Plaatselijk IVieuws OVERLEDEN, De heer B. Groenewoud te Lijnden is met zijn fiets gevallen en heeft zich zoo ernstig inwendig verwond, dat hij aan de gevolgen is overleden. een onverlaat. De Haarlemsche politie heeft gearres teerd den 57 jarigen loswerkman J. S die vier kleine meisjes had meegelokt en mishandeld. de hagelslagTte zlvenbergen. Blijkens de gedane schattingen der Com- missie-Hagelschade te Zevenbergen, be draagt de totale schade f 420.420.72. UIT DEN NOG~RÏjDENDEN TREIN GESTAPT. Toen de 56-jarige jonkvrouwe Storm van 's-Gravenzande, uit Soesterberg, op het station te Amersfoort uit den trein wilde stappen, terwijl deze nog in be weging was, geraakte zij met haar bei de beenen tusschen het perron en de treeplank van den wagon bekneld. Bewusteloos werd zij opgenomen, ver bonden door een inmiddels gewaar- schuwden geneesheer en per ziekenauto naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd. FABR1EKSBRAND~TE BEVERWIJK. De van hout opgetrokken conserven- fabriek van den heer P. C. Docter, staande aan den Wijkermeerweg te Be verwijk, is geheel in vlammen opge gaan. Toen ae brandweer verscheen met een motorspuit, kon zij niets meer te gen het vuur uitrichten, zoodat zij zich moest bepalen tot het nathouden der belendende perceelen. De fabriek is ge heel afgebrand. De aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. OVER HET HOOFD GEREDEN. Op de Sportlaan nabij de Meezenlaan in Den Haag, reden twee meisjes op hun fiets. Achter hen aan kwam een zware tractor van de fa. Van Santen. Door onbekende oorzaak geraakten de sturen van de fietsen der beide meis jes ineen, zoodat ze vielen. De 19-jarige mej. J. Pointenier kwam met het hoofd onder een achterwiel en werd op slag geaood. TWEE KINDEREN DOOR VER DRINKING VERLOREN. Een kleine jongen, Visser genaamd, die bij het stekeltjesvangen aan de Bleekerskade te Alkmaar te water ge raakte en in bewusteloozen toestand werd opgehaald, is aan de gevolgen overleden. Voor de ouders is dit geval te droe viger, doordat zij ongeveer een jaar geleden door eenzelfde oorzaak reeds een kind verloren. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Het 4-jarig zoontje van den heer R., te Hellendoorn, wilde de straat over steken, toen uit de richting Nijverdal een auto naderde. Hoewel de chauf feur uit alle macht remde, kon hij niet voorkomen, dat het kind werd aan gereden. Het werd bewusteloos opge nomen en in de nabij gelegen woning van de ouders binnengedragen. Kort daarna is het overleden. o DE DOOD IN DE MIJN. Op de Oranje Nassaumijn te Schaes- berg, is een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. De 22-jarige gehuwde houwer L. Crembach, wonende te Kerk- fade, was in de ondergrondsche werken bezig met het opruimen van kolen, toen plotseling een instorting plaats vond, waaronder C. werd bedolven en ge dood. VERDUISTERING"DOOR EEN GE MEENTE-ONTVANGER. De Dordtsche rechtbank heeft den vroegeren gemeente-ontvanger van Pa- pendrecht, C. A., tegen wien vorige week wegens voortgezette verduistering als ambtenaar een gevangenisstraf ge- eischt is van 1 jaar en 9 maanden, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar. o DOODELIJKE VAL. De 38-jarige arbeider L. G. te Haar lemmermeer, is op een ijzeren paai ge vallen. De man werd daardoor inwendig zóó ernstig in het onderlijf gekneusd, dat overbrenging naar een ziekenhuis te Amsterdam noodzakelijk was. Kort na zijn overbrenging is hij overleden. DE CONCURRENTIE VAN HET BUITENLANDSCH VLEESCH. De vergadering der Veeverbetering- commissie voor Overijsel, besloot de regeering te wijzen op den grooten om vang, dien 't gebruik van versch buiten- landsch vleesch, speciaal uit Denemar ken, heeft aangenomen en te verzoeken, maatregelen te treffen, waardoor het verbruik van binnenlandsch vleesch wordt bevorderd. -Te dien einde werd een adres aan den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw gericht. Als bijlage werd aan dit adres toegevoegd een staatje, waaruit bijv. voor Enschedé blijkt, dat de hoeveelheden buiten- landsch vleesch en vet in Juni van dit jaar in Enschedé aangevoerd, vele ma len die van binnenlandsch vleesch en vet overtroffen. In Juni 1929 werd inge voerd 2125 K.G. buitenlandsch vleesch en 9658 K.G. buitenlandsch vet, tegen •3388 K.G. binnenlandsch vleesch en 365 K.G. vet. Voor 1930 waren deze cijfers resp. 159.765, 16725, 6582 en 470. HEUSDEN. In de Donderdag gehouden verga ring van de Hengelsportvereeniging, is Desloten deel te nemen aan het con cours te Vlijmen op 3 Aug. en evenzoo aan dat op 21 September te Arnhem. Bovendien werd goedgevonden in het najaar alhier een onderlingen wedstrijd te organiseeren. Donderdagavond werd in het ver- eenigingsgebouw de jaarvergadering ge houden der R.K. Tooneelvereeniging. „Kunst en Vermaak". Mede was tegen woordig de regisseur de Eerw. Heer Kapelaan Maas. Na goedkeuring der notulen werd het jaarverslag door den secretaris voorgelezen; de president bracht dank aan den secretaris voor zijn keurig jaarverslag. De penningmeester deed rekening en vei antwoording, deze werden nagezien door een comm. n.l. de heeren Schreu- der en Van Hoften, welke deze in or de bevonden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren, Joh. v. Laarhoven, president; Ant. v. Delft, secretaris; Jac. v. d. Staak, penningmeester, J. Engelen en A. Nooten, commissarissen. Na wij ziging tot aanvulling van een art. in het reglement werd na rondvraag de jaarvergadering gesloten. Een viertal nieuwe leden werden aangenomen en besloten eenige nieuwe stukken aan te vragen. Van de werf van de firma De Haan Oerlemans, werd heden met goed gevolg te water gelaten, het sta len sleepschip, genaamd „Rita", ge bouwd voor Mej. Wed. Verwey-Oomens te Druten. De hoofdafmetingen van het schip zijn, lengte 50 M., breedte 6.60 M., en de holte 2.31 M., terwijl het laad vermogen ongeveer 550 Tons bedraagt. Het schip is verdeeld in twee laad ruimen, voorkajuit en salonroef; op het voordek is voor het snel heffen der ankers een ankerliermotor opgesteld. Op de vrijgekomen helling werd ter stond de kiel gelegd voor een dito schip, voor Nederlandsche rekening. Zaterdag j.l. speelde de voetbal vereen. „L.O.N.G.A.", een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de voetbalveree- niging ?,De Sporters" te Drunen, welke wedstrijd door „L.O.N.G.A." werd ge wonnen met 51. Morgen (Donderdag) zullen de leerlingen der hoogste klasse van de Openbare Lagere School alhier, een pleizierreisje maken naar Den Haag en Scheveningen. Naar wij vernemen zal de „Heus- densche Fanfare" deel nemen aan het Festival te Ammerzoden, op Zaterdag 16 Augustus a.s. In de plaats van den heer D. van Herwaarden, die ontslag nam als bestuurslid der Hengelsportvereeniging, werd gekozen de heer J. Kamminga. Mejuffrouw M. de Haan alhier, leerlinge van de Rijks Hoogere Burger school te 's-Bosch, slaagde voor het over gangsexamen van de 2e naar de 3e klas. ALMKERK. Met ingang van 1 Juli is bij Kon. Besluit is tot heemraad van het waterschap het Nieuwland van Altena benoemd, de heer P. L. Koekkoek alhier. Op 26 Juli a.s. nm. 7 uur (o.t.) hoopt 't Fanfarekorps „Crescendo", direc teur dhr. Walraven, op 't erf van dhr. C. Kolff een concert te geven. J.l. Zondag werd alhier in de Geref. Kerk ten bate voor den Armen, een bank biljet van f25.gecollecteerd. Dhr. Joh. Pellikaan alhier behaalde te Werkendam in den gehouden groepen- wedstrijd „Dammen" den eersten prijs. De collecte, gehouden voor de Evangelisatie-arbeid te Hoorn, bracht j.l. Zondag in de Herv. Kerk alhier op, ruim f20.— andek. Tot de 4e klasse van de Rijks Kweekschool te Gorinchem is na gehouden examen toegelaten A. Verdoorn alhier. Naar we vernemen heeft de heer J. de Fijter alhier bedankt als Heemraad van het waterschap „Oudland van Altena" De uitslag van den alhier gehouden voetbalwedstrijd Sparta" alhier en „Blauw Wit" Oudendijk was 31 ten voordeele van „Sparta". Verleden week had alhier de ver- kooping van janbazen plaats. De prijs was zeer laag en beliep ruim fl.op het hout. Sommige personen kunnen deze peren nauwelijks kwijt, zoodat ze van de boomen vallen. B AB YL'ONIëN BROEK. L. 1. Vrijdag maakte de school kinderen van de hoogste klasse, onder leiding van het onderwijzend personeel een pleizierreisje naar Rotterdam. Veel werd er door de kinderen dien dag ge noten en vooral in den dierentuin was voor hen veel te bekijken. Des avonds keerden allen hoogst vol daan huiswaarts. BENEDEN - LANGSTRAAT. Het vroege fruit wordt reeds ver handelt, het beschot valt niet mede, zoodat er goede prijzen gemaakt worden, zoowel appels als peren gelden van 30 tot 34 per K.G. CAPELLE. Donderdag j.l. iflaakten een 60- tal der oudste leerlingen van de O.L. school in de Kom alhier, onder leiding van het onderwijzend personeel, een uitstapje naar Amsterdam en Zandvoort. In de hoofdstad werd een bezoek ge bracht aan Artis, waar de diergaar de, aquarium en Insectarium bezich tigd werden, terwijl in Zandvoort volop genoten werd van het pootje-baden, waarna met een tweetal toerauto's een tocht gemaakt werd door de mooie om geving naar Haarlem, vanwaar per trein de thuisreis werd aanvaard. Hoogst vol daan arriveerde het gezelschap met den laatsten trein. Tot onderwijzeres aan de Bijz. schoo," in de Nieuwstraat te dezer plaat se, is benoemd mej. D. v. Campen alhier, thans tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School te Raamsdonk (dorp), welke benoeming door haar is aan genomen. Te dezer plaatse is een voetbai- vereen. opgericht, onder den naam van „Exelsior", met aanvankelijk 20 leden. Tot secretaris is benoemd, de heer M. Mesch. Deze club speelt a.s. Donder dag, haar eersten vriendschappelijken wedstrijd tegen „Sparta" te Vrijhoeve- Capelle. Onder de deelnemers, die met goed gevolg, de door den Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding uitgeschre ven internationale vierdaagsche af- standsmarschen, welke vorige week van uit Nijmegen gehouden zijn, hebben volbracht, behoort onze dorpsgenoot, de heer G. Vos Czn., korporaal bij het Regt. onbereden Artillerie te Gorin chem. Hem is hiervoor de persoonlijke onderscheiding uitgereikt. Naar men ons mededeelt, is onze vroegere dorpsgenoot, de heer C. de Bruijn Ez., thans gemeentesecretaris te Willemstad, benoemd tot tijdelijk secre taris der Zuiderzee-werken te Wierin- gen. J.l. Zondag hield de postduiven- vereen. „De Luchtvaart", alhier, een wedvlucht vanuit Halle, met jonge dui ven, met den volgenden uitslag: M, Mesch 1, 7, 22; G. Vos, 2, 11, 14 18, 25; A. Zwart, 3; J. v. Oosterhout, 4; H. v. Kampen, 5; J. Spierings, 6, 15, 19, 26; E. Haverhals, 8; M. Ver- duijn, 9; P. Nieuwenhuizen, 10, 24; D. Groen, 12, 13, 21, 23; H. Spierings, 16; H. Dekkers, 17; H. Rosebrand, 20. Eerste överduif A. Zwart. Aankomst le duit 9.12.22 en laatste 9.20.02. DOEVEREN. Door de Ned. Herv. Gem. alhier is toezegging van beroep uitgebracht op den WelEerw. Heer W. A. van Bruggen predikant te Helenaveen. GAMEREN. Verlangend wordt uitgezien naar mooi, droog wêer. Met de hooierij loopt 't bitter tegen, voor 't meerendeel ligt het nog op 't veld, op sommige plaatsen letterlijk in 't water. De regens der laatste dagen welke zoo hevig waren hebben het lagere gedeelte der polders finaal in een plas herschapen. Het hooi heeft voor 't grootste gedeelte (want er is nog maar weinig thuis) de gewenschte kleur verloren. Voor de land bouwer welke reeds twee moeilijke jaren heeft meegemaakt ziet het er weer niet florisant uit. De oogst welke zoo prachtig te veld stond, ligt tengevolge het natte weer kris en kras door elkaar. De tuinderij is tot op heden ook niet schitterend. Aardbeien hebben wel is waar een gunstig resultaat aan den dag gelegd, dank het droge weer gedurende de cam pagne, en de prijzen welke zeer bevredigend waren, hebben zich tot den laatsten dag gehandhaafd. Maar nu is het misère, aalbessen en kruisbessen, nog verscheidene duizende kilo's voorradig, zullen blijven hangen, het plukloon overtreft de opbrengst. Evenzoo is 't met de koolsoorten, roode, witte en savoye hebben weinig waarde en de voorraad is groot. Aardappelen, beschot bevredigend, doch de prijs is niet bevredigend. Vanaf f2.00 tot f2.80 per H.L. 70 Kilo. Hooihandel traag, oud hooi f8.00 f 10.00 per 500 Kilo. Suikerbieten staan prachtig, doch ver langen ook zeer naar droog wêer. Gras voor 't vee overvloedig en 't vee uitstekend in orde en hoog in prijs. Peren zijn er veel, doch ook laag in prijs. Appelen weinig. Het kersengewa3 redelijk, maar het natte weer heeft spoedig een einde aan de plukkerij gemaakt, de prijzen liepen op de veiling zeer tegen, zoodat dit even eens een gevoelige schadepost is geweest, De collecte voor den Geref. Bond in de Herv. Kerk gehouden bracht f 45.00 °P 7s GRAVENMOER. Maandag 28 Juli a.s. hoopt de heer B. M. Millenaar en mejuffrouw D. J. Millenaar geb. Loeff, den dag te herdenken dat zij voor 2-5 jaar in het huwelijk traden. HERPT. In onze gemeente is men druk in de weer met den aanleg van het net voor de electriciteitsvoorziening. De hoofd kabel wordt reeds gelegd en van het bovengrondsch net worden de palen reeds gezet. Men hoopt 1 September met de werkzaamheden gereed te zijn. SLEEUWIJK. Voor het examen typiste is ver leden week geslaagd Mej. M. Sterrenburg alhier, De Zangvereen. „Juliana,' alhier heeft besloten, binnenkort een pleizierreis te maken naar de wereldtentoonstelling te Antwerpen. SPRANG. Door den Chr. Besturenbond „Sprang- Capelle" werd in de vacature P. Faro tot voorzitter benoemd de heer J. C. de Roon te Sprang, terwijl de heer J. Haverhals tot penningmeester werd aangewezen. Terwijl het elfjarig zoontje van den winkelier L. V. alhier op een zekere plaats zat, werd hij door een rat in zijn zitvlak gebeten. Door V. was ter ver nietiging dezer dieren vergif gestrooid, zoodat men het raadzaam achtte de hulp van een geneeskundige in te roepen, die de wond zuiverde. Door de bakkers is de prijs van het tarwebrood weer met één cent ver laagd I VEEN. Zaterdag maakte de motorschipper zijn eerste fruitreis naar Rotterdam. De lading bestond voor het grootste gedeelte uit Janbazen. Door tusschenkomst van het Be stuur der veiling werd het eerste fruit geveild. Er was tamelijk belangstelling. Gemiddeld werd voor de Janbazen be steed 2 gulden. Donderdag maakten de kinderen der hoogste klassen met het onderwijzend personeel een uitstapje naar Den Haag. Veel werd dien dag genoten en het weer was dien dag zeer gunstig Om 10 uur arriveerden allen in opgewekte stemming in onze gemeente terug. VRIJHOEVE-CAPELLE. Donderdag hebben een twintigtal leerlingen van de hoogste klassen der O.L. school onder leiding van het Hoofd en de onderwijzeres dezer school een schoolreis gemaakt naar den Haag en Scheveningen. In de residentie werd o.m. een bezoek gebracht aan het Koninklijk paleis, het Tweede-Kamergebouw, het Mauritshuis en het Panorama Mesdag, terwijl in Scheve ningen door hen naar hartelust genoten werd van de genoegens, weike het strand biedt. Om ongeveer half tien arriveerden de kleinen in opgewekte stemming. tWIJK. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. v. d. Velden, thans ambtenaar ter secretarie te Buurmalsen, slaagde dezer dagen voor een gehouden examen der Nederlandsche Veieeniging voor Gemeente belangen. Naar wij vernemen, zal er ter gelegenheid van den 50ste verjaardag van H. M. de Koningin een oranjefeest voor de schoolkinderen georganiseerd worden. De leerling R. v. d. Pol van de Hoogere Burger School, werd bevorderd van de 4e naar de 5de klas. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 11 tot en met 17 Juli jl. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 19 zomerzalmen ad fl.60 tot f2.per pond. Besteed werd voor dikke aal 75 tot 80 centdunne aal 26 tot 32 centbrasem 20 tot 30 centalles per pond. De heer I. T. Baart, onderwijzer aan de le Openbare School alhier, slaagde te Breda voor de Hoofdakte. Op de Rijks H. B S. te Gorinchem werden bevorderd van de 2e naar de 3e klasse de heeren M. A. Baks en E. Groene- veld alhier. Voor het examen typist (min. snel heid 50 lettergrepen per minuut) slaagde te Utrecht de heer T. Wijnbelt Jr. alhier. De bij de Ned. Herv. Gemeente alhier beroepen predikant Ds. A. van Griethuijsen te Zuid-Beijerland zal Zondag morgen a.s. alhier optreden. WELL. A.s. Vrijdag zullen de leerlingen der hoogste klassen van de Chr. School alhier, onder leiding van het personeel, een pleizierreisje maken naar Leiden en omstreken. De aardbeien-campagne behoort weer tot het verleden. Thans is een begin gemaakt met het inmaken der uien, bij den heer L. van Run alhier, waardoor verschillende werkkrachten geplaatst kun nen worden. De bewoners uit deze ge meente en omliggende plaatsen kunnen met het pellen een aardig centje verdienen. WERKENDAM. Woensdag j.l. kwam de werklieden vereniging „Eendracht" in een driemaan- delijksche vergadering bijeen, ten huize van Mej. Wed. D. L. v. d. Wiel. Aanwezig 14 leden. Te plm. 8.30 uur opent de Voorzitter de vergadering en klaagt er over dat er wederom zoo weinig belangstelling is van de leden. Deze moeten niet komen om dat het bestuur dit gaarne heeft, maar in de eerste plaats voor zichzelven. De notulen der vorige vergadering wor den door den 2en Secretaris gelezen en vastgesteld. Verslag Penningmeester, tweede kwar taal 1930. Ontvangsten Contributiën f 320.06 -f- f 15.21boeten f 4.90 en reglement f 0.30, totaal f 340.47. Uitgaven Ziekengelden f 385, verdere onkosten zooals bodeloon, vergaderkosten enz. f61.62, totaal f446.62. In kas 1 April j.l. f 163.30, ontvang sten f340.47, totaal f503.77, uitgaven f 446.62, stand der kas op 30 Juni f 57.15. Financieel overzicht op 1 JuliKas f57.15, Kapitaal f 1738.07, Reservefonds f 1641.96 en Dordtsche Scheepverb. Mij. f900.—, totaal f4337.18. De boeken van den penningmeester worden nagezien door de leden, A. Damen, C. v. d, Heuvel en Potters, en in orde bevonden. De Ongevallenwet zal op denzelfden voet worden uitgevoerd als vorige jaren. Het voorstel van het bestuur om in gevallen waarin iemand ziek wordt, die b.v. f20.verdiend, en 80 pCt. uitge keerd krijgt volgens de Ziektenwet, de resteerende 20 pCt. of f 4.plusfl. in Natura, b.v. levensmiddelen, door de vereeniging uitgekeerd krijgt, wordt aan genomen. Dit is gedaan om de contributiën van de leden niet te moeten veranderen en daardoor een klassenindeeling zou hebben gekregen, wat voor deze vereeniging te veel moeilijkheden zou geven. Met deze regeling gaat men niet buiten de wet. Aangezien niemand van de rondvraag meer gebruik wenscht te maken, sloot de Voorzitter hierna de vergadering. Gekozen in de vacature C. P. Cornet als Notabel in de Ned. Herv. Kerk, de heer P. Holster. Dinsdag j.l kwam de Oranjever- eeniging alhier in een ledenvergadering bijeen. Besproken werd het houden van een feest en verkiezing van bestuursleden. Herkozen tot leden van het school bestuur der Herv. Chr. School, de heeren C. H. Bogers, F. Kramer C.Dzn. en J. C. Visser. Vrijdagavond is de knecht van bakker C. W. D. alhier, met zijn motor fiets nabij de polder „Kalverwaard" ge vallen. Waarschijnlijk is hij geslipt. Hij werd hierbij zoodanig gewond, dat hij zich direct onder geneeskundige behande ling begaf. Zijn rechterhand en de lin- rknie waren ernstig gekneusd. Naar wij vernemen hebben 20 personen gesolliciteerd als Sluisknecht, afd. Schutsluis Nieuwe Haven alhier. Gekozen tot bestuursleden van de Slagersvereen. voor het Land van Heusden en Altena, o.m. de heeren D. Brienen, A. Burggraaf en C. van Driel alhier. Mej. E. Bresier slaagde dezer dagen te Rotterdam voor het examen Mercurius Esperanto Handelscorrespondentie. Benoemd tot ontvanger, afd. Herv. Chr. School, de heer A. de Gruiter van Sliedrecht en kweekeling met acte, a. M, C. v. d. Does van Gorinchem. Geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken gehouden te Rotterdam, de dames L. v. Herp en P. Visser alhier. Donderdagmiddag ontstond brand in een hooischelf bij den heer H. Ippel Tzn., afd. Visschersdijk. De gemeente brandspuit was spoedig aanwezig, zoodat dit brandje met een straal op de water leiding werd geblusclit. Wegenverbetering in het Land van Heusden en Altena. Om een actievoering voor een wegen plan in deze streek in het leven te roe pen, zijn te Veen en Woudrichem door de besturen van de tuinbouwvereenigin- gen „Land van Altena" te Woudrichem en „Excelsior" te Veen reeds vergade ringen gehouden en was voor dit doel tegen Zaterdagavond ook een vergade ring belegd in het café van den heer D. Smits te Meeuwen. Bij de opening waren tegenwoordig de heeren v. Andel en J. Spiering van de tuinbouwvereeniging te Woudrichem. La ter verscheen ooh de heer J. den Dek ker, voorzitter van de tuinbouwvereen. te Veen. Verder waren aanwezig de hee ren Statenleden Mr. van Ommeren te Heusden, Bogers en de Waard te Wer kendam en de heer Reinsaart, techn. ambtenaar van den waterstaat te Wer kendam, eenige wethouders en raadsleden uit omliggende gemeenten, bestuursleden van waterschappen uit de streek en eenige belangstellenden. De heer Spiering, die de leiding van dezen avond had, heette de aanwezigen welkom en zette het doel van deze ver gadering uiteen en wat voor dit doel reeds was gedaan. Wij achten het doel door ons uitvoerig verslag van de ver gadering te Veen, voldoende bekend, zoo dat wij dit thans niet nader meer be hoeven uiteen te zetten. De heer Spiering vertelde de vergade ring, dat naar aanleiding der vergadering te Veen, door den heer Reinsaart een voorloopig plan was ontworpen. Deze heeft een weg uitgestippeld van de brug te Heusden over de Krommen Nol, Bies heuvel, Uitwijk in een zooveel mogelijk rechte lijn naar Werkendam, een weg dus door het hart van de streek. De vergadering hier in Meeuwen is hoofd zakelijk belegd naar aanleiding van de vorige besprekingen en verder op aan dringen van den heer van Campen uit Drongelen, om ook het gevoelen van de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2