Derde Blad No. 5060 Vrijdag 3 October voor hot Land van Housden en Aitena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Kantongerecht flensden Binnenland Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand. marktberichten BEHOORENDE BIJ HET STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 19 September 1930. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: (waarnemend) Mr. L Verhoeven. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Het is een drukke zittiDg, waarin vele getuigen moeten worden gehoord en waarbij een talrijk publiek aanwezig is. Allereerst worden een 7-tal kinder zaken behandeld. De uitgestelde zaak der vorige zitting contra C. W. v. RG. KJ. S. v. R. en M. J. D., allen mandenmakers te Vlijmen, komt in behandeling. Verdachten hadden op een avond te Elshout met een bierflesch gegooid naar de marechaussée's Schut en Schouwink. Verdachten blijven bij bun afgelegde ontkentenis. De marechaussée's, als getuigen ge hoord, verklaren, duidelijk gezien te hebben, dat alle verdachten naar hen hebben gegooid met een biertieschje. Kantonrechter tot verdachtenHeb ben jullie goed gehoord, wat de getuigen hebben gezegd Wat doen jullie te Elshout, blijft te Vlijmen. Ik heb jullie in mijn kanton heuech niet noodig en zeker niet, om op de politie te gooien. De eerste drie krijgen f 15,00 of 10 dagen en de vierde f 15,00 of 3 weken tuchtschool. J. W. B. veldarbeider te Wijk had geen kennis gegeven ter secretarie dat een zijner schapen, zijnde slachtdieren, was gestorven. Verdachte had het cadaver een dag nadat het gestorven was gebracht bij B. Versteeg te Aalburg en van dezen daarvoor een kwartje ontvangen, want 'twas nog een jong dier. Kantonrechter tot verdachte Je dacht zeker bij je zelf ,,'t beestje is nog best om ia de worst te worden gehakt en in Rotterdam of den Bosch opgegeten te worden. De menschen daar proeven er toch niets van". VerdachteIk verkocht het alleen voor het vel. Getuige gemeente-veldwachter Hak Verdachte staat zeer ongunstig bekend; hij plaagt zijne ouders op allerlei wijzen en is bovendien een groote strooper. Kantonrechter: Nu hoor ik eens wat jij voor een vent bent. En nu wou je ook nog krengenvleesch verkoopen neen hoor, dat zal niet gaan. Betaal jij maar eens f 20,of als je dat niet wilt ga dan maar 10 dagen zitten, maar je kren genvleesch zul je voortaan bij je houden. K. v. D., chauffeur te Wijk, staat terecht terzake dat hij 's Maandags een geregelden dienst met zijn motorrijtuig onderhoudt tusschen Woudrichem en Wijk en wel te 11.20 uit Woudrichem Verdachte: Ik breng 's Maandagsmor gens altijd Wijksche kooplui naar de boot te Woudrichem en haal die te 11.20 weer terug. Dat mag ik naar mijne meening gerust doen Getuige Machiel Bouman, chauffeur te Wijk: Verdachte rijdt altijd 's Maan dags te 11.20 uit Woudrichem Hij neemt overal, dus ook onderweg, pas sagiers op en zet ook passagiers af. Bij den sluisdijk onder Andel heeft ver dachte ook passagiers geladen. Mijn broer en ik hebben hem met de luxe-auto gevolgd en toen gezien dat hij onderweg passagiers uitlaadde. Getuige Jurriaan Verzijl, chauffeur te Wijk: Eiken Maandagmorgen te 11.20 rijdt Vun Drunen met passagiers vanaf den bol te Woudrichem. Ik heb nooit gezien dat hij met zijn rit van 11.20 onderweg passagiers in- of uitlaadde, maar dat kan ook niet omdat verdachte mij altijd ver vooruit is, als ik met mijn bus vanaf den bol vertrek. KantonrechterIk acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en. veroordeel verdachte daarom tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis. Mejuffrouw A, v. d. S,, melkslijtster te Werkendam, zegt niet geweten te hebben dat er water bij de melk was, die zij langs de huizen verkocht. De getuigen-deskundigen Mejuffrouw Bos en de heer Nuyten verklaren bij hun onderzo; 17 k 20% toegevoegd water te hebn aangetroffen. Kantonrecfcr tot verdachteJij wist niet dat er'ater in je melk zat. Ge lukkig dat j het dan wel weten en aan dat gemne vuile bedrog eens een eind kunneimaken. 't Is een schande om de kla^n zoo te bedriegen. Die menschen talen hun geld voor melk en niet voof^ater, want water kunnen ze altijd no voor niets krijgen. Maar we zullen wel leerenje krijgt nu f 100,— of dagen. Vervolger komen vijf zaken betref fende meltervalsching, contra A. F. v. d. S. -molenaar en veehouder te WerkendanDe percentage's toegevoegd water zijn p6 50 46 42 en 17 k 20, Verdacht zegt, niet van de knoeierij te hebbeneweten, alvorens een zijner dochters ha zeide, dat zij steeds water aan de me had toegevoegd. Verdacht Ik heb al wat beleefd, die gekke aeid wil er van door gaan en zich va kant maken ook al. KantonrhterWaar zit ze nu? Verdach: Thuis. KantonrhterDan zal het nog wel schikken et haar. En als ze er van door gaat,al ze wel weer terug komen ook. Alse zoo hard roepen, doen ze juist nieti Maar hoe ook, 't is een schande o de menschen zoo te bedrie gen. Jij aakt mij niet wijs, dat je er niets van list, want als de hoeveelheid melk plowing met een 50% vermeer dert, mo<je dat toch zien, als je niet blind ben VerdacbIk bemoei me nooit met de melk. KantomhterDan moet je vrouw het toch al gemerkt hebben. VerdaceDat weet ik niet. KantopchterMaar hoe ook, 't is meer da/onverantwoordelijk, om zul- ken romel te durven verkoopen. En dan gedunde zoo'n langen tijd. 't Eerste proces-v#aal is van 8 Januari en 't zevende - want je dochters en jou scheer iln deze over één kam van 26 Mei.We kunnen dus gerust aan nemen, X je honderden liters 'water voor me hebt verkocht voor 12 of 13 cent deriiter. 'tls toch wel een toe stand 1 Degenen-deskundigen Bos en Nuyten verklareonder eede dat zij de genoemde percentaj toegevoegd water hebben ge vonden. VerdateIk kan toch niet helpen wat mijclochter doet. KantcechterAls ik het excuus be treffende dochter aannam, zouden alle melkslij-s in het Land van Heusden en Altt vandaag nog gaan knoeien, want d zouden ze zeggen„je kunt dien Ktonrechter toch als op zijn mouw dden". Verdete kreeg 5 boeten van f 500, f 500, 100, f 250 en f 200, respec tievelijke vervangen door 3 maanden. 3 maano, 2 maanden, 2 maanden en 2 maarn hechtenis, zulks met last tot publicai der vonnissen. Mejuraw H. v. A. S. melkslijtster te Wejpdam, sluit het trio, aan wie melkvetlsching is ten laste gelegd. Bij de or haar te verkoopen melk was 17 bevoegd water bevonden. Ook zij krijjeene stevige afstraffing van den Kantonhter en bovendien f 100, boete d maand tuchtschool. VERJISTERING. Te iezenveen heeft de politie ge- arresiel H. A., die zich als pen- mngmtfer van een plaatselijke atdee- ling eer vakorganisatie, aan verduis tering valschheid in deschriften heeft schuldigemaakt. De arrestant is naar het Hivan Bewaring te Almelo over- gebrac Te isterdam heeft zich bij de po litie agemeld de 25-jarige handels agente ten nadeele van telen Deut sche ha ongeveer f 4000 heeft ver- duistei De n had het laatste van het me degenen geld in Frankrijk zoekt ge maakt. Hij naar Delft getransporteerd en in arr gesteld. KINVERLAMMING. Te cemade zijn drie gevallen van kinderiamming geconstateerd. Eem-jarig dochtertje van den heer V., teolwijk, is lijdende aan kinder- veriaiing. Het meisje is ter verple ging het Van Itersonziekenhuis te Goudipgenomen. o KO.ijKLIJK BEZOEK AAN ROT- TERM. Maiag hebben de Koningin, de Prinsi de Prinses een bezoek ge- brachan Rotterdam. Om 2.42 kwam de Knklijke trein binnen. Om luid gejuich van het talrijke publiivingi sd.e tocht naar het stad huis n. In voorhal van het raadhuis vond een welkoming plaats door het Da- gelijk Bestuur der gemeente. Daar na begaven zich de vorstelijke personen naar de burgerzaal, waar de gemeente raadsleden werden voorgesteld. Van het balcon hoorde de vorstelijke familie daarna de aubade aan, welke op den Coolsingel door een groot aantal zan gers en zangeressen werd gebracht. Om kwart voor vier werd een groo te rijtoer ,d»oor de stad gemaakt. Vervolgens ging men aan boord van de „lndrapoera" van den Rotterd. Lloyd, waarna aan boord van de stad „Rot- terdyam" d e rivierverlichting in oogen- schouw werd genomen. De Koninklij ke familie ontving hartelijke toejuichin gen. Zangvereenigingen zongen haar toe. 's Avonds nog is de Koninklijke familie vertrokken. o ONGEVAL IN HOUTZAGERIJ. De houtzager J. van Wijnen had het ongeluk in de zagerij van de firma de wed. L. v. Vlijmen te Krimpen a. d. Lek, met een hand tusschen een vlakbank te geraken. De hand werd nagenoeg geheel afgezaagd. De gewon de is naar een der Rotterdamschezie kenhuizen vervoerd. SLORDIG BEHEER. Aneta seint uit Magelang: De com missaris van politie eerste klasse H. J. Sch., is ontslagen in verband met slordigheden in zijn administratie. Een accountants-onderzoek wordt ingesteld. GEHEIME ARAKSTOKERIJ. Aneta seint uit Batavia: Zaterdag nacht werd op Tanah Abang een clan destiene arakstokerij ontdekt, welke met groote capiciteit werkte, zoodat de ont duiking van accijns in dit geval op f 18.000 per jaar wordt geschat. In be voegde kringen is men er van over tuigd, dat er nog tal van deze araksto- kerijen zijn, zoodat de accijnsontdui king enorm moet worden geacht. MET LUCIFERS0 GESPEELD. Doordat kinderen met lucifers speel den, ontstond brand in de groote land- bouwschuur van den landbouwer A. de Bie te Chaam. De schuur brandde geheel uit. Vier kalveren en 40 kip pen kwamen om, terwijl een groote hoeveelheid landbouwwerktuigen, bene vens eenige karren en een groote voor raad stroo verloren gingen. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. ONBEWAAKTE~°ÖVERWEGEN. Dinsdagmorgen is op een onbewaak- ten overweg op de lijn Apeldoorn Zutphen, even voor de halte van Voorst een met een paard bespannen wagen door een sneltrein aangereden en ruim 200 meter meegesleurd. Dat de bestuur der ongedeerd bleet mag een wonder heeten. Het paard werd dood onder den wagen weggehaald. Maandag deed zich op dezelfe plaats een ongeval voor. Een motorrijder werd leveneens door een trein aangereden. Ook hij bekwam geen ernstig letsel. Beide malen was een kwartier vertra ging het gevolg. Dinsdagmorgen, toen de trein uit Leeuwarden om 10.36 het station Mep- pei had verlaten en de onbewaakte overweg te Twello naderde, wilde de 77-jarige landbouwer Harm Snijder uit Ruinerwold met paard en brik nog dien overweg passeeren. De brik werd van achteren gegrepen door de locomotief. In de brik bevond zich, behalve Snij der, zijn kleinzoontje. Beiden werden door den schok uit het voertuig ge slingerd. Snijder werd bewusteloos op genomen; hij was gewond aan hoofd en hand "en is naar het ziekenhuis te Meppei vervoerd. Het kleinzoontje had geen letsel. Ook het paard was onge deerd. De brik is totaal vernield. De trein stopte na de aanrijding, doch kon spoedig weer vertrekken. VERBETERINcTvAN DE MAAS. Nadat de Staten van Noordbrabant reeds besloten aan het Rijk een bijdra ge te verleenen van 1 millioen gulden, stellen Ged. Staten van Gelderland voor Prov. fondsen, een bijdrage van een hali millioen beschikbaar te stellen in de kosten der door het Rijk uit te voe ren werken tot verbetering van de rivier de Maas voor groote waterafvoeren. DONGEN. De chef-bakker van de coöp. Ver- bruiksvereen. „Help u zelf" alhier, de heer H. van den Elshout, wist op den vakwedstrijd te den Bosch, uitgeschre ven op initiatief van de fa. Greidanus en Co., fabrieken van bakkerij-grond stoffen, tie behalen den 3e prijs in Hollandsche beschuit en de zilveren me daille met wit waterbrood. NIEUWENDIJK. Alhier heeft zich in een gezin kinderverlamming voorgedaan, in zeer lichten graad. Deze week werden de eieren ver handeld voor 17.50 a f8.50 per 100 stuks. Het zoontje van C. v. B. kreeg een klein wondje aan zijn been, welke zoodanig pijn veroorzaakte, dat de hulp van dr. de Vries moest worden inge roepen. Na onderzoek bleek bloedver giftiging aanwezig te zijn. A.s. Dinsdagavond zal in de Chr. schooi de landbouwcursus beginnen, on der leiding van den heer van Gessel, H.d.S. te Veen. Deze cursus, voor 2 jaar begonnen door den heer Huijzer, doch door ziekte van hem stopgezet, zaï nu voortgezet worden. Woensdag had op het kruispunt aan den buitendijk een auto-aanrijding plaats tusschen een olie wagen en een luxe wagen. De laatste werd erg bena deeld, het slikbord "alsmede de carros serie werd geheel in elkaar gedrukt. De oiiewagen bekwam geen averij; ook persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Zaterdagavond gaf het mannen koor „O.G." haar gewoon najaarsfeest, welke in vroolijke stemming gevierd werd. Daarna had bestuursverkiezing piaa'ts. Gekozen werden tot le voorz., J. Lievaart; 2e voorz., J. de Graat; le secrt., D. Lievaart; 2e secrt., G. v. Rosmalen; le penningm., M. Monshou- wer; 2e penningm., W. Verduin. Com missaris C. Dekker. De zoon van Aj. v. d. S., werk zaam te Gouda, geraakte aldaar tus schen de kipkarren. Hij bezeerde zich zoodanig, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijkbleek. De heer B. Scheffers, werkzaam op den Prikpolder, geraakte met het vangen van paarden er tusschen be kneld, waarbij hij zich zoodanig be zeerde, dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het bleek, dat een 2-tal ribben erg gekneusd werden. Op den polder Jannenzand bracht een schaap in het voorjaar 3 jongen ter wereld, terwijl ze heden er weer 2 wierp. Dit mag wel als een zeldzaam heid vermeld worden. RAAMSDONK. Mej. H. Heijblom Cd., slaagde te 's Gravenhage voor het examen le k.asse telefoniste. Dhr. J. Lankhuijzen werd in de vacature, ontstaan door het bedanken van dhr. A. J. v. Beek, gekozen tot secr.-penningm. Sandoelsche polder. SLEEUWIJK. Naar we vernemen zal door de Politiehondenclubvereen. „Samenwerking" gevestigd alhier, in verband met haar eerste lustrum, een feestavond worden gehouden. Deze week is men begonnen met het rooien van bieten. De velden die in 't begin geen last van droogte hebben gehad, brengen een goede schoof voort, doch daarentegen zijn er ook akkers die totaal mislukt zijn. De prijzen der aardappelen zijn den laatsten tijd veel omhoog geloopen. Zoo besteed men thans voor eigenheimers f3,en Bravo's f4,— per H.L., andere soorten zooals Bevelanders en Kohinors varieëren om de f3, VEEN. Bij de gehouden aanbesteding voor de electrificatie der Ned. Ilerv. Kerk en Pastorie was de minste inschrijver den Heer L. van Rijswijk aihier. voor de som van f292, Onze vroegere dorpsgenoot W. den Dekker Commies bij de de belastingen te Rotterdam, is bevorderd tot commies verificateur Verschillende personen welke zich niet hadden opgegeven om aan het Electr. net aan te sluiten, komen op hun besluit terug en hebben zich thans voor aan sluiting aangemeld. WIJK. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer F. van Helden, woonachtig te Gorinchem, s laagde dezer dagen op het te Amsterdam gehouden examen, als machinist voor groot stoombedrijf. WOUDRICHEM. Geboren: Johannes z. van Y. Baks en W, ViveenGijsbertje en Hendrika dochters van J. Viveen en J. de Rooij Jan Pieter Bastiaan z. van W. G. v. d. Heetcamp en E. Schaap. Ondertrouwd: J. N. A. v. Beek 27 j. en J. H Viveen 25 j. Getrouwd: W. Kruijf 22 j. en J. G. Havelaar 24 j.G. Zwakhals 30 j. en A. Kant 27 j. Overleden: J. Pellikaan 80 j.A. Welbie 54 j., wedn. van N. Verbeek J. P. B. v. d. Heetcamp 3 d. WASPIK. Geboren: Adrianus L. J. z. van P. Kamp en A. C. van BoxelWilhelmus H. z. van C. de Hond en J. Tabbers Francijna d. van L. J. Pols en M. F. van HoorenMaria d. v. J. Okkers en M. Schouten: Adrianus H. z. van A. A Kuijten en H. P. van der Linden Gerarda M. d. van A van Dongen en A. M. de BontJohanna P. d. van N. C. van ae Ven en P. J. Verschuren. Levenloos aangegeven 1. Getrouwd: H. van Baardwijk 25 j. en I. M. de Wit 25 j A. J. H. M. de Winter 28 j. en A. J. M. Kamp 35 j. 's HERTOGENBOSCH, 1 October. Op de markt van heden waren aange voerd 2160 stuks. 1364 stuks hoornvee, 649 biggen, 27 zeugen, 68 schapen of lammeren en 52 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 240 tot f 395 per stuk Kalfvaarzen 230 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kwal. f0.56 p. pond Koeien 2e 0.53 Pinken van f 140.tot f 200.p. stuk Zeugen 70.120. Schapen 25. Lammeren 15. Biggen 2«25 Vetvee met ruimen aanvoer, luie handel lagere prijzen. Kalfvee met veel aanvoer, redelijken handel, goed prijshoudend. Jong fokvee met goeden handel, ruim prijs houdend. Schapen williger, zeugen en biggen flauw prijshoudend. 160 360 285 35.— 30. 2.50 week GORINCHEM, 29 September. Op de veemarkt waren heden aange voerd 381 runderen, benevens 82 var kens, 840 biggen, 6 nuchtere kalveren lammeren. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 350430. Melk koeien f 260340. Kalfvaarzen f 200 300. Pinken f Nuchtere fok- kal veren f 1522. Drachtige varkens f 140200 Natte zeugen f 70100. Over- loopers f 3045. Biggen f 1530. Lam meren f DE ROTTERDAMSCHE VEILING. Op de in ons veilingslokaal, Warmoe- zenierstraat 37-39, gehouden Veiling, wer den de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4.50 f 8.70. Eendeieren f 4.50 f 5,50. Ganseieren Aanvoer 105.000 ROTTERDAM, 30 September. Op de veemarkt, waren heden aange voerd 238 paarden, 13 veulens, 1152 ma gere en 830 vette runderen, 226 vette kalveren en 700 graskalv., 334 nuchtere kalveren, 669 schapen of lammeren, 16 overloopers of varkens, 120 biggen, bokken of geiten. Koeien van f0.77 tot f 0.99fl.14 Ossen 0.00 0.000.00 Stieren 0.65 0.880.99 Kalveren 1.13 1.361.60 Schapen f k f per stuk. Lammeren f 30 f 39 per stuk. Varkens f 0.28 f 0.29| per halve K.G. Melkkoeien f 300 f 400 Kalfkoeien f 270 a f355. Stieren f270 a f480. Pinken f160 a f215. Graskalveren f t'5 f 140. Vaarzen f 190 k f275, alles mager vee. Biggen f12 a f18 Over loopers fét fSlachtpaarden f160 k f300. Werkpaarden 1190 f 31 Hitten f90 a f175. Veulens f 00 èt f 000. Nuchtere kalveren fok- f 22 t 30, slacht- f 15 f22. Lichte f ZALTBOMMEL, 30 September. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 95 biggen, prijs van f 1624; 15000 eieren, prijs per stuk 7 a 8 ct. 450 K.G. boter, prijs per 1/2 K.Groom boter f 1.boerenboterf 1.10 WASPIK. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven, 32 varkens en 6r underen. Onze dorpsgen. mej. M. Brokx, is benoemd tot onderwijzeres te Meer- veldhoven. Zondag a.s. zal de leesbibliotheek weder worden geopend. Eiken Zondag- van 11 tot 12 uur zijn leesboeken be schikbaar gesteld. Bij de N.V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg alhier, werd met goed gevolg te water gelaten, het nieuwe Dortmund-Eemskanaalschip „AI- hona", laadvermogen ongeveer 950 ton, in aanbouw voor den heer J. de Roon te Heumen. De kiel zal worden gelegd voor een dergelijk schip, groot ongeveer 1000 ton, voor rekening van den heer N. D. Poppelier alhier. jtiettwsbiai

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 9