met de bij den heer J. v. Heeswijk te Kaatsheuvel gevestigde postduivenver- eeniging „De Getrouwe Duif", een wed vlucht met jonge en oude duiven van uit Vilvoorde met den volgenden uit slag: 'C. Corstanje, 1; H. v. Campen, 2. 8, 19; D. Groeneveld, 3, 26; M. Mesch, 4, 9, 34; A. Snoeren, 5; M. v. Boxtel, '6; P. Snoeren, 7, 30; P. v. d. Velden, 10, 3, 25; G. Vos, 11; A. Versteeg, 12, 36, 47, 54; J. v. Ree, 14, 50; B. de Breuckere, 15, 29, 33; H. Spierings, 16, 21; W. Stubbe, 17, 42; P. Snaphaan, 18; M. Donders, 20; W. v. d. Velden22, 32; Chr. Oerlemans, 23; Chr. v. Heeswijk, 24, 52, 53; H. Dek kers,' 27, 28; A. Pijnenburg, 31, 37, 38, 41; E. Haverhals, 35; J. Spierings, 39; H. Netten, 40; H. Rosenbrand, 43; B. Grootswagers, 44, 45; Jac. Treffers, 46; G. Treffers, 48, 49; B. Hendriks, 51. De extra prijs een konijn, werd ge wonnen door M. Mesch. Aankomst le ouit 9.56.12 en laatste prijswinnende duit 10.4.30. De Vrijhoevensche voetbalvereen. „Sparta", speelde j.l. Zaterdagmiddag een vriendschappelijken wedstrijd te gen de voetbal vereen. „Excelsior" al hier, welke wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor „Sparta". Naar men ons mededeelt, zal 'in de a.s. wintermaanden te dezer plaatse een landbouwcursus worden gegeven onder leiding van den heer J. Benja- minse. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat de heer L. W. alhier in zijn tuin een pompoen, zgn. pronkappei, heeft staan, welke een omtrek heeft van 130 c.M. Onze voetbalvereen. „Excelsior", speelde j.l. Zondagmiddag een wed strijd te Dussen tegen de Dussensche Boys, voor welke wedstrijd een me daille werd uitgeloofd. Met een 73 overwinning behaalde „Excelsior" deze zilveren medaille. Mej. D. v. Campen alhier, be noemd tot onderwijzeres a.d. bijz. school a.d. Nieuwstraat alhier, zal 1 October a.s. in functie treden. Evenals vorige jaren, zal ook de zen winter jn de O.L. school in de Kom alhier, een bibliotheek gevestigd zijn van de vereen, van reizende biblio theken. Tot boekhouder is aangesteld de heer E. Coiet. A.s. Zaterdagmiddag zal de voet balvereen. „Excelsior" alhier, met twee elftallen deel nemen aan den serie wedstrijd te Raamsdonksveer, uitge schreven door de voetbalvereen „De Zilvermeeuwen" aldaar. De afd. Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm, hield j.l. Zater dag op de schietbaan te Kaatsheuvel onder leiding van haar commandant, den heer P. van der Schans, een on- deriingen schietwedstrijd. De prijzen werden behaald 'door: A. Nieuwkoop, le pr. met 39 p.; 2e pr., C. Braspenning, met 37 p.; P. Pruijssers, 3e prijs met 36 p.; A. Zwart, 4e pr. met 34 p.; J. J. Vos, 5e pr. m|et 34 p.; E. Haver hals, 6e pr. met 33 p.; R. Timmermans, 7e pr. met 32 p.; C. Chabot, 8e pr. met 3o p.; G. S. Both, 9e pr. met 29 p.; C. v. Dongen, 10e pr. met 29 p. Troost prijzen werden behaald door J. Meter en G. Boer. Zaterdagavond 13 Sept. a.s. zal het Fanfarecorps Euterpe" alhier, te Oosterhout in den tuin koppelpaarden een concert geven. KAATSHEUVEL. BILJART CONCOURS. Woensdag 3 Sept. en Donderdag 4 Sept. 1930 had in Café L. de Bondt alhier de ontmoeting plaats tusschen de vereenigingen Amicitia" Loon op Zand en „V.B.C." Vrijh.-Capelle. De uitslag hiervan is als volgt beurten punten gem. Amicitia, L. op Z. 150 266 1,77 V.B.C., Vrijh.-Capelle 102 300 2,92 De stand op heden is beurten punten gem. Wed. Smit, Kaatsh. 182 283 1,55 Amicitia, L. op Z. 165 284 1,72 Wilhelmina, Drunen 112 300 2,67 Amicitia, L. op Z. 150 266 1,77 V.B.C., Vrijh.-Capelle 102 300 2,92 Hoogste Korps-serie 16 C. Brands te Loon op Zand. Stand Serie-spel 24, 17 in 3 beurten. Stand Amerikaansch-spel 22, 21, 20, 19, 16. Een 15-tal vereenigingen hebben reeds ingeschreven, terwijl er nog 14 dagen tijd bestaat om in te schrijven. POEDEROIJEN. Verleden week werden aan het veer alhier in beslag genomen 16 kalveren, welke van een boot aan wal werden ge dreven en afkomstig waren uit Rotterdam. Procesverbaal werd opgemaakt tegen den eigenaar wegens overtreding der Veewet en invoer van vee binnen een kring waarin bij ministerieele beschikking invoer van vee verboden werd. Een duur zaakje voor belanghebbende. SPRANG. Beroepen tot predikant bij de Geref. Kerk alhier, Cand. Joh. C. Hoge te Delft. 5C SLEEUWIJK. Zaterdagavond 1.1. te ongeveer 6 uur, had op den straatweg, binnen deze gemeente een ongeval plaats, dat ernstige 2e prijs. gevolgen met zich bracht. De kaashan delaar Hollander u t deze gemeente stond met zijn paard en wagen stil aan den rechterkant van den weg, in de richting Nieuwendijk. Met groote snelheid kwam een auto aangereden van het Sleeuwijksche veer, terwijl links van den weg uit een zijpad een zekere Ottevanger per rijwiel kwam aangereden. De auto moest daarom uitwijken, doch door haar snelle vaart was dit niet moge lijk, zoodat zij met volle vaart op den kaaswagen terecht kwam. Het gevolg was een aanrijding van Hollander, die een ge splinterd linker-bovenbeen opliep. Dr. Mijnliefï verleende de eerste hulp en gelastte spoedige overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem, waar bleek, dat behalve deze versplintering, het been ook ook nog op 2 plaatsen was gebroken, zoodat de mogelijkheid van een amputatie zeer zeker niet is uitgesloten. Door den schok ging het paard met den wagen achter zich op hol, doch werd verder op den straatweg gegrepen. Van de auto werd de vooras geheel ontzet, dat met groote vaart werd gereden, blijkt uit het feit dat de auto niettegenstaande haar kromme as en het remmen met voet en handremmen, nog 16 meter doorschoot. De auto werd ook ernstig beschadigd. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld, deze nam de auto in beslag. De drie personen, die in de auto waren gezeten, kregen geen letsel. WIJK EN AALBURG. Begunstigd door prachtig weder, hadden j.l. Zaterdag alhier de Oranje feesten plaats. Nadat de schoolkinderen zich op het feestterrein hadden verzameld, werden de kinderspelen, die in den voormiddag plaats vonden, gehouden, waarvoor aar dige prijzen waren beschikbaar gesteld. Er was een grabbelton geplaatst waar uit zij, die geen prijs behaalden, toch nog een troostprijs mochten nemen. De uitslag voor de schoolkinderen van Aalburg was als volgt: JONGENS. Wedloop met hindernissen: le prijs, Piet Bouman. 2e, Joost v. d. Wetering. 3e, Laurens Nieuwkoop, le, Gerrit van Wijk Lzn. Zakloopen: le prijs, Geert de Vries. 2e. Gijs- bert Vos. 3e, Teunis Mans. 4e Peter Nieuwkoop. Stoelendans, le prijs, Adriaan Ver steeg. 2e, Piet Smokers. 3e, Arie den Hoet. 4e, Johannes Vos. Ruitergevecht (kapokslaan). Ie prijs, Gerrit Mans. 2e, Wim v. d. Steenhoven. 3e, Wim v. d. Steen- hoven. 4e, Jan van Son. Versierde fietsen. le prijs, Geert de Vries. 2e, Gerrit van Wijk Lzn. 3e, Adriaan Versteeg. MEISJES. Wedloop met hindernissen, le prijs, Lijntje Scheffers. 2e, Pietje van Kuijk. 3e, Toontje Mans. 4e Kla- rina Kuijpers. Muiltje loopen. le prijs, Ditje den Hoet. 2e, Johanna Nieuwkoop. 3e, Francien Lakerveld. 4e Lena Scheffers. Bafdragen. le prijs, Dina Nieuwkoop. 2e, Adn- ana Korevaar. 3e, Anneke Korevaar. Mandjesdragen. le prijs, Tina v. d. Wetering. 2e Hendrika v. d. Pol. Mooiste krans. le prijs, Klarina Kuijpers. 2e, Jetje van Wijk. 3e, Tonia Scheffers. 4e. Fran cien Lakerveld. Een woord van dank komt het on derwijzend personeel wel toe, voor de uitstekende regeling dezer feestelijkhe den. Om twee uur vingen de volksspelen aan, waarbij onze muziekvereeniging „Oefening en Uitspanning" voor de noodige afwisseling zorgde, waarvan door een groot aantal publiek werd genoten. Ook werd nog een serenade gebracht in 't eind van de Polsestraat, alwaar door de Oranjegezinde bewo ners een versierde boog was geplaatst. Van zeven tot elf uur werd door bovengemelde muziekvereeniging een concert gegeven, hetwelk door honder den werd bijgewoond en zeer in den smaak viel. Er is in onze gemeente weer eens op recht gezellige wijze feest gevierd. Gaarne brengen wij dan ook dank aan allen, die hebben medegewerkt, om dit feest zoo goed te doen slagen. WELL. Maandag 8 September v.m. 11 uur, had alhier op den havenbol plaats de geiten keuring van de ongehoornde geiten van de vereeniging afdeeling Well. Aangevoerd werden 12 geiten en 1 boklam. Als keurmeesters fungeerden de heeren A. Blikman uit Arnhem en A. van Loon uit Bruchem. De volgende prijzen werden toegekend Geregistreerde geiten, Gebr. Lam, le prijs. Oudere geiten, A. v. d. Leur, le prijs M. de Wit, 2e prijs A. Groeneveld, 3e prijs. 1-jarige geiten, A. de Noo, le prijs Jan Vesters, 2e prijs Gebr. Lam, 2e prijs P. van den Bogert, 3e prijs. Lammeren A. Dekkers, le prijsN. Schreuders, Het boklam werd niet goedgekeurd wegens te weing ontwikkeling. De heer Blikman zegde toe, een seserve bok te plaatsen van den Provincialen Bond. Zaterdag is het inmaken der uien bij den heer L. van Run alhier, geëin digd. Ten gevolge van de vele regens is de uienchampagne dit jaar vroeg afgeloopen. WOUDKICHEM. Aan den heer G. B. Runge, waar nemend hoofd aan de le openbare school, is met ingang van 14 dezer eervol ontslag als zoodanig verleend. Dezer dagen vond men den be jaarden J. Pellikaan alhier, des morgens dood op bed. De marechaussee J. Egberts van de Brigade Kaatsheuvel, is overgeplaatst naar de Brigade alhier. De in de Ned. Herv. Kerk gehou den collecte, voor de inrichting voor iijders aan vallende ziekten te Heem stede, heeft ruim f 25.opgebracht. Een zeldzaam jubileum was voor zeker het 60jarig bestaan van de afd. „Wcudrichem" van het Ned. Roode Kruis, dat Vrijdag 5 Sept. 1.1., in hotel ,,Het zwarte Paard" werd gevierd. De ontplooide Roodekruisvlag, die vanaf dit gebouw wapperde, alsmede de aan 912 uur en des nam. 25 uur, zal in de oude consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, zitting worden gehouden ter betaling van de zitplaatsen in deze kerk. De heer Z. Wijnands slaagde de zer dagen te Breda voor het examen Hoodakte. Naar wij vernemen is D. Ruiten berg, voormalig leerling der Chr. U.L.O. school alhier, benoemd als employé ten Post- en Telegraafkantoor alhier. In de j.l. gehouden algemeene vergadering van den Noordbrabantsche Waterschapsbond te Tilburg, is de heer W. G. de Waard alhier, met algemeene stemmen benoemd tot Bestuurslid van dien Bond. Zaterdagavond j.l. werd op een terrein achter de watertoren een mee ting gehouden vanwege de S.D.A.P., waarvoor als spreker optrad: de heer J. W. Gulden van Sleeuwijk, lid der Prov. Staten v. Noordbrabant, met het onderwerp: „Tegen de nieuwe vioot- plannen van Minister Dekkers". Door spreker werd hierbij uitvoerig stilge staan. De opkomst van het publiek was niet bijzonder groot, waarvan de oorzaak waarschijnlijk gezocht moet worden in de slechte weeromstandig heden. Op de j.l. gehouden ledenverga dering van de Geref. J.V. „Timotheus", kleeding van de zaal, brachten ons j werden tot Bestuursleden gekozen, de reeds in herinnering, het liefde- en vre deswerk in at die jaren door het Roo- de Kruis gedaan. Een goed verzorgd programma had velen dan ook samen getrokken, zoodat het een als het an der meewerkte tot het welslagen van dezen avond. Dr. Giesberts, als voorz. van deze afdeelmg, opende met een kort woord, Waarna hij een herdenkings rede uitsprak, naar aanleiding van dit heugelijke feit. In het bijzonder heette heeren B. Sas en G. van Oord. Verslag van het Oranjefeest te Werkendam op 3 Sept. Door bijzondere omstandigheden konden de feestelijkheden worden in gezet met een concert door de fanfare „Oefening en Uitspanning"' uit Wijk op Dinsdagavond 2 September. De muziekvereeniging is voor Werken- hij daarbij welkom, de heer vanGeitlen- dam geen onbekende, zeer zeker werd beek (oud-geneesheer) en de heer Koo- Ie (ouq postdirecteur), die deze afdee- ung steeds hadden hoog gehouden. Namens de Burgerij sprak daarna Burgemeester v. d. Leiy, die de jubilee- rende vereeniging kwam gelukwenschen in de hoop, dat deze afdeeling in leng te van dagen zal blijven bestaan. De heer Calame van Andel, Secr. pennm. van de T.B.C. vereeniging, lili- citeerde namens deze vereeniging de afdeeling. Hij schetste het werk van het R.K. en dat van de T.B.C., die hetzelfde doel beoogen, met dat ver schil, dat naast het vredeswerk, dat door beiden wordt verricht, voor het R.K. ook een taak is weggelegd, wan neer een oorlog soms uitbreekt. Laten we echter hopen, dat het R.K. niet meer noodig zal zijn voor het werk waarvoor het eigenlijk werd "opgericht, „God beware ons voor de rampen van een oorlog", aldus besloot spreker. De voorz. dankte de beide sprekers voor hun waardeerende woorden, ook hij hoopt, dat het Roode Kruis het vre deswerk nog lange jaren zal mogen voortzetten, t ot heil der lijdende mensch- heiü. Het officieele gedeelte van dezen avond, als we het zoo mogen noemen, was hiermede geëindigd. Hef strijkje „Euphonia", onder lei ding van den heer Baart, verleende zijn welwillende medewerking, zoodat het muzikale gedeelte goed verzorgd was. Doch er wachtte ons veel meer, het optreden van prot. Ben Ali Lebi (hu moristisch goochelaar) was een feit geworden en toen deze op de planken verscheen, werd hij met een daverend applaus begroet. Als humorist van den eersten rang wist hij ons vanaf het eerste oogenblik te boeien, maar niet minder brengt hij ons in eciase door de, voor ons nog steeds onverklaarbare wijze, waarop hij zijn verschillende mo derne goochelstukjes verrichtte. Wij zou den hier willen noemen, het verdwij nen van eenige bankbiljetten, die la ter uit een levendige citroen, door een der heeren doorgesneden, weder geheel met citroensap doorweekt, te voorschijn kwamen. Het uit een van een der hee ren geleende hoed, niet minder dan achttien reisdoosjes te voorschijn halen, was eveneens een bravour stukje. De verdwenen kaart, die later te voorschijn kwam uit de beurs van een der aan wezigen, was op het gebied van goo chelkunst voorzeker een mooie prestatie. Even werd gepauseerd, waarna een Roode Kruis-film Werd vertoond; een leerzame film, die het werk van het R.K., zooals hulp bij watersnood of stormramp, oorlog of Wat dan ook, zeer aanschouwelijk voorstelde. Na de pauze muziek en weder optre den van Ben Ali Lebi, die stemming bracht en wist te behouden. Dr. Giesberts bracht dank aan „Eu phonia" en inzonderheid aan den heer Baart, voor het gebodene. „Steunt ons vredeswerk" roept het Ned. Roode Kruis ons toe, welnu dat doet ge, door nog heden lid te worden van de afd. Woudrichem e.o.; adres: dhr. H. P. Vos, penn.m. dezer afdeeling. Vanaj heden komt wegens te ge ringe aanvoer, de Maandagmiddagvei ling van aardappelen te vervallen. WERKENDAM. Zaterdagmiddag speelde de voet- baivereen. W.V.V,. 1 en II tegen Zilver meeuwen I van Raamsdonksveer en S.F.C. van Sleeuwijk. de mededeeling dat deze vereeniging een concert zou geven, met groote ingenomenheid door de ingezetenen vernomen, 's Avonds waren een groot aantal personen op het feestterrein aanwezig, die met gespannen aan dacht de verschillende muzieknum mers aanhoorden, het geapplaudizeer bewees volkomen, dat men hier met een zeer goed corps te doen had. De vroolijke marschmuziek was oorzaak dat de jongelui verschillende malen een rondedans over het terrein maak ten. Te ongeveer ii uur sprak de Voor zitter der Oranjevereeniging eenige hartelijke woorden van dank en zei- de overtuigd te zijn, de tolk te we zen van allen die op het terrein aan wezig waren, hij hoopte de vereeni ging „Oefening en Uitspanning" nog meerdere malen in Werkendam te mogen begroeten voor opluistering der Oranjefeesten. Tenslotte verzocht hij de vereeniging met marschmu ziek van het terrein te gaan, waaraan de vereeniging voldeed. Oud en jong stelde zien adhter de muziek op, waarvan verschillende met lampions, en maakte een rondgang door de ge meente mee. „Oefening en Uitspanning" uit Wijk, wij willen hier in dit verslag U openlijk hulde brengen, voor de keurige muzieknummers, welke gij ten gehoore bracht en roepen U een tot weerziens toe Tijdens het concert werd door het Bestuur der Oranjevereen. de ver schillende winkelétalage's beoordeeld De uitslag daarvan is als volgt ie pr. C. B. van Driel met 47.7 punt. ie pr. C. Sas met 45.1 punt. 2e pr. B. W. Ridderhof met 42.6 punt. 2e pr. A. Vos en Zoon met 41.1 punt 3e pr. H. Groeneveld met 38.5 punt. 3e pr. B. Paans met 37.1 punt. 3e pr. M. v. d. Steenhoven met 35.2 p. 4e pr. W. Wieringa met 34.9 punt 4e pr. J. Nagelkerke 4e pr. J. C. Visser 4e pr. C. Bakker 4e pr. G. Visser Het hoogste aantal punten, dat be reikbaar was, bedroeg 50 Woensdag 3 September, de eigen lijke feestdag, welke gehouden zou worden ter herdenking van den 50- sten geboortedag van onze beminde en geëerbiedige Koningin Wilhel mina. Met leedwezen moest het Bestuur der Oranjevereen. oonstateeren, dat aan het verzoek om een algemeen vlagvertoon op dien herdenkingsdag maar op bescheiden wijze in vervul ling kwam. Mocht er dan niet het aantal gewensente vlaggen zijn, een kleur was er dan toch en wel de Oranjekleur, immers om 9 uur zouden de schoolkinderen van alle scholen gezamenlijk in optocht door de ge meente gaan en die waren allen, zon der uitzondering getooid met Oran je en hoog boven dat alles scheen de Oranjezon. De feestelijken aan blik welke de stoet kinderen ons, ouderen te zien gaven, was verrukke lijk. Immers wanneer wij echte, on- vervalschte blijheid van de kinderen zien, daii zijn vanzelf de grootere menschen ook vroolijk gestemd. Pre cies 9 uur zette de stoet, welke was opgesteld aan de Kruisstraat, zich in beweging om de op de programma's vermelde route te nemen. Bij het Plein gekomen werd even gepauseerd en daar speelde de Mu- met 33.4 punt. met 33 punt. met 32.3 punt. met 31.2 punt Uitslag 2:1 voor Zilvermeeuwen en ziekvereeniging „Kunst na Strijd" uit 6:2 voor W.V.V. II. 1 Oudendijk, welke intusschen in onze Benoemd als kweekeling met acte gemeente was gearriveerd, en die de- aan de Rehobotschool (school met den ze feestdag zou komen opluisteren, Bijbel) de heer H. Hak van üiessen. j eenige welbekende volksliederen, na- Donderdag 11 Sept. a.s., des vm. tuurlijk vooraf gegaan door het Wil helmus. Tijdens deze uitvoering zon gen alle kinderen uit volle borst me de. Daarna volgde de feeststoet haar aangegeven weg tot aan het punt waar zij was opgesteld, en werd daar entbonden, ook hier liet de muziek- vereen. zich weer hooren. Op hun scholen teruggekeerd, wer den zij rijkelijk onthaald zoodat onze kleinen weer een genoegelijke dag is bezorgd. Het Bestuur der Oranjever een. bezócht alle scholen en werd door alle kinderen steeds een „Leve de Koningin" uitgeroepen. Een woord van warme dank aan heeren Hoofden der Scholen, die in samenwerking deze schoolfeesten heb ben georganiseerd. Ook de Bewaarschool werd niet overgeslagen, daar werd het Bestuur opgewacht door een eerewacht van die kleine kleuters, wat wel prettig gevonden werd. Het was dan ook een aardige attentie van de nieuwe B e waar scho oio nd erwij z e r es Om half twee 's middags begonnen de volksspelen ,deze hadden een vlot verloop, er was aan deelnemende geen gebrek. Stoelendans voor meisjes De uitslag daarvan is als volgt ie prijs Marie Paans; 2e prijs M. de Koning3e prijs N. van Driel 4e prijs T. v. d. Heuvel en 5e prijs F. vajn Veen. Voor de meest ko misch gekleede een prijs aan Dina Versluis. Koekhappen voor meisjes ie prijs E. de Keijzer2e prijs C. van Veen en 3e prijs M. den Haan. Voor de meest komisch gekleede een prijs aan Bet je v. d. Schuit. Staartsteken voor meisjes ie prijs T. den Haan; 2e prijs A. Bras3e. prijs J. Verhoeven en 4e prijs M. de Heus. Voor de meest ko misch gekleede een prijs aan Drieka den Hollander. Wedloop met hindernissen voor jongens ie prijs S. van Burgël2e prijs A'. Cornet3e prijs G. Zwets en 4e prijs A. den Hollander benevens een prijs voor de komisch gekleede. Een troostprijs aan T. van Oord. Kruiwagenwedstrijd voor jongens ie prijs H. Kooij2e prijs A. Ko- nings en 3e prijs J. Schoon. Voor de meest komisch gekleede een prijs aan W. van Kleij. Bij deze volksspelen werd menig maal hartelijk gelachen door het pu bliek, vooral bij het Koekhappen en het Staartsteken. Op het terrein was een gezellige drukte. Na afloop der Volksspelen werd ringereden door paren op tweewielige rijtuigen, het aantal deelnemers be droeg 29 stuks. Jammer dat met de ze wedstrijd een ongeval plaats vond, dat echter bijzonder goed is afgeloo pen, door ongelukkige omstandighe den viel een rijtuig om, waardoor de dame en de bestuurder op de grond kwamen te liggen, onmiddellijk toegeschoten hulp brachten het rijtuig* weer op haar beide wielen, terwijl ver nomen mocht worden dat de beide personen behalve wat schrik, onge- blesseerd waren. De dame had de moed weer in het rijtuig te stappen en nogmaals haar best te doen omJ het meest aantal ringen te bemachti gen, wat haar echter niet is mogen gelukken. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt P. Dekker Sleeuwijk ie prijs. C. Groeneveld, Werkendam, 2e prijs. J. Kant, Werkendam, 3e prijs. J. Meerburg, Sleeuwijk. 4e prijs. Na afloop van deze ringrijderij en de uitdeeling der prijzen, trad de pau ze in tot 7 uur. Van 79 werd een concert gegë- ven door het muziekcorps „Kunst na Strijd" uit Oudendijk, deze vereen, heeft getoond een feestdag, als die welke te Werkendam gehouden wordt fen volle te kunnen opluisteren. De gezellige enorme drukte, welke om de muziektent heerschte, was wel eens oorzaak, dat de muziek niet door een ieder kon worden gehoord. Precies 9 uur begon de openlucht bioscoop ondernemer, zijn beelden op het wit te doek te brengen. Deze films wa ren voor deze keer allen aan den ko mische kant, wat wel bij het publiek in goede aarde gevallen is, gelet op het steeds uitbundig gelach. Daar echter de avond wat frisch was, duur de deze voorstelling wel wat te lang. Het vuurwerk werd om ongeveer half 12 ontstoken. Nauwelijks was de eerste groote vuurpijl de lucht in ge vlogen of allen liepen naar de kant waar het vuurwerk was opgesteld, in bijna letterlijke zin kon men over de duizend koppigen menschenmas- sa heen loopen. Wat de menigte te zien kreeg over trof in kwaliteit het vuurwerk van vo rige jaren. Wat was no. 10. het groo te draaiend vuurfront, met briljan ten kramen en kleurenspel om plot seling over te gaan in schitterend sneeuwvlokkenzon met duizenden helder witte vlokken om zich heen, prachtig. Zoo ook no. 23, het groo te magnesiumwonderfront met schei- witte vonken. Ook de telegraaf ge lukte op prachtige wijze en dan de groote slotdecoratie met de woorden „Leve de Koningin" met bengaal- sche verlichting en daar naast brillan- ten fonteinen en batterijen welke een menigte gekleurde lichtkochels over het geheel heenwerpend en groot slot, bombardement en sterrenregen. Te ongeveer kwart over twaalf in 's GRAVENMOER.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2