Tweede Blad lo. 5056 Vrijdag 19 September He! Huis in tie Bciiaduw. voor hot Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. RugpijnNieren Pillen kinderrubriek. FEUILLETON Buitenland DE JAARBEURS. O! die Rugpijn! BEHOORENDE BIJ HET Rugpijn kan een waarschuwing zijn, dat uw nieren verzwakt zijn. Om de ellendige last te doen verdwijnen en pijn te verlichten, dient gij de oor zaak van de kwaal weg te nemen en de nieren te versterken. Nieraandoeningen komen voor op eiken leeftijd en de eruit voortkomen de kwalen en ziekten als rugpijn, uri- nekwalen, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen, hoofdpijn en gra veel kunnen door tijdig ingrijpen worden vermeden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wor den door tal van menschen aanbe volen als een uitstekend middel. Reeds jarenlang zijn zij welbekend en wor den zij over de geheele wereld gebruikt. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. HET KOKSMAATJE VAN KONING KWIPS1E. Koning Kwipsie de goedmoedige vorst van Grootland,, trad de ontbijt kamer van het groote paleis binnen waar de hofmaarschalk mee vier be dienden r eeds op hem stonden te wach ten. De hofmaarschalk maakte een die pe buiging, en reikte den koning zijn gouden kroon over. waarna deze op den troon ging zitten en riep: Breng mij mijn gort met karnemelk, ik heb een honger als een paard, maar ik wil drie groote lepels bruine suiker erin. hoor Aanstonds kwamen de bedienden aan gesneld. Eén droeg een zilveren blad. waarop een gouden bord stond, ge vuld met karnemelk met gort, een an der kwam met een gouden lepel aan dragen, de derde droeg den pot met bruine suiker en de vierde keek of de andere drie alles goed deden. De koning wreef zich verheugd in de handen,, keek daarna een heel klein beetje sip,, omdat hij het bord met gort niet vol genoeg vond, nam toen drie groote lepels bruine suiker, roer de die door de pap, likte zich de lip pen af, en begon te eten, terwijl de anderen eerbiedig toekeken. Maar toen ART1KHC. hij een paar lepels gegeten had, betrok zijn gelaat, een diepe rimpel kwam er in zijn voorhoofd en hij mopperde: -,geet me de suiker nog eens, die pap is bitter!'' Weer nam hij drie groote lepels brui ne suiker, en begon weer te eten. Doch nauwelijks had koning Kwipsie nog maals een lepel gegeten, of hij trok een heel leelijk gezicht, roerde met den gouden lepel m de pap,, .en sprak boos tot den hofmaarschalk: Jk ge loof,, wis-en-drie, dat de gort is aan gebrand: Het is wat moois, om een koning aangebrande pap te geven, en dat, terwijl ik juist vandaag erg druk regeeren moet. Laat dadelijk den kok hier komen!" De hofmaarschalk snelde heen, en gat bevel, den kok binnen te brengen. Een oogenblik later werd er aan de deur geklopt. Binnen!", riep de koning boos. Schoorvoetend kwam de kok binnen, en h.j zag bijkans nog bleeker dan zijn witte muts. -„Kok:", riep de koning, en hief drei gend z in gouden lepel op„ „wat moet dat beteekenen, er zitten aangebran de korstjes in mijn gort-met-karnemelk! Het is een schandaal! Zooiets is nog nooit aan het hof gebeurd. Hoe komt i dat?" .„Mmmmajesteit", stotterde de kok ontdaan, „ik kan het heusch niet hel pen. Het koksmaatje is weggeloopen, en toen is fctr niet in de pap geroerd bij het koken, en toen is het aange brand; het spijt me heel i^rg." ,„Ja. alles goed en wel", mopperde de koning,, „maar ik kan toch zeker niet met een hongerige maag gaan re- i geeren Wat moet ik nu in vredesnaam voor ontbijt eten? De bakker is nog 1 niet geweest en al het brood van gis teren is oudbakken!" De hofmaarschalk keek wanhopig, den kok stond het huilen nader dan het lachen, de bedienden keken erg sip, en de koning keek boos in het rond en trommelde met den gouden lepel 'op Beste jongens en meisjes. Oplossingen der vorige raadsels: 2. Onzin. 3. Haastrecht. 1. De beste stuurlui staan aan wal. De nieuwe raadsels zijn: 1. Wie weet wat er precies midden in Amsterdam staat? 2. Als je hoort,, dat ik soms wel veertig en meer tanden heb, hee- le scherpe tanden,, en dat ik soms pikzwart of bruin ben, dan zou je haast kippenvel kunnen krijgen. Maar er is niet om bang voor te zijn,, hoor, en je vindt me bijna in ieder huis. Rara, wat is dat? 3. Je wil dat ik ga, en toch loop je me na; je slaat me soms hard, met een knuppel,, maar dat, maakt mij nog niet boos en 'k spring voort onverpoosd. Wat is dat nu? OOM KAREL. O— 1.) Eindelijk!" De man, 'die bijna twee uur voor de deur van het huis in de Avenue Wa- gram had staan wachten, slaakte een zucht van verlichting en ging op een heer toe, die uit het donker der nacht plotseling zichtbaar was geworden en het huis wilde binnengaan. ,,Ik heb het genoegen Mr. Herbert Porter te spreken De aangesprokene drukte op den knop van een electrische zaklantaarn en een heldere lichtstraal scheen op de gestalte van den wachtende. De detective scheen over het resultaat van het onderzoek tevreden, want hij vroeg: Waarmee kan ik U van dienst zijn?" „Met iets heel belangrijks Mr. Por ten Mag ik een oogenblikje mee naar binnen gaan .,Gaat U maar mee." De detective opende de liftdeur, druk te op den knop en even daarna gin gen ze de woning op de tweede ver dieping binnen. „Ik ben zoo blij dat ik U toch nog ge troffen heb, Mr. Porter," begon de nach telijke bezoeker. „Als U weet, dat ik vannacht van 2 tot 4 uur voor Uw deur heb gewacht, dan kunt U zich dat wel begrijpen. De aanleiding die mij tot U voert is raadselachtig ge noeg. Als ik er aan denk dan beef ik. DE ZANGHÜLDE DER KINDEREN AAN DE KONINKLIJKE FAMILIE Maandagmiddag op Huis ten Bosch te 's Hage, kenmerkte zich door een groot enthousiasme Het défilé der kinderen voor de Vorstelijke personen. H. M. de Koningin en H. K. 11. Prinses Juliana wuiven de kleinen vriendelijk toe. over al mijn ledematen." „Een oogenblikje", viel de defectie ve hem in de rede. „Zooals ik zie, bent U sedert vanmiddag of be.er gezegd sedert gisterenmiddag 4 uur al onderweg. Ondertusschen bent U nog even thuis geweest; U hebt geen licht gemaakt en na vijf minuten on geveer bent U weer verder weggegaan." De bezoeker sprong overeind en staarde den detective aan, die hem rus tig glimlachend aankeek. „Er is geen reden hoegenaamd 'om U zoo op te winden", ging deze voort. „De zaak is hoogst eenvoudig. De broekkappen, die Uw broek tot aan de knieën bedekken, bewijzen me, dat U in den regen bent geweest. Nu, om vier uur heeft het opgehouden met re genen. Uw schoenen daarentegen zijn schoon. Een teeken dat U tusschen- tijds thuis bent geweest en andere schoenen hebt aangetrokken. Ook zie ik dat op Uw linkerbroekspijp de spat ten gedeeltelijk zijn weggeborsteld, ter wijl de rechterpijp vol modderspatten zit. Een bewijs dat U geen licht hebt gemaakt. U hebt U in groote haast afgeborsteld en bent dadelijk weer weg gegaan." „Zoo is het inderdaad, Mr. Porter", antwoordde de bezoeker. „Precies zoo als U zegtEn omdat U, zoo als ik merk, verder ziet dan de meeste menschen, kunt U ook wellicht licht brengen in de merkwaardige zaak waarvoor ik kom." Hij ging weer zitten en vervolgde; „Ik ben eigenaar van een huis in de Rue Miramare no. 84. Een jaar gele den had ik het aan een handelaar in lompen verhuurd, die de bensdenver- dieping en de twee étages als kan toor en pakhuis gebruikte. Maar se der hij er uit gegaan is, omdat hij zijn zaak uitbreidde, heb ik het huis nist meer kunnen verhuren. Och, een won der is dat niet, want het is een bouw vallig oud kavalje en het staat in een straat, die niet zoo'n goede reputatie heeft. En dan heeft het nog een ge brek: de voorgevel ligt op het Noor den; daardoor heeft het huis nooit zon. Toevallig hoorde ik, dat het in de buurt „Het Huis in de Schaduw' wordt genoemd en de menschen knoo- pen er van oudsher allerlei vreemde verhalen aan vast, die natuurlijk zon der eer.ige grond zijn, zooals ik als eigenaar wel het beste weten kan. Zoo als ik U dan zei, Mr. Porter, het huis staat ai een jaar lang leeg. De borden: te huur of te koop, zijn langzamerhand verweerd en onleesbaar geworden en ik had er .ar: over gedacht of het nog wei doei had ze door nieuwe te ver vangen, toen er iets onverwachts ge beurde. Op zekeren avond kwam er iemand bij me, die mij vroeg of ïk het huis wilde verhuren en wat ik er voor hebben moest. Ik noemde een bescheiden prijs: 3000 francs per jaar en hij g'ing er zonder meer op in. Voonoopig wilde hij het voor een jaar huren, zei hij, maar hij had het plan om het daarna te koopen. Maar ik moest mij verbinden met niemand an ders over het huis te onderhandelen en het vooral niemand meer te laten zic-n. Nu, ik was wel een beetje ver baasd over deze eisch, maar ik ging er toch graag op in, want in het afge- loopen jaar was het duidelijk geworden. dat ik heel weinig kans had iemand te vinden, dis wat voor het huis voel de. De huur voor de eerste maand be taalde hij direct. 250 francs en hij kreeg den sleutel. „Wanneer was dat?", vroeg Herbert Porter. „Hoe heette de huurder?" „Hij noemde zich Aristide Granard. Ik bood hem aan het huis grondig te laten schoonmaken, waarvoor hij ech ter bedankte. Het was overbodig want hij had genoeg personeel om er zelf voor te zorgen. Nu ik had geen enkele reden om hem daarvan af te brengen." „Voor welk doel huurde Monsieur Granard het huis?' vroeg Herbert Por ter. „Heeft hij zich erover uitgelaten?" „Ja; hij vertelde mij, dat hij daar een kleine clichéfabriek wilde vestigen. Zooals U wel 'begrijpen kunt was ik erg blij, dat ik mijn huis verhuurd had. In de volgende dagen liep ik er een paar maal langs en toen zag ik op een keer een groote wagen ervoor staan, waarvan allerlei dingen werden afgeladen en naar binnen gebracht. Ik kon met nalaten het huis even binnen te gaan en op mijn bellen opende me neer Granard zelf. Hij scheen door mijn komst niet weinig verwonderd, ik zou bijna zeggen ontsteld, want hij vroeg op een gejaagden toon wat ik wilde. „Niets bijzonders" zei ik, „ik wilde al leen maar eens vragen of het huis U bevalt?" „Heel goed, heel £oed,'' riep hij haastig en duwde mij bijna de deur uit. Zooals U begrijpt was ik nogal verwonderd over die vreemde manier van optreden. Maar hij moet ten slotte zelf weten wat hij in het huis uitvoert. tafel. Toen opeens klonk er een stem van een jongetje, dat blijkbaar onge merkt was binnengekomen, die zei: „Koning, mag ik iets lekkers voor U bakken? Het duurt maar een halfuur tje. en het heet „schoenlappertjestaart!" „Wie is dat?' vroeg de koning stom verbaasd aan den kok. Deze was erg geschrokken en stamelde: „Ddddat, Ma jesteit, is het nieuwe koksmaatje, die heb ik zoo juist aangenomen, omdat hij zei. dat hij zoo goed worteltjes kon krabben". „Hm", zei de koning, „smaakt het erg lekker, die lappertjestaart, hij is sapperloot toch niet zoo taai als..... zoolleer?' „Neen, Majesteit, het is heerlijk", zei het jongetje. (Wordt vervolgd). OVERREDEN EN GEDOOD. Te Sint Pancras is het drie-jarig, kind van den heer Zeeman aldaar door een vrachtauto overreden en ge dood. POKKEN IN ENGELAND. In Kent zijn tien gevallen van pok ken geconstateerd onder personen, meerendeels afkomstig uit de Liofn- densche volkswijken, thans werkzaam bij den hop-pluk. Men vreest voor uitbreiding der ziekte. DRIE KINDEREN VERBRAND. In de stad Ahrensburg werd een huis, dat bewoond werd door een weduwe en acht kinderen, geheel door brand ve rwoe st Onder het puin vond men de ver koolde lijken van drie kinderen. De moeder en de overige kinde ren vertoefden tijdens den brand bui tenshuis. o ONTPLOFFING GEDOOD. Vrijdag zijn in een voorstad van raag een moeder met haar kind om het leven gekomen bij een paraffine- ontploffing. De vrouw maakte een merig'sel ge reed van paraffine en was, waarbij plotseling de ketel uit elkaar sprong. Toen de vrouw haar kind in veilig heid wilde brengen, vatten haar klee- ren vlam. Beiden kregen zulke ern stige brandwonden, dat zij aan de gevolgen zijn bezweken. WOLKBREUKEN- TEISTEREN NOORD-ITALIË. In het noorden van Italië hebben wblkbreukën ernstige schade aangje- richt. Uit Verona wordt gemeld, dat het laag gelegen gedeelte van de stad tengevolge van den hevigen regen val is overstroomd en dat het verkeer op straat tengevolge van de o verstrop mingen gestaakt moest Worde^,. Daar het water in een electrische centrale drong, werd kortsluiting veroorzaakt. De schade is hier belangrijk. De stad Novate nabij Milaan- is eveneens ernstig gesteisterd. De ar beiders moesten in roeibooten uit de' fabrieken vluchten. In sommige hui zen stond het water meer dan I M. hoog. De vorige week is te Utrecht de drieëntwintigste Jaarbeurs geopend. Ofschoon ons land in vele opzichten een crisis doormaakt, mag de Jaarbeurs zich toch iD belangrijke deelname ver heugen. In een persbijeenkomst, welke daags voor de opening gehouden werd heeft de heer Graadt van Roggen een rede uitgesproken, waarin hij er o.m. op wees, dat de heerschende depressie al leen kan worden opgeheven door aan pakken. En door de huidige Jaarbeurs Ongeveer veertien dagen later, kwam ik op een nacht, om half drie zoowat, iangs het huis in de Rue Miramare. Ik had bij een vriend gekaart in het was een beetje laat geworden. Juist toen ik het huis passeerde werd ik door een auto ingehaald die plotseling voor no. 84 stopte. Nieuwsgierig bleet ik staan en zag dat twee heeren uit de auto stapten die de deur van het huis binnengingen, nadat ze hem met een sleutel geopend hadden. Op het oogenblik dat de auto verder wilde rijden, kwam van den anderen kant ook nog een auto, waaruit ook een heer stapte: zooals ik direct zag was het monsieur Granard. Hij opende haas tig de deur en tot mijn verbazing kwam hij na misschien een minuut terug met een van de heeren, die tevoren in huis waren gegaan. Ze stapten samen in de auto die nog was blijven wach ten en reden weg in de richting van de Boulevard Montmartre. Juist wilde ik verder gaan, toen een derde auto ten tooneele verscheen, waar wéér twee heeren uitstapten. Ze klopten op een bijzondere manier tegen de deur; deze vloog met een ruk open zonder dat er iemand achter stond die haar opende; „Waaruit leidde U dat af?", vroeg de speurder. „E>e deur draaide snel om haar schar nieren en vloog met een smak tegen de muur aan. Een bewijs, dat er nie mand achter stond. En ervoor stond ook niemand, want dat had ik moeten zien." (Wordt vervolgd). Jfienwsblad womiAmw Als je groot bent lieve kindje. Volg dan moeders raad, Wonder-Artikelen in je keuken Geven je 't meeste baat! if '4- i „Den eersten Februari, dus een maand en drie dagen geleden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5