Tweede Blad Ho. 5037 Woensdag 16 Juli voor het Land ran Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ALADDIN EN TOOVER FLU IT DAMRUBRIEK. Rechtzaken. Burgerlijke Stand, Buitenland, Fietstochten Binnenland. óesfajii Gen en tong BEHOORENDE BIJ HET Men geve kinderen bij spijsverteringsstoornis sen de zeer zacht wer kende Foster'sMaagpil- len. Zij helpen uitstekend. £0.65 per flacon. Redakteur M. J. L. BÉNEKEE, Kerkstraat 105 WOUDE1CHEM. Men word verzocht alle korresponden tie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Van onzen meester-dammer A. de Graag te Heusden ontvingen we een tweetal studies ter plaatsing in onze damrubriek. 't Zijn beide uitgewerkte eindspelen, voor gekomen in partijen van den heer de Graag. No. 4. Stand in cijfers Zwart 7 en 35. Wit 47, 48 en dam op 45. Zwart is aan zet. Zwart's beste zet is 35—40 4843 1 Een fijne zet I 4533 geeft remise. 40—45 43-39 11 Wederom een zet waar men in de partij niet direct erg in heeft. Zwart mag geen dam nemen door 4538 van wit, met winst op tempo. Dus a744 of b7-42. a) 7-44; 45-33; 41-46; 33- 6; 46 -24; 39—33, 21—27; (Dit is nog het sterkst) 47—42, 2732; 32 X 33, 4238 met bekende winst stand. b) 7—42; 45-33! 12-48; 33 6, 48—23; 6-33, wint. In de stand nè 4339 van wit, kan zw. wel eenigszins anders spelen om te "winnen, doch de bovenstaande varianten zijn de snelste beslissingen. De eerste drie setten van wit zijn echter noodzakelijk «n niet te verwisselen. Ik vind ze bijzon der mooi en verrassendze vormen de lasis van de winst. (Wordt vervolgd) ^JITSLAG DER OVERGANGSEXA MENS VAN DE R.K. HOOGERE HAN DELSSCHOOL TE WAALWIJK Van de eerste naar de tweede klas ^ijn bevorderd. L. Aarts, H. Couwenbergh, H. Greve, Hornman te Waalwijk; F. Peters sn P. Peters te Nieuwkuijk; G. Pop- >elier te Waspik; D. Verhagen te =>prang-Capelle en A. de Bruyn te =Raamsdonk (voorw.) Atgewezen3. Van de tweede naar de derde klas =ijn bevorderd: O. Hofman, P. Klerx, W. Proveniers =n H. Spitters te Waalwijk; L. v. Mol =n H. Smolders te Geertruidenberg en J. Adriaanse te Raamsdonksveer. Afgewezen: geen. Van de derde naar de vierde klas zijn bevorderd: A. v. Delft, A. v. Engelen, F. Ham burg, P. van Mierlo, H. van Mill, C. Slaats en J. Trimbach te Waalwijk; M. v. Nieuwstadt en Chr. Süoss te Kaatsheuvel. Herexamen: 2. Afgewezen: 1. Van de vierde naar de vijfde klas zijn bevorderd: H. Bergmans, C. Eibers (toeh.), G. v. Huiten, A. de Jongh, A. Mombers, Chr. Thijssen en F. Trommelen te Waalwijk; A. v. d. Linden en J. v. Mierlo te Kaatsheuvel. Afgewezen3. POLITIERECHTER 'S BOSCH. Uitspraak van 7 Juli. Th. M., Kaatsheuvel, mishandeling, 6 w. gev. str. P. J. E., Waspik, oplichting, 40 d. gev. J. J. v. W., Kaatsheuvel, vernieling, f 15 of 10 d. h. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraak 8 Juli. J. V., Wijk, M. en R.-wet, appèl Kgt. Waalwijk, vonn. vern. vrij. SLEEUWIJK. Geboren Marinus, z. v. M. Hoe- ke en C. W. Branderhorst; Lijntje Wil- Jemina d. v. A. L. Paans en A. J. Duiser; Jacob Maarten, z. v. I. A. Ver- hieij en C. Klop; Gerrit, z. v. J. de Jongh en A. J. van den Bergh; Cor nelia d. v. Chr. de Koning en G. v. d. Stelt; Pieternella d. v. C. de Graaf f en W. den Dekker. Ondertrouwd: J. Poppe, 31 j. en A. v. Breugel, 22 j.; D. H. v. 't Velaat 28 j. en L. Ritmeester 32 j. Getrouwd: G. C. Vos, 21 j. en S. Roza 16 j.B. C. v. d. Stelt, 26 j. en A. de Keijzer 25 j.; J. Poppe, 31 j. en A. v. Breugel, 22 j. Overleden: O. A. Groenevelt, 67 j. wed. v. J. v. Breugel; A. de Rooij, 2 mnd.; A. A. v. 't Sant 56 j., wed. v. J. J. v. d. Bas; Neeltje v. Andei 87 j., wed. v. J. Verhagen. ZUILICHEM. Geboren: Koenraad, z. v. S. Lo- bregt en J. Westerlaken; Pieter nella Willemina, d. v. A. v. Veen en C. v. Heusden; Clazina, d. v. A. Veen en A. C. v. d. Linden. Getrouwd: C. W. de Geus 41 j. en C. Alberts 23 j. Overleden: Geertje van Tongerlo 53 j.; A. M. Ruijmschoot 77 j.; Wilh. Ant. Kievits 32 j.W. A. Boon 27 j ALMKERK. G eb o r e n :Johanna Wilhelmina, d. P. Swart en E. v. d. Vliet; Hendrina Elizabeth Maria, d. v. C. H. de Graat en A. v. d. Werken; Bastiana, d. v. C. v. Maastrigt en B. Ouwerkerk; Cor nelia Adriana, d. v. A. Walraven en C. Keiler; Adriana, d. v. C. P. v. Noor loos en A. v. Helden; Nicolaas, z. v. N. de Graaf en A. J. Meijdam; Jan, z. v. Joh. P. Cornelis en G. J. Overweg; Cornell's, z. v. P. H. Pruijsen en G. v. Drunen; Cornelis, z. v. P. Straver en A. N. Buchner. (Ondertrouwd: H. Vink, 28 j. en H. C. Scheurwater, 27 j. Getrouwd: H. den Bok, 29 j. en P. Dekker, 23 j.; Joh. P. Lievaart, 26 j. en M. M. de Graaf, 26 j.F. v. Tilborg, 26 j. en A. M. Penning, 31 j.; A. Nieuwenhuizen, 24 j. en M. v. d. Stelt 22 j. Overleden: J. v. Oudheusden, 35 j.; M. Teuling, 41 j. Vergadering van den Raad der ge meente VEEN, op Vrijdag 11 Juli, des nam. 10 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer R. J. v. Doveren. Secretaris: WelEd. Heer J. Timmer mans. Afwezig is de heer v. Wijk, als de Voorzitter de vergadering, met het lezen van het formuliergebed opent. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Rekening 1929 der Gezondheidscom missie te Heusden. Het bedrag van de gemeente Veen is op deze reke ning niet uitgetrokken, omdat dit be drag nog niet is ontvangen. Begrooting 1931 van hetzelfde college, als bijdrage van de gemeente Veen, is daarop geraamd f47.55. De heer Smits vraagt, wat voor dit bedrag wordt gedaan, waarop de heer v. Andel antwoordt van niets. De Voorzitter zegt, dat als er in de gemeente gebouwd wordt, de Ge zondheidscommissie toezicht houdt en de gemeente in gevallen de Volksge zondheid en Volkshuisvestindg rakende, van advies dient. Besloten wordt, reke ning en begrooting goed te keuren. Verzoek om subsidie van de stich ting Moederheil te Breda. Met het oog op den financieelen toe stand van de gemeente wordt afwijzend op dit verzoek beschikt. Overdracht grond voor transformator huisje aan de P.N.E.M. Een gedeelte van den tuin bij het gemeentehuis, wordt, voor den bouw van een transformatorhuisje overgedra gen aan de P.N.E.M. De heer Smits merkt op, dat de Secre taris daar leest, dat het stukje grond onbezwaard is, is dat wel zoo, de ge meenteeigendommen zijn toch met hy potheek bezwaard. De heer seckretaris zegt, dat bedoel den tuin daar buiten valt. Wijziging Warenkeuringsverordening. Reeds in 1928 is van den Minister een aanschrijving ontvangen, waarbij de wenschelijkheid te keiyien werd gege ven, de bestaande verordening te wijzi gen, omdat een strafbaar feit niet te bewijzen is, aangezien niet staat aan gegeven, wat onder verkoopen wordt verstaan. Dit hoofdzakelijk met het oog op den melkverkoop. Besloten wordt een geheel nieuwe verordening vast te stellen. Aanbieding gemeenterekening 1929. Ontvangst gewonen dienst f29962.58, uitgaven f 29779.46i/? batig slot f 183.111/„. Kapitaaldienst ontvangst f5387.89, uit gaaf f 5000.batig saldo f 387.89. De secretaris licht toe, dat op den dienst 1929 nog betaald moet worden, een bedrag f5659.18i/g. De rekening wordt gedurende 14 dagen ter inzage gelegd. I De openbare vergadering wordt hier op gesloten, de raad gaat over in ge heim comité. TRAMWAGEN RIJDT IN EEN RIVIER, 53 lijken gevonden. Zaterdagmorgen is te Buenos Aires (Amerika) een tram van een brug te water gereden. Naar schatting zijn daarbij een zestigtal menschen omgekomen. De meeste slachtoffers zijn werklieden, die op weg waren naar hun werk. De tram ging over een ophaalbrug, die uit twee deelen bestaat. Men denkt, dat de bestuurder door den dikken mist niet gezien heeft, dat één van de deelen was opgehaald, zoodat de tram van de brug af in het riviertje de Riacho reed. Alle passagiers, die in de tram zaten, zijn omgekomen. Slechts een drietal, dat zich op het achterbalcon bevond, wist zich te redden. Er zijn in den loop van den dag 53 lijken gevonden, waarbij 5 vrouwen. Er speelden zich bij het her kennen der slachtoffers door hun familie leden hartroerende tooneelen af. Er is een publieke inschrijving geopend voor steun aan de nagelaten betrekkingen. ONBETROUWBAAR RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Een bediende van een advocatenkantoor te Kassei had zonder medeweten van zijn werkgevers een eigen bureau op eenigen af stand gehuurd en ingericht, waar hij de rechtspractijk uitoefende, zonder er ook maar in het minst eenig begrip van te hebben. Met medeneming van 60.000 mark, hem toevertrouwd door niets ver moedende cliënten, is de man nu ver dwenen. —o AUTO OP DRIFT. Te Gent is een auto waarvan de eigenaar in een café zat plotseling gaan rijden. De auto reed een vrouw aan, die een eind werd meegesleurd en doodelijk werd gewond. De auto kwam daarna tegen den gevel van een huis tot stilstand. —o BRAND IN EEN PARIJSCH WAREN HUIS. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd brand ontdekt in het groote Parij- sche Warenhuis „Nouvelles". De brand weer, die spoedig met 20 motorspuiten op het terrein van den brand was, ver mocht weinig tegen de vuurzee uit te richten en moest zich bepalen tot het beschermen van de omliggei de panden. De aangerichte schade aan goederen bedraagt 20 tot 30 millioen francs, de schade aan het gebouw is nog grooter. Het doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30,60, Tube 80 ct. PUROL AUTOBUS-DIENSTEN. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben vergunning verleend aan de Hollandsche Buurtspoorwegen te Til burg voor autobusdiensten van 's-Herto genbosch over Waalwijk naar Tilburg, van Drunen naar Heusden en van Tilburg naar Hilvarenbeek. AUTO- EN MOTOR-ONGELUKKEN. Een autobus met 30 passagiers hangende boven de Maas. Zondagmiddag keerde de autobus van Alem uit Kerkdriel met 30 passagiers van den Omgang te 's Hertogenbosch terug. De auto reed door een defect aan de stuurinrichting bij het oprijden der schip brug tegen de landhoofdbrug. Een deel daarvan werd afgerukt, de autobus gleed door en botste tegen een der kettingen, welke de afrastering der brug vormen. Gelukkig bleef de bus op de zware kettingen boven de Maas hangen. Waren de kettingen bezweken, dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Niemand werd thans gewond, met den schrik kwamen de vele passagiers vrij. De autobus is in beslag genomen. Op den Bredasche weg te Tilburg reed een auto, bestuurd door H. uit Vught. De wagen slipte en botste eerst links, toen rechts tegen een boom. Een 46-jarige jongen, W. v. L., uit Vught, die in de auto zat, kreeg een kaakfractuur. De be stuurder liep een zware hersenschudding op en is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd. Op den Veursche straatweg te Leid- schendam is het 5-jarig dochtertje van den heer Schuitemaker onder een auto van de firma Bonda uit Oude-Wetering geraakt, waarop de dood dadelyk intrad. Zaterdag is te Jutfaas een ongeval met doodelijken afloop gebeurd. De heer W. uit Vreeswijk werd naby de scheepswerf „de Liesbosch" door een vrachtauto, komende uit de richting Vrees wijk aangereden en gedood. Aangezien de man uiterlijk geen ernstige letselen vertoonde, vermoedt men dat hartver lamming de eigenlijke doodsoorzaak is. In het gasthuis te Delft zyn vier motor rijders, in verband met ongevallen op den weg, behandeld. Drie hunner zijn ter verpleging opgenomen, omdat hun ver wondingen van vrij ernstigen aard waren. Eveneens is in het gasthuis te Delft opgenomen het vierjarig jongetje J., dat op den Spoorsingel aldaar, door een auto was overreden en ernstig verwond. Nabij den spoorwegovergang werd een oude man, die vo.r de gesloten boomen stond te wachten, door een motorrijwiel aangereden. De motorrijder remde zoo sterk, dat hy zelf van zijn motor sloeg en eveneens roerloos op den weg kwam te liggen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De oude man had een ernstige schedelbreuk en beide slachtoffers hadden een zware herschenschudding bekomen. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht. r L HP** cl i IJ L Li 60. Toen vloog de arend treurig weg, vol zelf verwijt dat hij den vorigen avond zoo lichtvaar dig gehandeld had. Hera glimlachte echter vroo- lijk en nam Aladdin mee het hol in. „Weetje, waarom ik vooral zoo boos was vannacht," zei ze. „Omdat je vlak bij een ingang van een onzer schatkamers lag, en we altijd bang zijn, dat jullie groote menschen die leeg willen halen. Kijk maar, door deze deur kom je binnen." Ze drukte op een verborgen knop, een steen wen telde om en ze traden een vertrek binnen, waar hoopen goud en edelgesteenten lagen. „Alles door onze mijnwerkers vergaard en hierheen ge bracht," zei Hera. „Ons paleis is er ook vol van, zooals je gezien hebt." 64. „Laten we nu terug gaan in onze boot." Spoedig trok de snoek zijn last weer vliegens vlug over het water en terug naar het Paleis, 's Middags wilde de Prinses een rit langs het Meer maken. Twee vurige wezeltjes werden voor geleid door de stalknechts en daar ging het in woesten ren door de struiken, over boomstam men, door beekjes, enz. en Aladdin had moeite, zich in het zadel te houden. Eindelijk hielden ze halt om de thee te gebruiken bij een bijen volk, dat in een hollen boomstam woonde en natuurlijk schatplichtig was aan den vorst, in ruil waarvoor zij onder zijn bescherming stonden. 62. De bijen waren reusachtig vereerd met het hooge bezoek en zetten hun meesteresje het beste voor, wat zij hadden. De bijenkoningin zelf bediende hen. En tegen den avond ging het weer in galop huiswaarts om op tijd te zijn voor het diner. 's Avonds ging de prinses met Aladdin weer met de kano het meer op en pagaaiden ze rond tot laat in den nacht. En iedere dag bracht weer andere verrassingen. Van alles liet Hera haar gast genieten, en steeds werd hun vriend schap grooter. „Nooit mag je weer van hier," riep de prinses vaak uit, „en als ik groot ben en vorstin, moet jij eerste minister worden." jVienwsblail

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5