Het geheim van de Lift FEUILLETON Openbare vergadering van den Raad der gemeente OUDHEUSDEN c a. te houden op Donderdag 31 Juli 1930., des namiddags te 21/2 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Mr. Loeff. SecretarisWelEd. Heer v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet. De Secretaris leest daarna de no tulen der vorige vergadering, die worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat de Secretaris in de vergadering van B. en W., die zoo juist is gehouden, heeft verklaard, dat hij zijn verzoek om vermindering van huishuur te rug* neemt, met het oog op de slech te tijdsomstandigheden, van landbouw en nijverheid, het laatste punt der agenda komt daardoor te vervallen. Ingekomen stukken a. Rekening en begrooting der Gezondheidscommissie te Heusden worden goedgekeurd. b. Besluit van Gedeputeerde Sta ten, waarbij goedkeuring wordt ver leend aan het besluit tot het aangaan van een geldleeninggroot f 1800. voor het aanleggen van brandputten en aanschaffing van eenige kleine bluschapparaten. c. Schrijven van het hoofdbestuur van den N.C.B. betreffende destruc tie van afgekeurd vee en vleesch. B. en W. stellen voor in principe tot toetreding te besluiten, welk voor stel wordt aangenomen. d. iMededeeling van het proces verbaal van kasopneming bij den ge meente-ontvanger wordt aangeno men voor kennisgeving. e. Verzoekschrift van Th. van !den Akker, om vergoeding v' f25. per jaar voor onderhoud van een rijwiel. B. en W. zijn van oordeel, dat de aangevoerde motieven gegrond zijn, de veldwachter verricht, veel bode dienst, waarvoor hij zijn eigen rijwiel gebruikt en het daarom alleszins bil- jk is, het verzoek in te willigen. Het College stelt daarom voor den ge meenteveldwachter een vergoeding v. f25.voor het gebruik van zijn rij wiel toe te staan, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangeno men. Brief van Ged. Staten waarbij ken nis wordt gegeven dat de Minister bezwaar maakt tegen eenige bepalin gen van de nieuwe legesverordening. B. en W;. zijn het met de geopperde bezwaren niet eens, doch waar deze slechts van formeelen aard zijn zou den zij den raad willen voorstellen aan de bezwaren tegemoet te komen en de bepalingen te wijzigen in den zin, als door den Minister wordt ver- laingld, dat voorkomt heel wat ge- correspondeer. iMet algemeene stemmen wordt overeenkomstig dit voorstel beslo ten. Voorstel van B- en W. tot het ge ven van een subsidie aan het Bur gerlijk Armbestuur. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat het Armbestuur er niet kan komen wat gezien de kleine sub sidie die het van de gemeente heeft ontvangen te begrijpen is. Het vol- glend j'aar kan meer subsidie wor den gegeven, omdat de gemeente er dan dank zij de nieuwe financieele regeling veel beter komt voor te staan. Het armbestuur heeft nu 2 dokters rekeningen gekregen, samen grpot ongeveer f 1 50.en kan deze niet betalen, omdat er geen geld meer voor is. B. en W. stellen daarom voor het Armbestuur een extra subsidie te ver- leenen van f 1 50. De heer Sprengers zag gaarne dat waar tegenwoordig bij de gemeente alles op tijd wordt afgewerkt, dat dit o Naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door J. Boonen en Cor Wouters. 21.) Zij glimlachte en vervolgde haar weg. Alfred bleef onbeweeglijk staan, onte vreden over zichzelf wegens de lich te ontroering die hij ondervond en zijn hart met versnelde slagen deed 'klop pen. Hij had inderdaad in de voorbij gangster de „blonde dame" herkend, waarvan de ontmoeting hem reeds in het hofje Louis XVI zoo levendig had aangegrepen. Even bleef hij staan en keek haar na, daarna haalde hij de schouders op, terwijl hij in zichzelf pruttelde: Stommeling.... 3 Frs. 45, zei de man, wien het zien van de mooiste vrouw der wereld niet van de werkelijkheid kon afbren gen. Tortoran huiverde, wenschte in ge dachten de onbekende naar alle dui vels, al leek ze hem niet onbekwaam Lucifer zelf te verleiden, en betaalde den chauffeur. Na den drempel der prefectuur over schreden te hebben, begon hij te zoe ken naar het kantoor der reispassen. Zooals het meerendeel der oningewij de bezoekers, verdwaalde hij in het ruime gebouw, doorliep ontelbare gan gen, daalde trappen af, klom andere in 't vervolg ook bij het Armbestuur geschiedde. De Voorzitter merkt op, dat het hier gaat over twee rekeningen, loo- pende over het iste en 2de halfjaar 1929, die mogelijk nog slechts kort geleden zijn ingekomen- Als het Arm bestuur het volgend jaar een hoogere subsidie krijgt, kan het ook meer al les op tijd afwerken. De heer Sprengers merkt op, dat het zijn bedoeling is, dat de rekening meer op tijd ingediend behoort te worden, volgens de verordening moet dit gebeuren in de maand Mei en nu is het Augustus. De hr. de Baaij meent, dat men niet altijd in Mei reeds de rekening klaar kan maken. De Voorzitter acht de maand Mei nogal vroeg, men kan weieens onder de oogen zien om de verordening te wijzigen. Men zou de behandeling der rekening misschien gelijk kun nen stellen met die van de gemeente rekening- met het oog op het binnen komen van nota's tot 1 Juli. De heer v. Herpt merkt op, dat het toch geen bezwaar is dat met Mei niet alle rekeningen zouden binnen zijn, omdat die altijd in een volgend boekjaar verwerkt kunnen worden. Met algemeene stemmen wordt hier op besloten, het Armbestuur een extra subsidie toe te kennen van f 1 50. Voorstel van B- en WH tot het ne men van een besluit, waarbij B. en W. gemachtigd worden burgerlijke rechtshandelingen namens de ge meente te verrichten. De Voorzitter zegt, dat B- en W. 'n paar leeningen hebben aangegaan, volgens een besluit van den Hoogen Raad, is daarvoor machtiging van van den raad noodig. De geld schieter dringt thans aan op deze machtiging waarom B. en W. deze machtiging aan den raad vragen. Wordt verleend. Behandeling der gemeenterekening I929- B. en Whebben deze rekening aan den raad aangeboden, door een com missie bestaande uit de heeren Klein, Sprengers en de Baaij is zij onderzocht. De heer Sprengers brengt namens de commissie rapport uit en zegt dat de commissie, de verschillende posten der rekening heeft bekeken, en heeft bemerkt dat nog van een zeker iemand een post van f 20 aan schoolgeld openstaat, was het een bedrag van iemand die het moeilijk kan betalen, dan zou de commissie er geen aanmerking op hebben gemaakt, doch het betreft ie mand, die heel goed kan betalen en daarom meent de commissie, dat zoo iemand tot betaling gedwongen moet worden en indien noodig maar ver volgd moet worden. De menschen die van de gemeente gepacht hebben worden ook gedwongen te betalen en daar zijn er bij die in de huidige omstandigheden veel moeilijker kun nen betalen, dan de persoon waarover het gaat, zoodat spr. meent dat hier onwil in het spel is. Dan is er ook nog een kwitantie, van een bedrag dat nog open staat. De heer v. Herpt meent, dat de gemeenteontvanger, daarvoor de ver antwoordelijkheid draagt. De Voorzitter merkt op, dat het gebruikelijk is dat over openstaande posten in een besloten vergadering wordt gesproken, al wat open staat passeert dan de revue. Spr. kan even wel mededeelen en de commissie zal dit moeten beamen, dat er inderdaad slechts een kleine achterstand meer is. er is reeds enorm veel ingehaald, wat nog achter is, is slechts een peulschilletje van wat het is geweest. De heer Sprengers wijst verder op de Igroote kosten aan drukwerken, steeds is er hier gehamerd op de groote posten drukwerk en nu ko men er nog rekeningen binnen van op, legde verscheidene kilometers ge boend parketvloer af, ondervroeg bo den, ontving tegenstrijdige inlichtingen verwenschte heftig den administratie ven doolhof. Ten slotte klopte hij uitgeput op de eerste de beste deur die hij bemerk te, opende ze en zei zoo gedwongen als hij maar kon: Pardon, mijnheer, ik moet me ze ker vergissen, ik zoek het kantoor der reispassen. Aldus rekende hij er op een aandui ding t: krijgen. Maar plots werd hij door een onver klaarbaar gevoel aangegrepen. De fijne en doordringende geur der blonde dame tastte zijn reukzin aan. De dame had zeker eenige oogenblikken te voren in in dit verfrek vertoefd. De schrijver, die in dat kantoor werk te, had het hoofd opgericht en bekeek Tortoran met zijn knippende oogen. De twee mannen brachten terzelfder tijd een volkomen gelijken uitroep uit; Zoo, is u dat- En 't was Theodore Grascuit zelf, die den bezoeker naderde en beleefd ant woordde Neen, neen, waarde heer hier is 't paskantoor niet... Maar indien u me wilt toestaan, zal ik er u heenbrengen... Tortoran nam 't aanbod aan en beiden stapten ze, zij aan zij, door de lange gangen. Onderweg wisselden ze eenige woorden. is dus een der sieraden van de berichtenpers geworden, sprak Gras cuit op den toon der laagste vleierij. Wat me het genoegen verschaft u te ontmoeten, wedervoer Tortoran met lichten spot. voorbije jaren, de begrootingsposten hiervoor moeten toch belangrijk zijn overschreden. De Voorzitter antwoordt, dat toen de accountant hier een onderzoen: heeft ingesteld, gebleken is, dat er een achterstand was van f 4000. hierin was zooals de heeren weten een bedrag begrepen voor de Bijzondere school en ook een groot bedrag aan drukwerken, deze posten zitten nu allemaal in deze rekening. Ged. Sta ten hebben toen voor dit bijzondere geval machtiging verleend, om daar voor een geldleening aan te gaan. Natuurlijk zijn toen de betreffende posten overschreden. De heer Sprengers merkt op, dat er vroeger steeds aanmerkingen zijn gemaakt, op de groote kosten voor drukwerk en nu komen daarvoor nog rekeningen in. De Voorzitter zegt, dat dit voor zijn tijd is geweest, spr. is daarmede dus niet bekend. Hij kan de raad ech ter wel mededeelen, dat tegenwoor dig zeer zuinig met drukwerken wordt geleefd. Bovendien is op de secreta rie een lijst gemaakt van leveranciers en op de beurt krijgen die een bestel ling, waarvoor de rekeningen steeds direct worden ingezonden. De heer Sprengers merkt op, dat het niet de bedoeling is den Voor zitter een opmerking te maken. De Voorzitter zegt, dit wel te be grijpen, zeer zeker zijn er te hooge rekeningen geweest, doch spr. zal zorgen dat clit niet meer geoeurt. De heer Sprengers wil verder nog wijzen op de kwestie Snelders. De Voorzitter wil op deze kwestie wel antwoorden, meent evenwel dat dit beter in een besloten vergadering kan geschieden, tenzij de raad er op staat dat het in het openbaar ge beurt. De heer Sprengers meent dat de ze zaak maar het best in het openbaar besproken kan worden. De Voorzitter heeft er geen be zwaar tegen en merkt op dat J. Snel ders al jaren en jaren te laat is ge komen met zijn pacht, nimmer heeft hij op tijd betaald, regelmatig is hij gedurende 10 jaren lang steeds tot betaling gemaand moeten worden. Volgens ae boeken van den Ontvan ger was hij ook de pacht van 1928 nog achter, die in December 28 be taald moest worden. In Augustus '29 was deze pacht nog niet betaald. Hij heeft toen een brief gekregen waarin op betaling werd aangedrongen. In October is hij toen bij den gemeente ontvanger gekomen en heeft behalve zijn landpacht van f 52.50 ook f 14. voor een hoop hout betaald, dat in 1929 was verkocht. De ontvanger heeft toen bij vergissing een kwitantie afgegeven waarop staat 1929 en heeft de betaling der pacht evenwel afge boekt op 1928, zooals het behoorde. Het afgeven der kwitantie is fout ge weest. Snelders werd Van zelf nog aangesproken voor de pacht van 1929 en nu komt hij met zijn kwitantie en beweert hij betaald te hebben. Hij heeft jaar in jaar uit te laat betaald, nu is het toch ondenkbaar, dat hij ineens te vroeg zou gaan betalen, terwijl het tevens bekend is, dat hij ook met andere pachten altijd te laat is. Er komt echter nog iets anders bij B. en W. die deze zaak hebben onderzocht hebben tegen hem gezegd, goed als je betaald hebt laat ons dan even de kwitantie van 1928 zien, daartoe is hij evenwel niet in staat, hij zegt dat hij die kwijt is, zijn ver klaringen lijken dus zeer ongeloof waardig. De pacht blijft over 1929 dus in de boeken open staan en nu zal spr. zeker de laatste zijn, om vooral in de tegenwoordige tijdsom standigheden, iemand te gaan vervol gen voor achterstallige pacht maar in dit geval meent hij namens B. en W;. te moeten voorstellen, om tot U hebt het op u genomen een zeer duistere zaak op te helderen, hernam de politiedienaar, een zaak die ons zelf veel hoofdbrekens kost.... Nu ik wensch er u veel geluk mee.... Hier is het bureau dat u zocht.... Niet zonder weerzin nam Alfred de weeke en vochtige hand die Grascuit hem reikte en bekommerde zich verder om niets dan om zijn paspoort te krij gen. Nochtans bleef hij zijn gedachten pij nigen met deze vraag: Wat kon die blonde dame wei bij dien domoor van een Grascuit komen doen? Toen hij eindelijk, na menigvuldige rechtsvormen het paspoort in handen had, schreef hij aan Lucette om haar zijn vertrek te melden. De gevoelens waartoe hij aangezet werd in dezen brief uit te drukken, oefenden eens te meer hun gunstigen invloed uit. De diepe genegenheid die hij voor het lieve dactylotje koesterde, geleek in niets op de aantrekkingskracht die van de blonde dame uitging. Lucette nam zijn geest en hart in. Wanneer hij haar beeld in zijn geest zag, voelde hij zich beter worden. De ze heerlijke, gezonde liefde, kon niets anders dan hem edele daden ingeven... Tusschen hen was alles oprecht, rein, eerlijk. Hij wenschte ze te huwen; met haarde (en vreedzaam leven te leiden, met haar een rechten weg te volgen. inderdaad had hij het mooie meisje met de groote zachte oogen en het klein mondje uit ganscher harte lief.... terwijl hij de blonde dame evenzeer vreesde weer te zien, als hij het wensch te; ze trok hem aan en schrikte hem vervolging over te gaan en de pacht gerechtelijk te doen invorderen. Mocht ten slotte de Kantonrechter op principieele gronden Snelders vrij uit doen gaan, dan zal de oude ge- meenteontv. moeten betalen en spr. is overtuigd, dat deze dan ook zal zeggen, het is een fout van mij en dat hij dan het bedrag zal betalen. De heer Sprengers meent, dat men zal toe geven, als iemand de reke ning naziet en hij komt iets dergelijks tegen n.l. een boeking op 1928 ter wijl de kwitantie aangeeft 1929, er dan aanmerking opgemaakt wordt. Zooals U het uitlegt mijnheer de Voorzitter kan het goed waar zijn, doch dat weet ik niet en dan kan ik, als er een kwitantie voor 1929 is, niet maar zonder meer aannemen dat die geldt voor 1928- Als U zegt Snelders is overal achter kunt U dat doen, omdat' U dat waarschijnlijk weet, doch ik kan dat niet zeggen. De Voorzitter verklaart geen be zwaar te willen maken, dat de Com missie een aanmerking heeft gemaakt over deze kwestie, maar na de uiteen zetting van B en W. moet men toch aannemen, dat het bevreemding wekt, dat Snelders die altijd te laat betaald het nu te vroeg zou doen en dat deze gebruik wil maken van een vergissing van den oud-gemeenteontvanger. Men moet na deze uiteenzetting toch wel tot de conclusie komen dat men voor zichting moet zijn, met het vellen van een oordeel, spr. meent dat meer geloof gehecht mag worden, aan de verklaring van een vergissing van den gemeenteontvanger als aan die van Snelders, dat hij betaald zou heb ben. Het spijt spr. dat deze kwestie in het openbaar behandeld is, hij had dit liever vermeden. De heer v. Herpt is het hiermede niet eens., Snelders toont overal zijn kwitantie, nu moet ook maar in het openbaar worden uitgemaakt of hij gelijk heeft. De Voorzitter stelt hierop voor Snelders aan te schrijven, dat hij be talen moet en doet hij dit niet, dat het gemeentebestuur dan tot vervol ging overgaat. De raad hecht hieraan zijn goed keuring. De heer v. Herpt vraagt of de zaak met v. Bijnen de gemeente niet veel geld zal gaan kosten- De Voorzitter antwoordt, dat deze kosten nooit hoog kunnen zijn en men moet zich geen zwarighe den gaan voorstellen, op moei lijkheden in de toekomst. Met algemeene stemmen wordt de gemeenterekening hierop voorloopig vastgesteld, zooals zij door B. en W. is aangeboden. De wethouders ont hielden zich hierbij van stemming. Voorstel van B- en W. inzake het nieuwe belastingstelsel. De Voorzitter zegt, dat de heeren een heele brochure hebben thuis ge kregen, waarin de nieuwe regeling is uiteengezet. Het doet B. en W. veel genoegen, dat de gemeente er in 1931 belangrijk beter voor zal komen te staan en ook de belasting betalers veel minder te betalen zul len hebben. De gemeente zal dan over een f 5000.meer kunnen be schikken, niettegenstaande de belas tingbetalers een 75 a 80 0/0 minder zullen behoeven te betalen. Iemand die thans f 100.betaalt, zal dan slechts f 20.belasting behoeven op te brengen, wat dus een enorm ver schil beteekent. Die f 5000 kunnen worden gebruikt voor verschillende doeleinden als b v. een hoogere sub sidie aan het armbestuur enz. en mis schien voor electrificatie van het dorp Oudheusden. Besloten wordt de gemeente voor de fondsbelasting in de 3de klasse te rangschikken en ze voor de per- soneele belasting te handhaven in de 9de, als tot heden, terwijl dezelfde terzelfdertijd af; hij was vreeselijk boos op haar omdat ze hem aldus in de war bracht. Toen hij aan het adres van Lucette vier groote bladzijden zwartgekrabbeld en haar twintigmaal op verscheiden manieren had herhaald, dat hij haar tcedcr beminde en er trotsch op zou zijn, haar zijn naam te schenken, voel de hij zich sterker en kalmer, glim lachte minachtend om zijn ingebeelde afgunst wegens het bezoek der blon de dame aan Grascuit, nam zich vast voor, deze voorbijgangster te vergeten, waarvan hem tenslotte het bestaan wtmig gelegen was en wijdde zich uitsluitend aan zijn toebereidselen voor de reis. Maar toen hij zijn valies sloot, het treinboek nagezien had en vastgesteld dat er vóór den volgenden morgen geen trein meer ging, mompelde hij onwil lekeurig: Eigenlijk gezegd, met het behen dig aan te leggen had ik misschien door Grascuit kunnen vernemen hoe „ze" heet.... XIII. DERDE VERSCHIJNING.... EN ONT KNOOPING. Behaaglijk gezeten in een eerste-klas coupé, doorlas Tortoran de dagbladen. Met begrijpelijken trots, glimlachte hij bij het lezen in de dagbladen zijner collega's, van zinnen zooals daar is: „De "heer Alfred Tortoran, de jonge en schitterende reporter, is van mee ning, dat...." De zaak van den geheim- zinnigen lift had hem onder de voor opcenten geheven zullen worden. De schoolgeldheffing wordt ook gewijzigd. De regeling die tot heden gold, hield geen rekening met groote ge zinnen. Bij de nieuwe verordening wordt voor elk kind tot 21-jarigen leeftijd 5 o'0 afgetrokken. Met alge meene stemmen worden de verschil lende verordeningen vastgesteld. Bespreking electrificatie van het dorp Oudheusden. De Voorzitter zet uiteen dat indertijd bij den raad het verzoek is ingekomen tot electrificatie van het dorp Oudheusden. De P.N.E.M. heeft toen een plan ontworpen om overal waar woningen staan electrisch licht te brengen, dus in 31 a 32 wo ningen. Oorspronkelijk verlangde de P.N.E.M. een stroomgarantie van 1600 K.W.U. en een bijdrage van f3850, voor aanleg van een straat verlichting f 80.per lantaarn voor de 6 lantaarns zou dit een bedrag worden van ongeveer f 500.De garantie van 1600 KW A kwam het gemeentebestuur evenwel vrij hoog voor. B. en \V. hebben zich daar om opnieuw in verbinding gesteld met de P.N.E.M., die thans met een nieuw voorstel is gekomen waarbij de Directie zoover is gegaan als maar eenigzins mogelijk was. De stroomgarantie is op 850 K.W.U. teruggebracht, de bijdrage in de aan- legkosten is daartegenover evenwel van f3850.op f5000.gebracht. De totaal kosten bedragen ongeveer f 6000.waarvoor een leening aan gegaan zou moeten worden. B. en W. zijn van meening dat zij den raad moeten voorstellen op het aanbod van de P.N.E.M. in te gaan, omdat het gehucht Oudheusden tot heden ten gevolge v- den grooten afstand van het dorp Elshout steeds stiefmoederlijk bedeeld is en men thans kan toonen, dat men gaarne wat voor Oudheusden wil doen. Met al gemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. De Voorzitter zegt, het prettig te vinden, dat dit voorstel met algemee ne stemmen is aangenomen, men leeft nu eenmaal in een tijd, waarin electriciteit niet meer gemist kan wor den en de overheid behoort mede te werken, de ingezetenen het genot daarvan te verstrekken. De heer Sprengers dankt ook na mens de bewoners van Oudheusden,. den raad voor zijn genomen besluit en den Voorz. in het bijzonder voor alles wat deze heeft gedaan, om het nemen van dit besluit mogelijk te maken. Verder wordt nog besloten aan de inwoners die van den N.C.,B. een brandbluschappraraat plaatsen f 1 toeslag uit de gemeentekas te geven. De N.C.B. stelt deze apparaten be schikbaar tegen betaling van 3 gul den per jaar, zoodat de ingezete nen die dit jaar tot aanschaffing van een dergelijk apparaat overgaan, voor een tijdvak van 10 jaar slechts f2- per jaar zullen hebben te betalen. De raad gaat ook met dit voorstel ac- coord. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheim comité ter behandeling re clames schoolgeld. NEDERHEMERT. Onze zangvereeniging „Nut en Genoegen" hoopt op 14 Augustus a.s. een reisje te maken per autobus naar het mooie Valkenburg. De bazar der laatst genoemde muziek- en IJsvereeniging, zal wor den gehouden op 8 en 9 Augustus a.s. Zeer vele prachtige luxe voorwer pen en andersinds zijn reeds aan ge noemde vereeniging aangeboden. Wij verwachten dan ook die beide dagen zeer veel belangstelling. aanslaande persoonlijkheden der pers wereld gerangschikt. In zichzelf vergeleek hij zijn tegen- woordigen toestand bij het kommervol bestaan zonder hoop op de toekomst, dat hij voor eenige dagen leidde De hoofdzaak was een weg te vinden, dacht hij, en nu geloof ik er toe gekomen te zijn. Hij wilde zich niet ontveinzen, dat de ontmoeting van Lucette de oorzaak van alles was. Zonder dien toevalligen samenloop van omstandigheden, ware zijn nieu we carrière zeker mislukt en had hij nooit de gaven, die hij in werkelijkheid bezat en die van hem een uitmuntend reporter maakten, kunnen aanwenden. Daarom voegde hij bij zijn liefde voor Lucette een goede dosis erkentelijkheid. Lieve kleine, zei hij met dankbaar heid, haar zal ik alles verschuldigd zijn.... Dan, moe van lezen, keek hij door het portier. t Het landschap wekte heelemaal geen bewondering in hem op. Daarna nam hij zijn reisgezellen in oogenschouw; een vrouw van gezetten ouderdom die zachtjes dommelde; een elegant jongmensch, die zeer bekom merd scheen om de smettelooze vouw van zijn broek niet in opspraak te brengen; twee officieren der ruiterij, die onder elkaar spraken over dienst, paarden en bevordering.... Tegenover Tortoran was een plaats leeg. (Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6