond om circa 9 uur aankwam. A. moet zes dagen bewusteloos zijn ge weest. De man weet nog precies de plaats aan te wijzen waar de overval is ge schied en ook de plaats waar hij tot bewustzijn is gekomen, zoodat de schur ken, toen zij dachten dat A. wel zou sterven, hun slachtoffer hebben weg gesleept. A. meent ook goed gezien te heb ben dat de bandieten beiden een hoed droegen. De blijdschap van z'n jeugdige vrouw over dit wederzien laat zich denken. HET OCTROOI-PROCES OVER DE LOEWE-LAMP DOOR PHILIPS GEWONNEN. De Rechtbank te Amsterdam heeft vonnis gewezen in de inbreukprocedure, hangende tusschen Philips en Lehners Handelsmaatschappij, de importrice der Loewe-lampen. De Rechtbank heeft beslist, dat deze lampen inbreuk beteekenen op Ned. Oc trooi 13345. Gedaagde werd mitsdien veroordeeld tot schadevergoeding, na der op te maken; verder tot het betalen van 1 5 voor elke lamp type 2HF en vanl, Q.50 voor elke lamp 3NF, die zij alsnog wederrechtelijk in het ver keer mocht brengen en tenslotte tot het betalen van f2500 voor proceskos ten. Deze beslissing is mede daarom van zooveel belang, omdat de schakeling voorkomende in de Loewe-lamp nauw keurig dezelfde is als die voorkomende in alle radiotoestellen met z.g. weer standsversterking. DE GROOTSTE~~WAL VISCH VA AR DE R TER WERELD TE VLAARD1N- GEN. Zondagmiddag circa half twee is aan de Nieuwe Matex te Vlaardingen aan gekomen het Noorsche tankschip „Kos mos", de grootste walvischvaarder als het grootste thans bestaande tankschip ter wereld. Het schip meet 22.500 ton, is 554 voet lang en 77 voet breed. Het schip is geladen met 116.000 vaten traan in tanks, dit is 19.333 ton, afkomstig van in het Zuidpoolgebied, Rosszee, gevangen walvisschen. Deze lading ver tegenwoordigt een waarde van circa zes imiliioen gulden en is de grootste lading walvischtraan, welke ooit is vervoerd in één zending. De diepgang van het schip bedraagt niet minder dan ruim 10 meter, zoodat de vloed moest worden afgewacht, alvo rens het mogelijk was om de boot met behulp van een zevental sleepbooten binnen te brengen. Uit den aard der zaak was de belangstelling voor het binnen brengen van dezen kolossus zeer groot. VERKEERSONGEVALLEN. In het Diaconessenhuis te Arnhem ïs overleden de 39-jarige Van Zetten, die eenige dagen geleden te Lent door oen auto is aangereden, toen deze moest Uitwijken voor een anderen auto en door de verblindende lichten van dezen (wagen den wielrijder niet gezien had. iTe Limmel bij Maastricht is een Hnan van ongeveer 60 jaar door een auto, bestuurd door Dohmen uit Kerk- rade, overreden en gedood. DOOR EEN SCHOMMEL GETROF FEN. Zondag de eerste dag van de voor- jaarskermis te Bergen op Zoom ge beurde een droevig ongeval. Een zoon van den heer J., die met zijn schommel een standplaats inneemt werd door een schommel getroffen, die hem aan de hersenen raakte. Hij werd van het verhoog afgeslingerd èn in den wagen binnengedragen. Zijn toestand was echter zorgwek kend. waarom de behandelenden dokter hem in het Algemeen Burger Gast huis liet opnemen. ONDER ZAND BEDOLVEN. Vader door zijn zoon gered. De landbouwer J. Kok te Lemselo bij Oldenzaal was bezig met zand del ven uit een ongeveer drie meter diepe kuil, toen plotseling een groote massa aarde omlaag stortte, waardoor K. ge heel bedolven werd. Een 14-jarig zoon tje van K. stond naast den kuil, toen het ongeluk gebeurde. De jongen kon eerst geen spoor van zijn levend be graven vader ontdekken, doch bij nauw keurig toekijken, zag hij wat hoofd haar uit het zand steken. Dadelijk be gon de jongen nu zijn reddingswerk en het mocht hem gelukken, zijn vader, die reeds bewusteloos was, te redden. Toen het bewustzijn terugkeerde, kon de man naar huis worden vervoerd- Hij had een gebroken heupbeen opge- loopen. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE BLOEMENDAAL. Zondagmiddag is op den Duinlustweg te Bloemendaal een ernstig ongeluk ge beurd. De 23-jarige motorrijder M. de V., kwam met zijn motorrijwiel op de zitting waarvan de 22-jarige mej. G. B, had plaats genomen, de oprit van de buitenplaats „Koningshof" afrijden. Ter zelfder tijd naderde een autobus van de „Bloemendaalsche Autobusonderne ming" en alhoewel beide bestuurders signalen gaven, bemerkten zij elkaar te laat. Het motorrijwiel botste met kracht tegen de autobus op waardoor de bestuurder en de duorijdster met geweld van het motorrijwiel werden geslingerd en tegen den grond sloe gen. De V. bekwam een gecompliceerde beenbreuk en mej. E. een zware hersen schudding. Beiden werden naar het Diaconessen- ziekenhuis te Haarlem overgebracht. De toestand van mej. B., was zorg wekkend. Hef motorrijwiel werd ernstig be schadigd. AANRIJDING NABIJ ROERMOND. Een wielrijder en drie inzittenden van een auto ernstig gewond. Zondagmorgen heeft op den Maas trichter weg onder de gemeente Roer mond een ernstige aanrijding plaats ge had tusschen een luxe auto, komend uit de richting Roermond, en bestuurd door den heer Witteveen, en een wiel rijder, G. Timmermans, wonende te Lierop, die eveneens uit de richting Roermond kwam. Ter hoopte van ge noemd dorpje reed T. eensklaps naar links en stak den weg over, zonder te voren een teeken van verandering van richting te hebben gegeven. Hij werd door de achter hem rijdende au to gegrepen. De auto-bestuurder die door naar links uit te wijken nog tracht te de aanrijding te voorkomen, kwam met zijn wagen tegen een langs den weg staande hoornen terecht. T. werd zeer ernstig gewond, terwijl de autobe stuurder alsmede de bij hem inzittenden Manasse, 48 jaar en mej. Bertha San- nuhl, beide wonende te Berlijn, even eens ernstige wonden opliepen aan hun hoofd. De vier verwonden werden door een passeerende auto naar het Louisa- huis te Roermond overgebracht. De drie inzittenden van de auto wer den verbonden en daarna naar Heerlen vervoerd. De toestand van den wielrijder was zeer ernstig. BOTSING. Door dronken automobilist veroorzaakt. Op den Rijksstraatweg tusschen Naarden en de Hakkelaarsbrug heeft Zaterdagavond een botsing plaats ge had tengevolge van den beschonken toestand, waarin een automobielist ver keerde. De architect Warners uit Am sterdam kwam uit de richting Naar den met zijn auto, toen hij plotseling in den flank werd aangereden door een auto uit tegenovergestelde rich ting. Het liep af met lichte beschadi ging der beide wagens. De politie heeft tegen den beschonken automobielist G. W. G. uit Baarn, proces-verbaal opge maakt. WEG DORDRECHT7—'s-HERTOGEN- BOSCH. Een veer bij Kop van 't Land. De Prov. Staten van Zuid-Holland hebben 19 Nov. 1929 in handen van Ged. Staten om prae-advies gesteld het adres van B. en W. van Dordrecht, houdende verzoek om aanvulling van het Provinciaal Wegenplan in dier voe ge, dat een rechtstreeksche verbinding van Dordrecht naar „Kop van het Land" aan de Nieuwe Merwede tot stand zou worden gebracht. Op grond van het door den hoofd ingenieur uitgebracht gunstig advies zijn Gedep. Staten tot de conclusie ge komen, dat aanvulling, van het Provin ciaal Wegenplan, als vorenbedoeld aan beveling verdient. De op het Provinciaal Wegenplan te brengen weg toch zal de korste ver binding tusschen Den Bosch en Dor drecht vormen en zal, naar mag wor den verwacht, een belangrijk deel van het autoverkeer tusschen het industri- eele Oost-Brabant en Rotterdam tot zich trekken en derhalve worden een nieu we verbinding voor doorgaand ver keer met motorrijtuigen. Het gemeentebestuur van Dordrecht is zóó van de toekomstige beteekenis van den weg overtuigd, dat het f 143.000 voor de inrichting van een veer bij Kop van 't Land beschikbaar heeft gesteld. Ged. Staten stellen dus voor, het Provinciaal Wegenplan met dezen weg aan te vullen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Hooggeachte Redactie. Gezien bet Raadsverslag der gemeente Rijswyk van 3 Mei, noopt mg eenige plaats ruimte in uw veel gelezen blad te vragen, bg voorbaat mjjn dank. Ik lees daar eventjes dat de Burgemeester zegttoen de Bizondere School aanbangig werd gemaakt bad ik de gedachte dat 3/s voor Bizonder Onderwijs zou zyn en 1/s voor Openbaar Onderwijs, het bleek toen ecbter dat slechts 8 ingezetenen voor Open baar Onderwijs waren. De Bargemeester vergeet evenwel er bjj te zeggen, of zjj, die de gemeente zjjn omgegaan hem in den waan gelaten hebben en niet tegen hem gezegd hoe zy het zoover gebracht hadden. Nu dat wil ik dan wel eens uit leggen, want mgne meening is dat niet slechts Y3 m*ar "el 80 °/0 van Rjjswjjk er voor had geweest om de school te laten zooals ze was. Het was nog slechts in 'tbagin voor handteekeningen verzamelen, toen een zekere N. zei het gaat van de Burgemeester uit, daarna zgn een paar andere doordrijvers aan 't werk gegaan, welke bijna van den beginne af de menschen wijsmaakten dat ze de laatste waren die nog niet geteekend hadden en als zjj die Ijjst niet teekenden, door hun toedoen de gemeente op kosten zou worden gejaagd. Dan teekende zoo'n goedgeloovige maar weer met te zeggen nou dan zal ik maar teekenen als dat zoo is, (en dan) dan ging men maar weer verder om hetzelfde lesje te herhalen, tot dat men dan tenslotte maar 8, zooals ge noemd overbleven. Als men 'fc goed bs- schouwt pracht-Christenen om zoo met leugens handteekeningen te verzamelen. Ook lees ik me daar, dat er voor een wegstervende school geen Onderwijskrachten zijn te krjjgen, dat men daar niet naar solliciteert, nou dat geef ik toe, maar ik geef niet toe dat de Openbare School in Rjjswijk stervende was, doch juist in bloeiende staat verkeerende, doch dat die moedwillig door eenige doordrijvers en op niet al te eerlyke wjjze ontworteld is, zoodat ze stervende is geworden, doch nog niet ge heel is afgestorven. Ik hoop dat met goede en eerlijke zorg de zwakke levensgeesten nog wel wat op te wekken zullen zjjn, of in 't leven te behouden, dat we later kunnen zeggen in 1930 bjjna dood en nu weer zoo flink. Het zal evenwel niet meevallen als er zooveel aan knagen om ze dood te maken. Verder lees ik de verklaring van den Burgemeester, dat hjj alles wil doen voor Openbaar Oaderwgs wat noodig is, nou dat moet ik sterk in twjjfel trekken en wel omdat hjj dat duideljjk heeft laten bljjken om de door hem genoemde 8 ingezetenen, die zouden zgn overgebleven voor Openbaar Onderwijs, op de secretarie te doen oot- bieden (waar ze evenwel niet allen aan voldeden) oni met hen, in bijzjjn der Wet houders, er eens goed over te praten, om ook hun handteekeningen machtig te worden. Dat de Burgemeester geheel buiten spel zou staan is voor mjj onaannemelijk, want zooals ik hoor is hjj Voorzitter in het be stuur voor de Bizondere School. Dan heb ik onderweg nog gelezen (d.w.z. zoo ongeveer halfverwegen het verslag) een korte reden van den heer Westerlaken, waarin hij de opmsrking maakt, het treurig te vinden dat de school die er reeds 25 jaar staat en altijd het Openbaar Oaderwgs heeft gediend, die nu daar aan te onttrekken dat hjj dat tameljjk revolutionair vindt. Ik ben dit roerend met den heer Wester laken eens. Ik zou daar over willen zeggen, geachte Westerlaken, dat de heeren er zoo over hebben gedacht, wjj zullen niet doen zooals in de tien geboden is beschreven, »gij zult niet begeeren uws naasten huisc, maar wij zullen het nemen. Verder zou ik nog een opmerking willen maken over het verhuren van het woon huis waarin thans de heer Visser woont, wat aan hem is verhuurd voor f 200. per jaar, al heb ik daar niets mee te maken. Voor een paar jaar is door leden, althans door een lid van den Raad gezegd dat f 200.voor zoo'n pracht-woning en een meester met een groot salaris, veel te weinig was, nou dat het niet te veel is geloof ik ook wel. Nu komen er andere huurders om, n.l. de Bizondere Schoolver eeniging en wel voor 10 jaar tegeljjk. Aangezien volgens den Burgemeester 2/; deel der ingezetenen voor Bizonder Onder- wjjs is, vragen B. en W. machtiging van den Raad om de woning aan genoemde schoolvereeniging te verhuren en wel tegen een huurprjjs die voor een paar jaar te weinig was n.l, f 200.per jaar. Bedoelt raads lid vindt dat nu goed, ik voor mjj zou zeggeo, toen te weinig bu ook te weinig ik vind dat het niet in het belang van de gemeente, als ge zeggen moet wjj verhuren het voor te weinig geld. Als men voor hooger had verhuurd, had men steeds kan nen zeggen, dat hebben wij er voor de Visser is er uitgekegeld, want dat was wel een der motieven voor de Bizondere School, ik heb persooDljjk een lid van het bestuur hooren zeggen, dan raken wjj dien meester ook eens kwjjt, ik moet zeggeo een mooi Christelijk beginsel. Ach geachte Redacteur ik kan niet alles uitten wat te zeggen zou zijn, het zou te veel ruimte van uw blad vergen. Ik zal hierbij maar besluiten met DOg- maals dankend voor de afgestane plaats ruimte. Hoogachtend, H. VAN ZON. DE KLOKKEN VERZETTEN Wij herinneren er nogmaals aan, dat de Zomertijd Donderdag a.s. aanvangt. Hedenavond moet men de klokken één uur vooruit zetten. HEUSDEN. tA— Met ingang van 12 Mei zullen de elefoonstations Eethen en Nederhemert op werkdagen van 8 tot 20 uur onaf gebroken geopend zijn. AL'MKERK. Donderdagavond, half zeven, kwam de Kring Altena van Garef. Meisjesvereen. in algemeene vergadering bijeen te Gendereo in de Geref, Kerk. De presidente van den Kring, Mej. C. de Jong van Almkerk, opende de vergade ring met gebed, en las daarna de geschiedenis van Rebecca, in verband met het eerste onderwerp, dat dien avond moest worden ingeleid. Daar de secretaresse nog niet ter ver gadering was, ontving direct Mej Verhoeven van Waardhuizen het woord, om haar in- eiding voor te lezen. Op dit onderwerp »Rebeccac volgde een aangename gedachten- wisseling, waarna pauze. Oüdertusschen is mej. van Drunen te lussen secr,, ter vergadering gekomen en schetst in haar jaarverslag den toestand van de verschillende vereenigingen in het and van Altena. Tevens wordt nog aan gedrongen op de aansluiting van de Meisjes- vereen. van Meeuwen. Als volgend punt stond op 't programma »memoriseeren.c Hiervoor werd een tjjd ruimte van 3 minuten gegeven, waarin moest gesproken over: »Mode,« of »Lief- ïebberijen.c Mej. E. Verbeek van Andel behandelde daarna het onderwerp >Hoe kunnen wij bjj ons zelf en anderen meerdere liefde voor vereen, en bond opwekken ?c De ïoofdinhoud van de behandeling wasdeze iefde dan gekweekt door bidden en werken. Op dit onderwerp volgde weinig b»- spreking. Aan het einde der vergadering gaf de >residente de Meisjesvereen. van Meeuwen in ernstige overweging toch aan te sluiten. Deze vereen, toch bezocht trouw de Kring vergaderingen, maar heeft tot dusver ge weigerd aan te sluiten. Met 't zingen van Ps. 25 2 sloot een besuurslid deze bijeenkomst. De opkomst was niet heel groot. De collecte gehouden in de Gsref. Kerk alhier, ten bate voor de Zending bracht op ongeveer f 64.—. Zaterdag speelde de voetbalvereen. te Ippelschendjjk een wedstrijd tegen de vereen, v. d. Oudeudjjk, welke eindigde met 3—0 ten voordeele van de vereen, alhier. ANDEIi Bg de gehouden voorjaarskeuring van springstieren werd goedgekeurd de zwartbonte stier van L. A. van Eeten alhier. De ruim 80 jarige G. Crielaart alhier kwam dezer dagen zoodanig te vallen, dal hij zich ernstig bezeerde. AALST. Tot Voorzitter der fanfare „Prins Hendrik" alhier is benoemd J. Bouman en tot Vice-Voorzitter P. J. van Trigt BRAKEII. Bjj gelegenheid van de Knobelrit, die gehouden wordt vanwege de V.V.V. te Zaltbommel in samenwerking met de Motor club Noordbrabant, op Zondag 25 Mei a.s. zal in deze gemeente een controle post ge vestigd worden. De inspectie der verlofgangers dienstplichtigen der lichtingen 1918 en 1921 zal voor deze gemeente gehouden worden te Hedel in de voormalige openbare school aan den Hooiweg, op 20 Juni a.s. des vai. 11.30 uur. Door Heeren Gedeputeerde Staten van Gelderland is aan het Gemeentebestuur vrjjstelling verleend van de verplichting tot het geven van onderwjjs in lichamelijke oefening op de O.L. School, zulks overeen komstig art. 195 der Wet op het L. O., onder verplichting dat onderwjjs zal worden gegeven in het oude vak j (vrije en orde oefeningen) en een en ander tot 1 Jan. 1931. Ten gemeentehuize bestaat gelegen heid tot het aanvragen van visch- en hengelakten. Het verdient aanbeveliog deze akten uiterljjk vóór het einde der gemeente mee verdiend. Maar meestermaand Mei aan te vragen CAPEULE. rpot jeider der elfde algemeenê volks telling 'n de g«meeote Sprang-Capelle is benoemd de beer J. v. Herpen, ambtenaar ter secretarie. Met iDgaüg van 15 dezer wordt het sluitingsuur der café's te dezer plaatse een uur verlaat cg gebracht op 11 uur. Voor de landbouwtelling 1930 in deze gemeente zijn als ambtenaren belast met de telliDg aangewezen de gemeente veldwachters, de heeren J. L. v, d. Linde, A. H. Gouda en C. J. Kuysten. Ia een j.I. Donderdagavond gehouden vergadering van den Chr. Bouwvakarbeiders- bond trad voor een fbnk aantal belangstel lenden als spreker op de heer Mobach, secretaris van dezen bond, uit Utrecht. Benoemd tot tijdelijke verpleegster bij het Groene Kruis alhier zuster Vos uit Sprang. DRONGELEN. Door onvoorziene omstandigheden Ron onze fanfare niet zooals in een vorig nummer bekend werd gemaakt een muzi kale wandeling door de gemeente maken. )e rondgang door de gemeente is tot een atere datum uitgesteld. DRUNEN. Algemeene jaarvergadering der veilingvereeniging „de Langstraat" ge- aouden op Woensdag 7 Mei in de zaal der jongenscongregatie. De Voor zitter A. v. d. Wiel opende de ver gadering met den christelijken groet en heette de aanwezigen welkom. Ver volgens bracht de directeur verslag uit over 1929, waaraan wij het volgende ontkenen. De gespecificeerde onkosten jedroegen in totaal f 19645.88. Aangevoerd werd in 1929: Drunen f 111.904.84 in 1928 f925.46.07. Elshout f47.601.33. in 1928 f39.940.54. Herpt f 10.661.72, in 1928 f 10.210.89; Haarsteeg f 77.608.87, in 1928 f81.812.86. ^ieuwkuik f62.975.14, in 1928 67.716.16. Buiten plaatsen f 169.534.33, in 1928 f 118.231.92. Totaal in 1929 f480.286.23, in 1928 f 410.458.44. Vervolgens gaf spreker een volledig overzicht van den toestand en den gang van zaken over 1929, waaruit bleek dat 1929 wel een vooruitgang heeft te Doeken doch de verwachte resultaten niet hebben gegeven. Verder wees spre ker op de noodzakelijkheid van een goe de sorteering en verpakking. De burgemeester van Nieuwkuik dankte als commissaris den directeur, den heer L. Pijnenborg voor zijn keu rige uiteenzetting en hoopte dat hij steeds zijn beste krachten aan de ver- eeniging zal wijden. De voorzitter sloot zich hierbij aan en wees nog eens ex tra op de vele moeite die de directeur doet ter wille van de veiling. Vervol gens had de bestuursverkiezing plaats wegens periodieke aftreding van M. v. Halder, Drunen en W. v. Huiten, Haar steeg, welke bij acclamatie werden her kozen. W. v. Huiten dankte allen voor het in hem gestelde vertrouwen en. zal 'steeds zijn beste krachten aan de vereeniging geven. Besloten werd een afmijntoestel aan te schaffen. Tot slot werd door den voorzitter, een kort woord gewijd aan het overleden lid, den burgemeester van Haarsteeg, die steeds een ijverige com missaris was van de veiling. 's GRAVENMOER. - Het Groot Nationaal Concours voor muziek- en Zan^vereenigingen dat op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag alhier zal worden gehouden, belooft een groote aantrekkelijkheid te wor den voor liefhebbers van goede muziek en zang. In het geheel hebben 29 Ver eenigen met meer dan 1000 leden voor het concours ingeschreven. De helft der inschrijvingen zijn voor de hooge klassen, zoodat het publiek van goede muziek en zang verzekerd kan zijn. De vereenigingen komen uit 24 ver- verschillende gemeenten. Een groote aantrekkelijkheid belooven ook de avondconcerten te worden, waarvoor eenige zeer goede harmoniën en zang verenigingen hunne medewerking heb ben toegezegd. Voor de openingsavond op Woensdag 28 Mei heeft de har monie „Volksvlijt en Volksvermaak" te Waspik zich voor een groot concert beschikbaar gesteld, terwijl de Chr. ge mengde koren „Hallelujah" en „Ex celsior" van 's Gravenmoer zangnum mers ten beste zullen geven. Het fan farecorps „Euterpe" ter gelegenheid van wiens 25-jarig jubileum dit concours werd uitgeschreven zal zich dien avond ook doen hooren. Voor het avond concert op Hemelvaartsdag zal de K.E. Harmonie „Sophias" vereeniging van Loon op Zand een concert geven, terwijl voor het avondconcert op 2de Pinksterdag de K.E. Harmonie te Oos terhout zich voor een groot concert beschikbaar heeft gesteld. Muziekliefhebbers kunnen dus volop profiteeren. Teneinde iedereen hier toe zooveel mogelijk in de gelegen heid te stellen, heeft het uitvoerend-co- mité de toegangsprijzen die recht geven op het concours en avondconcert zoo redelijk mogelijk gesteld. Met de A. T.O. is een regeling getroffen voor extra bussen (met zoonoodig volgbus- sen) op de diensten Waalwijk, Geer- truidenberg, Dongen enz. en aanslui tende bussen op de treinen van sta tion Waspik. Alle bussen Ioopen naar het feestterrein, dat zeer mooi in den Kom van het dorp is gelegen. De Zuider stoomtram zal eveneens i" -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2