Het geheim van de Lift. FEUILLETON Plaatselijk ïlieiiws Naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door J. Boonen en Cor Wouters. 11 grasland onder het verbod wil op genomen zien. Circulaire Ged. Staten, betreffende jaarwedden Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Ged. Staten wenschen dat geen pensioen bijdragen meer op deze ge- imeente-ambtenaren worden verhaald en zoo ja, dat dan die jaarwedden dien Overeenkomstig wordt verhoogd. De heer v. d. Werken vraagt, of hier deze ambtenaren het zelf nog betelen, waarop de Voorzitter toe stemmend antwoordt. De heer de Gaaij meent, dat de jaarwedden niet verhoogd moeten worden, de tijdsomstandigheden, Ttooral in den landbouw, zijn er niet oaar. De heer v. d. Werken vindt het eigenlijk geen verhooging en is er voor in den geest van Ged. Staten te besluiten. De heer v. d. Vliet zegt, wanneer se verhoogd worden, de gemeente het snoet betalen. De heer de Gaaij meent, dat waa neer men deze ambtenaren verhooging geeft, dan ook de overigen. De heer v. d. Werken is van oor deel, dat het toch niet zal helpen, 31 is men er tegen. De heer Smits zegt, dat men daar om alles nog niet goed behoeft te vinden, dat doet de hr. van de Wer ken ook niet. De heer v. Ooijen meent, dat er zeker 'genoeg betaald wordt voor de Igemeente-ambtenaren, en daarom is hij ook tegen het voorstel van Ged. •Staten. De Voorzitter zal aan Ged. Sta ten berichten, dat de raad van oor deel is de jaarwedden te laten zoo- als ze zijn met aftrek van pensioen. Schrijven van Ged. Staten naar ^aanleiding van een aan hun College gericht schrijven van G. Roomer en anderen in de buurtschap Rietschoof betreffende de toelating van hun kin deren op de school te Aalst. Ged. Staten geven te kennen, dat bet igewenscht is, dat de raad der (gemeente Nederhemert, zoo spoedig mogelijk de noodige voorschriften maakt, omtrent een te treffen rege ling met de gemeente Poederoijen ©ver de toelating van kinderen uit de buurtschap Rietschoof, op de school te Aalst, en geven den raad in overweging een overeenkomst met Poederoijen aan te gaan. De Voorzitter deelt mede, dat ook de Hoofdinspecteur van meening was, 'dat dit de beste en vOordeeligste op lossing was. Gaat men geen overeen komst aan, dan zou men er voor moeten zorgen dat ze geregeld ter school zouden kunnen gaan aan de 'Zuidzijde wat wel eens tot gevolg zou kunnen hebben, dat dit een twee- mans school zou worden, en een lokaal er aan zou moeten worden bijge bouwd. De Voorzitter zegt, dat het goed- 'ijoppste is om met Poederoijen in on derhandel inlg te treden, voor degenen die nu openbaar onderwijs willen. De heer v. Ooijen vraagt, of de ftaad van Poederoijen er geen terug werkende kracht aan zal verleenen. De Voorzitter zegt, dat hierover al zooveel gesproken is, men heeft .look ai gezegd, dat er een groote re kening voor Nederhemert klaar ligt, doch s'pr he .eft nog niets gemerkt. De heer de Gaaij meent, dat dit tjoch wel het geval is geweest, maar men schijnt er op terug gekomen te zijn. De Voorzitter zegt, dat men hier tëoeh geen recht op heeft, omdat er nog nimmer een overeenkomst heeft bestaan. Had er een regeling be staan, dan was het een ander geval. Besloten wordt dat de Voorzitter 'de noodige stappen zal doen om met de gemeente Poederoijen een over eenkomst aan te gaan. o In haar borst klopte een gevoelig (hart, dat Tortoran meer dan eens in beroering had gebracht, omdat hij lief kozende blikken naar haar had gewor pen, om van tijd tot tijd een pak tabak ie krijgen, niettegenstaande de crisis die ikiendertijd met beklagenswaardige strengheid heerschte. Hé, goeien dag, juffrouw Palemou- 'gues, riep Tortoran met een zoetsap- pigen glimlach uit. Het is lang geleden, dat we u bier gezien hebben, fluisterde de juf frouw. Hebt u soms het rooken ge staakt? Heelemaal niet, antwoordde Tor toran. Ik ben alleen maar ie en beetje ziek geweest. (Terzelfder tijd dacht hij: Mijn portemonnaie is het, helaas, idie ziek was. Juffrouw Pelamougues werd dadelijk {ongerust. f Hemel, mijn arme, mijnheer, ik 'hoop dat u nu toch beter bent. j Heelemaal beter, dank u wel. I En ik hield sedert meer dan een inaand iedere week een pakje tabak vjoor u over. Oh, u is werkelijk te goed voor De Voorzitter zegt, dat de raad later dan wei een beslissing zaï kun nen nemen over deze te treffen re- geling. Rekening Gezondheidscommissie 1^Hieruit blijkt, dat het batig saldo is f658,21, terwijl het 't vorig jaar f 458 bedroeg. De heer v. d. Werken vraagt wat deze commissie de gemeente kost en wat zij eigenlijk uitvoert. De Voorzitter zegt, dat de kosten ongeveer 3 cent pier inwoner bedra gen en dat hare werkzaamheden zich uitstrekken tot het geven van advie zen de openbare gezondheid rakende. De heer v. d. Werken meent, dat deze commissie dan wei eens aan dacht mag schenken aan verschillen de mesthopien die bijna tegen een andermans deur aanliggen. De heer v. d. Vliet zegt, dat dit met altijd is te voorkomen dat zal in elke gemeente wel zoo zijn. Spreker noemt een piaar gevallen in deze ge meente op, die toch niet veranderd kunnen worden, of men zou de be trokkenen al een zeer grooten last moeten aandoen, wat spreker niet van plan is. De heer v. d- Werken wordt |den raad gegeven eens een vergadering van de gezondheidscommissie bij te wonen, dan kan hij daar zijn bezwaar inbrengen. De Voorzitter deelt verder mede, dat B. en W. voorstellen de gemeente in te deelen in de derde klasse bij de in te voeren gemeentefondsbelas ting, waardoor de gemeentelijke in komstenbelasting komt te vervallen. De heer Peereboom heeft deze fondsbelasting eens bestudeerd en zegt dat ze zeer ingewikkeld is en men er niet zoo gauw mee op de hoogte is. Spr. zegt, dat naar zijn meening de 3e klasse voor de ge meente het beste is. Men kan altijd nog veranderen naar een andere klas se. De Voorzitter zegt, dat de meeste kleine plattelands gemeenten wei in de 3e klasse worden gebracht. De heer v. d. Werken zegt, Idat de een met bijna een zelfde inkomen mee zal moeten betalen als anderen die het beter kunnen betalen, waar op de heer Smits antwoordt, dat dit altijd zoo geweest is en dit niet te ondervangen zal zijn. De Voorzitter zegt, dat kleine in komens weinig betalen, doch over het geheel genomen zal hier wel wat meer betaald moeten worden, omdat hier de belasting niet zoo hoog is. De heer de Gaaij meent dat Ide een er beter door zal worden, doch de ander meer zal moeten betalen. De Voorzitter deelt nog mede, dat de gemeente in de personeele belas ting in de 9e klasse is ingedeeld. Indertijd heeft men getracht om de gemeente in de 8e klas te krijgen, doch heeft er niets meer over ge hoord en nu zijn de aanslagen aan merkelijk verhoogd. De heer v. Ooijen 2egt, dat ze in Welseind een heel eind Lager zijn dan hier. De Voorzitter zegt, dat men in de 8e klas dit nadeel heeft, dat men dan ook minder opcenten ontvangt, deze zullen nu f 1100,opbrengen, doch in de 8 e klas wel f 200 minder. De heer v. d. Werken zegt, dat de huren veel te hoog geschat zijn, men moest gezamenlijk reclameeren, alleen helpt toch niet. De heer v. d. Vliet zegt, dat men herschatting kan aanvragen. Wordt besloten om de gemeente in de 8e klasse te plaatsen. Enkele af- en overschrijvingen van den dienst 1929 en 1930 worden door den Voorz. voorgelezen, waar aan de raad zijn goedkeuring hecht. De Voorzitter deelt mede, dat de oude brandspuit aan de Zuidzijde me. Ik heb dus vijf pakjes die voor u bestemd zijn. Wilt u ze hebben? De jongen liet zich verleiden, hij had geld. De gelegenheid was te mooi. Hij trad het winkeltje binnen, waar de juffrouw hem vijf in grijs gewik kelde kubussen overhandigde, waarbij ze nog vier pakjes cigaretten voegde, terwijl ze zachtjes zei: Het zijn „Caporals"... die u het liefst rookt... Hij bedankte, vulde zijn koker met sigaretten, stak er een op en deed de pakjes op goed geluk in zijn zakken. Dan hervatte hij zijn weg naar de kantoren van Réné Lambert, waar hij omstreeks negen uur aankwam, toen de deuren juist geopend waren. Het gewoon heen en weer geloop van iederen morgen bracht leven en vroo- ïijkneid in het gebouw, leder zette zich weer aan zijn dagelijksch werk, alsot den vorigen dag niets abnormaals ge beurd was. De lastauto's reden met groot gedruisch door de wijd open staande inrijpoort binnen, om hun las ten van allerlei afmetingen op te la den, die ze dan naar de stations zou den voeren. Op den drempel verbeuzelde een ma ger en bleek bediende, die geen vijt en twintig jaar oud was, met z'n tijd uit 'n vuil eindje sigaret de laatste trekjes te zuigen vooraleer hij verplicht het weg te werpen en het kantoor binnen te gaan. Tortoran naderde hem: Geen nieuws over vader Garde- nois? vroeg hij op lossen toon. De jongeling bekeek hem eenige 00- genblikken met een spottend gezicht, moet worden opgeruimd. De Bruijn uit Heusden heeft er 1 5 gulden voor geboden, terwijl Rich ters 4 gulden wil geven. De heer v. d. Werken zou ze pu bliek verkoopen, dan bracht ze wel meer op. Iemand heeft hem er naar gevraagd, voornam eüjk om de slan gen die hij zou kunnen gebruiken. De Voorzitter zegt, dat Remmerde de slangen heeft gekocht, waarop v. de Werken zegt, dat de spuit dan duur genoeg is, spr. zou ze gauw aan de Bruijn geven. De heer v. Ooijen vraagt, wat Rem merde er voor gegeven heeft, waar op de Voorzitter zegt van negen gul den. De heer v. d. Werken zegt, (dat de spuit van de Noordzijde zoo gauw mogelijk hier gebracht moet worden, waarop de Voorzitter zegt, dat dan toch ae oude eerst uit het brandspuit huisje moet zijn. Met algemeene stemmen wordt goedgevonden de oude brandspuit aan de Bruijn te Heusden te verkoo pen. Rondvraag De heer v. d. Werken vraagt, |of er niet voor gezorgd kan worden, dat er voor den winter, te Rietschoot een school gebouwd wordt, de men- schen staan daar erg op. Dan zouden er ook nog wei kinderen uit (Aalst naar die schooi komen. De heer v. d. Vliet zegt, dat men toch geen school voor Aalst behoeft te bouwen, waarop de heer v. d. Wer ken zegt, dat dit dan een voordeel zou zijn voor de gemeente. De leden vinden een school te Rietschoof niet noodig, te meer daar er nu toch ook eèn overeenkomst met Poederoijen aanhangig zal worden gemaakt, en de gemeente de kosten dezer school niet zou kunnen dragen. De heer Peereboom meent, dat er zeker f25,000 mede gemoeid zullen zijn. De heer v. d. Werken meent, idat men toch rijks-subsidie krijgt, waar- Op de heer v. d. Vliet zegf, dat men die niet krijgt. De heer v. Ooijen vraagt of Rem merde vergunning heeft van B. en W., om over het voetpad met vee te leiden. Nog kort geleden heeft hij ge zien, dat Remmerde een paard en veulen daarop leidde. Hannes v. d. Vliet heeft hem gezegd, dat deze geen vergunning kon krijgen. Spr. kan niet begrijpen, dat Kant daarop dan niet let." De Voorzitter zegt, dat Remmerde geen vergunning heeft, doch deze heeft gezegd, dat hij het toch doet, Spr. zal de veldwachter orders geven om er op toe te zien. De heer v. d. Werken vraagt pf er nog niets over de Electriciteit bekend is. De Voorzitter antwoordt, dat hij nog niets gehoord heeft, wel heeft hij gehoord, dat ze in Kerkwijk be gonnen zijn. De heer v. d. Werken zou er op aandringen opdat er ook hier werk van wordt gemaakt. De heer v. d. Vliet kan niet be grijpen, dat v. d. Werken de gemeen te in zulke groote schulden wil ste ken. Eerst een nieuwe school te Rietschoof, nu, weer electriciteit voor de (gemeente, wat misschien nog meer zal kosten als een nieuwe school. De heer Smits zegt, dat v. d. Wer ken maar eens een voorbeeld moet nemen aan freule van Wassenaar, die komt uit een plaats die van alle ge makken is voorzien, in het Starre- bosch wonen. Hierna sluit de Voorzitter de open bare vergadering en heeft 'hij nog iets voor een geheime zitting. spuwde zijn eindje sigaret weg en ant woordde: Wat staan jullie op de „perfec- tuur vroeg op tegenwoordig... Dan verdween hij onder het ge- welt. Alfred bleef een oogenblik onbeweeg lijk staan, boos omdat men hem voor een politieagent had aangezien. Hij gat nochtans den moed niet op. Het reportersbaantje begon hem te boeien. Hij begreep dit dubbele genot, de eerste zijn om te weten en de twee de zijn om in te lichten. Hij oordeel de dat ondanks de spotternijen en de beleedigingen geen edeler vak bestond, dan de waarheid te ontdekken en te doens zegevieren... In één woord, hij was door het heilige vuur aangetast- Bij dezen nieuwen geestestoestand, voegde zich nog de vurige wensch aan Lucette haar verrukkelijken glimlach en helle vroolijkheid weer te schenken. (Met al zijn krachten wilde hij wer ken om de onschuld van den vader van het jonge meisje te bewijzen en daar na om Célestin Gardenoïs zelf, indien er nog tijd toe was, behouden weer te vinden... Nochtans kon hij daar nu niet voor de deur blijven staan, voortdurend door heen- en weer loopende, met werk overladen lossers gedrongen en gestoo- ten; de plaats was weinig tot overpein zingen geschikt en van den anderen kant, wilde hij zich van het geheim zinnig huis niet verwijderen. Aan gene zijde van de straat, juist tegenover nummer 15bis, kreeg hij een café in 't oog... Kijk, dacht hij, een eminent ob servatorium. ALMKERK. De heer v. Veelen alhier had het ongeluk bij 't zwemmen zoodanig met zijn voeten in een stuk glas te trappen, dat Dr. de Vries de wond moest hechten. Op 2 Juli a.s. hopen de Jong.vereen. „Eben Haëzer" en Samuel" in de Con sistoriekamer der Herv. Kerk eene ge combineerde vergadering te houden. Tot op heden breid zich het mond en klauwzeer in deze gemeente niet uit. Tot volentair der gem.-secr. alhier is benoemd de heer W. A. de Klerk van Werkendam. BABYLONIëNBROEK. Ds. B. Moorrees, Herv. pred. te IJzelstein. heeft om gezondheidsredenen emeritaat aangevraagd. Ds. Moorrees bedient reeds 34 jaar het predikambt en aanvaardde dat te Babi- loniënbroek, bediende vervolgens de ge meenten van Loon op Zand, Heteren en de laatste 7 jaren zijn tegenwoordige ge meente. Ds. Moorrees zal zich metterwoon te Jutfaas vestigen. DUSSEN. De heer C. W. Pols slaagde Zater dag te 's-Gravenhage voor het diploma gem. administratie. POEDEROIJEN. Door Gedeputeerde Staten van Gelderland is goedgekeurd het besluit van den Dorpspolder Poederooyen en Zui- lichem beneden den Meidijk, tot het aan gaan van eene geldleening van f 1000. ten behoeve van werken in verband met de uitwatering van „de Prink". WAALWIJK. Op 26 Juni j.l. werd alhier een Fokpaardendag voor het tuigpaardtype gehouden. Deze bestond uit de ge wone keuringen vanwege de Provin ciale regelingscommissie voor de paar denfokkerij, benevens keuringen voor het Militaire certificaat en keuringen voor 1 jarige merriën en merriën met veulen. Een bijzonder gunstig weer was een weldaad voor de deelnemende men- schen en paarden. Een groot aantal paarden werden voorgebracht, terwijl de kwaliteit zoodanig was, dat de Prov. Regelingscommissie eenige extra prij zen beschikbaar stelde, n.l. 5 extra prij zen a f 10.voor afstammelingen van voorgebrachte fokhengsten4 extra prij zen a f 10.voor 48 jarige mer riën en 1 extra prijs a f 5.voor 2-jarige merriën. De bekroningen geschieden als volgt: 2-jarige merriën: le prijs, f40.de donkerbr. Pladine, v. Ebert, van A. Z. Snoek te Almkerk; 2e prijs, f30.de bruine Parita, v. Colonel, van Gebr. Oerlemansvan der Schans te Drongelen; 3e prijs, f25. de bruine Polli, v. Olympus, van A. Z. Snoek te Almkerk; 4e prijs f20. de donkerbruine Pia, v. Ebert, van J. C. Wink te Wijk; 5e prijs, f10.de Goudvos Polone, v. Colonel, van Gebr. Oerlemansvan der Schans te Dronge len; 6e prijs, f5.de bruine Perate, v. Ebert, van Gebr. Smits te Waspik: extra prijs f5.de zwartbr. Parade, v. Ebert, van A. de Lorm te Andel. 3-jarige merriën: le prijs, f40.de Vos Otella, v. Colonel, van J. C. Wink te Wijk; 2e prijs f30.de zwarte Ottolina, v. Holand, van Gebr. Oerlemansvan der Schars te Drongelen; 3e prijs, f25. de zwarte Olganda, v. Ebert, van C. M. van Everdingen te Heusden; 4e prijs f20.de goudvos Orata, v. Zwingli, van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen; 5e prijs, f10. Hij stak de straat over, ging het café binnen en nam plaats op een stoel zoodanig dat hij den ingang van het huis Lambert niet uit het oog verloor. Plotseling spitste hij de ooren. Naast hem sprak men over het geheim van de lift. Ik begrijp er niets van, zei een man, die den grooten voorschoot Uit groene serge der inpakkers droeg. In dien ik, goddank aan alle bijgeloof den brui niet had gegeven, zou ik gelooven, dat de duivel in het spel is... Want ik ken de lift van het kantoor van den baas, en het wil er bij mij maar niet in, dat een man er uit kan verdwijnen zoo als bij Robert Houdin. Precies, antwoordde de andere. D'r zijn menschen die beweren dat in het toestel iets vervalscht is. Daarom heeft het huis Fifre, dat het destijds geplaatst heeft, me hierheen gezonden op aan vraag van den directeur van den vei ligheidsdienst, om de zaak met hem te onderzoeken... Zelfs heeft de kla bak die me vergezeld heeft, me gezegd hier wat te wachten tot zijn baas komt.. En die komt natuurlijk te laat. Verduiveld. 1 De man uit het huis Fifre haalde minachtend te schouders op en neurie de dan spottend: Als ik het in mijn hoofd ga steken Dat er menschen zijn met geld, Die blijven liggen onder de deken, Tot hun meid voor 't eten schelt; Terwijl ik, arreme werrekman, •Van af des morgens vroeg, Zit te drinken aan de kan... Een uitroep van zijn gezel onderbrak het lied. Ik smeer 'm... Daar is mijn vracht- de zwarte Oberte, v. Ebert, van Gebr. Smits te Waspik. 48-jarige merriën: le prijs, f50.—, de 7-jarige bruine Kally, v. Roland, van A. Z. Snoek te Almkerk; 2e prijs, f40.de 4-jarige bruine Ningli, v. Zwingli, van Gebr. Oerlemans van der Schans te Dron gelen; 3e prijs, f40.—, dc 5jaiige zwart bruine Malanda, v. Holand, van G. J. W. Branderhorst te Eethen; 4e prijs, f30.de 4-jarige bruine Nolata,^ v. Holand, van denzelfde; 5e prijs, f25. de 8-jarige vos Jeleta, v. Caladijn, van J. de Waal Hz. te Wijk; 6e prijsf20. de 6-jarige bruine Lera v. Cicero, van Gebr. Smits te Waspik; 7e prijs, f 15.- de 5-jarige zwarte Meeta, v. Cornet, van wed. G. Millenaar te Andel; 8e prijs, f10.de Sjarige zwarte- Maha, v. Rutland, van G. J. W. Branderhorst te Eethen; 9e prijs, f 10.—de 5-jarige zwarte Mabanatha, v. Friedel, van G. v. d. Beek Gza te Dussen. Extra prijzen a flü. De 4-jarige Norala, v. Cicero, van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen; de 7-jarige vos Keuora, v. Caladijn, van Kinderen G. J. Boll te Doeveren; de 7-jarige zwarte Kariba, v. Faribo, van Erven D. van Buuren te Meeuwen; de 4-jarige bruine Nolina, v. Holand, van dezelfde. 9-jarige en oudere merriën. Prijzen a f 10. De 14-jarige zwarte Dot, v. Utz, van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen; de 11-jarige donker bruine Giwanka, v. Iwan, van G. J. W. Bran derhorst te Eethen; de 17-jarige zwar te Agrita, v. Ehrenberg, van dezelfde. Keuring voor stamvaders met afstam melingen: Fokpremie a f50.aan den hengst Holand van de Coöperatieve vereen, tot verbetering van het paardenras in het Land van Heusden en Altena te Meeuwen en een premie a f 10.— aan elk zijner volgende 15 afstammelingen, de vierjarige merriën: Nellina van wed. A. Straver te Ba- biioniënbroek; Nolieua van G. H. Stra ver te Babiloniënbroek; Nolara van G. J. W. Branderhorst te Eethen; Nolina van D. van Buuren te Meeuwen; de 3-jarige merrie Ottolina van Gebr. Oer lemans van der Schans te Drongelen; de 2-jarige merrie Pia, van J. C. Wink te Wijk; de 1-jarige merriën: een bruine van M. van Mersbergen te Dronge len; Rawina, van wed. A. Straver te Babyloniënbroek; Roosje, van C. H. van Everdingen te Heesbeen; Riwanka van G. J. W. Branderhorst te Eethen; Raalkje van Erven D. van Buuren te Meeuwen en vier veulens, n.l. van de merriën Agrita, Giwanka en Dorcua, alle drie van G. J. W. Branderhorst te Eethen, en van Meeta van wed. G. Millenaar te Andel. 1-jarige merriën. (Vijf prijzen a f 5. le prijs, Riwanka, van G. J. W. Bran derhorst te f;ethen; 2e prijs, Rawina, van wed. A. Straver te Babyloniën broek; 3e prijs, een bruine, van M. van Mersbergen te Drongelen; 4e prijs, Roosje, van C. H. van Everdingen te Heesbeen; 5e prijs, Raalkje, van Erven D. van Buuren te Meeuwen; deze vijt stammen af van den hengst Holand. Merriën met veulen. (Vijf prijzen a f 5.zonder verdere rangschikking). Jelita met hengstveulen, van Ebert, van P. de Waal te Wijk; MandalII met rnerrieveulen, van Ebert, van A. P. de Waal te Wijk; Malanda met hengstveu len van Hormo, Giwanka met hengst veulen van Holand en Agrita met hengstveulen van Holand, alle drie van G. J. W. Branderhorst te Eethen. SLEEUWIJK. De voetbal vereeniging alhier speelde Zaterdag j.l. een wedstrijd tegen Wilhel- mina II te Wijk, welke door de voetbalver, alhier met 1 9 werd verloren. wagen... Sterkte ouwe, tot ziens. Hij tikte, goot zijn wijn in de keel en spoedde zich naar de inrijpoort. Alleen gebleven liet de werkman uit het huis Fifre zijn glas weer eens vol schenken, en maakte aanstalten om uit een gomelastieken zak eenige stofdeel tjes van tabak te halen, die hij vergeefs beproefde tusschen een sigarettenblaad- je te rollen. Wel jandorie, die vervelende régie, knorde hij... En natuurlijk is nergens tabak te vinden... De herbergier, die achter de toon bank glazen aan 't spoelen was toeroe pend, zei hij Hé baas, hebt u soms tabak voor rne? Als ik 'm had, antwoordde de aangesprokene, zou ik beginnen met zelf een p'ijp te stoppen... 1 Wat een leven, arme menschen, mompelde te werkman. Met een woedend gebaar, maakte hij ieen bolletje uit het blaadje papier en de tabakkorreltjes die hij had verza meld 'en wierp alles door de geopen de deur op het voetpad, terwijl hij pruttelde: Niks aan te doen, 't is zoo fijn als snuif.» Bij het zien van dat geergerd 'ge- zich van een rook er die zijn meest ge liefde genoegen moet derven, kreeg Tortoran een inval. Staat u toe? zei hij terwijl hij opstond. En terzelfdertijd bood hij den werk man zijn sigarettenkoker aan. (Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6