SERIE B. No. 1806. SPECIALE AANBIEDING Blauwe en Zwarte Vischgraat-Costumes Gelegenheids-costumes voor Huwelijk, Avond en Rouw Beste Kleedinghuis te GORCUM. Magazijnen. 3e Zomerconcert Oedu.rend@ de ma.a.nd Au.gu.stu.s gemaakt en op maat gemaakt en op maat gemaakt en op maat Plaatselijk Xieiiws van f9.50 tot f58.— in alle soorten. van f 19.tot f 68. van f24.tot f68.— en hooger. te geven door de iHBÏÏSDENSCHE FANPAEEj onder directie van den Heer Joh. v. Berkel uit Ammerzoden, op Zaterdag 9 Augustus, des avonds om 8 uur op de muziektent (Vischmarkt) alhier. PROGRAMMA 1. l'lntrépide, Pas-Redoublé. 2. Sur la plage, Fantaisie. 3. La Montagnarde, Ouverture. 4. Mont la-Ville, Marche. PAUZE. 5. Tout-Charnay, Pas-Redoublé. 6. Lustspiel Ouverture, de Keler Bela 7. Avril en Fleur, Fantaisie. 8. Le Famennois, Pas-Redoublé. Dames -, Heeren - en Kinderconfectie tegen oprnimingsprijzen HEERENKLEEDING NAAR MAAT 10 contant. BAHLMANN GORINCHEM HEUSDEN. In de afgeloopen week hebben alhier de eerste verpachtingen plaats ge had van het nagras. Te verwachten was, dat de prijzen laag zouden zijn, doch zóó laag had niemand ze gedacht. Besteed werd voor een schaar van f8f12 en dat terwijl de middelprys daarvan 't vorig jaar een goede dertig gulden be droeg. De „Heusdensche Fanfare" Directeur de Heer Joh. v. Berkel uit Ammerzoden, is voornemens op Zaterdag 6 Sept. a.s ter opluistering van het te houden Oranje feest te Aalst, 's-avonds aldaar een con cert te geven. Mej. C. A. J. Friedli, die de vorige week slaagde voor de acte Engelsch L. O., slaagde Woensdag te Utrecht voor de acte Fransch L. O. Een schitterende en kranige prestatie voor een meisje van 19 jaar, waarmede wij haar van harte felici- teeren. Naar we vernemen zijn er plannen in voorbereiding in den loop der maand December a.s. door de „Fanfare der H. Familie" in haar vereenigings gebouw een internationalen wedstrijd te doen plaats hebben van Kom. Solo Scènes en duetten. A.s. Zaterdagmiddag speelt de v.v. „Longa" tegen de v.v. Juliara I beide te Heusden op het terrein nabij de brug ALMKERK Dezer dagen werd in de Polder „Den Duil, door een zoontje van den heer A. v. d. Beek alhier een luchtballon ge vonden gemerkt België no. 165. Tijdens een hevigen storm, welke j.l. Maandag alhier woedde, werd een top van een boom bij den heer A. Kölher totaal afgeknapt, waardoor de leidingen van het electr. licht, telefoon en radio werden verbroken. Spoedig werden deze verbindingen door bevoegde personen weer hersteld. BENEDEN - LANGSTRAAT. Tengevolge van het overvloedige grasgewas worden bij de verpachtingen van nagras in de Benedenlangstraat geen hooge prijzen geboden. Men besteedt voor de weitoemaat f20 a f25 per H.A. De hooiprijs is thans ook laag en bedraagt f10 per 500 K.G. CAPELLE. De heeren C. G. H. H. Meijer, burgemeester, D. v. d. Berg, gemeente secretaris, R. Middelkoop, Notaris-wet houder, J. Michaël, wethouder, Ph. J. Kohier, Arts en H. Winkelman, arts, hebben hunne benoeming om zitting te nemen in het te vormen eerecomité voor de te vieren oranjefeesten aangenomen. Tengevolge van den abnormalen hoogen waterstand en de slechte afvoer in den Binnenpolder van 's-Grevelduin- Capelle zijn duizenden boonenplanten ver nietigd. Voorwaar een groote schadepost voor de betrokken tuinders. DRUNEN. Veiling van 7 Aug. 1930. Zwarte bessen 4—6 ct., Roode bessen 313 ct., Witte bessen 37 ct., Kruis bessen 14 ct., Frambozen 17.10 ct., Appelen 131 ct., Peren 118 ct., Snij- hoonen 1014 ct., Dubb. snijboonen 25 ct., Stokprincessen met dr. 13—16 ct., Wagenaars Ys2 ct., Stamboonen 1/2 2 ctAardapp. Blauwputten 34 ct., Eigenheimers 3 4 ct., Erwten 6 8 ct., Peen 1 3 ct., Tomaten 616 ct., To maten II 25 ct., Reinische spekboonen 35Yg ct., Pruimen 2—15 ct., Pruimen witte 1026 ct., Juin 34 ct., Sjalotten 1012 ct. Alles per kilo. Roode kool 16 ct., Witte kool 1 3 ct., Savoye kool 1 8 ct., Bloemkool 817 ct„ Bloemkool II 17 ct., Spits kool 14 ct., Meloenen 1035 ct., Andijvie 1S1/^ ct., Sla 14 ct., Kom kommers 12 ct., Komkommers II Ys 1 ct., Komkommers wittel—3 ct., Kom kommers witte II Ys1 ct., Augurken 2035 ct. Alles per stuk. Kroten 13 ct., Peen 1 2Y2 ct., Selderij YslYs ct* Alles per bos. GRAVENMOER. Donderdag 14 Aug. as. zullen de leerlingen der hoogste klasse van de Chr. School een uitstapje naar Middelburg en Vlissingen maken. LOONSCHEN DIJK. Deze week nam de heer F. Braber, onderwijzer alhier, afscheid van de kinderen en het personeel dezer school in verband met zijn vertrek als zoodanig naar de gemeente Renkum. Circa 9 jaren is hij aan deze onderwijsinrichting verbonden ge weest. Hij werd bij zijn vertrek op de meest hartelijke wijze toegesproken door het Hoofd dier school, de heer M, J. Juursema, terwijl de schoolkinderen hem toezongen Ps. 134:3. Diep geroerd be dankte de heer Braber voor een en ander. NEDERHEMERT. Alhier zou jl. Woensdag 6 Aug. des nam. half drie (oude tijd) eene raads vergadering worden gehouden. Twee heeren Raadsleden waren reeds enkele minuten voor den aangegeven tijd aan wezig, terwijl het andere vijftal hoogstens drie vier minuten na dien tijd in aan tocht waren. Daarvan maakten de twee eerstgenoemden gretig gebruik en ver lieten de raadzaal Op weg naar huis ontmoetten zij bijna onmiddellijk voor de deur van het gemeentehuis een vier tal collega's, waarvan ze er twee wisten te bepraten, zoodat deze met hen huis waarts keerden. Er bleven dus maar drie van de heeren over, waardoor de ver gadering niet voltallig was, en dus moest worden verdaagd tot a.s. Maandag 2,30 uur (oude tijd). Wat de oorzaak van hun ongeduld was, begrijpen wij niet goed, maar wel licht waren zij angstig voor de dingen die komen zouden, of wel maakten zij zich bang voor de twee heeren verslag gevers, die hunne vulpennen reeds in gereedheid hadden gebracht. SPRANG. Vrijdag 15 Aug. e.k. hoopt het Chr. Gem. Zangkoor „Excelsior" alhier met autobussen een bezoek aan de Ant- werpsche tentoonstelling te brengen. Het 6-jarig zoontje van den smid A. de B. alhier had het ongeluk bij het spelen met zijn hoofd op een ijzeren balk te vallen, waardoor hij een gapende wond aan zijn hoofd opliep. Dr. Winkelbond verbond de wond. Mej. D. Vos alhier, (thans tydelijk te Delft) is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Rilland Bath. Tot organiste bij de Ned. Herv. gemeente alhier, is benoemd mej. Marie v. d. Schans uit Vrijhoeve Capelle. SLEEUWIJK. Zondag kreeg het paard van A. v. G. alhier, van een ander paard zoodanig een klap tegen den buik, dat de ingewanden er uitzakten. Het dier moest onmiddelijk worden afgemaakt. De verzekering dekt voor een gedeelte de schade. Zaterdag j.l. gaf de fanfare „Wil- helmina'' alhier, met medewerking van de mondharmonicavereeniging van den Nieuwendijk, op de muziektent aan den Rijksstraatweg, voor een talrijk publiek een goedgeslaagd concert. leder die het Oranjehuis een warm hart toe draagt, kon dezen avond ge nieten van hetgeen beide vereenigin- gen terp ere van H.M. de Koningin- Moeder ten gehoore brachten. Alles had een ordelijk verloop. Om ongeveer half elf was het concert beëindigd. De metselaar Biesheuvel, van de uitbreiding te Werkendam, kwam op den Merwededijk alhier zoodanig met zijn fiets te vallen, dat hij zijn rechter been brak. Het ongeval had plaats door het uitschuiven met zijn fiets in het losse gedeelte van den weg. Men is alhier ook begonnen met het maaien der verschillende granen. Aanvankelijk dacht men, dat veel be dorven zou zijn door de vele regen der laatste weken, doch het schijnt nog al mee te vallen. Als het mooie weer den boer nu maar niet in den steek laat. Tengevolge van den hevigen Z WT wind van Maandag, is ontzettend veel schade toegebracht aan de fruit- bcomen. Honderden kilo's peren zijn van de boomen afgewaaid. Ook ver schillende canadaboomen moesten het ontgelden. WIJK. De zoo gevreesde ziekte onder het vee het z.g.n. Mond-en Klauwzeer schijnt tot staan gekomen te zijn in deze gemeente, daar zich de laatste paar weken, geen nieuwe gevallen hebben voorgedaan. Naar wij vernemen, worden in deze gemeente pogingen gedaan, om tot oprichting van een tweede muziekvereen. te komen. Als leden van het voorloopig Betsuur worden genoemd, de Heeren Corn, van Loon, Arie v. d. Pol en B. de Waal, en als leden van het voorloopig algemeen Bestuur, de Heeren Bast. van Wijk, G. Krop en H. van Doveren. Aan de vereeniging zal den naam van „Onderling Genoegen" gegeven worden. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeete Wijk c.a., te houden op Vrijdag, 8 Augustus 1930, des na middags ten 6.30 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Gunning der gehouden verpachting van de toemaat. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche aanbesteding van het schoonhouden der O. L Scholen te Wijk en Aalburg, onderscheidenlijk aan Ant. van Rijswijk en M. Vos. 4. Goedkeuring der rekening van het Burgelijk Armbestuur over 4929. 5. Aanbieding der rekening van de gemeente over 1929 benevens die der afdeeling Aalburg en het G.E.B. over 4929. 6. Verschillende voorstellen van Burge meester en Wethouders in verband met het gewijzigde belastingstelsel als gevolg van de nieuwe wet regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Ge meenten. 7. Mededeeling processen-verbaal van gedane kasopneming in het 2e kwartaal 1930. :V - - Sedert onze laatste publicatie hebben onderstaande personen een EXTRA CADEAU ontvangen No. 844. H. C. van Tienhoven, Vianen. No. 845. H. J. H. Maas, Aalst, (dit is het 2e Extra-Cadeau, dat deze verbruiker heeft ontvangen). No. 846. G. den Hartog, Schoonrewoerd. No. 847. M. de Jong, Oud-Alblas. (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 848. A. Groeneveld, Well. No. 849. Adr. den Besten, Gorinchem. (voor gepubliceerd Peilnummei1). No. 850. Wj Haasakker, Bruchem. (voor gepubliceerd Peilnummer). No. 851. A. Brand, Dubbeldam. No. 852. M. Mik, Gorinchem. No. 853. J. H. Kok, Ammerstol. No. 854. L. de Bruin, Schelluinen. (Dit is het DERDE EXTRA CADEAU dat deze inzender heeft ontvangen). No. 855. H. Satter, Waardenburg. (voor gepubliceerd Peilnummer). Wij verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zijn PEILKAART op te zenden, onder vermelding van het EXTRA-CADEAU, dat hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar hij gewoonlijk zijn LETTERS-ART1KELEN betrekt. Hij ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. WERKENDAM. Zaterdagmiddag 4 uur voetbal wedstrijd (tweede nederlaag wedstrijd) door „Zilvermeeuwen II" van Raams- donksveer en „W. V. V. II" alhier op 't terrein aan den Fabrieksdijk. Hedenavond (Vrijdag) 8 uur leden vergadering van de Oranjevereen. „Wer kendam en De Werken" bij mej. Wed. v. d. Wiel. O m. zal besproken worden, programma voor het a.s Oranjefeest. Met het terugslaan van de huik, welke zich op zijn wagen bevond, kreeg de heer A. de Heer de lat in zijn oog, waardoor het rechteroog zoodanig werd bezeerd, dat hij zich onder geneeskundige behandeling begaf. De vrijwillige bijdragen in de Ned. Herv. Kerk gehouden, hebben opge bracht ruim f600. Van Zondag- op Maandagnacht is van de Heeren Gebr. Hakkers alhier in den Biesbosch een dorschmachine totaal verbrand. Oorzaak onbekend. Naar wij vernemen, was deze niet ver zekerd. Maandagavond viel het zoontje van wed. y. d. Heuvel aan het Plein, in de binnenhaven. De heer G. v. d. Schoot mocht het gelukken, hem te redden. Dit is binnen veertien dagen de tweede persoon die door den heer v. d. Schoot uit het water is gehaald. Door den harden wind en het holle water van Maandagmiddag is de gemeenteveerboot alhier eenige uren buiten de vaart geweest. Een motorboot komende uit de rich ting Gorinchem met ledige olietonnen, welke zich voor onze gemeente bevond, kreeg het te kwaad met gevolg, dat er ongeveer 40 tonnen overboord tuimelden. Door schippers werden met twee roei- booten gevischt en 32 tonnen alhier aan den wal gebracht. Zaterdag a.s. zal door de Burger wacht, afdeeling „Werkendam en De Werken" worden deelgenomen aan het examen voor schietvaardigheid, welke gehouden zal worden te Gorinchem. K Yt.y.-v'1- 1 <v«* «I REGENJASSEN BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2