Tweede Blad No. 5064 Vrijdag 17 October HET BRILLENHUIS KERKSTRAAT 30. Vrouwenhanden voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. De Vinger van de Mummie KEUNEN-MALINGRE HEUSDEN. RugpijnNierenPillen FEUILLETON ItiiKlerriibriek. H. VAN DER VEN - Den Bosch Malaga - Vermouth Martini - Sherry Madera - Champagnewijnen. Binnenlandsch Gedistilleerd - Fijne Cognac Voorburg - Schillenbrandewijn. BEHOORENDE BIJ HET Het groote bezwaar van lendenpijn urinestoornissen, duizeligheid, water zuchtige zwellingen en hoofdpijn is vaak, dat deze kwalen zich zoo lang zaam ontwikkelen en men er dikwijls niet op verdacht is, dat de nieren kunnen beginnen te verzwakken. Daarom is het van zooveel belang om behandeling niet uit te stellen. Noodelooze pijn en last kunnen voor komen worden, als men bijtijds in grijpt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben gedurende de vele jaren, waar in zij werden aangeboden, naam ge maakt en worden over de geheele wereld door tal van menschen aan bevolen. Hun samenstelling is zoodanig dat zij alleen op de nieren en blaas werken. Begin nog heden met het gebruik. Verknjgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. Beste jongens en meisjes. Oplossingen der vorige raadsels: 1. Boter plus t is botter. 2. Voorn, Hoorn. 3. Leeuwerik. De nieuwe raadsels zijn: 1. Zoek de verborgen namen van visschen in de volgende zinnetjes: Jan haal de boter. Men vindt allerlei boomen in een bosch, ol men, eiken, kastanjeboomen enz. Bij de baar stond Cen man. De man duwde een kar peren voort. De vliegmachine bracht men in den hangar na alles goed nageke ken te hebben. 2. Wie kan van de volgende letters een boom maken: K E B U. 3. Hoeveel broodjes met ham kan een soldaat nuchter eten? OOM KAREL. Naar het Engelsch. (Nadruk verboden.) 2.) De mummie, kerel! De mummie' hijgde Arnold. De priester is er van door! Hij is er niet meer, versta je me niet? Laat me niet in den steek, dokter! O, God! Het is waar,, ik be zweer het je^ ik Maar de kalme senore stem van den dokter viel hem in de rede. Mijn beste man, wat scheelt je? en hij pakte den ander bij den arm. Kom vriend, kalmeer eens wat. Je ziet zoo wit als een doek. Kom nou! Kom nou! en hij klopte hem op den schou der als een kind. Ga daar op die bank: zitten en vertel het me dan eens kalm. De kalmte die van den dokter uit ging, miste zijn uitwerking niet en toen Arnold Trefusis wat bedaard was, deed hij zijn verhaal. Dr. Hobbens had zwijgend toege hoord, terwijl hij zoo nu en dan zware rookwolken uitblies en knikte. Toen de ander uitgesproken was, zeide hij: Nu dan zullen we samen eens gaan kijken of die mummie werkelijk verdwenen is. Hij is er niet, ik weet het zoo zeker als twee maal twee vier is. Dat wil ik dan zelf ook wel eens Te Cardington heeft in een gemeenschappelijk graf de begrafenis plaats gehad van de slacht- oflers van de ontzettende ramp van de R 101. Tienduizenden hebben deelgenomen aan de plechtigheden, welke aan de begrafenis vooraf gingen. Een overzicht van de aangrijpende plechtigheid aan de groeve. HET KOKSMAATJE VAN KONING KWIPS1E. V.- „Wie kan daar nu zijn?", riep de koning uit, „vlug ga eens kijken wie er s Het koksmaatje liep naar de deur, en wie denk je dat daar stond, met een erg streng gezicht? De politie agent! „Zeg aan den koning, dat de politie agent er is, en dat ik den koning iets heei belangrijks te zeggen heb", sprak hij tot het koksmaatje en rammelde met zijn sabei. Als een haas snelde het koksmaatje naar binnene n riep buiten adem tot den koning: ,„Majesteit, de politie-agent wil U spreken!" „Lieve deugd-nog-an-toe!" stamelde de koning en werd bleek. De koning was namelijk wel een klein beetje bang voor den politie-agent, omdat die al tijd zoo barsch keek. Natuurlijk had^ de koning geen kwaad gedaan, maar toch „Lila... laat maar binnen komen", zei hij eindelijk en het koksmaatje snelde weer heen, om den agent binnen te laten. Een oogenblik later weerklonken zwa re voetstappen door het paleis... het was de politie-agent, die een pakje on der zijn arm droeg en zulke groote stappen nam, dat het koksmaatje hard moest loopen, om hem bij te kunnen houden. Toen ze in de eetzaal des konings kwamen, mocht de politieagent op den besten stoel gaan zitten, waarna hij sprak: ,„Majesteit, ik ben geko- men. omdat er iemand de gevangenis in moet!" De koning werd zoo bleek als het tafellaken, slikte drie keer achter el- i kaar, 'en stamelde dan: „Ik... ik... ik.., heb heusch niets gedaan.... ik bedoel, ik ben naar de stad geweest, om te regeeren, maar ik heb niets slechts gedaan, meneer de agent!" „Haha", lachte de agent nu, „Nee Majesteit, zóó bedoel ik het niet! Ik ben niet gekomen, om U te halen, maar om U te zeggen, dat er iemand de gevangenis in moet, die Uw schoen- Brillen - Barometers - Leesglazen enz. GROOTHANDEL IN: WIJNEN, LIKEUREN EN GEDISTILLEERD, heeft steeds vporradig: LEVERING STEEDS FRANCO. nu a Hij'ei mooi door zien. Kom mee. Toen ze bij het museum kwamen zei de dokter: Kijk Trefusis, je hebt de deur opengelaten en er gaat iemand naar binnen. Een groote, magere vent,, daar bij de deur, zie je hem? Nu is hij erin, wie zou het zijn? Ik zie niets, je vergist je toch niet met de schaduw? Ik zou zeggen van niet, maar mijn oogen zijn niet meer wat ze waren, maar ik meende vast en zeker dat ik ierriana zag bewegen. Maar we zullen gauw genoeg weten of het een dief ot een oppasser is. Een oogenblik later waren ze in de. mummie-kamer. Alies was doodstil en ze hielden hun adem in om elk geluid goed te kun nen hooren. De maan scheen nog hel der door de smalle glas-in-lood ven sters en teekende licht en schaduw scherp af op de voorwerpen in de kamer. Het waren alle overblijfselen van het oude Egypte; een steenen kruik, oude bijlen, sierlijk pottebakkerswerk en boven hun hoofd hing een vervaar lijke krokodil. Een afzichtelijk afgods beeld keek hun kwaadaardig aan en tenslotte viel hun oog op datgene, waarvoor ze gekomen waren. In zijn nis zagen ze de vage omlijning van de sarcophaag, die het omhulsel van An- tef moest bevatten en ze liepen er vlug heen. Dr. Hobbs was de eerste, die de stilte verbrak. Zie je nu wel, hier heb je onzen vriend, den priester! lappertjestaart heeft gestolen!" „Oooo", riep de koning opgelucht uit, „Is het daarom, hè, wat ben ik geschrokken! Nu, zeg dan maar, wie het gedaan had." „Dat zal ik U vertellen, Majesteit. Ik liep op straat om te kijken, of er geen dieven waren en iedereen aan het werk was, toen ik plotseling den scharesliep zag, die van een heel groot stuk schoenlappertjestaart zat te peu zelen. Hoe kom je daaraan?, vroeg ik hem. Toen kreeg hij een kleur, en sta melde zoo iets van dat hij die gevonden had, bij het paleis. Maar eindelijk be kende hij, dat hij honger had gehad, en dat hij bij de keuken van het paleis zulk een lekkere geur had geroken, dat hij door een raampje had gekeken en de taart weggepakt, toen niemand keek. Ik heb hem toen dadelijk het stuk taart afgenomen, dat hij nog niet op gegeten had, en hier is het nu! En nu moet de scharesliep in de gevangenis." De koning keek naar het groote stuk taart, dat er nog over was. Toen vroeg hij: „Had de scharesliep erge honger, meneer id:e agent?" „Ja Majesteit, hij zei dat hij sinds den vorigen dag niets gegeten had." .„Hm" zei de koning, „zeg hem dan, Zonder een woord te zeggen staarden ze naar de vezelige, zwarte gedaante. De dokter keek met een bewonderen- den blik naar de gestalte; naar d? prachtig gewelfde borst en de zware gewrichten van wat eens een krachtig gebouwd man moest zijn geweest. Zelfs nu, na twee duizend jaar, kon men nog de aggressieve kin, de vierkante schouders zien. Ja, dat moest een prachtkerel zijn geweest en een ge vaarlijke vijand! Met de toppen van zijn vingers be tastte de dokter voorzichtig den be- nedenarm van den priester en plotse ling slaakte hij een kreet van verbazing. Ze hebben wat met hem uitge haald! riep hij ademloos. Kijk, een van zijn vingers is er af! Hij had gelijk, Trefusis zag dat de wijsvinger van de rechterhand er af getrokken was, tot het tweede lid en het leek wel alsof een zwarte sigaar midden doorgebroken was. Wat moet dat beteekenen? hijgde de dokter. Vanmiddag moet hij nog gaaf geweest zijn, anders had Kolonel Paimer 'er wel wat van gezegd. Wie kan er aan zijn geweest? Ik weet niet, misschien die man, die jij naar binnen zag gaan. Héb ik eigenlijk wel iemand ge zien? Me dunkt dan zouden we hem wei gehoord' 'h ebben. Wel als het een oppasser was, maar niet als het een dief was! Ze doorzochten het heele museum maar vonden niets. Ze wandelden naar huis; Trefusis' geweten begon te knagen dat hij zijn dat hij niet in dé gevangenis hoeft, als hijie erlijk belooft, nooit meer te stelen. En laat meteen den hofmaar schalk uit de gevangenis, want die zit daar nog steeds onschuldig. En dank je wel, meneer de Agent,, dat je den dief zoo gauw gevonden hebt. Vaar wel!" De agent ging heen, de scharesliep was dolblij, de hofmaarschalk en het koksmaatje öok, etn de koning at dien middag zijn 24 boterhammetjes en een groot stuk schoenlappertjestaart. En het smaakte hem zoo heerlijk, dat het koks maatje voortaan iederen morgen zoo'n taart moest bakken. Toen hij groot was geworden, werd hij kok van den ko ning. En iedereen leefde nog lang en gelukkig. EINDE. Vergadering van den Raad der ge meente 's GRAVENMOER, op Vrij dag 9 October 1930, des avonds 7.30 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. vrouw alleen gelaten had nu het zoo laat geworden was. De dokter gaf hem een kleine uit brander dat hij een zenuwachtige vrouw onder zulke omstandigheden zoo lang alleen gelaten had Maar ze zal waar schijnlijk heel getroost piano zitten spelen of in bed liggen, voegde hij er geruststellend aan toe. Toen ze bij Trefusis' huis kwamen, zagen zij dat in alle kamers en gan gen licht brandde. Waarom heeft ze dat gedaan? zei Trefusis. Misschien was ze zoo bang, dat ze overal licht gemaakt heeft, het arme kind. Ik vind het toch eigen lijk gemeen van mezelf, dokter. Ze is natuurlijk nog op; ga mee een sigaar tje rooken en een whiskey-and-soda drinken! Toen Trefusis het hekje open maak te, riep hij opgewekt: Mabel! Ma.bel! Maar er kwam geen antwoord. Nóg eens riep hij haar naam, maar weer vergeefs. Toen kwam plotseling die zelfde waanzinnige angst, die hij in- het museum gevoeld had. Hij duwde den dokter haast opzij en rende het huis binnen, steeds haar naam roe pend. Plotseling klonk een gruwelijken kreet door den stillen zomeravond de kreet van een man die met ontzetting geslagen wordt. Arnold Trefusis stond in de hall met glazig-starende oogen doodsbleek en handen die in wilde ze nuwachtigheid om den arm van den dokter grepen. Zonder iets te zeggen trok hij zijn De Voorzitter deelt mede, dat op 19 September door B. en W. de boekea en kas van den Gemeente-ontvanger zijn nagezien en in goede orde bevon den. E>e boeken en kas van het Ge meentelijk Armbestuur werden even eens nagezien en in goede orde bevon den. Ingekomen stukken: 3-maandelijksch verslag van den Wa- renkeunngsdienst, wordt voor kennis geving aangenomen. Schrijven van den Algemeenen Ne- derlandschen Wielrijdersbond, houden de verzoek, om, toetreding van de ge meente als buitengewoon lid, tegeneen jaarlijksche contributie van f25. De Voorzitter wijst e»r op, dat de A.N.W.B. een instelling van algemeen nut is. Zij bevordert de aanleg van betere wegen, rijwielpaden en wandel wegen en zorgt voor de plaatsing van waarschuwingsborden en richtingwij zers. Hij is in princij>e er voor, om den Bond te steunen, doch waar thans meer dan ooit zuinigheid bij de uitgave oer gemeentegelden betracht moet wor den, vindt hij 'een uitgaaf van f25. voor Idteze kleine gemeente voor dit doei niet gewettigd. De Bond behoor de voor kleine gemeenten de contri butie lager te stellen dan voor de groo- tere. Besloten wordt dit aan te vragen en het schrijven wordt verder voor kennisgeving aangenomen. Bericht van de oprichting van het A.V.O.-Comité te 's-Hertogenbosch, rnet verzoek, om als lid toe te treden. De ze instelling beoogt steun aan Zwak zinnige kinderen en onvolwaardige ar beidskrachten. Ofschoon het doel goed is, beschikt de raad afwijzend op het verzoek, daar geen gelden beschikbaar zijn om aan de vele verzoeken van de zen aard tegemoet te komen. Schrijven van den N.C. Boerenbond, met formulier contract voor het ge bruik van den Destructor, die de Bond onder zekere voorwaarden wil inrich ten, voor de vernietiging van afgekeurd vee. De Voorzitter acht toetreding ge- wenscht, omdat dit voor onze gemeente de eenige praktische weg zal zijn om aan de bepalingen van de wet omtrent de vernietiging van afgekeurd vee te voldoen. De heeren Versteeg en De Jong ves tigen er de aandacht op, dat de auto,, die gebruikt zal worden om besmette beesten te vervoeren naar de Destruc tor, in vele gevallen de plaats waar het gestorven beest ligt, niet zal kunnen bereiken. In deze gevallen zou dus waarschijnlijk het besmette beest op de best mogelijke wijze met een ander vervoermiddel worden vervoerd door weiden en polderwegen, die voor de- auto niet berijdbaar zijn, tot de plaats waar de auto zich bevindt. Dit ver voer van de weide naar de auto, dat uit den aard der zaak op gebrekkige wijze moet geschieden, brengt groot gevaar van besmetting mede, veel groo- ter dan bij verbranding op de plaats waar het beest gestorven is. De Voorzitter erkent dit berwaar, doch is van meening, dat de wettelijke voorschriften hierin wel zullen voor zien en het gevaar van besmetting in bedoelde gevallen zal worden voorko men. In alle geval moet de vernieti ging geschieden, zooals de nieuwe wet, die 1 Juli 1932 in werking treedt, dit voorschrift. Besloten wordt, de zaak nog verder te onderzoeken en voorloopig geen de finitief besluit te nemen. Verzoek van de Nederlandsche Hei demaatschappij, om als lid toe te tre den. Het goed doel dezer instelling wordt door den raad erkend, doch de midde len ontbreken om geldelijk te steu nen en de raad moet daarom afwijzend beschikken. Goedkeuring van Ged. St. betreffende de verbouwing der woning van den heer v. d. Ruit en van den veldwachter. Bericht van den Minister van Onder wijs, dat E. Rutters de H. B. S. te vriend mee in de zitkamer en tóen zag de dokter. Halr hangend in een stoel, halt op den grond, lag het lichaam van een vrouw Trefusis' vrouw; aan het uiterlijk van de doode zag de doktei* onmiddelijk dat zij van schrik gestor ven moest zijn! Hij deelde dit den man mee. Een oogenblik was het doodstil in de kamer. En toen deed Trefusis iets luguber een afschuwelijke lach uit terwijl hij vreemd. Hij zat op de sofa en stiet met zijn vinger naar de roerlooze ge daante wees. Dr. Hobbs keek in de richting waarin de vinger wees en liep toen ijlings op het lichaam toe. En wat hij vond was dit. In haar hand geklemd zoo stevig dat hij het slechts met inspanning kon verwijderen was iets droogs en donkers: de vinger van een mummie! Mrs. Trefusis schudde haar man hef tig bij den schouder heen en weer. Wat heb je Arnold, je kreunt en zucht in je slaap dat je een doode zou opwekken En in het eerste oogenblik dacht Ar nold Trefisus dat hij dat ook werkelijk gedaan had.... Maar na een oogenblik kon hij zich zijn omgeving weer realiseeren.... Naast hem stond zijn vrouw, in de deurope ning Dr. Hobbs, die een avondpraatje kwam maken en in zijn eigen vin gers zag hij iets langs en donkers ge klemd.... zijn zware sigaar, die uitge gaan was. EINDE. Jfienwsblail ■wmmbw: H\m ummmkUTmmNÊHMmuaMtMgaBnmmm aaa—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5