Derde Blad Ho. 5068 Vrijdag 31 October ANTOOK" REMIE Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman, Onze eerste Succesweek, Filmvertooningeti voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Binnenland Plaatselijk Nieuws I* klas werk Hoek Langendijk No. 1Gorinchem. BEHOORENDE BIJ HET VERVOER VAN HERKAUWDE DIEREN EN VARKENS. Door den heer Commissaris der Koningin in Noordbrabant is aan de betrokken Burgemeesters vergunning verleend tot het afgeven van concen- ten voor invoer van runderen en var kens in den verboden kring. HET LAATSTE WOORD. Er is een wekenlang groeiende spanning in het land, de manome ter rijst, de wijzer heeft bijna de roo- de streep bereikt. Tot de corporaties van wie de Zendingsweek uitgaat en die dus naar evenredigheid in de op brengst zullen deelen, is ook het Ja- va-Comité toegetreden. De kring der medewerkenden is, al had hij grooter kunnen zijn, toch zóó, dat wij zeer dankbaar zijn. De organisatie van het werk is zoo goed en veelomvattend mogelijk geweest. Maar nu is er dan ook de spanning hier. En wat wii vooral niet mogen vergetener is spanning in Indië, pp het Zendings- veld zelf. De pogen van velen zijn op ons gericht. Ginds kent men van nog zoo meer nabij den nood van het werk. Wat zal de gemeente doen is hun vraag. Angstige hoopvolle in elk gevai gespannen verwachtende vradg. Als wij een beeld zoeken voor die spanning doet zich aan ons voor de stoomketel, waaronder de vuren ge stookt zijn. Alles trilt, straks wordt de handle overgehaald en het gehee- le raderwerk zet zich in beweging. Misschien is, waar het gaat om ge bed, toewijding en offer, dit beeld te machinaal We.lnu, dan blijft het oude beeld van den strijd. Alles is voorbereid, te troepen zijn gevechts- klaar. En waar het gaat niet om menschen, niet om organisaties, maar werkelijk om hooge belangen van het Godsrijk, mogen wij zeggenGod verwacht, dat ieder zijn plicht zal doen. KOKENDE KOFFIE OVER HET LICHAAM. Te Harkema Opeinde heeft het drie-jarig kind van de familie Wee rt ings kokende koffie over het li chaam gekregen. Het kind is aan de brandwonden overleden. JONGEN DOODGEREDEN. Een acht-jarig zoontje van den hr. B. te Oosterbeek, dat op den Noor- derweg op de treeplank van een vrachtauto was gaan zitten, viel er af, toen de auto begon te rijden. Het achterwiel ging den jongen over de borst. Hij werd op slag gedood, —o VERDUISTERING D;OOR EEN NOTARIS. Dinsdag heeft zich bij de justitie te Zutphen aangemeld een notaris uit Apeldoorn, die verklaarde zich schuldig gemaakt te hebben aan ver duistering van plus minus f 40.000. Flij is in verzekerde bewaring gesteld. De Rechtbank te Zutphen heeft zijn faillissement uitgesproken. BAHLMANN GORINCHEM. Wij toonen U in onze étalages het nieuwste op 't g e b i e d van DAMES EN HEERENKLEEDING. HEUSDEN. Het 8-jarig zoontje van v. H. werd dezer dagen op den Demer, tegen den avond aangehouden door een auto, waarin zich twee personen bevonden en die verzochten bij hen in de auto plaats te willen nemen. Toen de knaap hierop niet inging, doch zich uit de voeten maakte, werden eenige bedreigingen geuit en verdween de auto weer. De jongen kwam opgewonden thuis. Wat of werkelijk de bedoeling dezer hee- ren geweest is staat niet vast, doch men zij gewaarschuwd. Dinsdagavond hield de „Heusden- sche Fanfare" in den benedenzaal van het Café „De Gouden Leeuw* hare jaar vergadering. Tegenwoordig waren mede de Bescherm heer mr. C. W. van Ommeren en de Directeur Joh. v. Berkel uit Ammerzoden. Na de gebruikelijke opening door den Voorzitter A. Bax, die in welgekozen woorden de aanwezigen welkom heette en den bevredigenden toestand van de vereen, schetste, werden door den Secre taris Chr. Wijnstekers, de notulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Ook de Penningmeester T. Deurlo bracht zijn gebruikelijk verslag uit, waarvan de re kening der inkomsten en uitgaven reeds eerder was nagezien door het bestuur en goedgekeurd. Ook hem bracht de voorzitter dank voor zijn overzicht en werkzaamheden. De financieele zijde was bevredigend. Hierna had de bestuurs verkiezing plaats. Aftredend waren uit het kunstlievend bestuur de heeren Dr. v. Gulik, J. C. de Graag en D. M. van Herwaarden, uit het werkend bestuur T. Deurlo, Joh. Reas en Chr. Wijnstekers. Alle deze leden werden herkozen en namen voor zoover zij tegenwoordig wa ren hunne benoemingen weer aan. Vau de rondvraag werd gretig gebruik gemaakt en zoo werd na eenige bespre kingen P. de Graag aangesteld als leeraar voor aspirant en halfwas leerlingen waar door de taak van den directeur wordt gemakkelijker gemaakt en de repetitie's beter tot zijn recht zullen komen. Ook werd een tooneelvereeniging uit de leden opgericht met aanvankelijk 15 leden, waarvan voorloopig werd benoemd P. Smiehausen Voorzitter-Regisseur en T. Deurloo, Secretaris. Deze onderafdeeling zal echter nog nader vergaderen en een en ander vaststellen. Ook werden de aanstaande uitvoeringen besproken. Ge tracht zal worden deze zoo aantrekkelijk mogelijk te maken door tooneel, muziek en extra muziek voor pauze en bal. Voor het tooneel zal een operettege zelschap worden aangezocht. Na een zeer geanimeerde gedachten- wisseling over een en ander sloot de beschermheer mr. C. W. v. Ommeren deze vergadering met een hartelijk woord en sprak den wensch uit dat de Fanfare nog meer mocht groeien en bloeien dan thans reeds het geval is. Van de werf van de Firma de Haan en Oerlemans alhier werd Woensdag met goed gevolg te water gelaten het stalen sleepschip, genaamd „Espérance", gebouwd voor rekening van den heer E. Schaut te Dordrecht. De hoofdafmetingen van het schip zijn lengte 50 M., breedte 6.60 M. en holte 2.30 M., terwijl het laad vermogen c.a. 550 ton bedraagt. Het schip is naar de eischen des tijds ingericht met salonroef, dekhut etc., ter wijl voor het snel heffen der ankers een motor in de voorpiek is opgesteld. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip voor Nederlandsche rekening. De uitslagen van 11. Maandag avond in den wedstrijd om het dam kampioenschap van Heusden en Al- tena luiden: ie klasse. de JoodeBax afgebrokenPel- lekaande Graag afgebroken. 2e klasse a. DeurlooAbr. Sluijmers 1 1 Ant. SluijmersGer. Jonker 2—0. 2e klasse b. Swagemakersvan der Pol 2—0; SchreuderFitters 1 1. De afgebroken partijen zullen Za terdag worden hervat. Oip 6 November e.k. zal in Hotel ,,'t Wapen van Amsterdam'' een Voordracht worden gehouden over Doelmatige Voeding met be trekking tot de Maggi's Producten. De steeds toenemende belangstel ling, welke voor de economische aan winsten, speciaal op het gebied der voeding, getoond wordt, deed de Fa briek van Maggi's Voedingsmiddelen, filiaal Amsterdam, ertoe besluiten de fabricatie der wereldbekende Mag gi's Producten te verfilmen om het publiek op deze wijze een kijkje te geven in het bedrijf van een der grootste voedingsmiddelenfabrieken, die er bestaan. In vele plaatsen hier te lande zijn dergelijke demonstraties reeds gehou den en mochten zij zich steeds in een druk bezoek verheugen. Het ge heel is goed verzorgd en de leerzame opnamen vallen algemeen in den smaak, zoodat wij er dan ook niet aan twijfelen of de dames van hier zullen van deze gelegenheid een druk gebruik maken. Men leze de verdere aankondiging in dit blad In het R. K. Verenigingsge bouw werd een vergadering gehou den, waartoe alle R. K. werklieden van Heusden waren uitgenoodigd. Als sprekers traden op de heeren N. Le lieveld, vrijgestelde van de R. K. Metaalbewerkersbond en heer F. Hoogers van de R. K. Werklieden- vereeniging. Beide sprekers hielden een krachtige en welsprekende toe spraak tot de vele aanwezigen en spoorde hen aan tot aansluiting bij den Bond. De Hoogeerw. Deken dankte de beide sprekers voor hunne waardee- rende toespraak. Besloten werd dat alhier gepoogd zal worden om een afdeeling op te richten. '8 GRAVENMOER. Dinsdagmorgen had dokter OverstratenKruysse alhier, op den weg van hier naar Waspik het onge luk bij het achteruit zetten van zijn auto in een sloot terecht te komen. Met vereende krachten werd de auto weer op den weg gebracht, en liep dit ongeluk zonder eenige schade af. GORINCHEM. Speciale fruitveiling op 29 Octo ber. Men besteedde voor Giesser wildemaus 14 ct. Goudreinet- ten 17y239 ct. Benderzoetl317y2 ct. Zoete reinetten 22 ct. Bellefleurs 23 —38 ct. Stoofperen 15 ct. Winter- jannen 715y2 ct. IJsbouten 13y2 ct. Brederoden 1120 ct. Zoete grauwen 1520 ct. Huismanszoet 8 ct. Win- terbergamotten 813 ct. Campagnezoet 1012x/2 ct. Bergamotten liet. Kroet 4y2 ct. Drielsche peren 710y2 ct. Beurre clairgeau 28 40 ct. Beurre hardenberg 32 ct. Jodeperen 1420 ct. K leiperen 15y2 ct. Bismarck 25 ct. Maagdeperen 613ys ct. Noveau poiteau 24 ct. Alexander 111 21 ct. Present van Engeland 1831 ct. Comptesse de Paris 817 ct. Lauwtjesperen 12 ct. Dunbasten 811 ct. Armgaarden 16 27 ct. Hollaars 22 ct. Witte kozijnen 6 12y2 ct. Schijvers 15 ct. Knolpe ren 8 ct. Mispels 11 ct. Alles per kilo. Op de namiddagveiling werd besteed voor Zoete bellefleurs t3y2 ct. Dunbasten 7 ct. Handperen 15 ct. Mispels 8 ct. IJsbouten 5yg12 ct. Stoofperen 11 ct. Winterjannen 15 ct. Centremain 10 14 ct. Beurre clairgeau 31 ct. Goud- reinnetten 2126 ct. Kleiperen 9ys ct. Kassnijboonen 2529 ct. Spruiten 15 16 ct. Wortelen 2yg5x/2 ct. To maten 15 ct. Doornpitten 3y2 ct. Drie lingen 3 ct. Bravo's 3 5 ct. Id. poters 2x/2 ct. Spinazie 6y2—7y2 ct. Kroten 6y2 ct. Uien 4yg ct. Alles per kilo. Roode kool f3—6. Groene kool f6.50 8. Kleine groentjes f23.50. Bloem kool f39.50. Boerenkool f2.503. Andijvie f 1 3.50. Knolrapen f3. Chi- neesche kool f 1— 3.50. Alles per 100 stuks. Prei f4.50 per 100 bos. Drielsche peren 6 ct. Giesser wilde mans 7 ct. per kilo. HERPT. Dinsdagavond vergaderde de Goöp. Stoomzuivelfabriek St. Isidorus van Luttelherpt voor hare najaarsver gadering. De voorzitter opende deze en richtte een woord van nagedach tenis aan het overleden lid der com missie van toezicht, den Edelachtb. heer van Bokhoven, een woord van welkom tot den Zeereerw. heer advi seur, den Edelachtb. heer van Heere- veld. Het inleggeld werd op o gesteld. Het aftredend bestuurslid J. P. Win kel uit Hedikhuizen werd met 58 stemmen herkozen, terwijl in de va cature burgemeester J. van Bokho ven tot commissielid werd gekozen de Edelachtb. heer van Heereveld, beiden namen onder dank hunne be noeming aan. De burgemeester van Heereveld zei, dat toen hem het aan bod gedaan werd om de plaats van zijn voorganger te vervullen, hij daar zijn fiat op had gegeven, daar hij als hoofd der gemeente eene goede daad zou willen verrichten door intensief mede te werken aan de plaatselijke industriehij dankte het bestuur voor het aanzoek en de leden voor de ver kiezing. De belangen der fabriek, meent hij, zullen het best te bevorderen zijn door eendrachtig samen te werken met het bestuur. De goede reputatie die de producten hebben, moet meer dere bekendheid gegeven worden op de wereldmarkt, mede in het belang der consumenten. In dezen tijd van internationale malaise, nu sommige boeren zachtaan beginnen te klagen, dat de melk weinig opbrengt, moet men niet vergeten, dat niemand de wereldmarkt kan forceerenook kan het niemand allen naar den zin ma ken. Een troost in deze is, dat zich dit over geheel Nederland voordoet, maar dat niemand daarop een afdoend ant woord kan geven, is te betreuren. Een eenling vermag nietsin een heid van organisatie is de grootste kracht gelegen, daarom moet de toe komst de boeren voeren tot een ge zonde organisatie en zij moeten me dewerken om tot een krachtig be drijfsleven te komen. Daarom„blijft uw organisatie getrouw". (Applaus). Het nieuwe huishoudebjk regle ment werd met een kleine wijziging vastgesteld. Voor den melkcursus te Haarsteeg gaven zich reeds elf deel nemers op. De directeur deelde mede, dat met ingang van Maandag de ondermelk op twee cent kwam. Bij de rondvraag sloot zich de Eerw. adviseur, past. Meys aan bij de woorden gesproken door den voorz. aan de nagedachtenis van bur gemeester v. Bokhoven, die lang mee gewerkt had voor den groei en bloei der fabriek en hoopt dat God hem hiervoor reeds beloond heefthij richtte een woord van welkom tot burgemeester Heereveld, die reeds getoond heeft, tot algeheele mede werking geneigd te zijnhij onder streept de woorden van den burge meester, dat men niet te veel zure ge zichten moet zetten. We moeten blij zijn met onze voeten op de platte aar de te staan, bij het vliegen, een drie weken geleden waren er vijftig lijken, en onder den grond in de mijnen zijn ook veel dooden gevallen. De boeren hebben het gezondste vak, de boeren moeten niet erg tob ben en brommen, ze moeten de hoof den omhoog houdenin samenwer king nieuwen moed scheppen door cursussen trachten vooruit te komen. Met een dankwoord sloot de voor zitter de vergadering. OOSTERHOUT. Tot gemeente-ontvanger is be noemd de heer J. Maas, iste com mies ter gemeentesecretarie alhier. RAAMSDONKSVEER. Met goed gevolg liep van stapel, van de werf der N.V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg, het sleepschip „Salvé", groot circa 1200 ton, afmetingen Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N.V. v/h M. Ravenswaay Zonen te Gorinchem voor het fraaie Damesrijwiel, dat als het 905de EXTRA-CADEAU op RAVENS- WAAY'S LETTERS-ART1KELEN aan hem is uitgereikt. De Letters- Artikelen, waarop dit cadeau is uitgereikt, zijn gekocht bij den Heer C. de Jong te Heusden. Mej. A. G. VAN HEMERT-Stoks. Hedikhuizen, 28 Oct. 1930. Goed werk vereischt zijn tijd. Lokkoopjes of goedkoop zijn beteekent even reclame, maar schenkt geen blijvend vertrouwen. daarbij goede stoffen en dat aan billijke prijzen is hetgeen wat aan een adres vertrouwen geeft. Steeds toenemende drukte is daar - voor het beste bewijs. Vraagt LT ook de stalen van Costuums, Jassen of Mantels eens aan, uw keuze zal dan niet moeilijk vallen. Ook ruime keuze voor werkkleeding. Dames- en Heerenkleermakery, BREESTRAAT 73, HEUSDEN. spoedig, net en billijk, door verkoop tegen veel lagere prijzen, wordt gehouden van 1 tot 10 Nov. Kom nu eens kijken in onze étalages en U zult bemerken, dat alle artikelen - dus ook de Mantels, Japonnen, enz. - veel lager geprijsd zijn. Het is nu een week om eens echt te bezuinigen, laat deze kans dus niet voorbijgaan Hiermede hebben wij het genoegen U uit te noodigen tot een OPENBARE VOORDRACHT over: Doelmatige voeding met betrekking tot de Maggi's Producten*, verbonden met belangrijke te HEUSDEN, Donderdagavond, 6 Nov., aanvang 8 uur, in Hotel »Het Wapen van Amsterdam*. Om de beschikbare ruimte voor volwassenen te reserveeren worden kinderen niet toegelaten. FABRIEK VAN MAGGI's VOEDINGSMIDDELEN FILIAAL AMSTERDAM jtarsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 9