Veilingbericliten. Pluimveeteelt. DE TROONREDE. Plaatselijk Nieuws EEN DREIGBRIEF. Vijfhonderd gulden.... anders kraait de roode haan Een heer, werkzaam in een zaak aan den Amsterdamschestraatweg te Utrecht, werd Maandag verrast met een dreigbrief De onderteekenaars verzochten in zeer lyrische taal het slachtoffer van hun be dreiging hun Woensdagavond netjes f 500 ter hand te stellen. Anders,... het werd schrikbarend, zou er denzelfden avond bloed vloeien of de roode haan zou boven zijn huis schel kraaien. De politie werd van het geval mede- deeling gedaan en op haar advies begaf de bewuste persoon zich met de gevraagde som naar het aangegeven punt op den Amsterdamschestraatweg. Enkele recher cheurs zouden wel in de nabijheid zijn. Men had reeds vermoeden, dat het twee loopjongens zouden zijn, die vroeger in dienst waren van de zaak, waar ook de heer in betrekking was. Deze zag al spoedig de hem bekende jongens. Hij haalde den dreigbrief voor den dag, liet hem aan beiden zien en zei heel kalm „dit briefje is van jullie, hé Zeer spontaan klonk 'n bevestigend antwoord. De heertjes waren erin ge vlogen. De mannen van de politie hadden het gehoord en oogenblikkelijk werden de jongens bij den kraag gepakt. Ook deze muis zal haar staart echter wel niet missen. DRUNEN. Veiling 11 September. Snijboonen 614 ct., id. II 15 ct., Duitsche boonen i/23 et., Stokprinc. m. draad 3IT ct., id. z. draad 115 ct., Rentegevers i/210 ct., Wagenaars 614 ct., Perfect" 110 ct., id. dub bele 315 ct., Rattekeutels 718 ct., Tomaten 612 ct., id. II 24 ct., Au gurken 125 ct., Spinazie 112 ct., Postelijn 29 ct, ljuin 25 ct., Sja lotten 511 ct., Erwten 2832 ct, Wor telen 14 ct., Spruiten 1625 ct., Triomphe de Vienne 2535 ct., id. II 1624 ct., Dr. Jules üuyot 28 33 ct., Beurre de Merode 1729 ct., id. II 915 ct, Beurre le Brun 23 32 ct, id II 1020 ct., Beurre Beuc- ker 1625 ct, Beurre Hardy 2636 ct., id. II 1625 ct., Beurre van den Ham 1822 ct., Beurre Six 35—27 ct., Beurre Diei 2028 ct, Beurre Napo leon 2431 ct., William Duchesse 18 32 ct., id. II 1016 ct., Bon Louis II 2235 ct., Bon Chretien William 20 32 ct, Maagdeperen 1726 ct., ld. 11 10—16 cc., Knolperen 712 ct., id. II 5—6 ct., Haantjesperen 814 ct., Souvenir de Congres 2036 ct., Seig neur d'Esperen 2230 ct., Calebas 18 20 ct., Noveau Poiteau II 812 ct., Clapps 1630 ct., Langhalzen 1016 ct., Bergemotten 1219 ct., Soldat La- boureur 1422 ct., Vijgeperen 1626 ct., Wijnappelen 3039 ct., id. II 16 27 ct, Pippeling 3340 ct., id. 11 2026 ct, Kookappelen 2331 ct, Transparant de Cronsel 2036 ct., Dirkappelen 1930 ct., id. II 1218 ct, Cox Pomona 1626 ct., üravestei- ner 2225 ct, Keulsche Paradijs 21 3 Diet., id. II 1521 ct, Goudguldens 2428 ct, Celine 2526 ct., Lansberger Reinet 1623 ct., Oranje Reinet 18 21 ct., Lemoen Appelen 2229 ct., id. II 1218 ct., Goudreinet val 15 22 ct., Belles fleurs 1018 ct., Keswick 2025 ct.. id. II 1618 ct., Druiven 58 72 ct., Kwetsen 1525 ct., Pruimen 619 ct, alles per kg. Bloemkool 615 ct., id. II 25 ct, R. kooi 17 ct., Savoijekool 210 ct., Witte kool i/2;8 ct.. Spitskool 3 6 ct., Andijvie i/24 ct., Sla i/24i/2 ct., Augurken 525 ct., Meloenen 1030 ct., Komkommers i/24 ct., id. wit 1 5i/2 ct., Perziken 17i/2 ct., Selderij 18" ct, alles per stuk. Kroten 13 ct., Selderij i/24 ct., Radijs i/23 ct., Peen 15 ct., Preij 3—13 ct GORINCHEM. Veiling van 12 September. Beurre 1421 ct., 2e srt. 8—11 ct, Bloemzoet 1114 ct., 2e srt. 811 ct., Bloemee 1624 ct., 2e srt. 1012 ct., Williams 1116 ct., 2e srt. 810 ct., stoofperen 811 ct., Beurre Hardy 15 ^-22 ct., Hollemans 12 ct, Fijne hemd jes 1418 ct., Suikerperen 71/2 ct., Sfam- slaboonen 12 ct., Uien 4 ct", Snijboo nen 1118 ct., id. stek 34 ct., Wage naars 11 ct., Wortelen 3 ct., Kroten 24 ct, Spinazie 1011 ct., Enkhuizers 16 ct.. Staakprincessen 1823 ct., Gro ninger kroon 18 ct» Zure pronkers 19 ct., Pruimen 3335 ct., 2e srt. Wittte pruimen 15 ct, Pronkboonen 2i/2 ct, Augurken 2528 ct., Middelsoort 11 19 ct., grootere 2i/J—5 ct., Tomaten 1015 ct., 2e srt. 4—8 ct., Aardappelen 45 ct., alies per kg. Wortelen f6.50f 7.00, kleinere f3.50, Selderie f 1.00f 2.00, Kroten f 3.50 f4.00 per 100 bos. Andijvie f2.00—f2.70, 2e srt. f 1.10 f 1.60, Groene kool f6.00f9.00, Bloemkool f8.00111.00, 2e srt. f4.00 f 5.00, Savoye kool f 5.00f 9.00, Kom kommers f 1.00 t3.kleine groentjes f2.50, Kropsla 11.80, Roode kool f3.00 f 5.50, alles per 100 stuks. Meloenen 1025 ct., Karbonkelme loenen 34 ct., beide per stuk. BEVROREN EIEREN. In de American Poultry Journal wordt het volgende medegedeeld Massa eieren zijn er noodig voor in- dustrieele doeleindenin fabrieken, in chemische inrichtingen, maar ook in bak kerijen. Tot dusver waren gedroogde Chineesche eieren in de groote bakkerij en en koekfabrieken bij massa in ge bruik. Meer en meer wordt goedkoope en vaak weinig hygiënisch product verdrongen door de bevroren eieren, die in groote bussen worden ingemaakt en dan in koelhuizen bewaard. Lang heeft het geduurd eer dit nieuwe pro duct ingang vond. Algemeen toch was men van oordeel (wat een vooroordeel was) dat hiervoor minderwaardige eieren ge bruikt en dat de manier om de eieren te breken en te cosserveeren ruw en slordig was. Naarmate er echter meer en groote centrale bakkerijen kwamen steeg de vraag naar bevroren eieren zonder dat het bewijs, dat hij aan zijn militieplicht voldaan heeft, is voorgelegd. Mag de Nederlandsche Ambtenaar van den Burgelijken Stand hem nu wel trouwen K. Z. De Nederlandsche Ambtenaar van den Burgerlijken Stand kan de voltrekking van het huwelijk niet weigeren op grond van het voorschrift der vreemde Militie wet, waarbij den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt verboden het huwelijk van een militieplichtige te voltrekken zonder dat het bewijs, dat hij aan zijn militieplicht voldaan heeft, is overgelegd. HEUSDEN. Van de werf van de Firma de Haan Oerlemans werd heden met goed gevolg te water gelaten, het sta- zoodanig, dat er in Californië, in Iowa, in i len sleepschip. genaamd Betsy ge- Illinois, Nebraska en Missouri een groot rekening yaa den heer industrie ontsond in het conserveeren van eieren, in bussen en deze te laten bevriezen, in welken toestand ze ombe paalden tijd onveranderd blijven. Dit. product moet buitengewoon goed voldoen daar het een bizonder licht baksel geeft, dat goed gerezen is. In 1927 werden meer dan 80 millioen bevroren eieren gebruikt in groote bakkerijen en restau rants in de Vereenigde Staten. Ze wor den ook met de grootste zorg bereid elftallen verloren, het 1ste met loting van Sparta' uit Vrijhoeve-Capelle en het tweede van W.V.V. uit Werkendam. Op het drietal ter beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. gem. te Soest, is als no. 1 geplaatst Ds. A. v. Willigen alhier. Onze voetbalvereen. ..Excelsior" speelde j.l. Zondagmiddag een vriend- schappelijken wedstrijd te Waalwijk te gen „W.S.C. III", welke wedstrijd ein digde in het voordeel der ontvangende vereeniging. Stand 51. De Coöperatieve Aankoopvereen- te dezer plaatse, houdt Donderdag 18 September, des avonds 7 uur. in het café van den heer J. Treffers aan het Bruggetje, een algemeene ledenverga dering. De agenda vermeldt als eenig punt: „Aanschaffen veevoeder, hulp meststoffen, pulp, kolen, enz. Het lezen van een boek kost verder 3 ct per week. WAARDHUIZEN. Tot onderwijzer a.d. Chr. schooi alhier is benoemd, de heer O. v. Vugt te Uitwijk (als kweekeling). WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 5 t.m. 11 September j.l.. werden aan de visch- markt alhier aangevoerd. 3 zomerzal- men ad f2.tot f2.35 per pond. Be steed werd voor dikke aal 75 tot 85 ct.; dunne aal 28 tot 35 ct.; snoek 45 tot 60 ct.. brasem 20 tot 30 ct.; baars 20 tot 25 ct.; voorn 6 tot 12 ct.; alles per pond. De marechausseé J. Engberts al hier. slaagde dezer dagen voor het Dezer dagen werd te Vrijhoeve- politie-diploma. Capelle in een niet afgesloten schaft- Personen die op de kiezerslijst lokaal ontvreemd, een aan een rijwiel voor het volgend jaar geplaatst wil- bevestigde dynamo, merk Bully. I len worden als bevoegd om bij vol- De zaak is ter onderzoek in handen der politie gesteld. DRONGELEN. Het fanfarecorps „Excelsior" zal in speciale stofvrije en geventileerde J denneboom koekfabriekslokalen. Als de eieren in ^9 Ge vrijgekomen helling w erd de de fabriek komen worden ze eerst ge-gelegd voorbeen dito scuip \oor koeld tot 1 graad onder 0 en wel gedu- H. G. Hulsman te Rotterdam. De hoofdafmetingen van het schip zijn: lengte 67 M., breedte 9.20 M., en. 7 - u holte 2.33 M„ terwijl het laadvermogen °P Zaterda?^L®,ep'™b„er' b!J gunst"f circa 070 Ton bedraagt. Het schip* ,s £~r hSLf" 8tak ingericht met acht laadruimen, voorka-1 onken. jmt en. salonroef, waaraan bijzondere! rïK^viFiv zorg werd besteed. Op het voordek is uinssnA. een ankerliermotor opgesteld, voor het j Na een ziekteverlof van eenige snei heffen der ankers, alsmede een maanden, heeft Ds. J. B. Benders Zon- motorpompinstallatie met leiding langs i dagavond weder in deze gemeente ge- 1 predikt Nederlandsche rekening. HON* rende 12 of 24 uur. Daardoor wordt het wit stijf en kunnen wit en dooier gemakkelijk van elkaar gescheiden wor den om dat vele bakkers en fabrikan ten wit en dooier afzonderlijk verlangen. Daarna worden de eieren geschoud en gesorteerd. Al wat verdacht is wordt verwijderd. Van de schouwkamer gaan ze naar de breekzaal. Daar worden ze gebroken op een scherpen metalen kant in een glazen schaal gestort. Elk verdacht of slecht ruikend ei wordt verwijderd. Handige werklui kunnen per dag 450 dozijn eieren breken, als wit en geel niet gescheiden behoeven te worden en 360 dozijn wanneer dit wel het geval is. Voor de eieren (wit, geel of gemengd) in de karn komen, worden ze nog door een zeef geperst om alle stukjes schaal of vuil, die zich er nog in mochten bevinden te verwij deren. Na het karnen wordt de vloei stof in bussen gedaan met een inhoud van pl.m. 30 per pond. De binnenzijde van de bussen is be dekt met een soort parafine, waardoor roesten der bussen voorkomen wordt. Vandaar gaan de bussen naar de vries- inrichting, waar ze 72 uren blijven al vorens ze geschikt blijven om aan de afnemers gezonden te worden. Vragen op rectitsknndig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) ALMKERK. Op Woensdag 24 Sept. a.s., n.m. 1 uur, zullen Ged. St. dezer Provincie een openbare zitting houden, terwijl in '8 GRAVENMOER. Bij de gehouden najaarsstieren- keuring te Oosterhout, werden van de drie aangevoerde stieren alhier, twee goedgekeurd, die der V.l.O.S. fokver- een. en van den landbouwer P. Mel- sen, aan de Vaartweg. Van T. Blom Cz. alhier, werd die vergadering verslag gedaan zal wor- te Oosterhout Zaterdagavond zijn rij den, omtrent het beroep van het school- wiel met lantaarn ontvreemd. Voor ge- bestuur der Chr. Schoolvereeniging te Waardhuizen, tegen het besluit v. d. Raad alhier, d.d. 25 Maart 1930, waar bij de in art. 72 der L.O.wet geweigerd noemde persoon een heele schadepost. POEDEROIJEN. De inlevering van militaire klee- \verd, gelden beschikbaar te steken voor ^oor dienstplichtigen, welke dit aankoop van nieuwe leer- en hulpmiade- ^aar naar aanvuuingsreserve over s'1- gaan. derhalve die der lichting 1915, n ^eze gemeente doen zich en- z3i yoor gemeenj-e moeten plaats kcie gevallen voor van keelontsteking jieiJ{3en 0p 13 October a.s., des v.m. en verzwering, doch gelukkig nogal niet jq,/o uur 'te Hedel van ernstigen aard. In deze gemeente zijn heel veel katten, die veel last veroorzaken. Zou deze last niet zijn tegen te gaan door een plaat selijke belasting op katten te heffen? B. J. v. L. Ik heb een neefje van 16 jaar bij mij te logee ren. Mag deze nu met mij (acte- houder) gaan jagen, zonder zelf eene acte te hebben U. Een jager. Dezer dagen vond hier een ontijdige geboorte (1 k 8 maanden) plaats. Is men nu al dan niet verplicht, het kind te doen begraven op de gewone wijze W. Een medicus. Als voorzitter eener voetbalvereeniging, die niet koninklijk is goedgekeurd, kocht ik eenige zaken voor de vereeniging. De vereeniging bezit niet alleen niets, maar heeft zelfs schuld. Wie is nu aanspra kelijk voor de betaling der gekóchte za ken U. Een voetballer. Bestuurders eener niet koninklijk goed gekeurde vereeniging zijn voor verbinte nissen door hen als zoodanig aangegaan, persoonlijk en hoofdelijk aansprakelijk tegenover derden. Ik ben burgemeester, tevens secretaris eener kleine gemeente. Er is een ambt- tenaar ter secretarie, dien ik gedeeltelijk uit eigen zak bezoldig. Zijn dit nu be roepskosten, welke ik voor de Inkomsten belasting in mindering van mijn salaris mag brengen B. K. D. Een ambtenaar, die een gedeelte van de aan zijn ambt verbonden werkzaam heden te zijnen koste door anderen doet verrichtten, mag de uitgaven daarvoor alleen dan als beroepskosten in minde ring van zijne jaarwedde brengen, indien hij zich kan beroepen op de objectieve onmogelijkheid om zijn ambtelijke taak naar behooren te volbrengen, zonder door hemzelf te bekostigen hulp. Alhier wil een vreemdeling trouwen. De wet van zijn land verbiedt het huwe lijk van een militieplichtige te voltrekken De aanmelding voor den Tuin- bouwcursus van komenden winter, kan thans geschieden voor 20 Sept. a.s.. bij den secr. der Tuinbouwvereen. den heer Joh. de Witt alhier. J.l. Zaterdag speelde de korfbal club ,/A.K.C." alhier,, tegen „Excelsior" van Wijk en Aalburg, welke wedstrijd eindigde met 81, ten voordeele van „A.K.C.". ANDEL. SPRANG. J... Donderdagavond geraakte mejuft. van B., toen zij de Dijkstraat kwam uitgereden, met haar fiets onder de auto van den heer Stap uit Heusden. De fiets werd geheel in elkaar gedrukt. Persoonlijk kwam zij met enkele won den aan haar beenen en armen vrij. Dr. W. was spoedig ter plaatse, om de wonde te verbinden. Vrijdagmiddag kwam de schoen- De arbeider Jan Naaijen kreeg'maker H. C. aan den Meerdijk, met dezer dagen een rioleeringsbuis op deneen fietser, komende uit dé richting voet, tengevolge waarvan dit lichaams- j Sprang, in botsing. Genoemde viel in deel dermate werd gekneusd, dat hij de sloot jen kwam boven wonder met zijn werkzaamheden niet verder kon den schrik vrij. De fiets was totaal verlichten. Donderdag j.l. vond ïnen de 45 jarige echtgenoote van KI. v. Rijswijk onbruikbaar. Heden Woensdag hoopt den be roepen cand., de heer Hagen, een be- alhier, moeder van meerdere minder- j zoek te brengen aan de Gereformeerde jarige kinderen, dood op den grond Kerk alhier, .ter bezichtiging der pas- torie en ter kennismaking met de leden. SLEEUW1JK. Mej. Beukenkamp alhier, slaagde dezer dagen voor het examen Bijbei- sche geschiedenis en de Methodiek daarvan. Aan deze gemeente is uit 's Rijks kas een voorschot verleend van f3200, ter uitkeering aan een landarbeider, ter verkrijging van een plaatsje. VEEN. liggen. Wel diep tragisch. BRAKED. Als tijdelijk onderwijzer, ter ver vanging van den heer S. Muilwijk, is alhier werkzaam gedurende het tijdvak 9 Sept. t.m. 2 October a.s., de heer P. W. Mater uit Utrecht. Onze dorpsgenoot, de heer Joh. Ermstrang Gzn., behaalde bij het de zer dagen gehouden examen, het po- litieaiploma. De geslaagde genoot zijn opleiding van den heer A. Lankhuizen, gemeenteveldwachter alhier. Voor bei den een mooi succes. Door een groot aantal ingezete' nen is bij het Gemeentebestuur een verzoek ingediend, om vrijstelling te verleenen van het verbod tot het rond leiden van dekbokken, aan ierrmnd uit een naburige gemeente, zulks in .het belang der geitenfokkerij. De inlevering van militaire klee ding. voor hen die dit jaar naar de aanvullingsreserve overgaan, in hoofd zaak personen der lichting 1915, zal voor deze gemeente moeten plaats heb ben op 13 October, v.m. 10i/2 uur te Hedel. BABYLONIëNBROEK. J.l. Donderdagavond passeerde een luxe auto vanuit Wijk ons dorp. Toen zij ter hoogte van A. de B. kwam, waar volk moest worden gehaald, moest de bestuurder omdraaien waardoor de wagen ten onderste boven in den die pen wetering terecht kwam. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor, de wagen was nogal beschadigd. Vrijdagmorgen reed een vracht auto,, afkomstig uit Veen, eveneens ter hoogte van de wed. H. in den diepen molenvliet. Hier hadden gelukkig ook geen persoonlijke ongelukken plaats. CAPELLE. J.l. Zaterdagmiddag geraakte het kind van H. K. a.d. Nieuwevaart al hier, te water. Gelukkig kwam juist de fotograat C. C. van de Dongensche vaart voorbijgefietst, die het ongeval zag en de kleine van een wissen dood redde. Het 1ste en 2e elftal der voet balvereen. „Excelsior" namen Zaterdag j.i. deel aan den seriewedstrijd, geor ganiseerd door de voetbalvereen. „De Zilvermeeuwen" te R'donksveer. Beide .Naar aanleiding van ons bericht over 'aankoop van de „Musschentiend", door de Diaconie der Herv. Gemeente alhier, verzocht men ons mede te dee- len, dat deze niet is aangekocht voor f13500.doch voor f11420.Ce ..Musschentiend" is groot ongeveer 5 bunder. Zaterdag herdacht de wed. G. Kraaij van Wijnen, haar 94sten geboor tedag. Ze ontving veel blijken van be langstelling. Ze is een voorbeeld van krasheiü en uit haar jeugd kan ze zich nog alles herinneren. Haar gezicht is ook nog zeer goed, daar ze nog leest zonder bril. •«2.Tijdens de afwezigheid van Dr. Schmitz werd de praktijk eenige dagen waargenomen door leien vrouwelijken arts. WIJK. Evenals andere jaren, zal ook dit jaar in onze gemeente weer de uitrei king plaats vinden, van boeken der Reizende Bibliotheek, uit Broek in Wa terland. Het vorige jaar heeft 't aan tal lezers de verwachting van het be stuur verre overtroffen. Ook de direc tie was zeer tevreden. Het bestuur ontving n.l. de mededeeling van haar. dat ze in Wijk en Aalburg 't grootste aantai lezers telt. Willen de lezers er voor zorgen, ook dit jaar, wat het aantal betreft, aan de spits te komen. Het zijn weer zeer mooie boeken, die de bibliotheek bevat; zoowel lees boeken als vakboeken. We twijfelen er dan ook niet aan, dat de vraag groot zal zijn. De uitreiking vangt aan op Donder dag 25 Sept. ia .s., te 4.15 (Z.T.), in de school te Wijk. De lezers zijn verplicht, 'n leeskaart en een catalogus, elk a 5 ct., te koo- pen. macht te stemmen, moeten daarvan vóór 31 December a.s. ter gemeente-secreta rie aangifte doen. WERKENDAM. De Zaterdag gehouden uitwedstrijd door „W. V. V. I" tegen de „Capelsche Boys" gehouden te Raamsdonksveer, ein digde met 7 0 voor „Capelsche Boys". De voetbalwedstrijd door „A. F. C." van Asperen en „W. V. V. II" alhier, eindigde met den stand van 61 voor laatstgenoemde vereeniging. Op de Zondag j.l. gehouden leden vergadering der Chr. Jongel. en Jongem. vereeniging „Maranatha" werd tot be stuurslid gekozen de heer P. Eigeman. Zondagmiddag bevond zich de heer H. de Keijzer, visscher alhier, met zijn visschersbootje op 't Steurgat, in de rich ting Werkendam. Juist passeerde een motorboot en wilde hij zijn bootje aan de boeg van den motor vastmaken. Door de snelle vaart zoog het bootje zich onder water, met gevolg, dat het vol liep en zonk. Een fiets, oliepak, waterlaarzen, aal en wat zich nog meer in de boot bevond, verdween in de diepte. De Keijzer zelf wist zich aan den motor vast te grijpen, zoodat hij waarschijnlijk hierdoor aan een groot ongeluk is ontkomen. Op den polder „Maltha" in den Biesbcsch, had j.l. Zondag een treurig ongeval plaats. De 27-jarige zoon van den landbouwer van Koyck, was met zijn jachtgeweer in hef veld toen, bij het overklimmen van een hek, het ge weer plotseling afging en van Koyk de volle lading in zijn borst kreeg. De ontboden geneesheer, Mijnlieft uit Werkendam, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodza kelijk. hetgeen per auto geschiedde. Tijdens het vervoer gaf de ongelukkige den laatsten adem. Van Koyck was ongehuwd. Naar wij vernemen is de heer D. Ruitenberg, voormalig leerling der Ghr. U.L.O. School alhier, met in gang van i 5 September benoemd als emplogé ter Post- en Telegraafkan toor, alhier. Ds. D. J. Lazonder, predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, is be noemd tot bestuurslid der Bijbelver- eeniging in Noord-Bralbant en Lim burg. - Door de Chr. Jongel. en Jon gem. Vereeniging „Maranatha" zal, evenals vorige jaren, sprekers wor den uitgenoodigd om dezen winter lezingen te houden voor de vereeni ging, in 't Vereenigingslokaal. Hie voor zullen de volgende hee- ren worden uitgenoodigdDs. G. Verdoes-Kleijn van DordrechtDs. W. M. A. Kalkman-van Katwijk' op Zee; Ds. D. J. Lazonder alhier en Ds. H. F. C. Willekes van Ooster- haule (Fr.). Dit zijn allen predikan ten der Ned. Herv. Kerk. Donderdag 18 Sept. a.s. des voorm. 912 uur en nam. 25 uur zal voor de tweede of laatste maal, in de oude consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, zitting worden gehou den voor het ontvangen van plaats gelden. -7— Zaterdagtniddag a.s. zal te Dordrecht door het „Verbond Dor drecht" der Bijz. Vrijw. Landstorm, schietwedstrijd worden gehouden. Ook de af deeling Werkendam zal hieraan deelnemen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud. Nadere begevens te gevragen aan het Bur. v. d. Blad. Hare Majesteit opende de zitting der Staten Generaal met het uitspre ken der volgende Troonrede: Leden van de Staten-Generaal. Te midden van u, leden der Staten- Generaal, kan Ik den toestand des lands al stemt veel tot erkentelijkheid, niet onverdeeld gunstig heeten. De economische crisis, die zich over de geheele wereld doet gevoe len, heeft ook zoowel in het rijk in Europa als in de overzeesche gewes ten tot ernstige gevolgen voor het bedrijfsleven geleid. Hier te lande maken in het bijzon der verschillende takken van onzen land- en tuinbouw moeilijke tijden door. Groote krachtinspanning en wijs

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2