Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s.v.p. ter verduidelijking der zaak Snelders eenige plaatsruimte, waarvoor mijn dank. Snelders was pachter van landerijen der gemeente en zooals gebruikelijk aldaar, werd niet alleen door Snelders, doch door de meeste pachters niet al tijd op tijd voldaan. Dit kon niet kwa lijk worden genomen, daar de gemeen te ook nooit op tijd voldeed aan ha re schuldeischers. Dit bewijst de ach terstallige post f 4000 in de rekening. Bij het nazien der rekening, vond ik een post open van Snelders over 1929 welke door de voormalige ontvan ger niet was verantwoord. Over het jaar '28 was door den heer van Loon de pacht van S. wel verantwoord. Snel ders heeft van 1929 eene goed geze gelde quitantie en nu beweert de ont vanger, dat hij per abuis '28 niet heeft gequiteerd en toch van '29 een quitan- tie heeft gegeven. Was dit zoo, bewijst wederom de keurige administratie welke hier is gevoerd. Wat de eerlijkheid van S. betreft, laat ik hier buiten. Ik beoordeel al leen wat mij ter beoordeeling, door mij te benoemen als lid der commissie tot nazien der rekening, is opgedragen. En dan vind ik, dat Snelders niets kan worden ten laste gelegd. Want beoordeel U, geachte lezers, de toe standen van Elshout, klacht op klacht is ingediend aangaande verduistering, oplichterij, enz., en toch eervol ontslag, geen vervolging en nog handhaving, maar nu het betreft een arme pachter, deze zou met goede papieren vervolgd worden. Ik hoop, dat de heeren, welke deze zaak hebben te beoordeelen, als uit spraak doende in deze zaak, evenals ik, Snelders zullen vrijspreken. Het bewijs ervan is toch geleverd, Ciat te Elshout en de heer van Liempt en de heer van Loon, ontslag hebben genömen, omdat de zaak niet in orde was. Het ontslag nemen als lid van den gemeenteraad is de oorzaak, dat ik mij niet kan vereenigen met al deze on billijke handelingen. Chr. Sprengers, Oud-gemeenteraadslid. Oudheusden, 4 Aug. 1930. 's-Gravemoer, 1 Augustus 1930. Aan de Redactie van het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena HEUSDEN. Mijnheer de Redacteur, Hoewei aanvankelijk ons plan niet was in te gaan op het schrijven van den heer H. van der Dussen, voorko mend in Uw blad van 26 dzr., meenen wij toch een en ander voor Uwe lezers nog te moeten toelichten, waarvoor wij U beleefd verzoeken ons nogmaals een plaatsje te willen afstaan. In de eerste plaats valt in het schrij ven van genoemden heer op, dat hij het persoonlijke niet van het zakelijke weet te onderscheiden, als gevolg hier van moeten wij in onze verdediging helaas ook wel persoonlijk worden. Onze vereeniging is, in tegenstelling met de bewering van den heer v. d. Dussen, na hare oprichting steeds in ledental toegenomen, slechts één lid heeft officieel bedankt n.l.... de heer v. d. Dussen. Zooals deze reeds zelf mededeelde, was hij aanvankelijk be stuurslid onzer vereeniging, achterai blijkt echter, dat hij dit slechts werd om, na voldoende kennis van onze actie te hebben opgedaan, die kennis tegen ons werk te gebruiken, en naar den vijand over te loopen. Zooiets noemt de heer v. d. Dussen „rechtvaardig". Voor de oprichting der door ons ver langde school zijn meer kinderen dan bij de wet wordt vereischt, de Cijfers van den heer v. d. Dussen zijn geheel onjuist. Ook ontvangen wij nog dage lijks toezeggingen, zoodat genoemde Heer wel wat ver gaat door te beweren, dat onze school geen kans van slagen zou hebben. Bovendien zal het een ieder duidelijk zijn, dat een vereeniging als de onze, geen lijst bij den Gemeenteraad in dient, welke niet aan alle door de wet gestelde »jfschen voldoet. Bij het indienen van onze lijst had zich ook nog niemand teruggetrokken, zoodat dit in geen geval de reden kon zijn, waarom onze aanvrage bij het gemeen tebestuur dadelijk grooten tegenstand ondervond. Als er van brutaliteit sprake is, is dit ongetwijfeld bij den heer v. d. Dus sen het geval. Zijn beweringen zijn absolute leugens: de heer P. Faro was volkomen op de hoogte van den inhoud van het door hem geteekende stuk; de inhoud van het begeleidend schrij ven van den Kerkeraad, zooals de Heer v. d. Dussen deze weergeeft, is uit de lucht gegrepen. Uit den aard der zaak kan de Heer v. d. Dussen ook met den inhoud dezer stukken niet bekend zijn. Hij is daar voor (gelukkig) reeds te lang geleden weggeloopen, en wat in onze beroeps documenten vermeld is, kan officieel slechts aan de bevoegde autoriteiten bekend zijn, en aan B. en W. van 's-Gravemoer, die de stukken voor ad vies ontvingen. Deze hebben den heer v. d. Dussen toch. zeker niet op de hoogte gebracht!!! De Christelijke school (waarvan de heer v. d. Dussen spreekt, hoewel ge- heei buiten deze kwestie staande) be stond ook reeds toen genoemde heer zijn bestuursfunctie in onze vereeniging aanvaardde, hoe moeten wij dan die dubbelzinnige houding van den heer v. d. Dussen verklaren? Zonder meer van Uw plaatsruimte gebruik te willen maken, wil ik tenslotte alléén de belangstellenden er nog op wijzen, dat zoowel ondergeteekende als alle andere bestuursleden onzer ver eeniging ten allen tijde gaarne bereid zijn, op de juiste plaats aan belangstel lenden alle gewenschte inlichtingen over onze actie te verstrekken. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, Namens de Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs te 's-Gravemoer. Voorzitter. C. M. Begeer. Vergadering van den Raad der ge meente HEUSDEN op Vrijdag i Augustus des nm. 8 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent te 8 20 uur de vergadering, de Ambtenaar ter secretarie leest de notulen der vorige vergadering die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Procesverbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger en bij den Administrateur van het vleeschkeu- ringsbedrijf, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijk in orde is bevonden. Besluit van Ged. Staten waarbij goedkeuring wordt verleend aan het raadsbesluit inzake de gemeenschap pelijke regeling met Oudheusden, over kinderen uit die gemeente, die de O. L. school alhier bezoeken, idem tot wijziging der gemeentebegrooting 1930. Aanbieding gemeenterekening over 1929. Voor het onderzoeken dezer reke ning worden aangewezen de heeren de Mol, Maassen en Metselaar. Verzoekschrift van de R.-K. Mi litaire Vereeniging te Venlo om sub sidie. Hoewel B. en W. het wel er mede eens zijn, dat het een. nuttige vereeniging is, meent het College dat voor een gemeente als deze het niet mogelijk is, dergelijke vereenigin- gen te subsidieeren, derhalve stelt het voor afwijzend op het verzoek te be schikken. De raad gaat hiermede accoord. Verzoekschrift van de Stichting „Moederheil" te Breda om subsidie. Op dezelfde overwegingen, wordt ook dit verzoek van de hand gewe zen. De Voorzitter deelt mede, dat de zen morgen nog een verzoek is inge komen van de Oranjevereeniging al hier, om een extra subsidie, omdat de vereeniging in verband met den 50sten verjaardag van H- M. de Ko ningin de feestelijkheden dit jaar op grooter schaal wil houden, als de laatste jaren gebruikelijk was. Men is voornemens door een bioscoop een openlucht voorstelling te doen geven en men zou ook ringrijderij per fiets willen doen houden voor jongens en meisjes van 14 tot 18 jaar. B. en W. vinden het gewettigd de subsidie van f 50.voor dit jaar te verhoogen tot f 100. De raad gaat ook met dit voorstel accoord. Bezwaarschrift J. de Kok tegen aanslag in de rioolbelasting. B- en W. hebben een onderzoek doen instellen en het is gebleken dat de aangevoerde gronden juist zijn, het College stelt daarom voor de aan slag van f3.terug te brengen op f2.Adressant heeft de vorige ja ren te veel betaald, doch hij heeft dit aan zich zelf te wijten omdat hij toen niet heeft gereclameerd. Met alge- meene stemmen wordt overeenkom stig het voorstel van B- en W. be sloten. Rekening over 1929 en begrooting 1931 van de alhier gezetelde Gezond heidscommissie. De rekening sluiten de met een batig saldo van f 67.11 wordt goedgekeurd. De Voorzitter merkt op dat dit ba tig saldo grooter zou zijn geweest, als de gemeente Veen, zijn bijdrage had betaald. Op de begrooting is als bijdrage voor ae gemeente Heusden een bedrag uitgetrokken van f91.40, bij de behandeling der gemeentebe grooting zal met dit bedrag reke ning worden gehouden. Brief Commissaris der Koningin houdende aanbeveling om toe te tre den tot den Provincialen Brandweer- bond. B. en W. stellen voor te berichten dat er voor deze gemeente geen aanleiding bestaat om toe te treden. De Opperbrandmeester, hierover ge hoord, ziet het nut er niet van in. Be sloten wordt niet toe te treden. Verzoek van C. J. Vermolen te Orthen ('s Bosch) pacht staanplaats kermis voor 3 jaren. Adressant wil voor zijn luchtschommel, waarmede hij reeds eenige jaren de kermis be zoekt f78.per jaar voor een staan plaats betalen, als hij deze voor 3 jaar kan pachten. B. en W. achten het bedrag aanne melijk en zouden daarom willen voor stellen op het aanbod in te gaan. De raad gaat hiermede accoord. Voorstel tot het aangaan eener geldleening van f 2 4.500 voor den bouw der R.-K. Bijzondere Jongens school. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat een geldleening noodig is, voor den bouw der R.-K. Bijzondere school, omdat hét bedrag van zelf sprekend niet uit de gewone midde len, kan worden gevonden. Het be drag zou eigenlijk hooger moeten zijn als voorgesteld, doch zooals bekend is, moet het schoolbestuur 15 0,0 der bouwkosten als waarborgsom storten, welk bedrag in mindering kan wor den gebracht. Dit bedrag moet over 20 jaren terugbetaald worden en nu loopt de leening ook over 20 jaar, elk jaar zal 1000 gulden worden af gelost. Het bedrag kan geleend wor den bij de firma Lentjes en Drossaert te 's Bosch tegen den koers van 99V4 en een rente van 41/2 0/0 B. en W. stellen voor deze" onder- handsche leening op de gestelde voor waarden aan te gaan. De raad gaat hiermede accoord. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1930. Wijziging moet geschieden voor een bedrag van 830,071/2 wegens ach terstallige pensioenstorting. Door ee nige heeren uit den Haag is op de secretarie een onderzoek ingesteld en deze hebben ontdekt dat er voor ee nige ambtenaren, geen of te weinig pensioenstorting heeft plaats gehad. De Voorzitter zegt, dat dit in de eerste plaats betrof den gemeente opzichter v. Kuijk, die reeds pensioen geniet, waarom spr. in de meening verkeerde, dat voor dezen geen pen sioenbijdrage meer betaald behoefde te worden, naar het oordeel van de heeren was dit wel het geval, het is een tegenvaller, doch er is niets aan te fdoen. Verder hebben de kosten van aanleg van het electrisch licht van het stadhuis f 300.bedragen en moet ook voor den bouw van de R - K. school begrootingswijziging plaats hebben. Overschrijving kan geschieden, in de tegenboeking van de leening van 24500 en het bedrag der waarborg som en door verlaging van den post onvoorzien met f 1405. Met algemeene stemmen wordt de ze begrootingswijziging goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het plaatselijk belastingstelsel tengevolge van de wet tot regeling der financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten. B. en W. hebben de raadsleden de navolgende toelichting doen toe ko men Memorie van toelichting, behooren- de bij de verordeningen regelende de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefonds- lasting in de gemeente Heusden. De wijziging, met ingang van 1 Mei 1931 bij de wet van 15 Juli 1929 Stbl. no. 388 gebracht in de finan cieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten en in het plaatselijk belastingstelsel, m^akt voorziening in andere inkomsten dan die, welke rechtstreeks uit genoemde wet voort vloeien, noodzakelijk. De geldelijke gevolgen van het tot stand komen van genoemde wet voor deze gemeente mogen blijken uit het volgende overzicht. De gemeente verliest: a. de netto-opbrengst der gemeen telijke inkomstenbelasting, berekend naar een vermenigvuldigingsfactor v. 1,8 zooals die voor het dienstjaar 19301931 is vastgesteld, geraamd op f 13000. b. de uitkeering volgens de artt. 1/7 der wet van 1897 f5350. c. de uitkeering volgens art. 10 van genoemd wet f 600. Totaal verlies f 18950. De gemeente ontvangt: a. De uitkeering uit het gemeen tefonds, volgens de voorloopige bere kening van de Ministers van Financi ën en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bepaald op f2.9754 per inwoner, uitmakende voor 1830 in woners f 5444.98. (Dit bedrag overtreft de eerste en derde garantie, bedoeld in art. 6 der wetvoor de toepassing der tweede garantie 2 x de uitkeering vol gens de wet van 1897 bestaat geen aanleiding)- b. De uitkeering als tegemoetko ming in de jaarwedden van den bur gemeester en den secretaris te stel len op het maximum f 3000. c. 3/4 van de opbrengst der hoofd som van de grondbelasting f 2400. d. De opbrengst aan de hoofdsom der Personeele Belasting f 4000.4 e. Verhooging wegens indeeling der gemeente in de 3e klasse voor de gemeentefondsbelasting f 2100. Totaal f 16944-98. Het nadeelig verschil bedraagt der halve f2005.02. Om de begrooting over 1931 slui tend te maken moet een bedrag van plm. f2100.beschikbaar zijn voor aflossing en rentebetaling eener geld leening van f24500.in 1930 aan te gaan tot bekostiging van den bouw eener R. K. Bijzondere Jongens school. Er moet dus dóór het aanboren eener nieuwe bron van inkomsten worden gevonden een bedrag van f 4105.02. Dit kan het meest gevoeglijk ge schieden door de heffing van opcen ten op de gemeentefondsbelasting- Volgens eene gemaakte berekening aan de hand van het kohier der ge meentelijke inkomstenbelasting over het dienstjaar 19291930 zal de ge meentefondsbelasting in deze gem. opbrengen plm. f 10300.Bij de hef fing van 40 opcenten zal worden ver kregen een bedrag van f 4120.wel ke som volgens vorenstaande bereke ning noodig zal zijn. Het aantal, in deze gemeente ge heven wordende opcenten op de hoofdsom van de grondbelasting op de gebouwde eigendommen bedraagt 40. De Voorzitter licht een en ander nog nader toe en zegt dat de wet voor heel veel gemeenten groote ver andering brengt, voor deze gemeente is de verandering niet zoo groot en is ze van weinig beteekenis. De ge meentelijke inkomstenbelasting wordt afgeschaft en er komt voor in de plaats een tweede rijksinkomstenbe lasting. Sommige gemeenten profi- teeren zeer veel van deze verandering, de gemeente Herpt, Oudheusden, Rijswijk en Giessen zullen waarschijn lijk slechts een vierde behoeven te heffen aan plaatselijke belasting van wat zij tot heden deden, hier zal men de verandering evenwel zoo goed als niet merken. B. en W. stellen voor de gemeente te brengen in de 3de klasse voor de heffing van de fondsbelasting, om dat de aftrek voor noodzakelijk le vensonderhoud komt op f 600 voor ge huwden en 500 voor ongehuwden, zoodat de aftrek ongeveer blijft ge handhaafd. Als men daarbij weet dat den Bosch zich in de 2de klasse heeft geplaatst, en bijna alle ge meenten, als deze zich rangschikken in de 3de klasse, meenen B- en WJ dat ook Heusden in de 3de klasse thuis hoort. Het bedrag van f4105 dat per slot te kort blijft meenen B- en W. het best te kunnen vinden door de hef fing van 40 opcenten op de fondsbe lasting, de gemeente mag deze hef fen, maar meer ook niet omdat niet boven de opcenten van de grondbe lasting mag worden gegaan, die hier pok 40 bedragen. Er zijn wel gemeen ten, waar men het tracht te vinden in opcenten op de personeele belas ting, doch B- en W. achten de in komstenbelasting de meest billijke be lasting. De personeele belasting treft enkelen, die somtijds zelfs onbillijk hoog worden belast. B. en W. stellen derhalve voor 40 opcenten op de gemeentelijke fonds belasting te heffen, verder stellen B. en W. de gemeente voor, de perso- neelebelasting te laten in de 7e klas se zooals tot heden, het College acht het eveneens billijk de gemeente in deze klasse te handhaven. De heer Metselaar vraagt als men later de gemeente, voor de fondsbe lasting in de 2de klasse zou willen brengen of dit mogelijk is, waarop de Voorzitter bevestigd antwoordt. De heer Metselaar vraagt verder of de rioolbelasting er ook onder valt, waarop de Voorzitter antwoordt dat deze er niets mede te maken heeft. Met algemeene stemmen worden de verschillende verordeningen hier op vastgesteld. De Voorzitter zegt, thans nog iets te (hebben wat niet op de agenda staat (n.l. wijziging van de algemeene politieverordening. Zooals men weet wordt er den laatsten tijd zeer veel gebruik gemaakt van snordiensten, die een plaag zijn voor de geregelde autobusdiensten. Zoo'n snordienst zit meestal 5 a 10 minuten voor den dienst van de autobussen, zooals men hier vaak' kan zien. Er worden al geruimen tijd maatregelen overwo gen, om aan deze snordiensten een einde te maken, want als het zoo door gaat, is het niet onwaarschijn- Zijk dat de autobussen hun diensten moeten 'staken, deze zijn gebonden aan verschillende voorwaarden en be palingen en worden beconcureerd door hen die daaraan niet zijn gebon den. Al een heel tijdje is men doen de om een verbodsbepaling te zoe ken, ten einde dit euvel tegen te gaan, men meent die thans gevonden te hebben. De Vereeniging van Ne- derl. gemeenten beveelt aan de na volgende bepaling in de politiever ordening op te nemen Het is behou dens vergunning van B- en W. verbo den in de gemeente met een motor rijtuig post te vatten of te rijden, met het kennelijk doel, om passagiers op te nemen. Verder zijn er nog herhaaldelijk klachten over hinder van varkenshok ken. B. en W. zouden daarom een be paling in de politieverordening wil len opnemen, waarbij verboden wordt varkenshokken te hebben op plaatsen waar fdit naar het oordeel van B- en W. hinderlijk is. Eenzelfde bepa ling is in de politieverordening op genomen voor mesthoopen. De heer Stap vindt de bepaling wel heel mooi, maar zullen er geen moeilijkheden uit voortvloeien, pla gerij bij burenruzie De Voorzitter zegt, dat dit wel mo gelijk kan zijn, doch B- en W. zullen zich op een onbevangen standpunt plaatsen, zoodat dit uitgesloten is. (Met algemeene stemmen worden beide bepalingen aangenomen. Rondvraag De heer Metselaar heeft nabij het R.-K. kerkhof een electrische lan taarn gezien, met welk doel is die ge plaatst. Voor de plaatsing is een hee- fe kabel noodig geweest en dat voor een punt dat niet tot de ge meente behoort. De Vocrz. antwoordt, dat de weg wel tot het grondgebied van de ge meente Heusden behoort, de lan taarn is geplaatst voor het dwarspad, voor de menschen die naar de stad komen. De heer Metselaar merkt op, dat er 12 woningen staan op het grond gebied van de gemeente Herpt, die hun belasting dus aan deze gemeen te betalen en v. den lantaarn profi- teeren, spr. is van meening dat plaat sing van dien lantaarn dus eigenlijk de taak van de gemeente Herpt was geweest. De Voorzitter is het hiermede niet eens, de lantaarn staat op het grond gebied van de gemeente Heusden. De heer Stap vraagt hoe of het staat met de waterleiding, men hoort er niets meer van, wordt er nog wel door het comité aan gewerkt De Voorzitter antwoordt dat er heel druk aangewerkt wordt, doch het is een aangelegenheid waaraan heel wat vast zit, want men heeft met een moeilijke streek te doen. Spr. heeft evenwel gegronde hoop, aat binnen afzienbaren tijd een beslis sing genomen zaï kunnen worden, hij geeft de verzekering dat door B- en W. alles zal worden gedaan om Heusden zoo spoedig mogelijk in het genot van een waterleiding te stellen. De vergadering wordt hierop ge sloten. WERKENDAM. De Zaterdag gehouden voetbal wedstrijd, door Merwede van Gorin- chem en W.V.V. alhier, eindigde inet 32, voor eerstgenoemde vereeniging. De bussen, geplaatst aan de uit gangen der Ned. Herv. Kerk, ten bate der Samenwerkende Zendingscorpora- tie's, hebben in 't eerste halfjaar 1930 opgebracht f84.15. Donderdagavond viel 't zoontje van den heer J. W. Kieboom, in de binnenhaven, 't Ventje zou zeker ver dronken zijn, daar het niet meer kon roepen; slager W. v. d. Heuvel mócht het echter gelukken hem te redden. Bij de j.l. gehouden eindexamens te Breda, werden door 7 leerlingen van de Chr. U.L.O.-school alhier deelge nomen. Afgewezen 3. Geslaagd: M. Gaasterland, W. de Kooyer, W:. de Koter en D. Ruitenberg. Dezer dagen werd aan de dames E. Brand en H. Sterrenburg het diploma naaien en maatknippen uitgereikt, het welk zij behaalden bij Mej. J. A. Vis ser, alhier. WOUDRICHEM. Doordat in deze gemeente, te de Werken c.a. en te Werkendam des Zon dags de cafe's gesloten zijn, begeven zich dien dag vele personen uit die gemeenten naar Gorinchem. 't Gaat daar dan meermalen luidruchtig toe, terwijl vechtpartijen niet tot de zeld zaamheden behooren. Zoo hadden op Zondag 27 Juli j.l en op Zondag j.l. te Gorinchem weer flinke kloppartijen plaats, waarbij de Inspecteur van Politie van een Woudrichemmer een klap ont ving. Tegen meerdere werd proces-ver baal opgemaakt. Naar wij vernemen, zijn Justitie en Politie voornemens, zeer streng tegen de vechtlustige heeren te gaan optreden. Mej. R. Werther alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma cos- tuumnaaien en maatknippen. De heeren van Puffelen en D. Roomer zijn gekozen tot bestuursle den van het comité van Winterlezingen alhier. Beiden hebben hun benoeming aanvaara. Gedurende het tijdvak 2531 Juli, werden aan de vischmarkt alhier aange voerd, 28 zalmen, tegen den prijs van fl.50 tot f 1.95 per pond. Dunne aai 2731 ct., dikke aal 7580 ct., snoek 3515 ct., baars 1620 ct., voorn 7 12 ct., per pond. - Naar we vernemen, heeft de ker keraad der Ned. Herv. gemeente, af wijzend beschikt op het verzoek van kerkvoogden en notabelen, om voortaan in de reeds langdurige vacature om de beurt een confessioneele en een ge reformeerde bondspredikant te beroe pen. Kerkvoogden hebben toen hun nerzijds geweigerd predikantstractement te verhoogen. WASPIK. Bij het kort doch hevig onweder, dat j.l. Zondag boven deze gemeente woedde, werd een paard van den heer Th. L. door het hemelvuur getroffen en gedood. Voorts sloeg de bliksem in de woning van den heer J. K., een begin van brand werd onmiddelijk gebiuscht. In de op j.l. Vrijdag gehouden vergadering van den Raad dezer ge meente, werd besloten de gemeente te doen rangschikken in de 8e klasse der personeele belasting; in de 3e klasse van het gemeentefonds en voorts te heffen 50 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting en 40 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Aangeboden werd de rekening over het dienstjaar 1929, sluitende met een batig slot van f6203.75V2 in den gewo nen dienst en f6894.74 in den kapitaal- dienst

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 4