Tweede Blad yicttwsblad NO. 5044 «3 8 Wasch Uw haar HET BRILLENHUIS KERKSTRAAT 30. voor het Land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard. Het geheim van de Lift. KEUNEN-MALINGRÉ - HEUSDEN. Nierwaarschuwingen. RugpijnNiereri Pillen FEUILLETON H. VAN DER VEN - Den Bosch LIMONADE-SIROPEN Buitenland, kinderrubriek. BEHOORENDE BIJ HET mooiste laken zijn, met prachtige figu ren erin geweven, en natuurlijk moest het tooverlaken zijn, zoodat wie erg dom was het niet kon zien! De bedrie gers zeiden natuurlijk, dat ze het graag zouden doen, maar dan moest de ko ning eerst duizend goudstukken geven en tien klossen gouddraad en twintig klossen van het fijnste zijden garen, Heel, heel lang geleden, was er eens en dan zouden ze gaan weven. Nu, een koning, die dol was op nieuwe dat deed de koning natuurlijk. Maar kleeren, en die al zijn zakgeld be- inplaats van dat de bedriegers het goud en met D. ben ik een Spaansch edelman. Welke dingen kunnen vol w ater zijn en toch vol gaten zitten? OOM KAREL. HET TOOVERPAK. Doffe, stekende pijn in de lendenen na inspanning of steken in den rug bij het u oprichten, is soms de eerste waarschuwing van nierzwakte. Spoe dig daarna zult u misschien urine- stoornissen, een vermoeid gevoel, duizeligheid, krachteloosheid of water zuchtige zwellingen kunnen opmerken. Deze verschijnselen kunnen aan duiden, dat uw nieren niet meer goed werken en de onzuiverheden niet uit het bloed filtreeren. Verwaarloos dan zulke verschijnselen niet! Geef zonder uitstel aan de nieren de hulp, die zij noodig hebben. Begin onmiddellijk met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en herwin uw oude energie en kracht. Vraag de meening van hen, die ze gebruikt hebben en et baat bij vonden. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz, in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. Beste jongens en meisjes. Oplossingen der vorige raadsels: 1. Rijnwijn is Rijn wijn. 2. Melkweg. 3. De letter R. 4. Rat el slang is ratelslang. I>e nieuwe raadsels zijn: 1. Met U ben ik een eiland, met A een vaartuig, met B. ervoor ben ik weer een vaartuig, en als je die B. vervangt door een H, word ik een stuk tuingereedschap. 2. Van welke steenen worden nooit huizen gebouwd.? 3. Met Z ben ik licht, met T ben ik rond, met B ben ik iets dat je dikwijls in winkels cadeau krijgt Naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door J. Boonen en Cor Wouters. 22.) Een bordje dat aan het net was vast gemaakt, duidde aan, dat ze van af Chalons gereserveerd was. Werktuige lijk las de jongeling den naam van den reiziger, die er opgeschreven was: „Mevrouw Olga Baranoff...." En hij ver maakte zich met bij voorbaat te raden wie deze dame Olga Baranoff zou zijn. Dat was een spelletje waaraan hij zich graag overleverde, wanneer hij ie mand voor de eerste maal moest zien. Hij stelde ze zichzelf voor onder de gedaante van een zwaarlijvige en kort ademige veertigjarige, verschrikkelijk gegrimeerd, hevig geparfumeerd en met juweelen overladen. Ze zou gevolgd worden door een knecht, die eerbiedig een valiesje uit kostbaar leder draagt. Misschien heeft ze in haar mof een klein hondje met lachende oogjes en een zwart snuitje. Ze zou graag een gesprek aanknoopen en met een vreemden tongval spreken, terwijl ze de woorden koddig mis vormt en hun zinnen soms verdraait. Ze zou geurige sigaretten rooken, en een roman van Tolstoï lezen. Na voor zichzelf dat grillige portret verzonnen te hebben, dacht Tortoran: steedde aan nieuwe pakken, nieuwe jas sen en broeken en schoenen en hoe den en sokken en slaapmutsen van zij, en hansoppen van het fijnste fluweel! En als hij rijden ging, draad en het zijden garen op hun spoe len van hun weefgetouw deden, om te gaan weven, stopten ze het gauw weg, om het later stiekum voor veel in zijn gouden koets uitgeld te verkoopen. En ze gingen voor had hij altijd een nieuw het ledige weefgetouw zitten, en pak aan en keek trotsch in het rond, trokken een ernstig gezicht, en deden of iedereen zijn mooie nieuwe kleeren net, of ze druk aan het weven waren! wel zag. Ja, hij had zóóveel nieuwe Tot iaat in den nacht gingen ze daar- kleeren, dat hij een pak had voor ieder mee door! uur van den dag. En terwijl andere koningen altijd in de Raadszaal zaten te regeeren, trok deze koning zich van het regeeren niets aan, en zat altijd in zijn kleedkamer, nieuwe jassen en broe ken aan te passen, en voor den spie gel nieuwe hoeden op te zetten! Deze koning woonde natuurlijk in een groot paleis in een groote stad, waar veel vreemdelingen kwamen. En op een goeden dag kwamen er twee bedriegers aan, die aan iedereen vertel den, dat zij heele knappe wevers waren, die prachtige stoffen konden weven; en de stof die zij konden weven, had tooverkracht. Want deze stof had de wonderlijke eigenschap, dat ze onzicht baar werd, als iemand die erg dom was, of niet bekwaam voor zijn taak, er een pak van aan had. „Sapperdekriek", dacht de koning, toen hij dat hoorde, „dat is een prach tige stof. Als ik daarvan wat kan koo- pen, kan ik meteen zien, wie van mijn onderdanen en hovelingen erg dom is en niet bekwaam voor zijn taak. Want wie de stof niet kan zien, die verraadt zich zelf, want die is erg dom- De koning liet dus door den hofmaar schalk aan de twee wevers vragen, of ze voor hem honderd el laken wil den weven, maar het moest van het Brillen - Barometers - Leesglazen enz. De koning was erg nieuwsgierig, en wilde graag weten, of de wevers al goed 'opschoten en of ze al een paar el geweven hadden. Toch wilde hij eerlijk gezegd, niet zelf gaan kijken! Nu ja, hij was natuurlijk wel overtuigd, dat hij erg knap was en bekwaam voor zijn jtjaak, zoodat hij het wonderlaken zeker zou kunnen zien. Maar hij vond het toch prettiger eerst eens iemand anders te sturen en daarom zei hij tegen 1 den Hofmaarschalk, dat hij eens moest gaan kijken, hoe de stof werd, die de wevers voor hem bezig waren te weven. Want, dacht de koning, mijn Hofmaarschalk is een knappe man, die j zijn taak beter vervult dan menig ander, en hij zal dus ongetwijfeld in staat l zijn, dat wonderlaken te zien. En dus ging de Hofmaarschalk naar de kamer, waar de beide bedriegers zaten te weven voor hun ledige weef getouwen t L' Voor de zomermaanden (IN VERSCHILLENDE SMAKEN.) Uitsluitend prima kwaliteiten GROOTHANDEL IN: WIJNEN, LIKEUREN EN GEDISTILLEERD. Agenten gevraagd te Dussen, Nieuwendijk, Almkerk, Werkendam en 's Gravenmoer. „Gort met krentjes!", dacht de Hof maarschalk, toen hij het ledige weef getouw zag, „ik zie geen sikkepit1 Zou ik dan zóó verschrikkelijk dom zijn? Nu, dan mag ik mijn mond wel hou den"'. En hij zei natuurlijk niet, dat hij niets zag. „Wel, meneer de Hofmaarschalk, hoe vindt U deze stof?", vroeg een van de wevers. „Prachtig, prachtig", stamelde de hof maarschalk benauwd. (Wordt vervolgd). ZWEEDSCH DORP DOOR BRAND VERNIELD. In de nabijheid van Kyrkstaden (Zwe den) brak gelijktijdig aan twee kante* brand uit, waardoor ongeveer 50 huize* tot den grond afbrandden. Slechts tie* gebouwen werden gespaard. Het zij* voornamelijk houten huizen, die af brandden. De materieele schade wordt op 300.000 kronen gescphat. i Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ds hevige Cycloon welke boven Voorne en Putten gewoed heeft, heeft zeer veel schade aangericht. Het plaatsje Heenvliet heeft wel het ergste te lijden gehad. Een schuur van de wed. Visser, die het zwaar te verantwoorden had, en hevig werd toegetakeld. En laten we nu maar wachten.... Er blijft me niets meer dan vast te stellen, dat ik me «el ens te meer heb vergist, wanneer ik bijvoorbeeld een oude uitge- gemergelde dame in rouw zal zien op stappen.... Ondertusschen had de trein gestopt. De beambten liepen met drukke ge baren langs den trein heen en weer, terwijl ze uit alle macht schreeuwden „Chalons.... Chalons..." alsof ze er zich over verheugden aan de reizigers te toonen, dat ze iets te doen hadden. 1 ortoran wachtte door het portier de komst van mevrouw Baranoff. Plots werd 'de keel hem door angst omkneld. De „blonde dame" bevond zich voor hem, blijmoedig en glimlachend. In de hand hield ze een valiesje. Een be ambte aan wien ze een bewijsbriefje had getoond, had haar het coupé van Tortoran aangewezen. Op de treeplank gestegen, beproefde ze de greep te draaien, en haar fijn gelaat was slechts eenige centimeters van dat van den jongeling verwijderd. De eerste beweging van deze, was zich terug te trekken. De tweede, die beter bij de grondbeginselen van een goede opvoeding paste, was de reizig ster te helpen het portier te openen en in het rijtuig te stappen. Hij rilde, toen het kleine met een handschoen bedekte handje zich tus- schen zijn vingeren legde en een zeer zachte stem, hem lieflijk bedankte. Eindelijk zette zich de jonge vrouw neer. Uit haar reistasch had ze een boek genomen, dat ze werktuigelijk doorbladerde. Onwillekeurig bekeek Al fred den titel, en toen hij vastgesteld had, dat het Anna Karénine was, kon hij een glimlach niet onderdrukken en dacht: Precies, slechts wat Tolstoï aan gaat had ik me niet vergist. Deze vroolijkheid ontging Olga niet, die op haar beurt lachte, terwij ze haar verblindende kleine puntige tanden ont blootte, tanden die gemaakt waren om te verscheuren en te bijten, maar waar van Alfred slechts de wonderlijke wit heid 'zag. Dan, terwijl ze haar boek naast haar legde, sprak de blonde dame: Beken, mijnheer, dat we geboren werden om elkaar te ontmoeten. Wees er van overtuigd, mevrouw, wedervoer Alfred levendig, dat ik me er zeer gelukkig om acht.... Een korte stilte volgde op deze we- derzijdsche begroeting. Alfred voelde, dat hij zich belachelijk zou aanstellen met deze stilte te laten aanhouden en van anderen kant, in dien hij niet dadelijk van de gelegen heid gebruik maakte, zou het moeilijk zijn, het gesprek met zijn reisgezellin te hernemen. Zijn verstand zei hem echter, dat het bete ware, het belachelijke te trot- seeren dan aan de gevaarlijke verlei ding der vreemde toe te geven. Hij haalde de herinnering aan Lucette we der op en o(p zijn beurt nam hij een boek uit zijn zak, met de vaste bedoe ling zich in het lezen te verdiepen. Helaas, Lucette was slechts een droombeeld en Olga was werkelijkheid. De „blonde dame" bekeek Alfred op zoodanige wijze, dat deze er van hui verde. Zijn wijs besluit vervloog. Het beeld Van Lucette verdween. Met een stem, die een beetje beefde, knoopte hij het gesprek weer aan. Daar het toeval, zei hij, ons met zulk een gelukkige volharding bij el- j kaar brengt, is het volstrekt noodzake lijk, dat ik aan u voorgesteld worde... Sta me toe het zelf ;te doen. Mijn i naam is Alfred Tortoran en ik ben journalist. Een trek van vroolijke verwondering verscheen op het mooie gelaat van Olga. Met het meeste genoegen lees ik sedert eenige dagen, ging ze voort, de artikelen die u over de geheimzin nige zaak der rue d'Hauteville in de Gazette de Paris onderteekent. Door deze enkele woorden werd Tor toran ineens ingepalmd. Voor een journalist is niets aange namer, dan te hooren spreken over zijn werk. Wanneer deze lof bovendien door een aardige persoonlijkheid gezegd wordt, zijn ze met geen geld te betalen. Alfred straalde van vreugde; hij was zichtbaar verrukt. Op mijn beurt, hernam de jonge \touw, wil ik me voorstellen. Ik heet Olga Baranoff.... Dat weet ik, onderbrak Alfred on bewust. Hoe dat? Ze was bleek geworden en fronste de wenkbrauwen. Deze uitdrukking van haar gelaat, plots heelemaal veranderd, haar strenge blik, haar toegeknepen mond, bewezen dat ze hoogst ontevre den was. Over de gedaanteverwisseling ver wonderd, bood Alfred zijn verontschul digingen aan, verklaarde zich nader, ONGEHOORDE MOORDWOEDF. Volgens berichten uit Boekarest heeft zich bij het dorpje Naruja een ontzettend drama afgespeeld. Een arbeider, Rnags. geheeten, heeft uit wraak over zijn ont slag het geheele gezin van zijn voorma- ligen werkgever op beestachtige wij*: vermoord. In den nacht sloop hij de slaajs»- kamer van zijn patroon binnen en ver moordde diens echtgenoote en haar drie kinderen met bijlslagen. Daarna ging hg: naar een zijkamer, waar de man met nog twee kinderen sliepen. Hij verwondde her zoo zwaar, dat aan hun herstel wordt getwyfeld. Reeds hij zijn eerste verhoor legde de moordenaar een uitvoerige be kentenis af. Plotseling gelukte het hei»; in een onbewaakt oogenblik het tegöfr den muur staande geweer van een gen darme te grijpen, waarmede hij een schot loste op den wachtcommandant Bakalai^ die zwaar gewond werd. Daarop nam d* man de vlucht, achtervolgd door eenigfc gendarmes. Hij wist een groep boome* te bereiken, van waar bij een ware* kogelregen op zijn achtervolgers liet neer komen. Ten slotte werd hij door des kogel van een gendarme getroffen en »js> slag gedood. Een geheel nieuwe constructie van radio lampen. Naar wij zooeven uit betrouwbare bro* vernemen, zal op de groote Berlijnsche- radio-tentoonstelling, welke op 22 Augus tus a.s. geopend wordt, een geheel nieuvr soort radio-ontvanglamp verschijne®. Deze lamp is geheel afwijkend vandr typen, welke wij thans kennen en sos- wel de uitwendige vorm als de inwendig!? constructie ervan vertoonen slechts zeet wees naar het bordje en vertelde, nlcM zonder humor, hoe hij zich, voor de aankomst te Chalons, zijn aanstaande reisgezellin had voorgesteld: Door die beschrijving opgevroolijk^ barstte ze in lachen uit en zette da* zelf uiteen hoezeer ze opgeschrikt was. Ik vroeg mezelf af, zei ze, wie mijn naam had verraden. Ik dacht inder daad niet aan dat bordje. Aldus aangeknoopt, kon het gesprek slechts levendig worden. Achtereenvol gens stapten de andere reizigers bij de volgende halten uit en Alfred bleef met Olga alleen. Hun onderhoud nam dan een ander karakter, werd vertrouwelijker. De jonge vrouw vertelde van haat leven. Ze was de weduwe, zei ze, va* een man die onder de vroegere regee- ring in Rusland een kolassaai vermo gen had bezeten. Tijdens de groote omwenteling was het haar gelukt het buitenland te bereiken met haar Jtn weelen, waarvan de verkoop haar ee* kleinen welstand had bezorgd. Voor het oogenblik begaf ze zich naar Nancy om er een tamelijk belang1- rijke som in ontvangst te nemen, voorfe komend uit de teruggave door bemid deling van een notaris in die sta^ van een bedrag dat eertijds door haar, man, aan een vriend, die nu ook ge storven Is, geleend werd.... Ze kende Nancy niet, waar ze voor; de eerste maal heenging, en die rei® vona ze niets aantrekkelijk. (Wordt vervolgd). eens met Purolzeep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij UW haar wordt. Purolzefcp is evenals Purol. verkrijgbaar bij Apotb. en Drogisten. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5