m naar Gorcum degelijke goedkoope jas SPQOR's MOSTERD om een voor U en Uwe jongens te koopen bij Burgerlijke Stand. Rechtzaken. Plaatselijk Nieuws Breda bezoekt. Hiervoor zal de ge meente een bijdrage verschuldigd zijn in de kosten dezer school. Goedkeuring van Ged. St. betreffen de den verkoop voor f355.van 35 Canada boomen. Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1930. Overeenkomstig het aangeboden ont werp werd door den raad aangenomen. De armenbegrooting 1931, door het Armenbestuur vastgesteld, werd door den raad goedgekeurd, nadat de heer van Willigen namens de commissie van onderzoek had gerapporteerd geen aan merkingen te hebben. Met betrekking tot den post onderzoek der landerijen die teruggebracht is tot f 700.wees de commissie op de wenschelijkheid, om vast te houden aan het oorspronke lijke bedrag, zoodra de opbrengst van de pacht dit toelaat. De cijfers dezer begrooting zijn: Gewone dienst, ontvangsten en uit gaven f 7863.81i/2. Kapitaaldienst, ont vangsten en uitgaven fl073.77i/2. Met betrekking tot de gemeentebe grooting 1931, rapporteerde de heer van Willigen, dat de commissie van onderzoek geen aanmerkingen te ma ken had. Hij wenschte alleen op te merken, dat voor de vergoeding door het Rijk in de jaarwedde Burgemeester en Secretaris, slechts 3 uitkeeringen zijn opgenomen, zoodat het restant a f750 voor den dienst in aanmerking komt. De^ totalen der begrooting die hier na door den raad met algemeene stem men werd goedgekeurd en vastgesteld, zijn als volgt: 1 Gewone dienst, inkomsten en uitga ven f37.177.98. Kapitaaldienst, inkom sten en uitgaven f 92.35. Rondvraaag: De heeren Versteeg en van Beek waren van gedachte, dat de rioleering aan het begin van het Emmalaantje misschien minder noodig was en dat een rioleering meer gewenscht is op den hoek der Molendijk. Wat het laatste betreft, wees de Voor zitter er op, dat de bedoelde plaats cp provinciaal terrein ligt en de ge meente dus niets kan doen. De riolee ring Emmalaantje is noodig en is trou wens reeds aanbesteed. De toegang tot het Emmalaantje zal door bestrating van het provinciale gedeelte verder wor den verbeterd. De Voorzitter sluit hierop de ver gadering met dankgebed. natie van betrekkingendeze aftrek is belangrijk verhoogd bij het bekleeden van drie of meer betrekkingen. De herziening is dus voornamelijk van belang voor degenen, die slechts één be trekking bekleeden. Aangezien de wedden der wethouders zijn bepaald op een zeker percentage der aanvangswedde van burgemeesters, zullen dezen in dezelfde gemeenten en in dezelfde mate stijgen als de burgemeesterwedden. ALMKERK. Geboren: Elisabeth d. van C. Spran- gers en T. Vink Maria d. van F. Romijn en J. v. BurgelCornelia Segerina d. van J. E. v. d. Stelt en C. S. Branderhorst Martrijntje d. van H. v. Burgel en C. v. Drunen Marcelis z. van B. Romijn en A. v. WijkAdriana d. van M. de Ruijter en T. Teuling. Ondertrouwd: O. v. Vark, 39 j. en D. A. v. Herwijnen, 36 j. L. M. de Rade, 27 j. en M. D. Broekhuizen, 25 j. Getrouwd: A. Korevaar, 21 j. en A. Paaimans, 19 j. C. M. v. Vugt, 21 j. en M. Duizer 15 j.D. A. de Jong, 19 j. en A. A. v. Herwijnen, 22 j.A. de Groot, 28 j. en G. A. Tamerus, 23 j. J. Pruijsen, 34 j. en E. Daim, 35 j. Overleden: A. Romijn, echtg. van C. Fasen, 65 j. NEDERHEMERT. Over September 1930. Geboren: Eliza, z. v. C. Oomen en N. v. d. Steld; Wilhelmina Bertha, d. v. M. H. v. d. Heijden en N. Loch; Cornelis, z. v. G. Verheij en G. van Leeuwen. Getroiuwd: J. van Loon 23 j. en G. A. Bodmer 23 j.; J. van Staal 29 j. en C. W. Smits 23 j. POEDEROIJEN. Over September 1930. GeborenPeter, z. v. P. v. d. Anker en W. v. Veen; Catharina, d. v. G. Schrejuders en J. v. d. Zalm. Getrouwd: E. de Weert 25 j. en E. v. d. Heijden 27 j. I VEEN. !r Over September 1930. Geboren: Dirk, z. v. M. Honcoop ien H. v. Wijk; Willem Hendrikus Adria- nus, z. v. J. C. Blankers en A. Mille- naar; Geertruida, d. v. A. Timmermans en A. v. Rijswijk. Getrouwd: P. S. Timmermans21 j. en P. v. Vuren 19 j. Overieden: Lenl. aangifte van G de Fijter en B. Verbeek. J&arweddenregeling van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers. Door Gedep. Staten van Noordbrabant is het oordeel der gemeenteraden gevraagd omtrent een ontwerp van herziening der geldende jaarweddenregeling van Burge meesters, secretarissen en ontvangers. Voor de burgemeesters en secretarissen betreft de herziening in hoofdzaak de ge meenten van 5005000 inwoners voor de ontvangers de gemeenten van 4000 20.000 inwoners. In de gevallen, waarin twee of meer betrekkingen in één persoon zijn vereenigd, wordt de verhooging der grondsalarissen in de meeste gevallen te niet gedaan door verhooging van den aftrek wegens combi UITSPRAAK POLITIERECHTER TE 's-BOSCH. A. G. P., de Werken, art. 300, ge schorst tot 6 Oct. a.s. C. P., de Werken, art. 300, geschorst tot 6 Oct. a s. C. V., de Werken, art, 239, f25 subs. 25 d. h. G. v. D., Sprang-Capelle, mishandeling, f 25 subs. 25 d. h. BOSSCHE RECHTBANK. W. A. S., Waspik, overtr. M.- en R.- reglement, appèl ktg. Waalwijk, f 10 subs. 5 dagen h. A. V., Sprang-Capelle, art. 426, appel ktg. Waalwijk, vrijspraak. A. B., Waalwijk, art. 239, geschorst tot nader onderzoek. J. C. V., Waalwijk, overtreding M. en R.wet, appèl kgt Waalwijk, f 15 subs. 2 weken tuchtschool. TIELSCHE RECHTBANK. Uitspraken 9 October. H. T. v. d. V. te Pouderoijen, vernie ling, vrijgesproken. o geraspte OpOOr Szwitsersche Kaas GIESSEN. De heer M. Schaap te Woudri- chem is gekozen tot Voorzitter van de melkveehoudersvereeniging, Giessen Rijswijk. HERPT. Maandag j.i. hield de schutterij „St. Catharina", hare jaarlijksche prijs- verschieting onder hare leden, 't Mooie weer, dat dezen tijd zeldzaam is, wekte mede dat er goed geschoten werd. De uitslag was als volgt: le pr. C. de Kort 10 p. van de 10 schoten; 2e pr. Adr. Verhoeven 9 p. van de 10 schoten; 3e pr. Mart de Kort 8 p.; 4e pr. Adr. de Kort 8 p.; 5e pr. Jac. Kuijpers 7 p.; 6e pr. Jos. v. Sprang 7 p.; 7e pr. Jac. Kuijs 7 p.; 8e pr. Nic. de Kort 7 p.; 9e pr. Joh. v. d. Wens 5 p.; 10e pr. Bast. v. Sprang 4 p.; lie pr. J. Verhoeven 3 p. Des avonds werden in het café van J. Verhoeven onder een speech van den Voorzitter de prijzen uitgereikt waarmede |h et schietseizoen werd ge sloten. MEEUWEN. J.I. Maandagavond reed alhier een tractor met groote aanhangwagen van zekeren van Leijsel, vrachtrijder te Rosmalen, in een sloot dichtbij de Ger. Kerk. Dinsdag werd het gevaarte gelicht. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Naar wij vernemen schijnt gebruik van sterken drank niet vreemd te zijn aan dit ongeval. NIEUWENDIJK. De heer Langeraap, directeur der coöp. zuivelfabriek Altena, heeft in ver band met zijn vertrek naar Apeldoorn, afscheid genomen van zijn personeel en melkrijders, die voor deze plechtigheid waren uitgenoodigd ten zijnen huize. Op een drietal na was het geheele per soneel, bestaand uit 50 personen,, pre sent. De Heer en Mevrouw Langeraap zijn op zeer bizondere wijze dien avond gehuldigd. Door den heer de Jong (ad junct directeur) werd een persoonlijk woord tot zijn vertrekkenden patroon gericht. Door den heer J. Lankhaar (controleur) werd een toespraak gehou den, waarin de gevoelens werden ver tolkt van het oudste personeel. Ver volgens werd onder een indrukwekken de toespraak van den heer A. v. d. MÏÏUOfrT» [3T7TOj Stelt (kaasmagazijnmeester) een prach tige salonschemerlamp en rookstan- daard namens het persooneel aange boden. Hierna sprak de heer v. d. Meij- den namens de melkrijders een woord van afscheid. En ten slotte richtte de heer Vos (boekhouder) zich eerst tot den vertrekkenden Directeur en tevens tot den nieuwen functionaris, die zich ook te midden der genoodigden be vond. Door de verschillende woord voerders werd gesproken over het ver leden, heden en de toekomst. Alle wa ren homogeen in de waardeering van den heer Langeraap. Zijn verbetering van zijn positie werd hem door allen j van harte gegund, maar niemand wii j hem gaarne afstaan. De afscheidsrede j van den heer Langeraap tot zijn per- soneei gehouden, was eveneens vol dankbaarheid en waardeering voor aller medewerking gedurende het 14-jarig verblijf hier aan Nieuwendijk op zoo'n schitterende wijze ondervonden. Door den nieuwen directeur, den heer Wijbe ga. werd het vertrouwen uitgesproken in. en de medewerking gevraagd van het personeel en medewerking beloofd. Deze beloofde alles te zullen doen wat mogelijk is in het belang der coöperatie en van het personeel. De avond die een zeer gezellig ver loop had, wera opgeluisterd door mu ziek en voordrachten en werd beëin digd met een woord van den heer v. d. Stelt, tot beider directeuren. Deze verzocht de aanwezigen tot slot den scheidenden directeur toe te zingen het eerste couplet van den avondzang ,,'k Wil U o God mijn dank betalen.". De arbeider A. B. had het onge luktijdens zijn werkzaamheden te Berg- schen hoek (Z.H.), door een auto te worden aangereden, met gevolg, dat hij zijn been brak. Terstond moest hij aldaar in het ziekenhuis worden opgenomen. Onze vroegere dorpsgenooten, D, van Maastricht en L. Vermeulen, be haalden te 's-Hertogenbosch het Poli- tiediploma. Van den heer O. W. geraakte tij dens het vervoer over het water de Bakkerskil, een dorschmachine te wa ter. Na langen arbeid en veel moeite kon men het weder op het droge brengen. Deze week werd aanbesteed het deen verbouwen der Geref. Kerk. In geschreven werd als volgt: A. de Later f1951.J. van Breugei f1799.en H. Ottevanger f1777. Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. Door den Rijkswaterstaat is op het tiaject Gorkum-Arkel als wegwer ker aangesteld, de heer J. Kant Az. al hier. '8 GRAVENMOER. Zondagavond a.s. hoopt Ds. J. Snoeij alhier in de Ger. Kerk voor te gaan, in een dankuur voor het 50- jarig bestaan der Vrije Universiteit te Amsterdam. i DE BESTE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6