Tweede Blad Bo.5042 iVrijilao 1 Augustus voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Voor Heeren. Het geheim van de Lift. Kinderrubriek. FEUILLETON Marktberichten. Burgerlijke Stand. BEHOORENDE BIJ HET Heeren die gewoon zijn na het scheren zich even te poederen, maken gaarne gebruik van Purolpoeder, dat verzachtend en gezond voor de huid is. Prijs 45 ct. per doos en evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Beste jongens en meisjes. Oplossingen der vorige raadsels: 1. Atlas. 2. Jasmijn is mijn jas. 3. Muis is M ui s. i 4. Okkernoot. De nieuwe raadsels zijn: 1. Welke wijn bestaat voor de helft uit water? 2. Over welken weg wordt nooit met paard en kar, of auto of fiets noch met een kruiwagen gereden? 3. Men vindt het niet in Spanje, maar wel bij den Vorst van Oranje Niet in Weenen, wel in Berlijn, niet in Napels, wel aan den Rijn Vergeefs zoekt men 't te Huizen, maar wel een keer in Pruisen, In het bouwland vindt men 't niet, maar wel aan de oevers in 'triet; 1 Ook in Brabant is geen dorp zoo klein, of wat ik meen zal ér te vinden zijn. 4. Als ik tusschen een knaagdier en een slang een maat leg, krijg ik een gevaarlijk dier. Rara wat is dat? OOM KAREL. DE AVONTUREN VAN DIKSIE IN KABOUTERLAND. X. Toen de Elfenkoningin gevraagd had, of er iemand was, die iets goeds wist te vertellen van de diefachtige konings juffer, viel er een groote stilte. Nie mand verroerde zich. Het was erg plechtig. De Koningsjuffer stond te snikken en keek met betraande oogen in het rond, of er nu niemand te ont dekken was, die een goed woordje voor haar wilde doen. Eensklaps ontstond er in de achterste rijen der elfjes opschudding. Er klonk een luid gezoem en daar kwam een groote bij aangeloopen, die tot vlak voor de rechtbank doordrong en plech tig één van haar zes pooten in de hoogte stak en in de bijentaai sprak: „Ik, koningin, heb iets te zeggen voor de Koningsjuffer!" „Spreek op dan", zei één van de uilen norsch, „want ik heb niet veel tijd. Het is klaarlichte dag en zooals je weet doe ik dan altijd een dutje." „Welnu, wijze uilen", sprak de bij, „de koningsjuffer heeft mij eens het o Naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door J. Boonen en Cor Wouters. 20.) Zijn aanhangers luisterden aandachtig, zwoeren zijn voorbeeld te volgen en zijn voorschriften na te leven... Toen hij dood was, ging! een hunner naar Scandinavië terug, waar hij vandaan ge komen was; de tweede kwam naar Frankrijk; de derde bleef te Berlijn. Ieder moest om de beurt op de kostbare plaat passen. Degene die naar Frankrijk kwam en wiens naam ik wil verzwijgen, is voor een maand in mijn armen gestorven, nadat ik hem uitstekende diensten had bewezen, want ik had vriendschap met hem gesloten. Hij heeft me alles ge openbaard. Hij wist toen niet of het „gesproken document"' zich te Berlijn of Christiana bevond, maar hij betreur de zijn verleden en erkende zijn dwa lingen. Wat er ook van zij, voorzoover Frankrijk er bij betrokken was, beken de hij dat de naam Gaston de Faverol- les op de lijst voorkwam. Zoowel om mijn vaderland te dienen, als om mijn geiukkigen en onwaardigen mededinger te doen verdwijnen, nam ik het besluit mij tot eiken prijs van de plaat meester te maken. Mijn vriend was aan de beurt geko leven gered. Ik was op een mooien zomerdag op zoek naar honing, teen ik vlak bij een heerlijke seringstruik die vol 'met honingzoete bloemen zal, in een groot spinnenweb verward raak te. Ik vocht voor mijn vrijheid, wait wat moest er van m'jn man en mijn zes en dertig kindertjes worden, a!s ik het leven in het spinneweb moest laten? Maar hoe harder ik vocht, om mij uit de draden van het spinneweb te bevrijden, hoe steviger ik erin verward raakte. Ik slaakte luide kreten om hulp, maar niemand hoorde mij. En reeds maakte de spin aanstalten om op mij toe te schieten en mij te dooden, toen plotseling de koningsjuffer aangesnord kwam; zij sloeg wild mét haar vier harde, sterke vleugels in het web rond, en in minder dan geen tijd was ik bevrijd ën had zij de spin in mootjes gebeien en opgepeuzeld. Zoo redde de koningsjuffer aan mij, een nijvere ho ningbij, het leven! Ik vraag dus genade, wijze uilen voor de koningsjuffer!" De bij had tranen in de oogen, toen zij haar toespraak tot de Elfenkoningin en de vier wijze uilen, die de rechters waren, geëindigd had. De Koningsjufter was erg dankbaar, en de elfjes pinkten een traan weg. Zelfs koning Dokus was ontroerd. Daarop stond de elfenkoningin op en de vier wijze uilen stonden ook op„ en alle aanwezigen volgden het voorbeeld. Toen sprak de elfenkoningin plechtig: „Het verhaal van de bij verandert de heele zaak. En omdat het bewezen is, dat de diefachtige koningsjuffer nog niet zoo heel erg slecht is, zal de straf verminderd worden. De koningsjutfer hoeft niet in de verlaten grot van de boschelfjes op water en brood. Maar gestraft moet ze toch worden. En daar om zal ze alleen voortaan geen konings jufter meer zijn, maar een gewone wa terjuffer. Koningsjuffer, kom hier, en geef me je kroon!" Diep zuchtend kwam de koningsjuffer naar voren, en legde haar kroon af. Nu was het een gewone waterjuffer. Daarna mocht ze heen gaan. Met' diep gebogen hoofd vloog ze weg, en ver- bergde zich in een rietboschje bij den vijver. Diksie vloog haar achterna, om te zien waar ze bleef. Maar in zijn haast struikelde hij.... en viel met een harde klap.... en werd opeens wakker. „Waar is kabouter Snop?'', vroeg hij zijn cogen opslaand. Zijn moeder stond lachend over hem heen gebogen. „Ka bouter Snop, malle jongen, hoe kom je daarbij? Je hebt gedroomd, foei, wat heb jij geslapenKom, het is al zes uur, we gaan naar huis om te eten!" EINDE. 's HERTOGENBOSCH, 30 Juli. Op de markt van heden waren aange voerd 1874 stuks. 714 stuks hoornvee, 971 biggen, 59 zeugen, 42 schapen of lammeren en 86 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f 230 tot f 395 per stuk Kalfvaarzen 225 350 Magere Ossen en Kceien Vette Ossen en) le kwal. f 0.59 p. pond Koeien 2e 0.53 Pinken van f 435.—tot f 480.p. stuk Zeugen 400.445. Schapen 25.33. Lammeren 47.25. Biggen 2.60 3.25 week Vet vee met stroeven handel, ongeveer Het eerste weerzien. De liefste groet bij zijn behouden aankomst op Schipholjjwas voor Evert van Dijk, onzen kranigen Oceaanvlie ger, de verwelkoming van zijn dochtertje. Hartelijk nam hij haar in zijn armen en hief haar boven de menigte. men om er op te passen. Hij overhan digde me twee brieven, de eene voor een medelid te Berlijn, den ander voor dat te Christiania. De drager der brieven kende het belang van het document niet en had het e.envoudig aan den aangeduiden persoon te geven, wiens dood den beiden vennoten nog onbe kend zou zijn. Om geen tijd te verliezen, trok ik naar Christiania, terwijl Gardenois, 'in wien ik een onbegrensd vertrouwen steld'.naar Berlijn ging. Hij bracht de plaat mee. Ik werd er van verwittigd door een telegram in de overeengekomen taal opgesteld. Ik bracht ook de twee personen bijeen die u kent, de eene om de regeering op de hoogte te stellen, den andere, op dat hij de onwaardigheid van Faverolles zou leeren kennen. De verdwijning van den kassier op het oogenblik zelf, dat hij me het on schatbaar document bracht, heeft mijn plannen in duigen geslagen... Een millioen aan waarden werd me terzelfdertijd ontstolen, maar ik zweer u, dat ik meer het eerste dan het tweede verlies betreur. René Lambert zweeg. Hij was bleek en zijn handen beefden. Tortoran had met de grootste be langstelling geluisterd. Dus, was Faverolles de man, die er belang bij had Gardenois te doen verdwijnen en het document te bezitten. Naar dien kant zal ik dus mijn onder zoek richtten.... De koopman schudde het hoofd. Ik vrees, zei hij op neerslachtigen toon, dat u nooit iets bereiken zult. Op mijn beurt begin ik te gelooven, dat de ontvoerders een bovennatuurlijke macht bezitten en dat deze den on gelukkige n Gardenois, dank zij midde len, die aan hekserij grenzen, wegge moffeld hebben. Hoe is anders door fewone oorzaken, deze bijna wonder- aarlijke gebeurtenis te verklaren?.... Weer haalde Tortoran de schouders op. Iedereen, zei htj, zal weldra het hoofd het onderste boven hebben door het lezen van de verklaring der hy- pothèse, die waarde hechtte aan ik weet niet welke zonderlinge theorie en aan een onverklaarbaar feit, dat een nog on- gerijmder verklaring geeft dan 't feit zelf. Ik zeg en herhaal, dat ik de waar heid wil ontdekken en dat de waar heid zéker veel eenvoudiger is dan dat. Al onze redeneeringen stuiten op ongerijmdheden, omdat ons uitgangs punt verkeerd is. Waarin zit het ver keerde? Dat weet ik niet precies en daarnaar zoek ik.... In ieder geval bezit ik, dank zij u, een nieuw feit. De voornaamste belanghebbende bij de ontvoering van Gardenois, is Faverolles. Daarheen dus zal ik mijn navorschingen richten Mij best, keurde René Lambert goed.... U kunt niet gelooven, mijn beste mijnheer, hoe uw overtuiging me heeft opgebeurd. Uw woorden, gerust en afgemeten, jagen de wolken, waarin ik dreigde verloren te gaan, ver van mij weg. Ik dank U hartelijk. Wat Gaston Fa verolles betreft, waarschuw ik u, dat u met een gevaarlijken tegenstander te doen hebt en dat de schurk zich flink te weer kan stellen. Nochtans wil ik u met alles van dienst zijn en ik begin al dadelijk met u een allerlaatst bericht mede te deelen: Onze kerel is gisterenavond naar Duitsch!and vertrok ken. Waarschijnlijk begeeft hij zich naar Berlijn, Wilhelmstrasse, waar de zetel is der internationale vereeniging waar over ik u zooeven sprak. Oh, oh. Dat is hoogst gewichtig... En als mijn chef van de Gazette de Paris er geen bezwaar in ziet, vertrek ik zelf van avond nog... XII. TWEEDE VERSCHIJNING VAN DE BLONDE DAME. Toen hij uit het huis van René Lam bert kwam, begaf Tortoran zich onmid- delijk naar de Gazette de Paris, waar hij aan Marteau zijn plan om denzelfden avond naar Berlijn te vertrekken, mee deelde. Daar de chef scheen te aarzelen, ver telde de jonge man zonder de bi- zonderheden te verraden, er genoeg van, om Marteau het belang te doen snappen van Faverolles' reis naar Duitschland. Tortoran voegde er aan toe, dat hij nog niet alles mocht bekend maken wat hij wist, maar dat waarschijnlijk binnenkort de kolommen van de Ga- zette het meest opzienbarend bericht zouden bevatten, dat ooit de annalen der journalistiek geboekt hadden. Maar hiertoe, besloot hij, moet u me vrij spel geven, en de middelen schen ken, dat wil zeggen... een paspoort en gela.... Dat wil zeggen, besloot Marteau, Alfred sprong op. Aan de kwestie prijshoudend. Kalfvee met flauwen handel, iets dalende. Jong fok- en weidevee prijs houdend. Schapen, zeugen en biggen ge prijshoudend. GORINCHEM, 28 Juli. Op de veemarkt waren heden aange voerd 282 runderen, benevens 273 var kens, 843 biggen, 4 nuchtere kalvere* en 25 lammeren. Men besteedde voor Zware kalfkoeien f 350400. Melk koeien f275325.. Kalfvaarzen f475 300. Pinken Nuchtere fok- kalveren f2022. Drachtige varken» f140480. Natte zeugen f 7090. Over- loopers f 3045. Biggen f 1520. Lam meren f1530. DE ROTTERDAMSCHE VEILING. Op de in ons veilingslokaal, Warmoe- zenierstraat 37-39, gehouden Veiling, wer den de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.00 f 6.35. Eendeieren f 4.50 f 5.45. Ganseieren f 0.00 f 0.00. Aanvoer 455.000 ROTTERDAM, 29 Juli. Op de veemarkt waren heden aange voerd 207 paarden, 71 veulens, 533 ma gere en 750 vette runderen, 444 vette kalveren en graskalveren, 256 nuchtere kalveren, 401 schapen of lammeren, 40 overloopers of varkens, 416 biggen, 6 bokken of geiten. Koeien van f0.83 tot fl.03f4.49 Ossen 0.00 0.00 0.00 Stieren 0.65 0.884.02 Kalveren,, 4.04 4.264.45 Schapen 32 A 40 ct. per halve K.G. Lammeren f32 k f36 per stuk. Varkens f0.30 f 0.31 per halve K„(L Melkkoeien f 300 f 405. Kalfkoeie» f 270 a f375. Stieren f280 a f540. Pinken f450 k f180. Graskalveren f70 a f 150. Vaarzen f 490 k f275, alles mager vee. Biggen f45 k f25 Over loopers f 00 f 00. Slachtpaarden f 160 A f300. Werkpaarden t 490 A f320» Hitten f90 a f175. Veulens f 00 A f 00. Nuchtere kalveren fok- f20 a 127, slacht- f 15 A f21. Lichte f 00. ZALTBOMMEL 29 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 53 biggen, prijs van f4626; 64000 eieren, prijs per stuk 51/4 k 5s/t ct»; 860 K.G. boter, prijs per 1/s K.G room boter fl.021/a, boerenboter fl.05, HEUSDEN. Geboren: Cornelis Albertus, z. va» A. Fr. van Spijk en J. Vennings Nice- laas, z. van Avan der Lee en C. Kuijpers» WERKENDAM. Geboren: Antonnette, d. van C. W„ J. Schreuders en A. G. v. d. Beek Anna Cornelia, d. van W. v. d. Heuvel en B. C. IppelJosina, Adriana, d. van G. Vink en B, J. de Keijzer Bastiaan, z. van S. Baggerman en S. E. v. Driel Huibert Hendrikus, z. van A. Versluis en A. C. de Waal. Ondertrouwd: A. Kieboom, 26j. en H. v. d. Mooren, 21 j. Getrouwd: B. v. Vugt, 31 j. es: F. de Keijzer, 22 j.C. K. Paans, 30 j. en F. Baggerman, 26 j. P. A. IppeL 30 j. en S. J. Ippel, 30 j. Overleden: E. H. Reijers, 78 j, echtg. van G. A. J. v. d. WielM. v. 4. Werken, 88 j., wed. van C. v. Oorschot J. Verhoeven, 85 j., wed. van H. Kreuk niet. van het paspoort had hij niet eens gedacht. Zou het lang duren er ziek een aan te schaffen? Zijn chef stelde hem gerust Met het goed aan te pakken en spoed te makea^ zou hij het paspoort denzelfden dag kunnen hebben. Voorzien van een officieel schrijve® van de directie voor het hoofdcommis sariaat van politie en van een aanzien lijk bedrag aan geld, trok hij er op uit een paspoort machtig te worden. In een taxi die hem naar de boule vard du Palais voerde, dacht Alfred met eemgen weemoed aas Lucette. Wan neer zou hij haar weerzien. Zou cfit wel ooit gebeuren? Voor haar was hei evenveel 'en zelfs meer dan voor zijn dagblad, dat hij zich ter achtervolging van Gaston Faverolles had opgeworpen. Maar deze was een geduchte ploert, althans te oordeelen naar het weinige dat hij reeds van hem wist. Het was niet onmogelijk, dat Tortoran bezweek, wanneer hij met dezen gevaarlijken schurk te kampen zou hebben. Nochtans voelde hij in zich een licha melijke en geestelijke kracht die zijn aangeboren optimisme vermeerderde. Alles komt wel terecht, mompelde hij, en tot loon voor mijn moeite zai ik de gelukkige echtgenoot worden va» mijn Lucette. Toen de taxi vóór het hoofdcommis sariaat van politie stopte, bemerkte Tor toran een elegante vrouwelijke gestalte die uit het gebouw trad waar hij zeff wou binnengaan, en welke hij meende te herkennen. Hij stapte haastig uit en de vrouw kwam hem voorbij. Beide« wisselden een blik. (Wordt vervolgd). Xfwwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5