OEKT HeusdeDsche Winkelweek van 30 Aug. tot en met 6 Sept. 1930. Plaatselijk Nieuws DENK ER OM! Telkens bij aankoop van DE ALGEMEEN PROGRAMMA: Zaterdag 30 Augustus 8.15 uur nm. Woensdag 3 September. Vrijdag 5 September 8 uur nm. J HEUSDEN. Heusden hoopt a.s. Zaterdag den verjaardag der Koningin te vieren. De feestelijkheden zullen 's middags om Jiaif twee een aanvang nemen met het samenkomen van alle schoolgaande kinde- jen op de speelplaats van de O. L. School, waarna voor het stadhuis zal worden gezongen. Vandaar in optocht naar het feestterrein aan de Prins-Hendrikkade, waar de verschillende wedstrijden zullen worden gehouden. Mooie prijzen zijn iiervoor beschikbaar gesteld, terwijl voor ie grooteren, jongens en meisjes van 44 tot 18 jaar, een ringstekerij op de fiets is uitgeschreven, die om 3 uur ongeveer zal worden gehouden. Na afloop der verschillende spelen worden op de muziek tent de prijzen uitgereikt. De feestelijk leden worden opgeluisterd door de beide asuziekgezelschappen, terwijl ook het iarillon nu en dan zijn vroolijke wijsjes zal doen hooren. 's-Avonds van 7 tot 8 uur geeft de fenfare der Heilige Familie op de muziek tent een concert, waar.an het programma aader wordt bekend gemaakt. Hierna volgt de officieele opening der „Heusdensche Winkelweek", door den Voorzitter van de „Heusdensche Winke- Sersvereeniging, waarna het concert van ie „Heusdensche Fanfare" volgt. Tijdens dit laatste concert heeft de voorstelling plaats van de openlucht bioscoop, welke voorstelling eveneens op ie Vischmarkt gegeven wordt. Aanvang 9 uur. Als het Oranjezonnetje nu maar wil schijnen en de Heusdenaren door het uit steken van vlaggen zorgen voor een vroolijk aanzien van hun stadje, zal, dunkt ons san de genoegelijke stemming niets ont breken. Zondagmorgen vertrok van hier wn kwart voor zeven per bus de processie ier eere van den H. Bernardus naar Uli- «oten. Te oordeelen naar het aantal deel nemers een dikke dertig, van wie de aoeesten van buiten, schijnt de devotie eer toe dan af te nemen. De Gem. Zangvereen. „Con Amore" uit 's-Bosch is voornemens 9 Sept. e.k. am 8 uur n.m. in de Ned. Herv. Kerk alhier een concert te geven ten bate van ie Kerkvoogdij van Heusden. Zaterdagmiddag j I. speelde de v.v. jL.O.N.G.A." alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen de v.v. „De Sporters" uit Drunen, welke door „L.O.N.G.A." ge wonnen werd met 10. De ja^lijksche Bedevaart naar Bokhoven ter eere van den H. Corne lius zal dit jaar plaats hebben op IDpindendag 18 September |a.s. Aan het electr. installatie bu reau der firma J- v. Laarhoven alhier is opgedragen de electrische installa tie in de nieuwe R.-K. Bijz. Jongens school te dezer stede. Door Ged. St. v. Noord-bra- fiemt is aan de gemeentebesturen toe- geztooden het besluit van de Prov. iCjotmtnissie voor de ondersteuning wan Rijkswege van de Veefokkerij m Noordbrabant waarbij worden vastge steld de dagen en uren waarop de najaarskeuring van stieren, Welke ten ïninste één jaar pud zijn, zal plaats hebben. Volgens genoemd besluit worden 'deze keuringen o.m. gehouden Te Waalwijk op 15 September te 11 ,uur v.m. Te Heusden op 15 September te 1 uur n.m. Te Almkerk op 15 September te 4 uur n.m. ALMKERK. J.l. Zondag werd alhier in de öeref. Kerk een bedrag van f250. gecollecteerd, welke ten bate kwam aan, de Kerk f110.den arme f 110. en v. d. Chr. school f30. J.l. Donderdag maakte, onder lei ding v. d. Heer G. de Jongt de Geref. Knapenvereen. alhier, een pleizierreis- je naar Rotterdam, alwaar dien dag (begunstigd door prachtig zomerweer) volop werd genoten. Te ongeveer 9 uur keerden allen hoogst voldaan in deze gemeente terug. In deze gemeente breidt de aard appelziekte zich steeds uit. Tengevolge dezer ziekte, stijgen de prijzen, men besteedt thans van f2.50 tot f3.per HL. Ij I $1 Jij ANDEIi Door den Burgemeester is aan C. van Berkel alhier, vergunning ver leend, om tusschen des namiddags 8 uur en des voormiddags 6 uur, bakkers- art>eid te verrichten. Zondag j.l. trad alhier in de Ned. Herv. Kerk op, de heer Smit uit Heem stede, welke een rede hield in het be lang van het Tehuis voor vallende ziek' ten te Heemstede. Een vergadering van den ring „Altena", van Herv. Jongelingsvereen- zal, onder leiding van den WelEd. Heer Bronkhorst, op 10 Sept. a.s. te Uppel- schendijk worden gehouden. De werkman B. Verschoor kwam, bi] werkzaamheden op een fabriek te Rotterdam, zoodanig te vallen, dat hij zich direct onder geneeskundige behan deling moest stellen. AALST. De heer J. H. Rüger, H. de Sch. alhier, behaalde acte Landbouw L. O. Op de te Tiel gehouden stam boekkeuring van het N. Tr. Stam boek werden goedgekeurd de vos hengsten „Calvion de Wilson", vier jaar, en „Pacha II", 31/2 jaar, eige naar G. Maas alhier. BABYLONIëN BROEK. De Herv. Jongelingsvereen. „Obadja" hoopt op 28 Augustus D. V. een pleizierreisje te maken naar de Wereldtentoonstelling te Antwer pen. B RAKEL. In deze gemeente heeft zicheene commissie gevormd, welke zich ten doel stelt, de schooljeugd op den a.s. ver jaardag van H.M. de Koningin, aange naam bezig te houden. Het ligt in de bedoeling, de kinderen in den voor middag op de O.L. school eene trac- tatie aan te biedenr terwijl des namid dags kinderspelen zullen worden gehou den op het Marktplein, waarvoor een flink aantal prijzen beschikbaar zal wor den gesteld. De muziekvereen. alhier, zal 'tevens hare medewerking verieenen. Op de bij de inwoners gepresenteerde lijst, om bijdragen voor dit feestje, is bijna door iedereen geteekend, zoodat een mooi bedrag is binnengekomen. De commissie is over de opbrengst dan ook zeer tevreden. Wij hopen, dat de plannen zullen slagen en goed weer op Zaterdag 30 Augustus, (op welken dag een en ander zal plaats hebben,) de feestelijkheden zal hiogen begun stigen. DUSSExN. Onder Keizersveer is uit de Maas opgehaald het lijk van den 28-jarigen Schilden, die vorige week van een schip was gevallen en verdronken. x. GENDERExX. Toen de dochter van den land bouwer v. d. H. in de weide kwam, werd ze plotseling door een koe op de horens genomen en enkele meters weggeslingerd, welk spelletje zich ee- nige malen herhaalde. Gelukkig waren in de nabijheid arbeiders aan het werk, die met groote moeite het meisje uit haar netelige positie verlosten, zoodat het slachtoffer met den schrik en wat gescheurde kleeren vrij kwam. OUDHEUSDExX. Wij vernemen, dat alle hoofden van gezinnen, zonder uitzondering, het request hebben geteekend, em bij Heusden te worden gevoegd. POEDEROIJEX. De gemeenteraad heeft in zijn laatstelijk gehouden vergadering beslo ten, deze gemeente voor de heffing der Gemeentefondsbelasting, waarmee het volgend jaar wordt aangevangen, te rangschikken in de 3e klasse. Voor de personeele belasting werd de gemeen te in de 9e klasse gehandhaafd. Nadere besluiten, in verband met de financieele regeling tusschen het rijk en de gemeenten, verband houdende met de heffing van belasting, welke in deze gemeente wel eene aanmerke- OFFICIEELE OPENING door deh Voorzitter der Winkeliers- keliersvereeniging van af de muziektenV gevolgd door een Concert der „HEUSDENSCHE EANFARE" (Directeur de Heer Joh. v. Berkel, Ammerzoden). Bezoek der Auto-Reclamefilmwagen der l^.V. HEEMAF, Hengelo. Vertooning der film in alle straten der stad. Concert der „FANFARE DER H. FAMILIE" (Directeurde Heer W. v. Heivoort, Nieuwkuijk). minstens f I.bij de aangesloten Wiitkeliers ont vangt U tijdens deze Winkelweek een gratis lot of bon, welke kans geeft op een der 46 prachtige prij zen, waaronder de drie hoofdprijzen der Vereeniging. MET BESTUUR. CAPELLE. Op 2 Sept. e.k., des voorm. 10 uur, zal in het café van den heer L. F. van Dongen alhier, een algemeene vergadering der Noordbrabantsche mij. van Landbouw worden gehouden. Na de vergadering zal een rijtoer worden gemaakt ter bezichtiging van verschillende tuinbouwbedrijven (kas- sencultuur, fruitteelt, enz.) onder Ca pelle en 's-Gravemoer, onder leiding van den heer Ir. A. van Gogh, rijks- tuinbouwconsulent. Blijkens het programma van het te houden Oranjefeest op Maandag 1 Sept. a.s., in de gemeente Sprang-Ca- pelle, zullen des namiddags te Capelle Vrijhoeve-Capelle en Sprang, volksspe len voor de schoolkinderen plaats heb ben. 's Avonds 7 uur zal het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid'' op het feestterrein te Vrijhoeve-Capelle het openingsconcert geven, waarna de harmonie „Karei van der Heijden" uit Zalt-Bommel Van 8 tot 11 uur zal con certeeren. Het raadhuis zal electrisch verlicht worden. We vernemen dat ds. J. Snoek, Geret. pred. te Puttershoek, eertijds al hier, a.s. Zondag voor- en namiddag voor de Geret. gem. alhier hoopt op te treden. Ongetwijfeld zullen velen op gaan om hun vroegeren, zoo zeer be minden herder weer eens te hooren. lijke verlaging van belasting zullen mee brengen, komen in een volgenae raads vergadering aan de orde. RAAMSDOXKSVEER. Op de dezer dagen gehouden aanbesteding, voor het verbouwen van het heerenhuis, staande aan de Wilhel- minalaan tot tehuis voor ouden van daen, voor rekening van de Antonetta Stichting, was de laagste inschrijver, de aannemer Kielen uit 's-Gravemoer, voor een bedrag van f27.228. Het werk is nog niet gegund. SLEEUWIJK. Bij beschikking van den Minister is aan deze gemeente een voorschot verleend van f2660.ter verstrekking aan de Ver. alhier, uitsluitend in het belang van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders werkzaam, ter uitbetaling aan een landarbeider, ter verkrijging van een plaatsje in ei gendom. VRIJHOEVE-CAPELLE. De voetbalvereen. „Sparta" alhier gaf Zaterdag een seriewedstrijd ter opening van haar terrein. De wedstrijden der 4 e ronde, die gis teren gespeeld werden, werden gewonnen door „D.V.O." te Sprang, „S.D.O." te Sprang, „Wilhelmina" uit Wijk en „R. W.B. uit Besoyen. A.s. Zaterdag heeft de eindwedstrijd plaats. Als prijzen zijn uitgeloofdeen zilveren lauwerkrans, zilveren lauwertak en medaille. WELL. Vrijdagavond trok de muziekvereen. „O.B.K." onder het spelen vaneen vroolyke marsch naar de noordgrens van het dorp, om de Lauwertak af te halen voor het behaalde succes op het Concours te Baarn met een 4 e prijs in de 4 e afdeeling. Na een toespraak van den Voorzitter aan den Directeur, werd de lauwertak aan het vaandel bevestigd, waarna men onder het spelen van een marsch naar het vereen, gebouw trok. Op Zaterdag 30 Augustus a.s. zal j ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin, des middags voor de schoolkinderen volksspelen gehouden worden en 's-avonds 8 uur (O.T.) onder de „Lindeboom" een concert gegeven wor den door de muziekvereen. „O.B.K." en de Zangvereen. „Semper Crescendo". WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voet balwedstrijd door Tuveli van Gorin- chem en W.V.V. alhier, eindigde met 91 voor Tuveli. Zondagmiddag j.l. werd door den heer H. M. Jansen, onderwijzer a.d. Herv. Chr. school alhier, afscheid ge nomen van de Chr. Jongel. en Jongem. vereen „Maranatha", waarvan hij zelf lid was en den Iaatsten tijd Vice-Voor- zitter. Hij ontving van de vereen, het eere diploma en een zilveren vulpotlood met inscriptie „Souvenir Maranatha". Na een afscheidswoord van den heer D. J. Nijman, namens de geheele ver eeniging. werd de heer Jansen toe gezongen de zegenbede uit Ps. 131. Vrijdagavond a.s. hoopt de heer Jan sen ook afscheid te nemen van de Herv. Knapenvereen. „Benjamin"', waar van hij, met nog enkele anderen, lei der is. Hierbij willen wij de wensch uitspre ken, dat, hoewel we hem noode zien vertrekken, daar hij zoowel op de school als in de gemeente, een meelevend en gezien persoon was, het hem in zijn nieuwe standplaats goed moge gaan. De gem. zangvereen. „U.D.I.", hoopt 30 Aug. a.s. deel te nemen aan het concours te Heukelom en wel in de Eere-afdeeling. De muziekvereen. „Kunst na Arbeid", zal ook aan dit concours deelnemen. Hoewel was medegedeeld, dat voor het a.s. Oranjefeest alhier, door de Oranjevereen. „Werkendam en De Werken nog een ledenvergadering zou worden gehouden, schijnt dit niet door te zijn gegaan, daar wij elders reeds een programma zagen opgenomen, wel ke wij hieronder laten volgen. Programma voor het te houden Oran jefeest op Woensdag 3 September 1930. Voorm. 910 u. Optocht van plm. 1000 schoolkinderen door de gemeente. Te volgen route: vanaf de Kruisstraat langs Hoogstraat, Visschersdijk, Hoog straat, om het plantsoen. Nieuwen weg, Sasdijk Sleeuwijkschendijk naar 't punt van opstellen, alwaar de stoet wordt ontbonden. 1012 uur. Tractatie der schoolkin deren in de scholen. Nam. 1.303.30 uur. Volksspelen op het feestterrein, achter de molen. Meisjes 815 jaar: a. stoelendans, b. koekhappen, c. staartsteken aan den ezel. Jongens 815 jaar: a. Fietswedstrijd met h indernissen, b. wedstrijd met hin dernissen, c. wedstrijd met kruiwagens. Voor deze wedstrijden voor elk een prijs voor den meest komisch gekleede. Opgeluisterd door muzie"k. Aangifte op Woensdag 27 Aug. nam. 78 uur in de Nutszaal. 3.306 uur. Ringrijden voor paren op tweewielige rijtuigen. Op te geven bij den heer F. v. Dortmond, inleggeld f3—; prijzen f30.f20.f10.en f5.—. 67 uur pauze. 79 uur concert, te geven door de muziekvereen. „Kunst na Strijd" van Oudendijk. 9 uur. Bioscoopvoorstelling door den heer Wester te 's-Hertogenbosch. 11 uur. Groot schitterend vuurwerk, met het allernieuwste op pyrotechnisch gebied, bestaande uit 45 nummers. Etalage-wedstrijd, waarvoor prijzen, medailles en diploma's. Vergadering van den Raad der ge meente SPRANG-CAPELLE op Vrijdag 22 Augustus des n.m. 3 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Meijer. SecretarisWelEd. Heer v. d. Berg. Afwezig de heeren Rijken (met kennisgevingen Timmermans. IDe Voorzitter opent de vergade ring, waarop de notulen der vergade ring van 26 Juni, die ter inzage heb ben gelegen, onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Goedkeuring door Ged. St. van de verordening op de heffing van keur- loonenidem van het raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1929. Ged. Staten zenden het raadsbe sluit tot het aangaan eener kasgeld- leening terug en vragen nadere toe lichting. Het voorstel van B. en W. om hen machtiging te verieenen deze toelichting te verstrekken, wordt aan genomen. ;De Voorzitter zegt, dat in de vo rige vergadering is aangehouden het schrijven van Ged. Staten inzake ver plichte aansluiting aan de waterlei- ding. B. en W. stellen voor in de veror dening de bepaling op te nemen, dat men bij nieuwbouw verplicht is aan te sluiten bij de waterleiding. Voor de bestaande regen- en welputten, handhaaft het College zijn standpunt. De raad gaat met dit voorstel ac- coord. Schrijven van Ged. Staten over op heffing van de openbare lagere school in de Heistraat, waarin wordt be richt dat het College zijn beslissing verdaagt, tot dat een regeling zal zijn getroffen met de gemeente Loon op Zand over het bezoeken van leerlin gen van de openbare school aan den Loonschendijk. B. en W. meen en dat een dergelijk besluit hoegenaamd geen verbetering kan brengen en stellen daarom voor niet op het verlangen van Ged. Staten in te gaan. (De heer Kerst vraagt of er ook bezwaren aan verbonden zijn als aan het verlangen van Ged. Staten wordt voldaan en op welke motieven B. en W. voorstellen er niet op in te gaan. De Voorzitter zegt, dat de afstand voor de kinderen hetzelfde blijft, het maakt geen verschil of de kinderen naar Capelle, naar Vrijhoeve of naar de schóól aan den Loonschendijk gaan. De heer v. Willigenburg is het met B. en W. eens, men dient te rekenen met de hoofdwegen en niet met zij wegen, die in den winter onbegaan baar zijn. Spr. begrijpt Ged. Staten niet. Met algemeene stemmen wordt be sloten het schrijven van Ged. Staten voor kennisgeving aan te nemen. Begrooting 1931 van de Gezond heidscommissie te Waalwijk:, als bij drage van de gemeente Sprang-Ca- pelle is een bedrag uitgetrokken van f 147-27- Deze begrooting wordt met alge meene stemmen goedgekeurd. Adres van de firma Oerlemajr/s,, om een gedeelte land, eigendom der gemeente, aan de haven te Labbegat aan te koopen. Het aan te koopen gedeelte is 28 Are groot, en adrejs,- sante geeft te kennen, dat ze gaarne denzeltden prijs wil betalen als zij be taald heeft voor het gedeelte dat zij in 1923 van de gemeente heeft ge kocht. De Voorzitter merkt op, dat als de raad in principe tot verkoop besluit, dan evenals gebruikelijk een Commis sie moet worden benoemd om het perceeltje te schatten. De heer v. Willigenburg zou wel op het verzoek willen ingaan, als het terrein nopdig is voor uitbreiding van het bedrijf, is dit niet het geval en is aankoop alleen bedoeld als beleg ging dan niet. De heer Michael zegt, dat het ter rein noodig is voor uitbreiding van het bedrijf. De Voorzitter vraagt of het niet be ter is, hierover straks in een besloten vergadering te spreken. De heer Michael acht het geen be zwaar het in een openbare vergade ring te behandelen. (De Voorzitter zegt, dat de firma in 1923 van de gemeente 1500 M2. terrein heeft gekocht tegen het be drag van f 900.thans wil de firma dus weder 60 cent per vierkanten meter betalen, wat dus een bedrag zou worden van f 1680. De heer Michael zegt, dat indertijd door een der firmanten een mondelinge aanvraag is gedaan, welke aanvraag schriftelijk zou worden herhaald, wat thans is geschied. Spr. is zelf nog met de firma gaan spreken en men heeft hem toen meegedeeld, dat het terrein noodig was voor uitbreiding1 van het bedrijf. Al is dit dus niet in de a,anvrage aangegeven, dit is toch de bedoeling. De heer v. d. Hoeven vraagt of het wel in het belang van de gemeen te is het geheele terrein te verkoopen. De Voorzitter stelt voor in prin cipe te besluiten tot verkoop, dan kan worden nagegaan, hoeveel terrein er over blijft en kan de raad als de schatting heeft plaats gehad, opnieuw, over de aanvrage beslissen. Overeen komstig dit voorstel wordt met al gemeene stemmen besloten. Als schatters worden benoemd de hee ren W. B. Rijken, J. Huijsman en A. v. d. Hoeven. Verzoek v. den Noordbrab. Christ. Boerenbond om de opcenten op de grondbelasting af te schaffen. B. en W. stellen voor deze te hand haven en dus afwijzend op het ver zoek te beslissen, omdat met deze be lasting personen in de kosten van de huishouding der gemeente bijdragen, die elders wonen. De raad gaat met dit voorstel ac- ooord. Verzoek van de Stichting Moeder- heil te Ginneken om subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt dit verzoek van de hand gewezen. Verzoek van het Comité voor het houden van feestelijkheden ter her denking van den 5osten verjaardag v. H. M. de Koningin, om subsidie, of om het raadhuis op kosten der ge meente te doen verlichten en de klok ken te Capelle en te Sprang te laten luiden des v.m. om 8 uur en des n.m. H. W. V.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2