Schildersknecht, Erfhuis BEZOEKT Jan Geertzen, 's-BOSCH, Belangrijke afbraak te koop van een soüed HeereMs: Belastingen J. ELËM, Teekenschool Heusden. Bekend making GEVRAAGD: een landb. knecht Tandarts Jeuk verdwenen! Ingezonden. Marktberichten. BIJDRAGEN Advertentie». Dienstmeisje een bekwaam CHAUFFEUR. VAN WILLIGEN VAN GENDT Notaris A. SCHAAP Aanmelding van Leerlingen op Zaterdag 13 en Zaterdag 20 September Jo Boom-Pijnenburg. SLAKKEMEEL Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. In 'n Oogwenk is de den geheelen inboedel: den nacht ging dan ook een ieder zeer voldaan huiswaarts en menige uitroep van bewondering werd dan ook vernomen. Wat het Bestuur doet veronderstellen, dat het publiek het zeer op prijs stelt, dat ieder jaar op feestelijke wijze de verjaardag van onze Koningin wordt herdacht. Het publiek heeft verder in hooge mate meegewerkt om alles zoo prach tig te doen verloopen, geen wanklank is er gehoord, daarvoor een woord van hartelijke dank. Op deze wijze is weer getoond, dat het enorme werk en moeite, welke het bestuur zich moet getroosten wordt gewaardeerd. Werkendam mag weer met genoegen op dit feest terugzien. „Lang leve de Koningin!!" (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). M. d. Red. Nogmaals kom ik U lastig vallen, om onderstaand te plaatsen, waarvoor mijn dank. In de „Echo van het Zuiden" komt onder Correspondentie voor „De heer Sprengers uit Oud Heusden plaatste in het „Nieuwsblad van Heusden" een ingezonden stuk aan ons adres, naar aanleiding van onze correspondentie in 't no. vorige week. Hij heeft ons zoo zegt hij geen ingezonden stuk gestuurdzeer terecht, maar hij heeft een onzer correspondenten gevraagd, te trachten zijn gewichtig do cument uit bovengenoemd blad in zooveel mogelijk couranten geplaatst te krijgen en dus werd het ook ons gezonden. Wij plaatsten het echter niet en dat is onze zaak. Zijn verder betoog of ge leuter misschien, is onzin en absoluut onwaar. Dat weet hij of kon hij weten en als 't hem lust, kan hij zich daarvan bij ons komen overtuigen. En hiermee onzerzijds uit. Wij groeten hem". Naar aanleiding van deze corresponden tie heb ik, op verzoek van enkele abonné's van de „Echo", welke dit lazen en niet wisten waar het feitelyk over ging en mij een exemplaar toezonden, mij tot de Redactie van de Echo gewend en dit blad een ingezonden stuk toegezonden ter plaat sing, daar ik het alles behalve fair vind en anderen met mij, dat dit blad iemand op zoodanige manier wil afkammen, zon der dat de lezers weten, waar het over gaat. Dit kan iedereen, niet waar De „Echo" verwaardigde zich niet, daar eenig antwoord op te geven. Dat is natuurlijk hare zaak. Maar gaarne wil ik toch de „Echo" even antwoorden in uw geacht blad. De „Echo" schrijft in hare eerste cor respondentie „wij ontvingen een inge zonden stuk van den heer Sprengers". De Redactie erkent, dat dit niet waar is. Nu heeft zij het ontvangen van een harer correspondenten, welke ik zoude gevraagd hebben, om mijn stuk in zooveel moge lijke couranten geplaatst te krijgen. Ik ben toch zelf bekwaam genoeg, om het de „Echo" zelf te vragen en laat hij anders bewijzen, dat dit zoo is. Is dit soms geleuter Neen, dat is onzin en absoluut onwaar en geleuter van de »Echoe;. Wat betreft, dat ik mij kan komen overtuigen wat de groote leverantie van drukwerken aangaat, ditWat vóór mijn tijd als Raadslid door Uwe firma geleverd werd, zal wellicht veel meer zijn geweest dan de laatste jaren, doch het was zeer verstandig van Uwe firma, daar niet zoo erg op gesteld te zijn, want de betalingen te Elshout waren zoodanig, dat men de leverantie beter aan een concurrent kon gunnen. Er waren firma's, die in geen vier jaren een cent gehad hadden. Met de rest van mijn ingezonden stuk ging de „Echo" zeker accoord en was dan toch zoo. Wat zijne groeten aan mij betreft, daarvoor mijn dankdit eischt immers de beleefdheid. CHR. SPRENGERS. Oud-Heusden. BREDA, 8 September 4930. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 239 stuks vee, t. w. 40 stuks hoornvee, 73 varkens en 126 biggen. Prijzen Biggen f18.tot f22.per stuk. Kalfvaarzen f 280.tot f 380. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 5558 5054 Vette koeien 46—50 4045. Per K.G. levend gewicht Vette varkens 6668 6365. HandelVet vee lui en duur. Vette varkens en kalfvaarzen goede handel. Biggen handel redelijk. ROOFOVERVAL TE ALEM. Gemaskerde bandieten. Dinsdagnacht werd de kassier van de Boerenleenbank te Alem door vier gemaskerde bandieten uit bed gehaald. Zi] bedreigden hem met revolvers en dwongen hem de brandkast te ope nen. Bezwijkend voor deze levensbe dreiging, opende de kassier de kast, waarin 3000 gulden aan contanten zich bevonden. De bandieten maakten zich met dit geld u, it de voeten. In verband hiermede, heet het Par ket uit 's Bosch Dinsdagmorgen een onderzoek ter plaatse ingesteld. HEUSDEN. Vrijdagavond gaf de Fanfare der H. Familie een concert op de muziek tent Vischmarkt, aangeboden aan de Heus- densch Winkeliersvereen. ter gelegenheid der Heusdensche winkelweek. Een 8-tal muzieknummers werden op zeer verdien stelijke wijze ten gehoore gebracht onder leiding van haren directeur den heer W. v. Heivoort uit Nieuwkuijk. Ofschoon het een Vrijdagavond was waren toch vele bezoekers op de Vischmarkt aanwe zig. Jammer dat de jeugd tijdens het concert zoo luidruchtig was en hierin verbetering moet gebracht worden. Maandag herdacht de eerw. zuster Assisio, den dag dat zij vóór 50 jaren in het klooster trad der eerw. Zusters van Liefde te Tilburg, te vens herdacht de eerw. zuster dat zij vóór 25 jaar als hoofd der zuster school werd aangesteld. Dit dubbel jubilé werd dan ook op bijzondere wijze herdacht en de eerw. zuster mocht vele blijken van belangstelling ondervinden. Namens vele katholie ken uit de parochie werd een hulde blijk aangeboden bestaande uit twee zilveren kandelaars voor de kapel en een prachtvol bloemstuk. Tevens wer den nog verschillende geschenken aangeboden. Zondagavond werd door het dameskoor „Sursum Corda" reeds een aubade gebracht terwijl de fan fare der H. Familie Maandagavond een serenade bracht. Mpge de eerw. zuster nog vele ja ren gegeven zijn. tot de Geschiedenis van het Land van Heusden en Altena en den Bonimelerwaard. 29.) Zijn Bij goede Mannen van Beijde seijden daartoe genomen gedempt ge- accordeert, dood en te niet op condi tiën en voorwaerden hiernaar Beschree- ven, „ln den Eersten soo ist voorwaerde, dat die van Veen hare Cadens zullen Maaken alsoo hoogh ende alsoo Breet, dat die van Waarthuijsen ende Em- michoven daar onbeschadigt aff zul len blijven Nu ende tot allen Tijden, en offt gebeurde dat die voorschreeven geErffdens van Veen hier gebrekkelijk m vielen ende Haare Kade niet en Maekte in Maniere als voorschreven staet ende de voorsz. geErffdens van Waarthuijsen en Emmichoven daarbij beschadigt waren, zooj zal alsdan die Waartman van Waarthuijsen en Em michoven in den tijd weesende den geswooren van Veen Dan weetende daar- aff Een wete doen tot kosten van de Ge Erffdens van Veen, die alsdan gehou den sal zijn te komen Binnen Een Et maal 'op de voorsz. kade, en Maakense en doense Maaken, alsoo dat die ge- meijn geErffden van Emmichoven en Waarthuijsen daar onbeschadigd aff blij ven, off Indien sij hier gebrekkelijk in Bevonden worden, soo sullen die Schouten van Waarthuijsen en Emmic hoven die kaën elk in Haaren Bannen doen Maaken op dijk Regt En Leggen die penn. daaraff uyt en Neemen voor Eiken Twee weeder, welke penn. die voorsz. Schouten altijd sullen verhaalen en in winnen ende Regten op de ge- swoorcns van Veen dan Indien tijd weesende, des soo geloof de Heer Rij- cout pastoor van Veen voor deese penn. als Borge alsoo Lange als hij daar Dienende is, Ende die gemeijne ge Erffdens van Veen gelooffde de voorsz. Heer Rijcout te Houden schaadeloos, etc. alle dink sonder argelist. dit aldus uitgesproken En gedaan Bij etc. En is aldus geschiet den 13e dag in October Ao. 1516, was ondert: etc Uit het bovenstaande, gelijk ook uit het volgend extract uit het jaar 1521 blijkt dat Wijk en Veen hare uitwate ring op de Alm door het land van Altena had. mits conditie dat dezelve ingelanden moesten zorg dragen, dat de kaden langs de Alm in zoodanige staat verkeerden, dat de dorpen bene denwaarts gelegen, geen overlast van het afkomende water hadden. Eerst in de 17e eeuw schijnt er een vaste re geling te zijn getroffen, waarbij een zeker peil werd aangegeven, hoe hoog het water op de Alm mocht worden opgevoerd, daar in de 16e eeuw alom watermolens zijn gesticht. In 1520 de eerste watermolens in Holland. Extract 1521. Keur op de Almkade. ,,Compronis tusschen die van Wijk en Veen, Waarthuijsen en Emmichoven van d'Almcaade op Maydagh te keuren ende Die te schouwen op St. Jans avond, etc. In Maniere en voorwaarde hier Naar beschreven soo sijn vergadert geweest Een generaale dagvaart daartoe geraamt In Bij weesen en presentie van Gilles Schellaart als Rentmr. mijns genadigen Heeren Grave van Hoorn, etc. (Heer van Altena) dien geErffden van Wijk en Veen ter Eenden sijde en die ge Erffden van Emmichoven en Waarthuij sen ter andere sijde, te weeten, etc. volkoomen Magt hebbende van den Dorpe van Veen: Hessel etc. volkoomen Magt hebbende van den Dorpe van Wijk: Jan etc.: als gemagtigde van j Emmichoven en Waarthuizen, soo heb ben deese voorsz. Dorpen en Bannen i Bij Hen Luijden Eendragtelijk over ge- i geven, dat sij op den Meijdagh alle Jaaren nu voortaan haare kaën sullen keuren alsoo hoogh en Breet dat die van Emmichoven en Waarthuijsen geen schaade daar bij Lijden en sullen dee se keuren alle Jaaren geleijt werden, etc. En dat voort de schouwen na Inhout etc. alle dink sonder Froude offte argelist en deeser Cedullen sijn- der Twee uijt den andere gesneeden daar Elke partije Een aff heef ft en sijn onderteekend, etc. E11 tot Meerder bevestenisse soo heb- be ik Gilles Schellaart als Rentmr. van weegen Mijns genadigen Heere etc. mijnen Naam hier vooraan gestelt ett Is geschiet int Jaer onses Heeren 1521 op den Lesten April etc. Overeenkomst omtrent het daarstei- len van het maalpijl op de Alm uit het jaar 1612. „Alzoo zekere Questiën ende diffe- renten geresen sijn, tussen de hooft ingelanden, Waarsluijden ende Geërt- dens van Almkerk, Waardhuijsen ende Emmichoven, daaronder Ganswijk be grepen is, alle in den lande van Al then a ter eenre ende de hoof tingelan den, Waarsman ende Geerfden van An- dei ende Giessen, mede aldaar mids- gaders Schout, Burgemrs. ende Geërf den van Wijk ende Veen in den Lande van Heusden soo binnen de Stadt Heus den als fjen platten lande woonende respectieve ter andere, beroerende de watermolens, pijlen ende kaden ten we derzijde van de Alme gelegen zijn ent- lijk de vers. partijen ten wederzijde deur intercessie ende tussenspreken van Mijn Ed. Heeren Mr. Johan Basius, Raed ende Rekenmr. ende Willem van Beveren Rentmr. Generael van Suijt- holland, gesamentlijk vergadert sijnde op de Almkade aan de Zuijdzijde om trent de Heuls daar 't water van St. Anthonus molen onder deur in de Al- me is lopende, verdragen en veraccor- deerd in der forme en maniere hier- nae volgende, ende eerst: Aangaande 't pijl, dat van nu voort aan aan alle de watermolens die op, ende in de voorsz. Alme hare wate ren zijn uijtmalende, zoowel in den Lande van Althena als den Lande van Heusden staande, gehouden sullen zijn hen te reguleeren na 't pijl op huijden metten anderen ter presentie ende tus- senspreecken van de voorsz. Heeren verdragen, ende eenige spijkers ofte ijse- re nagels geslagen aan de noordzijde ende Westersche sloot van de Heul tegens de Almkade daar 't water van St. Anthonis molen onder deur na de voorsz. Alme zijn lossinge heeft. (Wordt vervolgd). Net meisje, oud 21 jaar, zag zich gaarne geplaatst als of iets dergelijks, in klein gezin, in of nabij Heusden. Op goede behandeling zal meer gelet wor den dan hoog loon. Herv. godsd. Brieven onder No. 10 aan het Bureau van dit blad. Terstond gevraagd een flinke tot 1 November vast werk, bij L. VAN BEEK, Schilder Aalst (Geld.) Er biedt zich aan Gehuwd, oud 24 jaar. Brieven onder letter C aan het Bureau van dit Blad. met kost en inw., huiselijk verkeer. Brieven Boekh. VERSTEEG Nieuwendijk, onder No. 251. Zij, die van de coöperatie te Aalburg, (levering October—November) wensshen te betrekken, gelieve dit zoo spoedig mogelijk op te geven bij den Voorzitter D. VAN WIJK. Hotel „CONCORDIA" Heusden. Spreekuren WOENSDAGS eij VRIJDAGS van 10—1 uur. te VEEN, ten overstaan van de Notarissen te Andel, en te Hensden, op DONDERDAG 11 SEPT. 1930 vm. half tien (Z.T.) ten verz. van de erven J. van Andel ten sterfhuize, no. 82 a.d. Wielstraat te Veen, van Levende have Landbouwwerktuigen, Veldvruchten en Meubi- lare goederen. Contante Betaling. Te zien een uur voor de ver- kooping. Breeder bij biljet. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. 40 prachtige Deuren en Ramen, Marmeren Schoorsteen-mantels, een stel Porte-brisée Deuren, Ribben 11 Meter, Opleggers, Gor dings, Latten, Strooken, een Pomp met Gootsteen, 800 bos mooi dekriet, Namensche tegels, een groote partij Steenen, Ankers, Eiken Ribben, enz. enz. In prima staat. Alles moet weg. Naast de Schoenfabriek van „TIM-TÜR" No. 166, Waalwijk. Dagelijks te bevragen op het werk of bij de sloopers KLERKS DE WIT te DRUNEN. te Waalwijk, zal PUBLIEK VERKOOPEN, om contant geld, ten sterfhuize van Chr. de Haan te Meeuwen, op Vrijdag 19 September a.s. nam. 2 uur (N. T.) w.o. kasten, tafels, stoelen, bedden, huish. gerief, landbouwgereed schap, ong. 5000 kilo best koehooi, 1 dragende koe, 1 kuische koe, 2 kalveren, varkens, kippen enz. Te bezichtigen op den verkoop dag van 10—12 uur. Rechtskundig Adviseur te 's-Hertogenbosch. Havenstraat 5, (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden, IN VULLEN beschrijvingsbiljetten, opma ken van BEZWAARSCHRIF TEN wegens te hoogen aanslag enz. Billy k e Conditiën. voor den cursus 19301931, uitsluitend van 5.30-6.30 in de Teekenschool, ingang Kerkstraat. Indien de ouders of de leerlingen in de Rijks-Inkomsten belasting 19301931 zijn aangeslagen naar een zuiver inkomen van f 2000.moet het Aanslagbiljet bij de aanmelding ter inzage worden verstrekt. HET BESTUUR. Ondergeteekende heeft hiermede de eer mede te deelen, dat hij met ingang van 15 SEPTEMBER a. s. zijn Bakkerszaak zal overdoen aan den Heer JO BOOM. De heer Boom zal de zaak op denzelfden voet voortzetten. Onder vriendelijke dankzegging voor het buitengewoon groot vertrouwen, dat ondergeteekende in zoo ruime mate gedurende al die jaren ten deel mocht vallen, beveelt hij den heer Boom in een ieders gunst aan, overtuigd zijnde, dat deze niets onbeproefd zal laten het vertrouwen waardig te worden. Hoogachtend, P. J. Verschure-v. d. Ven Electr. Brood- Koek- en Banketbakkerij BOTERMARKT HEUSDEN. Heusden, September 4930. Refereerende aan bovenstaande kennisgeving, heb ik de eer te berichten, dat met ingang van 15 SEPTEMBER de zaak van den Heer P. J. Verschure door mij wordt over genomen en op denzelfden voet door mij zal worden voortgezet. Het zeer groote vertrouwen dat de Heer Verschure zoo ruimschoots mocht genieten, hoop ik te behouden, door alle orders welke mij worden opgedragen, zoo accuraat mogelijk tot ieders volle tevredenheid uit te voeren. Onder beleefde aanbeveling, verblijf met de meeste Hoogachting, Heusden, September 1930. De ondergeteekende, de N.V. Bouw- en Administratie- Maatschappij „DE LICHTSTRAAL", Koningin Emmakade 175, 's-Gravenhage, deelt hierdoor mede, in verband met verschillende mededeelingen in de pers De Directie, die in principe van dergelijke valsche aantygingen en lasterpraatjes geen notitie neemt, meent echter thans, dat het publiek, dat haar steeds het vertrouwen schenkt en geschonken heeft, recht heeft op een antwoord van haarzelf, hetgeen zij hiermede dan ook heeft gegeven. Hoogachtend N V. Bouw- en Administratie-Mij. >DE LICHTSTRAAL De Directie: BLOKLANDER. SCHOONDERBEEK. Misschien komt het U overdreven voor, tóch is het waar, dat ge de ondrage lijke jeuk, die door huidaandoeningen veroorzaakt wordt, direct kunt bedaren. De eerste druppels d.d.d. een be roemd geneeskrachtig middel tegen huidaandoeningen brengen dadelijk verlichting, d.d.d. dringt diep in de poriën der huid en doodt daar de ziekte kiemen. d.d.d. is geen vettige zalf, maar een heldere vloeistof. Het wordt met succes aangewend tegen ekzeem, uit slag, brand en andere aandoeningen der huid. Koop nog heden een flacon van f 0.75 en f 2.50 bij Uw Apoth. en Drogist D.D.D. ondersteunt de heilzame 9 E E ra werking der D.D.D.-Vloei- E SP stof en houdt de huid gezond, f 1.per stuk. B 3 ten eerstedat zij alle obligaties uitgegeven door de „N.V. Bebomij" ten volle garandeert en met al hare bezittingen borg hiervoor blijft. Dat zij zelve thans obligaties uitgeeft die volkomen in waarde en strekking hiermede in overeen stemming zijn. Dat daarvoor elke maand op den 22en een amortisatietrekking plaats vindt ten overstaan van Notaris De Hoog te Amsterdam. Dat in het proces-verbaal van den Notaris over deze trekkingen steeds wordt opgenomen, dat deze trekkingen ook gelden voor de reeds uitgegeven Bebomij-obligaties ten ticeededat in de pers is opgenomen een bericht, waarin vermeld wordt dat tegen de Directeuren een aanklacht is ingediend door een zekere J. J. Debets zich noemende J. J. Debets van Loon. Dat J. J. Debets het doet voorkomen in dat bericht alsof deze aanklacht zou zijn op verzoek van den Heer Officier van Justitie te Rotterdam. Dat deze mededeeling absoluut onwaar is en slechts gedaan is uit haat wegens het mislukken van een handig opgezette poging tot chantage. Dat zij steeds al hare zaken correct behandelt en behandeld heeft en dan ook het bericht over een aanklacht voor kennisgeving aanneemt. Hare zaken zijn volkomen in orde, hetgeen hare boeken en bescheiden, die voor iedere bevoegde ter inzage liggen, aantoonen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 3