ZIET DE SPECIALE ETALAGE p riv iiü CHINA MATTEN CHINA MATTEN TWISTED MATTEN 2 60 4 90 7.25 of iets dergelijks te gaan vestigen, zoodat de arbeiders per slot de dupe worden. De heer Smink wijst er op. dat de feheele bevolking sterk lijdt onder de eerschende malaise, terwijl de fa briek nu deze f 2000 gaat cadeau ge ven. De heer Middelkoop zegt, in prin cipe er niet voor te zijn, dat de fa briek wordt beiast. De heer v. Drunen meent dat de gemeente deze f 2000 nog niet kan missen, vooral daar het inkomen in Dussen tengevolge van de malaise sterk zal dalen. Spr. zou de belasting daarom voor 1931 nog handhaven. De Voorzitter brengt thans het voorstel van B. en W. tot afschaffing van de bedrijfsbelasting in omvraag. Tegen het voorstel stemmen de hee- ren J. v. Balkom, D. de Graaf, L. v, Drunen en F. J. Smink. Voor de hee- ren T. A. v. d. Pluijm, M. v. d Pluijm, J. Herman, A. Berm, Middel koop en J. A. v. Etten, zoodat het voorstel is aangenomen. Wijziging der verordening ex-art. 13 der L. O. wet 1920. Bij de vaststelling dezer verordening is een klein abuis gemaakt. B. en W. stellen voor dit thans te herstellen, waarmede de raad accoord gaat. Afschrijving hondenbelasting. Wordt in besloten vergadering be handeld. Bij de rondvraag wijst de heer Her man nog eens op het gevaar van hardrijden van auto's op den Korten- dijk. Spr. dringt aan dat een waar schuwingbord zal worden aange bracht. De Voorzitter merkt op, dat deze weg in onderhoud is bij den Zuid- Hollandschen polder en de heer Her man derhalve zich met zijn klacht tot het bestuur van dien polder moet wenden. De heer M. v. d. Pluijm geeft toe dat het daar gevaarlijk is, doch hij weet zeker, dat, wordt het polderbe stuur gevraagd daar een waarschu wingsbord te plaatsen, daaraan zal worden voldaan. De heer Herman zegt, zich dan tot het bestuur van den polder te zullen wenden. De heer Berm vraagt of de voorzit ter niet kan zorgen dat Zondags met kermis na afloop van de Godsdienst oefeningen muziek in de café's mag worden gemaakt. Nu hebben de men- schen niets en drinken maar. Het ee- ne fleschje pils over het andere, soms meer dan tien, wordt leeggedronken en de gevolgenLaat, zegt spr. muziek maken, muziek brengt har monie onder de menschen en vreug de. Muziek verdrijft de verveling ert werkt er toe mee dat drankmisbruik wordt voorkomen. De Voorzitter zegt toe, dit verzoek in welwillende overweging te zullen nemen. De heer Herman zag gaarne dat het beleggen der raadsvergaderingen ook werd afgekondigd in den polder, nu gebeurt dat alleen aan het raad huis. De Voorzitter zegt, er niet veel voor te voelen, men kan dan overal wel komen, de Peereboom is ook nog Dussen. Een raadsvergadering be hoeft geen publieke vermakelijkheid1 te worden. De pers geeft op uitvoe rige en lofwaardige wijze verslag! van alles wat er behandeld en besproken wordt, spr. meent dat dit voldoende is. De openbare vergadering wordt hierop gesloten. ZALTBOMMEL, 6 Augustus 1930. Roode bessen 7 ct. Frambozen 26 ct. P. p. Meloenen 26 - 35 ct. per stuk. Abriko zen 97195 ct. per 100 stuks. Witte pruimen 1014 ct. Washingtons 6 ct. Eld. Blauwe 612 ct. Dubb. Witte 10 ct. Krozen 46 t Reine Victoria 8 ct. Blauwe pruimen S^Alles p p. Augurken 2223 ct. 2e srt. 6 -12 ct. per kilo. Komkommers 12 ct. per stuk. Kruideniers 613 ct. Suikerperen 6—8 ct. Rooykesperen 3 ct. Clapp's 1722 ct. Extra 32 ct. Kei zerinnen 25 ct. Bergamotperen 2 3 ct. Precose de Trevoux 15 ct. William Du- chesse 6 ct. Orange Bergamotte 56 ct. Truimph de vienne 6 ct. Doctor Julius Quillot 6 ct. Zwaanhalzen 23 ct. Pour Maddamme 10 ct. Gam. zuur 16 26 ct. 2e srt. 1114 ct. Calville 30 ct. Yel low 40 ct. Keulsche Pardijs 7—8 ct. Bloemmé 8 ct. Sterappels 6 ct. Fram bozen appels 22 ct. Fr. Maddamme 4 ct. Goudreihetten 7—8 ct. Keizer Alexander 9 ct. Keswick 21 ct. Snijboonen 715 ct. Prin cessen 613 ct. Spercieboonen 8—12 ct. Uien 78 ct. Eigenheimers 3Y2 ct. Alles per kilo. Andijvie 3-5 ct. Roode kool 23 ct. Bloemkool 4 ct. Savoye kool 34 ct. Alles per stuk. Wortelen 2 ct. Gladiolen (bloemen) 12 ct. Per bos. eigenaars nog grooter en zullen zij er nog te eerder toe overgaan ze af te breken. B. en W. vinden het verkeerd daar toe tmee te werken. De heer Smink zegt dat de Voor zitter er naast is, de menschen blijven in hetzelfde geval, ze krijgen allemaal evenveel ontheffing. De Voorzitter gelooft dat de Mi nister heel goed heeft gezien met de verlaging te' geven- Hier heft men al 50 opcenten wat men in de mee ste gemeenten nret doet. De heer Smink zegt, dat dit niet juist is, er zijn zelfs- gemeenten die tot 180 opcenten heffen. De Voorzitter zou als het mogelijk was de opcenten er heelemaal aflaten, waar dit niet mogelijk is, zouden B- en W. het willen laten zóoals het thans is. De heer v. Balkom zegt, dat als hij de heer Smink goed begrijpt wil deze bewerken, dat alle ingezetenen evenveel verlaging krijgen. De Voorzitter zegt, dat het Rijk de verlaging geeft, daarom menen B. en W. dat men dat zoö moet laten. Spr. vraagt of een dér heeren het voorstel van den heer Smink wenscht te steunen, geen der heeren is daar toe bereid zoodat ook dit voorstel niet in stemming komt. Het voorstel van B. en W. wordt hierop met alge- meene sjemmen aangenomen. Intrekking der verordeningen op de zakelijke Bedrijfsbelasting. De Voorzitter deelt mede, dat van de papierfabriek „de Maasmond" we der een schrijven is ontvangen, waar in op intrekking van de zakelijke be drijfsbelasting wordt aangedrongen. Adressanten noemen deze belasting onbillijk, hun bedrijf wordt bijna uit sluitend zwaar getroffen. De bezwaren tegen de belasting mogen bekend worden verondersteld, in het adres der Kamer van Koophandel, zijn deze bezwaren voldoende uiteengezet. Bij de tegenwoordig heerschende alge- me.ene malaise valt het de Directie moeilijk het bedrijf gaande te houden, daarvoor moeten groote offers wor den gebracht, offers waarvan men versteld zou staan als men ze kende. Waar tal van ingezetenen uit de ge meente en daarbuiten op de fabriek werk wordt verschaft, acht de Directie het onbillijk dat de belasting gehand haafd zou blijven. Een dergelijke be lasting mag alleen in den uitersten nood worden te baat genomen. De Voorzitter zegt, dat B- en W. het met deze motieven eens zijn, zij stellen daarom dan pok voor de belas ting met 1 Januari a.s. af te schaffen. Deze bel. is ingevoerd, omdat de gem. in de klem zat en alle middelen moest aangrijpen om er te komen. B. en Wf vinden deze belasting evenwel "önbillijk, omdat men werk gevers la ft betalen voor het feit dat zij ingezetenen werk verschaffen. Daarbij profiteert de gemeente ook van de tantième belasting,, tot heden is dit voor de gemeente niéts geweest, worden de omstandigheden beter en heeft de fabriek zich, waarmede ze nog bezig is, geheel gemoderniseerd, dan zal waarschijnlijk de winst die wordt gemaakt grooter worden en zal de gemeente dus wel profiteeren van de tantième belasting. Als het moge lijk is moet men dergelijke belastin gen afschaffen, anders wordt men banf* de ingezetenen werk te ver schaffen en jaagt men ze de gemeente uit, men ervaart dit reeds met aanne mer van der Pluijm die de gemeente gaat verlaten. De heer Herman gaat volkomen met het voorstel van B. en W. ac coord, spr. weet dat de bedrijfsresul taten aan de papierfabriek niet roos kleurig zijn. Als vertegenwoordiger v- den arbeider adviseert spr. dan ook het voorstel van B- en W. aan te ne men. De heer Smink is het met B. en W. niet eens, als deze beweren dat deze belasting niet zoo noodzakelijk meer is. Dit de cijfers die B. en W. aan de raadsleden hebben verstrekt, blijkt voldoende dat men de belasting nog niet kan missen. Het is zeker waar dat de fabriek aan zeer velen in de gemeente werk verschaft, maar wat beteekent nu f 2000 voor de fabriek, toch niets, het loon van één werk man. Was de fabriek een individueel lichaam, dan was er nog wat voor te zeggen, het zijn aandeelhouders, waarvan er geen enkel in de gemeen te Dussen woont, men bevoordeeld dus niet ingezetenen, met deze af schaffing, terwijl de ingezetenen het bedrag van f 2000, weer moeten op brengen. De Voorzitter merkt op, dat deze redeneering niet heelemaal juist is, men krijgt de fondsbelasting die over het geheele rijk wordt geheven en waaruit de gemeente haar aandeel krijgt, de aandeelhouders moeten in deze belasting ook betalen. Smink. Toch niet* die in Londen zit ten. Voorzitter. Die betalen niet, maar hoeveel zullen er dat zijn De mee ste wonen toch in ons land. Spr. wijst nogmaals op de tantième belasting, waarvan de gemeente ook profiteert, dit is nog niets voor de gemeente, maar dit komt, omdat de fabriek tot heden geregeld aan het uitbreiden blijft en moderniseeren. In Waalwijk een industrieele gemeente heeft men gezegd wij zouden een dergelijke be lasting nooit gaan heffen. De men schen krijgen schrik hier een fabriek fijn gevlochten, sterke kwaliteit, mooie frische kleuren, 140X185 c.M., deze week voor 1.10, CQ 97V2, 79 Uö voor slaapkamer, serre enz., 140 X 185 c.M., als extra koopje bie den wij deze zware kwali- 1 CH teit thans aan voor l.vJU dubbel gevlochten koordmat, de sterkste kwaliteit voor de keuken 140X18^ 160X230 230X280 met fraaie bedrukte dessins, zeer ge schikt voor serre, hall of slaapkamer 140X185 160X230 180X230 een groote paf tij China Matten, extra groote maten, 160X210, 180X 230, 230X280, 280X325 thans uitzoeken voor 9 1f| 5 25, 3.25, 2.25, ROOM DEN BOSCH EINDHOVEN zal blijven een motorrijtuig is voor vele ingezetenen een bestaansmiddel, voor plezier zijn er geen. Het is niet gewenscht den arbeid te belasten, spr. kan daarom niet met het voorstel van den heer Smink meegaan. De heer Smink zegt, dat de Voor zitter net doet of spr.'s voorstel be- lastingverhooging inhoudt, dat is niet zoo. De heer v- Drunen vraagt of de grondslag voor paarden niet verlaagd wordt* men redeneert wel over motor rijtuigen, doch paarden worden toch zeker uitsluitend gehouden voor het bedrijf. De Voorzitter merkt op, dat geen belasting wordt geheven van werk paarden. De hr. Smink zegt, dat het aantal paarden in de gemeente steeds daalt de auto's nemen geregeld toe. De Voorzitter zegt, dat de men schen in de gemeente een auto heb ben voor hun bedrijf, waarvoor zij ze niet kunnen missen. Men heeft te doen met een gemeente, die van alle communicatiemiddelen verstoken is, nu moet men de belasting toch zeker niet gaan stellen boven die gemeen ten die aan spoor en tram zijn ge legen, men is hier verplicht een au to te houden. Waren er veel kapitaal krachtige ingezetenen, dan zou er nog iets voor te zeggen zijn, doch die zijn er zoo goed als niet. Auto's die uitsluitend uit luxe worden gebruikt, kent spr. niet. De heer Smink zegt, dat hij die wel kent, hij zat evenwel geen namen noe men. Voorzitter. We hebben hier 50 op centen op de vermogensbelasting, moeten wij de menschen nog meer belasting op leggen en ze daardoor uit de gemeente bannen. Voor de ar beiders is dit ook niet gewenscht, omdat zij per slot dan meer belas ting zullen moeten opbrengen. De heer Herman vraagt of de hef fing ieder jaar gewijzigd kan worden, waarop de Voorzitter toestemmend antwoordt. De personeele belasting is de sluitpost voor de begrooting, naar gelang noodig is, kan deze be lasting worden verhoogd of verlaagd. De heer Herman heeft er dus ook geen bezwaar tegen het voorstel van B. en W. aan te nemen. Geen der hee ren wenscht het voorstel van den heer Smink te steunen, zoodat het niet in omvraag komt. De personeele be lasting blijft dus ongwijzigd. Thans komt in behandeling dé heffing van 50 opcenten op deze belasting. De heer Smink stelt voor de hef fing dezer opcenten progressief te doen b.v. tot f 150.50 opcenten van 130 tot 300 zestig, boven de 300 zeventig opcenten, dan is de verla ging voor ieder perceel gelijk, zoo wel voor de hoogere aanslagen als voor de lagere. De Voorzitter zegt, er weinig voor te voelen. Men moet niet uit het oog verliezen dat het' rijk de verlaging cadeau geeft, nu moet de gemeente die niet gaan hèffen en moet men de perceelen nikt hooger gaan be lasten, dan tot.heden het geval was. Men breekt in. de gemeente de groo te gebouwen Jai, omdat men ze niet kan verhuren. Gaat men ze nog meer belasten, dan wordt de strop voor de Vergadering van den Raad der ge meente DUSSEN op Dinsdag 5 Augustus n.m. 3 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer J. J. H. Snijders. Behalve de heer Jongbloets zijn alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergade ring, leest de notulen derVorige ver gadering die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Verslag over den toestand van het schoolbezoek, door de Commissie tot wering van schoolverzuim. Wordt ter inzage gelegd. Bewijs van toetreding tot den pro vincialen Brandweerbond. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot af- en overschrij ving der begrooting 1929. Verzoek v- de R.-K. militaire ver. te Venlo om subsidie. Uit overweging v. den minder gunstigen financieelen toestand der Gemeente, wordt beslo- geen subsidie te verleenen. Schrijven van den N.-Br. Christel. Boerenbond, waarin verzocht wordt, met het oog op de nieuwe belasting- verordeningen geen opcenten op de grondbelasting te willen heffen, aan gezien land- en tuinbouw in den te- genwoordigen tijd een ongekende ma laise door maken. Aangezien de be- lastingverord. hier reeds behandeld zijn, wordt het schrijven voor ken nisgeving aangenomen. Schrijven v. Ged. St. waarin wordt aangedrongen in de in de vorige ver gadering vastgestelde aanvulling der politieverordening een kleine wijzi ging aan te brengen en het woordje „straat" te veranderen in „openbaren weg". B. en W. stellen voor hieraan te voldoen, waarmede de raad accoord gaat. Vaststelling verordening op de hef fing en invordering van opcenten ojp de personeele belasting. B. en W. stellen voor 50 opcenten te heffen en de belasting verder te laten zooals ze thans is. De heer Smink zegt, dat dé Mi nister de gemeenteraden vrij heeft ge laten de iste en 5 de grondslagen der personeele belasting te regelen. Waar de motorrijtuigen belangrijke vermindering van belasting krijgen, ïzou spr. de aanslagen ^an art. 31 bis met U/2 willen vermenigvuldigen, de aanslagen voor de Auto's zijn toch veel minder. De Voorzitter ziet de wenschelijk- heid er niet van in. Men heeft spr. ge vraagd de paarden vrij te laten, maar aangezien men geen ervaring heeft wat ze zal opbrengen meenen B.enW. dit niet te moeten doen. Bovendien zijn in de gemeente zoo goed als geen au to's die voor de luxe worden gehou den, de ingezetenen hebben hun au to's voor hunne bedrijven noodig- Het rijk gaat deze ontlasten, het verdient geen aanbeveling dat de gemeente ze nu weer gaat belasten, zoodat de gemeente terug neemt w%t het rijk geeft. Rijk en provincie geven deze verlaging en kunnen de opbrengst niet missen, deze zullen wel een weg zoeken om de belasting op een andere manier terug te krijgen. Men weet niet of deze regeling lang gehandhaafd iW OUD RICHEM. Ds. A. Griethuizen te Zuid-Bei erland, heeft voor het beroep der Ned. Herv. Kerk alhier, bedankt. De muziekvereen. „Woudrichems Fanfarecorps", gat Maandagavond op de muziektent een alleszins geslaagd concert. Jammer, dat het een beetje rumoerig was. Zondag a.s. zal de muziekvereen, „Woudrichems Fanfarecorps", een reis je maken naar de tentoonstelling te Antwerpen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 4