draagt iedereen Grootste en oudste Kleedinghuis te GORINCHEM. Langendijk. I. Soliede II. Duurzaam III. Elegant IV. Goedkoop SERIE A. No. 0926 (M. van Eeten, Giessen). die belang stelt in goede Kleeding voor billijken prijs OMDAT zij de meeste voordeelen biedt Dordrecht, bij een aldaar gehouden zaal concours, een le prijs in de 3e al- deeling. Vorige week Donderdag waai eren, tijdens den storm 24 canada boo- mea om op het weiland van den heer L. V. 't Sant. Naar wij vernemen heeft de Oranjevereen. alhier besloten, om op 10 Sept. a.s. een feest te organiseeren. De Harmonie ,,De Bazuin'' te Gorin- chem is aangeschreven om het feest aiet muziek op te luisteren. WERKENDAM, Zaterdagmiddag 4 u. voetbalwed strijd door „Tuveli" uit Gorinchem en JW.V.V. alhier, op 't terrein a.d. fa- brieksdijk. Woensdagmiddag te plm. 5 uur is de ruim 52-jarige Teunis van den Berg, van beroep hoepelmaker en wo nende aan den Sleeuwijkschendijk al- liier, tijdens het hooien op de zgn. „Kraaiennest" van een hooiberg geval len en heeft hiermede zijn nek gebroken Naar wij vernemen, was de dood on- aiiddelijk ingetreden. Per motorboot van den heer Cornet, vera de overledene naar hier vervoerd «n verder naar huis getransporteerd. Men kan zich de droefheid wel ee- nigzins voorstellen van deze familie, toen zij de treurige tijding ontving van de man en vader van een groot huisge zin. Vorige week Zaterdag werd door de Burgerwacht, afd. Werkendam en De Werken, deelgenomen aan de schiet wedstrijd te Gorinchem. De uitslag was ais voigt: Scherpschutter le klasse: P. J. van Berchum Jr. en A. van Hartingsvelt. Scherpschutter 2e klasse: Jac. van Driel, Wl van Driel, A. van den Heuvel, A. 't Hooft en Corn. Visser. Scherpschutter 3e klasse; Joh. Bag german, P. C. Beukenkamp, H. J. v. Driel en Z. Wijnands. Gekozen is als diaken der Ger. Gem., de heer A. Baggerman. Voor de tenten van het a.s. Oran jefeest werd als volgt ingeschreven: Fruittent, KI. de Vries f 22.76 en A. de Heer f20.26. IJscotent of wagen. C. Stroop f 12.25y2. Consumptetenten, J. K. v. d. Steenhoven f 125.65, W. v. d. .Wiel 1105, C. de Keijzer Jzn. f 81 .52i/2 en M. Bras Jzn. en P. Baggerman f80. De tenten zijn aan de hoogste in schrijvers gegund. De Metselaar M. Verdoorn had ongeluk uit te glijden op een stelling van een nieuw huis en kwam hierbij met zijn linkerhand zoodanig in een spijker terecht, dat de hulp van Dr. Mijnlieft moest worden ingeroepen. CAPELLE. Dat het 25-jarig ambtsjubile um yaw onzen algemeen geachten en beminden geneesheer Dr. Ph. J. Koh ier niet onopgemerkt zou voorbijgaan Spreekt welhaast vanzelf. Immers Dr. Kohier geniet onder alle klassen der bevolking g'roote sympathie, omdat !de dokter iemand is, wiens hulp nim mer tevergeefs werd ingeroepen, wien niets te veel was om te kunnen helpen «ri die zijn hulp steeds verleende, ,öp een wijze, die alle lof en waardee- trmg verdient. Het was dus geen won der, dat eenigen tijd geleden op initi atief van Mevr. Oerlemans-de Roon en Mevr. Quirijns-Oerlemans uit de ingezetenen een comité gevormd Iwerd, waarin zitting hadden de da mes Mevr. Oerlemans-de Roon 'Mevr. Quirijns-OerlemansMevr. de Roy van ZuydewijnMej. N. de RoonMej. N. v. d. Hoeven en de IheerenA. Oerlemans, P. Quirijns G. A. S. de BasE. ColetH. Kerst H. .1. SpieringsG. Heymans en Adr. Pekkers met het doel den dag yan 19 Augustus 1930 voor Dr. Kohier tot een onvergetelijken te maken. Reeds dagen te voren was men üruk in de weer het voormalige raad- ibuis, waar de feestelijkheden zouden pflaats hebben, zoowel in- als uitwen dig te versieren, terwijl aan de wo ffling van den jubilaris eveneens een passende versiering werd aan gebracht. En toen dan ook Dinsdag morgen van verschillende woningen tte vaderlandsche driekleur wapper de, hetwelk kleur en leven in de stra ten bracht, bad het geheel een feeste lijk aanzien. Tegen half twaalf zag tnen de co- mitéleden en eenige belangstellenden zich naar het oude raadhuis begeven, iwaar te half twaalf in de smaakvol versierde raadszaal de officieele hulde- g'in.g namens de inwoners van Ca- peïlle, alsmede namens velen uit de aangrenzende gemeenten, waar Dr. Kohier eveneens een hoogge achte persoonlijkheid is, zou, plaats hebben. Toen de jubilaris en zijn fa milie te half twaalf op het voormalig iaaidhuis kwam, werd hij in de raads zaal ontvangen, waarna de heer H. Kerst, namens de ingezetenen en de bewoners der omliggende gemeenten, onzen dokter in hartelijke bewoordin gen toesprak, daarbij huldigende zijn verdiensten, niet alleen als genees heer, doch ook als persoon, die on danks zijn .drukke praktijk, nog tijd kon vinden zich te intresseeren voor efn leiding te geven aan zaken op maatschappelijk gebied, in Welke hul diging spreker ook Mevr. Kohier be trok. Uit erkentelijkheid voor datgene wat Dr. Kohier gedurende zijn 25- jarige praktijk alhier in het belang der lijdende menschheid heeft ge daan bood spreker den jubilaris na mens de ingezetenen van Capelle en omgeving een prachtige bloemen mand, benevens een Perzisch karpet, tafelkleed en bijpassende kleedjes aan. Zichtbaar geroerd dankte de ju bilaris ook namens zijn familie voor de hem gebrachte hulde en de aange boden cadeaux alsmede voor de op dezen dag ter eere van hem georga niseerde feestelijkheden, waarna de eerewijn werd aangeboden. Hierna werd de jubilaris gecomplimenteerd door den heer G. A. S. de Bas, die hem huldigde namens de plaatselijke Coöperatieve Boerenleenbank, van welke instelling Dr. Kohier sedert de oprichting directeur is. Uit erkente lijkheid voor zijn werkzaamheden in het belang der Bank bood spreker hem een prachtige rooktafel met rookstel aan, waarvoor de jubilaris in hartelijke bewoordingen dank bracht. Vervolgens werd het woord geno men door den heer E. Colet, die hem huldigde namens de vereen, tot ver betering der volkshuisvesting te de zer plaatse van welke vereen. Dr. Kohier voorzitter is. Spreker bood den jubilaris uit naam der vereen, een bloemenmand aan, waarna Dr. Kohier de bouwvereeniging hartelijk dank zegde voor haar attentie. Na dat nog een foto gemaakt was, was de officieele huldiging afgeloopen. Van de receptie van 3 tot 5 uur des namiddags hebben velen, groot en klein gebruik gemaakt om den jubilaris persoonlijk te feliciteeren. Behalve deze felicitaties had hij ook een groot aantal kaartjes, brieven en telegrammen, benevens tal van bloem stukken, waaronder van het gemeen tebestuur, muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", gemengde zangvereeni- ging ,,'t Rozeknopje", bestuursleden Boerenbond en meer andere in ont vangst te nemen. 's Avonds ongeveer 8 uur bracht de gemengde zangvereeniging ,,'t Ro zeknopje", onder leiding van haar directeur den heer N. Snijers, den jubilaris een aubade, waarna hij na mens de vereeniging gbhuldigd werd door den voorzitter den heer W. G. Treffers. Hierna verscheen het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" on der leiding van zijn directeur, den heer A. Christ, tot h^t^rengen van een serenade. Namens jfe muziékver- eeniging werd de jubilaris toegespro ken door den heer J. Michaël, voor zitter der vereeniging. Ten 9 uur ving het concert aan, dat gegeven werd op de prachtig versierde en verlichte kiosk op het voorplein van het voor malig raadhuis en waarbij de zag- vereeniging en het muziekgezelschap om beurten een paar nummers ten fehoore brachten. Honderden en hon- erden belangstellenden bewogen zich in de omgeving van het raadhuis, zoodat daar een ongekende drukte heerschte. Na afloop van het concert trok het muziekgezelschap onder bla zen van vroolijke marschen, gevolgd door een groote menigte naar het repetitielokaal, waarmede de festivi teiten op straat geëindigd waren, doch binnen de muren van het raad huis bleef de feestvreugde nog eenige uren aanhouden. Het raadhuis en de kiosk waren door een groot aantal gekleurde electrische lampjes verlicht, terwijl de woning van den jubilaris prachtig geillumineerd was, hetgeen de omgeving in een zee van licht zette. Hiermede behoort het feest van on zen hooggeachten geneesheer weder tot het verleden. De bevolking van Capelle en wijde omgeving heeft ge toond, dat zij dankbaar herdacht de uren, waarin de dokter hen terzijde stond en hoe groote waardeering zij voor zijn werk heeft. Bij de talrijke gelukwenschen, die [Dr. Kohier op zijn zilveren ambts jubileum in ontvangst heeft mogen nemen, voegen wij ook gaarne de on ze en we hopen, dat hij nog vele jaren zijn kunde in dienst der lijdende menschheid moge stellen en mede mag werken aan den groei en bloei der vereenigingen, in welker bestuur hij de leiding of zitting heeft. a GESCHOKT VERTROUWEN. Als kind was Jack naar Amerika ge gaan met Vader en Moeder. Nog dui delijk herinnerde hij zich het groote schip, waarop de groote menschen zoo ziek en onpasselijk waren. Ze stonden hem nog zoo goed voor den geest, die lange dagen op dat groote water, toen hij als een heel klein mannetje, tusschen de landverhuizers had rond- geloopen, en geluisterd naar de verha len, over dat land van belofte, waar zoo veel geld en weelde was voor ieaereen. Daar zou men niet langer de slaat zijn van de rijke grondeige naars. Daar zou men niet meer hoed of pet atnemen voor hen, die leefden van het zweet der arme menschen. Daar zou men niet meer wonen in krotten, te slecht zelfs om dieren on derdak te verschaffen. Daar zou men niet gestraft worden voor het stroopen van een stukje wild. Daar zou men zijn eigen huis hebben met eigen meu belen, mooi gekleed gaan, geld verza melen, rijk worden. Daar zou men vrij zijn, aanzien hebben, als de groot sten,Toen het schip zijn bestem- Wij verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zijn PEILKAART op te zenden, onder vermelding van het EXTRA-CADEAU, dat hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar hij gewoonlijk zijn LETTERS-ARTIKELEN betrekt. Hij ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. V: F - u M 1 "V :*jm "1-^- - '5"* - ming naderde, had iedereen reikhal zend uitgezien naar het groote vrij heidsbeeld, dat in de haven met de lichttakkel, hoog in de lucht de aan komenden begroette. Jack herinnerde zich nog de juichkreten bij dat glorie rijke gezicht. Mannen met strenge ge zichten, waren gekomen om hen te onderzoeken. Met een kaart op de borst genummerd, waren ze bevend langs de lessenaars gegaan men had hen bekeken, gelijk men de dieren bekijkt, bij eenc veekeuring. In de wachtkamer hadden ze eten gekregen. Nog hoorde Jack het geschrei van kinderen, het ge- ldaag der moede vrouwen, het dot ge praat der mannen, die verademde om dat ze straks zouden kunnen vertrekken. Een groote neger had luidkeels aange kondigd, dat men naar den trein kon gaan. Wat een openbaring! Een trein met kussens! Iets wat men alleen van verre gezien had in het Vaderland; iets dat heilig was, en slechts voorbe houden voor edele menschen, In donkere nacht waren ze op een klein spoorweg station uitgestapt. Va ders broer stond er te wachten. Men riep, men weende, men lachte! Omhel zingen en verwelkomingen, onder het gewuif van de anderen, die met den wegsnorrenden trein in de duisternis verdwenen naar het verdere onbekende, waar ook hen vrienden of familieleden zouden afhalen. In een klein huisje waren ze onder dak gebracht bij Oom. Het was wel niet zoo mooi als men zich had voorge steld; het huisje blleek heelemaal uit hout te zijn opgetrokken, en was in Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan der gemeente Hulst, bracht de Koninklijke Familie bij haar tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen, een bezoek aan deze gemeente. De vorstelijke be zoeksters nemen, staande op het balcon van het stadhuis te Hulst, de toejuichingen der menigte in ontvangst. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN. VRAAGT REIZIGERS BEZOEK. -■** - rV' U'-'- '-'A i-v*. '"-'A 0 s. .3 'ij' - r«jf. .1» >W v'|U Onze Kleeding BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2