S f o ft Het geheim van de Lift. Controle voorkomt fraude. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5037. Woensdag 16 Juli 1930, Binnenland FEUILLETON y i! èl&lé ?-AND VAN ALTERA Dit blad verscb|jnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprys: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiëo worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. BRANDEN. Zaterdagmiddag ontsond brand in de kapitale boerderij onder Poppingawier, in huur bij den heer G. J. Zantema. De geheele boerderij en de bijgebouwen wer den een prooi der vlammen. Levende have is niet omgekomen. De oorzaak is hooi- broei. Van den inboedel kon nagenoeg niets worden gered. Verzekering dekt de schade, die wordt geraamd op f30.000. Zondagmiddag werd brand ontdekt in de Patentoliefabriek der firma Molenberg en Dekker aan de Oostzijde te Zaandam. Het vuur bleek te woeden in het voorste gedeelte van de 30 Meter diepe fabriek. Reeds na een uur had de brandweer den brand, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, onder de knie. Het voorgedeelte der fabriek kreeg belangrijke schade. Ge bouw en inventaris zijn op beurspolis verzekerd. Zaterdagmorgen omstreeks 5 uur is brand uitgebroken in pand no. 12 aan de Boterstraat te Schiedam. Het pand is in gebruik bij de firma A. Poot en Zoon, in veevoederartikelen. De brandweer, die ijlings met groot ma teriaal uitrukte, slaagde erin, den brand tot dit pand te beperken. Het brandde geheel uit, Om 7 uur was men den brand meester. Verzekering dekt de scbade. Te Leiden is Zaterdagmorgen een hooi schelf van den landbouwer P. de Heer aan de Lammebrug, bevattende 35.000 KG. hooi door hooibroei afgebrand. ——O VERDRONKEN. Zaterdagavond is de 20-jarige kinder juffrouw M. H. Bom, in dienst van den heer S. te Maastricht om het leven ge komen. Na de kinderen van de familie S. te hebben gebaad, heeft zij zich ook in het bad begeven. Vermoedelijk doordat bet water te warm is geweest, heeft mej. Born een flauwte of een hartverlamming gekregen en is verdronken. Toen het on geval eerst geruimen later werd ontdekt, was de ongelukkige overleden. Naandagmorgen circa half tien is de 19-jarige arbeider P. de Boer, die werk zaam was aan de spoorwegbrug te Hedel, daarvan afgevallen en in de Maas ver dronken. Te Leiderdorp is de 21 jarige P. Slin gerland uit Woubrugge bij het baden in de Does verdronken. o Naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door J. Boonen en Cor Wouters. 15. Ik heb nieuws. Ik ook, antwoordde ze.... Spreek.... Straks... Haast u met het eten en kom dan aan het hofje Louis XVI, boulevard Haussmann, opzoeken. Ik ben klaar... Ze betaalde en ging heen. De arme Alfred die van honger stierf moest ook dezen maaltijd verknoeien Om spoediger bij zijn lieve vriendin te zijn. Waarachtig, dacht hij in een goe de luim, terwijl hij zich dubbele happen in den mond stak, als een journalist geen avondmaal gebruikt, dan geloot ik dat een verliefde nog veel minder van zijn middagmaal neemt.. Bij deze levenswijze loop ik geen gevaar dik lijvig te worden. Een kwartier later was hij bij Lu- oette in het hofje dat zij hem aan geduid had. In eenige zinnen stelde hij haar op de hoogte van de gebeurtenissen van den voormiddag en besloot aldus: En op uw beurt, nu, Lucetje, wat hebt u me te vertellen? Vooreerst niet meer bij 'ons te komen, ik zeg straks waarom: daar na me te beloven me iederen dag om Zondagmiddag is de 17-jarige H. Kool. wonende te Holwierde. bij het baden in het Scliildmeer buiten de badinrichting verdronken. Het slachtoffer kon niet zwem men. door het ACCOUTANTS-BUREAU H. M. VERHULST Lid N. U. v. A. LEIDEN, Hoogewoerd 123 Vraagt inlichtingen. ONREGELMATIGHEDEN OP EFFECTENKANTOOR. Bij den commissionnair in effecten B. te Amersfoort is naar „De Tijd" meldt dooreen belastingambtenaar een ernstige verwarring in zaken ontdekt tengevolge van de schommelingen bij opgaven van vermogen van eenige lastgevers van den heer B. Daartoe behooren o.m. ook de gebroe ders T., bij wie de heer B. in dienst is en die hem na de ontdekking onmiddel lijk hebben ontslagen. Toen de belastingambtenaar ambtshalve aangifte deed bij de justitie te Utrecht, gelastte deze een grondig onderzoek naar de feiten en hun oorzaken, bij welk onderzoek de heer B. eenige malen aan een streng verhoor werd onderworpen. Het tekort schijnt in de honderdduizenden te loopen. -O— ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ DELFT. Een doode. Op den Rotterdamsche weg bij Delft is een ernstig ongeval gebeurd. Uit de richting Rotterdam kwam een luxe auto, die plotseling moest stoppen. Achter deze auto reed de 18-jarige motorrijder H. de Goede met als duo-passagier den 19-jarigen J. Horstman. De bestuurder van den motor kon niet tijdig de voor hem rijdende auto ontwijken waardoor een botsing ont stond en de beide motorrijders over den weg werden geslingerd. Op dat moment passeerde mr. H. uit Delft met zijn auto en om een aanrijding te voorkomen week hij naar links uit. Daarna kwam hij echter in botsing met de auto van den heer V. en de beide motorrijders geraakten tusschen de auto's bekneld. Vooral de motorrijder De Goede werd ernstig gewond, terwijl de duorrijder eveneens een zware hoofd wond bekwam. Beide gewonden zijn per politieauto naar het gasthuis te Delft halt één hier te ontmoeten, om elkaar mee te deelen wat ieder van zijn kant zal vernomen hebben... Maar we moe ten op onze hoede zijn. Men bespiedt ons, en wil niet dat we elkaar zien... Welke „men"? vroeg Tortoran ver wonderd. Degene, die dit gezonden heeft, antwoordde Lucette, terwijl ze haar vriend een opengemaakte enveloppe overhandigde, waarvan het adres met de machine geschreven was. Altred ontvouwde een brief en las: „Indien u het lot van uw vader niet wil verergeren, houd dan op met den kleinen journalist te ontmoeten, die over uw hoofd en op dat van Celéstin Gar- denois slechts de ergste rampen vermag te brengen". Geen handteekening mompelde Alfred. Natuurlijk niet... Wat er ook van zij, ik heb uit dat briefje afgeleid, dat men uw tusschenkomst vreest en dat juist heeft me aangespoord u te blij ven ontmoeten. Nochtans dunkt me, dat we voorzichtig moeten zijn en we el kaar in 't geheim moeten spreken... Ik ben het volkomen met u eens antwoordde Tortoran, en ik zal niet meer naar de rue Damrémont komen. Maar beloof me stellig alle dagen hier te zijn... Omdat ik het gevraagd heb, ver weet ze zachtjes. Dat is waar. U hebt gedacht dat het noodig was om ons werk tot een goed éinde te brengen... Liclitjes blozend wedervoer Lucette: Het is niet alleen daarom. Maar ook omdat... omdat... Toe, help me toch... Maar Alfred scheen zoo verlegen te vervoerd, waar kort na aankomst De Goede is overleden. Horstman is ter verpleging opgenomen. BEKNELD. Zondagmiddag raakte een wielrijder, Driest genaamd, en van middelbaren leef tijd op den Schenk weg te Voorburg be kneld tusschen een vrachtauto en een voorbijkomende luxe auto toen de wiel rijder een bocht wilde nemen. Zijn eene been werd verbrijzeld en hij werd ernstig aan het hoofd verwond. In zorg wekkende toestand is hij naar het Ge- meenteziekenhnis in Den Haag vervoerd. o LIJK AANGESPOELD. Nabij de Oostbatterij in Den Helder is het in vergevorderden staat van ontbin ding verkeerende lijk van een 45 k 50- jarigen man aangespoeld, vermoedelijk een Engelsche of Amerikaansche zeeman. Uit de Merwede onder Dordrecht is op gehaald het in een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een naar schatting 50 jaar ouden man. DE KINDERVERLAMMING. Te Arnhem is een aantal gevallen van kinderverlamming geconstateerd op twee scholen die in verband daarmede zijn ge sloten. Een jongetje van de school „De Schoolvereeniging" is overleden. Te Reeuwijk is een 5-jarig meisje, dat Woensdagmorgen nog naar school ging, Donderdagmorgen aan kinderverlamming overleden. De bewaarschool aldaar is gesloten. Te Vinkega, bij Noordwolde, heeft zich een geval van kinderverlamming voorge daan bij een 17-jarig meisje. Te Schoonhoven is het eerste geval van kinderverlamming geconstateerd bij een tweejarig kind. Het meisje is naar de barakken te Utrecht overgebracht. Te Hazerswoude is bij een 5-jarig knaapje kinderverlamming geconstateerd. Te Haarlem zijn in deze week vier gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. Te Gouda is het aantal gevallen van kinderverlamming tot 30 gestegen. Vrijdag is de ziekte geconstateerd bij een jongetje van 4 jaar, dat in het Van Iterson Zie kenhuis is opgenomen. smokkelarij!-0""* Aan de PruisischGeldersche grens bij Nijmegen, hebben Duitsche kommie- !zen de laatste dagen streng toezicht gehouden op groote hoeveelheden tar we en rogge, die uit ons land naar Pruisen werden gesmokkeld. Zoo werd een landbouwer aangehouden met 400 zijn als zij zelf om het woord te vin den dat ze zocht. Dan besloot ze moedig. Omdat het me te veel verdriet zou doen, als ik u niet meer weerzag. Dadelijk werd haar gezicht purper rood en sloeg ze de oogen neer alsof ze beschaamd Was zooveel gezegd te hebben. Liefste vriendinnetje van mijn hart, fluisterde Tortoran in haar oor, terwijl hij haar hand drukte, laat het u niet spijten eenige teederheid tegenover mij te betuigen, wrant ik hou van u, on eindig veel... Ze maakte zich zachtjes los en ant woordde Laat me gaan, vriend, laat me gaan.... Het wordt tijd, dat ik naar mijn kantoor ga. Tot morgen. Ze verwijderde zich spoedig, na hem haar liefste glimlach te hebben toe geworpen. Tortoran kon zijn blik van de mooie gestalte niet afwenden, tot ze achter een hoek van een straat verdween. Dan zuchte hij en mompelde: „Lu cette... Lucette". Hij gevoelde een heel zoete vreugde bij het uitspreken van dien naam. Een onbekende neerslach tigheid maakte zich van hem meester, deed hem wankelen. Hij moest op een bank neerzitten, sloot eenige oogen- blikken de oogen en zag weer de fijne gestalte de diepe oogen, den stralenden glimlach... Hebt u verdriet? vroeg een stree- lende stem. Hij sloeg licht verbluft de oogen omhoog, richtte zich plots op en ant woordde de jonge vrouw, die hem deze vraag had gesteld, terwijl ze hem met liefderijke zorg bekeek: pond en een Gemeenteraadslid uit het grensdorp Hassum met 1300 pond tar we, die zij uit Nederland over de grens hadden gesmokkeld. ZIJN SPAARDUITJES VERLOREN. De arbeider B. te Hoogmade, ging met zijn spaarduitjes naar de Bank, om ze te beleggen, doch kwam daar tot de ontdekking, dat hij het bedrag, zijnde f 500, onder weg verloren had. Totnutoe heeft zich niemand als vin der gemeld. NOODLOTTIGE GEVOLGEN VAN EEN VAL. De heer J. L. te Budel, viel zoo ongelukkig van zijn fiets, dat hij aan de rechterzijde van het lichaam lam werd. Ook heeft hij gedeeltelijk, ver moedelijk tengevolge van den schrik, zijn spraak verloren. In bekiagenswaar- digen toestand werd hij" naar het Gast huis gebracht. LIEFDESTREURSPEL. Te Nieuwe-Doden in Drente, heeft zich een drama afgespeeld, waarvan naar het schijnt, niet-beantwoorde lief de de oorzaak is geweest. De 24-jarige arbeider T. T. had reeds geruimen tijd Omgang met de 20-jarige Het meisje schijnt de liefde van den jongeman niet naar diens zin te heb ben beantwoord. Dit had reeds her haaldelijk aanleiding gegeven tot hef tige tooneelen. Het vorig jaar heeft 1. een aanslag op het meisje gepleegd, waarvoor hij toen eenige maanden ge vangenisstraf heeft ondergaan. Later heeft T. weer toenadering gezocht, maar had niet het succes, dat hij wen- schte. Dit heeft tengevolge gehad, dat hij de woning van het meisje is bin nengedrongen en haar met een mes feen vrij ernstige wonde toebracht. De dader is gevlucht. Later vond men hem dood. VADER, DIE ZIJN ZOON WIL REDDEN VERDRINKT. Een tragisch verdrinkingsgeval heeft zich nabij Den Bosch voorgedaan. Een 16-jarige jongen, die met zijn vader, J. van der Put, in een roeibootje op de rivier de Aa aan het visschen was, viel tegen half vier uit het bootje in het water. De vader sprong den jongen na, om te trachten hem te redden. Ter wijl de jongen zich met veel moeite op het droge wist te brengen, ver dronk de vader. Een uur later slaag de men erin, zijn lijk uit de rivier op te visschen. 240 K.M. OP EEN DAG PER FIETS. De her J. Koster is per fiets op één dag van Utrecht vaar Thesinge (Gron.) gereden. Deze afstand is 240 K.M. De 68-jarige heer vertrok 's morgens om drie uur uit Utrecht en arriveerde 's nachts om 1 uur te Thesinge. ERNSTIG ONGEVAL. Zaterdagmorgen is te Willemstad een ernstig ongeluk gebeurd. De 22-jarige stoker A. Jongeneelen, uit Fijnaart, geb raakte bij het rangeeren van een goe derenwagen aan de Buitenhaven on der den wagen. De machinist, die het ongeval be merkte, remde uit allje macht, doch kon niet verhinderen, dat de wagen ge deeltelijk over den ongelukkige heen reed. Met inwendige kneuzingen en gebro ken beenen is de man opgenomen. Hij is per ziekenauto naar het R.K. zieken huis te Breda overgebracht. STORM TE HOEK VAN HOLLAND, De zware Noordwester-storm, welke Zaterdag langs de kust woedde, heeft aan vele strandtenten te Hoek van Hol land schade aangericht. De hooge zee bruiste wild tegen het strandplankier aan en enkele golven sloegen zelfs hoog tegen de ramen en de gevels van de strand-restauraties op. Het café „Stille Strand', dat nabij het kampeerterrein gelegen is, leed veel van den storm en de onderbouw dreigde door het wegslaan van het zand vernield te wor den. Gelukkig luwde de storm tegen den avond, zoodat al te groote schade is uitgebleven. DE GEVAARLIJKE ZEE. Het had geen haar gescheeld of de zee had Vrijdagavond tegen 8 uur, ter hoogte van het Groene Huisje te Sche- veningen, weer twee slachtoffers ge- eischt. De 20-jarige Duitsche dienst bode, R. L. was daar met een vrien din aan het zwemmen en veel te ver in zee gegaan. Geen van beiden kon het strand meer bereiken. De 16-jarige jongen O., uit de Spijkermakerstraai begaf zich aan een lijn in zee, maar kon de meisjes niet bereiken. Hierop probeerde de 22-jarige B. uit Amster dam het aan de lijn. Deze heer smaak te het genoegen twee menschenlevens te redden. Een agent van politie, die ook bij de redding behulpzaam was, paste op mej. L., die bewusteloos aan wal kwam, kunstmatige ademhaling toe; hetgeen niet baatte» Zij werd naar het iziekenhuis gebracht, waar zij laat in den avond is bijgekomen. Haar vriendin kon rechtstreeks naar huis gaan. BEROOVING. t n s In den nacht van Zaterdag op Zon dag is in de Pieter Gijzenlaan te Zaan dam, de 19-jarige Fr. w., afkomstig uit den Groote IJpoIder, door twee jnannen, met wie hij den avond in verschillende café's te Zaandam had doorgebracht, overvallen en van zijn zakgeld beroofd. Na hem onder bedrei- ging met een revolver bevolen te heb- ben, den volgenden dag met meer geld terug te komen, nam het tweetal de vlucht. Nog dienzelfden nacht is het de po- In 't geheel niet, mevrouw, ik droom de even... Degene, tot wié Alfred aldus sprak, was een zeer elegante persoon, ge kleed naar de eischen der allerlaatste mode. Ze scheen wel dertig jaar oud te zijn. Haar trillende neusvleugels, haar wat dikke lippen, haar vlammende oo gen, gaven aan haar voorkomen een uitdrukking van schijnheiligheid. Op haar hoofd prijkte een weelderige goud blonde haardos. Tortoran beschouwde haar, tot ze de oogen afwendde, terwijl een raadsel achtige glimlach de uitdrukking van haar gelaat verzachtte. Excuseer me, mijnheer, zei ze einde lijk... En ze vertrok, langzaam, alsof ze gewenscht had, dat men haar volgde. Maar Tortoran bleef als aan den grond genageld staan. Het beeld van Lucette was zich plots tusschen de mooie on bekende en hem komen plaatsen. Hij schaamde zich voor de ontroering die de betooverende blonde dame in hem had opgewekt, en hij wou aan niets frneer denken, dan aan de diepe en reine genegenheid, die hem het dacty- lotje inboezemde. X. MICHELINE. Het was bijna vier uur toen Tor toran aan het hek schelde van het kleine heerenhuis, waar mijnheer Max Durand, raadsheer bij den buitenland- schen handel woonde. Een kamenier kwam open doen. Mijnheer Max Durand? Mijnheer is uit... Overigens ont vangt hij slechts 's morgens, tusschen tien en twaalf. Alfred wou aftrekken en het hek werd reeds toegeslagen toen hem een goede gedachte te binnen schoot: En mevrouw?... In werkelijkheid wist hij niet, of de raadsheer getrouwd was. Hij had die vraag op goed geluk af gesteld. Maar de kamenier antwoordde: Mevrouw is in het Zuiden... Alleen de jonge juffrouw is thuis, en ze ont vangt niet. Tortoran drong aan. Hij dacht dat de jonge juffrouw voorzeker in staat zou zijn hem eenige inlichtingen te ver schaffen over de plaats waar hij op denzelfden dag Max Durand zou kun nen ontmoeten. Hij wilde zonder langer ■wachten partij trekken van het feit, dat hij waarschijnlijk de eenige jour nalist was, die wist dat deze persoon in de zaak betrokken was. AI zijn vroe gere bedeesdheid was verdwenen. Op dat oogenblik had hij onder drang der reportagedrift den Satan zelfs geinter- viewd, indien dat eenig belang voor zijn onderzoek had kunnen opleveren. Indien de jonge juffrouw de goed heid hebben wou, voor eenige oogen- blikken slechts een uitzondering in mijn voordeel te maken, zei hij, ware ik er haar zeer dankbaar voor... Er is haast bij. De kamenier scheen een beetje te aarzelen. Ze had haar bevelen ontvanr maar het uiterlijk van Tortoran was symphatiek. (Wordt vervolgd.) (Wordt vervolgd). •n> *--•> voor lis! LmI ui elanostr erwaard —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1