Tweede Blad Mo.5043 Vrijdag 22 Augustus Ravenswaay's Koffie GROENMERK 45 cent per half pond. CADEAU. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Raad voor Vrouwen! FEUILLETON Hst geheim van de Lift PRIMA KWALITEIT een mooie Blauw of Rood Japansohe HOP en SCHOTEL Veiliiigbericliten. RugpijnNieren Pillen Kinderrubriek. Bij iederen icinkelier verkrijgbaar. BEHOORENDE BIJ HET Vanaf haar vorming tot voorbij den middelbaren leeftijd, vergen de lichamelijke beproevingen, waaraan iedere vrouw onderhevig is, veel van haar gestel en vaak veel van de nieren in het bijonder. Eveneens hebben de nieren veel extra werk te doen voor en na de geboorte vqp kinderen en tijdens de overgangs periode. Geen wonder derhalve, dat vrouwen vaak lijden aan rugpijn, lendenzwakte, duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen en waterzuchtige zwel lingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kun nen onder die omstandigheden blijkens de ervaring van zoovele vrouwen een weldaad zijn. Zij werken uitsluitend op de nieren en blaas, en staan de nieren bij in haar zoo belangrijke taak: het filtreeren van het bloed van de erin voorkomende onzuiverheden. V erkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. Beste jongens en meisjes. Oplossingen der vorige raadsels: 1. De kam. 2. Naald met draad. 3. Beschuiten. 4. Fuchsia. De nieuwe raadsels zijn: 1. De wijzers van de klok doen al tijd precies als onbeleefde men- schen. Wat is dat? 2. Met b ben ik een schuit of oor logswapen. met d ben ik niet erg geleerd, met g plak ik, met k kan ik water of melk bevatten, met s hoor ik op school thuis. Rara wat ben ik? 3. Mijn geheel bestaat uit 8 letters en noemt den naam van iemand Naar L, Grou. Eenige geautoriseerde bewerking door J. Boonen en Cor Wouters. 25.) - Zijn aanranders schreden over ijzer- draden, stapten eenige meters voort, daarna legden ze hem weer neer en vluchtten ijlings weg. En de jongeling bevond, dat hij dwars over de rails lag.... Hij hoorde het gedaver van den na derenden trein die hem vermorzelen ging, zonder dat een menschelijke macht er zich tegen kon verzetten.... XIV. DE PRADAVELLI'S. Ware dit verhaal èen roman, dan zou de schrijver gemakkelijk den lezer onder den indruk van den onvermijde- lijken dood van Tortoran kunnen la ten, om den held bij de ontknooping in een „opzienbarende" verrassende ge beurtenis, die overigens iedereen zou verwacht hebben, te doen verrijzen.... Maar daar deze reportage aan het aanteekeningenboek van Alfred Torto-' ran zeli werd ontleend, zijn we genood zaakt de chronologische orde dezer aan- teekeningen te volgen. In werkelijkheid bekende de journa list later, dat hij gedurende deze eeni- die het bevel voert. 3 6 1 8 6 3 3 7 5 5 2 1 3 4 6 5 1 vindt men bij den schoenma ker. 2 wordt gebruikt bij het visschen. 3 vindt men in een vrucht. 4 is een deel van een boom. 5 is een jongensnaam. OOM KAREL. HET TOOVERPAK. III. „Maar dat is juist het fijne van dit tooverpak, het is zoo licht, dat men zou denken, dat men niets aan had!" „Jaja" knikten alle hovelingen, „het is heerlijk mooi!" Maar intusschen ke ken ze hun oogen uit, want ze konden geen sikkepit zien. De beide bedriegers maakten nu een diepe buiging en vroegen onderdanig: „Zou Uwe majesteit nu m.sschien zijn bovenkleeren willen uittrekken, om het nieuwe pak l.-an te passen?" De koning trok dus zijn bovenkleeren uit, zoodat hij na eenige oogenblikken alleen maar in een rood met wit ge streepte borstrok stond. Want hij droeg altijd zulk mooi ondergoed, omdat hij de koning was. Met ernstige gezichten reikten de bedriegers hem de zooge naamde nieuwe kleedingstukken aan. De koning deed net, of hij ze aantrok en de bedriegers deden, alsof ze hier en daar een knoop vast maakten ot zijn jas wat recht trokken. Eindelijk maakten ze bewegingen, alsof ze iets j om het middel van den koning vast bonden. Dat was namelijk de sleep van den koningsmantel! De koning draaide zich om en om voor den spiegel, en knikte goedkeurend en zei dat het erg mooi was. Maar hij zag niets anders dan zijn roode baaien broek en de rood met wit gestreepte borstrok. En iedereen riep: „O, wat staat dat too verpak den koning schitterend, wat een fraaie kleuren, wat een mooie bloe men, is het niet heerlijk?" „Majesteit, het volk staat alom langs de straten opgesteld, en roept om den koning, men wil, dat U zich aan het volk vertoont en te voet naar het pa leis wandelt!" „Goed", zei de koning, „ik zal den wensch van het volk vervullen, komt!" Twee hovelingen deden net, alsof zij den sleep van den koning opraapten en wandelden met hun handen in de hoogte, den denkbeeldigen sleep dra gend, achter den koning aan. Ze durf den natuurlijk niet te bekennen, dat ze niets zagen. Zoo wandelde de koning statig het het huis uit. gevolgd door de hove lingen. en boog deftig naar links en rechts. Het volk juichte en zwaaide met vlaggen uit de vensters der huizen, cn iedereen ïJiep: Wat iclen prachtig pak heeft de koning aan! Want niemand wilde het voor zijn buurman weten- dat hij niets zag en dus onbekwaam was voor zijn werk. Maar eensklaps gebeurde er iets vreemds. Een klein jongetje keek met groote oogen naar den koning en riep verbaasd uit, zoodat iedereen het kon hooren: „Maar moeder, de koning heeft1 heelemaa^geen pak aan. kijk maar. hij draagt een rooie baaien broek en een borstrok met roode streepen!" „Hm", zei de moeder van het kind, ,.dit kind is toch een onschuldig wicht en niemand kan zeggen, dat dit kind niet bekwaam is voor zijn ambt. Het kind heeft de waarheid gesproken!" En zoo ging het van mond tot mond: „De koning heeft geen tooveipak aan, het is niet waar, de wevers zijn bedro- gers!" Eindelijk kwam het ook den koning j ter oore. Nu, die was eigenlijk we) erg opgelucht, want nu bleek immers, dat hij toch wel bekwaam was om te regeeren. Hij leende daarom gauw van een lakei »?en mooie jas met gouden knoopen, liet zijn hofrijtuig komen en reed met vliegende vaart naar het pa leis! In de stad heerschte natuurlijk onbeschrijflijke vreugde om het geval j De koning liet de bedriegers gevangen nemen, die al het goud moesten terug geven en bovendien in de gevangenis moesten. Maar sedert dien tijd was de koning van zijn ijdelheid en zijn groote liefde voor mooie kleeren voor goed genezen. En daarom was iedereen erg bh) ten slotte. EINDE. Ieder kooper van een half pond Van deze Koffie ontvangt tijdelijk Adres van de „Vertrouwens-Vee- handel" te Amersfoort aan den Minister van Justitie. Zooals wellicht bekend, heeft de Brigade- Commandant der Kon. Maréchaussee te Steenbergen in het algemeen Politieblad in overweging gegeven, alvorens in relatie te treden met de „Vertrouwens-Veehandel" te Amersfoort, zich eerst tot hem te wenden. Naar aanleiding hiervan heeft de Comm. Venn. Vertrouwensveehandel zich tot den Minister van Justitie gewend met een adres, waarin de Minister op de hoogte wordt gesteld en uiteen gezet, dat het bericht is geplaatst zonder dat de Vennootschap in kennis is gesteld, of bij haar een onder zoek is ingesteld. Aan het slot van het adres worden de volgende vragen gesteld Is Uwe Excellentie niet met ons van meening, dat een dergelijke manier van waarschuwen als afmaak-systeem moet worden bestempeld en in hooge mate misplaatst is, aangezien op deze wijze elke zaak of onderneming aan de willekeur van anderen is prijsgegeven Heeft bovengenoemde Commandant het recht, op eenzijdige wijze een zaak te on derzoeken en zonder eenige medeweten van de betreffende instelling haar naam door het slijk te sleuren Is de Minister niet met ons van meening dat door een dergelijk eigenmachtig op treden de bovengenoemde Commandant klaar heeft bewezen niet geschikt te zijn voor de hem toevertrouwde taak en op staanden voet oneervol behoort te worden ontslagen, aangezien de reputatie van onze Politie mede ernstig in het gedrang komt door handelingen, als door dezen Comma- dant bedreven Is de Minister bereid een onderzoek naar het maatschappelijk nut van de „Vertrouwens Veehandel" bij hare afnemers in te stellen, waartoe de „Vertrouwens» Veehandel" gaarne hare medewerking zal verleenen Door den aanhoudenden regen der laatste dagen is het water in de Vecht sterk gestegen. Deze hooge stand van de Vecht veroorzaakte heel wat overlast. De vruchtboomen staan midden in het water, terwijl de tuinen geheel blank staan. ge seconden, en niettegenstaande de verdubbeling zijner persoonlijkheid die de prik in hem had verwekt, de groot ste angst van zijn leven had doorge maakt. En voorzeker moest zijn gelukster, zooals hij zei, van allereerste groot te zijn geweest, om hem uit dit on ontwarbaar wespennest te kunnen be vrijden. Uit de ervaringen, die hij naderhand op deed. leidde hij het ontstaan af van het voorval dat hem redde en dat hij in zijn dagboek met een bewonderens waardige volledigheid uiteen zet. Toen mijn twee beulen me dwars over de rails hadden gelegd, schreet hij, vluchtten ze haastig weg. Niettegen staande den jammerlijken toestand waarin ik me bevond, hoorde ik hun snei verwijderde stappen, gereed de minste gebeurtenis die me in 't ver volg van dienst kon zijn.... indien er voor mij een „gevolg" moest komen.... in mijn geest te prenten. Maar nu hoor de ik duidelijk een val en een vloek, daarna een uitroep: „Stommeling, heb je dan de ijzerdraden niet gezien.... In zijn vlucht was zeker een der twee kerels met den voet verward ge raakt in de draden, die dienden om de seinen in beweging te brengen, en... had den grond gekust. Deze omstan- heid redde me het leven.... Want ik kan me op geen andere manier verkla ren, hoe het spoor, dat eenige minuten tevoren vrij lag, tot grooteverwonde- ring van den machinist van den snel trein Nancy—Parijs, eensklaps versperd j was. Deze goeie man had bij het zien der seinen, die blijkbaar op onveilig waren gebracht door de draden waar aan zich toevallig de vluchteling had vastgehaald, tegenstroom gegeven, ge remd en eenige meters vóór mij ge stopt...." De reizigers die zich dien avond Nancy naar Parijs begaven, verwensch- ten zonder twijfel dit oponthoud, dat niet op het program vermeld stond en weten hem aan de Compagnie de l'Est, wie hier hoegenaamd geen schuld trof. Overigens zou de stilstand slechts van korten duur zijn. Na eenige minu ten kon de trein zijn weg voortzetten. Maar ondertusschen had Tortoran tijd gehad om aan den invloed van den prik te ontsnappen; het half uur ge durende hetwelk deze zijn uitwerking heeft, was verstreken. Langzamerhand kreeg hij het gebruik van eenige zijner ledematen terug. Eindelijk, op het oogenblik, dat de sneltrein zich weer in beweging zette, gelukte het den jongeling, na een bo- venmenschelijke krachtinspanning, bui ten het spoor te kruipen en aldus aan de afgrijselijke vermorzeling te ontsnap pen.... Toen de trein hem voorbij "reed en in den nacht verdwenen was viel Al- tred in onmacht.... Wat de roovers betreft, die, na Tor toran op het spoor neergelegd te heb ben, dadelijk gevlucht waren in een gereedstaande auto, zij wisten niet, al thans denzelfden dag, dat de trein, die hun slachtoffer moest vermorzelen, juist op tijd had gestopt om zijn bloedige taak niet te volbrengen.... Eerst na verscheidene uren kwam de jonge reporter weer bij. Hij kon zich niet precies rekenschap geven van de plaats waar hij zich bevond, noch de reden waarom hij niet in zijn bed lag. De dag begon te gloren. Hanen kraai den in de verte. Hij voelde zich gebroken, als ge radbraakt, geheel stijf en ademloos. Aan DRUNEN. Roode bessen 813 ct. Morellen 6075 ct. Appelen 130 ct. Peren. Yj36 ct. Snijboonen 716 ct. Dubb. idem 36 ct Stokprincessen m. dr. 17 49x/3 ct. Wagenaars 43 ct. Stam- boonen 12. Blauwputten 24 ct. Eigenheimers 3 3x/2 ct. Peen 14 ct. Tomaten 4448 ct. Idem II 441 ct. Witte pruimen 4628 ct. Idem blauwe 330 ct. Reine Claude 20 36 ct. Reine Victoria 42—26 ct. Juin 4—5 ct. Sjalotten 6—41 ct. Alles per kilo. Roo de kool 24 ct. Witte kool 1—4 ct Savye kool 2—40 ct. Bloemkool 716 Idem II 4 6 ct. Spitskool 4—5 ct Meloenen 1040 ct. Andijvie x/24 ct. Nochtans wankelde hij nog altijd, bo- dwelmd door de onheil brengende uit werking van den prik. Hij moest te gen een boom aanleunen om niet te vallen. Hij ademde pijnlijk, zijn bee- nen waren slap en zwaar. Ijskoude de linkerzijde van den hals werd hij zweetdroppels parelden op zijn voor een hevige pijn gewaar. En terwijl hij hootd. Nooit zal ik kracht genoeg be- er de hand aanbracht, voelde hij, datzitten om te voet tot Nancy te gaan, hij licht gezwollen was. De prik, dacht hij eensklaps, in een helder oogenblik. In een ommezien was de duisternis bromde hij woedend. En toch moet ik Met samengeknepen tanden, gonzen de ocren, strakke oogen, de vuisten zoo vast gesloten, dat de nagelen hem rond hem geweken. De tragische ge- in de palmen drongen, verliet hij den beurtenissen van den vorigen dag kwa- boom, die hem tot beschermer dien- men hem weer voor den geest. Hij de en waagde eenige stappen op den huiverde bij de gedachte aan den ver schrikkelijken dood welke hij was ont snapt. Met moeite stond bij op en daalde weg. Maar plots weigerden zijn beenen hun dienst. Alles draaide om hem heen en met gesloten oogen en doodsbleek go eie helling af. Eenige stappen gaans, 1 laai, viel hij languit op den straatweg een modderige sloot, en hij bevond neer. In zijn verwarden geest meende zich op den rijksweg terug, waar hij hij gerinkel van bellen te hooren. daar- den avond te voren was aangerand. j na een geknars van wielen, dan ge- Het beeld van Olga verscheen weer roep.... en het was alles.... voor zijn oogen en een blinde woede Deze tweede bezwijming was veel welde in hem op tegen de straatmeid korter dan de eerste, die hem zoo schaamteloos had bedro- j Terzelfdertijd dat hij in de keel een gen. Nooit zou hij haar de diepe ver- gevoel als van brandwonden gewaar nedering vergeven, die de ontknooping werd. zooals bij de aanraking van gloei- van zijn zoogenaamd „geluk" hem had end vuur, maakte hij een lichte bewe- toegebracht. j ging. Een opgeruimde stem klonk hera Dan, door een heel natuurlijke loop in de ooren: van gedachten, gaf hem de stralendeWelnu, jongen, u bent er goed heiinnering aan Lucette eenige bevre-van at gekomen hoor; ik heb last ge- diging. noeg gehad om den „ontstuimigen Bu- Tranen van verteedering welden in cepharus" tegen te houden. Is me dat zijn oogen op. terwijl hij met innigheid nu ook een werk om midden op den de verre vriendin om vergiffenis smeek- straatweg te gaan slapen. Bij Meipo- te over zijn ontrouw, die voor hem mence en Thalia, één seconde en u zelf zulke slechte gevolgen had kun- waart verpletterd geweest. nen hebben. (Wordt vervolgd). Nieuwsblad i Ook de Oostersche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweelzacht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5