Het geheim van de Lift Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5047. Woensdag 20 Augustus 1930. Pil wwier Beslaat uil 2 Maite FEUILLETON Riiiuenlaiid. ^ND VAN A1JEN* Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nsmmers 6 cent. Int. Telefoon no* 19. Postrekening no 61535. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur ee Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Groot Nat. Concours hippique te Raamsdonk. Het concours-hippique te Raams donk, dat telken jare met stijgend suc ces te Raamsdonk wordt gehou den, blijkt meer en meer tot een con cours van den eersten rang uit te groeien. Donderdag om elf uur verschenen ruim dertig deelnemers met hun paar den voor de verrichtingsproef en keu ring voor N. S. Tg. in de Provincie Noordbrabant. A. De verrichtingsproef moet wor den afgelegd, aangespannen of onder den man, naar keuze van den eigenaar en wel 1 K.M. binnen 30 minuten, ki- lometertijd 3.75, 15 minuten draf, 5 minuten stap en nogmaals 10 minu ten draf. Voor dit nummer waren in totaal aan f 650 geldprijzen beschikbaar ge steld. Als juryleden voor dit nummer fun geerden de heeren: A. v. Mansfeld, Bergen op Zoom; G. Costermans te Eist en O. de Kol te Nieuw-Vennep. De prijzen werden alsvolgt be haald: 1 A. Z. Snoek, Almkerk, met Irelona 150; 2 Gebr. Smits Waspik, met Lera f 10; 3 G. J. W. Brander horst, Eethen, met Giwanka f40; 4 A. Z. Snoek, Almkerk, met Ka'ly 130; 5 Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Dronge- len, met Carita f 30; 6 A. M. Ne lemans, Moerdijk, met Nau Nau f25; 7 G. J. W. Branderhorst, Eethen, met Nolara f 25; 8 A. Z. Snoek, Almkerk, met Icuma 1. f 20; 9 Gebr. Oerle mans v. d. Schans, Drongelen, met Dot f 20; 10 G. j. W. Branderhorst, Eethen, met Maha f 20; 11 Gebr. Smits, Was pik, met Aranka f20. Óverige deelnemers alle f 15 (22). B. Om twee uur werd een aanvang gemaakt met de verrichtingsproef voor M. C. paarden, uitgeschreven door de Nederlandsche vereeniging „Het Le- gerpaard". In totaal beschikbaar ge steld f 250 geldprijzen. Hiervoor stonden eveneens een 30- tal paarden ingeschreven. Als juryleden voor dit nummer fun geerden de heeren: Jhr. H. v. Coe hoorn v. Sminia, te Brummen; W. Slob, res. Ie Luit. Cav. Hoofddorp en Mr. B. Timmermans te Waalwijk. De prijzen werden als volgt behaald: 1 A. Kooy, Kedichem, met Evalea f 60; 2 C. v. IJzeren, Arkel, met Janreke f40; 3 A. Kooy, Kedichem, met Kwie- ra 140; 4 C. v. IJzeren, Arkel met Ifia- mia f 25; 5 wed. G. Millenaar, An- del, met Meta f25; 6 A. Z. Snoek, Alm kerk, met Irelonia f 157 C. L. Punt. Klundert, met Madam II f 158 Gebrs. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen met o Naar L. Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door J. Boonen en Cor Wouters. 24.) Zooals je willt, schoone dame, ant woordde deze. Vooruit dan. Ze stapte weer in het rijtuig en wierp aan het adres van Alfred volgend spot tend vaarwel toe: Slaap wel, jij.... Zoo had je 't je zeker wel niet voorgesteld, wel? Zie je, ais de reporters te verstandig wil len zijn, dan sterven ze jong. Ze sprak nog eenige woorden, maar daar het rijtuig zich weer in beweging had gezet, werden ze door het geratel der wielen gesmoord. Tortoran gevoelde een angst, met schaamte vermengd. Voorzeker, rilde zijn vleesch bij de gedachte aan het lot dat hem beschoren was; voorzeker prang de hem de vrees, deze lage vorm van de zucht tot zelfbehoud, de keel. Maar de afschuw haalde het nog op de ontzetting. Deze weerzinwekkende vertrouwelijkheid tusschen dat meisje en de roovers, dit gemeen toespreken met jij en jou, walgde hem. Daarvoor dus had hij het teedere en reine Lucetje vergeten. Daarvoor had hij zijn reis onderbroken, het ver trouwen van zijn oversten misbruikt, reporterswerk verknoeid. En daarvoor Gea f 159 G. de Gier, Dalem, met Lepinia f15. C. Om drie uur had de individueele verrichtingsproet plaats voor leden van Landelijke Rijvereenigingen, aangeslo ten bij de Ned. Fed. van Landelijke Rijvereenigingen. Van iedere rijveree- niging werden ten hoogste drie ruiters tot deelneming toegelaten. Al te leggen proef: punt 81 No. 4 van het W. V. De prijzen voor dit nummer beston den uit f 40 aan geldprijzen en boven dien: een medaille, aangeboden door den voorzitter van de Ned. Fed. van Landel. Rijvereen. voor den hoogst ge plaatsten ruiter van dit nummer: een sigarenkoker, aangeboden door Mr. B. Timmermans te Waalwijk voor den hoogstgeplaatsten ruiter van de Rijver- eeniging „Juliana" alhier en een me- daiLe, aangeboden door A. Z. Snoek, voor den hoogstgeplaatsten ruiter van de Rijv. „Het Land van Heusden en Altena". De jury voor dit nummer bestond uit de heeren: Jhr. H. v. Coehoorn v. Sminia, te Brummen; W. Slob, Res. Ie Luit. Cav. te Hoofddorp en Mr. B. Timmermans te Waalwijk. De prijzen werden behaald als volgt: 1 G. de Gier, Dalem met Lepinia 115 en medaille; 2 mej. R. H. v. d. Schans, Bovenkerk, met Doortje f10; 3 Arn. Zijlmans, Raamsdonk, met Jo, f7.50 en sigarenkoker; 4 H. C. de Bont, Raams donk, met Nancie f5; 5 H. Punt Czn., Klundert, met Madam 2 f2.50; 6 B. W. de Haan, Meeuwen, met Karita, eer volle vermelding en medaille. D. Aan de Dressuurproet voor al- deelingen van Landelijke Rijvereenigin gen aangesloten bij de Ned. Fed. van L and. Rijvereenigingen, werd deelgeno men door drie rijvereenigingen, ieder met een achttal en standaarddrager. De prijzen werden behaald als volgt: 1 Rijvereeniging „Juliana", Raamsdonk, f25 met verguld zilveren medaille; 2 Rijvereeniging „Het Land van Heusden en Altena f 153 Rijvereeniging „Hip pos" Gorinchem f10. Vrijdag was de dag voor het groot concouis. Als juryleden fungeerden voor num- rriaul 1 >en 9 fde heeren: Jhr. H. van Coe hoorn van Sminia,. Brummen: W. Slop, Res. Ie Luit. Cav., Hoofddorp en Mr. B. Timmermans, Waalwijk. Voor de.nummers 2 en 4: H. den Engelsen, Breda; L. van Dongen, Ze- venbergschenhoek en A. Kooij, Kedi chem. Voor de nummers 3, 5, 6 en 8: H. de Bruijn-Tengbergen, Velp; Jhr. H. van Coehoorn van Sminia, Brummen en J. Uijtendaal, Breda. Gedelegeerden van het Centraal Co mité voor Concoursen-Hippique in Ne derland: Kapitein Le Heux, Tilburg en H. de Bruijn-Tengbergen Velp. Militair-Commissaris: le Luitenant Immink, Breda. dus zou hij ongetwijfeld sterven. Intusschen was het geratel van het rijtuig in den nacht weggestorven. De man, die reeds gesproken had, hernam: Komaan, we moeten er een eind aan maken. Hij naderde Alfred, boog over hem, en stak in de richting van zijn hals een hand uit, waarin een wapen glin sterde. Hij gaat me de keel afsnijden, dacht de jongeling ontsteld. Dan bekeek hij met een grillige op lettendheid die hand, die hem naar de andere wereld zou zenden. Ze was wit en goed verzorgd, met een ring aan den pink, een met een diamant versierde platinaslang?.... Arme Tortoran. Welk een wonderba re reporter ware hij niet geworden, indien hij niet bestemd was om in de fleur van zijn leven te sterven. Ter wijl hij den ring bezag, vergat hij bijna den hopeloozen toestand waarin hij ver keerde, om een heele reeks veronder stellingen opeen te stapelen. Want hij herkende deze platinaslang. Hij had ze daags te voren aan den vinger van René Lambert gezien. Maar nu herinnerde hij zich, dat de ze hem aangezet had naar Berlijn te vertrekken; hij herinnerde zich even eens dat het portret der avonturier ster zich in de boekerij van den koop man bevond. Uit het bijeenbrengen van deze feiten, trok hij het besluit, dat de roover, die hem door middel van de verach telijke Olga in deze hinderlaag had gelokt, niemand anders dan René Lam bert was. De jury kende de prijzen alsvolgt toe: 1 Handicap Springconcours, uit sluitend voor leden van L. R. aange sloten bij de Ned. Fed. Land. Rijver., aanvang orb 1 uur n.m.: 1 G. de Gier, Dalem, met Lepinia f30; 2 H. Dub beldam. Arkel, met Favorite f20; 3 J. van Bruchem, Meeuwen met Zwartje f10; 4 G. v. Mersbergen, Meeuwen met Maline f5; 5 H. Vogelaar, Andel. met Mina f5. Nummer 2 concours eenspannen voor het type landbouwtuigpaard. Aan dit nummer is een wisselprijs verbonden bestaande uit een sigaren kist met zilver beslag, aangeboden door de afd. N. Br. van het N. S. Tg. De ze prijs wordt het eigendom van den deelnemer, die twee jaren in deze ru briek den eersten prijs behaald. In 1920 was ae eerste prijswinnaar A. van Ros malen, te Oss. De uitslag was als volgt: 1 Gebrs. Smits, Waspik, met Lera 125; 2 M. W. van der Schans, Drongelen, met Malina, 1153 J. A. van der Schans, Drongelen, met Ottolina tlO; 4 Gebr. Smits, Waspik, met Oberta f5; 5 C. L. Punt, Klundert, met K'a- viera, eervolle vermelding. Nummer 3. Concours luxe eenspan nen. beneden 1.55 M. stokmaat: 1 R. J. M. H. Hohlman, den Haag, met Glenavon Salute f80; 2 H. van der Westen, Dongen, met Mitzoe f50. Van de 5 inschrijvingen in dit num mer waren er slechts twee opgeko men. De heer Joh. Dibbits, Breda was zonder bericht van verhindering met 2 paarden weggebleven. De paarden van Jac. Rijks. Nijmegen waren onderweg ziek geworden. Nummer 4. Concours tweespannen voor landbouwtuigpaarden voor oogst wagen: 1 A. Z. Snoek, Almkerk, met Irelonia en Kally f 20 met verguld zilv. medaille, aangeboden door de Ond. Paardenverz. Raamsdonk; 2e Ge brs. Smits, Waspik met Lera en Ober ta f 10 met een rijzweep aangeboden door de firma Kamerling te Breda. 3. C. L. Punt, Klundert, met Kiaviera en Madam 2 f5. Nummer 5. Concours luxe eenspan nen, boven 1,55 M. stokmaat: 1 H. F. Bultman, Heemstede met Bingly Vic tor f80; 2 H. F. Bultman, Heemstede, met Tudor Emperor f50; 3 A. van de Koppel, Zeist, met Greystone Primr. f20; 4 Adr. de Jong, Dongen, met Lio- nard, eervolle vermelding. De kwantiteit der deelnemers in dit nummer was prima prima. De jury had een moeilijke taak en meer dan eens moest er gereden worden. Winnaar van nummer 3 moest kampen met winnaar van nummer 5 om den wisselprijs be staande uit twee zilveren candelabres ter waarde v. f 300. Langen tijd duur de het alvorens de jury tot een uit spraak kon komen tusschen deze twee. Óm definitief eigenaar te worden van den wisselprijs moet hij tweemaal ach tereenvolgens door denzelfden eige naar met hetzelfde paard worden ge Deze had dus de ontvoering van Gardenois bewerkt, den moord mis schien op hem begaan, terwijl hij de scherpzinnigheid van Tortoran zooda nig vreesde, dat hij op het punt stond hem uit den weg te ruimen, zooals hij den kassier had uit den weg geruimd en zooals hij zeker ieder een zou uit den weg ruimen, die de beteekenis van „het rond- en platte voorwerp" zou weten. In de geschiedenis, die hij verhaald had om het belang te verklaren, dat hij aan de uit Berlijn mee gebrachte 1 phonograafplaat hechtte, moest dus een mengsel van waarheid en leugen steken. En Micheline dan? Het arme kind had dezen ellendeling werkelijk lief. Wist ze dan van zijn gemeenheid niets at?.... Blijkbaar niet. En wat Max Durand en „den man die in nauwe betrekkingen staat tot de regeering" betreft, waren ze slacht offers of medeplichtigen? Dat wist Tor toran niet? Hij zou het nooit weten, daar zijn uur naderde. Al deze overwegingen en gevoigtrek- kingen waren hem op 't zelfde oogen- blik door het hoofd gegaan. 4 Niettemin had de man met den pla- tinaring tijd genoeg gehad om Alfred de keel af te snijden, indien dit zijn bedoeling ware geweest. Doch hij scheen zonder verhaasting de plaats te zoeken, waar hij het wapen, dat hij in de hand had zou ploffen. Tortoran bemerkte eensklaps, dat dit wapen veel meer op een injectiespuitje geleek dan op een dolk. Hij wil me een vergif inenten, dacht hij. Plots drong de naald in de huid. Hij wonnen of driemaal in het geheel door denzelfden persoon. De jury kende den wisselprijs toe aan R. J. M. H. Hohl man, den Haag, die nu definitief eige naar wordt van de twee zilveren can delabres, daar hij in 1928 en 1929 ook winnaar van was. AUTO-ONGELUKKEN. Auto geslipt. Een fietser gedood. Zaterdagnamidddg reed op den Bossche - weg ter hoogte van Quatre Bas, een auto, bestuurd door den heer Van H., doctor in de scheikunde te Utrecht. Uit de tegen overgestelde richting naderde per rijwiel de verzekeringsagent K., uit Oisterwijk. Door de gladheid van den weg slipte de auto met het noodlottig gevolg, dat K. door den wagen werd gegrepen en tegen 1 een boom gedrukt. De man was op slag dood. Hij was ruim 50 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. De arbeider J. de K. te Kruisland, die j vorige week Vrijdag door een auto werd J overreden, is thans aan de gevolgen over leden. Tusschen Eindhoven en Aalst reed een motorrijder in volle vaart tegen een be stelauto. De motorrijder werd van zijn rijwiel geslingerd en moest met een ga pende hoofdwonde en een beenbreuk naar het Gasthuis te Eindhoven worden ver voerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Vrijdagmorgen is op den Bentveldweg te Aerdenhout de pater J. Grollenberg, leeraar aan het St. Dominicuscollege te Nijmegen, die van Zandvoort naar Haar lem per auto terugkeerde, met de auto geslipt. Hij werd door glasscherven zwaar gewond. Op den Bredasche weg te Tilburg is het 7-jarig knaapje van den heer H. door een luxe auto bestuurd door den heer B. uit Amsterdam, gegrepen. De jongen bekwam een zware hersenschudding als mede een beenbreuk en werd in hoogst bedenkelijken toestand naar het zieken huis gebracht. Vrijdagavond is op den Amersfoortschen straatweg bij Huis ter Heide een wiel- rijdster overreden door een auto en vrij 1 ernstig gewond zij werd naar het zie- 1 kenhuis te Zeist overgebracht. De auto is snel doorgereden, in de richting Utrecht en heeft de fiets ongeveer 100 meter 1 meegesleurd. Daarna is er gestopt om de fiets er van af te trekken, waarna de wagen zijn weg vervolgd heeft. Zaterdagnacht reed een auto, waarin twee in feestelijke stemming verkeerende heeren waren gezeten, in woeste vaart door de hoofdstraat van Arnhem. De be- gevoelde slechts een lichte prik, daar na een verdooving van al zijn leden. Dan ademde hij gemakkelijker men haa hem de prop uit den mond ge nomen. Hij wou spreken; hij kon geen en- kei woord uiten. Zijn handen werden vervolgens door de twee gemaskerde mannen losge maakt. Hij wou een beweging maken, het gelukte hem niet. Maar zijn geest bleef helder, zijn oogen zagen, zijn ooren hoorden. Hun prik heeft me reeds verlamd, dacht hij. De dood zal volgen.... j Zijn aanvallers grepen hem daarna vast, de eene bfej -het hoofd, de andere bij de voeten en lichten hem op. Het schijnt, dat ik hier niet moet sterven, dacht de ongelukkige. Was het de uitwerking van den prik? Hij beschouwde de gebeurtenissen met een zonderlinge opgeruimdheid. Hij was als 't ware verdubbeld, en de wak kere geest van Tortoran no. 1 woonde met meer nieuwsgierigheid dan ont zetting de tragische avonturen bij, die het verlamde lichaam van Tortoran no. 2 onderging. Terwijl ze hun last droegen bestegen de roovers moeizaam een met gras be- kleede helling. Toen ze aan den top waren gekomen, legden ze hun leven loos slachtoffer op den grond neer en zuchten. Dan spotlachte de man met den ring zachtjes en terwijl hij zich tot zijn medeplichtige wendde: We zullen een prachtig gemengd nieuws veroorzaken. „Het geheim van den sneltrein van Nancy..." Maar tien stuurder raakte het stuur kwijt en met een vaart van zeker 70 K.M. reed de wagen het trottoir op, botste eerst tegen de pui van een goudsmidswinkel aan, waarvan de pui werd vernield, terwijl vervolgens een groote spiegelruit van een winkel der Unie-Maatschappij werd ver nield. In het snelle tempo reed de wagen nog tegen een schutting en toen eerst kon de bestuurder den wagen doen stop pen. Een wonder mag het heeten, dat slechts een jongeman werd aangereden, welke op het politiebureau werd verbon den. De bestuurder werd verbaliseerd. verdronken. Zaterdag is te Klundert het dochtertje van den heer P. den Hollander verdron ken in een sloot achter de woning. Het kind was 3 jaar oud. Zondagmiddag was de 24-jarige kan toorbediende H. J. U. uit Amsterdam in den Amstel onder Ouderkerk aan het zwemmen. Hoewel hij een geoefend zwem mer was, kwam hij door onbekende oor zaak tot zinken en werd na eenigen tijd levenloos opgehaald. Tijdens een onweersbui, die gepaard, ging met hevigen wind, sloeg een roei boot om, waarin gezeten waren vier leden der bemanning van den op de reede van Terneuzen liggenden zeelichter „Sidoa. Drie mannen wisten zich zwemmende te redden, de vierde verdronk. kinderverlammTng. Bij het 3-jarig kindje van den heer B. te Deurne, is een geval van kinder verlamming geconstateerd. valsche bankbiljetten. Uit Oud-Beijerland wordt gemeld Er zijn valsche bankbiljetten van f2ö i in omloop. In den rechterhoek ontbreekt het watermerk en aan de achterzijde bjjj de dagteekening van de naam. Verder is de witte rand om het getal 20 zeer zwak verzorgd, hetgeen trouwens van het ge heel kan worden gezegd. vergiftiging"?*- In het dorpje Hoogland bij Amersfoort zijn van een gezin twee kinderen over leden. Nadat de familie Zondagmiddag het middagmaal had gebruikt stierf eenige uren later het 4-jarig zoontje en den vol genden dag bezweek een kind van ander half jaar. Het derde kind is nog steeds ernstig ziek en het vierde kind is her stellende. waarschuwing^ De burgemeester van Hardinxveld waar schuwt tegen het aangaan van relatie* tegen één zullen het gerecht en de openbare meening het eens worden om1 tot zelfmoord te besluiten. De tweede roover antwoordde rriet meer. Hij haalde de schouders op, als of hij op een dergelijk oogenblik wei nig smaak in die geestigheid vond Dan trok hij uit zijn vestzak een hor loge met lichtende wijzerplaat, die hif raadpleegde. De sneltrein zal vóór een groot kwartier niet voorbijrijden, bromde hij met gesmoorde stem. En die goede Olga zal den tijd gehad hebben om hem te nemen, deed de eerste op denzelfden toon opmerken. Morgen vroeg zal ze te Parijs zijn._ Wat ons betreft, we kunnen vrij over, onzen tijd beschikken, als onze vriend voor meer dan een halt uur onder de werking van den prik moest blijven liggen. In 't andere geval, wanneer de trein vertraging heeft, kunnen we hem een tweede dosis toedienen. Tortoran beproefde een beteekenis te geven aan die akelige woorden, dies in zijn nabijheid werden gefluisterd. Hij gat er zich rekenschap van, dat de helling waarop hij zich bevond, het talud van den spoorweg was en vree»* de te begrijpen Minuten gingen voorbij. Eindelijk sprak de man met den ringt Hij komt.... Hij is aangekondigd-. Komaan.... Wat is er aangekondigd? dacht Tortoran ontsteld. Weer voelde hij zich van den grond opgetild en verder weggedragen. (Wordt vervolgd). ygor het Land van Heusden en Ailenaje Langstraat en de Boimnelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1