Und van alten* Dit Rimer üestaat uit 3 maden. LIMONADESIROPEN 5. P. Cankbayztn ft Co'; Bank Jf.V. RUIL VAN WEGEN. Agentschap van de Amsterdatnsche Bank fl.V., Amsterdam. HERMAN CAARLS Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5064. Vrijdag 17 October 1930. Binnenland, DROGISTERIJ A. Verschuur-Baert 's-HERTOGENBOSCH. Dit blad Terscbgnt "WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, m franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke Dammers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 aar en Vrijdagmorgen 9 nor ingewacht. Onder dagteekening van 5 Janu ari 1928 werd door het Dagehjksch Bestuur van het waterschap de Pol der van Eethen tot Gedeputeerde Star ten van Noordbrabant een schrijven gericht, van hetwelk wij den inhoud hier laten volgen „Naar aanleiding! van de groote wegverbeteringen waarvan ons een af schrift is toegezonden, meent het Bestuur van het waterschap de Pol der van Eethen H.H.E.G. hierin te kunnen helpen roet het aanbieden van een adres van ons Bestuur en een dito van het waterschap de Polder van Genderen tot ruiling van de Klei- berg'sche Straat tegen de Nieuwe Steeg' bij de provincie in onderhoud om de volgende redenen ie. Op de Nieuwe Steeg zal de aangegeven breedte niet, of bijna niet zonder onteigening kunnen worden verkregen, terwijl de parallel looepn- de Kleiberg overal veel breeder, ja zelfs meestal de dubbele breedte heeft. 2e. De weg van Wed. Joh. van Enkhuizen te Eethen, langk de Klei berg, tpt aan de brug over de 1M0- lenwetering te Genderen, is aanmer kelijk) korter, dan deze zelfde af stand, langs de provinciale weg of Nieuwe Steeg, waardoor korter af stand voor weggebruikers en vrij wat minder kosten bij asphalteering der weg. 3e. De wegj door de Nieuwe Steeg zooals thans bevat 2 scherpe boch ten in Eethen meer, dan langs de Kleiberg1, waar bovendien de bochten minder scherp zijn, dus minder tijd verlies voor de gebruikers en ook minder gevaar. 4e. De Kleiberg is rechter dan de Nieuwe Steeg. 5e. De Kleiberg1 (de naam duid het reeds aan) bevat een veel betere ondergrond dan 'de Nieuwe Steeg. 6e. De Kleiberg is evengoed in Olnderbioiud als de Nieuwe Steeg, ja bijna alle autobussen kiezen deze bo ven de Nieuwe Steeg. 7e. In den herfst is de aange brachte modder door biefenvervoer op de Nieuwe Steeg veel grooter dan op de Kleiberg, omdat hier langs minder bouwland ligt, wat bij asphal teering nog des te meer hindert. 8e. Omdat de 'gtoote weg verbe teringen, die thans te wachten zijn, in het asphalteeren beter tot zijn recht komen op de Kleiberg dan op de Nieuwe Steeg. Ten slotte lijkt het ons billijk, dat wij ongeveer een even groote lengte overnemen, als wij afstaan en dat wij Oivernemen het gedeelte van de Nieu we Steeg, na aftrek van eenzelfde lengte als polder Genderen afstaat, in ruil voor de Kleiberlg van af 't heultje bij J. Burghout te Eethen tot aan de grenspaal Eethen-Genderen, en bovendien het gedeelte provinci ale weg van Wed. J. van Enkhuizen, langs de kerk, tot J. van Oudheusden en daar voor afstaan de weg van Wed. J. v. Enkhuizen tot J. van Oudheusden, langs het begin der Klefberg bij Jac. Burghout en deze dan door de provincie wordt onder houden. Namens het Dagelijksch Bestuur van het waterschap de Polder van Eethen. G. J. WBranderhorst, Voorzitter. W. G. J. Branderhorst, Secr.-Pen- ningmeester. Door Gedeputeerde Staten werd na tuurlijkerwijs het advies gevraagd van den Heer Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat en deze Hoofdambtenaar adviseerde volkom men terecht het ruilaanbod te accep teeren, zulks op grond van de volgen de motieven: ie. De Kleiberg is over het al gemeen beduidend breeder dan de Nieuwe Steeg en om te voldoen aan den breedte-eisch van het provinci aal wegenplan behoeft de Kleiberg slechts op twee plaatsen over eene korte lengte te worden verbreed, ter wijl langs de Nieuwe Steeg nage noeg over de volle lengte zal moe ten worden onteigend 2e. In de Nieuwe Steeg liggen vier korte en nagenoeg haaksche bochten, terwijl in den Kleiberg slechts twee bochten zijn. De boch ten in de Nieuwe Steeg, waarvan er twee liggen in de kom van Eethen, zullen niet dan met groote kosten kunnen worden verbeterd 3e. Over den Kleiberg heeft veel minder bietenvervoer plaats dan over de Nieuwe Steeg, terwijl hij boven dien veel hoog er ligt en daardoor beter opdroogt. Bovendien is de Klei berg bij uitstek geschikt om hierop aan te vangen met de verbreeding van de kunstbaan, terwijl de meer dere kruinsbreedte van dit wegvak aan de uitkeering uit het wegenfonds ten goede komt. Gedeputeerde Staten gaan geheel met de zienswijze van den Hoofdin genieur accoord en adviseeren der halve de Provinciale Staten te beslui ten den door de polders Eethen en Genderen aangeboden ruil aan te ne men. Wij 'twijfelen geen oogenblik of de Staten onzer Provincie zul len pp Donderdag 30 dezer het voor stel van Gedeputeerde Staten accep teeren, zoodat de Kleiberg weldra op het provinciaal wegenplan zal zijn te vinden en de Nieuwe Steeg, die veel meer het karakter van een gewonen landweg heeft, van dat wegenplan zal zijn afgevoerd. Wanneer wij den aan te ganen ruil beschouwen in het licht van het mo derne snelverkeer, dan moeten wij den ruil toejuichen. Immers is de Kleiberg de weg waarover bijna al le verkeer tusschen Dussen en Heus- Sinaasappel, Citroen, Ananas, Frambozen en Grenadine van de N.V. Maatschappij „de Betuwe" in heele en halve flacons. HEEL WAT ANDERS, HÉÉL WAT BETER. A. BAAI JENS, den plaats vindt, terwijl het verkeer over de Nieuwe Steeg zeer gering is. Nu werd het gedeelte van den Klei- ber;g, in beheer biji den polder van Eethen, tot nu toe zeer behoorlijk pinderhouiden, doch het gedeelte in beheer bij den polder van Genderen liet vooral bij regenachtig weer veel te wenschen pver. Waar nu het on derhoud in ééne hand komt n.l. in die der provincie en we mogen zulks met vreugde oonstateeren de provinciale wegen in Noordbra bant in vlug1 tempo in uitstekenden staat worden gebracht, zoodat ook de Kleiberg stellig zeer spoedig voor zien zal zijn van eene breede moderne wegbedekking, daar juichen wij den ruil ten zeerste toe. In de brieven van de polders Ee then en Genderen, waarbij de ruil wordt aangeboden, komt aan het eind eene zinsnede voor, die ons niet recht duidelijk is en die de Hoofdingenieur in zijn advies aan Gedeputeerde Sta ten en deze op hun beurt in hun ad vies aan de Staten geheel buiten be schouwing laten. Daar staat n.l. „Te vens zijn wij bereid boven genoemd en weg pok af te staan zonder dat pns Waterschap wordt belast met het on derhoud van een gedeelte der Nieuwe Steeg". Zou het de bedoeling zijn van de polders Eethen en Genderen dat de Staten zouden zeggen„De Kleiberg wordt provinciale weg waar door het onderhoud uiteraard voor rekening der provincie is, maar bo vendien willen we de Nieuwe Steeg ook nog op kosten der provincie blij ven onderhouden", 't Is stellig een aardig idéé, maar succes zal het ze ker niet hebben, want Gedeputeer de St. hebben als ééne der ruilvoor- waaxden gesteld „partijen verbinden zich om de over te nemen weggedeelten met de daarbij behoorenae kunstwerken voortdurend in goeden staat en ten minste op de tegenwoordige afme tingen te onderhouden". Maar hoe ook, de beteekenis van genoemde zinsnede is ons allerminst duidelijk, want wie zou het onderhoud der Nieuwe Steeg op zich moeten ne men als de polders Eethen en Gen deren het niet hadden DOOR EEN TRAM GEGREPEN. De woonwagen van Van Koezen uit Enschedé is nabij de vesting Je Does burg door een goederentram aange reden en totaal versplinterd. Een jon getje van 4 jaar werd terstond ge dood. De 3 andere inzittenden kwa men nagenoeg met den schrik vrij. De conducteur Wissing uit Terborg be kwam verschillende verwondingen. Om trent de oorzaak vernemen wij, dat ter plaatse de weg is opengebroken waar door de wagen in het mulle zand te dicht bij de tramlijn is vastgereden met het vermelde noodlottig gevolg. LEVERTRAAN. LEVERTRAAN EMULSIE. JECOVITOL (Levertraan met geijkt Vitaminen-gehalte). MAC. COY'S-tabletten (Lever traan-tabletten). Botermarkt 72 - HEUSDEN. DE MOORD TE BENNEKOM. Bij de behandeling van bovengenoem de moordzaak tegen den verdachte Jan Hoek, die door de Rechtbank te Arn hem tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld en welke behandeling in hooger beroep voor het Arnhem- sche Gerechtshof op 30 October a.s. zal plaats hebben, zal Mr. H. Maten, advocaat te Arnhem, den verdachte weer als raadsman bijstaan. Er worden 19 getuigen gedagvaard, doch de gehee- le behandeling zal geschieden met ge sloten deuren. VECHTPARTIJ~TUSSCHEN MEIS JES. In een danszaal te Strijp ontstond ruzie tusschen twee jonge meisjes; zij trokken hun schoenen uit, waarmee ze elkaar te lijf gingen. Een hunner haal de een mes te voorschijn en verwond de haar tegenstandster aan het hoofd en sneed een stuk van haar oor af. Zooals begrijpelijk is, veroorzaakte deze niet alledaagsche vechtpartij groo te consternatie. DOOR EEN HIJSCHBLOK GETROF FEN EN GEDOOD. Op het werk van de in aanbouw zijnde nieuwe electrische centrale van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf te Velzen is de arbeider de G. uit Haar lem, die op een 14 meter hoogen balk aan het werk was, door een vallend hijschblok getroffen, waardoor z'n hoofd werd verpletterd, zoodat hij dood werd opgenomen. NOODLOTTIGE VERGISSING. De zeventigjarige bewoonster van de Coninckstraat te Amersfoort, mej. E. van NeerboschVeenendaal, die onder medische behandeling was, heeft bij vergissing een verkeerde flesch geno men, waardoor zij in plaats van medi cijnen azijnextract ter sterkte van 80 pCt. innam. Zij is naar het St. Eliza beth gasthuis gebracht en daar aan de gevolgen overleden. aanranding"bij laren. Maandagavond omstreeks halt zeven wera de krantenbezorgster mej. P. op de Blaricummer Tollaan te Laren door een man aangerand. De vrouw schrok zoo hevig, dat zij haar bewustzijn ver loor. Een chauffeur, die met zijn vracht wagen even later de Blaricummer Tol laan opreed, trof de vrouw languit lig gende op den weg aan. Onmiddelijk stelde hij de politie met het geval in kennis, welke een onderzoek instelde. Van den dader werd geen spoor ont dekt. 1 gd Vergadering van den Raad der ge meente HEDIKHUIZEN, op Woensdag 15 October des n.m. 7 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer J. v. Heereveld. Secretaris WelEd. Heer Couwen- berg. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die onveran- telef. No. 15 Raamsdonksveer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingon. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden A Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. W Spaarboekjes gratis by eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA derd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Procesverbaal van kasopnemirig op 30 September, bij den gemeente-ont vanger en den administrateur van het G.E.B., waarbij alles in behoorlijke orde is bevonden. Besluit van Ged. St. waarbij goed keuring wordt gehecht aan het raads besluit tot wijziging der gemeente- begrooting 1929, idem van het ge wijzigde raadsbesluit tot classificatie ,van de gemeente in de personeele belasting. Verschillende subsidie aanvragen p<. a. van de Stierenhoudersvereenigin- gen te Haarsteeg en Hedikhuizen en voor de Vroedvrouw. Op voorstel van B. en W. zullen deze subsidie aanvragen bij de ge- meente-begiropting worden behan deld. Schrijven van het Hoofdbestuur van den Noordbr. Chr. Boerenbond over de destructie van afgekeurd vee en waarin de gemeente wordt ver zocht aan te willen sluiten bij den destructor van den bond. B. en W. stellen voor in principe tot toetreding te besluiten. De heer Dobbelsteen vraagt waar voor dit noodig is. De Voorzitter antwoordt dat de wet voorschrijft dat afgekeurd vleesch vanaf 1 Januari a.s. op doeltreffende wijze moet worden vernietigd, zou de gemeente dit zelf moeten doen, dan komt dit veel te duur, daarom zou den B. en W. willen aansluiten bij den N.C.B. die voor groot vee f 30 en voor klein f 10 in rekening' zal brengen, plus 20 cent per K.M. vpor den afstand, waarop het 'géstprve'n vee vervoerd moet worden. v./h. P. ODENKIRCHEN. Vuchterstraat, De heer v. Hemert noemt het een dure liefhebberij want er moet nogb al eens een keer een rund vernie tigd worden, mag de oude manier van verbranden niet meer worden toe gepast De Voorzitter antwoordt ontken nend, vinden de heeren het evenwel bezwaarlijk, dan zou voorloopig! voor één jaar tot toetreding besloten kun nen worden. De heer v. d. Water acht het beter, het schrijven aan te houden tot een volgende vergadering de raadsleden kunnen dan een/s nog eens overwe gen, en er kan een onderzoek inge steld worden, naar hetgeen, wat an dere gemeenten doen. De Voorzitter heeft hiertegen geen zwaar, hij zal de circulaire dan bij de raadsleden laten circuleeren. De heer Dobbelsteen vraagt of voor de kosten niet een verzekering zou zijn te sluiten. De Voorzitter belooft hiernaar een onderzoek te zullen instellen. Het schrijven wordt hierop aan gehouden tot de volgende vergade ring. Verzoek van M. v. Vechel c.s. om: hen het stukje gemeentegrond, waar op hun woning is gebouwd, te wil len overdragen. Toen zij dezer dagert hun woning wilden verkOopen, bleek dat het stukje grond, groot 1 Are 10 c.A. ten name van de gemeente staat, waar zij meer dan 30 jaar het onge stoord bezit van den grond hebben: gehad, verzoeken zij, die thans te wil len overdragen. De heer v. Hemert merkt op, dat de grond voor de gemeente feitelijk! verjaard is en deze er dus geen aan spraak op kan maken. De heer Winkel stelt voor den grond voor f 5.te verkoopen, waar toe met algemeene stemmen wordt besloten. Adres van enkele bewoners aan den: Keiweg n.l. A. v. d. Lee C.s., waarin zij het gemeentebestuur verzoeken, te; willen zorgen voor een behoorlijke af watering. Toen adressanten van )de gemeente den grond kochten, stel de deze de voorwaarde, dat zij voor behoorlijke rioleering] moesten zor gen, aan welke voorwaarde werd vol daan. Tusschen hun eigendommen is evenwel een zandweg van de ge meente gelegen, die bij overvloedi- gen regenval oorzaak' is, dat de ri oleering van adressanten verstapt raakt en zij hun eigendommen niet kunnen bereiken, wat zeer schadelijk! is, wijl in hunne panden winkels zijn gevestigd. 1 f De Voorzitter zegt dat B. en W. een paar maal een onderzoek' heb ben ingesteld en tof de overtuiging zijn gekomen, dat verbetering wer kelijk noodzakelijk is. Het College meent dat door het aanbrengen van een drietal putjes met buizen afdoeW- de verbetering is te brengen. De kos ten hiervoor zullen f95.bedragen. Het College stelt vóór tot deze verbetering te besluiten. De heer Dobbelsteen merkt Op, dat deze kwestie vroeger al meer aan de orde is geweest, toen is inwil liging van het verzoek afgesprongen.' op het feit, dat men hier in ae straat in dezelfde omstandigheden verkeer de nu, deze is overgedaan aan de provincie, wordt het een ander 'gje- val en acht spr. het g'een bezwaar het verzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De Secretaris leest hierop de dag vaarding' vtoor van de gemeente Herpt, inzake de kwestie van school geld voor kinderen, die uit deze ge meente in Herpt school gaan. Vrijdag 24 October, zal deze zaak voor de rechtbank' te 's Bosch worden behan deld. De totale vordering1 van de ge meente Herpt bedraagt f238.81. De Voorzitter vraagt of de raad deze kwestie misschien ook in be sloten vergadering wil behandelen, geen der heeren acht dit evenwel noodig. I 'ijl! De Voorzitter geeft hierop een uit eenzetting en zegt dat het een zaak! betreft van voor zijn tijd. Het gaat hierover dat Hedikhuizen zich zelï heeft gerecht, en heeft afgehouden, wat zij van Herpt krijgt voor kinderen uit die gemeente die in Hedikhuizen school gingen. Nu brengt Herpt de kwestie voor de rechtbank, zoodat Hedikhuizen verplicht is zich te ver dedigen, daarvoor is evenwel een pro cureur noodig. De gemeente Herpt /zeeft Mr. Loeff, spreker zou willen voorstellen voor deze gemeente Mr. Zinnicq Bergman te nemen en tegen de gemeente Herpt, een vordering in te stellen en dit eveneens te doen tel gen de gemeente Nieuwkuijk, die ook NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena.de Laogstraat en de Bommelerwaard Botermarkt 88, HEUSDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1