F— L. J. VEERMAN CAHIERS R K. Hoogere Handelssclioo VOOR ELECTRICITElT A iran Beitel, Aalburg KERSEN Rijwielen en Onflerdeelen A. van Berlel, Aalkurg. Antoon Remie CAL-0RA c. BOUMAN een NET MEISJE, Als de Jeuk U de Nachtrust Rooft. P. J. SCHETSELAAB de nieuwe Zomerdrank. HEUSDEN. te WAALWIJK Spreekuren 94 PRIMA KERSEN, het HUIS nr. 160 het HUIS nr. 158 Advertentlën. van 3'lj, 5 en 6 cent. Notaris PAAP C. A. van Beusekom, JE ADRES voor IS en BLIJFT Belangrijk bericht. Electrificatieplannen Hedikhuizen. Naar aanleiding van de gevoerde on derhandelingen, schrijft de P.N.E.M., dat zij een en ander nogeens heeft nagegaan en bereid is, Hedikhuizen en Luttelherpt aan te sluiten, onder be ding, dat de gemeente in de aanlegkos- tei een bedrag van f 14200 bijdraagt en een garantie aan stroomafname waar borgt van 1500 K.W.U. De prijs per K.W.U. zal gesteld worden op 45 cent. fndien men deze lager zou wenschen, dan dient de bijdrage in de aanlegkos- ten verhoogd te worden. De heer Dobbelsteen zegt, dat hij had verwacht, dat zoodra de brief van de P.N.E..M. was ontvangen, de commissie daarmede in kennis zou zijn gesteld. Slechts bij toeval heeft spr. van den inhoud van dit schrijven kennis ge kregen. De commissie is toch in het leven geroepen, om deze zaak af te handelen, spr. zou ook in het vervolg d,e commissie met de P.N.E.M. doen correspondeeren en niet B. en W. Wethouder Winkel vraagt, hoe men er toe gekomen is, alleen uit naam van B. en W. te handelen. De Secretaris zegt, dat de P.N.E.M. gevraagd is, om nadere toelichting en deze is gekomen. Wethouder Winkel merkt op, dat in het schrijven van de P.N.E.M. slechts sprake is van B. en W. en niet van de commissie. De secretaris antwoordt hierop, dat dit met geen enkele bedoeling, doch te goeder trouw is gebeurd. De heer Dobbelsteen neemt dit gaar ne aan, maar het schrijven is reeds des Maandags ontvangen en dat is maar blijven liggen, daar was Vrijdag dog geen antwoord 'gezonden, dat is de zaak maar ophouden. Voorzitter. Het is wel toevallig, dal je zelf de zaak in, de war hebt gestuurd. Zaterdag was ik er voor op de secre tarie geweest en ben ik U in de straat tegengekomen en hadden wij afgespro ken des Maandagsmorgens naar den Bosch te gaan, men zou elkaar daar wachten. Ik, de Secretaris en v. Hees- Wijk hebben meer dan 3 uur zitten Wachten, doch mijnheer Dobbelsteen kwam niet en ook v. fjemert had be richt van verhindering gezonden, wij zaten er als kwajongens. Wij zijn ten slotte maar met zijn drieën gegaan. Naderhand heeft Dobbelsteen gezegd dat hij verhinderd was en is hij op zijn eigen houtje naar de P.N.E.M. ge gaan. i Winkel. Hebt u niet getracht een lager K.W.U.prijs te krijgen. Voorzitter. Ze hebben gezegd, dat dit niet mogelijk was, tenzij de bijdrage in de aanlegkosten door de gemeente werden verhoogd. v. Hemert. Er is gezegd dat de hee- ren van de P.N.E.M. kwaad waren en dat 2500 K.W.U. geen eisch was. Voorzitter. Je zoekt alles in een ver keerde richting. Dobbelsteen. Dat ik niet kon, kwam lomdat ik een beroerden nacht had ge had. Je moet niet zeggen dat je 3 uur; (hebt zitten wachten, want dat is ge logen. s Voorzitter. Daar zit v. Heeswijk, die Was er bij, laat die het zeggen. Dobbelsteen. Ik ben toen alleen naar de P.N.E.M. gegaan. Men deelde mij daar mede, dat men met een garantie Aan 1500 K.W.U. genoegen nam en dat het bedrag dat de gem. moest bijdra gen f 14200 moest zijn. De heeren waren heel goed te spreken. Ze willen Hedik huizen er graag bij hebben. Ik heb gtezegd, dat de commissie een brief Zou schrijven. Ik ben toen 's avonds «aar den Voorzitter gegaan en er werd afgesproken, dat Dinsdag een schrijven zou worden gezonden, doch Vrijdag was dit nog niet gebeurd, dat is de zaak tegenhouden. Voorzitter. Dat het schrijven niet was Verzonden, kwam omdat er een schrij ven was gekomen van Winkel, v. He mert, waarin geschreven werd van 1500 •K.W.U. v. Hemert. Ik heb het op de Griffie geschreven en weet zeker, dat ik heb gezet 1400 a 1500 K.W.U. en f14000.—, hoe er nu 15000 komt te staan weet ik niet. Voorzitter. Dus je veronderstelt, dat ik dat cijfer heb veranderd, bah wel ke kerels. Ik heb Dobbelsteen nog la ten zieh, dat er 15000 stond. Wij hebben tiien brief wel doorgezonden. Dobbelsteen. Ik hoorde Vrijdag dat tie brief niet weg was. U zeide dat u er een japarte vergadering voor wenschte. Voorzitter. Je kunt met twee leden toch geen brief doorzenden, als er vijl zijn. Winkel. Nu de P.N.E.M. maar f14000.vraagt acht ik het geen be zwaar meer. De secretaris licht toe, dat wethou der v. d. Water bij hem is gekomen en de wettelijke opmerking heeft ge maakt, dat 2 raadsleden toch geen brief naar de P.N.E.M. kunnen zenden en hij het daarom beter oordeelde een raadsvergadering te beleggen. De heer v. Hemert merkt op, dat hel briefje v. Winkel, en zijn persoon slechts jeen stukje papier was, het was alleen de bedoeling het gevoelen van hen beide te doen kennen. De heer Dobbelsteen zegt, dat hij bij de P.N.E.M. den indruk heeft ge kregen, dat weth. v. d. Water en de (secretaris de zaak meer in afbrekende zin hebben behandeld, dan in opbou fwenden. De secretaris had er heele- Imaal niet bij tegenwoordig behoeven te zijn, de onderhandelingen waren de taak der commissie. De heer v. Heeswijk merkt op, dat als er besloten wordt, dat de commissie naar de P.N.E.M. zal gaan, de leden ook behooren te zorgen, dat zij er dan ook zijn. De secretaris zegt, dat de heer Dobbelsteen zelf heeft goed gevonden, dat zijn persoon mede naar de P.N.E.M. ging. De Voorzitter vraagt, hoe de hee ren over het aanbod van de P.N.E.M. denken. De heer Dobbelsteen acht het geen bezwaar meer, op dit aanbod in te gaan. i De Voorzitter meent, dat de heer Dobbelsteen nu gaat afwijken, van zijn eerst ingenomen standpunt. In de com missievergadering was de heer Dob belsteen het met spr. eens, dat het bezwaarlijk was, dat de gemeente, be halve het bedrag van f 14000.nog een stroomafname van 1500 K.W.U. moest garandeeren en hij vond toen ook, dat de ingezetenen vSn Hedik huizen zelf die garantie moesten ge ven. Of, aldus spr., heet u dat ook te liegen, ja dan houdt alles op. Winkel. Ik heb ook wel eens iets gezegd, waar ik later op terug ben gekomen. Dobbelsteen. Ik heb dat zoo niet gezegd, maar daar is den laatsten tijd •al zooveel gekonkeld, dat dit er nog wel bij kan. De heer Winkel merkt op, dat de menschen er niet voor te vinden zijn om te teekenen en zich bij contract voor een zeker aantal K.W.U. vast te leggen en de een laten teekenen en de ander niet gaat niet aan. In Herpt is er ook niet geteekend, daar zorgt de gemeente voor alles en heeft de garantie van 3000 K.W.U. met 60 aan sluitingen wel aangedurfd. Zou het dan hier een bezwaar zijn een garantie van 1500 K.W.U. te geven, terwijl er ook zeker 60 aansluitingen zijn? De Voorzitter zegt, dat hij meent dat de gemeente reeds genoeg doet als ze een bedrag van f 14000.in de aanlegkosten bijdraagt. Men had in Hedikhuizen met een voorstel moeten komen en een lijst met handteekeningen Waarop uitgedrukt hoeveel iedere in gezetene wil garandeeren. In Herpt zal het gemeentebestuur ook wel vastig heid hebben. Winkel. In Herpt heeft men niet geteekend, de voorwaarden kunnen voor de gemeente geen strop beteekenen. Voorzitter. En ik zeg, dat de garan tie van 1500 K.W.U. voor de gemeente een jaarlijksche strop van 4 a 500 gul den beteekent. Dobbelsteen. Ik hoorde niets en heb me daarom in verbinding gesteld met de P.N.E.M. en daar drong men aan op spoedig bericht, omdat er anders, imet het oog op aanleg van andere netten, gevaar bestónd, dat de aanleg dit jaar niet meer kon geschieden. Ont ving men direct bericht, dan kon het licht er in September of October nog zijn. Voorzitter. Dat hebben ze ons ook gezegd. Dobbelsteen. Waarom dat niet aan ide commissie medegedeeld en een spoedelschende vergadering belegd? Voorzitter. Ik wil in de notulen op genomen zien dat ik in de garantie voor de gemeente een strop zie. De gemeente Hedikhuizen gaat tot zijn nek in den strop. Winkel. Hoe dikwijls heeft Hedik huizen niet moeten betalen in de strop pen die Haarsteeg heeft gehad. Voorzitter. Ik spreek van het tegen woordige, wat vroeger gebeurd is kan ik niet helpen. Ik zal in omvraag bren gen, om al of niet op de voorwaarden van de P.N.E.M. in te gaan. Tegen stemmen de heeren, v. d. Heijden, v. Heeswijk en v. d. Water. Voor de heeren v. Hemert, Dobbelsteen, v. Vre de en Winkel. Naar aanleiding van deze beslissing stelt de Voorzitter voor, een geldlee- ning aan te gaan groot f14200.te gen een rente van hoogstens 4y2 pCt. en een aflossingstermijn van 20 jaar. Dit voorstel wordt aangenomen. Ingekomen stukken: Bericht van Ged. St. inzake de raads besluiten over de in vorige vergade ring genomen belastingbesluiten. De door Ged. St. gemaakte opmerkingen, zijn slechts van administratieven aard. Schrijven van den Directeur van den Keuringsdienst van Waren om de ver ordening op dezen dienst opnieuw vast te stellen, aangezien de termijn, waar mede Koninklijke goedkeuring moest worden verleend 'is verstreken. Hier aan wordt gevolg gegeven. Verzoek van Mr. Loeff, namens de gemeente Herpt, om het bedrag van f338.81 verschuldigd ingevolge art. 86 der L.O. wet te voldoen, aangezien anders een rechtsvervolging zal wor den ingesteld, indien deze kwestie niet in der minne wordt geschikt. De Secretaris zegt, dat er niets anders zal overschieten, dat ook deze gemeen te een rechtsvervolging instelt. Men kan voorloopig echter gevoeglijk een af wachtende houding aannemen. Het ge meentebestuur van Herpt heeft de goedkeuring van Ged. St. noodig om een proces te beginnen en spr. be twijfelt ot deze wel zal worden ver kregen. De vordering van het gemeen tebestuur van Hedikhuizen staat on der bescherming van het gouvernement. De gemeente Vlijmen heeft betaald en Herpt wil wel over 1928 betalen, dat is inconsequent en juist hun zwakheid. Rondvraag. De heer Dobbelsteen zegt, dat in dertijd "een raadsbesluit is genomen, om de verpachtingen nu hier en dan daar te houden. Nu zijn ze weer op dezelfde plaats gehouden als de vorige keer. Spr. heeft wel gehoord, dat dit gebeurt is in afspraak met den polder, maar daarmede heeft men niet te maken. Het besluit van den raad is er, men moet zich daaraan houden. De Secretaris zegt, dat hij den Voor zitter hier op gewezen heeft. De Voorzitter erkent, dat het zijn schuld is. De menschen die bij den polder pachten, doen dit ook bij de gemeente, daarom heeft men spr. ver zocht, deze verpachtingen samen te doen vallen. Hij heeft het polderbestur hier over gesproken en dit ging er mede accoord. Nadat dit bestuur de verpach tingen had uitgeschreven, heeft spr. de verpachtingen voor de gemeente ge publiceerd, op dezelfde plaats waar de verpachtingen voor den polder werden gehouden. De heer Dobbelsteen dringt er op aan, dat aan ejenmaal genomen raadsbe sluiten de hand Wordt gehouden. De heer v. Hemert zegt, dat er ge- ruimen tijd geleden reeds besloten is, dat de regenput bij de school te Hedik huizen hersteld zou worden, dit is nog steeds niet geschied. De Voorzitter antwoordt, dat reeds opdracht hiervoor is gegeven, hij zal bij Sleegers nog eens op spoed aan dringen. Wethouder Winkel heeft vernomen, dat de grint voor de gemeente is aan- besteed. Deze is evenwel veel te grof voor den weg, deze blijft er niet op, kotmt in den kant terecht en geeft groo- te ergenis aan de wielrijders. Hoe komt men er toe deze te bestellen? Hij4 kan hoogstens gebruikt worden om den dijk op te knappen. Er was toch afgesproken, dat er voor den weg een schuit fijne grint besteld zou worden. De Voorzitter zegt, dat de fijnere grint besteld was, doch deze was niet te krijgen en toen heeft hij een maat grooter genomen. Deze grint is eren paar weken terug reeds aanbesteed om te vervoeren, doch spr. weet wel dat hij wordt tegengewerkt, want de aan nemer blijft in gebreke, de grint te vervoeren. Spr. hoopt dat er zoo vlug mogelijk de burgemeester zal zijn, die de leiding over kan nemen. Hij acht het echter bezwaarlijk, grint op den dijk te gaan brengen, dezen dijk is in onderhoud bij den Hoogen Maasdijk van Heusden. De heer v. Hemert dringt er op aan, dat de grint zoo spoedig mogelijk wordt vervoerd, hij ligt nu te Heusden aan den wal en kost iederen dag leggeld. De heer Winkel merkt op, dat hij als tweede wethouder, ook medezeg genschap heeft, doch de eerste wethou der doet alles maar op zijn eigen hout je af, of hij alleen baas is. De Voorzitter zegt, dat men spijkers op laag water zoekt, had hij den grint allemaal op den dijk gebracht, zoo als wethouder Winkcel dat zou willen, dan had hij zeker op zijn kop gekregen. De heer Dobbelsteen heeft gehoord, dat de vorige week de nieuwe burge meester op bezoek is geweest. Spr. had het wel aardig gevonden, als de raadsleden hiervan kennis was gegeven zoodat ook zij kennis hadden kunnen maken met hem. Secretaris. In den brief stond, dat hij kennis wilde komen maken met de wethouders. Voorzitter. Het spijt me dat het niet is gebeurd, maar ik heb er werkelijk niet aan gedacht. T>e heer Dobbelsteen vraagt of er voor het inhalen van den burgemeester niet een bedrag uitgetrokken moet wor den. Er is Zondag een vergadering hiervoor geweest, misschien weet de Voorzitter, daar iets meer van. De Voorzitter zegt, dat tot deze ver gadering alle vooraanstaande vereeni- gingen, de geestelijkheid, de raadsleden en de Hoofden van scholen waren uit* genoodigd. Er zijn buurtcommissie's be- hoemd, terwijl voor Hedikhuizen de Pastoor en mijnheer Fooij zouden zor gen en voor Luttelherpt, de heer v. Vrede. De burgemeester en mevrouw hebben verklaard, dat zij er op ston den op feestelijke wijze te worden in gehaald. Spr. gelooft dat het in de bedoeling ligt hier op de Haarsteeg vier eerebogen te plaatsen. De heer v. Hemert had het bete* gievonden als eerst de raad had ver gaderd, deze vergadert niet in een café en bovendien is spr. uit principe tegen Vergaderen op Zondag. Het ge meentebestuur behoorde in deze den eersten stoot te geven. De heer Dobbelsteen vraagt, waar om deze vergadering bij Achten is ge houden, men weet dat hij daar niet komt. De Voorzitter zegt dat dit te goeder- trouw is gebeurd. De heer Dobbelsteen zegt, dat er den laatsten tijd zooveel te goedertrouw is gebeurd, dat hij er den buik vol van heeft. De secretaris deelt mede, dat hem bij nazien is gebleken, dat den vorigen keer de gemeente heeft gezorgd voor de ontvangst en de versiering van het raadhuis. Besloten wordt hiervoor een blanco crediet toe te staan. De vergadering wordt hierop gesloten, DE MOORDENAAR VAN BENNEKOM. Hoek tot levenslang veroor deeld. Men meldt uit Arnhem De rechtbank uit Arnhem deed Dins dag jl. uitspraak tegen Jan Hoek, beschul digd van moord op mej. Tine Koperberg te Bennekom gepleegd. De rechtbank veroordeelde Hoek tot levenslange gevangenisstraf, overwegende dat het belang der maatschappelijke vrij heid eischt, dat hem de hoogste straf wordt opgelegd. Na het uitspreken van dit vonnis riep Jan Hoek uit„Maar ik ben geen moor denaar I" DE OCEAANVLUCHT VAN KINGSFORD SMITH. Men meldt uit Dublin De Southern Cross met den Australiër Kingsford Smith en den Nederlander Evert van Dijk, is Dinsdagmorgen j.l. te half vijf van het strand van Port Marnach (graafschap Dublin) opgestegen. VEEN. In de gisterenavond gehouden raadsvergadering besloot de raad met al- gemeene stemmen in te gaan op de voor stellen van de P.N.E.M., tot electrificatie dezer gemeente. Deze voorwaarden luiden f7250.bij te dragen in den aanleg en een garantie voor stroomafname van 4500 K.W.U., zonder verplichting tot aanleg van straat verlichting. Verslag volgend nummer. De Heer en Mevrouw WINK- Vos geven met blijdschap en dank aan God, kennis van de geboorte van hun dochter marr1gje. Wijk, 22 Juni 1930 Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze ge liefde Vader Behuwd- en Grootvader, betuigen wij on zen hartelijken dank Uit aller naam: Kinderen JOOST v. ANDEL. Veen, 24 Juni 1930. GEVRAAGD: in een klein gezin, goed kunnende koken en werken Hoog loon. Z. g. ge- uigen o. zich aan te melden. Brieven onder letter M, bureau v. d Blad. A. VAN BERKEL, AALBURG. In den Boekhandel van de te HEUSDEN, zijn verkrijgbaar 4 met 5 j. cursus Inschrijving van nieuwe leerlingen eiken Maandagna middag van 4—5 en 7 8 uur. Toelatingsexamen Maandag 7 Juli en Dinsdag 8 Juli. De Directeur Drs. G. J. DE VRIES. Langendijk 187 GORINCHEM HET OUDSTE ADRES. op elk gebied IS EN BLIJFT JE ADRES Groote sorteering Lampen en Kralen randen aan concarreerende prijzen! Vanaf heden verkrijgbaar uit den Boomgaard bij het Kasteel te Meeuwen. Verzending per postmandjes door geheel Nederland. Bestellingen worden aange nomen bij Adr. den Dekker, Telef. No 13, te Wijk, bij Joost den Dekker, Telef No. 1 te Veen en in den Boomgaard te Meeuwen. te Werkendam, publiek verkoopen De Gedeputeerde Staten van Noord-B. abant, brengen ter openbare kennis 1 dat van en met 21 Juni 1930 tot en met 20 Juli 1930 voor belanghebbenden ter pro vinciale griffie van Noordbra bant (kamer nr 29) ter inzage ligt de aanvrage van de A. T O te Utrecht om vergun ning ex artikel 1 der wet openbare vervoermiddelen tot het in werking houden van een autobusdienst van Gorin- chem over Sieeuwijk, Schans, Nieuwendijk, Keizersveer, Geertruidenberg, Made, Wa genberg en Terheijden naar Breda II. dat belanghebbenden ge durende den termijn, bedoeld sub I schriftelijk bezwaren tegen de gevraagde vergun ning kunnen inbrengen bij Gedeputeerde Staten en voorts hunne bezwaren mondeling kunnen inbrengen bij eene commissie uit dat college, wel ke tot dat einde in bet open baar zal zitting houden in het gebouw van het provinciaal bestuur te 's Hertogenbosch op VRIJDAG 25 JULI 1930, des voormiddags ten 10V2 ure 's-Hertogenbosch, den 18en Juni 1930. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan bij H H. Land bouwers, die zich op de bloem bollenteelt wenschen toe te leggen, voor de levering van alle soorten bollen. Vraagt prijsopgaaf, Willem Botsstr. 4, VOORHOUT. =1 Groote sorteering Tweede hands Rijwielen voor elk aannemelijk bod I i De n i e u w e Zomercollectie's ontvangen Ruime keuze voor Dames- en Heeren Costuums, Man tels, enzenz PRACHTIGE STOFFEN en als steeds BILLIJKE PRIJZEN Prompte bediening 1 Nette afwerking Tijdige bestelling gewenscht. Dames- en Heerenkleermakerij, BREESTRAAT 78, HEUSDEN. Heel wat anders. Bj Heel wat beter. I van de Maatschappij I DE BETUWE, TIEL. I per flesch f 1.00 Verkrijgbaar bij -• JE ADRES VOOR AUTO MOBIELEN IS EN BLIJFT Groote sorteering Banden en Onder- deelen, Oliën en Vetten. Verder aangeboden een FORD TRUC zoo goed als nieuw, proefrit en deskundig onderzoek toegestaan, voor elk aannemelijk bod. Is het niet onverstandig U heele nachten door jeuk te laten folteren, wanneer d.d.d. direct verlichting kan bren gen? Deze genezende vloeistof is hèt middel, dat ge noodig hebt tegen Uw huidaandoening. Het bedaart de jeuk en bezorgt U een rustigen slaap, 's Mor gens staat U dan verkwikt op. Alle lijders aan huidaandoeningen, die d.d.d. gebruikten, ondervonden een directe verlichting van het jeuken en de pijn. d.d.d. dringt diep in de poriën, doodt daar de ziektekiemen en maakt de huid gezond. Wacht niet, koop nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogist d d d. ondersteunt de heilzame werking der D.D.D.-Vloei- E e: f* stof en houdt de huid gezond, f 1— per stuk. B2 zal op WOENDAGEN 2 en 9 JULI 1930, '8 avonds half acht acht (zomertyd) in Café Sprenger te Sieeuwijk, Voor de Gemeente DE WERKEN EN SLEEUWIJK. met Schuur, Erf en Boom gaard geschikt voor bouw terrein aan den straatweg te Sleeuwyk, groot 12 52 aren, in 3 perceelen, Voor den Heer C. KUUP met Erf aldaar, groot 1 65 are. Alles vry van huur. Breeder bjj biljet. Zomer 1930.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 3