Ingezonden. menig gezin het lief en leed deelen, 25 jaar altijd klaar staan, dag en nacht, bij regen en bij wind. Ieder, die Mej. de Haan kent, weet hoe nooit tevergeefs haar hulp werd ingeroepen, hoe niets haar te veel was om te kunnen helpen, hoe zij haar hulp verleende op een wyze, die alle lof en waardeering verdient. Daarom gij Heusdensche Moeders, gij allen, die haar hulp mocht ontvangen, spant nu samen en helpt mede om 26 Augustus voor Mej. de Haan tot een onvergetelyken dag te maken, tot een dag waarop haar ten volle mag blijken, hoe gij allen dank baar herdenkt de uren, waarin zij U terzijde stond en de groote waardeering, die gij voor haar werk hebt Ingezonden. A. W. Zondagmorgen geraakte het oudste zoontje van Bargboorn spelenderwijze vanaf de hazaltgloonng aan de haven alhier, te water. Zijn vriendje het 7-jarig Jantje van Gent die bij hem was, riep hem toe „Dirk, steek je hand uit". Dirk, het bewustzijn dit te doen greep de hem toegestoken hand vast en op het geluid van de jongens snelde de schooljongen W. van Beijnen toe, die den drenkeling verder op het droge bracht. Alle lof aan de moedige redders, in het bijzonder aan den kleinen Jan, die zijn kameraadje zoo moedig toeriep en hem boven water hield, totdat er hulp kwam. De Chr. Jongelingsvereeniging „Eben-Haëzer" hoopt Woensdag 13 Aug. een pleizierreis te maken naar Arnhem. Nabij de draaibrug over het Heus densche Kanaal staat een auto in de open lucht, waarop een bord is aangebracht met „te koop". Wel eene nieuwigheid in den autohandel 1 J.l. Zaterdag speelde de voetbal- vereeniging L. O. N. G. A." een vriend schappelijke wedstrijd tegen de voetbal- vereeniging „SPARTA" te Andel, welke eindigde met 00. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Juli 1930. Ingelegd f 20808 3 5. Terugbetaald f15176.34. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 10597. ANDEE. Tijdens een kort hevig onweer sloeg de bliksem alhier op verschillende plaatsen op de electrische geleidingen. Aan het Boveneind werden ook enkele huisinstal laties beschadigd. De arbeider den Dekker sloeg tegen den grond, doch bekwam geen letsel. Aan het Benedeneind sloeg de bliksem in een boom. De Jongelingsvereeniging „Obadja" alhier, zal op 14 Aug. een reisje maken naar de tentoonstelling te Antwerpen. De Geref. Knapenvereen. alhier maakte vorige week een reisje naar Nij megen en omstreken. Er werd dien dag volop genoten door de jeugd en in gezel lige stemming keerden ze huiswaarts. Donderdag maakte een gezelschap uit deze gemeente een reisje naar Ant werpen. Middernacht was reeds gepasseerd toen ze alhier terugkeerden. Allen waren hoogst voldaan over hetgeen de tentoon stelling had geboden en vooral de expo sities van België en Italië hadden de aan dacht getrokken. Een reisje daarheen is wel aan te bevelen. Een autobus van Elshout uit Giessen, waarin schoolkinderen waren gezeten, ge raakte tegen een der steenen palen aan den z.g. „Negen Hoven" alhier. Auto en paal werden beschadigd. Persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. ALMKERK. Bij Kon. besluit zijn benoemd a. tot dijkgraaf van het waterschap „de Zuid-Hollandsche Polder" de heer A. Z. Snoek alhier en b, tot heemraad de heeren J. den Dekker alhier en J. van Honsewijk te Dussen. Door den gem.-veldwachter Kraai- veld is tegen een zekere A. B. te Har- dinxveld (vroeger alhier woonachtig) pro cesverbaal opgemaakt wegens vermoedelijke oplichting te Dussen gepleegd. - Bij de landbouwers Jac. Kolff, A. v. Andel en de wed. Daim is het mond en klauwzeer geëindigd. Door de Rechtbank te 's Bosch werd J, W. v. d. G. van St. Lauwrens, welke in 1928 alhier D. v. d. Water en kort geleden Mej. v. d. P, te St. Oedenrode dood reed, tot 8 maanden hechtenis ver oordeeld. BABYLONIëNBROEK. Naar wij vernemen is tegen ver schillende personen alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het weigeren van hulp bij het probeeren der brandspuit. Dezer dagen vond de landbouwer M. v. H. een zijner beste veulens dood in den stal liggen. Voor genoemde per soon een groote schadepost. BRAKED. In de vacature in den Gemeenteraad ontstaac door het overlyden van den heer E. Klop, is door den Voorzitter van het Centraal Stembureau in deze gemeente benoemd verklaard, de heer H. C. v. Daalen. Naar wij vernemen heeft deze de benoe ming aangenomen. Aan de ijsclub „De Eendracht" alhier is vergunning verleend tot het hou den van eene verloting. Aan deze verlo ting zullen een groot aantal prachtige prijzen verbonden zijn. Er zal naar worden gestreefd zooveel mogelijk nuttige en smaak volle artikelen beschikbaar te stellen. De verkoop der loten verloopt reeds vlot. De trekking van de verloting zal op 26 Aug. gehouden worden, terwijl waarschijnlijk een week te voren de prijzen ter bezich tiging zullen worden tentoongesteld. DOEVEREN. Maandag ontving de Ned. Herv. Gem. alhier het verblijdend bericht, dat ds. "W. A. van Bruggen, predikant te Helenaveen, de toezegging van beroep naar onze gemeente heeft aangenomen. GENDEREN. Maandag kwam de landbouwers knecht T. met een met zaadstroo beladen wagen met krommen dissel, bespannen met een paard van het land. Zoodra het gespan op den harden weg was eo de wind van achteren was, liep de wagen met dissel, door de geweldige windstoten tegen het paard, dat hierdoor met zoo'n geweldige vaart op hol sloeg, dat de wagen in stukken langs den weg slingerde en het paard, eigendom van den landbouwer H. d. Heuvel Jzn.. zulke hevige blesuren bekwam, dat het onmiddellijk moest wor den afgemaakt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. NIEUWENDIJK. Utrecht is geslaagd voor het L. O. de heer C. P. Te examen Engelsch Koekkoek alhier. Het schilderwerk van de Raadszaal is opgedragen aan de firma Romeijn alhier. Tijdens een hevig onweder dat Woensdagmiddag boven ons dorp woedde sloeg de bliksem in het huis, bewoond door den heer H. v. d. W. De vrouw des huizes werd getroffen, echter zonder doodelijken afloop. Ook het huis bekwam eenige schade, terwijl een kind bewuste- oos tegen de aarde werd geslagen, doch zonder eenige verwonding. De zware regen, die tijdens de onweersbui viel was enorm veel. De gewassen in het veld hebben ernstige schade ondervonden. Bij den heer A. Verhoeven legde een kip een ei, dat het gewicht had van 2 ons en 2 lood. SPRANG. Het 4-jarig zoontje van den heer S. alhier, viel van den zoldertrap. Dr. W. constateerde een lichte hersenschud ding. Cand. Zandbergen van Enschede, heeft voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier, bedankt. 15 Aug. e.k., hoopt het bestuur der Ned. Herv. Knapenvereen. „Sa- muël" met haar leden een bezoek te brengen aan Amsterdam. O.a. zullen „Artis" en het Rijksmuseum bezocht worden. Maandagmiddag woedde een he vige storm boven onze gemeente, die bij oogenblikken wel een orkaan leek. In vele tuinen werden de staakboonen tegen den grond gesmakt. Het fruit werd van de boomen afgerukt, terwijl op verschillende plaatsen boomen wer den ontworteld en takken afgescheurd. Zoowel' pannen- als rietendaken vertoo- nen sporen van den sto'rm. Voor velen is het een heele schade post. WAALWIJK. De heer J. de Reus, behaalde op een Biljartclubavond, bij L. de Bont te Kaatsheuvel, in zijn biljart-partij een serie van 162, waarmede deze speler het hoogst record uit de Langstraat verwierf. WIJK. Dat de voorraad vee in deze femeente ook veel is ingekrompen, leek bij de verhuring van weischaren op den Wijkerwaard, daar er bijna geen vraag was. De hoogste scharen brachten slechts f 10,op en daalden tot f 5,—. Zaterdagavond gaf de muziekver- een. „Oefening en Uitspanning", in sa menwerking met de gemengde zang- vereen. „Con Amore", een concert, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M- de Koningin-Moeder. Een talrijk publiek was opgekomen, om de beide gezelschappen te beluiste ren en 't mag gezegd worden, beide vereenigingen hebben getoond, dat zij er zijn mogen. Muziek-, zoowel als zangnummers, werden uitstekend uitge voerd en verwierven telkens een luid en dankbaar applaus. Een afwisseling tusschen muziek en zang, viel zeer in den smaak en we hopen daarom, dat beide vereenigingen nog meermalen een dergelijk concert zullen geven. De leden van „Oefening en Uitspan ning" hadden schijnbaar gemeend, deze gelegenheid te moeten aangrijpen, om de gebroeders Roza, respectievelijk Voorzitter en waarnemend directeur der vereen., die beiden eenigen tijd gele den het feit herdachten, dat zij 25 jaar aan de vereen., waren verbonden, te huid gen. Bij het slot van het concert, werden beide toegesproken door het bestuurslid P. v. d. Velden, die hulde cn dank braéht voor wat de gebroe ders Roza, in de afgeloopen 25 'jaar voor „Oefening en Uitspanning"' hebben gtcaan. Namens de leden overhandigde hij ieder der gebroeders, als blijk van waardeering en erkentelijkheid, een aar dig een fraai geschenk, waarop het gezelschap een ,„Lang zullen zij leven" inzette. De Voorzitter, J. H. Roza, bracht de leden hartelijk dank voor hun geschenk en den heer P. v. d. Velden in het bijzonder voor zijn woorden. Hij zei, dit geschenk op dit oogenblik bijzonder hoog te waardeeren, omdat daaruit blijla, dat de leden zijn arbeid voor de vereeniging op prijs stelden en hij op hun steun en medewerking mocht reke nen. Hij gaf de verzekering, dat „Oe fening en Uitspanning" op hem kan blij ven rekenen, en hij alles mede in het werk zou stellen, om de vereeniging weder op zijn oud peil te brengen. Hier na dankte de heer B. Roza, zeide even eens het geschenk van de leden zeer op prijs te stellen en gaf eveneens de verzekering, dat ook hij al het mogelijke zou doen, om O. en U. omhoog te brengen. Hierna werd met een paar pittig: marschen besloten. WELL. J.l. Woensdag maakte de zangver- een. „Semper Crescendo", per autobus een pleizierreis naar Apeldoorn en om streken. De tocht ging van hier uit naar het veer te Wamel öp Tiei en verder naar het veer te Opheusden, over Wageningen naar Ede, waar in een hotel wat gebruikt werd, waarna de reis naar Apeldoorn werd voort gezet. Aangekomen ging men eerst naar het „Loo" en het koninklijk paleis, enz. Tengevolge van den regen, moest men dien tocht staken, zoodat men besloot om naar den Julianatoren te gaan, waar weer wat werd gebruikt, de spiegelzaal, de beeldengalerij, het grot en den dool hof werd bezichtigd, en verder ver maakte men zich in den tuin. Op de terugreis werd de Teuge aangedaan, waar de vroegeren directeur, de heer W. G. van den Dungen werd bezocht, waar de dames en heeren gastvrij wer den ontvangen. Van daar ging de reis verder naar Arnhem, waar een oogen blik werd vertoefd, vervolgens ging het naar Nijmegen over Grave en 'sHerto- genbosch huiswaarts en keerde men hoogst volddan om 12 uur (O.T) in Well weer. De zangvereen. „Semper Crescen do" en de muziekvereen. „O.B.K.", ho pen op Zaterdag 16 Augustus a.s., deel te nemen aan het groot nationaal festival van muziek en zangvereen., uit gaande van de fanfare „St. Caecilia" te Ammerzoden. Zondagavond had alhier een auto ongeval plaats. Met het passeeren van twee luxe wagens grepen zij elkander waardoor een in het aardappelland te recht kwam. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. ZALTBOMMEL. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Engelsch L. O. Mej. M. J. C. Haverkamp alhier. CAPELLE. Gedurende de maand Juli werden ter gemeente-secretarie voor den vleesch- keuringsdienst aangegeven: 27 runderen, 47 varkens en 3 geiten. Bestond er aanvankelijk maar twee maal per week gelegenheid om het vee uit het met mond- en klauwzeer besmette gebied naar onze gemeente over te bren gen, thans is deze gelegenheid aanmer kelijk verruimd en zal men minstens 3 a 4 maal per week het vee kunnen over brengen. Vanwege de slapte in de verschil lende bedrijven, neemt de werkloosheid in onze gemeente weer toe. Dagelijks komen zich weer werkloozen melden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs. Bij de vanwege de Oranjevereen. te dezer plaatse te vieren feesten in ver band met den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin, zullen de kinderen van de Chr. School aan den Loonschendijk ook in de gelegenheid worden gesteld, hieraan deel te nemen. J.l. Zaterdag werd op het voetbal terrein alhier een match gespeeld tusschen de Waspiksche en onze voetbalvereen. De eindbeslissing was in voordeel der Capelsche vereeniging. Voorwaar, een mooie prestatie voor de pas opgerichte vereeniging. 's GRAVENMOER. Aan den heer Th. A. Versteeg, kassier der plaatselijke Coöp. Boerenleen bank is op diens verzoek eervol ontslag verleend en werd als zoodanig benoemd de heer J. van Willigen. Zaterdagavond maakte het fanfare corps Euterpe" een muzikale wandeling door de gemeente, over Klein Dongen en Donge Vaart, alwaar ook nog rustende leden woonachtig zijn. A. van Gooi Antz., had op een der schoenfabrieken te Dongen het onge luk met een zijner vingers zoodanig met een machine in aanraking te komen, dat hij zich terstond onder geneeskundige be handeling moest stellen. Onder het vee van den landbouw*1 J. Kemmeren te Waspik, doet zich alier mond- en klauwzeer voor. LOONSCHEN DIJK. Tot ons genoegen kunnen we me- dedeelen, dat de speelplaats der Chr. School zal worden verhard door het aan brengen van basaltinetegels, terwijl boven dien in een paar lokalen nieuwe banken zullen worden geplaatst. Voorwaar een mooie vooruitgang in het belang van het onderwijs, daar een en ander in desolaten toestand verkeert. Jl* Vrijdag maakten de leerlingen der hoogste klasse van de Chr. school onder leiding van het personeel een school reisje naar den Haag en Scheveningen, waar verschillende bezienswaardigheden werden bezichtigd. Hoogst voldaan keerden de kinderen des avonds met den laatsten trein huiswaarts. SLEEUWIJK. Donderdag j.l. maakte de Jonge- lingsvereen. „Gidion", een uitstapje naar Antwerpen, voor de bezichtiging van de wereldtentoonstelling aldaar, 's Avonds laat arriveerden allen hoogst voldaan terug. Zondagmorgen is de familie de Joode alhier, la.an een groot ongeluk ontsnapt. Hun 2-jarig zoontje liep juist de straatweg over, terwijl er een luxe auto passeerde, doch, door krachtig remmen, wist de bestuurder te voor komen, dat het kind werd overreden, doch alleen tegen de straat werd ge smakt, wat nader af niet van ernstigen aard bleek te zijn. Zondagmorgen ontdekten omwo nenden, dat een paard van Wed. Th. v. d. Giezen alhier, gewond in de weide liep, wat nader van zoo'n ernstigen aard bleek, dat het beest direct moest wor den afgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Een parapluie. Terug te bekomen aan het bureau van dit blad. keer te dienen. Dit is echter geheel mis plaatst, daar door bevordering van het z g. snordersbedrijf toch zeker 1 iet het belang van het verkeer wordt gediend. Bij onbevooroordeelden zal de schrijver van het artikeltje dan ook niet het resul taat hebben bereikt van hetgeen hij be oogde, n.l. bevordering van de z.gn. snordersdienst. Hartelijk dank voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, A. B OU MAN, Ondernemer Autobusdienst „De Onderneming" te Wijk en Aalburg. Wegenverbetering in het Land van Heusden en Altena. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk over het verkeersvraagstuk in uw blad van Vrijdag jl verzoek ik uwe re dactie beleefd het navolgende op te nemen. Het betreffende schrijven heeft betrek king op de autobusdienst, welke het ver keer onderhoud Sleeuwijk's Bosch over den Hoogen Maasdijk. O.m. wordt in dit schrijven aangehaald, dat de dienst van 7.20 uit Woudrichem eerst vertrok om 8.35. Wat was echter de oorzaak daarvan De bus, welke dezen dienst onderhoud, was door defect aan den motor verhinderd voornoemde dienst waar te nemem. Aangezien eventueel een aanvraag voor een telefoongesprek met de garage eerst zou kunnen plaats hebben om 8,30, opening van het postkantoor alhier, kon natuurlijk onmogelijk eerder een reservebus ter plaatse zijn om den dienst over te nemen. Zoo spoedig mogelijk zijn dan ook maatregelen getroffen voor reparatie om genoemden dienst weder voort te zetten. In dezen treft den onder nemer dan ook in geenen deele schuld. Vervolgens wordt er gesproken over het niet rijden van den tweeden dienst uit Heusden. N. N. heeft hoogstwaar schijnlijk geen gebruik behoeven te maken van dezen dienst, aangezien dezen dienst wel is gereden, hoewel de bus misschien eenigszins over tijd is geweest. Dit motief vervalt dus ook geheel. Het lijkt wel eenigszins wonderlijk, dat een persoon (als tenminste N. N. één persoon is) tegelij kertijd uit Woudrichem en Heusden kan vertrekken. Al het geschrevene komt dus hierdoor te vervallen en is gebaseerd op onwaarheden. Wat mij echter wel eenigszins verwon derd, is, dat mij geen enkele klacht heeft bereikt. Iedereen zal toch moeten toe geven, dat de ondernemer in de eerste plaats de aangewezen persoon is om even- tueele klachten te onderzoeken en ze op te heffen. Wanneer ik in de plaats had gestaan van N. N., dan had ik mij onmiddellijk in verbinding gesteld met de onderneming, om zoodoende te trachten het euvel te verhelpen en wanneer ik dan geen resul taat kon bereiken, dan zou ik mij wenden tot de bevoegde autoriteiten, maar niet gebruik maken van de pers, daar dit niet het aangewezen middel is. Het is echter gemakkelijk iets neer te schrijven wat op onwaarheid gegrond is, vooral wanneer men geen naam onder het stuk durft te plaatsen en onderteekend met N. N. Het, heeft bij mij dan ook den indruk gewekt, dat het ingezonden stuk meer beschouwd moet worden als propagand a-m i d- d e 1 voor de z. g. s n 0 r d e r s en in dezen zin dan ook gelezen moet worden. Het is echter niet fair, een zaak te be pleiten door middel van ongemotiveerde argumenten. Wat het materiaal van de Onderneming aangaat, deze beschikt momenteel over uitstekende autobussen. Hierover valt dan ook niets te zeggen. De geachte inzender van het stukje hoopte j door plaatsing het belang van het ver Zaterdagmiddag werd voor dit doel een vergadering gehouden te Andel, ten gemeentehuize aldaar. De heer J. den Dekker Voorzitter van de tuinbouwvereeniging te Veen, leid de deze vergadering en heette de aanwezigen een 30-tal welkom. Spr. zei dat het naar zijn meening over bodig is nogeens alles op te halen, voor de nieuwe gezichten, wil hij nog even een korte uiteenzetting ge ven. De eerste vergadering die te Veen gehouden is was belegd zon der bepaald doel, alleen om de ver schillende meeningen te beluisteren, daarna "is de vergadering te Woudri chem gehouden, waarop met 'n voor- loopig plan voor een weg dwars door het Land van Heusden en Altena, uitgestippeld door den heer Rein- I saart technisch ambtenaar te Werken dam, werd gekomen, na deze verga dering is nog gevolgd een vergade ring te Meeuwen, op iedere vergade ring werd het doel dezer vergaderin gen toegejuicht. Deze vergaderinig hier heeft ten doel 'te geraken tot oprichting van een comité, uit welk comité dan een z.g. werkcomité dient te worden gevormd, dat een en ander verder gaat uitwerken. Spr. heeft deze week een hoofdartikel gelezen in de Heusdensche Courant, waarin de schrijver blijk gaf de vergaderingen te Veen en Woudrichem niet te heb ben bijgewoond en daardoor niet op de hoogte te zijn, met het doel van het voorloopig comité, wat de schrij ver daar betoogt strookt niet met de gedachten, die op die vergaderingen naar voren zijn gebracht- Op alle ver gaderingen was men het over eens, dat de bestaande wegen niet in een toestand zijn te brengen, dat zij aan de behoefte zullen kunnen voldoen. Zou men tot verbetering over gaan, dan zal reeds over twee of drie jaar tengevolge van het verkeer, dat zich over het veer aan den Kop van het Land zal gaan richten reeds weer in groote kosten vervallen, omdat dan zal blijken dat de dan bestaande ver beterde wegen, het verkeer niet zul len kunnen verwerken en zullen onge lukken zeker niet uitblijven. Zeker ie der zou wel 'n weg achter zijn tuin wen- schen, doch dit is eenfnaal onmoge lijk. Ook stond er in dat hoofdar tikel, dat het voorloopig comité zich voorstelde alleen voor een tusschen gedeelte een weg te gdan maken, dit is niet bij dit comité opgekomen. Er wordt ook in gezegd dat de voor gestelde weg veel zou kosten, natuur lijk zal hij veel geld kosten en zijn er bezwaren die overwonnen zullen moeten worden, was dat evenwel niet het geval, dan waren deze vergade ringen ook niet noodig, de bezwaren zijn er echter om ze te overwinnen. De weg die door mijnheer Reinsaart is uitgestippeld sluit aan op den weg van Werkendam naar den Kop v. 't Land, die thans reeds wordt ver beterd. Ook de bewering dat Alm- kerk niet van den weg zal kunnen profiteeren is onjuist, want de uit gestippelde weg zal loopen tusschen Almkerk, Uitwijk en Almkerk zal er dus ook zeker mede gebaat zijn. Ver betering Van de bestaande wegen, werd op alle vergaderingen onmoge lijk en onvoldoende geacht, zoodat alleen .heil te wachten is van een geheel nieuwen weg,, die in staat is om ook het te verwachten snel verkeer te bergen. De weg komt niet door den Duil waar tnoergrond wordt aangetroffen, toch tusschen Woudrichem en Almkerk en mocht men een gedeelte krijgen waar moer wordt aangetroffen, zal men wel zoO verstandig zijn den weg iets om te leggen. Spr. deelt nog mede dat van den Burgemeester van Dordrecht be richt van verhindering tot bijwoning dezer vergadering is ingekomen, doch deze deelt mede, dat de pogingen die hier worden aangewend tot het verkrijgen van een goeden verkeers weg zijn volle instemming en belang1- stelling genieten. De heer Spiering deelt mede dat het Statenlid Bogers uit Werkendam eveneens bericht van verhindering heeft gezonden. De heer M. v. Wijk uit Genderen zegt dat de heer Pijnen burg directeur van de veiling te Dru- nen, eveneens verhinderd is deze ver gadering bij te wonen. Spr. deelt me de, dat het bestuur van genoemde veiling zich ook zeer voor 't beoog de doel intresseert, hij meent dat het zuidelijk deel van het Land v. Heus den en Altena zeer zeker ook met den voorgestelden weg gebaat zal zijn. De heer v. Andel van den Ou dendijk deelt mede, dat ook de bur-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2