Het geheim van de Lift. Uitgave: Firma L. J. YEEBMAN, Heusden. Ifo. 5029. Woensdag 18 Juni 1930. Binnenland Noodweer boven Zevenbergen. FEUILLETON Zijdie zich op dit Blad wenschen te abonneeren, ontvangen de tot 1 Juli verschijnende nummers GRATIS ^AND VAN ALTHÉA Dit blad verschijot WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en frarco per post beschikt f 4.40. Afzonderlijke Dammers 6 cent. Int Telefoon no. 19. Postrekening no 61525. Advertentiëo van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiëo worden tot Dinsdagmiddag 1 uur es Vrijdagmorgen 9 nur ingewacht. als gevolg van slechte spijs vertering wijkt onmiddellijk bij gebruik van Foster's Maag- pillen, het ideale laxeermiddel. f 3.65 per flacon. FOSTER'S MAAGP1LLEN H a g e I s 1 a g. Donderdagavond omstreeks half acht ont lastte zich boven de gemeente Zevenbergen een geweldig onweer. Tegen acht uur werd het ineens donker het begon te hagelen, en een oogenblik daarna vielen er stukken ys zoo groot als een duivenei. De hagelslag hield ongeveer een half uur aaD en heeft in de omgeving groote verwoesting aange richt de te veld staande oogst is geheel vernield. Bovendien zyn vele ruiten door den hagel stuk geslagen, in de Ned. Herv. kerk alleen 94 ruiter, en de broeibakken bij den tuinier J. B. zyn voor bet grootste gedeelte verwoest. De burgemeester dezer stad heeft re- geeringshulp ingeroepen en den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en den commissaris der Koningin in Noord- Brabant verzocht, de zaak in oogenschouw te komen nemen. De meeste getroffenen zyn niet verzekerd. Hagelsteeoen van 300 tot 400 gram. Geweldige schade aan de veldgewassen. Nader wordt nog gemeld De natuurramp, welke Donderdagavond de gemeente Zevenbergen heeft geteisterd, blijkt van grooteren omvang te zijn daD aanvankelijk werd gedacht. Het zwaartepunt van het noodweer, dat dien avond boven geheel West-Brabant dreigde, is daar ueergekomen en heeft er ontzettende verwoestirgen aangericht. o Naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door J. Boonen en Cor Wouters. 8.) En nu, zeide 'ze, met moeite haar tranen bedwingend, wat moeten we nu doen Mij laten handelen, antwoordde Tortoran op beslissennden toon. lede ren dag zal ik u opzoeken als u het me toelaat, en iederen dag zal ik Ui (rekenschap geven over mijn bemoei ingen. Van uw kant, zult u me niets verbergen,, van wat u nog zou kunnen overkomen. Dat zal het zekerste mid del £zijn om; mij te helpen bij de taak die ik zal ondernemen. Nu wil ik afscheid tnemen. Het wordt Iaat en men ver wacht me bij de Gazette de Paris, die ik in het belang van ons beideni niet; verwaarloozen mag... Eer ik 't vew gleet, wat mat er van hetgeen u me ihebt toevertrouwd, bekend gemaakt \wordenr Want indien er dingen zijn, die we beter voor ons houden, zijn er andere die We in ons eigen belang, openbaar moeten maken. Ik verlaat me heelemaal op u, mijn vriend, antwoordde Lucette zachtjes. Goed, ik zal naar bestwil hande len... Ja, ik vergat het bijna... indien u een portret had van uw vader, zijn verschijning in het dagblad zou de op- Het was een onbeschryfelyk schouwspel toen het onweer zich ontlastte. Het werd otn 7 uur beangstigend donker, de bliksem lichtte van alle kanten. Toen begon het aanvankelijk te regenen en werd de lucht loodgrjjs. Plotseling, tegen achten, begon het vreeselijk te hagelen. Een stroom van ijskogels roffelde neer. Groote platte scher ven tot een gewicht van 400 gram kwamen - piraalsgewijze naar berieden geslingerd, en richtten een ontzettende verwoesting aan. Twintig minuten duurde deze verschrik kelijke stort vloed en toen het noodweer eindelyk bedaarde en de menscheo bij groep jes de straat op kwamen om de uitwerking van het noodweer gade te slaan, vonden zy hier en daar den hagel wet een meter in slooten en kuilen opgehoopt. Toen men de schade den anderen dag is gaan opnemen, bevond men dat circa 700 H,A. door den hagelslag getr< ff*n was. In een centrum van circa 150 H.A. zijn de ijskegels zoo dicht neergekomen, dat van de veldgewassen niets, maar dan ook niets is heelgebleven. Hier is de oogst voor 100 procent verwoest. Voorts is een oppervlakte van circa 600 H.A. zwaar geteisterd. Bloem kool, aardbeien, kropsla, kruisbessen, enz. enz alles ligt als een chaos door elkaar. Bieten totaal vernield en weggespeeld, haver en tarwe vlak boven den grond afgeslagen En in de boomgaarden een eibarmelyke rbïr.e. Een dergelyk natuurverschijnsel deed zich gelyk men zich herinneren zal, ook in Au gustus 1925 in West-Brabant voor, twee dagen later gevolgd door de ramp van Bor- culo. Toen lag bet centrum te Roosendaal, waar hagelsteenen ter grootte van kippen eieren neervielen en duizenden ruiten ver nielden, De oogst was teen echter voor een groot gedeelte reeds binnen. VERDRONKEN. Vrijdagavond is de 21 jarige E. Kremer te Hoogezand bij het zwemmen in het zwem bad Fcxholstermeer verdronken. Het 2 jarig dochtertje van den arbeider A. F. te Farm8um, is in het Afwaterings kanaal geraakt en verdronken. Het 7 jarig zoontje van den werkman Boxmeer te Delft, werd by het pootjebaden in de Schie medegetrokken door de zuiging van een *ooi by varende motorschuit. De knaap dreef naar bet midden en verdronk. Zaterdag is uit de Binnenhaven te Sche- veningen opgehaald het lijkje vare den 6 jarigen G. de Br., die sinds 5 dezer ver mist werd. De 17 jarige A. K. is Zaterdag by het baden in een kolk te Deventer verdronken. Zondagmorgen is de 16 jarige Dijkstra uit Overdinkel in de Dinkeï verdronken. zoekingen slechts kunnen vergemakke lijken... Lucette opende een album, en haal de er het portret uit van een dikken man met breed, eerlijk en bedaard ge zicht. Ziehier,, zeide ze. Dank u wel, mijn lief vriendin netje... Tot morgen 'nietwaar? Hij raakte even met zijn lippen het welriekende haar van Lucette... Een oo genblik bewonderde hij van nabij de imooie donkere oogen... Tot (morgen, mijn vriend, zei zacht jes het jonge 'meisje. Tot Imorgen. En Tortoran vertrok, met in de ziel den bovenmenschelijken moed, en het onbluschbare vuur, die de liefde in het hart der jongelingen stort. Classieke herinneringen kwamen in zijn geest (weer op. EcJij (zin uit Cid speelde in zijn hoofd: „Treed zegerijk uit den strijd", waarvan Chimène de inzet ken de. EEN PROEFSCHOT DAT EEN MEESTERSCHOT WAS. VI. Het was tien uur 's avonds toen Tortoran na zijn lang onderhoud met Lucette zich weer in de rue Damrémont bevond. Hij zocht (naar een taxi. Daar hij er geert ^antrof, nam hij het besluit de rue Lamarck paar de Nord-Sud in te slaan. Hij wenschte zichzelf geluk een goed Middagmaal genomen te hebben, want hii voorzag,, dat hem geen tijd zou overblijven zijn avondmaal te gebrui- ZWARE FABRIEKSBRAND TE ROOSENDAAL. Zaterdagnacht brak sen zware brand uil in de magazynen, fsbriek en opslagplaatsen van de Tabakskervery en Koffiebianderij van de firma J. A. Laane aan des Groote Markt te Roosendaal. De brand werd ontdekt door eenige spoor wegarbeiders, die onmiddellijk de directie waarschuwden. Het bleek toen, dat de sorteerdery, die in het achterste gedeelte van de fabriek is gevestigd, in lichte laaie stond. Oogenblikkelijk is het eigen materiaal van de fabrieksbrand weer verschenen, ter wijl de plaatselijke brandweer werd ge alarmeerd. Het materiaal bleek echter niet al te best te zijn en bet duurde ge- ruimen tyd voor water kon worden gegeven. In het gebouw lagen enorme voorraden tabak, koffie en tbee opgeslagen. De eene party na de andere werd door bet vuur aangetast. Spoedig bereikte de vuurzee de machinekamer, de koffiebranderij, de machi nale tabaksdrogerij en de kervery. Men achtte bet gewenscht de brandweer uit Bergen-op Zoom om assistentie te verzoeken. In 20 minuten was deze onder leiding van commandant Asselberch en burgemeester Brom ter plaatse. Het ergste gevaar was toen geweken. De Bergen-op-Zoomsche brandweer pakte het vuur krachtig aan. Aan de brandweer van Breda, die eveneens was gewaarschuwd, werd bericht gezonden, dat verdere assistentie niet meer noodig was. Te ongeveer zes uur stortten de groote machines met donderend geraas naar beneden. Gevaar voor uitbreiding was toen geweken, zoodat met de nablussching kon worden begonnen. De schade wordt geschat op f 450.000. Alles was op bsurspolis verzekerd. O KORTE VACANT1EVREUGD. De marechaussee uit Oirschot heeft naar Tilburg teruggebracht den 15 jarigen B. S. uit de Besferdstraat, die voor zyn patroon, den heer P., uit magazijn Nieuw Engeland een kwitantie van f40 had geind. Op de fieis was de jongeman er met het geld van doorgegaan naar Oirschot. De marechaussee daar vond, dat de jongen wel wat royaal met de centen omsprong en men achtte zich verplicht den knaap eens aan den tand te voelen. Al spoedig was uitgevischt, hoe de jongen aan den bom »du:ten« was gekomen en onverbidde- lyk werd er aan zyn vacantiekuur een einde gemaakt. Met nog f 30 en zyn fiets werd hij naar Tilburg overgebracht. EEN »PIENTERETKOOPMAN. Op de markt te Tilburg stak de Waal wijksche koopman H. K. al zijn concurren e i de loef af, door de aardbeien ie verkoopen k 25 cent per pond. Wijl de marktprijs veel hooger wa?, kwam een dergelijke handel aan de politie ver ken. Hij had zijn artikel nog te schrij ven en niettegenstaande zijn machtig zelfvertrouwen, liet dat vooruitzicht niet na hem hevig te verontrusten. Zeker zou het hemj niet aan stof ontbreken, vermits Lucette hem toelating gegeven had haar vertrouwelijke mededeelingen zich alles ten; nutte te maken, dat hen? goed voorkwam. Maar juist die overvloed hinderde jhem. Hij wist dat de plaats beperkt zou zijn. Hoe zou hij in eenige regels alles kunnen samen vatten wat hij te zeggen had? Hoe al deze feiten, die in werkelijk heid tamelijk duister en eenigzins on samenhangend waren, tot evenveel be wijsgronden ten gunste van den ver dwenen kassier vervormen? Want hij zou zich als verdediger van Lucefte's vader aanstellen, de veronderstelling van de ontvluchting bepaald in duigen slaan en die van de schaking doen zegevie ren, hoewel zoo goed de eene als de andere theorie tegen dezelfde onver zettelijke onwaarschijnlijkheid stuitte, daar de eene, noch de andere, eenige verklaring gaf over de wijze waarop Célestin Gardenois in de lift, tusschen beneden en boven verdwenen was. Terwijl hij deze 'gedachten in zijn geest kauwde en herkauwde, ging Al fred; Tortoran de reeds donkere en ver laten rue Lamarck op, toen hij den indruk kreeg dat men hem achtervolg de... Op dat oogenblik dat hij in de na bijheid van een straatlantaarn aankwam, keerde hij zich plotseling om, en kwam te staan tegenover een lange-n, mageren kerel, met grauw en dom gezicht, roo- den neus en knippende oogen. dacht voor. Zij hield de drukke nering even in het oog en ontdekte spoedig het geheim. De koopman dankte zijn succes aan een stok lood, dat hij onder de fruitschaal bad gelegd, zoodat er bij hem slechts 4 or 8 in een pond ging. De weegschaal werd in b»slag genomen en tegen den koopman preces-verbaal opgemaakt wegens bedriegerij. KONINGINNE-HARING. Aan H. M. de Koningin zyn de eerste nieuwe Hollandsche maatjesharing gezonden door de firma Joost Pol te Vlaardingen. EEN GESCHENK VAN LEIDEN AAN PRINSES JULIANA. Uit de Leidsche Burgerij heeft zich een Prinses Juliana-comi'é gevormd, waarvan burgemeester A. van der Sande Bakhuyzen het eere-voorzitterschap aanvaardde, om Prinses Juliana, die in zekeren zin een tijdlang een Leidsche burgeres in de meest verheven beteekenis van het woord genoemd kon worden, een geschenk aan te bieden als een concreet en blyvend teeken van de onkreukbare trouw en innige sympathie van de Leidsche bevolking, die de eer genoot Prinses Juliana zoo menigmaal in haar midden te kurmen begroeten. ROEIBOOT OMGESLAGEN. Een jongen verdronken. Zondagmiddag waren vier jongens op de Dommel aan het roeien, toen zij ter hoogte van den Gennepschen molen in een draaikolk kwamen, tengevolge waarvan het bootje omsloeg en zy te water geraakten. Drie hunner wisten zwemmende den wal te be reiken. De vierde verdween in de diepte. Langdurige pogingen om door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, nadat hy op het droge was gebracht, faalden. De verdronkene was de 18 jarige H. Bogenaar. AUTO-ONGELUKKEN. De expediteur Wouters bevond zich onder Rijen met zijn stilstaande vrachtauto aan den rechterkant van den Rijksstraatweg. In zeer snelle vaart naderde de luxe auto van den heer Gv. uit Hengelo. De heer G. reed in volle vaart tegen de vrachtauto, siingerde vervolgens over den weg en botste daarna tegen een boom. De auto werd De achtervolger schrok op en mom pelde eenige onsamenhangende woor- VÉen: „Wat is; er?... Ik ben toch geen dief... Is dat nou een manier... Hij waggelde en zijn woorden werden door hikken afgebroken. Alfred haalde de schouders op, be schaamd bij het naderen van dien alle- daagschen dronkaard zijn hart te heb ben voelen kloppen. Dan maakte hij rechtsomkeert en vervolgde zijn weg. Eenige minuten later nam hij plaats in de metrol en dacht aan niets meer dan aan zijn artikel... Onder de hinderende obsessie van een blik, sloeg hij de oogen op. Op etenigel passer! van hem, staarde hem aanhoudeno de grijze: oogen, diep aan üederen kant van de vooruitstekende neus, in hun holten gedrongen, had den een uitdrukking van sluwheid, die aan zijn gelaat den schijn van zwak zinnigheid Wegnam, waardoor Tortoran aanvankelijk was getroffen. Zoodra deze zijn blik er op gevestigd had, wendden ze zich dadelijk af, en werden weer vaag en knippend. De jongeling, onaangenaam geprik keld, stond op, (het punt den kerel aan te spreken. Hij hield zich in, uit vrees zich belachelijk te maken. Deze man had eigenlijk toch het recht denzelfden weg op tö 'gaan als hij en in hetzelfde rijtuig van den, Nord Sud te stappen. Nochtans begon Tortoran bem met tneer oplettendheid gade te slaan. De man \vas heel (deftig gekleed in een donkergrijs pak. Hij droeg een ge streepte losse boord en slappen hoed. Hij hield zich nu niettegenstaande 't slingeren van den wagen heejl recht en het verwonderde Tortoran hem totaal in elkaar gedrukt. De heer G. werd met een bloedende hoofdwond een woning binnengedragen. Maandag beeft te voorschoten bij de zilverfabriek van Van Kampen een motor ongeluk plaats gehad, dat aan twee per- Bonen het leven heeft gekust. De 27 jarige winkelbediende Swart reed daar op zyu motorfiets in volle vaart, toen in de brom» ming van den weg zyn motorrywiel slipte en by tegeD een boom reed. Mej. W. Braaksma verpleegster in het Sanatorium »Rbyngeest« te Oegstgeest, die op de duo zat, werd op slag gedood. Hyzelf overleeé een half uur later. Op den Utrechtschen weg bij den tdc van Wolfheze is een auto-ongeluk gebeurd. De auto van den heer Bos uit Arnhem k gereden op een vcór hem uitrydenden autc van den heer van Wessem, ook uit Arn hem, die langzaam reed en den indruk gaf, alsof hy wilde stilhouden. De botsing was zóó hevig, dat de beide auto's mof de wielen in eikaar verward raakten et- zeer zwaar beschadigd werden. Mevr. Bo% die in den wagen zat, werd met een her senschudding naar het Elizabeth Gasthui* te Arnhem overgebracht. De heer "Bof werd licht gewond ook mevr. Van Wefr sem bekwam lichte verwondingen. Naby De Cocksdorp Tsxel heeft de heer B., die met zyn motorrywiel uit het dorg kwam, een 6 jarigen jongen aangereden, die, uit school komende, de straat wilde oversteken. De motor sloeg niet minder dan drie keer over den kop en werd ernstig beschadigd. De bestuurder werd licht gewond, terwijl de jongen ernstige hoofdwonden en een dybeenbreuk bekwam. Hy is naar hef ziekenhuis te Den Helder overgebracht. Te Tilburg is een motorrijder, die te wei naar links uitweek voor eenige voor hem rijdende wielryders, tegen de deur van eer» woning gereden. De motorrijder werd niefc ernstig aan het hoofd gewond, maar ds duoryder, de Duitscher Fr. Ladebeck, werd tegen de straat gesmakt en moest met een zware hersenschudding naar het ziekenhui? worden vervoerd. —o— HET OOR AFGEBETEN. Een hond, welke door den 13-jarigen knaap v. S. te De Bilt tijdens het gras- snijden werd aangehaald, beet deze plot seling finaal een oor af. De knaap, die veel pjn leed, is, na ter plaatse verbonden te zijn, per aoto naar de rijksklinieken tl Utrecht vervoerd. EEN KANJER! Naby de stuw in de Maas te Graal een steur gevangen van een gewicht vac 200 pond. een oogenblik te voren te hebben zieru waggelen. Overigens scheen de onbekende hoe genaamd geen acht meer te slaan op zijn reisgenoot, en Tortoran beproefde de gedachte aan^ hern' van zich af tet zetten en tot het ontwerp van zijn! artikel terug te komen, dat hij met zooveel moeite in zijn hoofd samen stelde... Dat gezicht heb ik reeds ergens gezien, dacht hij bij zichzelf. Tel Notre-Dame-de-Lorette stapte Al fred: af. Hi| ;zag, dat de vreemdeling .eveneens uitstapte. Alfred volgde de Faubourg Montmartre. De man deed evenzoo. Aan den boulevaard gekomen, draai de Alfred linksl af, en bevond zich te genover het gebouw van de „Gazettes de Paris", ging ter binnen, klom den! trap op, die inaar de redactie leidt eö maakte halfweg rechtsomkeert. Hij zag, dat de man/ in de hal was binnenge drongen en met) den concierge aan praten was. i Ditmaal bestond er geen twijfel meat, Sortoran werd bespied. E>egene die be last was zijn gangen na te gaan, han delde met zeldzamen durf... Na zijn gesprek met den bediende^ Wierp de man een spottenden blik naaij Alfred en ging dan heen. De leerling-reporter stormde nu cid trappen af en/ ijlde naar den concierge, Wat wou die vent? vroeg hij. lid iwed dat hij u over mij ondervroeg;, dat hij mijn naam, mijn adres wpa kennen... De concierge antwoordde: (Wordt vervolgd). NIEUWSBLAD vobt hst Lanil nao Heysden es Altena,dgLanptraat eitieSsiiolervaard Doos 30* 60,Tube 80ct Bij Apoth.en Drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1