Eet geheim van Seatnn-Eall. Und van altena rRheumatiek Kloosterbalsem Uitgave: Firma L. J. YEEKMAN, Heusden. No. 5073 Woensdag 19 November 1930. Binnenland. FEUILLETON Plaatselijk Nieuws Dit blad verscbynt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, •n franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlyke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61535. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. AANRANDING. Vrijdagmiddag wandelde de 34 jarige juffrouw Pistoor, kantoorbediende van beroep, over den Leenderweg in de rich ting Leende (N.-Br.), toen zij even voorbij de voormalige Aalsterhut gepasserd werd door een wielrijder met een bijl over den schouder. De man ging in de boschjes langs den weg hout hakken, doch gaf verder geen acht op de vrouw, die haar wandeling voortzette. Na eenigen tijd zette zij zich langs de weg neer om wat te rusten. Plotseling hoorde zij geritsel in het struikgewas, zij sprong op en wilde weer stadwaarts wandelen. Nau welijks weer op den weg sprong van achter een boom de man met de bijl te voorschijn en bracht haar met zijn wapen eenige slagen in de borst toe. De juf frouw begon luidkeels om hulp te roepen, waarop eenige boeren uit het veld toe snelden en de aanrander ijlings de vlucht nam met achterlating van zijn rijwiel. De aanrander, een 17 jarige werklooze, afkomstig uit Groningen, is aangehouden en naar 's Bosch overgebracht. o De D. O. S. Uit Dordrecht wordt gemeld De Dornier-vliegboot D. O. S. is op de Oude Maas gestart naar Parijs. Aan boord waren de bestuurder Wagner en de navigator Hellwig en twee mon teurs. De president-commissaris van de Aviolanda fabrieken, de heer H. A. Bur gerhout, deed de D. O. S. uitgeleide en wenschte de bemanning een voorspoedige reis toe. De groote vliegboot, welke 3000 liter benzine aan boord had, maakte een zeer vlotte start en was in 20 sec. los van het water. Zij zette onmiddellijk koers naar Vlissingen om via Ostende en La Havre naar Parijs te vliegen. Naar nader wordt vernomen, is de D. O. S. op de Seine te Longchamps vlot geland. DOOR EEN AUTO"OVERREDEN EN GEDOOD. De 7 jarige T. M., thuis behoorende in het St. Jozefgesticht te Haarlem, is, toen hij op de Nieuwe Gracht achter een vrachtauto vandaan kwam, aangereden door een uit tegenovergestelde richting komende vrachtauto. Hij kreeg een klap van het spatbord en viel onder de auto, die hem over het lichaam reed. Het lijkje is naar de Maria Stichting gebracht. Op den Hoofdweg te Amsterdam is een 34 jarige vrouw door een vrachtauto over reden en gedood. Zij stak onverwachts Naar het Engelsch door Mrs. L. B. WALFORD. 3.) En plotseling waren de snaren van haar fijngevoelig gemoed begonnen te trillen, hadden zij geklonken, en tril den zij nóg voort zonder van ophouden te willen weten. Ier verduidelijking van ons verhaal woeten we eerst iets meer mededeelén omtrent de omstandigheden waarin Ala- delaine Seaton, de ouderlooze nicht van Sir Thomas Seaton, op haar achttiende jaar verkeerde. Een jaar vóór den aanvang onzer geschiedenis had zij haar ouders ver loren, en toen was zij, de arme wees, door haar naaste en eenige betrekkin gen, door het gezin van haar oom Seaton, hartelijk welkom geheeten ge worden. Over die verandering had zij zich, in zoover het haar oom, tante en nich ten betrof, niet te beklagen. Sir Tho mas was, zoo mogelijk, in het bijzijn zijner nicht wat minder deftig en ern stig dan gewoonlijk. Mevrouw Seaton, een beminnelijke doch gemaklievende dame, behoefde silechts de zekerheid, dat haar lamme zoon, dien zij blinde lings vergoodde, het voorwerp der ge negenheid van hare nicht was, om Ma de laine in hare gunst te doen deelen; den weg over en heeft vermoedelijk door het slechte weer de auto niet gezien. o DE S.D.A.P. EN EEN EVENTUEELE MOBILISATIE. Een telegram van den centralen raad van het Verbond van Nationalisten. Aan den Minister van Justitie is het volgende telegram verzonden De centrale raad van het Verbond van Nationalisten, gevestigd te Amsterdam, met diepe verontwaardiging uit de rede van den heer Albarda, gehouden in de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, kennis genomen hebbende van het saboteeren door de S.D.A.P. van een eventueele mobilisatie, van overweging zijnde, dat daardoor de veiligheid van den Nederlandschen staat ernstig wordt in gevaar gebrachtoverwegende, dat in „het Volk" en „Voorwaarts" deze plannen van hoogverraad worden verheerlijkt ver zoeken uwe Excellentie beleefd doch drin gend, mede namens het goedwillende deel der Nederlandsche bevolking een justiti- eele vervolging in te doen stellen tegen den heer Albarda en inbeslagneming te gelasten van de bladen „het Volk" en „Voorwaarts", die deze hoogverraadsarti- kelen publiceerden. „Geen goud zoo goed' i AUTO OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG GEGREPEN. Op den Legmeerdijk bij Amstelveen reed de melkrijder P. v. d. B., wonende te Amstelveen, met zijn melkauto, waarin ook zijn vrouw was gezeten. Op het moment, dat hij den onbewaak- ten overweg ter plaatse passeerde, naderde juist de trein, die om 19.46 uur van Aalsmeer naar Amsterdam vertrekt. De auto werd in het midden gegrepen. De bestuurder werd er uit geslingerd en in het gras geworpen. Zwaar gewond werd hij opgenomen en nadat dr. Mid deldorp uit Amstelveen de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer door den inmiddels gearriveerden G.G. en G.D. naar een der ziekenhuizen in de hoofdstad overgebracht. De vrouw van v. d. B. werd wonder boven wonder slechts licht gewond. de beide zusters hadden haar in zoo verre lief, als men dit redelijkerwijze mocht verwachten tegenover een me dedingster, die hoewel alleen Flora er openlijk voor uitkwam slechts behoefde gezien te worden om hun in de schaduw te stellen. Slechts ééne omstandigheid en iedereen had het lot der weeze kunnen benijden. En die ééne omstandigheid was voldoende om haar het leven bij haar oom bijna on draaglijk te maken. Haa de liefhebbende moeder van Tom een klein kijkje kunnen nemen in het hart van het „lieve kind", dan kon men verzekerd zijn dat zij dien bij naam zou afgeschaft hebben. Want Tom, haar ongelukkige Tom, haar lie ve /ijder haar hulpelooze kranke, was nu juist niet zoo'n beminnelijk wezen als men na zulk een teedere voorstelling zou mogen verwachten, en niemand wis. dit, dan die door het vvreede nood lot meer dan iemand anders met hem verkeerde. De jongen, want inderdaad was hij niet veei meer, die „hulpelooze lieve ling'- was voor iedereen een voorwerp van medelijden, want niet alleen was hij mismaakt en in den groei belem merd; niet alleen was zijn ineengedron gen gestalte veel te klein voor zijn dik en knobbelig hoofd, zijn maar al te deerlijk misvormde ledematen waren zóó krachteloos, dat zij den bezitter niet de minste beweging toelieten en den ongeiukkigen jongen stamhouder nood zaakten dag aan dag op een divan neer te liggen, zonder niet dan met de huip van adderen te kunnen opstaan. Maar behalve het medelijden, onaf scheidelijk verbonden bij den aanblik De auto werd totaal vernield. De trein had ongeveer een kwartier vertraging. De marechaussee was onmiddellijk ter plaatse. Er wordt een onderzoek ingesteld. Het uitzicht ter plaatse is goed. In ieder geval heeft de bestuurder den trein moeten zien aankomen. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Zaterdagmiddag kwam de 18 jarige zoon van J. Brasjen te De Meele (gem. Nieuw- Leusden) in aanraking met het boven- grondsche net, dat door den storm was gebroken. De jongen was onmiddellijk dood. o MOOIE BUIT. Bij een onder Eldrik bij Doesburg ge houden drijfjacht werden met 12 geweren niet minder dan 1035 stuks wild gescho ten, waaronder 850 konijnen, verder ha zen, fazanten en houtsnippen. GEEN ALGEMEENE SALARIS HERZIENING. Minister De Geer heeft Vrijdag in de Tweede Kamer medegedeeld, dat een al- gemeene salarisherziening op dit oogenblik niet in het voornemen der regeering ligt. ONGELUKKIG AANGEKOMEN. Te Papenburg, bij Bellingwolde, kreeg bij sportoefeningen een jongen een voet bal zoodanig tegen het onderlijf, dat hij overleed. IN HET BAD VERDRONKEN. Ten huize van mevr. J. K. aan de Piet-Heinstraat te Den Haag heeft zich een droevig voorval voorgedaan. Mevr. K. was bezig haar kindje, dat drie weken oud, in een kinderbadje te doen. Ze werd echter door een duizeling bevangen en verloor het bewustzijn. Daar er niemand der huisgenooten in huis was, kon ze ook geen hulp krijgen. Het duurde ongeveer een kwartier voor ze haar be wustzijn terug kreeg. Haar eerste ge dachte was haar kindje. Tot groote verslagenheid der moeder was het echter reeds te laat. De kleine was in het badje verdronken. o EEN GEZIN MET ZES KINDEREN MET MOEITE GERED. Voor de vijfde maal in drie dagen tijds is de Rotterdamsche brandweer uitge rukt voor een brand van meer den ge wone afmetingen. Deze brand heeft ge woed in pand 8, van de Steven Hoogen- dijkstraat, waarin beneden een modezaak en een schoenwinkel waren gevestigd, ter wijl op de eerste etage de families Kloo sterman en Hakstein wonen, en op de tweede etage de families Putters en Vis ser. van zulk een lichaam, was het den ongelukkige niet gegeven warmer ge voelens bij zijn medemenschen op te wekken, en zeker kon niemand dan zijne moeder met liefde over hem spre ken. Hij gat om niemand, en niemand om hem en, zooals te begrijpen valt, zetelae een diep ingekankerde haat te gen een ieder in het binnenste zijner ziel; at gedachte aan boosaardige plan nen vervulde zijne eenzame uren; en allen met wie hij omging te plagen en te bedriegen was het hoofddoel,, de lust van zijn leven. „Zoo, zijt ge daar eindelijk", was het welkom, waarmede hij zijne nicht begroette toen zij eindelijk met een beklemd hart zijne kamer binnentrad een ruim gemakkelijk vertreki in in het beste gedeelte van het kasteel. „Zijt gij daar eindelijk, juffrouw Ma- dtiaine? Ge wachttet zoo lang alsof ge de pret al moet genieten en u ver beelden dat gij ook moest springen en lachen op het fijne bal, hé? Wat zoudt ge er graag heen gegaan zijn, niet waar? Zoo'n mooie gelegenheid voorbij te moeten zien gaan! En Flora en Blanche zullen natuurlijk in de eerste dagen van niets anders spreken. Maar dat is allemaal je eigen wil geweest; wanneer je opgepast hadt, zoudt ge er ook naar toe zijn gegaan, en dat hadt je dolgraag gewild, niet waar? Maar kom wat dichter bij mij; waar om blijf je zoo midden in de kamer staan?" „Liet ge me roepen, Tom.?" „Of pk je liet roepen? Wel een uur geleden, maa je waart weer ondeugend zooais gewoonlijk en gingt liever eerst wat uitweenen op je kamer! Jawel, Het vuur greep zeer snel om zich heen en vrijwel direct na de ontdekking, sloe gen de vlammen voor en achter uit de ramen. De gezinnen Putters, bestaande uit man en vrouw en Haksten, bestaande uit va der en dochter hebben, zij het met veel moeite, het huis langs de trap kunnen verlaten, doch het gezin Visser, dat zes kinderen telt zag zich den uitweg reeds afgesneden, door het doorbranden van de deur naar de woning van JHoosterman. Men is toen naar het balcon gevlucht en heeft daar gepoogd de buren te hulp te roepen. Deze zijn toen ijlings op het dak van een loodsje geklommen en hebben vandaar met veel moeite de kinderen een voor een van het balcon van de tweede etage gered. Pe 18-jarige dochter Adriana is in haar angst van het balcon gespron gen en op het loodsje terechtgekomen. Zij kreeg slechts een wond boven het rechteroog, doch is, omdat zij erg over stuur was, per auto van 'den Geneeskun digen Dienst naar het ziekenhuis Cool- singel overgebracht waar zij voorloopig is gehouden. EEN VAL VAN 20 METER. Vrijdagmiddag had de arbeider J. M. H. bij het smeren van een wand van een 20 Meter hooge graansilo aan het Kanaal te Weert het ongeluk naar be neden te storten. Hij had echter het geluk te blijven hangen aan een reserve ketting, waardoor zijn val eenigszins werd gebroken. Niettemin liep hij ernstige ver wondingen op en moest naar het zieken huis te Eindhoven worden overgebracht. DRIE BOERDERIiEN AFGEBRAND. Te Lithoyen brak brand uit in de boerderjj van de Weid aan den Maas dijk. Door den feilen wind vatten ook twee nabij liggende boerderijen vlam. De brandweer was niet bij machte, het vuur te stuiten, zoodat de burgemeester de hulp der brandweer van Oss inriep, die zich direct met een autospuit en een motorspuit derwaarts spoedde. Met vijf stralen werd toen het vuur bestreden. Het mocht nog gelukken den brand bij de derde boerderij tot staan te brengen, waardoor het woonhuis daarvan gespaard bleef. VERDUISTERING. Namens de Vereinigte Deutsche Oehl- fabriken te Mannheim, welke onderneming kantoor houdt in de Van Vollenhovenstraat te Rotterdam, is aangifte gedaan, dat een scheepsbevrachter te hare nadeele voor f 36.000 aan goederen heeft ver duisterd. Het gaat hier om een partij grondnooten, welke, nog eigendom zijnde van de Duitsche firma, door den scheeps bevrachter voor een bedrag van 22.000 't staat je mooi mij den rug te keeren laat die lamp daar maar staan. Denk je dat ik van niets afweet, omdat ik hier als een doode hond neergeworpen lig? Je hebt gehuild zeg ik je. Ja, je hebt net zoo lang gehuild dat je er smakelijk uitziet, maar het knapt je niet op, dat verzeker ik je. Heb je zoo gehuild omdat je niet mee kon? Nu, dat is allemaal nog niets hoor; ik zal 'je nu leeren mij ongehoorzaam te zijn. Hier zeg ik!" Zij trad een weinig nader. „Hier zeg ik je!" herhaalde hij met verheffing van stem, „noem je dat ko men? Ik zal je geen kwaad doen, teer poppetje; je weet immers wel dat ik niet bij je kan komen? Ik wil je en- kei maar eens goed aankijken. Juist, je ziet er net uit als ik verwachtte. Je bent gestraft meisje en dat heeft goed gewerkt merk ik; voortaan zal je wel verstandiger zijn en doen wat je gezegd wordt!" Na zulk een toespraak brak zij ein delijk in snikken uit, hoe goed zij zich tot nog toe ook bedwongen had. „Gij zult voortaan doen wat je ge zegd wordt," herhaalde Tom langzaam, haar strak aanziende, „en voortaan beteekent hier reeds van avond. Denk er dus om, juffrouw Madeiaine, want alles wat mij niet bevalt wordt ge noteerd en je bij gelegenheid herin nerd. Ge dacht het er van morgen zoo goed afgebracht te hebben, maar we hebben nog niet afgerekend, al heb ik je van avond niet laten gaan. Ha, ha! dat was kostelijk hé, er de oudelui zoo in te laten loopen! Een slimme streek hé? En dat zal menig traantje gekost hebben, hé? Maar luister eens, Mad, zou zijn beleend. De scheepsbevrachter is in het politieoureau aan de Groote Paauwensteeg in bewaring gesteld. SALARISSEN VA~jTBURGEMEESTERS, GEMEENTE-SECRETARISSEN EN GEMEENTE-ONTVANGERS. In Gelderland geen verhooging. Gedep. Staten van Gelderland hebben aan de gemeentebesturen in die provincie bericht, dat zij, in verband met de tijds omstandigheden de voorgestelde regeling tot verhooging van de salarissen van burgemeesters, gemeente-secretarissen en ontvangers intrekken. BRAND. Tengevolge van kortsluiting is brand ontstaan in den lederwinkel van Rerrevoet aan den Beierlandsche Laan te Rotterdam. De winkel stond spoedig in lichte laaie, de vlammen sloegen naar buiten en deelden zich mede aan een markies, tengevolge waarvan de eerste verdieping gevaar liep. Deze verdieping is ontruimd en bovendien zijn op de 2e étage twee kinderen, die door de ouders alleen waren thuis gelaten, door een lid van de E.B.H.O. uit de woning gehaald. De winkel is geheel uitgebrand. Op de eerste étage heeft men brand- en waterschade gekregen. MET ZIJN RIJWIEL OVER DEN KOP GESLAGEN. Op den Rasbergschen weg te Maas tricht heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Op de vrij sterke helling is de makelaar J. B. V. met zijn rijwiel over den kop geslagen. Hij heeft zich nog, ondanks zijn hevige pijnen, te voet kun nen begeven naar dr. Williams te Heer, hetgeen drie kwartier afstand van de plaats van het ongeluk is. Bij de woning van den dokter zakte de man in elkaar. De geneesheer liet den man, die een schedelbreuk had, onmid- delijk naar het ziekenhuis overbrengen, waar hij nog denzelfden avond overle- leden is. x HEUSDEN. Gepasseerden Donderdag werd te Breda een vergadering gehouden door de Centrale van Kiesvereenigingen, aan-; gesloten bij de Liberale staatspartij/ den Vrijheidsbond, in Noordbrabant, ten einde de candidatenlijsten vast te stel len voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten in Noordbrabant. Be-; sloten werd in alle 9 kieskringen, waar-: in de provincie is verdeeld, een can-> didatenlijst in te dienen met dezelfde drie personen aan den kop, terwijl voor vervolgde hij, eensklaps eou smeeken den toon aanslaande, „genoeg hierover. Ik meende het zoo niet, maar wilde je eerst wat plagen. Je bent een dwaas ding om je zaken in het hoofd te haien waar geen sterveling ter we reld ooit over zou denken. Omdat een man een glas brandewijn vraagt, iets wat iedereen toekomt, kijkt gij de oo- gen uit. Eigenlijk moest ik er niet om vragen, maar moest het mij gebracht worden, en dat zou ook gebeuren wan neer onze bedienden waren zooals het behoorde: maar je weet wat een oud stei het is. Papa, die anders de laatste zou zijn mij iets te onthouden, gelooft dat het niet goed voor mij is, en ma ma gelooft dat lepelkost, zooals gort bi oodtaart, en dergelijk geslobber vol doende voor mij is, doch daar ik nu eenmaal een goede kerel ben en van geen standjes houd, zeg ik er maar niets van en kom veel liever tot u, inplaats van alles in rep en roer te brengen en te spreken van moeten en willen." Madelame knikte. „Maar zou je zeggen," ging Tom in denzellfden zachten toon voort, waarom spreek je hierover met mij? Precies. Jij, die het altijd zoo druk hebt over het geweten, luister nu eens hoe plichtmatig ik ben. Ik kom tot je, omdat ik het niet eerlijk of passend vind om aan mijne zusters iets tevra-; gen wat papa mij zou weigeren. Daar in zijt gij minder gebonden, Mad;nie-: mand zou het je ten kwade kunnen duiden en (Wordt vervolgdi, MEIWSBLAB voor tiet Land nn Heusden en Altena,ile Langstraat en de BBinmelerwaard De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeschikt maken voor eiken arbeid, is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat masseeren met Akker's Kloosterbalsem in staat is, de pijn aanmer kelijk te verzachten. Gij behoeft niet oud te worden, voordat ge oud zijtl

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1