Dit nummer bestaat uit 3 maden. S. P. Caaldtnyzett S Co's Bank JI.V. Onze TWEEDE RECEAHEWEEK v,n„f 1 Partij Wollen- en Molton dekens, iets vuil, tegen ongekend lage prijzen Denkt aan onze speciale reclame aanbieding Kapokbedden Tevens geven wij deze week op alle Confectie, P0| als: Winterjassen, jekkers en Costuums lu lo FIRMA JOHAN DE MOL HEUSDEN. i Agentschap van de ftwsterdawsche Bank jt.V., Amsterdam. Steeds voorradig: tot 8 November. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5068. Vrijdag 31 October 1930. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Plaatselijk Mieuws. DROGISTERIJ A. Verschuur-Baert Und van altekA Dit blad verscbyot WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nammers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 oor en Vrijdagmorgen 9 uor ingewacht. Vergadering van den Raad der gemeente RIJSWIJK, op Woensdag 29 Oct. 1930, des nam. 3 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer A. D. van der Schans. Afwezig de heerenWesterlaken en Lievaart. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed, leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Een contract van de N. C. B. te Tilburg, tot opruiming van Cadavers, in deze gemeente. De Voorzitter leest bet contract, waarin de overeenkomst voorkomt. De Voorzitter licht het een en ander van den inhoud toe, waarna door den raadamet algemeene stemmen wordt be sloten B. en W. te machtigen het contract te onderteekenen. Herziening van de regeling der wedden van Burgemeesters en Secretarissen en Ontvangers van verschillende gemeenten in dit gewest. De raad is van oordeel, dat een derge lijke verhooging in verband met de malaise, vooral onder de boerenbevol king, niet mag plaats hebben, en te antwoorden aan Heeren Gedeputeerde Staten tegen het ontwerp-besluit te zijn. Aanbieding Gemeentebegrooting 1931. Als commissieleden tot onderzoek dier begrooting werden benoemd de beeeen: C. C. van Herpen, T. J. van Heukelom en A. van Masbergen. Met algemeene stemmen werden be noemd tot leden van de Commissie tot Toezicht op het Lager Onderwijs, Mej. J. A. M. Olthof, Onderwijzeres bij het Openb. Lager Onderwijs en den Heer P. van der Kaade, Hoofd van bet Bijzonder Onderwijs. Daar niemand verder het woord ver langt sluit de Voorzitter de vergadering. Vaatjes gekruide Ansjovis, Flacons r gezouten Ansjovis, Kreeft, Lunch- tong, gesn. Ossentong, Paling in gelei, r Sardines in olie-, tomaten-, mosterd- en piquante saus, Sardelrings, Zalm, Leverpastei, Soepen in blik, Piquante-, w Worcester- en Madeira-saus, Soja in kruikjes enz. enz. enz. w A. üiVAJKJEIN», BOTERMARKT 88 HEUSDEN. HEUSDEN. Ds. F. J. Pop te Uitwijk, beroepen predikant naar de Herv. gemeente alhier, heeft het beroep naar Spijkenisse aange nomen. Maandag 27 Oct. hield de Heus- densche Hengelsportvereeniging een alge meene ledenvergadering in het café „De Gouden Leeuw", waarin werd besloten om op Zondag 16 Nov. een onderling concours te houden van 11 tot 12 uur vm., waarbij tevens het koningskruis voor den tijd van een jaar wordt vervischt, terwijl een extra prijs van den voorzitter den heer P. Schmiehausen, en een extra prijs van den heer J. van Laarhoven aan wezig is. Verder werd besloten om op den 2en Kerstdag een feestavond te hou den in café „De Gouden Leeuw", waarbij uitstekende humoristen hunne medewer king zullen verleenen, terwijl na afloop een bal zal worden gehouden. Het belooft dus een gezelligen avond te worden. AALBURG. Toen bakker Adr. Vos met zijn gezin te Lage Zwaluwe op fa miliebezoek was, viel zijn zoontje al daar van den zolder en kwam op een steenen vloer terecht, waardoor hij zich zoodanig bezeerde, dat direct ge neeskundige hulp moest worden in geroepen. ALMKERK. Binnen enkele dagen hoopt de politiever. „Samenwerking" haar io- jarig bestaan op eenigzins feestelijke wijze te herdenken. A.s. Zaterdagavond 7 uur zal alhier, in de zaai v. d. heer Dekker een vergadering worden gehouden, waar alsdan de heer C. v. Zahnge van Zevenbergen, een uiteenzetting zal geven, over ziekenhuisverpleging enz. DRUNEN. Veiling 28 October. Goudreinetten 3342, id. II 2031, Bellefleurs 28—-36, id. II 1526, Dubb. Bellefleurs 3438, Pippeling 2331, Ossekoppen 25-33, Juinappelen 2028, Koekappelen 2629, Zoete Bellefleurs 1622, Zoete Ermingaardl725, Zoete Tulpappelen 1820, Zoete Campagne 1521, Beurré Clairgeau 2533, Brede- rode 1319, IJsbouten 914, St. Remie 1013, Kleiperen 815, Gieser Wildeman 11 14, Tomaten 1019, Juin 2—5, Snijboonen 35—40, Wagenaars 3038, D. Princes 3041, Spinazie 1018, Veldsla 48, Mispels 8—13, Wortelen l1/,2, Kroten 2 4, Postelijn 810, Spruiten 1223 Alles per K.G. Bloemkool 713, Bloemkool II 16, Roode kool 16, Savoye kool 28, Wittekool 411, Chineesche kool 23, Andijvie 1ji1 x/s Sla 1 Selderie 1—3 AHes per stuk, Kroten 23, Selderie 1 15, Prei 317 Alles per bos. DUSSEN. Tot leden van het kiescollege alhier, zijn met bijna algemeene stem men herkozen de heeren W. de Rooi]! Dzn. en H. v. Wijngaarden. Zat er dja g 1 November a.s. her denkt de heer Jac. Wijtvliet, kan toorhouder alhier, den dag', waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de posterijen. Ongetwijfeld zal het den jubilaris dien dag aan blijken van belangstelling niet ontbreken. De broodprijs is alhier ver laagd per 8 ons met 1 cent en nu ge bracht op 11 cent en de melkprijs is verhoogd van 11 cent tot 12 cent per liter. In verband met de lage var- kenspijzen worden hier de laatste we ken door particulieren heel wat var kens uitgehald voor den prijs van fo.45 tot fo.50 per V2 K.G. NEDERHEMERT. Onder de varkens blijft hier de vlekziekte nog voortgaan, doch gaan er geen dood, daar men ze bijtijds laat inenten. Alhier zijn al enkele landbou wers bezig met het aanleggen van bloembollenvelden. N.Z. Het bestuur der ijsclub „Eensgezindheid" besloot een vijzel en motor aan te koopen voor den prijs van f 140.Waar dit bestuit gewonen is zonder de leden, daarin te kennen, wordt deze aankoop door verschillende leden afgekeurd. De heer LI. Knoop heeft be dankt als bestuurslid van de ijsclub „Eensgezindheid". SPRANG. In het gezin van zekeren J. alhier, heerscht de roodvonk. Moge het tot dit gezin beperkt blijven. LEVERTRAAN. LEVERTRAAN EMULSIE. JECOVITOL (Levertraan met geijkt Vitaminen-gehalte). MAC. COY'S-tabletten (Lever traan-tabletten). Botermarkt 72 - HEUSDEN. Vergadering van den raad der ge meente EETHEN, op Woesdag 29 October, des nam. half drie. Voorzitter: EdelAchtb. Heer D. F. Brune. Secretaris: WelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Afwezig weth. v. d. Schans en de heer Lankhaar. De Voorzitter opent de vergadering de Secretaris leest het formulierge bed, daarna de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden vast gesteld. Ingekomen stukken: Procesverbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevon den en zich f 13.45 in kas bevond. Missive van Ged. St. waarbij de Ken. goedkeuring wordt toegezonden van de raadsbesluiten tot classifica tie van de gemeente voor de pers. beiasting en gemeentefondsbelasting; id. telef. no. 15 Raamsdonksveer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binaen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. 80F* Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTKA tot opheffing der opcenten op de ver mogensbelasting en heffing opcenten op "de fondsbelasting. Deze laatste is alleen goedgekeurd tot 1 Mei 1932. Rekening en Begrooting Warenkeu- ringsdienst te 's Bosch, waaruit blijkt, dat de gemeente in de kosten van de zen dienst een bedrag van f251.16 moet bijdragen. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Nota van aanmerkingen op de ge meenterekening 1929. Waar deze aanmerkingen uitsluitend van administratieven aard zijn, wordt afdoening in handen gegeven van B. en W. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot aanvaarding van het bedrag van f 1000.voor verbouw van het gymnastieklokaal te B.-Broek. Ged. St. hechten evenwel geen goedkeuring aan dat gedeelte van het raadsbesluit, waarbij besloten wordt, het gymnastiek lokaal te vergrooten tot een oppervlakte van 81 M2. De Voorzitter deelt mede, dat het gemeentebestuur den Inspecteur voor het Lager Onderwijs op bezoek heeft gehad en deze heeft verklaard, dat geen goedkeuring aan den verboruw kan worden verllend, zoolang de raad niet besluit de localiteit zoodanig te vergrooten, dat een afmeting wordt verkregen van 16 bij 9 meter, dus be langrijk grooter als aanvankelijk was voorgesteld. Spr. stelt voor een beslis sing aan te houden, opdat B. en W. een onderzoek kunnen instellen. Met den meest mogelijken spoed zal wor den nagegaan of aan de gestelde ei- schen kan worden voldaan en wat de kosten zullen bedragen. Het bedrag van flOOO.dat de vereeniging in B.-Broek aan het gemeentebestuur heeft aangeboden, zal natuurlijk dan bij lan- gena niet toereikend zijn. Het voorstel van den Voorzitter, om een beslissing aan te houden, wordt aangenomen. Schrijven van den A.N.W.B. waarin een subsidie van f25.per jaar wordt gevraagd. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. De heer de Graaff vraagt, waarvoor de gevraagde subsidie moet dienen. De Voorzitter antwoordt, ter bestrij- dir.gd der kosten, die de Algem. Ned. Wielrijdersbond maakt in het belang van het verkeer. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Schrijven van den Noordbr. Christ. Boerenbond, waarin wordt verzocht toe te treden tot den destructor voor de vernietiging van afgekeurd vee en vieesch, die door den N.C.B. in het leven zal worden geroepen. De Voorzitter zou ook dit verzoek aan willen houden, opdat B. en W. eerst eens na kunnen gaan, wat andere ge meenten doen en of toetreding voor de gemeente en de landbouwers van be lang is. Aldus besloten. Verzoek van het Centraal proeftuin- bedrijf te Gorinchem, om voor 1930 we der een subsidie te mogen ontvangen in het exploitatie tekort. De Voorzitter zegt, dat de gemeente; Eethen het vorig jaar een subsidie van f50.verleende, B. en W. stellen voor, thans f25.te geven. De heer de Graaff vraagt op welke gronden B. en W. de subsidie 50 pCt» lager willen stellen, waarop de Voor zitter antwoordt, dat dit met het oog op de financieën van de gemeente ge beurt. Aanvraag van de Gewestelijke Land stormcommissie te Dordrecht, om een subsidie van f 50.te mogen ontvan gen en deze verzoekt eveneens subs, te willen verleenen aan de plaatselijke af- deeling. B. en W. stellen voor, dit adres tot een volgende vergadering aan te hou den, opdat nog eens kan worden gein- formeerci, waaraan de subsidie wordt besteed. De heer Donken vraagt of de af- deeling hier nog slechts kort is op gericht, waarop de Voorzitter antwoordt van in het begin van het jaar. Het adres wordt hierop aangehouden. Schrijven van Ged. St., waarbij in overweging wordt gegeven, om de be staande verordening op de heffing van opcenten op de personeele belas ting, in te trekken. Waar pas een nieuwe verordening gemaakt is, wordt besloten de oude! in te trekken. Een drietal verzoeken om vergoe ding ingevolge de wet op het L.O., n.l. van W. Schilders en J. de Haan MEUWSBLAD nor tiet Land van Heusden en Altenaje Langstraat bh de Bommelerwaard korting!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1