Plaatselijk üieuws YeilingbericSiteii. geplaagd. Verd. zeide niet den opzet te hebben gehad de vrouw te doo- den. Het ongeval moet aan een nood- lottigen samenloop van omstandighe den worden geweten. De Officier van Justitie eischte te gen verdachte, die overigens gunstig bekend staat, f500 boete subs, zes maanden gevangenisstraf. EEN VLUCHT~AMSTERDAM—BA TAVIA. In veertien dagen heen en terug. Aneta seint uit Batavia: Naar wij vernemen is de piloot van de Kon. Ned. Luchtvaart Mij., Te Rol ler, van plan om vóór of in den aan vang van 1931 een recordvlucht tema ken naar Amsterdam en terug in hoog stens 14 dagen. Het ligt in zijn bedoe ling om dag en nacht door te vliegen, waarbij hij een route heeft gekozen, welke afwijkt van die der Holland Indië-vluchten. Eventueel zullen voor deze vlucht speciale postzegels wor den uitgegeven, waartoe de Post-,, Te legraaf- en Telefoondienst medewerking toezegde. Nog twee piloten maken den tocht mede. Indien het publiek vol doende belang stelt in deze snelle post verzending is het welslagen verzekerd. De heer Te Roller organiseert den tocht geheel buiten bemoeienis van de K.N.I.L. Mij. VECHTPARTIJ BIJ WAARDEN BURG. In den nacht van Woensdag op Don derdag had in het gehucht Snelleveld bij Waardenburg een vechtpartij plaats. Twee gebroeders V. en een kostgan ger, die bekend staan als beruchte stroopers, raakten slaags met twee zoons van een rietdekker, eveneens V. geheeten. Het gevecht liep zoo hoog, dat de oude vader te hulp snelde. De aanvallers bedienden zich van een groot scherp mes, een bijl en een hooivork. De vader werd ernstig aan hand en arm verwond, zoodat hij naar het ziekenhuis te Tiel vervoerd moest worden. Ook de beide zoons bekwamen hevige verwondingen. Het parket uit Tiel was spoedig ter plaatse. De woes telingen werden Vrijdag te Ophemert en te Waardenburg gearresteerd en naar Tiel vervoerd. Tel. O— ONDER DEN BA ANSCHUIVER. Zondagmorgen wilde de 5-jarige G. J. Nieuwendaal te Rotterdam met zijn 4-jarig zusje de tramrails oversteken, vlak voor motorwagen 446 van lijn 8, bestuurd door den 38-jarigen Z. H. S. De tramwagen was reeds op een 12-tai meters genaderd; het zusje wist zich nog in veiligheid te brengen, doch het knaapje kwam te vallen en hoewel S. uit alle macht remde, kon hij niet voorkomen, dat het kind onder den baanschuiver kwam. Daar het geheel beklemd zat, moest de tramwagen eerst worden opgevijzeld, vóór de kleine uit zijn benarde positie kon worden be vrijd. Met 'eien zeer ernstige wond bij het linkeroog is hij in zeer ernstigen toestand in het Ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. PRINS HENDRIK" Z.K.H. de Prins der Nederlanden heeft een gift geschonken aan de Ver- eeniging ,,Land in zicht" ter beharti ging van de geestelijke belangen der Zuiderzee^-werkers. TUSSCHEN EEN~ DORCHMACH1- NE. I Te Well is het 2i/2-jarig dochtertje van J. H. R. tusschen een dorschma- chine gekomen en zoo ernstig gewond dat het aan de gevolgen is overleden. Uil PSYCHOPATH EN-INRICH TING ONTSNAPT. Zaterdagavond om half zeven zijn twee verpleegden uit het Psychopa- thengesticht te Heilo ontvlucht. Het zijn de 21-jarige H. Scholten, uit En schedé en de 19-jarige F. H. Coolen, uit Hengelo. o TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Onder Rijsoord is een auto, waarin een Rotterdamsche familie zat, bestaan de uit een dame en drie heeren, tegen een boom gereden, doordat de bestuur der werd verblind door het licht van een auto, die uit tegenovergestelde rich ting kwam en waarvan de lampen niet werden gedoofd. Door den schok van de botsing schoten de inzittenden door de ruiten, waardoor de dame dusdanig werd gewond, dat opname in het zie kenhuis noodzakelijk werd geacht. De inzittende heeren liepen slechts lichte verwondingen op en konden per auto naar huis worden gebracht. De zwaar beschadigde auto is door een takeiwa- gen weggesleept en naar de garage estebreurtje te Rijsoord vervoerd. HEUSDEN. J.l. Vrijdag vergaderde het comité Van actie, inzake het verkrijgen van mo derne verkeerswegen in het Land van Heusden en Altena, alhier in hotel Con cordia. O.m. werd de vergadering bijge woond door de heeren M,r. F. J. van Lanscfiot, Burgemeester van 's Her togenbosch en J. A. H. Perey, Direc teur van Gemeentewerken te 's Her- tcgenbosch. Besloten werd eene com missie van drie leden te benoemen, die zich in contact zal stellen met en kele autoriteiten van den Rijks- en Pro vincialen Waterstaat, ten einde mede-. werking van deze te verkrijgen. Tot leden dezer commissie werden benoemd de Heeren Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter te Heusden en Lid van de Staten van Noordbrabant, Mr. F. J. van Lanschot, Burgemeester van Den Bosch en Rijnsaardt, technisch ambtenaar van den Rijks Waterstaat te Werkendam. Tevens werd besloten pogingen aan te wenden om den zgn. Postweg, die langs Woudrichem loopt, open gesteld te krijgen voor het verkeer met motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen in ééne richting. Ook werd nog beslo ten de besturen der gemeenten in het Land van Heusden en Altena uit te noodigen aan den bond van Bedrijfs autohouders in Nederland te verzoeken op punten in hunne gemeenten, waar zulks noodig is, wegwijzers te willen plaatsen. Het plaatsen dezer wegwijzers geschiedt geheel kosteloos, indien door de gemeentebesturen om plaatsing wordt verzocht. Tot sluiting der Zomerconcerten, zal de ,,Heusdensche Fanfare", directeur de heer Joh. van Berkel uit Ammerzoden, a.s. Zaterdagavond om 7 uur, haar laatste concert geven op de tent. De alsdan uit te voeren nummers zullen nog nader wor den aangekondigd. Van de werf van de Firma De Haan Oerlemans alhier werd Zaterdag met goed gevolg te water gelaten, het stalen sleepschip genaamd „Stella Maris" gebouwd voor rekening van den heer L. J. Vermeulen te Waspik. De hoofdafmetingen van het schip zijn Lengte 67 Meter, breedte 9,20 Meter en holte 2,50 Meter, terwijl het laad vermogen o. a. 980 Ton bedraagt. Het schip is naar de eischen des tijds ingericht met salonroef, dekhut etc., ter wijl voor het snel heffen der ankers zoo wel op voor- als achterdek een motor is opgesteld. Op de vrijgekomen helling werd ter stond de kiel gelegd voor een dito schip voor Nederlandsche rekening. Bij Kon. besluit is tot heemraad van het dagelijksch bestuur van het waterschap De Hooge Maasdijk van het Benedenland van Heusden benoemd, de heer J. C. Blankers te Veen. Het zoontje van C. Zonneveld ver maakte zich Zondag op den stadswal met fietsen en had daarbij het ongeluk te vallen, tengevolge waarvan hij zijn linkerpols brak. Het eerste groote winterconcert der Fanfare der H. Familie is vastgesteld op Zondag 9 November a.s., met mede werking van het meermalen bekroonde en hoogst bekwame duo van Keulen Frederiks uit Tiel. Door de vereeniging zal op Zondag 28 December a. s. eene Nationale Wedstrijd in Komische Voordrachten worden geor ganiseerd. Inschrijvingsbiljetten worden binnen enkele dagen verkrijgbaar gesteld en de uitnoodigingen aan verschillende Humoristen worden toegezonden. Aan het Nationaal Solisten en Kwar tetten Concours uitgeschreven door de R. K. Muziekvereeniging „Wilskracht" te Amersfoort, zal aan dit concours door een viertal solisten en twee kwartetten der Fanfare der H. Familie worden deel genomen op 16 November 1930. AALST. Mejuffrouw D. van Os Md. be haalde vorige week haar diploma als le coupeuse en Leerares, aan de Modevak school „Rietveld Heiner" te Gorinchem. Door enkele leden der geitenfok- vereeniging was ingezonden naar de Kring keuring, uitgaande van den Bommeler- waardschen Kring van Geitenfokvereen. De navolgende bekroningen werden behaald Klasse „Prov. Register" G. Dekkers, 6e prijs. Klasse „Plaatselijk Register"A. Schaap, 5e prijs; Joh. Opstelten, 10e prijs. Klasse „Eenjarige Melkgieten" G. v. d. Laar, 6e prijs. Klasse „Geregistreerde Geitlammeren" G. Dekkers, le prijs. AL'MKERK. De collecte gehouden j.l. Zondag in de Herv. Kerk, ten bate voor de Zen ding, bracht f41.77. De vlaggetjes verkoop ten bate van de muziekvereen. „Juliana" te Uitwijk, bracht op f20. Onze yroegere dorpsgenoot de heer H. Rombout, thans woonachtig op den „Hoogenpolder" (Eiesbosch), is naar wij vernemen, benoemd tot machinist van 't Waterschap ,,'t Pompveld". J.l. Zaterdag speelde „A. K. C." alhier te Geertruidenberg tegen „D.O.S." aldaar, welke eindigde met 31 voor de vereen, alhier. ANDED. De 3e klasse van de Chr. Lagere Landbouwschool alhier, maakt heden een excursie naar den Fok veedag te Hoornaar, onder leiding van den WelEdelen Heer Bronkhorst, Hoofd dier school. CAPEELE. De bij de Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk beroepen predikant, Ds. E. V. J. Japchen te Maartensdijk (U.) is ook beroepen by de Ned. Herv. Ge meente te Zetten Andelst en komt als no. 3 voor op het zestal ter beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Kampen. Op 22 Oct. a.s. zal in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier een vergadering gehouden worden ter bespreking van de plannen tot het orga- niseeren van een muziek- eD zangconcours ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het muziekge^lschap „Kunst na Arbeid" en het vormen van een uitvoerend comité. J.l. Zondag hield de postduiven- vereen. „De Luchtvaart" alhier een wed vlucht vanuit Hilversum met den volgenden uitslag: M. Mesch 1, H. Dekkers 2, Tref fers 3, P. Nieuwenhuizen 4, D. Groene- veld 5, A. Schaafstra 6, v. Oosterhout 7, C. v. d. Schans 8, S. Oerlemans 9, H. Rozenbrand 10, A. Versteeg 11, E. Haverhals 12, M. Verduyn 13, G. Vos 14, A. Zwart 15 en J. Spiering 16. Tengevolge van het ruwe weer vorige week en den velen regen is een groot deel van den Vrijhoevenschen Bui tenpolder onder water gekomen. Ook in den polder tusschen de Labbegatsche en Capelsche haven staat zeer veel water. DRUNEN. Omtrent den levensloop van mr. R. J. Th. van der Heyden meldt men De nieuw-benoemde burgemeester der ge meenten Drunen en Oudheusden-Elshout, Mr. R. J. Th. van der Heyden werd geboren te Waalwijk in 1898. Hij studeerde aan de bisschoppelijke seminaries te St Michiels- Gestel en Haaren, resp. zes en driejaren. In 1920 verliet hij het Groot-Seminarie. Toen hij besloot een anderen levensweg te kiezen heeft hij zich met grooten ijver en succes toegelegd op de studie voor 't staatsexamen tot toelating aan de universi teit, wat hij in korten tijd behaalde. Hij is toen z'n studies voor advocaat begonnen aan de Rijks-Universiteit te Utrecht waar hij z'n candidaats behaalde. Daarna heeft hij verder gestudeerd aan de R.K Universiteit te Nijmegen, alwaar hij in 1925 slaagde het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid. Hij heeft daar na nog eenigen tijd in Waalwijk doorge bracht en zich vervolgens gevestigd te 's Gravenhage als advocaat en procureur, als hoedanig hij tot zijn benoeming als burgemeester werkzaam bleef. Mr. van der Heyden was een der eerste praesides van den Senaat van het Nijmeegsche Studentencorps terwijl onder zijn voorzit terschap de Nijmeegsche Studenten-Socie- teit werd opgericht. Te 's Gravenhage was Mr. van der Hey den o.a. bijzonder op charitatief terrein werkzaam. Sedert eenigen jaren was hij secretaris der R.K. Reclaseerings-vereeni- ging afdeeling Den Haag, plaatsvervangend lid van Reclaseeringsraad bestuurslid van het Comité „Katholiek Den Haag", tevens secretaris penningmeester der Charitatieve Groep van dat Comité. In het begin van dit jaar werd Mr. van der Heyden door de Regeering be noemd tot secretaris van de ingestelde commissie tot voorlichting der Regeering over het Dansvraagstuk. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is alhier ingebroken bij den mole naar F. v. d. Westen en in het café M. v. d. Westen, een broer van eerstgenoemde. Bij de tweede inbraak is de inbreker ver rast door op surveillance zijnde marechaus- sée uit Besoijen. Bij ontvluchting werd op hem geschoten en werd hij verwond. Bij arrestatie bleek hij te zijn een zekere De R., die vroeger in Drunen heeft ge woond tijdens het graven van het kanaal Den Bosch Drongelen. Nadat de dief bij molenaar v. d. Wes ten een bezoek had gebracht is hij het café v. d. Westen ingedrongen. Bij het doorzoeken van een kast heeft hij hier een doosje met f 40.omgestooten, maar daar blijkbaar geen acht op geslagen. Vervolgens heeft hij een lade omgetrokken, op het leven waarvan de bewoner wakker werd en kwam kijken wat er gaande was. De R. wilde toen vluchten. De marechaussées evenwel hadden te voren reeds iemand in de kamer bezig gezien met een zaklantaarn. Kwaad ver moedende hebben zij zich toen verdekt opgesteld en sprongen op het juiste mo ment op den vluchteling toe, die per fiets er vandoor trachtte te gaan. Daarop werd hij aangeschoten. Dr. van Seters heeft hem verbonden en per auto naar de ma- rechaussée te Besoyen vervoerd. GENDEREN. Naar wij vernemen, zal den Wel Eerw. Heer Ds. Van Dijk, beroepen pre dikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, bij zijn bezoek aan deze gemeente, Don derdagavond half zeven voor de gemeente optreden. OUDENDIJK. Vrijdagavond geraakte de arbeider H. Kant, werkzaam op de Kalkzandsteen „Merwede" te Gorinchem, doordat de brug van een steiger brak, met twee anderen te water. Door den val, waarbij hij zicfc ernstig aan het hoofd verwondde, ge_ raakte hij half bewusteloos, doch wer(j nog bijtijds door den werkbaas gegrepe P en van een wissen dood gered. Na ver bonden te zijn, kon hij echter nog denzelfden avond, vergezeld door een zijner makkers, naar huis gaan. Van de Uiterwaarden ,'t Gors" en „Groesplaat" moest Zondagmiddag het vee plotseling geruimd worden, daar door het wassende water deze dreigen te over- stroomen. Voor de betrokken landbouwers zal dit eventueel een schadepost betee- kenen, daar nog veel gras aanwezig is. SPRANG. J.l. Vrijdag viel het 4 jarig doch tertje van J. v. d. Schans Azn., Tine, in een pan met kokend water, waardoor het zulke ernstige brandwonden opliep, dat Dr. Winkelman overbrenging naar het ziekenhuis te 's Bosch noodzakelijk achtte. Na een hevig lijden is het des avonds aldaar overleden. De verslagen heid, vooral in de buurt, is groot, daar dit kind algemeen bemind was. Door de bakkers is de broodprijs weer met 4 cent verlaagd en is het witte brood op 49 cent gebracht. Bij het afhaken van een wagen, beladen met rails, geraakte een stoker van den stoomtram der H. B. met zijn hoofd bekneld, waardoor hij een diepe hoofdwonde opliep, welke door Dr. Win kelman verbonden werd. SLEEUWIJK. Voor de nieuwe U.L.O. school alhier hebben zich reeds 43 leerlingen aangemeld. Aan de school zullen 3 leer krachten worden verbonden. UITWIJK. Zondag j.l. maakte de WelEerw. Heer Ds. Pop van den kansel bekend, dat hij een tweetal beroepen ontvangen had, van de Herv. Kerk te Spijkenisse en Oost-Kapel. VEEN. A.s. Donderdagavond half zeven Ds. Hofman van Krabbendijke voor de Ger. Genu, te Veen. 's-Nam. 2 uur zal Eerw. optreden in het nieuwe kerkgebouw te Meeuwen. WIJK EN AALBURG. De vlekziekte onder de varkens blijft alhier nog steeds in eenigzins hevige mate heerschen. Thans zijn aan deze ziekte een 40 50 stuks dezer dieren gestorven. Het is te hopen dat deze ziekte spoedig tot staan moge komen. Alhier zullen vele akkers worden bezet met bloembollen. Dit is de eerste maal dat men zich in deze gemeente gaat toeleggen op bloembollencultuur. Het volgend jaar zullen deze bloeiende akkers dus een prachtig gezicht opleveren. WTanneer deze cultuur een eenigszins gunstig financiëel voordeel oplevert zal men, zoo wordt vernomen, deze bollen- cultuur nog meer gaan uitbreiden. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 2 tot en met 9 Oct. j.l. werd aan de vischmarkt alhier geen enkele zalm aangevoerd. Be steed werd voor dikke aal 67 tot 75 ct. dunne aal 28 tot 35 ct.snoek 40 tot 50 ct.brasem 26 tot 30 ct.baars 44 tot 20 ct.voorn 7 tot 42 ct., alles per pond. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten behoeve van de Generale Kas heeft f43.opgebracht. Heden Woensdagavond te 6.30 uur treedt Ds. P. Kruijt uit Kesteren, die bij de Ned. Herv. gemeente alhier is beroe pen in de Ned. Herv. Kerk alhier op. WAALWIJK. Dezer dagen zag de chauffeur van den heer K. uit Capelle in den Baard- wijkschen Overlaat iemand naast zijn fiets liggen. Aanstonds deed hij zijn wagen stilstaan en merkte toen dat de man be wusteloos was en bloed uit zijn mond liep. Hij heeft daarop de man op zijn wagen gelegd en naar het politiebureau gereden. Daar aangekomen was hij weer bij kennis gekomen en verklaarde door een auto te zijn aangereden. Opmerkelijk was dat aan zijn fiets niet het minste man keerde. Hij wist zich niet te herinneren waar hij was gevallen. De politie onder zoekt de zaak. De heer van Stokkum, in de Be- soyensche straat alhier, was op een stoel geklommen, om z'n klok op te winden. Schijnbaar door een duizeling bevangen is hij omlaag gestort. Een buurman ten minste vond hem bewusteloos op den grond liggen. Ook de ter hulp geroepen geneesheer, Dr. Langemyer, gelukte het niet hem tot bewustzijn te brengen. De dokter constateerde hersenschudding. -De examens voor practijkdiplo- ma voor Boekhouden en Talen voor de Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen zullen dit jaar alhier genouden worden op 15, 16 en 17 De cember. Het 12i/2-jarig bestaan van de R.K. Hoogere Handelsschool zal, tegelijk met de opening van het nieuwe groo te gymnastieklokaal, of feestelijke wij ze worden herdacht. Een commissie van oud-leerlingen zal worden samengesteld om het feest zoo waardig mogelijk te doen zijn. Talrijk velen uit onze en omliggende gemeenten die van het zegenrijke on derwijs der Hooge Handelsschool heb ben kunnen genieten, hebben reeds een vooraanstaande plaats in het maatschap pelijk leven kunnen innemen. WERKENDAM. Aan de beurt van aftreden is als Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk de heer C. H. Bogers. Woensdagavond j.l. werd gekozen als Secretaresse der Herv. Jongemeisjes- vereen. „Fébé", Mej. Cl. de Heer Bd. De heer J. van Herp, Hoofd der Rehobothschool alhier (School met den Bijbel), is benoemd in de commissie tot oprichting eener school voor Buitengewoon Christelyk Onderwijs te Gorinchem. Houders van honden worden in hun eigen belang aangeraden, om de hun toebehoorende honden des nachts vast te houden en niet op straat los te laten rondloopen. Terwijl de heer J. Pruissen uit een roeiboot zich op de wal begaf aan de Visschersdijk alhier, had hij het on geluk mis te stappen en kwam in de Kasloot terecht. Met een nat pak kwam hij er af. Door het wassende water staan de uiterwaarden voor Werkendam en den Biesbosch bijna geheel onder water. Verschillende boeren hebben Zaterdag j.l. hun vee er afgehaald en binnen gebracht of reeds op stal gezet. Voor sommigen beteekent dit een schadepost, daar hier niet zoo vroeg op was gerekend. Zondagmiddag j 1. hield de Ger. J. V. „Timothëus" een buitengewone vergadering. De belangstelling was zeer groot. Behandeld werd een onderwerp Bijbelsche Geschiedenis en wel „Christus Discipelen", naar aanleiding hiervan werd gelezen Joh. 4 3552. Voor afwisse ling werden enkele voordrachten voor gedragen. Hierna een propaganda onder werp getiteld: „Waarom lid der J. V. Gekozen tot bestuursleden der Gem. Zangvereen. „U. D. I." Mej. A. Ruitenberg en wegens periodieke aftreding de heer M. v. 't Hoofd. Besloten werd dezen winter wederom 2 uitvoeringen te geven. -— Aan Mej. A. Schouten te A'kerk werd door Mej. J. A. Visscher alhier, het diploma naaien en maatknippen uitgereikt. WAARDHUIZEN. Tot hoofdagent der Eerste Nederl. Veeverzekering, gevestigd te 's Hage, is aangesteld, de heer P. Nieuwenhuizen alhier. DRUNEN. Veiling van 9 October. Lemoenappelen 38—42, idem II 2326, idem III, 4447, Sterappelen 30—36, Goudreinetten 28—-39, Belles Fleurs 25 35, D idem 2733, Lano Prince Albert 2028, Groninger Kroon 2638, Osse- koppen 2028, Dirkappelen 2532, Koekappelen 20—28, Oranjereinetten 22 29, id. Grauwe 4826, id. Blanke 2634, Holleman 4824, Witappelen 20 23, Wijnappelen 2532, Campagne zoet 4622, Belles I zoet 4249, Huis mans 4020, Ermingaard 4247, Alex Douillart 29—34, Williams 48 34, B Clairgeau 4535, Conference 2030, Nouveau Poiteau 42—25, Roosevelt 45 20, B Diel 2025, Maagdeperen 42—20, Knolperen 542, Brederode 4320, Kleiperen 1017, Giesser Wildeman 12 46, Pondsperen 1022, St. Remi 41 17, Snijboonen 60 64, Stokprirc. 3040, Rentegevers 20—38, Wagenraas 22 35, D. Boonen 1831, Tomaten 2034, Spinasie 916, Druiven 40—56, Spruiten 2035, Juin 38 alles per K.G., Bloem kool 10—18, id. II 3—8, R. Kool 2—8, Savoyekool 240, W. Kool 512, Chin. Kool 2—4, Spitskool 23, alles p. stuk, Nooten 85130 p. 100 stuks, Ramanas 22y3, Meloenen 525, Komkommers 13, Andijvie 42y2, Sla 1/2— 3, Sel derie 15, alles per stuk, Peen, 13, Kroten 23, Selderij 131, Preij 43— 23, alles per bos. GORINCHEM. Veiling- 9 October. Bellefleurs 2834 ct.; 2e srt. 17 ct.; Nov. poit. 26 ct.; pe srt. 6 ct.; Lemoen appelen 31 ct.; Goudreinetten 2835 ct.; 2e srt. 720 ct.; Brederoden 15i/£ ct.; id. val 12 ct.; Jodeperen 1013 ct.; Tomaten 1226 ct.; Beurre ciaiK geau 1525 ct.; Gieser wildemans 13i/2 ct.; 2e srt. 10 ct.; Kleiperen 13 ct.;"Stoofperen 714 ct.; Maagdeperen 8 ct.; Kafappelen 22—25 ct.; Campagne- zoet 22 ct.; Knolperen 13 ct.; Centre- main 19 ct.Kraagperen 14 ct.; IJsbou- ten 12 ct.; Mispels 5i/2 ct.; Beurre du- rando 15 ct.; Duchesse amalia lli/2 ct.; Staakprincessen 35 ct.; Kassnijboó- nen 3034 ct.; Uien 5i/? ct.; Chaiot- ten 4i/25i/2 ct.; Spinazie 1720 ct.; Winterpeen "3i/24 ct.; Pootuien 5 ct.; Zaaiuien 5i/2 ct.; Aardappelen: Beve landers 5 tt.; Bi/,ravo's 6 ct.; Eigen- heimi/gfers 5 ctf.id. poters 3 ct.; Sprui ten 1619 ct.; 2e srt. 4i/2 ct.; Witte )koo(i 2 ct.; Kroten 5 ct.; Bakprincessen 28 ct., alles per k.g. Selderie flf3: Wortelen f5f6.50; Peterselie f4per 100 bos. Chineesche kooi 12.50; Boe-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2