HET BRILLENHUIS KERKSTRAAT 30. HEUSDEN. KEUNEN-MALINGRE Plaatselijk Mieuws Veilingbericliten, H. VAN DER VEN - Den Bosch wordt bewezen, dat dit door velen wordt ingezien. De beide gebouwen op het Vreeburg zijn weer geheel gevuld en geconstateerd mag worden, dat de ze Jaarbeurs voller is dan de vorige en dat zij wat de ingenomen ruimte betreft, de voorjaarsbeurs nadert. Er zijn in to taal 1012 inzenders. Naar gemeld wordt heeft men geen reden gevonden den beurstijd in te krimpen. De heer Graadt van Rogg en zeide in bovenbedoelde rede ook een en ander met betrekking tot den Duitscben boycot en herinnerde er aan dat het Jaarbeursbestuur niet van inwilliging van het verzoek heeft kunnen denken Duitsche inzendingen te weren. De Jaarbeurs is en blijft in ternationaal. Het Gemeentebestuur van Utrecht heeft gezorgd voor een extra attractie tijdens de Jaarbeurs, bestaande in het houden van een lichtweek. On getwijfeld zal ook de lichtweek mede in verband met de Jaarbeurs vele be zoekers trekken. A s gewoonlijk zijn er op den Jaarbeur8' verscheidene nie- wigheden, niet het minst op het gebied van electriciteit en radio. Onder meer is op de huidige Jaarbeurs te zien de Philograaf, van Philips. Dit is een heel merkwaardig toestel, hoogst prac tisch in het gebrnik. Iemand spreekt van een microfoon, het toestel brengt het geluid over op een blikken plaatje en dit laatste is onmiddelijk gereed om op elke willekeurige gramofoon gelegd te reproduceeren! Het mooiste van het geval is wellicht, dat het plaatje waar op het geluid is opgenomen weinigplaats inneemt, heel gemakkelijk verzonden kan worden en het aldus mogelijk zal zijn zijn geheimen of iets anders aan een dergelijk plaatje toe te vertrouwen,het plaatje te verzenden naar Oost of West, waar het bij aankomst op een gramofoon geplaatst de stem van den spreker voor den microfoon weer doet hooren. Wie weet welke rijke perspectieven erin. zit ten in het gebruik van zoo'n plaatje. De wonderen zijn de wereld nog niet uit Ons dunkt een toestel als de Phili- graaf moet aftrek vinden, in plaats van een brief zendt men voortaan een philigraml Vermelden we ter.slot'e nog, dat uit een opgave omtrent de deelna me het internationalistisch karakter van de Jaarbeurs spreekt: de deelnemers zijnals volgt: 610 Nederlanders 184 Duit- schers, 47 Engelschen, 42 Oostenrijkers, 41 Franschen, 35 Amerikanen, 16 Bel gen en 10 Hongaren. firmanten met hunne dames en 't per soneel. De oudste firmant de heer L. van Bergeijk complimenteerde den jubi laris en zijn echtgeaoote recht har telijk met dit heugelijk feit en bracht in korte herinnering hoe de zaak, ook mede door het actief en kranig mee werken van den jubilaris tot grooten bloei gekomen is en nog steeds in omvang toeneemt, zoodat zij nu in de ;ij der Moderne groote Kleedingzaken een éérste plaats inneemt. Als blijk van hooge waardeering en ter herin nering aan dit jubileum bood hij hem een gouden horloge met inscriptie en een gouden ketting aan. De andere firmant de Heer N. van 1 Bergeijk bood Mejuffrouw Killian een prachtige bloemenmand aan. Namens het personeel werd bij monde van den Heer A. van Eek den jubilaris een keurig pendulestel aan- geboden. De receptie ten zijnen huize werd druk bezocht en vele telegram men, cadeaux en bloemen mocht hij ontvangen. 't Was voor den heer Killian en echtgenoote voorwaar een onvergete lijke dag die zéér lang door hen in dankbare herinnering zal blijven. NIEUWENDIJK. De vlekziekten onder de var kens welke hier een doode eischte. breidt zich niet uit. Het zoontje van C. B. kwam zoodanig te vallen van een ijzeren poort, dat hij zijn arm brak en na ge neeskundige hulp van Dr. de Vries naar het ziekenhuis te Gorinchem moest worden vervoerd. Dqn heer T. v. d P. had het ongeluk te Yianen terwijl hij met een motor een kruisweg pas-eerde aange reden te worden door een auto. De motor werd geheel in elkaar gereden, terwijl T. v. d. P. wonden bekwam aan een hand en een been. Genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Deze week werden de eieren verhandeld'voor f5,50 a f7 50. Een drietal schoollieren ko mende van erkendam werden op den erkenschendijk aangereden. Ongelukkigerwijs gingen ze allen drie van den hoogen dijk, waarbij een hun ner kneuzingen bekwam aan arm en been, wonder boven wonder bekwa men de rijwielen, geen stukken en kon de reis verder worden voort ge- zet. OUDENDIJK. Het fanfarecorps .Kunst na Strijd'' alhier, hoopt met medewer- kring van het fanfarecorps ,.Wilhel- mina" te Uitwijk, op Zaterdag 20 Sept. a.s. haar laatste zomerconcert te geven op de tent. De alhier bestaande ijsclub -Nooit Gedacht"' hoopt op Vrijdag 26 September a.s. 's avonds 8 uur Zo na rtijd in café van der Wiel een ledenvergadering te houden, ter ver kiezing van twee bestuursleden. v acature F. C. Huijser en H. van Andel. f\r c geraspt© Ui Szwitsersche Ki SLEEUWIJK. Door den heer P. Dekker al hier, zal aan den Rijksstraatweg een bloembollenveld worden aangelegd. Voor rekening van de Werken- damsche Autobus-onderneming', \velk 1 September j.l. haar dienst begon, wordt een groot garagegebouw onder deze gemeente gebouwd. y- GROOTHANDEL IN: WIJNEN, LIKEUREN EN GEDISTILLEERD, heeft steeds voorradig: Malaga - Vermouth Martini - Sherry Madera - Champagnewijnen. Binnenlandsch Gedistilleerd - Fijne Cognac Voorburg - Schillenbrandewljn. LEVERING STEEDS FRANCO. Alhier is in eenige gezinnen in lichte mate de waterpokken uitge broken onder de kinderen. WOUDRICHEM. Bij de verhuring van bouw- en weiland toebehoorende aan de Diaco nie der Ned. Herv. Kerk alhier, voor den tijd van 5 jaren, was de opbrengst 704 gulden, tegen over een pacht van den vorigen huurtijd van 1175 gulden per jaar. HEUSDEN. De Nederl. Pomologische Ver- eeniging, die heden Vrijdag 19 Sep tember een algeméene vergadering houdt in het Oranjehotel in den Bosch, zal op Zaterdag 20 September een- autotocht door het Land van Heusden en Altena maken. Het pro- (gramma vpor deze dag luidt als volgt 8.30 Vertrek uit 's Bosch naar *Ee- then. 9.1511 uur. Bezoek fruitaanplan- tingen van den heer G. J. W. Bran- Öerhorst te Eethen. Spuitdemonstratie met miotorsproeimachine. 11.1512.15 uur. Bezoek fruitaan- p-lantingen van den heer W. C. Wil- Idervank te Meeuwen. 12.3013.30 uur. Koffiemaal Hotel de Zwaan te Dussen. 13.45r4-45 uur- BezOek fruitaan- plantingen van den heer J. Snoek te Nieuwendijk. 15.1516.15 uur- Bezoek fruitaan- plantengen van den heer J. W. Klein te Werkendam. 16.1517-3° uur- Autorit naar 's Bosch. 1 AOIKERK. -A.s. Zaterdag zal alhier öp 't terrein aan de Voorsteeg de korfbal- ver. A.K.C. en Exelsior van Wijk en Aalburg' weer een wedstrijd spelen. 'Als een bijzonderheid kan wor den 'gemeld, dat bij den heer W. v. L. alhier een rozenboompje voor de Sde maal reeds in bloei staat. MAAS IN ZICHT. De proefvaart van de „Marnix van St. Aldegonde" op de Noordzee heeft dezer dagen plaats gehad. Een zeer fraaie opname gemaakt vanaf het sloependek., op het oogenblik dat het lichtschip „Maas'' gepasseerd wordt. zonden formulieren. VERHOOGING INVOERRECHTEN. Volgens mededeeling van den Rijks- 'andbouwconsulent te Parijs, is het in voerrecht op mais in Frankrijk ver hoogd Van 10 tot 24 frs. per 100 K.Q., voor gebroken mais van 16 tot 38. i0 frs. en voor maismeel van 18 tot 43.20 frs. Voor een nader vastte I stellen contingent van Roemeenschen pais. bestemd voor veevoeder, wordt Jpt invoerrecht beperkt tot frs. 16.80. He verhooging treedt onmiddelijk in. AUTO-ONGEVALLEN. De zesjarige J. Fok, wonende Kromme Elleboog 46 te Dordrecht, is hij het oversteken van den St. Joris- xveg, door de vrachtauto van de firj ma A. J. V. te Dordt, aangereden en I gedood. Het meisje kwam achter een bak fiets vandaan, zoodat de chauffeur van de auto zich plotseling voor zich zag. Hoewei hij krachtig ramde, kon hij niet hinderen dat het meisje werd gegrepen en een voorwiel over haar boven lichaam reed. Zij was terstond dood. He remmen van de auto waren in °rde, zoodat de chauffeur geen schuld treft. i Te Maasland is de sergeant bij de grenadiers P. C. uit Den Haag, slacht offer geworden van een motoronge val. Hij bekwam een beenbreuk en een hersenschudding en is naar het mi litair ziekenhuis te Den Haag over- gebracht. 1 Midden in het dorp, op den zeer gevaarlijken hoek, kwam plotseling een 1 meisje voor de motorfiets, C. week 1 uit en reed tegen een paal. DRUNEN. j Veiling van 16 September. 1 Snijhoonen 513 ct. Snijboonen II 14 ct. Duitsche boonen 1—5 ct. Stokprincesse boonen 10—18 ct. Stok- princesse boonen II 39 ct. Rentegevers 213 ct.Dubbele boonen 18 ct. Tomaten 610 ct. Tomaten II 24 ct. Aardappelen 34 ct. Druiven 4050 ct. Spruiten 1021 ct.Spinazie 5 II ct. Postelijn 27 ct. Braambessen 1820 ct. Wortelen 13 ct. Dirk appelen 19 —26 ct Dirkappelen II 11 -—18 ct. Koekappelen 16—23 ct. Schijvers 1021 ct. Ossekoppen 12 18 ct. Oranje Reinetten 916 ct. Keulsche Paradijs 1724 ct. Pippeling 1522 ct. Triomphe de Vienne 2028 Triomph de Vienne II1118 ct. Beurre Hardy 1830 ct. Beurre le Brun 20 —27 ct. Knolperen 4—7 ct.Knolperen ,11 1—3 ct. Haantjesperen 711 ct. Haantjesperen II 3-6 ct. Maagdeperen j 1620 ct. Maagdeperen II 715 ct. .Bon Louis 3039 ct. Bon Louis II 15 30 ct.Durandeau 2026 ct. Alles j per K.G. Bloemkool 815 ct.Bloemkool II 2—7 ct. Witte kool 15 ct.Roode 1 kool 1/2 —4 ct. Savoye kool 16 Spits (kool 13 ct. Meloenen 10—26 ct. Perziken 1/2— 6 ct. Komkommers 14 ct.Selderij 15 ct. Alles per stuk, Augurken 530 ct. per 100 stuks Peen 1 4 ct.Kroten i1/s'3 ct. Selderij 520 ct. Juin 13 ct.Preij 616 ct. Alles per bos. Voortaan alleen des DINSDAGS en des DONDERDAGS veiling. tWOUDRICHEM. Veiling van 17 September. Maagdeperen I 13y2ÏS1^ ct, Maag deperen II ll/210y2 ct.Noveau Pateau 1415 ct. Knolperen 791/2 ct.Stoof peren 7V2-8V2 Kafappelen 1617 ct. Oranje Reinetten 2124 ct. Zoeteappelen 8x/2101/2 ct.Stokprincesse 2425 ct. Stamprincesse 1415 ct. Bevelanders f3.per H.L. Van le srt. Maagdeperen bedroeg de aanvoer 1600 K.G, ZALTBOMMEL. BENEDEN - LANGSTRAAT. Naar hooi is thans niet veel Vraag' en men besteedt voor het gbede foanbelshooi ook niet meer dan f155. f16 per 500 KG. De toemaat gaf Mok een gbede snede en werd over het Sgbheel goed gewonnen. DONGEN. De heer J. J. Ruijter hoofd kier Chr. school te Klein Dongen is in gelijke betrekking benoemd te Hui zen in Gelderland. Vele zullen den hr. iRuijter met leede oogen zien vertrek ken Door W. J. van Erven bouw kundige alhier, werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor reke ning van den heer J. van San. De hoogste inschrijver was P. Boon voor ¥3912. De laagste L. M- Louwet te ?s Gravenmoer en M. van Lisdonk te Dongen voor f 3440.Het werk wetd aan deze firma's gegund. GORINCHEM. Vrijdag 12 September mocht Ide heer A. Killian den dag herden ken, waarop hij voor 25 jaren bij de firma Bergeijk Stufkens in betrek king kwam. Brillen - Barometers - Leesglazen enz. Biiitieulaud. EERST LEZEN WAT MEN ON DERTEEKENT. Een apotheker te Rotterdam,, schrijft Hes morgens werd de jubilaris metde „N. R. Ct.", deelt ons mede, uit irtjn vrouw per auto afgehaald en aan I Duitschland eenigen tijd geleden een 1 de zaak feestelijk ontvangen door decirculaire te hebben ontvangen, waar- j in hem verzocht werd op een bijgaand formulier, behalve zijn naam, in te vul len zijn diploma's., jaar waarin die be haald zijn, enz. E>e bedoeling van de afzenders was een pharmacëutisch adresboek voor Nederland, België en Luxemburg samen te stellen, opneming van namen zou gratis geschieden. Onze apotheker vult ter goeder trouw het formulier in en zendt het, blij met zijn kostelooze reclame, in. Korten tijd later ontvangt hij het verzoek, 60 mark te zenden voor de door hem in het adresboek besproken regels. Op zijn protest krijgt hij bericht van een Rechts- anwalt, dat hij onmiddelijk betalen moet en dat anders tot vervolging zal worden overgegaan. De jurisprudentie wordt er in den brief van den Duit- schen advocaat bijgevoegd, er is een vonnis van die en die rechtbank, dat een mijnheer in een zelfde geval ver- oordeela werd. Onze apotheker zal het geval nog maar eens een oogenblik aanzien en zijn 60 mark voorloopig bij zich hou den,, ai is hij dan ook tot de conclusie gekomen, dat hij door het formulier in te vullen en te onderteekenen, zon der het voldoende gelezen te hebben, zich verbonden heeft om voor de re gels betreffende de vermelding van di ploma's enz. zooveel te betalen. Alleen de naam zou gratis geplaatst worden. .Men zij voorzichtig met het invul len van dergelijke ongevraagd toege- Aardbeien Deutsch Evern le srt. 34 39 ct. idem 2e srt. 23 ct. Druiven Franken Thaler 2e srt. 18 ct.Pruimen Zoete kwetsen 6 10 ct. pond; Netme- loenen 3136 ct. Suikermeloenen 21 46 ct.Ananasmeloenen 8 ct. per stuk Tomaten 23 ct. per pond Peren Beurré Hardy extra 1924 ct.idem 1215 ct.Bonne Louise extra 24 —37 ct. idem 11 20 ct. Bergamotperen 814 ct. Belgische bakperen 13 ct. Calbasperen 2123 ct.Dikstelen 1011 ct Duchesse d'Angelaine 20 ct.Kleiperen 8 ct.Knolperen 5—9 ct. Maagdeperen 16—18 ct.Novo Pato 1428 ct. Sassemijnen 811 ct.Sint Permain 9 11 ct.Soldat Laboureur 17—18 ct. Triumph de Vienne extra 42 ct.idem 2834 ct.Vesperperen 8 ct. Vijgeperen 713 ct.Witte Cozijn 12 ct.Williams Duchesse 13 ct.Appelen Bloemzoet 15 ct.Bloemé 11 centGoudreinetten 15 16 ct.Groenevelders 20 ct.Lemoen- appelen 32 ct.Notaiisappelen 22 ct.; Wijnappelen 12—23 ct.Augurken le soort 21 ct.idem 2e soort 11 ct. per K.G."Matte komkommers 2 cent per stuk Staakprincessen 10 ct. per K.G. Andijvie 12 ct.Roode kool 13 ct. Savoye kool 5 ct.Bloem kool 6 ct. per stuk M or telen 2 cent per bos Zilveruitjes 3 ct- per K.G.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6