Tweede Blad No. 5023 Woensdag 28 Mei ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. Verkrijgbaar OFFICIEELE REISGIDS prijs 15 Cent. HEUSDEN. J ELEKAN, i Versche ASPERGES voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. pijnloos scheren De groote voordeelen Leesboeken Studieboeken Romans Tijdschriften Vakbladen Firma L.J. Veerman Tuinbouw. I ingezonden. lliiuieulaud. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Buitenland, F. SCHREUDER&Zn. Bedden-, Matrassen en Meubelhandel. 's-HERTOGENBOSCH, C. BOUMAN LINOLEUM KROMMENIE Botermarkt 104 HAVENSTRAAT 5 Billijke Conditiën. BEHOORENDE BIJ HET zonder dat Uw huid stukgaat of na- schrijnt ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U maar vóór het fnzeepen de baardoppervlakte inwrijft met slechts een weinig Purob Inspectie groot verlofgangers. Door den Indeelingsdistrictscommandant te '8-Hertogenbosch is bepaald dat het on derzoek der verlofgangers van de lichting 1918 en 1921, welke dit jaar ingevolge Ministerieele beschikking van 11 April 1930 moet plaats hebben Te Drunen op 17 Juni voor de gemeen ten Vlijmen, Wijk c.a., Oudheusden, Dru nen, Eethen, Hedikhuizen, Veen, Herpt, Heusden en Nieowkuyk. Te Waspik op 18 Juni voor de gemeen ten Raamsdonk, Waspik, Dussen en 's-Gra- vemoer. Te Woudrichem op 19 Juni voor de gemeenten Werkendam, Woudrichem, de Werken c.a., Rijswyk, Almkerk c.a. en Giessen. Te Waalwyk op 21 Juni voor de ge meenten Loon op Zand, Sprang Capelle en Waalwijk. Het Land van Altena heeft wel een zich meer en meer ontwikkelende tuinbouw, maar tot de tuinbouwgebieden kan men deze streken nog niet brengen. Daaronder toch verstaat men gebieden, waar belangrijke akkerbouw en veeteelt worden gevonden maar, waar toch de tuinbouw overheer- schend is. Nu is het een bekend feit, dat in het Land van Altena de huur-of koopprijzen van den bodem hoog zyn. Gevolg is, dat de tuinder, wil hy winst behalen van zyn be drijf, den grond moet brengen tot zoo hoog mogelijke productiviteit. Zoo zal zijn tuinderij by hooge opbrengst voordeel afwerpen, en bron van bestaan kunnen worden, echter niet, dan na intensieve inspanning, als gevolg van de felle concurentie met het buitenland. De kweeker wordt zoo vanzelf genoopt tot den oogst van meer dan één Groenten- oogst, van ieder gebied en moet hjj er voor zorgen, dat de eene soort, vlug de andere opvolgt. Nu komen bierbij moeilijkheden voor, n.l. dat men gebonden is aan de teelt van een beperkt aantal groentensoorten en dat sommige gewassen in den aanvang slechts een kleine ruimte beslaaD, die gevuld wordt, als de plant volwassen is. Dan kan de kweeker die ruimte voor tusscbenteelt gebruiken. Nu is juist de mogelijkheid voor de be ginnende kweekers in 't Land van Altena de goede combinatie der teelt te vinden, daar toch de verschillende gewasschen, die gecombineerd worden niet op denzelfden tijd tot volle ontwikkeling komeD. Een goede combinatie is b.v. de teelt van spinazie radijs gekweekt tusscben doperwten, terwijl augurken als navrochten reeds tosschen de erwten kunnen geplant. Deze laatste toch zyn ryp in het verre zomerzeizoen, terwijl de eerste genoemde teelten in de zomermaand zoo niet eerder ontwikkeld zijn. Verder mag bier genoemd de combinatie kropsla, vroege bloemkool en stokboonen. Eerst plant men van den gebeelen akker sla en plant dan de bloemkool er reeds dadelijk tusscben Nu ziet men in 't Land vbb Altena wel, dat de kweekers soms eigenaardige combinaties teelen. Dit verraat vaak gemis aan tbeoretise kennis en practische ervaring. Nogmaals moet bier gewezen op den zegenryken invloed der tninbouwcursussen. Verder nemen de tuinders in acht de volgende wenk Zorg er voor, dat elk ge was van de combinatie rijp wordt, op zeer uiteengeloopen tyden. Dan kan ieder tuinder tenslotte, geleid door ervaring, zelfgeschikte combinaties vinden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Een gesprek, hetwelk j.l. Zaterdagavond aan de Posthoorn werd aangehoord tusscben de 2 Boezemvrienden Willem Por en Cornelis Komkommer. Goeien avond, Willem. Goeien avond, Keessie. En boe gaat het tegenwoordig, jongen. Ncu, dat gaat nog al, hoor. Maar wat ik eens vragen wilde, bet de ook het Raads- verslag gelezen van de gemeente A datum 6 Mei 1930? Ja, dat heb ik net, Kees. En hoe vondte dat. Als gij me daar naar vraagt, Kees, dan moet ik zeggeD, bet gaat er raar naar toe tegenwoordig. Dat vind ik ook, Wira. Want als ge het eens goed nagaat, dan is die zaak van die persoon, die hier op de Steeg woont, niet erg in orde. Wat bedoelde nu eindelyk, Kees Wel gy het toch zeker ook wel ge hoord, dat die persoon »geld« aangevraagd had om te bouwen, van die vereeniging aan den Nieuweodyk en dat heeft die per soon gedaan ook, en ik heb in het Raads- verslag van 25 Maart gelezen, dat het toe gestaan is ook en nog wel met 9 stemmen vóór en 1 blanco, en nu lees ik, dat er een schrijven binnen is gekomen, om het niet te geven en dat is voor kennisgeving aangenomen. Maar als gy het dan goed gelezen hebt, Wim, dan blyft toch het besluit van 25 Maart om het geld te geven van kracht, dat begrijpt ge toch wel. Want van dat besluit, daar is toch niks over gezegd, alleen maar over dat schrijven. Dus, Kees, dan krijgt het die persoon 't wel. Nou, ik zy blij ook, want ik had anders 't mijn er al van gedacht. En wat zou er in dat schrijven hebben gestaan, Kees Volgens de courant, was die persoon fabrieksarbeider. Maar, Wiro, by heeft byna al in geen 2 jaren 't fabriek gezien en als by er naar toe ging, dan moest bjj nog schoffelen in den tuin. Dus gy kunt wel begrypen, Kees, dat zij er niets van weten. Ik zou haast zeggen, Wim, dat zij geen informaties hebben ingewonnen. Wel, Kees, dan moest die persoon het er niet bij laten zitten, want in de zitting van >Maartc had de secr. van die ver eeniging toch goede informatie's en nog wel van een Burgemeester. Maar wat denkte gij nu wat er tusschen zit, Wim Ik weet het niet, Kees. Maar ik geloof, Wim, dat ik het wel begryp. Want als dat stukje grond maar midden in den »Duiic gelegen had, dan had bet er al wel gestaan, Denkt te gy dat ook niet, Wim Maar denkt te gy, Kees, dat er nog meer zin in gehad hebben Dat kan de wel begrypen, Wim. Want het grenst Noord, Oost en Zuid aan mooie preceelen, daar het goed by past. Het kan goed zyn, Wim, maar dan moesten ze toch niet zoo kinderachtig doen. Maar, als het maar over »verven« gaat, dan is 't gauw klaar, Wim. Ja, dat is waar, Kees, Ik moet zeggen, gy bekykt dat nog zoo slecht niet. Toch heb ik gezien, dat de vroedvrouw* er ook door is. Ja, dat heb ik ook gezien, Wim, cd nog wel met 6 vóór en 5 stemmen tegen, dus dat is best gegaan. En waar zou ze nu gaan wonen, Kees Wil ik uw dat is zeggen, Wim Ja 11 Misschien wel op dat stukje grond van die persoon uit Du3sen, want die mag daar wel wonen, Wim, dat geloofde toch zeker wel Ja, Kees, dat geloof ik ook wel. En 't moet er een zyn, van Ort, Chr. beginsel. Maar zouden ze zelf wel weten, wat dat beteekeod Daar hadden ze heele- maal niet over moeten praten, want D. en A. staan toch op één lyn met de vroedvrouw. Is dat zoo niet, Wim Ja, Kees, dat geef niks, jongen. Als het maar geen Katholieke is, dan geven ze daar niet veel om. Dus dat zyn geen menschen, Wim Het schijnt van niet, Kees. Maar, Wim, zou ze nog een auto krij gen, want ze kan het op de flets niet af zoo'n groote uitgestrektheid. Ja zeker, joogen. Maar, Kees, wie zal dat betalen Wel, natuurljjk de armlastigen, Wim, wat die krygen dooreen de meeste kin deren, dat begrypt ge toch wel. Ja, Kees, daar kan nog véél meer over gezegd worden. Maar het wordt nu mynen tjjd, want ik moet nog naar den scheerwinkel. Nou, tot een volgenden keer dan. Keesl Saluut, Wim 1 WEER EEN RECORD CIJFER OP DE BOSSCHE VERMARKT. Was tot heden het hoogste aan- voercijfer voor biggen 1483, op de Veemarkt van 14 Mei werd dit cij fer met ruim 200 geslagen en bereik te het getal 1698, waarmede een nieuw record is bereikt. PHILIPS GAAT"~GRAMOPOONPLA TEN MAKEN. Naar de Tel. verneemt, zal het Philips- concern zich in de nabije toekomst gaan toeleggen op de fabricage van grama- foonplaten volgens een bijzonder sy steem. Bestaande uit een soort papier-cellu- lose, zullen de platen buigbaar en on breekbaar zijn. Een en ander zal geschie den volgens patenten van den Duitschen industrieel Heinrich Küchenmeister. Een omvangrijke verkoopsorganisatie onder leiding van den heer Smit der Ned. Ultrafoonmaatschappij is in voorberei ding. CHR. NATIONAAL ZENDINGS- FEEST. Op het Chr. Nationaal Zendings- feest, dat Woensdag 2 Juli op Raap horst onder Wassenaar gehouden wordt, zal Dr. P. Stegenga, Luth. pred. te Amsterdam de openingsrede uitspreken. o VALSCHE COUPONS VAN DE „KONINKLIJKE". Men meldt uit Berlijn aan de Tel: Bij de groote banken te Berlijn, Parijs en Londen zijn in den laatsten tijd Goupons van de „Koninklijke" ter verzilvering aangeboden, die bij onderzoek valsch bleken te zijn. De valsch-geld-centrale te Amsterdam constateerde, dat de coupons met be hulp van foto's waren overgebracht op zinken platen en vervolgens ver menigvuldigd waren. Ofschoon ze vrij goed zijn na gemaakt, zijn er toch enkele punten van verschil met de echte coupons. De Nederlandsche autoriteiten heb ben ook de Berlijnsche centrale voor valsch geld van het bestaan der val- sche coupons in kennis gesteld. Waarschijnlijk zijn ze door een inter nationale oplichtersbende vervaardigd en in omloop gebracht. ONSCHULDIü VEROORDEELD. Het is gebleken, dat een herbergier te Neidhartshausen (Thür.), die in het jaar 1911 wegens brandstichting tot 3 jaren tuchthuisstraf werd veroordeeld, onschuldig zijn straf heeft ondergaan, aangezien dezer dagen, iemand op zijn sterfbed heeft verklaard, indertijd de betreffende misdaad te hebben ge pleegd. GESLOTEN. Slechts 33 van de 93 hoogovens aan de N.O. kust van Engeland zijn in ge bruik. Gebrek aan bestellingen is oor zaak dat steeds meer ijzer en staal fabrieken in dat gebied worden geslo ten. DE VOLKSTELLING IN DE VEREE- NIGDE STATEN. Volgens de voorloopige schatting be staat de bevolking van de Vereenide Staten uit 120.300.000 zielen. in den Boekhandel Firma L. J. VEERMAN: de nieuwe der Nederl. Spoorwegen. Degroote voordeelen van Linoleum Krom menie zijn de onver gelijkelijke kwaliteit,1 de uitgebreide keuze fraaie dessins en het' gemakkelijk onder houd. Alle staalboe ken liggen bij ons, voor U ter inzage. Rechtskundig Adviseur (Nabij het Station) belast zich met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende- en onroerende goederen (zooals: inboedels, huizen, enz.). verkrijgbaar bij HEUSDEN. enz. enz. Nteeds verkrögbaar in. den Boekhandel HEUSDJEN. Jfonwsblail Dooien 30-60-90 ct. Tube 8(Xct. Bif Apoth. en^DroglsJen. 40. Het werden weer trieste dagen voor den kleinen man, den heelen dag was hij druk in de weer, en nooit was het goed. Pad, de stalknecht, die hij verdrongen had, was zijn eenige vriend en soms, als niemand op hen lette, zaten ze samen in den muizenstal te praten. „Als jij hier maar vandaan was," tobde de pad, „dan werd ik wel weer in genade aangenomen- „Men kan wel zien, dat jij niet voor bediende bent opgeleid, het is treurig zooals alles er uit ziet." „Maar hoe moet ik hier vandaan komen," vroeg Aladdin bedroefd. „Ik weet heelemaal geen weg. En bovendien hebben ze mijn fleschje olie, en zou ik, zoo klein als ik nu ben, toch direct gepakt worden/' „Ja, je zult hier wel moeten blijven en net zoo'n oud fami liestuk worden als ik ben", voorspelde de Pad. 41. „Och, om hier weg te komen, is zoo moeilijk niet. Kijk, daar onder dien hoop stroo komt een hol uit van een veldmuis, die 's nachts voer komt stelen. Zoo klein als je nu bent, kun je daar makkelijk door. Maar, je hebt gelijk, ze zouden je direct weer te pakken heb ben." Den volgenden morgen echter, toen Aladdin weer druk aan het redderen was, vond hij bij toeval onder wat rommel zijn tooverfleschje terug. De elf, een slordig kind, had vergeten het bij zich te steken. Te laat be merkte ze het. Net toen ze terugkeerde om het te halen, zag ze Aladdin wegsnellen. 42. Ze begreep, dat hij het gevonden had, en dat, als hij eenmaal buiten was, hij niet meer in hun macht zou zijn. Vlug blies ze op haar fluitje en beval de toe snellende kabouters, Aladdin terug te brengen. Juist zagen ze hem den muizenstal inrennen- Woedend vlogen ze hem na en bemerkten hoe hij in het muizen hol verdween. Dat werd een vlucht. Aladdin was niet gewoon, door zoo'n nauwen, donkeren gang te kruipen en de kleine zwartjes zaten hem vlak op de hielen. Hij dacht, dat hij spoedig buiten zou zijn maar dat was mis. Het muizenhol kwam bij toeval uit in een mollen- gang en die liep eindeloos ver door. Verkrijgbaar bij:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5