UW FOTOGRAAF SPiOR's MOSTERD g A. A. COERTSE KEUNEN-MALINGRE WIJNHAHDBL. HEUSDEN. Spoor'saflestampteoMiiisjes is Eind 30, Gorcum Telefoon 266 Onveranderlijke Vergrootingen naar elk portret Lijsten in alle maten l£ Buitenland Binnenland |arteoncours uitgeschreven door de bïl- lartvereeniging „Nooit Volleerd" en ge houden in de zaal van hotel „De Zwaan"., is in alle opzichten schitte rend 'geslaagd. De uitslag der wedstrijden is als volgt: Biljartclub Amusement uit Waalwijk- Besoyen 257 punten, de biljartclub Krijt op tijd uit Waspik 203 punten, de bil jartclub V.B.H. uit Raamsdonksveer 196 punten, de biljartver. Hank 166 punten, de biljartver. Wijk en Aalburg 166 pun ten, de biljartver. Geertruidenberg il 366 punten, de büjartver. Geertruiden berg 1 154 punten, de biljartclub Den Hout 141 punten, de büjartver. Raams donksveer (Hof van Holland) 111 pun ten, de biljartver. Raamsdonksveer (Ons Genoegen) 110 punten en de Dussen- ache büjartver. „Nooit Volleerd" 80 pun ten. De hoogste serie behaalden de hee- *en Nieuwenhuien uit Waspik en J. Heere uit Raamsdonksveer, ieder met 26 punten. In den personeelwedstrijd behaalde de heer Nieuwenhuizen uit Waspik den 3en prijs, een schroefqueue, met het "hoogst te bereiken aantal punten, n.l. 30 en om den 2en prijs, bestaande uit <een cadeau naar eigen verkiezing ter waarde van f10.zal nog door een ■sriertal heeren, die ieder 27 punten be haalden, worden gekampt Zondag 6 Juli a.s. zullen de prijzen, resp. een verzilverde beker, een verzil verde lauwerkrans, een verzilverde lau wertak, een verzilverd sierschild en ver der verzilverde medailles worden uitge reikt. Ook zullen de biljartliefhebbers dan kunnen genieten van het optreden van een prof. biljart. Voorburg Schilletje - Zoete Schillenbrandewijn. Triple Sec - Curacao - Anisette Kummel. ,,GOFFARD". Advocaat. TELEFOON N°. 8. VEEN. DE KOSTEN DER RIJNLAND-BE- De heer van Gessel, hoofd der ZETTING, school alhier heeft het voornemen met Volgens een door de verschillende landen de leerlingen uit de hoogste klasse op opgestelde berekening van de kosten der 7 Juli een uitstapje te maken naar den Rijnlandbezetting, van het ingaan van den Haag. iWIJE. wapenstilstand af tot den 30en Juni 1930, bedragen deze kosten 8.7 mi liard. In deze berekening zijn niet opgenomen de persoonlijke dienstuitgaven der autori- Van den koopman D. alhier werd 100 K.G. kruisbessen gezonden naar de teiten ten behoeve van de bezetting, de veiling te Drunen. officieele bijdragen van het rijk voor het Toen afgerekend werd, was er een te- bezette gebied, alsmede de uitgaven voor dit hem nimmer heeft berouwd. Hij zegt steeds mek hart en ziel onder wijzer te zijn geweest en daarom ook, toen hem tengevolge van zijn doof heid het geven van onderwijs zeer moeilijk- viel, het besluit te hebben nomen zich uit zijn werkzaamhe- en terug te trekken, hoewel dit hem i zeer zwaar viel en voor hem per- soonlijk geen voordeel is. Hij zegt I dit evenwelliever te doen dan als i half-onderwüzer voor de klas temoe- i ten staan, hetgeen ongetwijfeld ten j koste van het onderwijs zou zijn. Hij geeft de verzekering dat hij steeds met vreugde zal terugdenken aan den tijd, welken hij hier heeft doorge bracht. 's GRAVENMOER. Vrijdagavond had in de zaal van den heer A. Talen, aan de haven alhier, <aen algemeene vergadering plaats, van de Land- en Tuinbouwvereen. voor 's Qravemoer en omstreken, ter bespre king der zwarte bessencampagne. Be sloten werd dit jaar te veilen te Dru ilen. Het plukloon werd na de opbrengst voorloopig bepaald eenparig op 4 cent per K.G. Verder werd voor het vervoer /der bessen voorloopig 2000 mandjes besteld. GIESSEN. i! Donderdagavond was het voor ons anders zooi stille dorpje een bui tengewone avond. De heer A. Boer, die gedurende 30 jaren de betrekking van Hoofd der openbare school in deze gemeente heeft vervuld en die na een ziekteverlof van eenige maan den zich genoodzaakt heeft gezien in verband met zijn gezondheidstoestand eervol ontslag als zioodanig aan te wagen, zou afscheid nemen van zijn School en kinderen, die hem steeds aao na aan het hart hebben Igelegen. Onder leiding van het waarnemend hoofd der schooi, den heer de Groot en de onderwijzeres, Mej. Lakeman, hadden de schoolkinderen zich op gesteld in het gymnastieklokaal |der school, alwaar tevens aanwezig wa ren de heeren A. D. van der Schans, burgemeester en G. Verhoeven, ge meente-secretaris, benevens de wet houders en de leden van den Raad. Verder gaven vele oud-leerlingen en Houders door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk, zoodat het lokaal geheel bezet was. Tfoen de heer Boer met zijn vroUw het lokaal binnentrad, werd hem door de kinderen het volgende afscheids lied toegezongen. iMeer dan dertig lange jaren Zrjt gij hier aan 't werk geweest Altijd opgeruimd van zinnen In de schooi steeds blij van geest. In ons needrig dorp zijn velen Door U tot hun taak gebracht ÏWii ons aller dank ontvangen Ieders groet wordt hier gebracht. £Als in Uwe nieuwe woonplaats Gy straks dwaalt door laan en bosch bVil dan steeds aan ons nog denken JRaak van onze schooi niet los. 'Daarna werd hem door een drietal meisjes onder een zeer toepasselijke samenspraak, welke prachtig werd voorgedragen, een bouquet bloemen aangeboden. De heer Boer dankte de kinderen vpor een en ander en bracht tevens ;?ijn dank over aan den heer Burge meester, Secretaris, raadsleden en verdere aanwezigen voor hun blij ken van medeleven, door alhier dezen avond tegenwoordig te willen zijn. iHij memoreerde in het kort hoe hij bier gedurende dertig jaren ais hoofd <der schooi was werkzaam geweest en Steeds getracht heeft zoo goed mo gelijk in het belang van het onderwijs <en de kinderen werkzaam te zijn. IHij verhaalt hoe bij zijn benoeming :zijn toenmalig hoofd hem aanraadde alhier niet langer dan hoogstens 2 garen te moeten blijven, hetgeen er «venwel 30 zijn geworden, doch dat kort van f0.35. Wel een Kwijs waardeloos zijn. dat de kruisbessen geraspte 2witsersche Kaas Mej. Lakeman, onderwijzeres aan de school, richt zich vervolgens tot den heer Boer en zegt dat zij zich gedrongen gekoeld op dezen af scheidsavond eenige woorden tot hem te moeten spreken. Zij zegt dat het onderwijzend personeel heeft ge meend dat zijn vertrek niet onopge merkt mocht voorbijgaan en daarom dezen avond heeft georganiseerd, waarop niet alleen de kinderen, doch allen die hier tegenwoordig zijn door hun aanwezigheid ten duidelijkste blijk geven van hun sympathie en waardeering tegenover mijnheer Boer. Namens de kinderen brengt zij hem dank voor al hetgeen hij in zijn 30-jarige ambtsvervulling in het belang der school, waaraan hij zijn beste krachten heeft gegeven, heeft gedaan en zegt dat het allen spijt dat hij niet langer in him midden kan zijn. Zij memoreert dat zij als jong-onderwijzeres een drietal jaren geleden aan de school alhier werd verbonden en dat de heer Boer haar met rustige vriendelijkheid heeft ge holpen in de moeilijkheden, welke de praktijk van het onderwijs biedt en dat zij steeds gezamenlijk hebben sa mengewerkt in volmaakte harmonie, zonder dat ooit een wanklank de goe de verhouding stoorde. Zij spreekt den wensch uit dat het den heer Boer met zijn gezin in zijn nieuwe woonplaats in alle opzichten wei zaï mogen gaan en dat hij nog vele jaren zal mogen genieten van zijn welver diende rust. Tevens brengt zij haar dank over aan Mej. Boer voor de gulle gastvrijheid, welke zij steeds in haar woning heeft mogen onder vinden, waardoor dit voor haar een tweede thuis was geworden. Daarna verkrijgt de heer A. D. van der Schans, burgemeester, het woord die zegt dat we alhier zijn gekomen om officiëel afscheid te ne men van mijnheer Boer als „de mees ter van Giessen'', op welken naam hij alle aanspraak heeft. Hij zegt dat hij gedurende de 1 5 jaren, gedurende welke hij alhier de betrekking van burgemeester bekleedt, den heer Boer heeft leer en kennen als een onder wijzer, wien de belangen van school en kind zeer ter harte gingen en deze dan ook steeds stelde boven zijn ei gen persoonlijke belangen, zoodat hij voor vele anderen ten voorbeeld kan worden gesteld. Nimmer heeft hij aangaande hem eenige op- of aan merkingen betreffende het onderwijs ontvangen, hetgeen toch vooral in de zen tijd, welke een zeer moeilijke is voor ieder die een positie van eenige beteekenis bekleedt, wel als een uit zondering kan worden genoemd. Hij is er van overtuigd dat hij steeds zijn beste krachten heeft gegeven, zoowei in het belang der school en als in dat der gemeente Giessen en herinnert er aan dat hij naast vele vakken, welke hij had te onderwijzen, bij de kinde ren tevens gehoorzaamheid aan het gezag en liefde voor vorstenhuis en vaderland aankweekte. Namens den Gemeenteraad brengt hij hem hier voor zijn dank over en spreekt de hoop uit dat zijn opvolger in de zelfde lijn zal voortgaan en even als mijnheer Boer zal worden „de meester van Giessen." Hij wenscht hem tevens toe dat de gebreken van den ouden dag hem nog lang ge spaard zullen mogen blijven en dat, indien hij eenmaal voor goed van alles afscheid zal moeten nemen, zijn heengaan vrede zal mogen zijn. Op zijn verzoek wordt door alle aanwe zigen den scheideden meester daar na toegezongen het bekende psalm vers „Dat 's Heeren zegen op U daal." 1 De heer Boer dankt den Burge meester voor de waardeerende woor den welke hij tot hem heeft gericht en zegt dat hij steeds heeft getracht zijn plicht te doen naar zijn beste weten. Eveneens brengt hij zijn dank over aan Mej. Lakeman voor de wei- gemeende en hartelijke woorden, waarmede zij hem heeft toegesproken. Verschillende versjes worden daar na den scheidenden meester toegezon gen, terwijl de heer Jac. den Bes ten den aanwezigen vergast op een paar prachtige vioolsolo's, welke uit muntend werden vertolkt. In de pauze werden de kinderen rijkelijk onthaald op limonade, taart jes, krakelingen en kwatta, hetgeen zij zich goed lieten smaken. Tevens werd door een viertal jongens onder een zeer toepasselijke samenspraak namens de leerlingen als blijk van waardeering een prachtige klok aan geboden, waarvoor de heer Boer hen allen hartelijk dank zegt en hen de verzekering geeft dat hij, wanneer hij de klok hoort slaan, steeds zal den ken aan Giessen. Daarna brengt de heer H. Kant den heer Boer namens de ouders zijn dank over voor al hetgeen hij in het belang van het onderwijs hier ter plaatse heeft gédaan en tevens voor hetgeen hij op het gebied der (sa menleving in deze gemeente heeft verricht, zoowei op maatschappelijk als Op kerkelijk gebied. Hij spreekt den wensch uit dat het hem en zijn gezin in zijn nieuwe woonplaats in i alle opzichten wel zal mogen gaan en dat hij nog* vele jaren van zijn welverdiende rust zal mogen profitee red De heer Boer dankt tenslotte al de aanwezigen voor de hem dezen avond gebrachte hulde en zegt dat hij de jaren, welke hij in Giessen heeft door gebracht, nooit zal vergeten. Het on derwijzend perseneel brengt hij zijn dank over voor het vele werk dat zij zich hebben willen 'getroosten door dezen avond te organiseeren en den heer den Besten voor zijn prachtige vioolmuziek. Daarna wordt door den heer Boer van alle kinderen afscheid genomen, die hem nog het volgende afscheids lied Toezingen Vaarwel, gij dierbaar Hoofd Üer school U en Uw vrouw vaarwel. Gij zijt ons kindren trouwe steun Voor langen tijd geweest. Gij beiden gaat nu hier vandaan Na een arbeid van ruim dertig jaar Wij wenschen U vaarwel. Vaarwel gij leidsman onzer jeugd Wij zien U noode gaan. Wij hadden U altijd met vreugd Hier in ons midden staan. Dat U nog vele jaren lang Van Uwe rust genieten zal Wij wenschen U vaarwel. NIEÜWENDIJK. Onze Vroegere dorpsgenoot de heer J. Wisse, is als opvolger van den heer M. v. Helden benoemd tot onderwijzer te Breukelen. De arbeider J. v. d. Stelt had het ongeluk op zijn werk te Wateringen te vallen met gevolg dat hij zijn been brak. Per auto werd hij naar het Ziekenhuis te Gorinchem vervoerd. Het zoontje van G. 0. had het ongeluk spelenderwijs te vallen waarbij hij zich erg bezeerde. De dochter van H. V. werd van een insect hevig gestoken en de schilder Z. W. had het ongeluk van zijn fiets te vallen. Allen hadden de hulp van Dr. de Vries noodig. V Deze week is opgericht een korf balclub onder den naam T. H. 0. R. wat beteekent „Tot harding onzer ribben". Als bestuursleden werden gekozen E. Kraaij Penm. P. Koekkoek Az. Voorz. G. v. d. Stelt Gz. Secr. J. v. Helden Wz. Terrein- commiss. J. v. d. Zouwen Alg. Plaatsv. Deze week werden de eieren ver handeld voor f4.k f5.— de 100 st. Verloren voorwerpen Een kussen van een duozitting vanaf Verlaat tot Uppelschendijk Boekhandel Versteeg te alhier. T. A. ten Bokkel Huinink thans te genomen, dat het proces nauwelijks voor Numansdorp ho Juli a.s. voor de Ned. Herv. gemeen- 13 .WELL. Onze vroegere predikant Ds. ten Bokkel Huinink than lumansdorp hoopt o^ Zondag te alhier op te treden. ZALTBOMMEL. Veiling 1 Juli. Madam Matot 818 ct. Frambozen 12—18 ct. Kersen 1120 ct. Zwarte kersen 1415 ct. Roode bessen 1021 ct. Witte bessen 910 ct. Zwarte bessen 8 ct. Kruisbessen 1011 ct. Alles per pond. Wagenaars 2030 ct. Stamsnijboonen 25 ct. Stamprincessen 25 ct. Alles per kilo. Savoye kool 3 4 ct. Roodekool 4—9 ct. Komkommers 37 ct. Alles per stuk. Wortelen 4 ct. per bos. Eerstelingen 56 ct. per kilo. DRAMA OP ZEE. Een bericht uit Port Moresby de hooldstad van het Australische territoir Papoea op Nieuw Guinea, meldt om- cultureele doeleinden. o DE DUS3ELD0RFSCHE MOORDE NAAR. Het zondenregister van den massa moordenaar Kürten heefPzulk een omvang het einde van dit jaar een aanvang zal kunnen nemen. Voor zoover het politie onderzoek thans gevorderd is, wordt Kür ten niet minder dan 80 misdaden ten laste gelegd: n.l. 11 moorden, 33 pogingen tot moord en 36 gevallen van brandstichting. Aanvragen koatelooze rijwiel- plaatjes 19301931 kantoor Rijksontvanger Wondrichem. De ontvanger der Accijnzen te Wou- drichem maakt bekend dat hij op de Maandagen 44, 21 en 28 Juli en op de Donderdagen 17, 24 en 31 Juli a.s. te zijnen kantore zal zitting houden tot het in ontvangst nemen van aangiften ter bekoming van een kosteloos rijwiel- merk voor het belastingjaar 19301931 loopende van 1 Augustus 1930 tot 31 Juli 1931. De zittingen worden gehouden in een lokaal van het Gemeentehuis aan de Hoog straat 's avonds van 6.30 tot 8.30 uur. Belanghebbenden worden aangeraden ter bevordering eener vlugge afwikkeling van die zittingen gebruik te maken en het aanslagbiljet Inkomstenbelasting van het loopend of vorige belastingjaar mede te brengen. De Rijksontvanger te Woudrichem zal Zaterdag 5 Juli a.s. voor de ontvangst frent een ongeluk met een motorboot van de Directe Belastingen zitting houden waarbij vijftien menschen om het leven te Hank v.m. van 10 tot 12 uur en aan kwamen, dat de magistraat Berge, zijn j de Nieuwendijk in het Instiuut n.m. van vrouw en vier kinderen met 23 inlan- tot 3 uur. ders waren uitgevaren met de motor boot, die een eind van de kust in een hevigen storm geraakte, waardoor het stuurgerei onklaar werd en de boot omsloeg. Berge en eenige der kinderen die zich ins de kajuit bevonden, ver dwenen met de boot in de golven, terwijl de overige opvarenden in zee geworpen werden. De inlandsche schip per en een andere zeeman zagen hoe de moeder een dochtertje vasthield en met de golven worstelde. De moeder slaagde er eindelijk in een luik te be- reikccen en hield het kind vier uur lang vast, terwijl de inlanders hen op het luik hielden. Een groote golf ruk te ttn slotte het kind los uit den greep van de moeder. De inlanders hielden de moeder nog vijf uur boven water tot zij eindelijk land bereikten. Twaalf inlanders slaagden er in naar de kust te zwemmen. Het lijk van het meisje spoelde later aan, maar tot dus ver is er geen spoor gevonden van Berge, zijn drie kinderen en elf inlan ders. o KRONING VAN KONING KAREL VAN ROEMENIE. De kroning van den Koning zal op 21 September te Alba Julia plaats vinden. TANKSCHIP ONTPLOFT. Uit Belgrado wordt gemeld, dat op den Donau bij Belgrado zich een ontploffing heeft voorgedaan aan boord van een ben- zine-tankschip, dat door een Roemeensche sleepbood werd gesleept. Bij deze ont plotting zijn zeven personen, die zich aan boord van het tankschip bevonden, om het leven gekomen. TWEE BROERS TER DOOD VEROORDEELD. De rechtbank te Oldenburg heeft den landbouwer Wilhelm Luttmann en zijn broer Johann wegens moord en brand stichting ter dood veroordeeld. Johann had op 28 Januari 1930 de vrouw van Wilhelm doodgeschoten en daarna het huis in brand gestoken om de sporen der misdaad te verbergen. Wilhelm Luttmann had zijn broeder tot de misdaad aange spoord, ten einde zich van zijn 20 jaar oudere vrouw te ontdoen. DE KINDERSTERFTE TE LüBECK. Te Lübeck is thans het 47ste kind overleden. Ziek zijn nog 72 kinderen, aan de beterende hand 73 en gezond 59. o NEGEN PERSONEN VERBRAND. Een groot in aanbouw zijnd openbaar restaurant te Moskou, is door een brand geheel vernield. Negen personen, waar onder drie brandweerlieden, zouden in de vlammen zijn omgekomen. toen in het titing van zijn T WAS GEEN MOORDPARTIJ. Het gebeurde dezer dagen in den trein die te 4.31 uit Arnhem in |de richting Utrecht vertrok, dat een al- leenreizende meneer hevig schrok) van een drama, dat volgens 's mans oordeel in een naastgelegen coupé plaats vond. Goed en wel was de trein in be weging toen plotseling verschrikke lijke gillen doordrongen tot het ap&r- tement van den mijnheer, die vreese- lijk ontsteld een kloek besluit nam) en door middel van de noodrem den trein tot stilstand bracht. Het igëgil verstomde, het treinper soneel stelde een onderzoek in en vond in de bewuste coupé waar zich het drama zou hebben afgespeeld..^', twee vroolijke jongedames, die even gestoeid hadden en daarbij zoo luid. hadden gegild, dat de meneer ner gens anders dan aan een moordpartij had gedacht. EEN GEZELLIGE SCHOON ZOON. Zekere P. V. te Leur ging 's avonds, toen zijn schoonouders reeds te bed lagen, naar hun woning toe, verwijderde de luiken voor de vensters van hun slaapvertrek, sloeg een ruit stuk en sta wilde weg in de ric schoonouders, die in het ledikant vlak! bij het raam sliepen. Gelukkig was een inwonende zoon van het echt paar, door het geraas opmerkzaam gemaakt, spoedig bij de hand, die den onverlaat met een klomp een fer- men slag op den arm gaf, waardoor de aanvaller op de vlucht sloeg. De politie heeft later den aanvaller van zijn bed gelicht en in verzekerde be waring gesteld. HET MES. r Te Hollandscheveld is hevig ge vochten, waarbij van messen gebruik werd gemaakt. De bakkersknecht R., uit Nieuwer- oord, kreeg zeer veel messteken en moest-naar het ziekenhuis te Hooge- veen worden gebracht. Zijn toestand was ernstig. De dader S. uit Hooge- veen, is gearresteerd. o BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De 16-jarige bakkersknecht Tjeerd Koelmans, uit Franeker, wiens ouders te Makkum wonen, is daar bij het ba den* in zee verdronken. Koelmans was met twee kamera den gaan baden. Plotseling werd hij door den stroom gegrepen en ver dween in de diepte. Zijn vrienden rie pen vergeefs om hulp. Later werd hij levenloos opgehaald. Geen van het drietal kon zwemmen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6