HET BR1LLENHU1S KERKSTRAAT 30. ukloope h KEUNEN-M ALINGRE - HEUSDEN. Malaga - Vermouth Martini - Sherry Madera - Champagnewijnen. Binnenlandsch Gedistilleerd - Fijne Cognac Voorburg - Schillenbrandewijn. H. VAN DER VEN - Den Bosch van Huiden Voeten Hiuueiilaud. Bij acclamatie wordt hiertoe be sloten. De Secretaris vervolgt het lezen icler notulen. Nadat door den Voorzitter ge vraagd is of een der leden op- of aanmerkingen over deze notulen heeft, •zegt de heer Bril, dat hij bij de rond vraag geïnformeerd heeft naar de kleilaag op de gedempte kas loot, het- twdLk niet in de notulen vermeld staat. Voorts zegt hij, dat bij de behandeling van de rangschikking der gemeente voor de fondsbelasting in de 3e klas- Se, igezegd is, dat het voorloopig voor een jaar zou zijn. Ook bij het (uitbrengen van zijn stem heeft hij Üat medegedeeld. Volgens spreker was ook de Voor zitter deze meening toegedaan. In de notulen staat slechts, dat op een vraa. van de Heer Bril de Voorzitter hee medegedeeld, dat de Raad elk jaar de beVoegheid heeft de klasseindeeling te Wijzigen. De Voorzitter zegt, bedoeld te heb ben, dat de Raad steeds de bevoegd heid heeft de verordening te wijzigen, doch het voorstel van B. en W. was niet te besluiten de verordening voor een jaar vast te stellen. De Raad heeft het voorstel van B. en W. aan genomen. Bij de behandeling van de begroo ting kan de Raad zich telkens af vragen in welke klasse de gemeen te moet worden gerangschikt. De heer v. Oord zegt, dat de zaak practisch op hetzelfde neerkomt, wat Idoor de Voorzitter en de heer Bril (wordt beaamt. Aan de opmerkind vian de kasloot zal worden voldaan. Thans is aan de orde. iMededeeling De Voorzitter deelt mede, dat op dracht is gegeven tot plaatsing van een sirene of fluit op ae motorveer- bqot. 2. Ingekomen stukken a. Mededeeling van den Heer de 'Klerk, Idat hij verhinderd is de ver gadering bij te wonen. b. Goedkeuring van Ged. Staten tot 'het aangaan der annuïteitsleening van f 19000.h 47/g °/o. c. Goedkeuring van Ged. Staten tot wijziging der Gemeente- en Be drijf s-begrootingen dienst 1929. ia. Schrijven van het Gem. Be stuur van de Werken c.a. dat accoord wordt gegaan met de regeling der brandweer. e. Schrijven van het Gem. Be stuur van de Werken c.a. dat de in ventaris van de U.L.O. School wordt lovergenomen voor f 1800. 'Al deze stukken worden voor ken nisgeving: aangenomen. f. Verzoek van de Stichting Moe- derheil te Ginniken om een subsidie. B. en W. stellen voor een subsidie van f 10.te verleenen, waartoe be sloten wordt. 3. Vaststelling rekening Burger lijk' Armbestuur dienst 1929. Deze rekening wordt vastgjesteld zOoals zij door B. en W. is aangebo den. 4. Voorloopige vaststelling be- (drijf srekening en igemeenterekening dienst 1929. De oommissie tot onderzoek dier (rekeningen adviseert de rekeningen vast te stellen, zooals zij door B. en iW. aangeboden zijn, waartoe met al- gemeene stemmen besloten wordt. Van die commissie is nog inge komen een aan B. en W. gericht 'schrijven, waarin zij mededeelt, dat rij overtuigd is, dat ten opzichte van de winstverdeeling van het Vleesch- k'euringsbedrijf met de gemeente de Werken c.a. een voor die gemeente gunstige overeenkomst is gesloten, (wijl zij in een minder gunstige om standigheid verkeerde dan Werken dam. Wijl met de invoering der wet pp 'de I'inancieele Verhouding dat met meer het geval zal zijn geeft zij B. en W. in ernstige overweging een vriendschappelijk schrijven aan B. en iW. van de Werken ca. te richten om een vervroegde herziening der geslo ten overeenkomst te verkrijgen. De Voorzitter zegt, dat de zaak Idoor B. en W. behandeld is en dat zij accoord gaan met de commissie om pmtrent dit punt in overleg te tre den met B. en W. van de Werken ca. en wel in dien zin, dat zij de zaak' geheel objectief wilien beschou wen en dan nagaan hoe de verhou ding is. De werkelijke toestand is nooit onderzocht. Blijkt het nu, dat de veihouding werkelijk onjuist is Idan zal getracht worden een nieuwe (overeenkomst aan te gaan. De heer v. Oord zegt, dat de Raad steeds een ruim standpunt tegeno ver de Werken c.a. heeft ingenomen. De regeling betreffende de toelating van leerlingen uit Werkendam op de school in de Werken c.a. is daar een voorbeeld van. 5. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1930. Deze begrooting wordt gewijzigd conform het voorstel van B. en W. 6. Voorstel tot het verleenen van een gratificatie aan den Rijksveld- (wachter Lokerse voor door hem ver richte diensten tijdens de vacature van gemeenteveldwachter. De Raad besloot een gratificatie te verleenen van f 115. 7. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid van den Raad den heer H. Glerum. De heeren Bril, Visser en de Boon Worden aangewezen om de stukken te pnder zoeken. GROOTHANDEL IN: WIJNEN, LIKEUREN EN GEDISTILLEERD, heeft steeds voorradig: LEVERING STEEDS FRANCO. Brillen - Barometers - Leesglazen enz. Te Den Helder werd ter gelegenheid van Koninginnedag een groote parade gehouden op het Westplein, waaraan werd deelgenomen door de Marinetroepen en de troepen van het Regiment kustartillerie. Vice-admiraal Quant inspecteert de militairen. De vergadering wordt geschorst. Na heropening adviseert de com missie hij monde van de heer Visser tot toelating, waartoe besloten wordt. Rondvraag Deze bepaalde zich in hoofdzaak tot verscherping van het politietoe zicht op straat, daar de wanorde hoe langer hoe grooter wordt en tot het niet tijdig repareeren der straatlan taarns. Daar niemand meer het woord ver langt sluit de Voorzitter de open bare vergadering om over te gaan in een met gesloten deuren tot vaststel ling der oninbare en nog te verhalen posten. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) ~Is het opsporen van schadelijk gedierte met kunstlicht strafbaar K. v. d. L. De Jachtwet stelt het opsporen van schadelijk gedierte met kunstlicht niet strafbaar. A. verkocht in Mei j 1. een winkelhuis aan B. hetwelk sedert jaren is verhuurd aan C. In het koopcontract staat dat het huis mondeling bij de week is ver huurd, terwijl C. beweert dat hij het huis mondeling gehuurd heeft voor zijn gansche leven. B. w 1 het huis nu zelf gaan be wonen. Hoe kan hij het best handelen A. X. Wat in het koopcontract staat doet weinig ter zake, want daar kan men in zetten, wat men wil. 't Best is om de zaak aanhangig te maken bij het Kan tongerecht. Ik huurde eene boumanswoning met wei- en hooiland als één geheel. Over bemesting zijn verhuurder en huurder niets overeengekomen. Mag ik nu de mest mijner koeien verkoopen D. S. Indien eene bouwmanswoning met wei en hooiland als één geheel is verhuurd, is de huurder naar de wet en naar den aard der overeenkomst verplicht, ten op zichte van het gebruik van het gehuurde als een goed huisvader te handelen, het geen medebrengt, dat de van het vee verkregen mest moet gebruikt worden op den gehuurden grond en niet weggevoerd of verkocht mag worden. Ik huurde een perceel tuingrond, waar van mij de huur tegen 1 September a.s. is opgezegd. Is die opzegging rechts geldig of kan zij pas geschieden met het einde van het oogstjaar B. P. We gaan van de veronderstelling uit, dat het perceel mondeling is verhuurd. We hebben dan een perceel tuingrond, zijnde grond waarvan de vruchten binnen den loop van een jaar geheel worden in gezameld, zoodat de huur moet worden gerekend voor een vol oogstjaar te zijn aangegaan en mitsdien slechts tegen het einde van het oogstjaar, wat voor tuin grond geacht kaa worden het einde van September te zijn, kan worden opgezegd. DE PILOTEN VAN DE K.L.M. IN STAKING. Bij de K.L.Mv is een ernstig geschil gerezen. Reeds gedurende eenige maan den zijn er tusschen het corps vliegers en de directie der maatschappij be sprekingen gevoerd inzake een nieuwe salarisregeling voor de Indië route. De vliegers achten de huidige regeling, in verband met de ontberingen en betrek kelijk groote gevaren, waaraan zij bij het vliegen op de route tusschen Neder land en Indië bloot staan, onvoldoende. Voor het tot nog toe toegepaste sy steem van betaling volgens het aantal vlieguren, verlangen zij betaling vol gens het kilometer-systeem. Ze komen dan voor den eersten bestuurder op een vlieggeld van 6 cent per kilometer plus 550 gulden salaris per maand en voor den 2den bestuurder van 5 cent per kitometer plus 550 gulden salaris per maand. Buiten verschillende andere verlan gens, vragen de vliegers een verzeke ring van den lsten en 2den bestuur der van f25.000 voor elk, verder ver zekering van hun reisbagage, alsmede voor verblijfs-, uitrustingskosten en ziektevoorziening, een bedrag van 18 gulden per dag. Wordt gereisd met een voertuig waar logies en voeding in den vervoerprijs zijn begrepen, dan kun nen de verblijfkosten tot 7.50 per dag worden teruggebracht. Worden de vlie gers gedurenden den tocht ziek en is opneming in een ziekenhuis noodig, dan behoort de rekening te komen ten laste van de K.L.M.welke bepaling geacht moet worden van kracht te zijn tot 2 maanden na den terugkeer op Schiphol. Verder vragen de vliegers voor uit rustingskosten voor de eerste vlucht f 100 en voor de daarop volgende vluch ten telkens f 75. Mede heeft het geza menlijk pilotencorps der K.L.M. bij de directie aangedrongen, op een ingrijpen de wijziging in de samenwerking met den chef van den technischen dienst der maatschappij op Schiphol, welke samenwerking geregeld tot ernstige moeilijkheden aanleiding geeft. Aan enkele der verlangens van de vliegers is door de Directie der K. L.M. tegemoet gekomen. Ten aanzien van de overige punten heeft zij echter geen aanleiding kunnen vinden haar eens genomen istandpunt te verlaten, Door de directie der K.L.M. was ver langd, dat de vliegers Vrijdagmorgen een beslissing zouden nemen. De vlie gers hebben eenparig geweigerd onder de huidige voorwaarden naar Indië te vertrekken. De directie der K.L.M. heet hierop aan de vliegers, die het eerst naar Indië zouden vertrekken, den Oceaanvlieger Van Dijk en den piloot Wiersma. ontslag verleend. In antwoord hierop hebben de vlie gers geweigerd de dagelijksche dien sten op Londen, Parijs, Berlijn en Scan dinavië uit te voeren. Zij zullen deze niet hervatten voor de beide ontslagen zijn ingetrokken. Naar wij verder vernemen, zijn even eens de vliegers Tepas, die naar Ham burg moest vliegen en de vlieger Beek man, die zob vertrekken naar Berlijn, ontslagen, daar beide weigerden op te stijgen. Verder werd ook ontslagen de vlieger Sillevis, de oudste K.L.M.-piloot, daar hij niet bereid was te voldoen aan een opdracht tot het uitvoeren van een pieziervlucht. En thans zijn alle overige piloten in staking en liggen alle diensten van de K.L.M. stil. Naar men verneemt, hebben de vlie gers besloten in den huidigen stand van het conflict een afwachtende hou ding aan te nemen, tot tijd en wijle van de kopstukken der K.L.M. een uitnoo- diging wordt ontvangen voor een on derlinge bespreking. De Rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn., heeft inzake het conflict inlich tingen aan beide partijen gevraagd. INBRAKEN TE~TILBURG. Ook tijjdens de kermisdagen hebben de Tilburgsche inbrekers niet stilge zeten. Niet minder dan drie inbraken werden gepleegd. Om te beginnen brach ten de inbrekers een bezoek aan de woning van den heer J. N., aan de Verlengde Besterdstraat, terwijl de be woners afwezig waren. Een blikken busje met f 70 a f80 werd meegenomen. In de Wagenaarstraat werd ingebro ken ten huize van den heer J. R. S. Hier w*era het huis van onder tot boven doorzocht, maar blijkbaar vonden de dieven niets van hun gading. Ten slotte werd ingebroken bij den heer v. d. W., in de Poststraat. De brandkast in de slaapkamer werd met een in de kamer gevonden sleutel geopend. Een bedrag van f 45 werd ge stolen en een gouden heerenhorloge en gouden kinderarmbanden werden buit gemaakt. Een bedrag van 500 francs, alsmede een enveloppe met t'30, liet men liggen. Wel nam men 6000 waardelooze Oos- tenrijksche kronen mede. Het tafelzil ver werd ook hier onaangeroerd ge laten. nl geen van de drie gevallen heeft de politie een spoor der daders ge vonden. OVERVAL OP EEN MEISJE TE CULEMBORG. Bedreigd met een mes en in brand steken. Dinsdagmorgen is, naar uit Culem- borg aan de Telegraaf wordt gemeld, mej. J. Kemp. wonende aan den Straat weg. oud 18 jaar, alleen thuis zijnde, door ten tot nu toe onbekend persoon overvallen. Terwijl haar ouders naar de markt waren, ging zij naar boven een en an der regelen. Toen zij weer beneden kwam, zat daar een man, die haar ter stond om geld vroeg. Hij bekende, reeds drie nachten bij de familie in een hooiberg te hebben geslapen. Direct riep zij haar moeder te hulp, doch de onbekende zeide haar, dat die allang weg was. Hij waarschuwde haar tevens, niet om hulp te roepen, daar bij het meisje bedreigend met een mes. Toen zij geen geld gaf, pakte hij haar beet en duwde haar in een kuip met waschwater, waarna hij haar begoot met een kan petroleum en haar dreig de in brand te zullen steken. Weer riep zij om hulp, hetgeen ge hoord werd door den heer H. de Kok. Deze kwam te hulp, terwijl de onbe kende zich spoedig uit de voeten maak te. Bij zijn thuiskomst stelde haarva der direct de politie met het gebeurde in kennis. Het onderzoek heeft nog geen resul taat opgeleverd. STEEKPARTlJ~OP DE GALERIJ. Een ernstig gewonde. In een café aan de Galerij te Rot terdam kregen twee bezoekers ruzie o verte ien geldkwestie. Het waren de 30-jarige J. Z., wonende in de Exerci tiestraat, en de 35jarige koopman G. de B. Zij hebben toen het café verlaten om het zaakje buiten uit te vechten. De B. haalde op straat een groot mes tevoorschijn en viel toen Z. aan, wien hij twee steken toebracht, één in het gelaat en één in de hartstreek. Z. zak te ineen en is met een auto van den Geneeskundige Dienst naar het Zie kenhuis aan den Coolsingel overge bracht, waar hij in ernstigen toestand is opgenomen. De dader meldde zich onmiddelijk na zijn daad in het politiebureau aan de Galerij en legde een volledige beken tenis at. Het mes is in beslag genomen. BRAND OP DE~NIEUWE KERK TE DELFT. Dinsdagavond ontdekte men, dat rookwolkjes opstegen van het dak van de rechter zijbreuk* der Nieuwe Kerk te Delft. De politie-brandweer werd gealarmeerd die een onderzoek instelde. In de dakgoot bleek een plek warm te zijn geworden, vermoedelijk tengevolge van broeiing van vuil. De brandweer heeft met een straal deze plek flink nat gespoten. Het mag een geluk worden genoemd, "dat men het brandje zoo spoedig heeft ontdekt. VERDRONKEN. Dinsdagavond is de 12-jarige H. Bakker, die met eenige vriendjes tw|as gaan zwemmen in een van de vijvers van het Stadspark te Groningen ver dronken. Te Roosendaal is bij het baden in de diepe putten van Kalsdonk ver dronken de 15-jarige Schijven. De jongen had zich alleen in de putten gewaagd, een gelegenheid, vooral door de jeugd bij warm weer opge zocht, wijl overigens in heel Roo sendaal eenige gelegenheid tot baden of zwemmen ontbreekt. DIEFSTAL VAN" JUWEELEN. De Amsterdamsche Rechtbank heeft den 40-jarigen magazijnbedien de, die in de juwelierszaak, waarin hij werkzaam was, een aantal ju- weelen voorwerpen ter waarde van f 500 wegnam, veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorloopige hech tenis. Het O.M. had i1/2 jaar gevor derd. 1 OVERLEDEN. Jan Tjolker, die Zondag 1.1. bij het auto-ongeluk te Noordhorn (Gron.) ern stig werd gewond, is zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, aan de ge volgen zijner verwondingen overleden. GEVAARLIJK SREL. Het 13-jarige zoontje van den schoen maker Fl. te Almelo, was bezig met een bus carbid te spelen. De jongen had water op het gevaarlijke goed je gegoten en schudde de bus heen en weer. Plotseling sprong de bus met een hevigen knal uit elkaar, waarbij de jongen zeer ernstig aan het gelaat en aan de armen gewond werd. Drie vingers van de linkerhand werden ge heel afgerukt. De knaap is naar het ziekenhuis vervoerd. DUITSCHER "MET f 12.000 AAN. GEHOUDEN. De Duitsche politie te Aken heeft gearresteerd een Duitscher, die in het bezit werd bevonden van 12 Nederland - sche bankbiljetten van f 1000 en over de herkomst van dit bankpapier een zeer geheimzinnige verklaring heeft gegeven. Hij vertelde namelijk, dat het bankpa pier afkomstig was van diefstal, wel ke op 12 Mei van dit jaar in de buurt J en Doorzitten bij Wielrijden, Zonnebrand en Smetten, verzacht en geneest men met Doos 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten I De Wond'ren zijn de wereld nog niet ait Verpakt kunt U ze koopen, Voordeelig, goed en met cadeaax! JU hoeft nooit ver te loopen. ARTIKELEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6